Beurs van Amsterdam. Uooge waterstanden en overstrooiningen Men meldt uit RenkumHet water op den Ryn is in de laatste dagen ontzettend ge wassen. De uiterwaarden zijn overstroomd, waardoor de werkzaamheden op de steen fabrieken grootendeels moeten rusten. Daar de berichten van de bovenrivieren nog steeds ongunstig luiden, durven de schepen niet meer laden en is de verzending van steenen zoo goed als onmogelijk. De communicatie met de Betuwe over het pontveer is sinds Donderdag gestremd. Te 6 35 gistemamiddag werd te Grave het seinschot gelost, meldende de werking der Beersche Overlaat. De rivierstand was toen 10.35 M. -f- A. P., terwijl het water lang zaam wies. Eerst met ingang van 15 Maart treedt het tijdvak in, dat men tot keering van hoogo waterstanden de zoogenaamde zomersluiting mag leggen in de monden van de Beerscho ovei laten. De gierpont is thans buiten dienst gesteld nu de Veerstraat is overstroomd, wordt de overtocht met eene roeiboot voortgezet. Het gebrekkige van deze verbinding met den rechteroever is reeds dezen winter gebleken. Ook gistermorgen deed zich hot geval voor, dat een rijtuig aan den Neerasseltschen dijk arrivet-rend met bestemming naar Grave, moest terugkeeren, om over Ravenstom de stad te kunnen bereiken. Te Culemborg is het water van de Lek zóó gewassen, dat de havenkade is onderge- loopen. Waterstand 4 61 M. -+- N. A. P. Men schreit uit Tielerwaard: Sedert eerige dagen is de rivier de Waal zeer sterk aan het wassen. Binnen 4 dagen steeg het peil ▼óór Tiel niet minder dan 1.85 M., zoodat het nu reeds staat op 7.10 M. (-F- N. A. P.) Langs de stad is de diepte 19 Amst. voet 10 duim. Door den hoogen waterstand is de gierpont van de reep genomen. De uiterwaarden zyn ingeloopen. Uit Sleeuw\jk: Ten gevolge van den sterken en nog steeds aanhoudenden was der boven rivieren, is de Morwede weder ver boven het normale standpunt gestegen. Het water staat van dijk tot dyk, zoodat alle niet omkaade uiterwaarden diep onderstaan. Het dikke, troebele water geeft den drijvers gelegenheid ook overdag te visschen. Ook de Maas wast voortdurend. Yele lager gelegen uiterwaarden loopen onder, en in enkele binnenpolders komt al kwel, wat voor den landbouwer zeer nadoelig is. Uit Grave seint men van heden: Rivier stand hedonmorgen 9 uren 10.52 M., was 0.17 M, De benedenmond van de Beersche Maas werkt over 400 M. on 0.26 M. gemiddeld. Gassel en Beers zijn nog vry. Vreeswük, 13 Maart('s morgens 8 uren). Wind noordwest. Koud, nat weer. Water sterk wassend. Peilschaal staat 3.73 -f- A. P. Als het water zoo sterk blijft wassen, kan men verwachten, dat het spoedig boven schut- peil komt. Ten gevolge der zware regens, die ongeveer tien dagen bijna onafgebroken hebben ge duurd, zijn ook in België verschillende streken onder water gezet. Het water der Ourthe is sedert Maandag meer dan 15 centimeter ge wassen. Te Flemalle-Grande zyn alle straten ondergeloopenlevensmiddelen worden door bootjes aangebracht. Te Seraing zijn do huiz *n aan do Prinstnkade onder water gezet, zoodat de bewoners allen op de bovenverdiepingen moeten huizen. T9 Charleroi en in het centrum is de toestand eveneens zeer ernstig. Uit Ruhrort wordt gemeld: De waterstand op den geheelen Rijnstroom is enorm stij gende: 2 meter in twee dagen en nog vol strekt geen uitzicht op verbetering, daar van den BovenrijD overal nog aanzienlijke stijging gemeld is. Daar by dezen waterstand de schepen niet meer aan de gewone inrichting laden kunnen, komt de aflading grootendeels stil te liggen; ook varen de schepen slechts achter sleepbooten nog weg. Waterstand aan peilschaal hier 5.71 M., snel stygend, zuide- lyke wind. De Neckar is acht meter gestegen en heeft, behalve ganache stukken land, ook den spoor weg naar Freudenbeim overstroomd, waardoor h t verkeor is gestromd. Neckar en Ryn stygen nog voortdurend, doch op de boven- N;ckar is het watar zakkende. Het hoogwater in het gebied van Boven en Middenryn heeft in de laatste nachten groote verwoestingen aangericht. Moezel, Saar en Main overstroo men geheele streken. Militaire hulp wordt door sommige bedreigde plaats.n dringend ver zocht. Zoo is to Spiers, waar vele personen zyn verdronken, het bataljon pioniers uitge rukt om hulp te verleenen. De spoorweg tus- 8chen Rapportsheimtr en Ostheim staat ge heel onder water, zoodat het verkeer tusschen Keulen en Baz.-l is gestaakt. Volgons de berichten is by Pforzheim een brug ingestort op het oogenblik, dat er een trein met soldaten overging; acht soldaten zouden daarbij zyn verdronken. Te Karlsruhe heeft de hypotheekbank van het ministerie van binnenlandsche zaken 5000 Mark gegeven, om overal, waar schade ia aan gericht, zooveel mogelijk hulp te verleenen De Lecb, Wertach en Iller zün alle buiten hare oevers getreden en veroorzaken zeer veel schade. Te München heeft het hooge water op ver- schillende plaatsen uit den spoordijk Btukken geslagen, waardoor het verkeer is belemmerd De stad P.ied, in Noordelijk Oostenrijk staat gedeeltelijk onder water. Te Freiburg heeft bet hooge water groote schade aan gericht; vyf menschen zyn bier ten gevolge van de overstroomingen verdronken. In allo Oost-Duitsche rivieren ryst het water nog steeds. Ook in Zwitserland is ten gevolge jan hevige regenbuien en van het smelten van veel sneeuw hoogwater ontstaan. In het Alpengebied hebben zelfs lawinen en aard stortingen plaats, waarby reeds menschen- levens zyn te betreuren. XJit de Rechtzaal. Voor de Haagsche rechtbank werd heden de behandeling voortgezet van de zaak tegen den gewezen kassier-correspondent der „Lrid- 8che Katoenmaatschappy" D. W. B., beklaasd in bovengenoemde betrekking aanzienlijke sommen te hebben verduisterd. In de eerste plaats werd als getuige ge hoord de heer F. D., die by do vorige behan deling in het buitenland verbiyf hield en wiens verhoor alsnog door de rechtbank noo- dig werd geacht. De verklaringen van dezen getuige beves tigden in hoofdzaak, die door zijn broederen mede-directeur don heer C. D. in de vorige zitting afgelegd. De zeer belangryke verkla ring, dat beklaagde aan getuigo F. D. gezegd zou hebben geld verduisterd te hebbenwerd door hem teruggenomen, omdat hy zich de woorden niet juist meer herinnerde. Wel wist hy zeker, dat beklaagde hem zelf verklaard had dat do boeken Diet klopten. De quaestie der boekhouding kon ook hedgn maar niet tot klaarheid komen. De slotsom was dat ook weer bleek dat er hoegenaamd geen contróle op de boekhouding was en dat tusschen 1 Januari en 10 Februari 1894 geen abuizen in de boeken ontdekt werden. Nogmaals ontkende beklaagde zich aan eenige verduistering te hebben schuldig ge maakt. Hy hield vol, dat gebleken tekorten eenvoudig te wyten waren aan zorgeloosheid of vergissingen. Vermelding verdient nog, dat beklaagde by een paar gelegenheden toen hy zeer gemakkelijk oneeriyk kon geweest zyn bljjken van eerlijkheid gegeven had. Nadat de president nog had opgemerkt dat by eenige contróle het voorgevallene niet had kunnen plaats vinden, verkreeg de subst.- off. van justitie, mr. Van Buttingha Wichers, het woord. Deze wees er in de eerste plaats op, dat de heeren D. van af het eerste oogenblik een zeer welwillende houding tegenover beklaagde hebben aangenomen, hetgeen de instructie zeer heeft bemoeiiykt. Die welwillende houding nam de officier hun niet kwalyk tegenover een man, die 31 jaren in hun dienst is geweest, maar op hem, als ambtenaar van het O M., rustte de plicht deze verduistering van duizenden evengoed te vervolgen als die van enkele guldens. Vervolgens het getuigenverhoor nagaande, meende Z.Ed.Achtb. dat duideiyk de schuld van beklaagde is gebleken al staat hy bier ook als een verdrukte onschuld, een slacht offer van een enkel verzuim of van vergissingen. Juist in het doen voorkomen alsof zyn boeken volkomen klopten hoewol hy van het tegen deel overtuigd was juist daarin ligt het wettig bewys voor de schuld van beklaagde. Er is evenwel nog een zwaardere aanklacht tegen den beklaagde, nl. als diaken-regent van de Evangelisch Luthersche gemeente te Leiden een effect ad 1000 dollars, toebehoo- rende aan genoemde gemeente, te hebben verkocht en het geld wederrechteiyk onder zich te hebben gehouden, alsmede blykbaar andere fraude te hebben gepleegd. Hier gold hot geen ryke firma, maar armen. En aldus vervolgdo de officier „wat gy den armen geeft, leent gy God den Heer on het zal u vergolden worden, maar eveneens, en zeker in niet mindere mate, zal het u vergolden worden wat gy den armen ontsteelt." En dat die armen bestolen zyn, ook dat is hier gebleken, misschien voor een veel grooter bedrag dan de ƒ3000, die ver mist worden. De vermissing van het stukje Illinois ad 1000 dollars, ook al weer een vergissinghet vergeten om het bedrag van het gerealiseerde stukje af to dragenweer een verzuim, maar een verzuim, dat spreekt voor de schuld van beklaagde. Al de onvereenigbare verklaringen vormen, ook blijkens een arrest van den Hoogen Raad het bewys voor de schuld van bekl. en de officier van justitie vorderde daarom de veroordeeling van D. W. B. tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met ontzetting van beklaagdo uit de rechten van raadsman, be windvoerder, voogd, curator of toeziend voogd anders dan over eigen kinderen. De verdediger mr. Modderman Jr. betwistte dat het wettig en overtuigend bewys voor de schuld van beklaagde bewezen is. De uitspraak wordt later medegedeeld. Voor het gerechtshof te 's Gravenhage hadden zich heden vier jongens van 15 a 20 jaren en twee dienstboden te verantwoorden twee der jongens wegens diefstal van onge veer 460 uit de toonbanklade in een slagers winkel aan het Hang to Rotterdam, de ove rige beklaagden wegens het opzetteiyk voor deel trekken van het gestolene. Er werd voor bet geld een reisje naar Amsterdam gemaakt sieraden en kleeringstukken gekocht enz. De Rotterdamsche rechtbank had 2 jongens tot 2 jaren, de derde tot 18 maanden, de vierde en de twee dienstmeisjes ieder tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld en het Openbaar Min.sterie by het Hof vorderde nu bevestiging van dat vonnis. D& eerste beklaagde (de eigeniyke dief) verzocht vermindering van straf omdat kort geleden zyn vader gestorven is en hy (bekl.) nu voor zyne moeder wilde gaan werken. De president deed hem echter opmerken dat hy tot dusver getoond heeft niet veel lust in werken te hebben. Beklaagde beloofde beterschap. De tweede beklaagde had bezwaar tegen zijne veroordeeling wegens „diefstal door twee vereennde personen", daar hy slechts op den uitkyk had gestaan om by vrees voor ontdekking van den eersten bekl. te waar schuwen, doch de president en de procureur- generaal wezen er hem op, dat hy dan toch volgens de wet evenzeer aan den diefstal schuldig was. Do andere jongens beweerden niet geweten te hebben dat het door hen genoten geld ge stolen was, terwyi de beide dienstboden het haar ten laste gelegde bekenden. Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland en mr. A. J. Van den Broek riepen re6p. voor No. 1 en 2 en 3 tot 6 's Hofs dementie in, terwyi de eerstgenormde pleiter bovendien voor den 2d^n bekl. opkwam tegen dians schuldigverklaring aan diefstal in vereeniging. De uitspraak zal over 14 dagen plaats hebben. BUITENLAND. Dai t«ctil»iicl. De „Hamb. Nachr." w(jst er op, dat de op brengst der beursbelasting in Duitschland, die in 1885 werd ingevoerd en in 1894 werd ver hoogd, van 12 rnillioen tot 35 millioen mark (in 1895) is g stegen, maar zeer sterk zal dalen als de termynhandel in granen wordt verboden. Immers het grootste deel van die belasting komt uit termynaffaires. Aan den Duitschen handelsdag, welke thans te Beriyn vergadert, is door het bestuur eeD motie voorgesteld waarin krachtig wordt geprotesteerd tegen de aan hangige wetsontwerpen, die de vryheid van den handel meer beperken dan voor weg neming van misbruiken noodig is. De „Kölnische Ztg." en andere bladen maken mei iing van het gerucht dat professor Koch eerstdaags een mededeeling zal doen over een nieuwe toepassing zyner tuberculine. De commissie uit den Duitschen Rijks dag voor de suikerwet heeft met 13 tegen 7 stemmen de eerste alinea van art. 80 volgens de lezing van Von Puttkammer aangenomen, waarby het jaarlyksch comingent op 1700 millioen KG. worut vastgesteld. Oosteurijk-lIoiijr.-Monurohie» De Oostenryksche Kamer heeft een motie aangenomen, waarin de rogeering wordt uitge- noodigd de afschaffing van het dagbladzegel in overweging te nemen. De „Wiener Zeitung" van 11 dezer bevat de niouwe wetteiyke bepalingen voor do levens verzekering-maatschappuen, die in Oostenryk werken. Het nieuwe Regulativ is op Zwit- 8ersche leest geschoeid en voert een streng toezicht in en maatregelen tegen de tontines van Amerikaansche maatschappyen. Spanje. De Spaansche opperbevelhebber op Cuba, generaal Weyler, heeft besloten zyn hoofd kwartier naar Matanzas te verleggen. Gene raal Prats heoft een afdeeling opstandelingen van 4000 man, onder aanvoering van Bandera en Morejon, te Santa Rita in de provincie Matanzas een gevoelige nederlaag toegebracht. De opstandelingen verloren 21 dooden en velo gewonden; aan Spaansche zyde werden slechts enkele manschappen gekwetst. Uit Havanna wordt gemeld dat kolonel Vienna ook een belangryko overwinning heeft be haald op 6000 opstandelingen, die met een verlies van vele dooden en 160 paarden uit al bun positiën werden verdreven. De vyandige stemming, welke in SpaDj} tegen Amerika heerscht, uit zich op allerlei wijzeno. a. hebben de apothekers te Barce lona besloten, geen Amerikaansche „patent medicines", alias kwakzalversmiddelen, meer te verkoopen. De patiënten kunnen er slechts wèl by varen 1 Italië. De nieuwe Italiaansche minister van bui- tenlandsche zaken heeft aan de vertegenwoor digers der mogendheden te Rome een circu laire gericht, waarin by zyn vertrouwen uit drukt in hun vriendschappelyke medewerking en in hun voornemen om mede te werken tot ontwikkeling der vriendschappelyke be trekkingen tusschen Italië en de landen, die zy vertegenwoordigen. Volgens een telegram van de „Agenzia Stefani" uit Asmara was daar een troep van 1400 overlevenden uit den 8lag van Adua aangekomen, die zich te Adicaja verzameld hadden. Het verlies der Schoanen in den slag by Adua wordt door de verspieders op 4000 dooden en 10,000 gewonden geschat. De ge vangengenomen Italianen zyn naar Sokota gezonden, behalve de officieren, die in het kamp van Menelik waren gezien. De verbin ding met Kassala is hersteld, maar er zyn geen tydingen van eenig belang ontvangen. Men belicht uit Asmara dat negus Menolik zich te Farasmaï bevindt. Volgens de „Daily News" rukt een groot leger der derwischen op Kassala los. De „Dom Marzio" geeft nog de volgende byzonderheden 18 batrijons en 8 batteryen namen aan den slag deel; de colonne der Alpenjagers is geheel vernietigdslechts twee soldaten en eenige officieren hebben zich kunnen redden. Van de colonne-Galliano zyn 4 officieren gespaard gebleven; verscheiden officieren van gezondheid zyn by het verplegen der gewon den geckod. De „Agenzia Stefani" maakt eene lyst open baar met do namen van 189 olficieren, die in den slag by Adua het leven gelaten hebben. Bovendien vermeldt zy vyf gevangen officieren, namoiyk kolonel Nava, overste Galliano, twee kapiteins en een luitenant. Overste Galliano, de held van Makalle, die vroeger als gesneu veld werd vermeld, is, door een sabelhouw gewond, in handen van den vyand gevallen. In den slag bedroeg do sterkte van de Abessyniërs, volgens schatting 100,000 man, in ieder geval een verpletterende overmacht tegenover de Italiaansche troepen, van wie in het vuur zyn geweest 484 officieren, 11,000 Italiaansche en 7330 inlandsche soldaten zoo bericht de „Corr. della Sera." Aan de „Corriere della Sera" te Milaan wordt gemeld dat de boerenfamiliën, die op aandrang van den afgevaardigde Franchetti naar de hoogvlakte by Godofe-Cassi in Okoele Ko-sai gozonden waren, om daar een land bouwkolonie te stichten, in het vaderland teruggekeerd zyn. De onderneming ia volkomen mislukt: do regeering heeft er 200,000 lire aan weggeworpen. Men zegt dat de oud-minister-president Crispi zich te Napels metterwoon zal vestigen. Telegrammen* LONDEN, 11 Maart. De heer Chamberlain, minister van koloniën, heeft den kolonel sir Richard Martin benoemd tot opperbevelheb ber der politie in Bechuanaland, Matabelen- land en Mashonaland. Sir Richard Martin zal tevens optreden als gedelegeerd commissaris, onder den Hoo gen Commissaris van Zuid-Afrika, en alleen verantwoording verschuldigd zyn aan de Engclsche regeering. De hoer Martin zal 4 April vertrekken. BERLIJN, 11 Maart. (N. R.) De Romeinsche correspondent van de „Vossische Zeitung" ver neemt dat het Drievoudig Verbond den 6den Mei 1897 afloopt, maar nog zes jaar van kracht blyft, als het niet een jaar te voren wordt opgezegd. Het nieuwe kabinet zou den tyd voor do opzegging stilzwygend willen laten voorbygaan. WASHINGTON, 11 Maart. De Senaat heeft de verdere discussie, over het'voorstel omtrent Cuba aangenomen door de gemengde com missies uit den Senaat en de Kamer, tot onbe- paalden datum uitgesteld. LONDEN, 12 Maart. De „Times" ontving gisteren uit Kaïro bericht, dat twee sterke afdeelingen der Derwishen, waarvan een onder bovel van Osman Digna, naar Kassala oprukken. Ook is te Kaïro bericht ontvangen dat to Dongola rooftochten worden voorbereid, met het doel in Egypte te vallen. De „Times" verneemt dat de voorloopige overeenkomst betreffende de Engelsch-Duitsch- Chineesche leening gisteren te Peking go- teekend is. 12 Maart 1896 Staatslecningen. pCt. Cort. Nat. W. Schold 2% Ned., dito dito dito dito dito dito3 Eonganjo, Goudl. 1831,03 4 Italië, Inschrijving 18G2/81 5 Oostonr., O Lil. Pap. MciNov. 5 dito Zilv Juli 5 Polon, ObL Schatk. 1S44 4 Portugal, Obl. 18531831 mot ticket 100 .3 id. Tabakaleoning. 4)4 lluoland, Binncnl. 18914 'iitolSSibij Rothöchild Rb. 625 4 dito Hopc&Co. 188990 Rb 625 4 Obl. Lccaing 1367,69 J' 20 .4 in Goud Lcon. 1884 5 Spanje, Pcrp. Schuld Buitcnl. 4 Turkijo, Douane ObL 1880. 5 dito Geconv. Looning Serie C Egypte, ObL Locning 1876 4 Mexico, Binnenlandach. 5 Brazilië, ObL 18894 Ind. en Fin. Ondernemingen. Kolonialo Bank Aand. N.-I. H&ndbk. Aand. Ned. Handelm. Aand. Spoorwegleeningen. Holl. LJzeron-Spw.-Mij. Aand. ObL dito3% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Ncd. Contr.-Spoorw. ObL ƒ250 3 Italië, Z.-Ital. Spw. ObL A—II 8 Polen. Wara.-Woonen Aand.. r dito Prior. Oblig. 4 RnnL, Balt Spw.-Aand.. 3 Fast. Spw.-Mij. Aand. Iwang. Dombr. ObL ZR. 625 4)4 Weichsol ZR. AancL. Wladikawkaa Obl. Rb. 125 4 Aincrilu, Atchison Trust 4 dito ObL 2c Hyp. lott A 3 Central Pacific Aand. Chic Erio lo Hyp. ObL 5 Donvor Rio Grande C. v. A. Louisv. Naahv. Cert. v. Aand. Mina. Kans. Texas C. v. A. Union Poe. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Line oblig. 5 Premicleeningen. Nederig Stvi Amstard. /TOO 3 Madrid 1868 8 Turku Leeninc 1870 Prolongatie 4. Baltimore Ohio 17% Aand. Stoomv.-My. „Nederland" 157. Aand. Pakketvaart 156. Petroleumbronnen Ned.-Indio 465. Aand. Arkansas Constr. Trust Cert. 874 Offioïëele Kennisgeyinffen. Vor. koers. 10J 100% 102% 77 84% 84% 26% 92% 62 93% os% 102% 104% 59% 94 22% 103 43% 71 64 n% 146 112% 101% 95% 92% 61% 161% 98% C2^ 99% 78% 97% 78 26% 16% 107 13% 53 12% 7% 67% 80% 111% 36 29»% Koors hoden 92% 109J% 100»% '6% 81% 84% 26% 92% 6-% 98% 98% 104% 60 22% 43% 71 63% 77 111% 112% 101% 96 01% 62% 78% 89% 73% 77% 20% 16% 13% 52% 12% 7% 29% Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lsto alinea, der wet van den 2den Jnni 1875 (Staatsblad No. 96j, tot regeling van hot toezicht bg het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brongen bg deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan de firma KOOLE, NICOLA Co. en rechtverkrijgenden tot hot piaalson vao een etoommachine met coudensatie, van 15 paardokraebt, in het perceel Levendaal 71/79. Burgemeeeter en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 12 Maart 1896. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 12 Haart. Gisteren ontvingen familiebetrekkingen te Utrecht van den lsten luitenant der inf. Karei Hendrik Westendorp uit Nod.-Inl het bericht, dat deze te Atjeh is overleden. Naar men weet, behoorde deze officier tot de gewonden by den overval by Anagaloeng, en was hy in het telegram opgegeven als zwaar gewond. Aangaande de gemelde inbraak in de Van Lennep straat onder Nieuwer Amstel wordt nog medegedeeld, dat de bestole ie, de heer J. Dubiez, Nederlander van geboorte is, doch het grootste deel van zyn leven in Amerika heeft doorgebracht, waarheen hy ook weer zou vertrekken. De eigendomsbewijzen van zyn landgoederen aldaar zyn ook gestolen, maar daaraan zullen de dieven wel niet veel hebben, daar zy wel zoo wijs zullen zyn, die niet te vertoonen. Het geheele bedrag, aan geld en andere waarden ontvreemd, is ƒ50,000, waarvan f 10,000 door verzekering gedekt is. Jn de nabyhtid van den opengebroken koffer -werd een steekbeitel gevonden Men vermoedt dat de dieven zeer goad met de omstandigheden van den heer Dubiez bekend zyn geweest en in elk geval hebben zy geweten dat hy tusschen Vrydag en Maandag afwezig zon zyn. Marktberichten. Delft, 12 Maart. Granen werden heden met ruim aanbod tot iets lagere prgz- n verkocht. Witto Tarwe f 5.50 a /G.65. Itoode f 5.65 a 6.90. Itoggo 3.75 a ƒ4. Zornerg-rot 3.20 a 3.50. Chovalior- 4.20 a ƒ4.75. Haver 1.90 a ƒ3.Blauwe Erwten ƒ4.75 a ƒ6.75. Bruineboonen ƒ9.75 a 11. Paardonboonen ƒ4.65 a 4.9 Duivenboonen ƒ5.50 a ƒ5.80. Koolzaad 6.75 a ƒ7.50. Zomer-Koolzaad a Kanariezaad f6.2 a 7.25. Hennep zaad ƒ6.a 7.25, alles per HL. Schiedam, 11 Maart. Noteering van de Make laars. Moutwgn ƒ6.50, JeneTer f 10.50, idem Amst, proef ƒ12.per Ned vat en zonder fnst, zonder do bolasting. Spoeling-commissie heden ƒ0.80 per ketel. Noteering van den Brandorabond. Moutwgn 53/* a per heet. cfc., zondor fuBt on zonder belasting. ADVERTENTIËN. Ondertrouwd: A GOEKOOP en L. M. BORGER. Leiden, 12 Maart 1896. 1865 5 Ondertrouwd CHRISTIAAN KOOREMAN, Wed'., en JANNETJE SCHJECK, Wed. Leiden, 12 Maart 1896 Eenigealgemeene kennisgeving. 1880 6 Getrouwd J. W. FLORIJN G. J MULDER. 12 Maart. 1896. Haarlem, Leiden, De Heer en Mevrouw FLORIJN Mulder betuigen, mede namens wederzydsche Familie, hunnen bartelijken dank voor de vele blyken van belangstelling, by hun huwelyk onder vonden. 1885 II Voorspoedig bevallen van een 7.oon J. D MIDDERHAM Willemsen. Zortiïrwotjdk, 12 Maart 1896 1881 S Voor de vele bewyzen van belangstelling, ondervonden by de geboorte van onzen Zoon, betuigen wy onzen harteiyken dank. J. C. PEETERS H. J PEETERS--De Bruin. Leiden, 12 Maart 1896 1872 6 Voor de vele blyken van deelneming, ons betoond by bet overiyden van ons geliefd Dochtertje MARIA, i>etui-ou wy onzen har telijker» dank. H. J SLEWE. E. J SLEWEVa.n der Voorden, Leiden, Steenstraat 49 1878 7 DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt zyn harteiykes dank aan den WeJed Zeergel Heer Dr. J. DOORMAN voor de zorgvuldige behandeling by de gevaarvolle verlossing zyner vrouw, alsmede aan den Woled.Zeergel. Heer B. S. H STIELER (cand. doctor) voor zyn edele en belanglooze hulp, in deze verstrekt, daat ondergeteekende naast God aan hen het be houd zyner Ecbtgenoote heelt te danken. P OOSTVEEN. Heerenlaan, by Leiden. 1884 12 Aan alLn, die door hunne milde by dragen hom in staat stellen minvermogende zieken en herstellenden in deze gemeente desvereischt van versterkend voedsel of andere bonoodigd- heden te voorzien, betuigt de ondergeteekende daarvoor zyn oprechten dank. Da. A. G METZLAR. Sassenheim, 11 Maart 1896 1868 8 Do 3de Verificatie-Vergadering in het fail- ligtcrocnt van C. E. BKK3JARH, hande laar in rywielen, wonende te Leiden, waarin zal worden geraadpleegd en gesterad over het door den gefailleerde aangeboden accoord, zal plaats hebben op Woensdag den 88ton April 1896, des voormiddags te halfelf, in het Gebouw der Rechtbank te 's-Gravenhage, Korte Vijverberg No. 8. 1883 10 MR. O. W. SIPKES. Leei*Iiaiiclel. Wegens sterfgeval a. s. Zaterdag tot n.m. 4 aren GE9LOTE1V. 1882 3 P. I. SCQREGEL. St.-Jorisstccg 35.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3