KINA Dr. 1. J. JELGERSMA, Arts, Leerhandel. C. fl. DE JONG. illlMt H. BRM1ELKAMP, Zenden gratis «franco Orthopedische Rcchthoader, Vervolg der Advertentien. Eerste Ned. Verzekering-M". 179 Haarlemmerstraat 1S3, Leiden, BEÜZEMAKER Co., druppels MM. JULES JALUZOT 4 C' F'inzxntiëele Kroniek. Nauwolyks kwam over de geldmarkt eenige verademing door het bericht dat bet nieuw opge treden ministerie in Italio niet voornemens was de oorlogzuchtige politiek van zyn voorganger voort te zetten, of opnieuw werd eene ongun Btige stemming in het leven geroepen door het plotseling genomen besluit van Engoland, om in Egypte handelend op te treden. Hier door werd aan de gunstige beweging, welke in het begin der week ontstond, al spoedig eenu andere wending gegeven en het gevolg was dan ook, dat op de geldmarkten in Europa algemeen eene verzwakking der koersen plaats vond. Het besluit van Engeland, om, onder de leus van het geschokte prestige in Afrika te herstellen, in Egypte handelend op te treden, kan ingrijpende verandering in den politieken toestand in Europa ten gevolge hebben, en hoewel voor het oogonblik natuurlijk mot kan worden \oo.zien hoo do zaken zullen loopen, ia bet toch natuurlijk, dat de geldmarkt, stee Js in het nauwste verband staande met do poli tiek, met verklaarbare belangstelling de go- beurtenissen blijft volgen, doch tevens daar door in gevoeliger toestand is geraakt. Onze Koloniale markt bleef de geheele week verlatenalleen in de waarden der Soera baische Bank was vry levendige handel, met tamelijk slingerende koersen. Tabakswaarden verkeerden in flauwe stem ming, welke er niet op verbeterde toen daarin eenlge geforceerde verkoopen moesten wor den uitgevoerd. Ook industriöelo waarden had den een onbeduidend verloop; alleen Trans v a 1 i a 's hadden iets williger handel. In aandeolen Banque do la Bourse was ruim aanbod op te merken voor Belgische rekening, in verband met de oplossing van het syndicaat, doch er ontstond op de verlaagde koersen ten slotte weer eenige vraag. Aandeelen Ned. -Amerik. Stoom- taart li pen niet onbelangrijk omhoog, nadat Jo resultaten over het afgeloopen jaar bekend waren geworden. Deze werden vrij gunstig beoordeeld, daar eene belangryko verbetering in den toestand kon worden aangetoond. In verband met de sedert verhoogde passage prijzen mag met eenigen grond worden ver wacht, dat binnen een niet lang tijdsverloop het vcrlies-saldo der vroegere jaren zal zijn ingehaald. Belangrijk waren de omzetten in pandbrieven Northwestern-Pacific Hypothoekbank, waarin door de aan houdende daling belangrijke contramino-posi- tien waren ontstaan. Hieraan is het te danken, dat de vele posten, welke in de laatste dagen ter markt kwamen, gemakkelijke opneming vonden. In de deze week gehouden vergadering is do innerlijke toestand dezor instelling dui delijker blootgelegd en blijkt uit de raming over 1896, dat de uitgaven bijna het dubbele sullen bedragen van do ontvangsten. Wat de posilie der pandbrieven betreft, waarvan een bedrag van ongeveer 16 millioen uitstaat, daartegenover staan de volgende cijfers: aan hypotheken ruim 9,340,000, hypotheken in execuiie 2,250,000; ingekochte vaste goederen 4,520,000 gulden. Yeel zei voor do toekom stige waarden der pandbrieven van invloed z(jn, hoe de prijzen der vaste goederen in "Washington zich zullen stellen. Zoowel voor den post „hypotheken in execu- Uo", als dien der „ingekochte vaste goederen", zal voor het oogenblik eene aanmerkelijk lagere reeele waarde moeten worden aange nomen, terwijl van den post „beataaode hypo theken" nog weinig kan worden gezegd. Hier is natuurlijk van groot belang of deze posten lang intact zullen blijven, zonder dat executie noouig zul zijn. Mocht dit laatste wel het geval wezen (en cit is zeker nog te vei wachten), dan zal het tegenwoordig verliescijfer nog wel eenige uitbreiding ondergaan. Intusschen is hot bestuur van meening, dat de moeilijkste tijden acht r den rug z(jn en de toestanden in Amerika belangrijk verbeteren. E ne buiten- gowone waarde-wisseling der vaste goederen is in Amerika, vooral in de kleinere steden, een gewoon verschijnsel, en daarom behoort het zeker niet tot do onmogelijkheden, dat na deze crisis woer eon tijdperk van krachti- gen bloei aanbroekt. Do belangrijke waarde vermindering en do financiöole moeilijkheden welke te Spokane zich zoo hevig hebben doen gevoelen, waren ook van invloed op de zaken der Northwestern Milling Co., en wel in die mate, dat deze Maatschappij oveneons heeft moeten aankondigen, dat de a. s. April- coupon onbetaald zal blijven. De Europeescho afdeeling was overigens bijzonder kalm. Spanjaarden waren aan vankelijk iots gunstiger op de betore berichten nit Cuba, doch de nieuwe leeninpsgeruchten brachten hierin weer verandering. Spanje schijnt er werkelijk in te zullen slagen oene nieuwe loening te kunnen aangaan, al is het dan ook tegen een rente van 6 pet. Berichten dienaangaande melden dat de minister van financiön met verschillende Spaansche geld- instituten overeenkomsten heeft aangegaan, tot het verkrijgen van 20 millioen Pesetas, welk bedrag als voldoende wordt beschouwd om tot Juli in de oorlogskosten op Cuba to voorzien. De nieuwe Turksche leening kan nog maar steeds niet als een beklonken feit worden beschouwd. Nadat, na vele onderhan delingen in alle richtingen, een overeenkomst met de Ottomansche Bank is aangegaan en door den Sultan bekrachtigd, wordt de eisch gesteld, dat de Raad van Administratie het beheer over de garantiön dezer leening zal aanvaarden, waartoe z\j echter niet bereid ■chynt te zyn. Wel wordt er in latere berichten van gesproken dat de Raad heeft toegestemd, doch daaromtrent ontbreekt het nog steeds aan hot officieel bericht. Italianen bleven gedrukt, voornamelijk ten gevolge der buitenlandscho noteeringen. Na de eerste vreugde over de vredesonder handelingen, waarvan men een eervol einde verwacht, maakte het bericht der nieuwe leeningsplannen oen zeer ongunstigen indruk. Do minister van financiön vraagt voor de oorlogskosten in Afrika een bedrag van 140 millioen lire, waarvan 54 millioen voor cit jaar en 86 millioen voor het volgende, welk bedrag door eene 4,/2 pets. binnenlandscho leening zou moeten worden verkregen. Geheel onverwacht was het financieel© nieuws uit Portugal, waar de regeering ernstige plannen beraamt voor eene alge- meene conversie der Port ïgeesche schuld. Een der voornaamste ontwerpen omvat de vestiging eenernieuwe 4-pcts. conversieleening. aflosbaar pari binnen 75 jaar. De hoofd- bepaling hierby is echter, dat de betalingen van coupons en hoofdsom zullen geschieden in papiergeld in plaats van in goud, zooals nu b(j de buitenlandsche leeningen het geval is. De bestaande 3 pcts.-obligatiön zouden voor bun bedrag 52% pet. in de nieuwe leening bekomen, de 4,/a-pcts.-obligatiÖn 85 pet. Het voordeel zou daarin gelogen zyn, dat de 3-pcts., welke thans met de extra-uitkeering ongeveer 1.15 pet. in goud bekomen, by hun nieuw bezit een rentebasis zouden hebben van 2.10 pet. in papier, hetwelk mot het togenwoordig agio, in goud omgezet, zou neerkomen op on ge voer 1.66 pet., dus eene verbetering van 'A pet. Voor de 4% pcts.-obligatiön zou dit eone verbetering geven van ongeveer 1 pet. Voor Portugal zou het groote voordeel hierin gelegen zyn, dat door deze conversie het nomi naai bedrag der schuld zeer belangryk zou verminderen. Voor de obligatie-houders zou natuuriyk de boogere rente van belang zyn, doch zy doen daarby dan afstand van eene uitbetaling jn goud, waartegen zy genoegen nemen met uitbetaling zoowel voor rente als hoofdsom in papier. Zy krygen dus de wis selvalligheden van het goud agio voor hun rekening, betgeen zoowel in hun voordeel als in hun nadeel kan uitvallen. Met belangstel ling wordt nu uitgezien met welke definitieve plannen do regeering voor den dag zal komen. De Zuid Amerikaanscho msrkt was virdeeld. Uruguay vast in aansluiting by de nieuwe remise voor de coupon. Venezuela heeft eone nieuwe leening id Duitscbland afgesloten on is voornemens daarmede een groot ge deelte der spoorwegschulden te regelen. De April-coupon der 6-pcts -obligation van de Peruvian Co. is thans met 1 pd. st. aan gekondigd, volgons besluit op de beruchte vergadering. Hieruit zou mogen worden afge leid dat het protest van het meerendeel der op die vergadering aanwezigen geen uitwer king heeft gehad. Amerikaansche Spoorwegwaarden voortdurend lusteloos. Uit Nieuw-York komen geen opbeurende borichten, doch hier was de markt nog flauwer, waarbij de omzetten buitengewoon weinig te beduiden hadden. Eone zeer gunstige uitzondering vormden de Belt- shares, waarvoor geen grondig argument bekend werd. Florida waarden bleven flauw in verband met do zeer ongunstige ontvangstcyfers en voor Atchison bestond groote drang tot verkoop, naar aanleiJing dor spoecig te ver wachten levering der stukken, vooral nu de uitgebreide affaires van den laatston tyd niet door rescontre zullen worden a'gewikkeld en levering dus zal plaats hebben. Union- P a c i f i c-waarden zeer stil, Missouri's flauwer, evenals Western Pensyl- vania, naar aanleiding van minder gunstige ontvangsten. Eone belangryke beslissing is ge nomen betreffende de Central-Pacific- aandeelen, waaromtrent men lange jaren in de meening verkeerde, dat de aandeelhouders aanspraktlyk zoudon zyn voor de regetrings- schuld der C.-P. en dus te eeniger tyd eene storting daarvoor zou kunnen worden opge vraagd. Nu echter (het is niet te vroeg) is in een proces daarover uitspraak gedaan en beslist dat de aandeelhouders niet boofdtlyk aanspraktlyk kunnen worden gestel 1 B(j den tegenwoordigen stand dezer aandotlou heeft deze uitspraak echter veel van hare beteekenis verloren. De ontvangsten der C a n a d i a n-P a c i f i c biy ven hoogst belangryk toenomen. De tweede week van Maart toont een vooruitgang van 71,000 dollars. Rijnlandsche Bank. KOLONIËN. BATAVIA, 19 Februari. De militaire apotheker der lste klasse H. W. J. Cowan heeft eervol ontslag uit 's lands dienst gevraagd wegens voortdurende onge schiktheid voor alle militaire diensten. Aan de heeren P. F. Sythoff en G. J. M. Van Angelbeek ls voor den tyd van 75 jaren in erfpacht toegezegd eene uitgestrekt heid woesten grond, volgens schatting der commissie van onderzoek groot ongeveer 1950 bouws, gelegen in het district Kawasen, af deeling Soekapoera (Preanger Regentschappen), tegen eene pachtsom van f 1 per bouw 's jaars. Voor de rechtbank van omgang heeft te Soerabaia terechtgestaan de inlander Pa Kasminah alias Ngadimin, ook wél genaamd Topowiro, afkomstig uit de kampong Simpang, die beschuldigd wordt van poging tot moord op mevrouw de weduwe Hoffman. Men zal zich herinneren hoe deze dame slechts ter nauwernood aan den dood ontkwam. De be klaagde toonde een groote mate van bruta liteit: alle mogeiyke zaken, omtrent hem vast staand, ontkende hy. Na afloop van het uitgebreide getuigen- vorhoor hteld do beklaagde een uitvoorig plei dooi, waarin hy alb getuigen zonder onder scheid als leugenaars stempelde. Daarna ging, nadat beklaagde, getuigen en publiek ver- wyderd waren, de rechtbank over tot de be raadslaging Een klein half uur later werden allen weder binnengelaten en het vonnis door den voorzitter uitgesproken. Do rechtbank achtte beklaagdes schuld aan bet hom ten laste gelogde wettig en overtuigend bewezen en veroordetldo hem mitsdien wegens poging tot moord tot vyftion jiren dwangarbeid in den ketting. Een rondschry ven van den G.-G. aan de residenten dringt aan op een scherper toe zicht op het ri-izen van Chineozen. Volgens het „N. B. H." is de wetenschap- peiyke expeditie van dr. Nieuwen huis naar West Borneo voorloopig uitgesteld, wegens de aldaar heerschende onlusten. Mr. J. H. Abendanon, die van verlof uit Holland terugkeert, is (volgens het „Bat. Nblad.") bestemd om mr. J. D. Peereboom Voller op te volgen als raadsheer in het hooggerechtshof, en (volgens de „Java-Bode") de taak op te vatten van den overleden mr. Van Dedem, om in Siam een onderzoek in te stellen naar den toestand der aldaar geves tigde Chineezen uit Ned.-Indiö. Uit Fort De Koek scbryft eon Europeesch fuselier aan de „Java-Bode," dat verscheidene Inlandsche fuseliers uit Padang Pandjang naar Padang en Fort-De-Kock zyn gevlucht wegens slechte voeding en te groote gestrengheid van hun kapitein. De briefschryvor beklaagt zich ook over het optreden van een anderen kapitein, die het leven zoo voor zyn officieren als voor zyn minderen tot ©en hel op aarde maakt. Do tongkange met Chineosche koelies, onder welke cholera is uitgebroken, zyn Maandagnacht van Belawan uitgezeild. In het geheel zyn er 129 koelies gestorven, 20 her steld en 91 nog onder behandeling. Overigens is er in Deli weinig cholera. De Europeescho fuselier Mulder, die ruim vyf jaar vermist werd, is te Tjimahi door de politie opgepakt en in handen ge teld van de militaire autoriteit te Batoa Djadj ir. De assistent resident van Nganöjook (Kediri) W. F. L. Boissevain heeft wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa gevraagd. De resident van Bali en Lombok is ge machtigd om te beschikken over een som van f 2000 voor den aankoop van de kostelooze verstrekking aan de noodlydondo bevolking van de onderafdeeling Oost-Lombok der af deeling Lombok van zyn gewest. In het „Soer. Hbld. leest men: Uit Batavia meldt men ons als een curiositeit, dat het Lombok rapport niet alleen geteekend is door den heer 'Scherer, maar ook door generaal De Moulin enkapitein Kroll. Hieruit blykt dat wel degeiyk in de eerste verwarring die kapitein met een speciale zen ding naar Lombok is gezonden, hotgeen, toen wy het beweerden, plichtmatig door een toen bevriend blad werd tegengesproken, maar tevens verklaart het de aarzeling van het Opperbestuur om het rapport over to loggen aan de Staten-Generaal. Hr. Ms. flottieljevaartuig „Makassar", dat binnenkort in dienst zal worden gesteld te Soerabaia, is bestemd voor de watoren van Atjeh, en zal op zyn reis derwaarts Tandjong- Priok aandoen, by welke gelegenheid de in Indiö verwacht wordende luit. ter zee lste kl. W. A. Palm het bevel daarover zal aanvaarden. De koortsepidemie te Batavia is nog steeds heerschende, vooral onder de Inlandsche bevolkiug. Zoo werd gisteren een bediende van de photografen Woodbury en Page voor -het paleis door een koortsvlaag aangegrepen, zoodat hy ineenzakte en met eon kar naar huiH moest gebracht worden. (J.B.) De „Deli-Ct." meldt het vry plotseling overlyden van den heer Küchenthal, in leven administrateur der Onderneming Boga by Laboean, die lydende aan een zwarc-n aanval van malaria naar Medan werd getransporteerd en in het militair hospitaal opgenomen, doch kort na de opneming overleed. Een by den resident van Probolinggo ingekomen rapport van den assistent resident van Loemadjang meldt, dat, ten gevolge van zware regens in het gebergte en de voortdu rende verhoogde werking van den Smeroe in de laatste dagon van Januari jl., hevige bandjirs hebben plaats gehad in de rivieren Pantjing en Besoek-Semoet, in genoemde afdeeling. Het water voorde groote hoeveelheden steenen, vulkanisch zand en slib met zich en overdekte daarmede eenige sawahs en tegalvelden der dessa's Penanggal en Ngoeter. Aan een van den resident van Cheribon ontvangen rapport wordt de mededeeling ont leend, dat op 3 dezer ten gevolge van bandjir in de Tji Manoek, in het district Sleman, de dyk van genoemde rivier op verschillende plaatsen is doorgebroken. Hierdoor werden eenige kampongs en sawahs en hier en daar de weg van Indramajoe naar Djatiwangi onder water gezet. Toen den 18den Febr. de „Celestial" van Singapore te Batavia kwam, werden de Chi- neesche passagiers nauwkeurig gevisiteerd, omdat omtrent óén hunner bericht was, dat hy opium by zich had. Opium werd niet gevonden, maar wel een kistje met 900 ryks- daalder», van welks aanwezigheid de kapitein van hot stoomschip melding maakte. Daar de drie eerste ryksdaalders, die men onderzocht, bleken valsch te zyn, werd de Chinees, tot wiens bagage zy behoorden, gevangen en het geld in beslag genomen. De raad van justitie te Soerabaia. heeft uitspraak gedaan in de ziak van notaris Boelen van Sidhoardjo en zyn medebeschul digde Assegaf (vervalsching van de vendurol) en sprak beiden van het hun ten laste ge legde vry. Notaris Boelen ontving van vele z'yden tele- graphlsche gelukwenschen. De Arabier zou den daarop volgenden Zondag een grooto fuif geven, waarop heelwat gasten waren genoodigd en waarby het zeker aan de onmisbare „sate kam- bing" niet zal hebben ontbroken. Volgens een officieel bericht van den 12den kon toen do cholera in Beneden-Lmgkat als geweken beschouwd worden. In 't geheel be zweken gedurende de laatste weken op de ondernemingen en op de hoofdplaats van die afdeeling oen dertigtal personen aan deze ziekte. Meer als sporadische gevallen te dit geringe aantal dooden aan cholera, welke ziekte onder de tropen overal altijd min of meer voorkomt, niet te beschouwen. Te Belawan overleden sedert den loden nog 4 patiënten, verder 1 op den 16den, 1 op den 17den, 1 op d°n 18den en 1 heden, terwyl 22 aangetasten herstelden en 29 ïyders onder behandeling bleven. Tot en met 11 dezer kwamen verder op eenige ostates nog negen gevallen voor, waar van 4 met doodelyken afloop. Na den llden kwamen op deze ondernemin gen geen gevallen van cholera meer voor. {DcliGl.) De officier van administratie lste kl. W, G. L. Brunings wordt na aankomst in Oost- Indiö uitsluitend belast met den dionst van fiscaal by de zeekrfigsraden aan boord van Hr. Ms. wachtschip „Gedeh." BN.) De resident van Palembang kan tot voort zetting gedurende 1896 van de proef met de exploitatie van onglen-hout in dat gewest, beschikken over eene som van f8000. (J. BJ De secretaris van de residentie Tegal C. E. Van Kappen heeft wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa gevraagd. Er is door iemand vergunning gevraagd om mynbouwkundige onderzoekingen te mo gen doen m de Minahassa, voor die gedeel ten, waar die vergunning Dog niet aan ande ren is gegeven. Daar de regeering zulke ver gunningen in een gewest aan een persoon voor niet meer dan 35,000 bouws pleegt te geven, zal bet verzoek wel niet in zyn geheel worden inge illigd. Maar dat het verzoek ge daan is, bowyst dat de kans, om op Noord- Celebes goud te vinden, nog niet wordt opge geven. Velen dan ook, die met de streek bekend zyn, hebben de beste verwachtingen van het onderzoek, dat in Belang en elders zal worden ingesteld, en er is in ieder geval voor hen, die aandeelen in de Mynbouwmaat- schappy Belang hebben genomen, geen reden om nu al te wanhopen; sedert zy die aan deelen namen, is er noch iets gunstigs noch iets ongunstigs bekend geworden. Wy zeggen dit, omdat er aandeelhouders zyn, die hun aandeelen tegen pari trachten te verkoopen. Java-Bode. De „Oostkust" is thans in staat te be richten dat het onderzoek in zake den inland- schen korporaal Kaiman, verdacht van mede plichtig te zyn in of de dador t^i zyn van den moord op den heer E. Kat, thans in handen van commissarissen, belast met de instruct! gesteld is. In het „Bat. Nieuwsblad" leest nvn: Dezer dagen is aan de regeering inge' iend het rapport van den advocaat-generaal n.r. A. W. Nieuwenbuys ter zake van een aanklacht tegen mr. G. Pinedo, voorzitter van de land raden te Sindjai, Katjang, Bikeroe, Boele- komba en Saloyer (Celebes). Naar men weet, is mr. Nieuwenhuys ver loden jaar voor deze zaak met een speciale zending naar Kadjang gegaan ter onderzoek van de klachten, door den toenmaligen grif fier van dien landraad tegen den heer Pinedo ingebracht; kort geleden is de heer Nieu wenhuys nog naar Keboemen vertrokken, om den griffier Rawaroe aldaar, eveneens ter zake dier klachten, te hooren. Het ïyvig rapport moet, naar men ons mededeelt, niet gunstig zyn voor den heer Pinedo. Uit het onderzoek moet gebleken zyn dat de klachten gegrond zyn en dat hy zich heeft schuldig gemaakt aan feiten, welke, als niet bestaanbaar met het hooge ambt, dat hy bt kleedt, waarschynlyk gevolgd zul len worden door een spoedig ontslag. Voorts zal het, naar wy vernemen, van een strafrechtelyk onderzoek door het hof waarop in het rapport moet zyn aangedron gen moeten afhangen, op welke wyze dit ontslag door de regeering zal worden ver leend. Prlnscs-Harle-strast 20, '8-GBAÏINHAOB, 2162 8 Speciaal Huidziekten, enz. Spreekuur degelijk», behalve Zou- en Feest dagen, van 11S en 7 ei uren. Kort gedrongen Huiden, Zoolleer, 82 Cts., uitgesneden f 1.40, Gewast Leer 75 Cents, Paille, het vel 60 Cts., 1 doos Knoopen met plaatjes 12'/, Cts., Leder-apprêtuur 16 Cts., Schoensmeer, 24 doozen, 26 Cts., Mansleesten, per paar 80 Cts. 1768 11 op het lieven, <egen Invaliditeit en Ön* gelukken, gcvcsfigd (e 's-tlravcnliage.' Directeuren: Mr. H. GOEMAN BORGESIUS, Lid van de Tweede Kamer der Statc-n-Gene-i raai, en Jhr. Me. W. SIX, Oud-Minister van Binnenl. Zaken. 160 11 Inlichtingen on Tarieven gratis te verkrygen by den Inspecteur Jiir. A. C. VAN HAEFTEN, Terweepark 5, Ltiden. De StfooïuwasscherJJ^ NaJuurbleckcriJ en Inrlchling DIE 8TÜR, te Alfen aan den Ryn, opgericht in 1845, geheel vernieuwd en naar de eischen des tyds inge richt, belast zich met het Wasschen en Opdoen van Waschgoederen, het Opmaken en Crömen van alle sóórten Gordynen, levert Wollen Dekens als nieuw af. Aanbevelend, FBAN* VAU llOFWECBflf; 455 11 (voorheen J. VAN HOOFF). HU. Wagen- en Molenmakers, Timmer? lieden en Meubelfabrikanten! Ondergeteekende beveelt zich aan voor do, levering van gezaagd en rond Ypcn-, Esschen-t en Beukenhout, in alle maten voorhanden of op bestelling te verkrygen. Tevens voortdurend gelegenheid tot hel wateren en zagen van alle Houtsoorten, G. F. W. HERNGREEN, Molen „De Nijverheid", Alfen. (Goudsch Bijpad). 6762 14 Koek- en Banketbakker, 4 levert aan Winkeliers, tegen uitorst biliykt, pryz»n, tot bovengenoemd vak behooroncU Artikelen. Prijscouranten worden op aanvrage frana, verzonden. 2270 14 door HH. Doctoren aanbevolen, voorkomt het voor, over loopen en ronde ruggen bij Kinderen en Vol? wassenen, ver sterkt de longen en verruimt de borst 9 a 10 jaar. 10.12 12 „1* f 2.76. 14al6)aar^ Dames. Heoreni f3.50. ƒ3.-. Franco na ontv. van postio. 13. VISCHMARKT. 13. 2326 Sli van Dr. DE VRIJ. Myne Kinadruppels worden uitsluitend verkocht in ver zegelde flacons a Al.-, voorzien van nevens- Btaaüd fabrieksmerk. Men lette daarop! Alom verkrygbaar en tegen toezending van postwissel a ƒ1.18 rechtstreeks H franco uit de Chemische Fabriek v»s| H. NANaVING, Hen Haag. 6955 ll PARIJS DE GRANDS MAGASJNS DU Printemps TE PARIJS het prachtig geïllustreerd BODE-ALBUI met nederlandsehen of franschen tekst, bevat tende de afbeeldingen der laatst uitgekomen modellen voor hot Zomerseizoen van kleederen, hoeden enz., voor heeren, dames en kinderen, op gefrankeerde aanvraag aan PARIJS Stalen van zijden, wolion en katoenen stoffen, laken enz. enz. worden eveneens franco toegezonden doch men gelieve daar voor de soorten op te geven en ongeveer da prijzen te bepalen. Dit album bevat tevens de inlichtingen welke voor de goede en prompte uitvoeringen der bestellingen benoodigdzijn. Bestellingen van 35 francs en hooger wor den met eene verhooging van 5 0/0 franco oracht enorlj oan inkomende rechten in alle plaatsen van Nederland aan huis bezorgd. De klanten hebben geene formaliteiten voor de inklaring of andersints te vervullen,-* daar ons réexpéditiehuis te Bozendaal Noords BrabaiU daarmede belast is.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 10