I AU BON MARCHÉ GEBROEDERS KRUYT, pakijs De Nationale Hypotheekbank, CRESCENT. Groote Uitverkoop. GLAS. PORSELEIN, AARDEWERK. J. J. POLLMANN, verstrekt Geld op Eerste Hypotheek, Prijzen 120 tot 275 Gulden. Een jaar Garantie. Nikkelen Koffie- en Theeserviezen, enz., enz., Haaglampen en Ganglantaarns, MENGELWERK. ZOMER-SEIZOEN Amerikaansche Rijwielen. 6ewicht 9tot IOV2 Kg. Houten Veilingen. Borgan- Wright-banden. AGENTSCHAP VOOR LEIDEN: Handel in Ijzerwaren. Nieuwe Rijn 58. Telephoonnummer 7B Gedurende de verbouwing van Winkel en Magazijn worden alle nog voorhanden ARTIKELEN in Galanterieën, Bijouterieën, Lederwerken, kortom alle nu voorhanden goederen, tot nooit gehoorde prijzen aangeboden. 1804 00 Nieuwe Hijn 1, aan de Vischhrug Gein,-unieraad van Leimuiden. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer Bokhoven. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De "Voorzitter deelt mede, dat o. a. zyn ingo< komen. Een missive van Ged. Staten, houdende toezending van een extract van den staat tot va&tstelling de rijksbijdrage overeenkomstig art. 45 der wet op het Lager Onderwijs voor deze gemeente over 1894. Een missive als voren, houdende mededee- ling, dat aan de gemeente over 1896 in voor schot volgons art. 45 der Onderwijswet f 700 wordt verleend. Aan de orde is: lo. Een adres van den heer "W. Koster, te Leimuiden, daarin verzoekende in het rietland der gemeente op de door landmeters aan te geven grens, een greppel te doen graven tot duideiyko afscheiding, en tevens aanbiedende op nader vast te stellen voorwaarden het rietland der gemeente ondershands voor eon aantal jaren te pachten. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit adres in handen gesteld van B. en Wa., met verzoek aan dit college, daarover in een vol gen do vergadering advies uit te brengen. 2o. Een adre8 van A. Van der Wiel, wed. A. Eeyzer, herbergierster to Leimuiden, daarin verzoekende, op 30 Maart a. 8. ter golegenheid van een zanguitvoering te harent, haar herberg tot dos nachts te 2 uren geopend te mogen boudeD. Wordt beeloteo de gevraagde vergunning te verleenen. 3o. Een adres van Johs. Daleman, daarin verzoekende, in erfpacht te mogen hebben een Aan de gemeente in eigendom behoorend boscbje onder Kalslagen, ten einde aldaar oen huis to bouwen. Wordt besloten in handen te stellen van B. en W8. ten fine van praeadvies. 4o. Een adres van C. Hilders, verzoekende teruggave van to veel betaalde pachtpenningen In zake van de gemeente gehuurd Rietland. Nadat door den Voorzitter namens B. en Ws. de billfikheid hiervan betoogd is, wordt be sloten, aan adressant f 19.80 to doen terug geven. 5o. Een adres van den heer W. Koster, verzoekende teruggave van de hem opgelegde boeten in zake te-late betaling van pachtpen ningen rietland. Na toelichting van dit verzoek door den Voor- ïittor wordt besloten, adressant oen bedrag van f 202.26 te doen teruggeven. 6o. Een adres van L. Hartog te Haar lemmermeer, verzoekende nog weder voor een jaar de huur van zijn huis te betalen. Na eenigo besprekingen te dezer zake, wordt op voorstel van B. en Ws. besloten don adressant te berichten, dat de gemeente oog weder genegen is, voor den tijd van óón jaar de helft zijner huishuur te betalen, mits de diaconie der Ned.-Herv. gemeente te Leimuiden zich verbindt, do andere helft te voldoen. 7o. Eone voordracht van B. en Ws. ter benoeming van een onderwijzeres aan de 0. L. School in het dorp. Benoomd wordt mej. L. Lanser te Pernis, No. 1 dor voordracht. 8o. Een door den Voorzitter namens B. en Ws. aangeboden Concept-Verordening op het venten van waren en voorwerpen in de gomoonto. Wordt onveranderd vastgesteld. 9o. Het door B. en Ws. aangeboden kohier der hondenbelasting, dienst 1896, waarop voorkomen 71 aangeslagenen in de 1ste en 36 in de 2de klasse tot een totaal bedrag van f 178. Wordt onveranderd vastge9told. Hierna besluit de Raad, op voorstel van den Voorzitter, de openbare vergadering op te heffen en over te gaan tot een zitting met gesloten deuren. 10. De openbare vergadering heropend zijnde, releveert de Voorzitter den bijzonder gunstigen financiöelen toostand der gemeente on wordt het door B. en Ws. aangeboden kohier van den hoofdclyken omslag, dienst 1896, vastgesteld met oen totaal van 142 aangeslagonen tot oen bedrag van f 8S9 55. llo. Benoeming van leden voor hot stem- bureol. Na gehouden schriftelijke stemming blijken hiertoe benoemd te zyn de hoeren F. Van der Breggen en J. J. Kiebert. Nadat beide hoeren verklaard hebben, de benooming aan te nemen, worden de overige loden van den Raad tot plaatsvervangende leden benoemd. 12o. Do Voorzitter vraagt thans den Raad om B. en Ws. te machtigen, een noodwendige reparatie, ontstaan ten gevolge van het ver zakken van fundamenten aan het gebouw, be stemd tot woning van den burgemeoster, to doen uitvoeren. Nadat door hem nog is be toogd, dat het hier niet betreft iets tot ver aangenaming van het verblijf, maai' een ge biedenden oisch der noodzakelijkheid tot in standhouding van het gebouw, wordt de ge vraagde machtiging verleend. 13o. Een memorie van J. Grossat, lood gieter te Oudshoorn, daarin een toelichting gevende op zfin ingeleverdo nota wegens ver richte werkzaamheden in 1895 d&n den dorpstoren. Uit de hiorover gevoerde discussies blijkt overtuigend, dat door Grossat werk is verricht, dat hem door niemand werd opgedragen, ter wijl bovendien verschil blijft bestaan over het aantal werkuren, door Grossat opgegeven en volgens do daarvan vau gemeentewege gehouden aantockeniug. Wordt besloten, de nota niet te voldoen en B. en Ws. uit te noodigen, een nader onder zoek te dezer zake in te stellen. 14o. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat door B, en Ws. een onderzoek is ingesteld naar die gemeentewerken, welke noodwendig voorziening behoeven, en is hun gebleken, dat o. a. een schuur geheel zal moeten wor den vernieuwd, een paar nieuwe sluisdeuren moeten worden gemaakt, een groote reparatie aan de brug over het vaarwater „deDrecht" noodig is, veel verfwerk aan bruggen, hekkeD, lantaarnpalen, brandspuithuizen, enz., enz. moet plaats hebben. En omdat daartoe geen voldoende gelden op de begrooting, dienst 1896 beschikbaar zijn, komt het B. en Ws. wenschelijk voor, dat een en ander door een deskundige wordt opgenomen, ten einde daarna te kunnen beoordeelen wat het dringendste voorziening behoeft, in overleg met de daartoe beschikbare gelden. Wordt besloten, B. en Ws. te machtigen, een en ander door een deskundige te doen opnemen en daarvan een kosten-berekening te doen maken. Na nog eenige besprekingen van huisboude- Hjken aard, wordt, daar geen der heeren meer het woord verlangt en niets meer aan de orde van behandeling is, de vergadering door den Voorzitter gesloten. Een Londensche "Mist. Uit het Engelsch van T. G. ENGELBAGH. Een dikke mist hing over Londen en maakte alles onzichtbaar, vochtig en klam. Het was vroeg donker en van drie uren af hadden reeds de meeste winkels hun gaslicht ont stoken. Edward Brabant zocht voorzichtig zyn weg naar huis op zyn terugtocht uit de City, na een drukken, vermoeienden dag, toen hy plot seling op den hoek van Russell Square in hevige botsing kwam met een man. De schok deed hem een oogenblik wankelen. „Wel weorgasche kerel, kan je niet beter uit kijken. Doch hy zweeg plotseling, toen hy by het licht der lantaarn, die den man by zich had, den helm en do uniform van een politie agent herkende. „Neem my Diet kwalyk, mijnheer, maar u komt juist van pas om my te helpen. Ik was juist aan 't onderzoekon, wat er aan scheelde." „Is hot een man of een vrouw?" vroeg Brabant, niets verheugd by de mogelykheid om een of ander dronken individu op do been te helpen. „Het is een dame, mynheer. Ik zie geen sporen van geweld, doch zy schijnt totaal bewusteloos." Terwyl by sprak, greop Brabant de lan taarn en beiden bogen zich medelydend over haar heen. Het meisje scheen niet ouder dan twintig jaar; zy was eenvoudig, maar zeer elegant gekleed. Eoch al hun aandacht was weldra gevestigd op haar gelaat, dat werkelyk van zeldzame schoonheid was. „Hebt gy onderzocht of ze ook papieren by zich heeft, agent?" „Dat kunt gy begrypen, mynheer. De hemel weet hoe lang dat schepsel hier al ligt, en eenige oogenblikken zyn genoeg om iemand van alles te berooven. Toen ik hierheen kwam, zag ik een gestalte, die zich snel verwyderde. Het zal wel het beate zyn een rijtuig te halen en haar naar hot gasthuis te brengen." Brabant huiverde. Dit arme, bewustelooze meisje als een onbekende naar het gasthuis te brengen, scheen hem al te wreed toe. Hy was ongehuwd, in goeden doen en had een flink huis op Russell Square, waar hy samen woonde met zyne twee oudere zusters, die hem van kind af verwend hadden, zoodat hy nooit mot moeiiykheden te doen gehad had, die een ongetrouwd heer zoo herhaaldeiyk op zyn weg ontmoet. Zou hy 't durven wagen, haar in zyn huis op te nemen? vroeg hy by zichzelven. Een blik op het schoone, bloeke gelaat scheen hem te overtuigen, want hy zeideplotseling: „Wacht even, myn huis is hier vlak by, en ik zal haar van nacht opnemen. Myne. zusters zullen daar zorg voor haar dragen." Tegeiykertyd liet hy een halve kroon in de hand van den politie-agont glyden. „Vriendeiyk bedankt, mynheer; u bewyst het arme meisje een ware weldaad." Samen droegen zy nu de jonge vrouw naar Russell Square. Eenigszins zenuwachtig stak de advocaat don huissleutel in het slot. Als zyn zusters nu eens weigerden het bewustelooze meisje te ontvangen? Snel begaf by zich naar de huiskamer en liet den agent in de vestibule wachten. Met een paar woorden bracht hy de beide vriendeiyke vrouwen van den stand dor zaken op de hoogte en deze haastten zich naar de vestibule om zeiven de arme vreemdelinge in oogenschouw te gaan nemen. Spoedig stond het geheele huis op stelten; het was een heele optocht, die zich naar boven begaf, de breede trap op, met den politie agent voorop, terwijl twee dienstmeisjes den stoet besloten. Brabant was in dien t\jd naar zijn vriend en buurman dr. Buxton goloopen, die juist aan tafel zat. Hy vroeg hem dadeiyk mede te gaan. Na een nauwkeurig ondorzoek zette do oude dokter een bedenkelyk gezicht. „Nu, is zy erger of beter?" vroeg Brabant. „Het is een zeer zonderling geval; zy heeft haar geheugen verloreu en kan zich dus niets meer herinneren, een gevolg van de eene of andere stoornis in de hersenen. Ik geloof niet dat haar verleden ooit weder helder voor haar zal worden. Als ik u was, zond ik het meisje morgen naar hot gasthuis." „Dat nooit, als men morgen nog geen na vraag naar haar heeft gedaan, zet ik een advertentie." „En als niemand haar komt opeischen? Wat zyt go dan van plan te doen? Wees toch wyzer. Stel eens dat gy op haar ver- lieft, dan weet ge niet of ge daar wel het recht toe hebt." „Kom, kom, wat een drukte voor niets; morgen wordt zy natuuriyk dadolyk opge- eischt," antwoordde Brabant met een gedwon gen lachje. II. Zeo maanden waren voorbygegaan en het bleek dat de dokter waarheid gesproken had. Niemand was gekomen op al de advertenties geplaatst in de verschillende bladen. In den familiekring van Brabant had men haar lief- gekregen en zjj werd bedorven en met vri-:n- delyke woordjes overladen. Zy kon zich niets herinneren van baar vroeger leven en dit was geen verdriet voor haar, daar zy er zich niet van bewust, was. Alsof er niets vreemds in stak, was zij be gonnen met les te nemon en daar zy een viytige leerling was, maakte ze snelle vorderingen. Brabant was van het eerste oogenblik af op haar verliefd geweest en zijn zusters, dis het heel goed zagen, moedigden die genogon- heid voor Olive zoo hadden zy do bekoorlijke gast genoemd zooveel mogeiyk aan. Eindtïyk sprak hy er met Olive zelve over en deze vertolde bem dat zij hem wederbominde. Een vol jaar moest echter verloopen, eer er van een huwelyk sprake kon zyn, dit haddon de zusters weten te bedingen, en Brabant ging in de buurt op kamers wonen. Eindeiyk liep de gestelde termijn ten ein^o en Brabant deelde dr. Buxton het nieuws mode. Deze echter voer hevig uit over zijns vriend8 onvoorzichtigheid en betuigde de ver antwoordelijkheid niet op zich te willen nemen. III. Het was de avond, waarop voor het eerst een veelbesproken stuk zou worden opgevoerd, en Brabant had plaatsen besproken voor hen allen. Over een week zou hun huwelyk plaats hebben. Olive zag er buitODgewoon lief uit in haar witte kleedje, in het haar enkele juweolen van groote waarde, die hy haar gegeven had. Telkens was het hem opgevallen dat in een der loges een man gedurig naar Olive keek. Eenmaal ontmoetten zyn oogen den blik van den onbekende en wat daar uit straalde was duidelyk haat.- Na eenige oogenblikken werd Brabant e n kaartje overhandigd, waarop de naam van den vreemdeling: Kolonel Lestrango, Prins van Wales' regiment, en daaronder met bevende hand geschreven de volgende woorden: „Mynheer! Gaarne wilde ik u in den foyer even spreken." Brabant gaf het kaartje aan Olive en ter wyl by opstond om aan de uitnoodiging ge volg te geven, zeide hij onverschillig: „Tk kom dadelyk terug; de man vergist zich natuuriyk." Hy ging den foyer binnen, waar hy kolonel Lestrange reeds op en neer vond wandelen. Zoodra hy den binnenkomende zag, vloog hy op hem af. „Schurk 1" schreeuwde de kolonel, „schaamt gy u niet in het publiek maar wy zullen duelleeren, gy of ik zult sterven I" „Myn goede man, ge vergist u in den persoon; ik heb niets gedaan, waar ik my over heb te schamenik wenscb u dus beter succes toe met den volgende, dien gy hier zult ontbieden." „Durft gy volhouden dat ik u niet naast myn vrouw heb zien zitten, durft gy Doch Brabant hoorde reeds niets meer van wat de verbolgen echtgenoot zeide. Na eenig stilzwygen antwoordde hy: „Ik heb uw vrouw oen jaar geleden be wusteloos op straat vinden liggen; zy heeft haar geheugen verloren en sinds dat ik baar opnam in myn huis, heeft ze daar met myn zusters gewoond. Over een week zouden wy getrouwd zyn." Lestrange keek hem ongeloovig aan. „Denkt ge dat ze my niet zou herkennen?" „Heeft zy u in de loge herkend? Ze zag u, want ze vroeg my of ik u dat onhebbelyke fixeeren niet kon beletteD," zeide Brabant droogjes. „We waren slechts twee jaar getrouwden hadden een kindje van zes maanden. Ik moest mot myn regiment naar Afghanistan en ik liet haar met het kind by haar familie. Na een jaar stierf myn dochtertje en toen hielden ook de brieven op. Ge kunt u myn angst voorstellen; in het vaderland teruggekeerd, kon niemand my eenige aanwijzing omtrent haar geven. Ik heb overal gezocht tot ik haar nu eindelijk gevonden heb. Als wat gij ver telt waar is, ben ik u veel dank verschuldigd." „"Wacht even tot het stuk uit is en spreek tot haar als wy de zaal verlaten." „Excuseer my Is uw naam niet Lestrange vroeg de kolonel aan Olive, toen zy aan den arm van Brabant de zaal verliet. Olive werd beurtelings bleek en rood 'van schrik en antwoordde: „Neen, ik heet Maar Lestrange was reeds verdwenen. IV. Men had in den vergrysden, vroeg ver ouderden man zeker niet den vroolyken Brabant van voor drie maanden herkend. Zijn huis houden was opgebroken, de zusters waren met Olive naar Richmond vertrokken, met toestemming van Lestrange. Dr. Buxton kwam binnen en toen zyn vriend niet dadelyk op keek, kuchte hy eens, inmiddels meewarig den vroeger zoo levenslustigen man aanziend. „Ik kom eens met je praten, zend my nu niet weg!" begon Buxton. „Als eenig antwoord gaf Brabant zyn vriend het volgend briefje te lezen: „Beste Edward, ik moet u helaas slechte tyding zendenOlive wordt met den dag zwakker. Kolonel Lestrange bezocht haar eiken dag, maar zy is te moede om lang naar Lem te luisteren. Het is beter, dat gy wegblyft." „Zulk een bericht kryg ik iederen dag, wat moet ik doen?" Buxton scheen op deze vraag het antwoord schuldig te biyven. Van al de moeilyke quaesties in zyn leven was deze wel de lastigste. Nog steeds peinsde hy over de zaak, toen een bediende binnenkwam met een telegram. Brabant scheurde het couvert haastig open, doorliep den inhoud en reikte het met bevende hand zyn vriend. Olive zacht ontslapen, zonder benauwd heid en zonder bewustzyn," las de dokter. Zoek de uitdraagster l ADYERTENTIEN. Firma Ari tide UOUCICAUT D« Nouveautés Magazijnen bezitten in al hare artikelen, de belangrijkste, rijksto en elegantste keuze. De stelregel alles tegen kleine winst en geheel ter goeder trouw te verkoopen wordt in de Magazijnen van de EON MARCHE streng gehandhaafd. De Catalogus der Nouveautés van het Zomer-Seizoen is verschenen, hij wordt franco op aanvrage toegezonden De BON MARCHÉ verzendt eveneens franco varieerende stalen van hare stollen, alsmede Albums van hare modellen gemaakte Kleederen. Alle zendingen behalve eenige uitsonderingen in de Catalogus vermeld), geschic-den tegen rembours geheel franco van at lZgouldenmet eene verhooging van 5 °lo op net bedrag der rekening aangegeven, wires voor allo brieven AU BON MARCHE, Mnison Aiustidc IlOllCICAUT. Paria. OPGERICHT IN 1861, zonder vooruitbetaling van rente, legen 3*/t pCt. Nadere inlichtingen zjjn voor geldbehoevendon verkrijgbaar aan het kantoor der Bank Keizersgracht 370, lo Amsterdam, dagelijks van 10 tot 4 uren, en b(j den Heer J. W. BECK te Aarlanderveen, Agent voor Aarlanderveen en Omstreken. 3253 22 1100 :fi OE

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 6