maakt door kinderen uit de bovenhuizen te halen. De brandweer, onder leiding van haar com mandant, was het vuur met een paar Vecht- stralen spoedig meester, de tweede ótage brandde gedeeltelik uit en ook de keuken der derde étage werd door het vuur geteisterd. Toen de heer Rozelaar en zijn vrouw thuis kwamen, vonden zij de brandweer in hun woning aan het werk en de vrouw kreeg van den schrik hevige toevallen. In de tapperij des hoeren J. Elekan, die het benedenhuis bewoont, werd de vrouw met haar gezin liefdevol opgenomen. Allo gezinnen waren tegen brandschaie verzekerd. (A. E.) Naar een der po 1 i t ieburee1en te Amsterdam is gebracht het lijk van een stuurman van een stoomschip, Donderdag morgen aldaar aangekomen en liggende aan de Handelskade. Hjj werd Zaterdag onderdo Engelsche kust dood in zijn hut gevonden, ten gevolge van verstikking door stoom. In hot ouderlijk huis aan de Nieuwe Kerkstraat te Rotterdam is in een emmer kokend water gevallen de 4 jarige B. Winter. Het knaapje is aan de bekomen brandwonden overleden. Gistermorgen brak brand uit op een bovenwoning aan de Pensmarkt te 's Hertog6nboscb, bewoond door den heer Bouwmeester. De vrouw des huizes, die aan 'fc schoon maken was, schijnt met haar kleederen oen op een overloop staande lamp omver te hebben geworpen. In 6en oogwenk deelden de vlam men zich mede aan verschillende voorwerpen, oie, wegens de schoonmaak, hier en daar verspreid lagen. Nagenoeg alles, wat op do bovenverdiepingen was, is vernield. De heer Bouwmeester, wiens goederen niet verzekerd waren, beeft brandwonden aan de handen bekomen bij zijn poging tot redding der kinderen. In het manufacturenmagazijn van den heer Dj "Winter, dat in het benedenpand gevestigd is, is zeer veel waterschade, die echter ver goed zal wordeü. Te Loosdrecht is ten gevolgo van het gebruik maken van petroleum voor het aanleggen van een kachel brand ontstaan in do woning van D. Gijzen, die binnen korten tijd met den inboedel een prooi dei vlammen werd, evenals do nabestaande schuur van Chr. Gijzon. Een en ander was niet verzekerd. In verband metdesteenkolen- quaestie is te Hengeloo wederom eene ver ga lering gehouden van de voorzitters dor Twentscbe Kamers van Koophandel. Naar de „Zw. Ct." verneemt, werd in die vergadering besloten een uïtnoodiging te richten tot alle kolenverbruikers in Twente tot het houden eener gecombineerde vergadering op Dinsdag 14 April in „Do Beurs", te Hengeloo, ten einde inlichtingen te verstrekken en verder bespr.-kingen te houden over het betrekken van steenkolen. Te Utrecht is in de suikerfabriek bij het verplaatsen een stoomketel gekanteld. De machinist-werkmeester had het ongeluk onder het gevaarte terecht te komen. Zwaar gekwetst werd by naar het ziekenhuis over gebracht, waar hij spoedig aan de gevolgen overleed. Een 12-jarige jongen, die uit school kwam, Werd door eon paard zoodanig getrapt, dat hij on mi idc-llyk een lijk was. Gisterochtend zyn te Katen- drecht 144 man door de firma Wm. H. Muller Co. in bot werk genomen, voor het lossen der ertsbooten. Hoewel enkele vervoners te Beets hooger loon aan de arbeiders willen betalen, wordt een algemeene staking ver wacht. Onder voorzitterschap van den burgemeester van Edam heeft zich te Volen- dam eene commissie gevormd, om giften te vragen voor de betrekkingen der onlangs om gekomen visschers. In hot Noordoostelijk deel van Friesland hoerscht tegenwoordig do kalver- ziekte; vooral in de gemeente Oostdongera- deel hecrscht zy in erge mate. Er zyn boeren, die al hunne kalveren zien wegkwijnen. Zelfs do kalvers, van oilers aangekocht, bezwijken na eenige dagen. Een landbouwer verloor in tien dagen niet minder dan vijfden kalvers. Allo middelen, die tegen de ziekte worden aangewend, hebben tot nog toe niets gebaat. Een 3-jarig kind te Arsbeek, bij Vlodrop, dat door do ouders alleen was thuis gelaten, is met vuur in aanraking gekomen, ten gevolge waarvan het zulke brandwonden bekwam, dat het spoedig bezweek. De fabrikant F. Beekman n, te Bocholt, heeft hooger beroep, aangeteokend tegen het vonnis der rechtbank te Munster, door welke hij wogons nalatigheid bij den bouw zijner fabri.k, die instortte cn den dood van 22 werklieden veroorzaakte, tot 9 maanden gevangenisstraf is veroordeeld. Wordt zijn beroep gegrond verklaard, dan is eene nieuwe behandeling van de zaak te wachten. Een ingenieur aan do Krupp'sche k .nonnenfabriek te Essen, aldus wordt uit Keulen geschreven, beeft uit papier machó een klein handkanon vervaardigd, dat elk infanterist met gemak op zijn ransel kan dragon in de plaats van het kookgerei, dat, volgens het jongste reglement op de bepakking voor den soldaat, overbodig is. Dat infanterie handkanonnetjo heeft een grooter weerstandsvermogen dan het thans gebruikt wordende materiaal en de vèr dra- gendo trefkans der f> cM.-granaten moet vooral daar van veel belang zyn, waar door de gesteldheid van het terrein de opstelling Tan geschut bezwaren ondervindt. In militaire kringen wekt deze uitvinding groote belang stelling en reeds zijn proeven genomen, die op het meeste succes kunnen bogen. De zaak schijnt werkelijk van veel belang te zijn als men ten minste (het bericht dateert van 1 April) geen „canards" uit deze papieren vuurmonden heeft willen laten vliegen. In Whitechapel (Londen) zjjn een man en een vrouw vermoord gevonden. Toen de politie-agenten het huis binnen kwamen, hoorden zij iemand de trap op vluchten. Zy achtervolgden den man, en deze sprong uit de derde verdieping naar benoden, zoodat hfi ernstig gekwetst werd. De-man, die vermoedelijk de moordenaar is, werd in het hospitaal opgenomen. Te Manilla heeft gedurende twee dagen een brand gewoed, die 4000 huizen in de asch heeft gelegd. Dertig duizend men- schen zijn zonder onderkomen. Keizer Wilhelm op den Vesu vius. Keizer Wilhelm heeft tijdens zyn verblijf te Napels ook een uitstapje gemaakt naar den Vesuvius. Van Porti'ci reed het ge zelschap in rijtuigen, waarvan de paarden roode haneveeren op den kop droegen, naar het eerste station; daar stapte men uit, en de rest van den weg naar het station onder aan den kabelspoorweg werd door- sommigen te voet afgelegd, terwijl andere leden van het gevolg op paarden en ezels reien. De dieren waren getooid met bloemen en gekleurde lintjes in staart en manen en een grooten bos rozen op het hoofdstel. Aan het spoor wegstation, waar mon een heerlijk gezicht heeft over de lavabeddingen en de Golf van Napels, werd geluncht, en daarna ging het gezelschap by troepjes van tien te gelijk met den spoorweg naar boven. Tot zoover was het geducht warm geweest, maar op den top woei een frisscho bries. Van het station aan den top leidt een zigzag pad over een afstand van honderd meter ongeveer naar den krater. Het gerommel van den berg en de reusachtige rookwolk, die er op volgt, zijn slechts perioiieke verschijnse len, maar juist toen men bij den rand van den krater aankwam, werd in de dfipte een hovig gedonder gehoord. Het gezelschap was or zoo door overweldigd, schrijft oen oogge tuige, dat men als aan den grond vastge nageld stond. Toen de rook was opgetrokken, drongen overal stoom en zwaveldamp uit tal rijke kleine spleten. Ondanks de onaangename atmosfeer, bleef het gezelschap, verrukt door het schouwspel, geruimen tftd aan den rand van den krater staan. Op den terugweg hield men halt bij een verschen lavastroom. De Italiaanscho begelei ders prikten met ijzeren staven gloeiende lava uit en drukten daarin kleine muntstukjes, die er vast in blijven zitten als do lava bekoeld is. De jonge prinsen vonden dit alles heel aardig. Toen men te Portici terugkwam, was de menigte talrijker dan 's morgens. De keizer had op de heenreis zilvergeld onder de bede laars gestrooid, en het nieuws van dit buiten kansje verspreidde zich als een loopend vuurtje, zoodat do rijtuigen nu omringd werden door een zwerm bedelaars. Buiten Portici gekomen, werden de paarden in draf gezet en een drin gende menigte kinderen, vrouwen, mannen en politie agenten rende don stoet achterna. Naar alle waarschjjnlykheid is de stoomboot „Normandiö," die den 23sten Maart van Boulogne sur-Mer naar Caen ver trok, met man en muis vergaan. Bij Dieppe spoelden stukken van het wrak aan en werd ook een spiegel-sextant gevonden, welke als het eigendom van het verongelukte schip werd herkend. Te Kopenhagen is oen brutale dief, die zich jarenlang aan diefstallen schuldig maakte, op keeterdaad betrapt. Een lakei, die al sedert 15 jaren in dienst des konings was, stal dagelijks uit de schrijftafel van den koning door middel van een valscben sleutel sommen gelds. Toen hy eindelijk betrapt werd, bekende hij meer dan 30,000 kronen gestolen te hebben. De Moorsche zeeroovers van het Riff hebben weer van zich doen hooren. De Eng. feloek (een open schip met zeilen, zooals in de Miadellandsche Zoe go- bruikt wordt) „San José" verliet 26 Maart Gibraltar met bestemming naar Tetuan. Op den namiddag van den 2Ssten, to3n de „San- José" by windstilte op drie mylon van de Afrikaansche kust lag, werd zy aangeklampt door zeeroovers, gewapend met geweren, sabels- en messen. Zij dwongen do bemanning, uit zes koppen bestaande, de booten uit te zetten en het schip naar de kust te sleepen. Alles wat slechts eenige waarde had, werd geroofd, en ook een bedrag in geld van ongeveer 750 dollars; vervolgens werden de opvarenden twee aan twee vastgebonden en by opbol verkocht voor 150 dollars het paar. Tot den volgenden middag werden zfi zonder eten of drinken in de booten gelaten en ten slotte weer in vrijheid gesteld. Met de „San-José" kwamen zij 31 Maart te Gibraltar terug, ge heel uitgeput ten gevolge van de doorgestane ontberingen. Een noodlottige brand heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag gewoed te Jttto-Saint-Pierre, eer. dorp naby Brussel. Door een onbekende oorzaak is het koffiehuis van zekeren Geyssens in de asch gelegd, en onder do puinhoopen vond men de vijf ver koolde lyken van den caféhouder, zyn vrouw, tweo hunner kinderen cn een zesjarig meisje, dat by hen werd opgevoed. Een jongetje van twaalf jaar was nog bytyds, slechts in een hemd gekleed, op het dak geklommen, riep om hulp en word door do buren gered. De kleine cl'jarige Pierre is hot slacht offer geworden van zyn popingen om zijn broertje Jean te redden. Het geredde knaapje vertelde later; „Eensklaps stikte ik 'bijna door den rook en my'n broertje Pieter reikte rnjj de ladder toe, zoodat ik op het dak kon klimmen." Zoo redde Jan zich; Pieter echter bleef zelf in de vlammen. Den vorigen avond was op de bovenzaal vergadering gehouden van de vereeniging „Do Vrede". De laatste bezoekers waren om 1 uur vertrokken en een uur later brak de brand uit. Op zyde van het huis was een timmermanswerkplaats, en men vermoedt dat een achteloos weggeworpen lucifer of een brandend eindje sigaar in de krullen is terecht gekomen en de ramp heeft veroorzaakt. De 75 -jarige g t^a v i n A1 b e r t i d i Poja is in hare woning te Weenen verbrand. Vermoedelijk is do brand ontstaan doordat de gordy'nen met een kaars in aanraking kwamen, en is do oude dame by hare poging tot blusschen zelve door do vlammen aange grepen. Zij stierf in bet hospitaal, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. KOLONIËN. BATAVIA, 7-10 Maart. (Vervolg.) De 1ste luitenant der infanterie I. M. F. Dart gaat met een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst. De adspirant-controleur by het binnenlandsch bestuur op Java en Madoera P. H. Kuhlman vertrekt met spoedcertificaat naar Europa. De gouvernementsveearts te Batavia K. Postma heeft wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aangevraagd. De secretaris der residentie Tegal C. E. Van Kappen gaat met een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst. De 1ste luitenant der infanterie J. De Gelder gaat met een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst. De controleur der 1st© kl. by het B. B. op de bezittingen buiten Java on Madoera, wd. administrateur der tinmijnen te Merawang (Banka), C. H. Hall heeft wegens langdurigen dienst een jaar verlof gevraagd. (J.-B.) Het „Bat. Nieuwsblad" meldtMen heeft den Rus Maligan wederom te pakken kunnen krygen. Ware dat niet gelukt, dan had men nog veel last van hem kunnen hebben, want hij heeft nu eenmaal getoond den weg te kennen: lo. om vuurwapenen te bekomen; 2o. om ze over te brengen en 3o. om ze aan inlandsche vorsten te veikoopen. Dat zyn wel de gevaarlijkste individuen, die men voor koloniën als de onze kan hebben. In den avond van 8 Maart is de van Batavia komende sneltrein naby het station Maos gederailleerd, ten gevolge van een plot selinge verzakking van de spoorbaan. De ma chinist Bloy van Treslong, de stoker, do con duc-teur en de remmers zyn gewond. Geen van de passagiers bekwam letsel. (B. JS) Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Vorleend: Een jaar ver lof, wegens langdurigen dienst, aan den conti', lsfo kl. bij liet B. B. op de bezittingen buiten Java en Madoera jbr. W. H. Van Raders. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 'slands dienst, de klerk op het res. kantoor te Poerwa- karta (Krawang) F. F. Sclnnidgall. T ij d o 1 ij k In dienst gesteld als machinist bij de tinwinning op het eiland Banka, de gewezen 2de machinist bij de Gouv. Marine W. Bakker Jr. Benoemd: Bij het binnenlandsch bestuur op .Java en Madoera: tot conti*. 2de kl. A. F. Volders, thans niet. den rang en titel van contr. 2de kl. tijdelijk toegevoegd aan den wnd. hoofd inspecteur voor de suiker- en rijstcultuur, het landelijk stelsel en wat daarmede in verband staat; met machtiging aan den directeur van Binnenlandsch Bestuur om hem op den tegenwoordigen voet tijdelijk aan den wild. hoofd-inspecteur te blijven toevoegen; wordende do heer Velders ook voor den verderen duur dier toevoeging gevoerd a la suite bij zijn kader; en de adspirant-contr. K. A. baron van Keede van Oudshoorntot adsp.-contr., de ambt. voor den burgerlijken dienst ter be schikking van den directeur van Binnenlandsch Bestuur, ten einde werkzaam to zijn bij hctBinn. Bestuur, J. F. Hildering. Ontslagen: Met ingang van 10 April 1896, op verzoek, eervol uit zijn betrekking A. A. Kuntze, tijdelijk werkzaam gesteld als chef der exploitatie van den staatsspoorweg ter Sumatra's Westkust. In het Gouvernement Sumatra's Westkust. Overgeplaatst: Van de onderafd. Indra- poera, afd. Painan, res. Padaugscho Benedeu- Janden, naar de onderafd. Bandjar, afd. Loeboesi- kaping, res. Padangsche Bovenlanden, de contr. 2de kl. J. M. Masset; van de onderafd. Bondjol, naar de onderafd. Indrapoera, de contr. 2de kl. L. F. IJ. Timmermans. Bij den Waterstaat en 's lands B. O. W. Benoemd: Tot opz. Isle kl. de opz. wnd. 2de kl. R. A. De Boer; tot opz. 2de kl. de wnd. opz. 3de kl. C. Badart. Bij den aanleg van Staatsspoorwegen. Belast: Met het verrichten (van terreinop nemingen, in het belang eener eventueele spoor wegverbinding van Banjoewangi door het dal van de Merawan met den spoorweg Probolinggo- PanaroekaD, de tijdelijk ingenieur lste kl. J. F. P. Richter. Bepaald: Dat de bouwkundig ambt. lste kl. A. Uesselink werkzaam zal zijn bij de lijn Probo linggo— Panaroekan. Eervol ontheven: Van liet beheer der 7do sectie van genoemde lijn de ingenieur J. F. P. Richter. Belast: Met het beheer der 7de sectie, met standplaats Sitoebondo de ingenieur lste kl. R. P. O. D. Wijnmalen; met het beheer der 6de sectie van meerge noemde lijn de bouwkundig ambt. lste kl. F. J. Nellensteijn. Verleend: Een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst, met ingang van 5 Maart 1596, aan den 2den commies bij het depart, van Binnenlandsch Bestwil' H. Bolt. een tweejarig verlof naar Europa wegens ziekte, met ingang van 4 April 1896, aan den voorzitter van de landraden te Madioen en Ponorogo mr. II. Fucbter. Benoemd: Met ingang van 5 Maart 1896, tot ïden commies bij het depart, van Binnenl. Bestuur de burgerlijk ambt., ter beschikking van den directeur van Binnenl. Bestuur, om to worden werkzaam gesteld bij dat depart. J. E. Barkmeijer; met ingang van 4 April 1896 tot voorzitter van de landraden to Madioen en Ponorogo (Madioen) de voorzitter van do landraden te Tegal en Pemalang (Tegal) mr. J. jil. Tobias; tot griffier van den landraad te Tooloengagoeng (Kedin), de adjunct-griffier van den landrand te Soerabaia J. F. C. Palm; tot adjunct-griffier van den landraad te Soerabaia, de griffier van den landraad te Tooloengagoeng J. L. Kolmus. Ontheven: Eervol als redacteur van do „Javasche Courant", de gewezen directeur van de landsdrukkerij te Batavia, W. Grashuis. Benoemd: Tot redacteur van do „Javnscho Courant", de benoemde directeur van genoemde inrichting J. A. A. F. Quentin. Bij hot openbaar lager onderwijs yoor Europeanen. Benoemd: Tot onderwijzer 2de kl. L. Valk, ambt. op non-act., laatst, die betrekking bekleed hebbende. Overgeplaatst: Van de school te Lawang naar de te openen school to Tjitjalengka als hoofd der school, do onderwijzer 2de kl. S. A. Bartstra; van de school te Ngandjoclc naar do school te Lawang als lsto onderwijzer, de onderwijzer 2de kl. S. De Ruyter. Geplaatst: Aan de school te NgandjoeP, als hoofd dor school, do berbonoemde onderwijzer 2de kl. L. Valk. Geplaatst: In de contröle-afd. Ngrambco (Madioen) de contr. 2de kl. I\ W. Van den Broek. Door den directeur van Justitie: Goedgekeurd: Dat door den Landraad te Sidajoe (Soerabaia is benoemd tot buitengewoon subst.-griffier buiten bezwaar van den lande bij die rechtbank J. Brangert, klerk op het ass.res. kantoor. Bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen. Benoemd: Tot onderw. 3do kl. J W. A. Van Welsem, thans tijd. als zoodanig werkzaam. Overgeplaatst: Van de lste meisjesschool B te Batavia naar do 3de school aldaar, de hulp- onderw. J. II. Walbeehrn; van de 3de school te Batavia naar de lste meisjesschool B aldaar, do hulpor.deiw, Ch. £1. De Quant. Departement van Oorlop. Ingetrokken: De overplaatsing bij het 7do bataljon inf., van den majoor bij het. i. b. 4de bat. iuf. te Kcdbng Kebo, C. K. J. Van den Bussche; de overplaatsing bij het 1. h. 4de bat. inf. van den majoor bij het 7de bat-, inf., J. W. Van den Broek. Geplaatst: By aankomst bij den gewest, en plaats, geneeskundigen dienst in do lste militaire afd. op Java te Batavia, de off. van gez. lsto ld., van verlof uit Nederland terugverwacht, W. J. Hubera van Assenraad. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 5 April. Jbr. mr. T. A. M. A. Van Hunialda van Eysinga jm. 27 j. en A. M, Zillesen jd. 26 j". A. Oudshoorn w. 58 j. en E. J. De Meij w. Gi j. J. G. Van den Berg jm. 31 j. en A. C. G. Van Leeuwen w. 35 j.J Schild jm 23 j. on C. Lamanjd.23j. J. Lokker jm. 26" j. en E, Van der Harst jd. 24 j. J. Smit w. 29 j. en M. C. E. Krnanevcld w. 35 j. J. Bruning jm. 28 j. en M. Ouwerkcrk jd. 21 j. II. G. J. Weekwert jm. 18 j. cn S. E. De Manjd. 2*2 j. A. Buis jm. en Keeroweer w. J. Graf jm. 43 j. cn, A. S. II. Van den Brandbóf jd. 31 j. L. Noortjm. 2S j. en J. Van den E ijk el jd. 24 j. Burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: P. De Jeu en M. Wezolenburg. Geliu w dJ. Benschop en J. Hartman. L. De Ridder en G. ltonooij. Bevallen: T. Van Wijk geb. Stapel Z.M. Korthals geb. Jongeneel Z. M. H. P. Yernooij geb. Scholzo Z. P. Tanis geb. Baron D. 1SL Van Reeuw ijk geb. Immink D.C. Van Leeuwen geb. Van Lint Z. T A. Kauling geb. Van dei- Plas Z. C. Lagendijk geb. Van Eek Z. A. Markus geb. Blokker D. M. Van Vuuren geb. Thomas D. Overleden: G. F. Van der Beek 12 w. C- W. Van Dongen 7 m. HILLKGOM, Ondertrouwd; Grjsbertus Hen- drieus Post en Engelina Van Riek. Johannes Van de Reep en Anna Maria Ruigrok. Jacobus Wijsman cn Sara Ruigrok. Geboren: Gerard us Willem Jozef. Z. van Ivarel Van Bourgondien en Cornelia Maria Koop. Helena Maria Petronella, D. van Jan Willem Van Til en Maria Holena floogestijn. Jan Hendrik, Z. van Wilhelm Beukers en Trijntje Van der Vos. Overleden: Catharina Margarolha Rusman 33 j echfg. van Wilhelmus Machiel Lommerse. VOORSCHOTEN. GehuwdA. Dirks 27 j. en en M. A- J. Trik 25 i. WOUBRUGGE. GeborenGrietje, D. van P. E. Donker en T. Op 't Land. Jacob, Z. van C. Westmaas en S- Verhagen. Overleden: Snnun Van der Willik 20 j. Joseph Noordam 12 d., Z. van J. Nooidam en. M. P. Van den Eyk. ©e Olympische spelen. Maandag zyn de Olympische spelen geopend in het gerestaureerde Stidion, hetzelfde ge bouw, waar reeds twee duizend jaren geleden dergelyke athletische wedstryde.il werden ge houden. De opening van het feest viel samen met den 75-jar.gen gedenkdag van de onafhan kelijkheids-verklaring van Griekenland, en het was dus te gelyk een feest ter herdenking van do heldhaftige daden van een vorige generatie en de no'oelo instellingen van eeto roemrijk verleden. Uit alia oorden der wereld waren Grieken overgekomen, en do geestdrift ouder de bevolking was buitengewoon. Het aantal vreemdelingen was niet zoo groot als men had verwacht. Met kanongebulder was de feestdag des morgens ingewijd. Dos voormiddags werd een „Te-Deum" gehouden in de Kathedraal, waarby de koninklijke familie en de Russische groot vorst George, do verloofde van prinses Marie, tegenwoordig waren. Een dichte menigte vulde de straten, om den koninklijken stobt te zien passeeren. In hU begin stond de lucht dreigend, maar later op den dag werd het weder fraai. Om drie uren ging de koninklijke familie naar het Stadion, waar zy werd ontvangen door prins George, den kroonprins, die een werkzaam aandeel heeft genomen aan de organisatie van het feest, en de commissie leden. De kroonprins hield een korte rede en verzocht don koning, het Stadion over te nemen, waarvan de restauratie mogelijk is geworden door de mildheid van een grooten Griek (den heer Averof, voor wien den vorigen dag een standbeeld aan den ingang van het Stadion was onthuld). Da koning sprak zyn bewonde ring uit voor de schoonheid van het gebouw, heette de athloten welkom, dio uit alle deelen der wereld waren overgekomen om het feest luister bjj te zetten, en nam ten slotte formeel bezit van het Stadion in naam van Griekonland. Een koraal, geschreven en gecomponeerd door een Grieksch componist, den heer Samaras, werd door een koor met begeleiding van een muziekcorps van tweehonderd instrumenten uitgevoerd, en daarna begonnen de spelen, welke drie uren duurden. Het eerste nummer van hot program was een race over 100 meter, die in drie heats werd goloopen. De drie heats werden gewon nen door Amerikanen; de beste tjjd w&e llVs sec. De 800-meter-race werd in twee heats goloopen. De eerste heat werd gowonnsn door don Australiër Flack, in 2 min. 10 sec, de tweede door den Franschman Lermusiaux, in 2 min. 16 sec. Do final heat zal Vrijdag wor den geloopen. By het discus werpen, over een afstand van 29 meter, was do Amerikaan Garret over winnaar; de Griokscho kampioen Paraskevo- poulos was tweede. De wedstrijden eindigden met een wedloop over 400 meter, in twoo heats, die beide door Amerikanen werden gewonnen. Het succes der Amerikanen op dezen eer sten dag was te merkwaardiger, omdat zij pas don vorigen dag waren aangekomen en dus geon t(jd hadden gehad zich te 09fenen. Des avonds was de stad geïllumineerd en werd een fakkeloptocht gehouden. BUITENLAND. öiaï tsohland. Na het vernemen van do overwinning, welke de Italiaanscho troepen by Kassala op de Dervvischen hebben behaald, heeft keizer Wilhelm, die op Sicilië vertoeft, gelukwen- schen gezonden aan den prefect van Palermo en den commandant van het oskador aldaar. Admiraal Canovaro ontving van den k9izer een kopie van een door den keizer geschilderd zeestuk ten geschenke. Den 14den dezer wordt de Duitsehe keizer met de keizerin te Weenen verwacht; aan het station zullen zy ontvangen worden door de aartshertogin Maria Josepha als vertegen woordigster van de keizerin van Oostenrijk. Na het galadiner in den Hofburg vertrekt de keizerin nog denzelfden avond met do prinsen naar Berlijn. Den volgenden dag heeft de voorjaarsparade plaats, waarby keizer Wil helm zjjn huzaren regiment zal commandeeren. Da parade wordt gevolgd door een groot militair diner in don Hofburg, en des avonds vertrekt de keizer naar Berlijn. Italië. Door de benoeming van den senator Con- dronchi tot minister zonder portefeuille en burgerlijk regeerings commissaris van Sicilië heeft de nieuwe regeering van Italië een bewys gegeven, dat zy bezield is met den ern- stigen wensch, om iets* te doen voor dit eiland van groot grondbezit, van diepe ellende der landelijke bevolking, van volksopstanden met hun nasleep van krijgsgeruchten. Da geestdrift, waarmedo de ontslagen tuchtelïng De Felico, wiens gratie een der eerste regeeringsdaden van het ministerie-Rudini wa3, in Sicilië ontvangen is, heaft er aan herinnerd, dat nog geen van de beloofde hervormingen ter hand genomen is. Als geboren Siciliaan most de markies Di Rudini van zeer nabij bekend zyn met do treurige toestanden op dit eiland. Dat hij niettemin de taak om de maatregelen, dio de wetgevende macht kan nemen tot verbete ring, voor te bereiden, aan een ander toe vertrouwt, heeft zyn goede reden, waar deze met een speciale opdracht is belast, waaraan hy zich geheel wijden kan, en bovendien beklsed is met het noodige gezag om die opdracht naar eisch te volbrengen. Spanje» De Spaansche regeering maakt toebereid selen om nog 40,000 man naar Cuba te zenden. Deze expeditie zal echter vermoede lijk met vóór September kunnen vertrekken. Te Ferrol ligt een eskader, uit vier pantser- schepen en verscheidene torpedobooten be staande, gereed tot de afvaart. Het nieuwste votum van het Amen- kaanscho Huis van- Afgevaardigden heeft, zooals verwacht werd, in de Spaansche bladen weer tot een uitbarsting van verontwaardiging aanleiding gegeven. Voorzorgsmaatregelen zy» in de groote steden genomen om volksbe- toogingen te keer te gaan. Rusland. Uit Berlyn wordt aan de „Standard" ge3 seind, dat prinses Marie van Griekenland ver loofd is met grootvorst George van Rusland Prins Ferdinand van Bulgarije zal by zyn aankomt te St.-Petersburg aan het station door een deputatie van h&t stedelijk beslui begroet worden. Ter gelegenheid van de kroningsfeest? te Moskou zal ook de Zweedscbe zangere Sigrid Arnoldson aldaar zingen. Gedurend de maand Mei treedt zy te Moskou tienmar op en ontvangt een honorarium van f 400 per avond. Sedert Adelina Patti in Ruslan optrad, heeft geen zangeres een zoo hoop honorarium ontvangen. Een nota uit St.-Petersburg aan Reuter' Office meldt, dat Rusland zich in ce Egyp. tischo quaestie aan de zijde van Frankrijk heeft geschaard, niet alleen om Franbry.ctel wille te zyn, maar meer nog omdat de Rus sische staatslieden overtuigd zijn, dat de tegenwoordige positie van Engeland in Egypt- de belangen van Rusland schaadt en de veilig heid der scheepvaartverbinding met het uiterste Oosten in gevaar brengt. In Rusland zal vermoedelijk weldra het metrieke stolsel worden ingevoerd, en wel in verband met de wet op de hypothecaire in? schrijvingen, welke een kadastrale opneming noodig maakt. Het handels- en nijverheid); congres te Nischni-Nowgorod hoeft zich onlang», ten, gunste van het metrieke stelsel verklaar en de meeste bladen dringen zeer op de in voering aan.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2