Ter iMHMli aaithta: TwgoSb S0I8ÉS SGIE8TIFIQÜE Magie Groot Kinderfeest! Gehoorzaal, Leiden. Cagl iostr o-Theater Sneeuwwitje cn de7worgen! Bears van Amsterdam. a la EBNST BASCE. Admiraal CHEVALIER VAN KINSBERGEN, De Zeven Vette en de Zeven Magere Jaren Be Ark vau Hoachj! De Triomf dei Hollandsch»5 Boeren Groot Militair Tableau. TAFELTJE DEK UI! luit., de 2de luits. L. C. A. Merchant en L. F. Geill, beiden van bet corps; by het 4de reg., tot majoor, de kapt. O. J. Vaillant, adjudant van het corps; by het 5de reg., tot kapitein, de 1ste luit. M. A. E. J. Meyboom, van het 4de reg.; tot lsten luit., de 2de luit P. W. Van Weeren, van het corps; by het 6de reg., tot luit.-kol., de majoor J. M. H. Van der Koog, van het corpsby het 7de reg., tot luit.-kol., de majoor J. Van Wyk, van het corps; tot kapitein, de 1ste luit. G. C. De Groot, van het corps; tot 1ste luit., do 2de luits. E. J. Beuvery en H. Janssen, beiden van het corps; by het instr.-bat., tot lsten luit., de 2de luit. H. W. A. AckermanD, van het corps. Op pensben gesteld: a. de luit.-kol. J Van Lalyveld, van het 3de reg. veld.-art., op zyne aanvrage; b. de majoor-magazynmeester der artillerie, W. P. Stakman, te Helder, en het bedrag van het pensioen bepaald: voor den luit -kol. Van Lelyvold op f 1800 en voor den majoor-magazynmeester Stakman op f 1600 'sjaars. Ber.oemd by het wapen der art. by den staf van het wapen, tot majoor-magazyn meester te Helder de kapt. D. Hackstroh, thans magazijnmeester van het art.-magazyD Pantserfortentot kapt.-magazynmeester te GeertruiJenberg de kapt. W. J. G. Van der Veur, van het 4de reg. vesting-art by het lste rog. vesting-art., tot luit. kol. de majoor G. K. C. baron Van Lynden, van het 3de rog. vesting-art.; by het 3de reg. vesting-art., tot majoor de kapt. J. J. C. H. Van Pelt, van het corps torpsdisten. Voorts in rangen betrekking verplaatst naar het art.-magazyn Pantserforten de kapt. J. H. Van Aanholt, thans magazynmeester der art. te Geer- truidenberg. Lezing van mr. Z. Van den Bergh. De Leidsche handelsbedienden-vereeniging „Kennis i3 Macht" hield gisteravond in de kleine zaal van het Hutsgebouw weder eene buitengewone vergadering, waarin mr. Z. Van den Bergh, uit Den Haag, eene leesbeurt zou vervullen, wien het den voorzitter, den heer J. C. Van der Kam, een waar genoegen was als spreker voor dezen avond by de aan wezigen te mogen inleiden, onder herinnermg welken gunstigen naam de heer Van den Bergh op rechtskundig gebied reeds heeft gemaakt en dat hy zich voorgenomen had thans te spreken over „enkele veel voorkomende onjuiste rechtsopvattingen", een onderwerp, d it, naar de voorzitter vertrouwde, aller belang stelling had getrokken. Aangezien de opgekomenen (wy waren nu met het bestuur mee met ons drieëndertigen) hier en daar verspreid zaten, verzocht hy hun, overeenkomstig het verlangen van den spreker, zich vooraan meer te vereenigen, aan welk verzoek natuuriyk gevolg werd gegeven. De heer Van den Bergh, den katheder betreden hebbende, zeide daarop, dat, toen hy onlangs werd uitgenoodigd om voor deze vere9niging eene bijdrage te leveren en vernam dat zy bestond uit personen, die zich alleen op handelsgebied bewegen, het hem, in verband met zyn onderwerp, riet ondoelmatig toescheen mede te deelen welke veel gebruike- lyke dwalingen of misvattingen naar den 8chyn of het wezen hy op rechtskundig gebied hier en daar in de praktyk ontmoet heeft. Misschien dat dezen en genen er hun voor deel rrede kunnen doen. Een voornaam verschynsel is dat men in vele zaken eene algemeene misvatting, eene te formeele opvatting naar het uiterlyk, naar het woord heeft, niet naar het wezen der zaak. Als voorbeeld haalde spr. daartoe o. a. aan de bekonde Amsterdamsche sociëteits- quaestie. Er werden daar nieuwe bepalingen gemaakt op het sluiten van koffiehuizen, welke voornamelyk tegenstand vonden in de Nes, omdat het uur van twaalven er veel te vroeg werd geacht. Men zou er echter wel wat op vinden. Enkele koffiehuishouders veran dorden hunne inrichtingen, naar zy beweerden, in sociëteiten en voorzagen ze zelfs van een bestuur en een reglement. Toch waren het slechts scbyn sociëteiten en veroordeelingen wegens overtreaiugen der politie-verord.ning bleven dus niet uit. Het betrof hier toch niet den naam, welken men aan de inrichtingen gege ven had, niet den schyn, maar hot wezen er van De indortyd in geheel het land zooveel op gang gemaakt hebbende Sequah genas ïyders, soms zelfs op zulk een gevoelige wyze, dat de muziek er duchtig op los moest blazen om het geschreeuw der patiënten te over stemmen; maar behandelde ze zelf niet, en toch werd hy veroordeeld. In ons land is bedelen verboden, Nederland kent dus eigenlyk geen bedelary en de buiten landers zouden op dit gebied ons land wel een gelukkig land moeten noemen. Maar wat doen zy, die anders bedelaars zouden zyn? Zy lieden ons doosjes lucifers te koop aan. M^t anderen hebben zy dit gemeen, dat zy aalmoezen aannemen, die zy zeiven hebben uitgelokt. To:h kunnen ze niet gestraft wor den, omdat ze hoe het gezond verstand er ook tegen opkomt te rangschikken zyn onder de „kooplieden in lucifers." Ook op het gebied van belastingen is het soms moeiiyk uit te maken wat wezen en wat. schyn is. By de personeele belasting is het voor vele belanghebbenden een lastige vraag of een juffrouw van gezelschap al of niet oienstbo Jen werk verricht, dis zij in bun voordeel uitl.ggen, maar dokommiez.-n ligg n op de loer en laten zich niet beaotten. zoo, dat een juffrouw vau gezelschap ofdedionst boden zelfs zeggen dat men niet het minste of geringste mag doen of er wordt dadeiyk maar proces verbaal van opgemaakt: altemaal een gevolg daarvan, dat men een vorkeerde op vatting van het reebt heeft. Dit alles zyn schynvertooningen tegen het Staatsgezag. Vervolgens trad spr. in beschouwingen op ander gebied, over het verkeer der burgers, over het aangaan van onderlinge koopover eenkomsten zonder eigenlyk den wil daartoe uit te spreken. Ook hier heerscht dikwijls een te formeele opvatting en wel in een voornaam deelhet tot stand komen van contracten. Een gewoon geval is dat iemand van een levering af wil en dan zegt. Ik heb niet ge- teekend Dit geval doet zich zóó dikwyls voor, dat spr zich daarin nader begaf. Na te hebben nagegaan welke formule de contracten ver- eischen, besprak hy het al of niet genoeg zame dat wederkeerig de toestemming tot de overeenkomst ls uitgesprokenzelfs wordt door enkelen een stap verder gegaan dat ze niet behoeft uitgesproken te worden. Achtereenvolgens behandelde spr. daarna de vraag welke toestand zich voordoet als op zicht gezonden goederen worden gehouden en niet teruggehaald, of ze dan ja of neen zyn gekocht, of er dan een handelsovereen komst heeft plaats gehad, waaruit toestem ming kan worden afgeleidhet bestellen van goederen, welke word.n afgezonden; de sue- cessievelyko ontvangst eerst o a. na de bestelde eerste party met verdere onderhan delingen b. v. over vi-ir weken, om dan tot de beruchte flesschentrekkers te naderen. Als door een heer schoenen of door een dame sorties by 6 of 12 paar of stuks te golyk op zicht worden gevraagd, dan ligt het, zou men moenen, als er eerJyke bedoelingen in het spel zyn, voor d6 hand dat die niet voor dagelyksch gebruik zyn, noch om allen te morden gekocht. De maatstaf om alles te kunnen beoordeelen is de houding, het zedelyk fatsoen van den mensch, met wien men te doen heeft. Het komt niet aan op het uiterlyk, noch op deD scbyn, maar op het wezen der zaak by het, doen van afspraken, en het is ook niet altyo genoeg dat gy zelf bekent, maar dat het. ook uit het geschrift blyke, zoodat bnevon niet onbeantwoord of onweersproken moeten golaten worden. Tot de hoofdgedachte van zyn onderwerp torugkeerende, trad spr. in eenige beschou wingen over den inhoud en de gevolgen eener onderlinge overeenkomst, waarby het niet zoo zeer aankomt op de uitlegging van een enkel woord. De aard van de overeenkomst moet beschouwd worden in het gebeele ver band, waardoor men een betere en billyker opvatti- g van den toestand verkrygt. Spr. bracht hierby in herinnering de zaak, welke by by het Haagsche kantongerecht in handen heeft van iemand, die, dealgerechligde in een begrafenisfonds, door directeuren wordt beschouwd als te zyn „achterstallig," omdat hy in vier weken zyne contributie niet be taald heeft. Volgens spr. is hier echter van geen achterstalligheid sprako gelyk het regle ment bedoelt, omdat daarin bepaald wordt dat de bode wekeiyks het geld moet komen halen, en aangezien deze daarin nalatig is gebleven, is spr.'s cliënt niet achterstallig, al zouden honderden schoolmeesters dit mèt directeuren beweren. Schyn bedriegt ook hier, als men de woorden niet in elkanders ver band beschouwt. Billykheid en goede trouw spelen hiar eveneens een rol. Daarna betrad spr. het gebied van de onrecht matige daad. Wat is een onrechtmatige daad Volgens de eene opvatting een daad, die in stry d is met de wettelyke bepalingen of voorschriften. Volgens do opvatting van anderen een daad, die oen ander op onbillyke wyze schade be rokkent, b. v. door het misbruik maken van eens anders handelsmerken of andere oneer- lyke concurrentie, waardoor het publiek ver keer door misleiding wordt benadeeldook door middel van kwade trouw, o. a. door het gebruiken van nagemaakte eenigszins gewyzigde naami orden of dergelyken van bestaande firma's. Naast deze verwisseling van concurreerende zaken door gebruikmaking van eens anders firma of andere ongepaste middelen, staat de verwisseling der artikelen zeiven door uiter- lyke teekenen, b. v. het misbruik maken van fabrieksmerken by het doen van verpakkingen. De overtreding geldt hier dus zoowel de zaak als de waren. Spr. paste dit met voorbeelden toe, waaruit bleek hoe velerlei dwaling, of opzet, ook in dit opzicht bestaat, zelfs wat het buitenland betreft. Een ander geval van onoerlyke concur rentie is verdachtmaking, in een kwaad dag licht stellen, waaromtrent spr. evoneens eenige voorbeelden aanhaalde, waaraan hy er nog vele zou kunnen toevoegen, doch wegens verkoudheid begon hem het spreken moeilyker te vallen, zoodat by meende te moeten ein digen. In ieder geval meende hy in hoofdzaak duidtlyk te hebben aangetoond dat alles voor- nameiyk aankomt op de eerlykheid van den persoon, waartegen de déloyale, unfaire han delingen do kwade lol vervullen. Van de gelegenheiü tot 't vragen om nadere inlichtingen werd gebruik gemaakt door den heer W. Po/ra, die zich door het gegeven antwoord bevredigd gevoelde en den spr. ook voor het overige gehoorde zyn dank betuig Je, welke dank verder namens de gebeele ver gadering werd uitgewerkt door den voorzitter der vereeniging, met uituiukking van spyt dat spr.'s stem niet toeliet nog meer boiang- ryke zaken te uoen vernemen. Tevens sloeg by by het einde van het seizoen een terugblik op de dezen winter gehouden lezingen. Dankbaar was men voor het geboorde, maar onvoldaan over de op komst, welke meestal veel te wenschen overliet. Hy deed een beroep op den verderen steun (voor dien tot heden ontvangen is men ten hoogste dankbaar) van de vrienden der vereeni ging en op de krachtige medewerking der leden. Door aller samenwerking kan het niet anders of de belangen der handelsbedienden zullen er door worden bevorderd. BUITENLAND. Dili tsohland, De Ry'ksdag beraadslaagde gisteren over de voorstellen van den heer Forster tot op heffing van de verplichte vaccinati?. In den loop dor debatten verklaarde de staatssecretaris Von Bötticher, dat de Bonds raad met een overwegende meerderheid zich voor het behoud van de vaccinewet zou ver klaren. Het voorstel, om de voorstellen naar de commissie te verzenden, word verworpen. Gistervoormiddag heeft de Oostenrijksche minister van buitenlandsche zaken eerst een onderhoud gehad met prins Hohenlobe en daarna met den Duitschen staatssecretaris voor buitenlandsche z^ken, vryheer Marscball Von Bieberstein. In den loop van den namiddag werd hy ontvangen door keizerin Frederik. De commissie voor de Beurswet uit den Ryksdag heeft besloten den Rykskanselie: in overweging te geven wettelyke maatregelen voor te dragen, waardoor aan personen, die by bankiers en kooplieden gelden in depo'èito geven, de noodige waarborgen tegen misbrui ken worden verschaft. G root-lïrltannlft. De minister van koloniën Chamberlain zeide gisteren in het Lagerhuis, dat sir Jacobus De W..t, do Engelscbe agent te Pretoria, den lSden Februari verlof heeft gevraagd wegens gezondheidsredenen, maar waarscbynlyk zal hy zyn function hervatten. Tydelyk wordt by vertegenwoordigd door den advocaat Coote. Do heer Curzon, de vice-minister van bui tenlandsche zaken, zeide dat der regeering niets bekend is van de geruchten over het afstaan van een Chineescho haven aan Duitsch- land, maar de regeering hoeft per telegraaf inlichtingen gevraagd te Peking. Gladstone is van zyn verblijf aan de Riviera weder te Londen aangekomen. Volgens een bericht uit St.-Petersburg aan de „New-York Herald" heeft de Engel- scho diplomatie voorgoed échec geleden te Konstantmopel. Turkye en Egypte zullen thans geheel onder den invloed komen van Rusland, dat zyn steun zal verleenen om den vrede in Armeriio te herstellen. Op bevel van ministor Cnaraberlain is het aanwerven van manschappen voor de corpsen veldpolitie in ZuiJ-Afrika gestaakt. TelegyramaiiaeEiu WASHINGTON, 12 Maart. Uit inlichtingen, in welonderrichte kringen ingewonnen, blykt, dat er tot. dusver nog geen oplossing gevon den is voor de Venezuelaansche quaestie Evenwel geeft de houding van Venezuela in de loopende onderhandelingen reden om te gelooven, dat de besprekingen tot een vrede lievend en eervol resultaat zullen leiden. BELGRADO, 12 Maart. De ratificatie van het uitleveringsverdrag tusschen Servië en België heeft heden plaats gehad. Een dergeiyk verdrag is ook met Nederland gesloton en reeds onderteekend. LONDEN, 12 Maart. De Engelsche schoener „Queen of Mistley" is by Beachy Head met het van Rotterdam naar Bilbao bestemde Duitsche stoomschip „Sayn" in aanvaring ge weest en gezonken. De kapitein en drie man zyn verdronken. Omtrent schade van de „Sayn" is niets bekend. LONDEN, 13 Maart. Aan de „Times" wordt uit Cairo gemeld, dat naar men gelooft de Egyptische troepen onmiddeliyk naar den Boven Nyl zullen oprukken, om, met het oog op de Derwischen, Dongala te bezetten. Uit Lissabon werd gisteren aan de „Times" geseind, dat bevelen gegeven zyn om spoedig een nieuwe Portugeesche expeditie geroed te maken naar Mozambique, bestaande uit een battery bergartillerio en 436 man. Kerkelyke Berichten» Woubrugge: Zondag-voormiddag te halftien, ds. J. W. H. Kalkman, predikant te Alfen. Benthuizen: ds. Klercq, van Koude kerk, zal Zondag-voormiddag te halftien in de vacature optreden. Officiëele Kennisgevingen. Burgemeester en Wethondors van Leiden; Gelet op art. 201 der Algemeene Politieverordening van don Oden November 1870, waarbij wordt be paald, dat ten mi.feto tweemaal in bet jaar, en wel eens in bet voor- en eene ii het n&Jaer, op kennis- goving van Burgemeester en Wethouder e, schoor- eteeneD en stookplaatsen gereinigd moeten worden, noodigen de ingezetenen uit aan do bedoelde reini ging van Bchooratoenen en stookplaatsen gevolg te geven. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS. Burgemeester. 18 Maart 1896. E. KIST, Secretaris. Th^rmometerctand. gisteravond om 8 uren 2.5 C. 35.6W Fahrenheit; hedenmorgen S uren 1.5° C. 34.7 F.; 'smiiciags om 12 uren 7^ C. 44.6 F.; 'snamiJlaia 4 uren 6° C. 42.8° F. KOLONIËN. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Benoemd Tot onderw. lste kl. J. E. Van Ooveren. geb. Van Scliaik, laatst die betr. bekleed hebbende; tot liulpond lste kl. mej J. H. Bergfeld, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Overgeplaatst: Van de 2de school te Ban doeng naar de meisjesschool te Padang de huipond. A. M. Van der Meer; van de meisjesschool te Bandoeng naar do 2de school aldaar, de bulpond E. F. J. Olislaegor. Geplaatst: aan de meisjesschool te Bandoeng, als hoofd, de herbenoemde onderw lste kl J E. Van Oeveren geb. Van Schaik. Bepaald: Dat de onderw 2de kl. C. C. 11 Hesselberg, thans hoofd der meisjesschool to Ban doeng, als lste onderw. aan die school geplaatst blijlt. Bij do burgeravondschool te Soerabaia: Ontslagen: Wegens vertrek, als loeraar in het bouwkundig en werktuigkundig onderwijs, A. Legorstee. Benoemd: Tot leeraar in het bouwkundig en werktuigkundig ouderwijs, M. Cornelisseu. ai cbitect der lste klasse. Door den directeur van Justitie: Benoemd: Tot tolk voor de Madoereescke taal to Soerabaia, buit. bezw. van den lande J. A. Moorrees. Goedgekeurd: Dat door de landiaden te Poerbolinggo en Poerwokerto is ontslagen op verz. eerv. als buit subs. gr. buit bezw van den lande J. E. H. Smolders, is benoemd tot buit. subst.- griflier A. W. Anthonijs. Dat door den landraad te Kediri is ontslagen op verz. eerv. als buit. subst.-griflier buit. bezw van den lande P. Pinchetti; is benoemd tot buit. subst.-grill', buit. bezw. van den lande A Th. Go way. Bij den Post- en Telegraafdienst. Belast: Met do waarneming der betrekking van comniios 2de kl. en geplaatst te Soerabaia, J. P. J. Cabri, ambtenaar op non-activiteit, laatst commies der lste kl Benoemd: tot commies der 2de kl. en over geplaatst van Weltevreden naar Batavia II. Ph. Menke, thans wd. commies der 3de kl. 13 Maart 1896. Staatslceningen. pCt. Vor. koers. NocL, Cert. Nat. W. Schuld 2% 92% dito dito dito3 100% dito dito dito3 100% nongorijc, Goudl. 188103 4 102% Italië, JntschruviDg 1802/81 6 76% Oostour., Obl. Pap. Mei,Nov. 6 84% dito Zilv. Juli 5 Polen, Obl. Schatk. 1814 4 93 Portugal, Obl. 18331884 mot ticket l 100 3 20% id. Tabakulecning. 4% 92% Rusland, Binncnl. 1891. 4 02% 'lila IS3 Hij lotlucliild Rb. 025 4 98% dito IIopo Co. 1889 90 Rb. 025 4 98% Obl. Lccning 1667,09 Jt 20 4 102 in Goud Leen. 1881 5 101% Spanje, Pcrp. Schuld Buitcnl. 4 60 Turkije, Doinno 01)1. ÏSS1». 5 94 dito Oeconv. Leening Serio C 22% ligypto, Obl. Leuning 1876 4 103% Mexico, BinnenluiiiLcb43% Brazilië, Obl. 18b9. 4 71 Ind. cn Fin. Ondernemingen. Kolonialo Bank AandL 64 N.-l. Ilandbk. Aand77 Ned. II ïndolin Aand. 145 Spoorweglccningen. Holl. IJzoren-Spw.-Mij. Aand. 112% OM. dito3% 101% li. t. Ex pi: v. St. Spw. Aand. 96 Nod. C'ontr.-Spoorw. Obl /'250 3 92% Italië, Z,-ltal. Spw. Obl. A 11 3 51^ Polen. Wara.-AVceneu Aand.. 161% dilo Piior. Oblig, 4 og RubI., Balt. Spw -Aand,. 3 62% t'aet. Spw.-iiij. Aand. 78% Iwang. Dombr. Obl. ZR. 625 4 99% Weichacl ZR, Aand.. 73% Wladikawkw Obl. Rb. 125 4 97% Anierik i, Atchison Trust 4 78 dito Obl. ïo Hyp. lelt. A 3 2G% Central Pacific Aand. 15% CI1I0 Erio lc Hyp, Obl. 5 107 Denver Rio Grande C. v. A- 13% Louisv. Nasliv. Cert. v. Aand. 62% Miss. Kans. Texas C. v. A. 12% Union Pac. C. v. A. 7% Canadian Pacific C. v. A. 67% Oregon Short Lino oblig. 6 30% Premielceningcn. Nedorl., Stad Arasterd. 100 3 111% Madrid 1668 8 36% Turk. Laonintr 1870 28% Prolongatie Baltimore Ohio löfi Petroleurabronnen Ned.-India 468. Aand. Arkansas Constr. Trust Gemengd Nieuws. Koers hedou 92% 100% 100% 102% 76% 81 34% 93 26% 92% 63% 96% 98% 102 lOIJó 60 Cl% 103% 43% 76% 141% 112% 101% 96 61% 99% TS.X 97% 77% 26 16% 107 13% 12% Cert. 875 "Wederom is door de politie alhior proces-verbaal opgemaakt tegen den schoen maker W. C. Van L., die zich thans schuldig maakte aan diefstal van een boezeroen. Op aanwyzing van een geldlooper word gist.rnamiddag door de politie alhier aangehouden een 20-jarige man, die te 's-Gra- venhage thuis bohoort, zich koopman noemdo en op eene zeer verdachte wyze by dien geldlooper geld wisselde. Het plan tot bona- deelen kon by echter niet ten uitvoer bren gen, doordien hem onmiddeliyk in de kaart werd gekeken. Volgens telegraphisch bericht staat de koopman te 's-Gravenhage niet gun stig bekend. In de zaak betreffende den dief stal aan de Albuminefabrieb, waaromtrent wy reeds gewag maakten, is thans do dader opgespoord, die, te Oudshoorn woonachtig, een paar dagen aan bedoelde fabriek werk zaam ls geweest. By proces-verbaal gehoord, heeft hy dan ook bekend. Do echtgenoot© van J. L Van B, schoenmaker, kwam gisteren by de gemeente politie van Leiderdorp aangifte doen van de gebeurtenis, dat haar man een spiksplinter nieuwe revolver gekocht had. Zy vond die daad gevaariyk. Niet lang daarna kwam de politie er door medeieeling van Van B. zelf achter, dat die nieuwe revolver het middel in zyne hand moest wordon om den band, dio hom aan zyn gade verbond, te breken, m. a. w. om zyn vrouw er mede te doelen Daarby zou het echter niet blyvon: door middel van het vuurwapen zou hy zyn vrouw volgen in den dood! Gelukkig troffen de brigadier der Ryks- v old wacht J. P. L. en de Leiderdorpscbe gemeente-veldwachter A. O. den gewapende een uur later op den openbaren weg met zyn schietwerktuig aan. Nu konden zy dit, met de patronen, in beslag nemen en bestaat er kans dat Van B. zal gestraft worden als hebbende overtreden de wet op het dragen van wapenen. Do verkooping van eigendom men van den heer J. v. Waveren Pz., gisteren in „Hotel Koning" te Hillegom ge houden, heeft totaal opgebracht de som van f 52,625. Twee Katwyksche honden gin gen gisteren op schapenjacht uit; gekomen in het weiland van den landbouwer M., te Katwyk aan den Ryn, hadden zy er spoedig één te pakken, dat door hen werd afgemaakt; twee woldragende viervoeters gingen op de vlucht en kwamen in een sloot terecht. Als een b y z on derheid kan wor don gemeld, dat te Katwyk aan den Ryn een bastaard-ulmerdog met minder dan 15 jongen heeft geworpen. Moeder en kleintjes zyn naar omstandigheden vry well Te Rotterdam is de dienstbode van den heer Bosman, aan den Schifjdamschen Dyk, by het glazen zoemen uit het raam ge vallen en was onmiddeliyk dood. Naar do „N. li C." verneemt, moet de voorloopige hechtenis van "Willem Van Berkel weder door de rechtbank zyn verlengd Gisteren had zich voor de recht- bank te 's-Hertogeubosch te verantwoorden een 16 jarig dienstmeisje uit Bokstel, dat het huis haars meesters in brand had gestoken, biykbaar alleen met het doel, om ter dier gelegenheid diefstal te plegenWerkeiyk had zy zich dan ook verschillende goederen wederrechtelijk toegeëigend. Het O. M. eischte 5 jaar gevangenisstraf. To Dolft zun gisternacht door de politie in arrest genomen en op het trans port gesteld drie 18 jarige meisjes uit 's Graven- hage, die op eene studentenkamer een fuif modem aakten ▲eademie-nieawa. Lei hen: Heden ls alhier bevorderd tot arts de heer P Van der Slooten. Geslaagd is voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap da heer J J v. d. Leeuw Jr. Voor het candidaats-examen in de godge leerdheid, eerste gedeelte, de heer Th. H. Ph. Van Paptnrecht, Voor het doctoraal-examen in de godge leerdheid de heer C. J. H. Verweys. LUIUEN, 13 Maart. H. M do Koningin-Regentes woonde gisteravond in den Franschen Schouwburg te "s-Gravenhage, de eerste wederopvoering van de opera „La Dame Blanche" by. De vorst en de vorstin Von "Wied Prinses Mario der Nederlanden vieren 18 Juli hun zilveren bruiloft te Neuwhd. Het huwelijk word 18 Juli 1871 te Wassenaar voltrokken. De keizer van Duitschland zal het zilveren feest bywonen. de liuur van een Hui» mei Bflcubilair, op netten stand, waarvan de huur ruim gedekt wordt door te verhuren Etages, waarvan 2 bewoond zyn. Br. onder No. 1853 aan het Bureel van dit Blad. 7 Zaterdag 14 Maart 1)00 R opvolger van ERNST BASCH, IIoI-A.i-tist. Zaterdag van 2—4 uren 8WF FANTASTISCH! Tooversproobfe Id 11 Tafereelen, Pryz'-n der plaatsen voor de middagvoor stellingvoor Begeleiders en Kinderen .Stall© f 0 60, Galery f 0.30, Parterre f 0.20. Avondvoorstelling 8 uren, bekend pryzen. 1912 5) DE DIRECTIE.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3