GelepiMi tot taling 6de Winteriezing Bears van Amsterdam. ADVERTENTIËN. tegen betaling van ƒ1.op Woensdag 4 Maart, van 2'L, tot 3'l2 uren, in het Eiiza- bethshof, Oude Vest. 161910 Spreker: Ds. A. J. A. VERMEER, Bouwmeid Kamers te huur. Te 1111111' LET WEL eon banket georganiseerd als betooging tegen de Afrikaansche politiek. Ongeveer 500 repu blikeinen, waaronder 7 afgevaardigden en depu tation van verschillende steden, namen er aan deel. Het banket eindigde met een betooging op een der pleinen. De gisteren reeds uit Aden geseinde tijding van eene nederlaag, die aan de Italiaansche troepen in Abessyniö zou zijn toegebracht, is heden bevestigd door een van generaal Baratieri zelf afkomstig telegram. Het is de ernstigste nederlaag, die de Italianen nog geleden hebben in dezen rampspoedigen veldtocht. De geheele strijdmacht der Italianen is in het vuur geweest. De aanval werd van Italiaansche zijde geopend, maar weldra konden do Schoanen tot den aanval overgaan en zij dwongen de Italiaansche troepen over de gansche linie tot den terugtocht. De nieuwe opperbevelhebber Baldissera neemt het bevel onder alles behalve beny denswaardige omstandigheden overhij vindt de trospon door de geleden nederlaag ont moedigd en het grondgebied der kolonie door een krachtigen vijand bedreigd. De versterkin gen, die hem reeds zijn nagezonden en weldra nog zullen volgen, zullen hem onder die om standigheden dubbel welkom zijn. Groot»Brltanni3. De radicale afgevaardigde Smith zal heden (Dinsdag) in het Britsche Lagerhuis de vol gende motie voorstellen: Het Huis betuigt zijn diepe deelneming in het lot der Armenische Christenen, be treurt het mislukken der pogingen tot ver betering van bun toestand en daar het geen hoop kan voeden op een beter bestuur in Turkije, heeft het met voldoening vernomen de verklaring, door den heer Goschen den llden Februari afgelegd: „Turkije heeft de hervormingen niet ten uitvoer gebracht, wy zijn dus niet verplicht het rijk te verdedigen wij zijn vrij van elke verplichting ten opzichte van de instandhouding van het Turksche Rijk". In het Lagerhuis heeft do heer Goschen, eerste lord der admiraliteit, gisteren de be grooting van marine ingediend en gaf daarbij de volgende toelichting. Hij stelt voor, het aantal manschappen te vermeerderen met 4900; do aanvraag voor bewapening van schépen is 850,000 pd. st. hooger gesteld, do aanvraag voor maritieme werken is 8,500,000 pd. st. hooger gestelde dan het vorige jaar, toen daarvoor 14,000,000 p. s. was uitgetrokken. Het overschot op de begrooting zal besteed worden om deze verhoogde uitgaven te dekken. Yan 1889 tot 1896 heeft Engeland hare vloot uitgebreid met 105 schepen en 62 torpedo jagers. De minister stelt thans voor daaraan toe te voegen 5 pantserschepen, 4 kruisers Iste klasse, 3 kruisers 2de klasse, 6 kruisers 3de klasse en 28 torpedo jagers. Yan deze laatste zijn er reeds 8 besteld zonder de beslissing van het Parlement af te wachten. Yoor de ontworpen nieuwe schepen vraagt de minister 10,000,000 pd. st., verdeeld over drie jaar. Al de schepen, door den vorigen minister van mariDe, lord Spencer, voorgesteld en de nieuwe schepen, die thans worden voorgesteld, moeten tegen Juli 1899 ge reed zijn. De begrooting van marine voor het aan staande finantiêele jaar bedraagt 21,823,000 pd. stzijnde een vermeerdering van 3,122,000 pd. st. op de begrooting vaD het loopendo jaar. De minister gaf voorts de verklaring, dat by het opmaken van dit budget niet een geest van aanmatiging heeft voorgezeten; het is geen budget dat als een uitdaging moet opgevat worden, maar een budget waarbij men slechts de wettige verdediging des rijks beoogt; de vloot is voor Engeland, wat een leger voor andere natiën is. Spreker besloot met te zeggen, dat men onlangs zijn woorden verkeerd heeft uitge legd. Hij heeft niet gezegd dat Engeland onverschillig is voor de vriendschap van andere mogendheden; nu het ingediende budget bewijst dat Engeland niet onverschillig is voor de vriendschap der machten, want in de vloot vindt Engeland zijn machtigsten steun; laat de vloot, hetzij Engeland geïsoleerd is of niet, het vertrouwen der natie in zich zeiven vertegenwoordigen. Het Lagerhuis heeft het wetsontwerp be treffende den aanleg van lokaalspoorwegen voor de tweede maal gelezen. Minister Caamborlain zeide, dat bij reeds naar Zuid Afrika getelegrapheerd had om te verzoeken dat de vier Engelsche gevangenen in dezelfde conditiën wordon geplaatst als de overigen, en om te vragen naar de reden van de vertraging in het proces en wanneer het zal voortgezet worden. „Ik begrijp niet", zeide de minister, „dat het beslag, op do ver beurd verklaarde goederen der beschuldigden gelegd, is bevestigd. Wat de schade betreft, aan anderen veroorzaakt door de afwezigheid van de beschuldigden uit Johannesburg, deze is volgens mijn inlichtingen niet zoo groot als verondersteld werd." Transvaal In de zaak tegen den heer Schumacher, beschuldigd van plichtsverzaking als getuige in het proces tegen het Hervormings Comité, i3 uitspraak gedaan ten gunste van den Staat. De behandeling van het proces, dat naar aanleiding van deze zaak was gescborts, zal 11 Maart weer worden voortgezet. De Zuid-Afrikaansche Spoor wegmaatschappij zal binnenkort haar tarieven voor hot vervoer van steenkool naar de mijnen aan den Rand met de helft verminderen. TWEEDE KA9IEII. Zitting van heden. Per telegraaf.) Aan de orde is de verdere behandeling van de Personoele Belasting. De beraadslaging werd voortgezet over het amendement-Vermeulen-Kolkman, thans aldus gewijzigd, dat de wet op het personeel eerst op een later te bepalen dag in werking zal treden. De heer De Beaufort (Wijk) bestreed ook het gewijzigd amendement, z. i. volstrekt geen bewijs van toenadering en een beletsel voor de Kamer, om bij do regeling der gemeente- financiën de kohieren van het nieuwe personeel te kennen. De moeilijkheden voor enkelo gemeenten rechtvaardigen geen overgangs bepaling, bovendien onnoodig, nu de Minister met een tydelykon maatregel wil helpen. Tevens wees hij op den aandrang ten platten- lande op invoering van het gewijzigd perso neel. Men neme de wet aan of niet, maar werpe geen exceptiën op in strijd met 's lands belang! De heer Lokman stelde in het licht hoe het amendement welkom moet zijn aan de tegenstanders der wet, die, om politieke redenen, bij verkiezingen da verwerping mis- schion uitspelen als middel om de kiezers in te nemen tegen een Karnor, die geen lasten verlichting wil. Hij begreep echter niet hoe twee Katholieke leden een amondement tegen de wet konden voorstellen, De heer Pijltersen was tegen het amen dement, ciat wel een dwangmiddel is tegen deze en elke Regeering in zake de gemeente- financién, doch der Regeering niet bindt en haar volkomen vrijlaat tijdelijke maatregelen te nemen. Hij wil de verlichting van druk niet langer verdagen en wees vooral op de politieke gevolgen van aanneming, o. a. op de belemmering voor een spoedige uitvoeriDg van het werkplan der Regeering, gegrond x>p de kiezersuitspraak van 1894. Men stelle het algemeen boven het partijbelang. De heer Pijnappel achtte het niet noodig de uitkomsten der nieuwe personeele belas ting te kennen om aan de gemeenten meer belastingvrijheid te geven of om de forensen te treffen. Hij zou alleen voor uitstel der invoering zijn ten einde den tegenwoordigen grondslag voor het kiesrecht niet te missen zoolang geen nieuwe kiesrechtregeling bestaat. Do heer Borgesius betwistte dat met in voering dezer wet het algemeen belang be vorderd wordt, tevens betoogende dat by dadelijke invoering van het personeel de Kamer niet vrij *s ten aanzien van het kiesrecht en de gemeento-financiën. Hij althans laat de basis van het kiesrecht niet los zonder nieuwe kiesrechtregeling. Tegenover de beweerde ont lasting van velen, stelde hij het voor 'teerst belasten van duizenden en de geringe lasten verlichting voor den middenstand. Evenmin verwachtte hij storing in het werkplan der Regeering en ook wegens 's ministers finan tiêele berekeningen stemt hy voor het amen dement en de meesten zijner geestverwanten. De heer Staalman weigerde de wet af te maken met een kunstmiddeltje als het amen dement, overtuigd ook als hy is dat de ge- meentofinanciën niet geschaad zullen worden. Hij deinst terug voor de politieke gevolgen van niet-invoering der wet, die goede ver wachtingen b(j het volk heeft opgewekt, dat niet moet worden teleurgesteld met opwek king tevens van wantrouwen in de Volks vertegenwoordiging. De Minister van Financiënandermaal spre kende, dankte voor den heden ontvangen steun, en bleef het invoeren van een tijdelijken maatregel tot hulp der gemeenten verdedigen. De forensenquaestie is niet zoo spoedeischend als de gemeentefinanciën, die door invoering der personoele belasting wordt bespoedigd cn waartoe het noodige geld beschikbaar is na de stjjging der invoerrechten en de geslaagde conversie. De Minister van Binnenl. Zaken kwam tusschen beiden om te herhalen, dat een over gangstoestand in zake het kiesrecht gemak kelijk te maken is, doch de heer Drucker hield vol dat met dit Personeel de grondslag voor het bestaande kiesrecht verdwijnt. De voorsteller Vermeulen verwierp elke gedachte van hoogere politiek aan het amen dement. De minister Van Houten herhaalde dat als de nieuwe kieswet mocht schipbreuk lijden, deze Regeering de gegevens moet bezitten om een noodwet te maken in verband met de nieuwe wet op het Personeel. En de ge gevens bezit zij. Het amendement-Vermeulen-Kolkman om de nieuwe wet op de personeele belasting in werking te dom treden op een door de wet nader te bepalen dag, werd aangenomen met 49 tegen 47 stemmen. De eindstemming over de geheele wet op het Personeel werd bepaald op Vrijdag a. s. na de pauze. Daarna is aangevangen de beraadslaging over het wetsontwerp tot regeling der grenzen van Amsterdam eenerzijds en van Hieuwer- AmstelSloten en Diemen anderzijds. Telegr a m m n« BELGRADO, 2 Maart. Het vooruitzicht op een ministeriëele crisis in Servië is voorloopig weggenomen. TURIJN, 2 Maart. Bij de verkiezingen voor den gemeenteraad alhier zijn gekozen64 libe ralen en 16 antiliberalen. SOFIA, 2 Maart. Aanvullingsverkiezingen in Bulgarije z(jn gehouden te Tirnova, Jambol, Sili8tria en Stanimaka; overal heeracht kalmte; de conservatieven zijn gekozen. WEENEN, 2 Maart. Bij de heden gehouden gemeenteraadsverkiezingen alhier werden door het tweede kiezerscorps gekozen 14 liberalen en 32 anti-semieten. WASHINGTON, 2 Maart. Een depeche van den Amerikaanschen gezant t9 Madrid, Taylor, meldt, dat Spanje volledige satisfactie heeft aangeboden voor bet incident te Barcelona. In officiëele kringen is men het er over eens, dat de Spaansche regeering niet ver antwoordelijk is voor het incident te Barcelona. Men zegt, dat dit slechts eene manifestatie is van het gepeupel. MADRID, 2 Maart. De „Impartial" ontvangt een telegram uit Nieuw-York, waarin gemeld wordt dat de Cubaansche opstandelingen de uitgifte van een leening van 100,000,000 dollars voorbereiden, en dat een deel der schuldbrieven is aangeboden aan Amerikaan- sche senatoren en afgevaardigden, om daar voor do erkenning als oorlogvoerende partij te verkrijgen. WASHINGTON, 2 Maart. Het Huis van Afgevaardigden besloot, met 175 tegen 19 stemmen, onmiddellijk over te jigaan tot de discussie over het voorstel van den Senaat omtrent de houding tegenover Cuba. Het voorstel werd aangenomen met 263 tegen 10 stemmen. Tevens werd besloten, de be manning der marine met duizend man te vermeerderen, zoo noodig de zee militie op te roepen en transportschepen te huren. De heer Gorman diende een voorstel in om den heer Herbert, staatssecretaris van marine, to verzoeken een commissie te be noemen, welke zal hebben te onderzoeken of op bet eilandje Navassa, ten Zuid-Oosten van Cuba, een kolenstation kan worden ge vestigd. BARCELONA, 2 Maart. Heden hielden de studenten opnieuw een betooging tegen Ame rika; do gendarmes moesten verscheiden malen een charge maken. In andere plaatsen heeft men de betoogin gen weten te voorkomen. Te Madrid is alles rustig. BUENOS-AYRES (Argentinië), 2 Maart. De „Nacion" verzekert, dat de heer Romero, minister van financiën, blijft volharden by z\jn voornemen tot unificatie der nationale en provinciale schulden. Hfi zal een daarop betrekking hebbend voorstel by het congres indienen, zoodra dit in Mei bijeenkomt. NIEUW-YORK, 2 Maart. Eene depeche uit Mahagua bericht, dat de troepen van Nica ragua na een gevecht van zes uren de op standelingen by Matearis en Nargote hebben verslagon en hun een verlies van 500 dooden en gewonden hebben toegebracht. Zfi hebben verscheidene kanonnon vermeesterd. De opstandelingen zyn tot aan Lopaz terug gedreven. WASHINGTON, 3 Maart. De resolutie betreffende Cuba welke door het Huis is aangenomen, verschilt van die van den Senaat, zoodat een conferentie tusschen de beide Huizen nu noodig is. De resolutie van het Huis herhaalt den feiteiykon inhoud van het besluit van den Senaat, maar heeft bovendien nog een passage, waarin verklaard wordt, dat de regeering met het oog op de nauwe betrekkingen en den uitgebraden handel tus schen Cuba en de Vereenigde Staten en de verliezen door Amerikanen geladen, zich ge reed moet houden om de belangen van Ame rikanen te beschermen, zoo noodig door tusscbenbeide te komen. MADRAS (Engelsch-Indiö), 2 Maart. De Britsche troepen vielen gisteren een troep fanatieke Moplah's aan, die onlangs aanleiding tot ongeregeldheden hebben gegeven. Meer dan 100 Moplah's werden gedood; de Engel sche troepen leden geen verliezen. Andere benden hebben eveneens ongeregeldheden gepleegd. De toestand is zeer ernstig; er zyn versterkingen gezonden. LONDEN, 3 Maart. De „Daly Chronicle" zegt dat het bezoek van president Kruger aan Engeland als zeker mag beschouwd worden. Zyne toebereidselen zyn gemaakt. MASSOWAH, 3 Maart. Generaal Baratieri telegrafeert, dat hy gisteren de Schoanen heeft aangevailen met drie kolonnes. De linkervleugel, onder altertone, bestond uit 4 bataljons inlandsche troepen en 4 batteryen; het centrum werd gevoilhd door de brigade Arimondi met 2 batteryen, de rechtervleugel uit de brigade Dabormida met 4 batteryen. De brigade Ellena vormde met eenige batteryen de reserve. De spitsen der kolonnes namen by verrassing zonder stryd, de toegangen naar Adua. De brigade Albertone, die naar Abcarima avanceerde, was weldra tegen het geheele leger der Schoanen in een gevecht gewikkeld. Voor de overmacht kon zü niet lang stand houden en zy moest terugtrekken. De brigade Arimondi, uit het centrum ont boden om den terugtocht van den linker vleugel te dekkeu, kon ten gevolge van bare ineengedrongen opstelling al hare krachten niet ontwikkelen. Do aanval der Schoanen, die steeds onstui miger word over het geheele front, richtte zich nu ook tegen den rechtervleugel en nood zaakte onze troepen hunne stelling te verlaten. De reusachtige bezwaren, die het terrein opleverde, zyn de oorzaak. Byzonderheden omtrent de geleden verliezen zyn nog onbekend. Do Italiaansche troepen hebben zich terug getrokken tot achter Belesa. Bdilegrave, 3 Maart. Aangevoerd 22 wagena Kaas, samen 1084 étnks, wogende 4400 KG. Prgs lsto soort Goudeche 24.a fzwaardere f 2de soort ƒ21.a ƒ22.50; Derby kaas, prgs 1ste soort a 2de soor. a f j Edammer Kaas, prgs lete soort a 2do soort 23.a Lsidache Kaas: het schippond. Handel matig. 3 Maart 1896. StaJLtsfMnbigML Vor. Koers beden pOt. koers. BoA, Cat NU. W. Sthold 3X 92% 92% 10090 100% dito dito dito8% 100% dito obi. dito ïseero33< Hongarije, GoudL 1881,08 4 102% 102% Italië, InschrjjTing 1862/81 6 76% 74% Oostenr., ObL Pap. Mei/Nov. 5 84 84 dito Zilv. Jan.Uoli 5 £4% 84% Polen, ObL Sebatk. 1844 4 Portugal, ObL 18531884 mat 92% ticket 100 .8 26% 26% id. Tabakelccning. 434 92% 91% Rusland, Binnenl. 1894. 4 62% 62% dito 18S9 bij Rothschild Rb. 625 4 98% 98% dito ITopo k Co. 1889.90 GR. 025 4 98% 93% Obi. Leaning 1887,69 20 .4 101% 101% in Goad Leen. 1884 5 104% 104% Spanje, Perp. Schuld Bultonl. 4 68% 67 Turkije, Douane Obl. 1886. 5 93% 94 dito Geconv. Looning Serie C 22% Egypte, Obl. Leening 1876 4 103 103% Mexico, Binnenlandsch 5 43% 43 71 Ind. ©n Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. 65% N.-I. Handbk. Aand 77% Ned. Handolm. Aand. op reso. 5 142% 142% Spcorwegleeningen. Holl. IJzeren-Spw.-Mij. Aand. 113 113 ObL dito3 101 101% M. t. Expl. v. SL Spw. Aand. 93% Ned. Centr.-Spoorw, öbl. ƒ259 3 92% Italië, Z.-IUL Spw. ObL A—H 3 51 50 Polen, Wara.-Wcciien Aand.. 160 dito Prior. Oblig. 4 99 99% BubL, Balt. Spw.-Aand.. 3 62% 62% Fast. Spw.-Mg. Aand. 5 73% 78% Iwang. Dombr. ObL ZR. 625 4 34 99% 99% Wciclisol ZR. Aand6 73% 74 Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 86% 97% Ainerika,Atch.Gen.Morg.Bonda 4 78% 78% dito ObL 2o Hyp. lott. A 3 25% 26% Central Pacifie Aand. 15% Chic Erio lo Hyp. ObL 5 107% Donvcr Rio Grando c. v. A. 13% 13% Louisv. Nashv. Cort. v. Aand. 52% 62% Miss. Kans. Texas C. v. A. 12% 12% Onion Pac. C. v. A. 7% 7% Canadian Pacific C. v. A. 56 29% 29% Prcmielceningen. NedorL, 8tad Amsterd. /TOO 3 111% 10öi%R Gemeente-Oreóiet .8 105% 104 llong., Hypotheekbank 4 103% 103% Hong., l'beias .4 119% 119% OoBteru-., Staataleon. 1854 4 126% dito dito 1SG0 6 122% 123% Rusland, Staatalceniug 1364 5 184 dito dito 1866 5 166% Turkiie. Leening 1870 30 29% Madrid 1888 8 37 35 Tranavalia Expl. Aand. Soutbatandard Ccrt Prolongatie 3. Peruanen 3% 9%s. Arkansas 922. Baltimore Ohio 22% flauw. Gehouden verkooping aan Den Burg alhier op Zaterdag 29 Februari 1896, ten overstaan van L. J. C. A. Gordon, notaris te Leiden Het winkelhuis, Haarlemmerstraat 85, hoek Vrouwesteeg, in bod 9400, kooper do heer C. C. Foppe q.q., voor ƒ11,600. LEIDEN, 3 Maart. De Staatssecretaris der Z.-Afr. Republiek Dr. Leyds is hedenochtend voor korten tyd van Amsterdam te 's Gravenhage terugge keerd en gebruikto het tweede ontbyt ten huize van den gezant van voormelde Repu bliek jhr. Beelaerts van Blokland. Men meldt ons uit Den Haag dat de toestand van generaal Van der Schrieck, het oudste lid in jaren der Tweede Kamer, heden bevredigend was, maar dat de zieke, die een tamolyk rustigen nacht doorbracht, uiterst zwak is. KOLONIËN. BATAVIA, 29 Januari 4 Februari. Uit Makassar wordt van 30 Jan. aan het „Bat. Nieuwsblad" geseind: De inlandsche hoofden in de Minahassa zyn ontevreden over een besluit van den resident, volgens hetwelk zy geeno venduties meer mogen houden van hun meubilair, en willen zich hierover en over andere zaken wendon tot den gouverneur-generaal. De heer L. H. Stennekes, posthouder te Galela (Halmaheira), heeft zich door middel van vergif van het leven beroofd, omdat hy met eene vermindering van 50 in traktement naar Soerabaia was overgeplaatst. Den lOden Januari is do resident van Ter- nate met 40 soldaten onder den lsten luit. B. Van Hengel en den officier van gez. 2do kl. H. Koppeschaar naar Garapien op Halmaheira gegaan om oproerige Tabelloreezen te tuchtigen. Op Ternate was het onrustig. Politie oppassers hadden acht inlanders, beschuldigd van aan eene amokparty te hebben deelge nomen, gevangengenomende bevolking drong by den sultan op de vryiating van de ge vangenen aan en toen de sultan hiervan aan den resident had kennis gegeven, weigerde deze de vryiating, alvorens de magistraat de zaak zou hebben onderzocht. Met betrekking tot den bovengenoemden zelfmoord merkt het blad op, dat die waar- schynlyk in verband moet gebracht worden met den opstand, tot fnuiking waarvan de resident met veertig man is vertrokken. Gara pien ligt in de nabyheid van Galela. Do Tabelloreezen, die in opstand zyn, staan onder het gezag van den posthouder te Galela, aan gezien Tabello gevormd wordt door een groep kleine eilandjes aan de oostzyde van het eiland Gilolo, in de baai van Galela (Noord-Oosteiyk Halmaheira). Het vaarwater staat er als zeer gevaariyk bekend. De directeur van financiën krygt de be schikking over ƒ60,000, welke in 1896 als voorschot kunnen worden verstrekt aan den hoofdinspecteur voor de opium-aangelegen heden, voor het inhuren van inlandsche vaar tuigen, tot bezoldiging van inlandsch personeel en voor andere uitgaven tot tegengang van den sluikhandel ter zee. Voor geheime uitgaven krygt de hoofd inspecteur bovendien de beschikking over ƒ10,000. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Benoemd: Tot residept van Timor en Onderlioorigheden, de ass.-i'és. der afd. L. Kostas, residentie Padangsche Bovenlanden (Sumatra's Westkust) J. Van Wijk. Bjj het Boschwezen op Java en Madoora. Overgeplaatst: Van hot boschdistrict Kedoe- Oost-Bagelen-Djokjakarta naar het boschdistrict Tegal-Cheribon de opziener 3de kl. J. V. Geel hoed; van het boschdistrict Tegal-Cheribon naar het boschdistrict Kedoe Oost-Bagelen-Djokjakarta, de tijdelijke opziener 3de kl. R. W. Ten Cate. Bij het Binnenlandsch Bestuur. Toegevoegd: Aan den ass.-res. vanBengkalis (Oostkust van Sumatra) de ambtenaar voor den burgerlijken dienst C. J. Van Kempen. Departemeni van Oorlog. Verleend: Twee maanden verlof naar Fort de Koek wegens ziekte aan den lsten luit. der inf. te Padang-Sidempoean A. R. Van Dorssen. Geplaatst. Bij aankomst bij het 6de bat. inf. de majoor der inf. J. R. Jacobs; van deta cheering uit Nederland terugverwacht; bij aankomst bij hot 9de bat. inf. de kapt. der inf. van detacheering uit Nederland terugverwacht, M. Van der Meer Mohr. V e r 1 e n g dMet een maand bet tot herstel van verleend verlof naar Soekaboemi aan den kapt. der inf. te Batavia, C. J. Okhuijzen. Overgeplaatst: Bij do Ilde afd. van het Departement van Oorlog de lste commies bij de JVdc afd. W. M. Fliers; bij den gewest, en plaats, geneesk. dienst, in de 2de mil. afd. op Java te Magelang de off. van gez 2de kl. to Medan, C. J. Van Putten; ter Sumatra's Oostkust, te Seroewaij de officier van gezondheid 2de kl. te Magelang dr. J. J. Kunst; naar Medan de officier van gez. 2de kl. te Seroewaij, W. J. Van der Min. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 5° C. 41° Fahrenheithedenmorgen 8 uren 5° C. 41 F.; 's middags om 12 uren 7° C. 44.6"1 F.; 'snamiddags 4 uren 6° C. 42.8° F. Heden overleed, tot myne diepe droefheid, na een kortstondig lyden, voorzien van de laatste HH Sacramenten, in den ouderdom van 42 jaar, myne innig geliefde Echtgenoote ALIDA MARIA DE KONING, geb. Van Dijk. Ook namens de Kinderen, B. DE KONING. Leiden, 2 Maart 1896. Algcmeene kennisgeving. 1639 9 Heden overleed in den Heere myne geliefde Echtgenoote ANTJE SCHIPPER, geb. Boelee, in den ouderdom van 91 jaar en ruim 8 m tanden. K. SCHIPPER. Oegstgeest, 3 Maart 1896. 1634 5 DANKBETUIGING. Voor de vele on Larteiyke bewyzen van belangstelling, zoo van hi.-r als elders onder vonden ter gelegenheid van onze 55 jarige Echtverèeniging, betuigen wy, ook namens onze geliefde Kinder:n, onzen hartelyken dank. M. VAN DIGGELE en Echtgenoote. Koudekerk, 2 Maart 1896. 1616 8 Bij vonnis van de Arrondissements-Recht bank te Rotterdam, in dato 10 Februari 1896, is het liuwelyk tusschen PIETTER VM DEN AÏIEND, Koopman, en MA.BS.ÏA ANNA ffll'LDER, zonder beroep, beiden wonende te Rotterdam, verklaard omftbon<Hen door Echtscheiding. De Procureur dor Eischeres, 1628 9 Mr. B. C. J. LODER. in het Nulsgebouw, D onderdag: 5 NT aart, des avonds te 8 uren. van 's- Gravenhage. Onderwerp: liet onveranderlijke in ver anderlijken vorm. Kaarten a 50 Cents verkrygbaar by G. LOS, Hoogewoerd 65. 1632 14 GEVRAAGD, P. G., in een klein gezin, goed bekend met de Gouriiscke-IKaas-ninkerSj. Brieven franco letter 13 45? a/d. Bo kh. C. H. PFAUTH, te Bodegrave. 1640 6 Op n. s.een r. E.- en S.k., ruim uitz., net g.m.b.l. en v. alle g.m.k. v.z. met b.d.n. a f 30 p. maand, 1. g. Student, tegen 1 Apr. of 1 Mei te a. v. d. Brieven franco aan bet Bureel van dit Blad onder No. 1618. 7 een net BEXEBEISMIIS, bevattende 4 Kamers, Alkoof, Keuken, Zolder, Tuin en Schuur. Te bevragen: 1658 6 Hoogewoerd 49. Voor f(óÖO is over te nemen eene goede Zaak In Brandstoffen cn ft roe n ten enz.; buiten het winkeldebiet zyn er 17 klanten bjj, dio dagelyks moeten worden bediend. Adres in persoon by den Heer H. MOOLENBEEK, Wyd Achterom 3 44, 's-Gravenhage. 1641 8

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3