Sluitingsuur van koffiehuizen. De Hooge ftaad beeft een drietal personen, door den kantonrechter te Zwolle tot geld boete veroordeeld wegens het op verboden tyd zich bevinden ia een koffiehuis, te dier zake van alle rechtsvervolging ontslagen op grond, dat in de toegepaste bepaling der ge meentelijke verordening aan den burgemeester de bevoegdheid wordt gegeven om eene wijzi ging in den sluitingstijd voor koffi.huizen te brengen, eene bevoegdheid, welke olleen aan den Raad toekomt, zoodat de hier'oedoclde bepaling de verbindende kracht mist. Men schrijft dienaangaande het volgende aan de „N. R. Ct.": „Zelden is zeker een beslissing genomen van zóó vèr strekkende gevolgen. In elke verordening, regelende het uur van sluiting vari koffiehuizen, enz., komt die nu door den ^Hoogen Raad veroordeelde delegatie van macht top den burgemeester of op burgemeester en wethouders voor. Met óón slag zijn al {lie verordeningen vervallen, en kan ieder, zonder vrees voor eene bekeuring, rustig na het sluitingsuur in een koffiehuis blijven zitten. „Het gevolg zal wel moeten zijn algeheel© afschaffing der bestaande verordeningen, want eone bepaling omtrent het sluitingsuur, waar van eene wijziging niet dan bij wijziging der verordening door den Raad kan pla its hebben, levert in de practyk onoverkomelijke bezwa ren op. „Elke tooneelvoorstelling, elk concert, ja elke publieke verraakelykheid, of vergadering zelfs, zal in grootere plaatsen te elf uren en in plattelandsgemeenten te tien uren 's avonds moeten zijn afg loopen, op straffe eener be- k uiing, want verandering van't sluitingsuur, gesteld al dat het door don Raad voor elk speciaal geval zoude kunnon geschieden, zonder wilziging der verord- ning met al den administratieven omslag van dien des zeer zek'.r neen zou niet uilvoerbaar zijn, om dat de Gemeenteraad niet steeds vergaderd is. Zelfs waar dit in een enkel geval al gedaan zou kunnen worden, zou in den regel het re glement van orde een dadelijke behandeling van een dergelijk verzoek in atn weg staan, zoo dat de beslissing veel to Jaat zoude komen. „Tot welku verwarring en komische voor vallen de verdere handhaving van een veror- doning op het sluiten der koffiehuizen, enz. dus in het vervolg zal kunnen leiden, laat zich denken." Gemengd Nieuws. Niet minder dan een zevental jongens, die op een wagen aan het spelen waren, had gisternamiddag tusschen half- vljf en vijf uren, terwijl ons vorig nummer ter perso was, het ongeluk om met wagen en al in de Mare terecht te komen. Naar men zegt, waren drie dier jongens aan elkander gebonden, hetgeen, vooral toen het op redding aankwam, een zeer groote stoornis toweegbr cht. De heer Reinko, aan de Mare woonachtig, begaf zich spoedig na het onheil te water, hierin woldra gevolgd door een tweetal beeren. Met vereende krachten en na veel inspanning, mocht mtn er in slagen alle drenkelingen op het droge te brengen. De drie jongens, die aan elkander waren gebonden, brachten inderdaad zeer veel moeite tewoeg en hadden het dan ook het zwaarste te verantwoorden. Twee van hen waren zelfs zoo ver, dat men voor hun leven vreesde, doch naar men nader vernam, was er beel veel verbetering in den toestand gekomen. Aanvankelijk was men van meoning, dat niet allo jongens waren gered, doch er een mankeordo, waarom nog geruimen tijd onder toezicht der politie in eene schuit is gedregd geworden, toen de tijdiüg kwam dat allen present waren. Do voorstelling van de knapen moest be duidon, dat eenige jongeDS als kalveren dienst moesten doen; do anderen waren do zoogo- do vorst zich om en. verliet het vertrek, den opperhoutvester wenkend, dat hij niet behoefde te volgen. Eerst toen de deur zich achter den hoogen heer gesloten had, breidde de vader do armen naar zijn kind uit en ook mevrouw bleef niet langer aan mijne zijde. Wy beiden hadden alles door een raampje van uit de slaapkamer gezien. Met een ruk trok zij de deur open en nu vloog het gelukkige kind uit 's vaders armen in die der moeder. Soms kan men toch op do wereld gelukkig zijn als m een sprookje 1 „Mfla jongen, gij zijt gij hebt u schit terend gerechtvaardigd", hoorde ik den ouden heer zeggen, en juist daarop trad do erfprins binnen. Hij had den arm nog in het verband, trad op hot kleurende meisje toe en bracht haar rechterband aan zijn lippen. Daarop reikte hij Botterode de hand en zwijgend zagen de jonge mannen elkaar eenige seconden in do oogon. „Ik dank u, broeder!" zoide de prins; de opperhoutvester wendde zich om, bij wilde niet laten zien, dat de tranen hom in de oogen stonden. Spoedig daarop werd de bruiloft gevierd vau Isotta Yon Stotten met You Botterode, die door den vorst aan het hoofd van het boschwezen was geplaatst eenvoudig en zonder pronk met slechte weinig gasten. Als een vorstin stond zij naast den man, van wiens gelaat thans elke trek van droef geestigheid was verdwenen, uit wiens uiterlijk nu een krachtig bewustzijn sprak. Eenmaal ben ik op het slot Botterode ge- weeat. &i>-' een droom kwam het mij voor naamde kooplui. Dit spelletje kwam hun dus duur te staan. Het gebeurt wel dat by g a s g 1 o ei- licht door tocht enz. het lampeglas breekt en dat do stukken daarvan dan op het kom je terechtkomen, dat daardoor natuurlijk stuk en niet meer bruikbaar is. Ten einde dit te voorkomen, is een vertind ijzeren netwerk in den handel gebracht. Dit netwerk mott binnen het lampeglas geplaatst worden en sluit langs de binnenwanden daarvan. Springt dus het glas, dan vallen de stukken buitenwaarts en het kousje blijft vrij. Het nieuwe artikel, dat men kousjes- beschermer zou kunnen noemen, is verkrijg baar bij den heer Dee, Hooigracht alhier. Te Hillegom is deze weokoen partij duingrond, groot 3.72.47 heet., verkocht, welke in het vorige jaar eerst was afgezand en na verloop van jaren geschikt te maken is voor hyacintencultuur, voor f 20,100, zonder de kosten. Een boerderij, waarvan het land ongeveer 17 heet minder geschikt is voor bloembollencultuur, bracht op/* 50,610, mede zonder kosten. Een geschil over de uitlegging van art. 16 der Drankwet werd gisteren voor het gerechtshof to 's-Gravenhage behandeld ingevolge do verwijzing door den Hoogen Raad naar dit Hof van de zaak van o».n persoon te Aarlanderveen, dio, in het lokaal, waarin zijn broedsr een handel droef in I i?r, limonadon, enz., waarin bij voor dien broeder diens ziak waarnam, zonder vergunningster- ken drank in het klein had verkocht. De kantonrechter to Alfen ha 1 hem deswego van alle rechtsvervolging ontslag n, op grond dat hij niet de bezitter was van het lokaal, maar de rechtbank te 's-Gravenhage veroordeelde hem tot f 25 boete. Op hiertegen door den veroordeelde aangeteekend beroep in cassitio besliste de Hooge Raad, naar aanleiding van dos requirants bewering, dat hij voor een ander verkocht, dat moest worden onderzocht of beklaagdes broeder wilde dat beklnagio sterken drank in het klein verkocht, en voor dit onderzoek werd de zaak naar hot Hof verwezon. Na verhoor van den beklaagde en een paar getuigen meende advocaat-generaal jhr. mr Van Panhuys, dat van den wil van den broeder om sterken drank in het klein te verkoopen niet is gebleken; dat beklaagde dus niet als raanus ministr.'. is te beschou wen, maar dat hij zich volkomen bewust was met don verkoop een strafbare daad to plegon. Dit was z. i. voldoende voor ceno beoordoeling. Mitsdien vordtrde adv. gen. eene veroordeeling tot f 25 boeto. Mr. J. J. Baniett Lyon, die als verdediger optrad, botoogdo dat de wet be :oelt te straffen den verkooper, die eigenaar is; niet hem, dio den verkooper vervangt. Pleiter wees er op, dat art. 16 der Drankwet zelfs volgens de Regeering twijfel laat over zijne uitlegging; die twijfel nu moest in het voordeel van be klaagde komen. Bekl. zou dus struff looh moeten blijven. De uitspraik is bepaald op 5 Maart. In hot R.-K. Ziekenhuis te 's-Gra venhage is ter verpleging opgenomen een polderwerker, die bij zijn werk nabij do "Witte brug in een 5 meter iepen kuil was gevallen en daarbij zware inwendige kneuzingen had bekomen. Wederom is aldaar in het vroege ochtend uur oen man mot een valschen sleutel binnen gedrongen, ditmaal in een sigaronwinkel in de Westerbaonstraat. Hij nam de vlucht op de komst van den bewoner, die overigens geen gold of goederen miste. Men is er thans bezig met het leggen van een ondergron jsohen telephoonkabel van het Staatsspoorstalion naar het hoofdkantoor der Rijkstelegraaf in de Prinsenstraat. Deze lijn wordt door de Ned. Bell-Tclephoonmaatschappy voor rekening van het Rijk aangelegd ten behoeve van den intorcommunalen telephoon dienst van den Staat. To Scbevenlngen viel in de Yfizelstraat een met zijne zalen, uitstekken, kazematten maar gij kent het immers? Maar de schoone burchtvrouw hebt gij er niet zien heerschen. Ik vergeet nimmer, hoe zij des avonds op het terras stond uit te zien naar zijn komst, of hoe zy in de hal tegenover hem aan de tafel zat en zoo verstandig met hem sprak of luisterde, als hy iets voorlas, want ook als jagersman bloef hij nog altijd een weinig dichter en geletterde. Het was een sprookje, ik weet er niets anders van te zeggen; vader en moeder en zusters dachten er eveneens over en als oen sprookje eindigde ook hun geluk. Hy vond oen plotselingen dood op de jacht zy brachten zyn ïyk der niets kwaads ver moedende vrouw in huis. Misschien ware zy den slag te boven gekomen, zoo zij niet in een toestand ware geweest, die byzondere verschooning eischte. Aan den avond van dien dag werd haar een dood kind geboren. Zy had zich verheugd in dat jonge leven en toen zy vernam, dat het gewonschto kind dood was, legde zy zich stil neder, hare hand in die harer moeder. „Ik zou ook gaarne sterven I" fluisterde zy; „wat zal ik zonder hem op de wereld zijn? Och, moeder, zeg het vader, dat ons leven zoo schoon is geweest, te schoon het kon zoo niet blyven. Ik heb in dien korten tyd meer geluk genoten dan anderen in honderd jaar." In ócne kist, mot het kind tusschen zich in, sluimeren zy in de Botteroder kapel. Hier eindigdo Doortj9. Nietwaar, beste, de geschiedenis, die zich aan dit wapen knoopt, klinkt als een sprookje. kind in een kalkbak. Dr. De Niet verleende hulp aan do kleine, die vry ernstige verwon dingen aan een der armen had bekomen. Onlangs zou de scheepskapitein Moolhuyzen des avonds om 7 uren met do stoomboot „Aalsmeer" van den Amstel by Amsterdam naar Leimuiden afvaren. Alles was voor hot vertrek gereed, toon juist enkele oogenbükkon voor de afvaart een politio- agent van Nieuwer-Amstel op de boot kwam om den kapitein mede naar het politief ureel te nemen. De kapitein, die zyn boot met reizigers na tuurlek niet gaarne in den steek Wilde laten, had weinig lust mede te gaan, zoodat eeriig geweld mo.'St gebruikt worden om hem naar het bureel te brengén. Na het verhoor bleek, dat de heer Moolhuy zen onschuldig was. Daar do kapitein door deze gebeurtenis drie kwartier te laat vertrok, heeft de heer Caisjens, sloom bootondernemer te Leimuiden, tegen de gemeente Nieuwer-Amstel eeno vor dering ingesteld om eeno schade van f 200 te vergoeden, welke eischer meent geleden te hebben door het onwettig optreden van een agent van politie van Nieuwer Amstel. Deze zaak werd gistermiddag voor het t woede kantongerecht, kantonrechter rar. Quintus, behandeld. Voor den eischer trad op oe praktizyn Duyn, voor de gemeente NLuwer- Amstel, mr. Kübn, te Amsterdam. Deze rro.g uitstel,.daar de Raad van Nieuwer- Amstel den burgemeest.r nog geen toestem ming heeft kunnen veileenen tot liet vod*en van het proces, terwyl daarna Gcd. Staten er hunne goedkeuring nog aan moeten hechten. Een uitstel van vier weken werd verleend. De rechtbank te Rotterdam ver oordeelde gisttren F. C. v. V., 33 jaar, zonder bero.p, te Aiuölerdarn, wegens valschhuid in geschiifte, 4 maal geploegd, het upgeven van gefineerde lodtn vo.>r de Onderlinge Levens- verzekering- en Lyfrentemaatscaappy „Mer- carius", to Amsterdam, tol cirie maanden gevangenisstraf M9n meldt uit Rotterdam aan de „Tel.": Door de politie alhier is eeri gestreng onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den brand, die in do veilingzaai van het beurs gebouw dezer dagen heeft plaats gehad. In de zial, waar de brand outstaan is, bevinut zich een kast, waarin de geweren geborgen zyn der jongelieden, die aan de vry willige oefening in den wapenhandel deelnemen. Deze kast nü werd opengebroken gevonaen, door de personen, die het eerst üe zaal be traden by het uitbreken van den br«n i, t rwyl do geweren in gruote wanorde verspreio lagen. Verder word in de zaal een gevut ie tl- sch met petroleum aangetroffen, voor het oog verborgen door oen houten plankje, dat schuin tegen den muur stoöd; in de nabybeid dezer voorwerpen stond het behangsel in brand, waaruoor ook de flesch met petroleum ge sprongen is. Uit al deze feiten blijkt ten üuidelykste, dat hier moedwil in hef spel is, terwyl de daad gepleegd is omstreeks 11 uren 's morg' ns, tydens de botermarkt in de Beurs gehouden werd. De slagersknecht S., te Utrecht, enkele dagen geleden door zyn meester uit gezonden om by de klanten gelden to ontvan gen, beeft sedert niets meer van zich laten hooren. Daar by onderzoek is gebleken, dat by reeds een flinke som had geïnkasseerd, en de overgebleven quitanties by zyn patroon werden terugbezorgd, vermoedt men, dat by in bet bezit van dat geld de gemeente heeft verlaten. Het is der politie te Beilen gelukt een der dreigbrievenscbryvers te Hyken op te sporen. Het is de 20 jarige Roelof Maar, tegen wien reeds proces-verbaal is opgemaakt. De vorige week waren weder zes dreigbrieven by verschillende ingezetenen bezorgd. De commissaris van politie in do lste afd. to Rotterdam verzoekt opsporing, aan houding en bericht van J. B., 28 jaren, ver pleegde in de toevlucht voor dakloozen van het Leger des Heils aan de Bierhaven 17 aldaar. Hy heeft zich 12 Februari jl. heimeiyk verwijderd met een bedrag van ongeveer ƒ6, ontvangen by den verkoop van kachelhout en vuurmakers, welk geld aan voornoemde inrichting toebehoort. De commissaris van politiete Dordrecht verzoekt opsporing en bericht van twee personen, do één 25 a 26 jaren, tamelyk lang en gezet, spraak Zeeuwsch, die in den avond van 13 Februari jl. onder een samen weefsel van verdichtsels aan een winkelierster eon lap zwart kam garen van zeer geringe waarde te koop heeft aangeboden, terwyl de andere van gelyken leefcyd, schynbaar met den verkooper niet in betrekking staande, de winkelierster hoeft bewogen den lap kamgaren voor 16 te koopen onder belofte deze later met eenige winst over te nomen, waaraan niet is voldaan. Door de politie te Monster werd gisteren aangehoudon G. Yletter, uit Loos duinen, wiens opsporing door de ouders werd verzocht. Sedert 13 Februari 1S96 vermist, had hy gedurende dien tyd Amsterdam, Haar lem, Leiden, 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam bezocht, en eindigde zyn uit stapjes te Monster met een wedloop met de politie. Yoor de rechtbank te Heerenveen werd gisteren behandeld de zaak tegen M. T., die uit wraakzucht tegen zyn vroegeren meester G. Schippers de achterpooten van een aan dezen to9behoorend varken stukbrak. De off. van justitie requireerde naar aanleiding van deze laaghartige daad een gevangenisstraf van zes maanden. Ten gevolge van eene oneenig- lieid, waarby klappen vielen, verliet Woensdag avond de vrouw van den kapper G. v. d. B. te Amersfoort de echtelyke woning. By hare terugkomst, gisterochtend, werd zy gewaar dat man en inboedel waren verdwenen. De meubelen had hy by een uitdrager verkocht, en daarna was hy met de noordtrzon ver trokken. Gisteren te middernacht werd door de politie uit Den Bosch naar het lyken- huis te Orthen gebracht het lyk van zekere H. T., die aan zeer kwaadaardige pokken gestorven was. By terugkomst wilde de politie naar gewoonte den koetsier en den ïykwagen ontsmetten; doch daartegen verzette zich de koetsier, die tegen de politie schold en raasde. Toen werd met geweld tot ontsmetting over gegaan. Tegen genoemden koetsier is gever baliseerd. (Mr.) Volgens inlichtingen van de „Wochenztg.", te Amsterdam, zou de hooge prys der steenkoLn niet te wyten zyn aan liet Duitsche steenkolen-syndiaat, maar aan zyne vertegenwoordigers hier to lande, die een „ring" gevormd hebben, om de kolen op prys te houden. Er zijn te Deventer zooveel aan deelen geplaatst in het waarborgkapitaal voor het houden van een nationale bloementen toonstelling, dat het plan kan doorgaan Volteekend is echter het waarborgkapitaal nog niet. Door de Duitsche commiezen is Dinsdag gevangengenomen de arbeider Vriezen, te D nksperloo, toen hy bezig was twee koeien uit Holland by Bocholt over de Duitsche gronzen te smokkelen. De tweo koeien violen den commiezen eveneens in handen. By Dingden, een uur van de flollandsche grenzen, heeft men deze week eene petroleum bron o tdekt. Verschillende belanghebbenden, waaronder by Dinksperko woonachtig, hobben zich naar die plaats bo gevm, om zich van dezi belangryke ont- d kking op de hoogte te stellen Volgens hunne verklarng moet de petroleum van go de qualitrit zyn. Het onderzoek zal moeten k-en-n, of de nisuwo bron veel petroleum oplevert In dit geval zal bet voorde 1 voor de bewoners aan de Duitsche grenzen, uio nu nog 9 a 12 conts voor do kan petroleum betalen, groot zyn. By de Londensche politie he b- beri zich twee mannen aangegeven, die ver klaarden dat zy d n moord op den beja .rdeti bewoner van Muswell Bill hebben geploig De man, dio Zondagmorgen by den brand te Londen uit esn venster van de dorde vt-rlieping sprong en op do punten van eon yzeren hek terechtkwam, is na een vree solyk Iyden bezweken. Uit Denver, Colorado, komt het bericht van een vreeselyke l, ijnramp. Dins dagmiddag had in de myn „Vulk.ian" een hevige gasontploffing plaats, ten gevolge waarvan een myngang instortte. Van de werklieden wisten eenigen zich te redien, maar 72 anderen werd de uitweg afgesneden en er bestaat weinig hoop, dat men hen levend terugvindt. X-stralen. De ontdekking van prof. Röntgen maakt het mogelyk, een brief in een gesloten enveloppe te photographeoren en aldus den inhoud te weten te komen zonder dat het zegel verbroken is. Het bewya is geleverd door eenige leden van de redactie der „Gaulois." By het photographeeren met X-stralen hadden de heeren, aldus leest men in de Parysche „Herald" met behulp van een physicus en een bekwaam photograaf, een ni9uwe ontdekking gedaan, waarover later nadere byzonderheden worden beloofd. Toen men hot resultaat aan den heer Alexandre Hepp mededeelde, opperde deze de onderstelling, dat het dan ook mogelyk zou zyn, een brief te photographeeren door oen omslag heen De proef werd dadelyk genomen, en na verloop van een half uur had men een nega tief, waarop het handschrift duidelyk te lezen was. Do proef gelukte echter niet met alle soorten van papier en inkt, zegt de „Gaulois" een brief, geschreven op het postpapier, dat in het Palais Bourbon wordt gebruikt, was in 15 seconden gephotographeerd. AJs men den brief in verscheidene velletjes papier sloot, kon hy niet gephotographeerd worden, en evenmin als men hem met een blaadje stanniool (bladtin) bedekte. Do ontploffing te Johannes burg. Ter ondersteuning van de slachtoffers der dynamiet-ontploffing t9 Johannesburg zyn te Pretoria inschryvingslysten neergelegd op de Beurs en de kantoren der heeren Eckstein en Langerman. Er is reeds voor een bedrag van 60,000 pond ingeschreven. De „Times" verneemt uit Johannesburg, dat honderden personen zyn gedood, ofschoou het nog onmogeiyk is het juiste aantal op te geven. De „Standard and Diggers' News" ver neemt dat de firma Lippert, te Johannesburg en Hamburg, vyfduizend pond heeft geteekend voor het ondersteuningsfonds voor de slacht offers van de dynamiet-ontploffiag. Hetzelfde blad verneemt later nog, dat te Johannesburg tien ton dynamiet zyn out. ploft. Tien waggons, die dynamiet bevatten} hadden drie dagen blootgesteld gestaan aan de zon en dit moet de oorzaak van de ont ploffing zyn goweest. Meer dan honderd personen zyn gedood en eenige honderden gewond, meerciideels blanken uit den behoef- tigen stand en Hollanders. Aan een ryk mijneigenaar, Fran cesco Barducci, uit KonstantinopeJ, zyn t« Brussel effecten ontstolen tot een bedrag van anderhalf millioen frs. Twee jouge mannen, die logeerden in het hotel waar Barducci zyn intrek had genomen, worden van den dief stal verdacht. Uit de Rechtzaal. Omtrent de gisteren voor de Haagsche rechtbank behandelde zaak van den kassier correspondent by de Leidsche Xatoen-maat- scbappy en tevens belast met de administratie der diaconie van de Evang.-Luth. gemeente alhier, in welke qualiteit hy onregelmatig heden tot een bedrag van ongeveer 3000 schynt. te hebben gepleegd, eindigden we in ons vorig nommer het verslag met de mede- deeling, dat na het getuigenverhoor de pre sident aan beklaagde nogmaals vroeg, waarom verschillende bedragen niet door hem geboekt waren. Hierop antwoordde beklaagde dat hy dit niet anders kon verklaren dan met de bewering, dat die bedragen hem niet ter hand waren gesteld of dat het geld zóó ontvangen en zóó weer uitgegeven was, zoodat het niet geboekt werd. De twee mandaten, waarvan in het geding sprake is, verklaarde beklaagde per se niet ontvangen te hebben. Trouwens, waarom zou hy ontvreemd hebben? Hy had geld genoeg in 1893. In het voorbygaan deed de president op merken dat bekl. juist in 1893 nogal zeer veel geld had uitgegeven, onder meer/" 10,105 tot aanzuivering van speculation. Hierop rekende bekl. den president voor, dat hy in 1893 door erfenis, .-p culatie, enz., enz. had ontvangen 19,770 Tr- k af 10,105, rest nog 9665 plus ztju salaris ƒ1950 en nog eenige andere winatpostjes: dan bleek duidelyk dat beklaagde in 1893 geen geld noodig had. Is er iets niet geboekt, dan is dit eenvoudig nonchalance, maar van ver luistering is geen sprake. En wat dat stukjj Amerikaansclie Sporen betreft, dat had beklaagde overgenomen tegen den vollen koers en het geld klaar gelegd voor de armen in een boek, waarin het by de huiszoeking gevonden werd, omdat hy vergeten had het me-e te nemen naar het Weeshuis. Zeggetwee jaren langvergeten. Zonderling, meende de president, voor iemand, die administratie houut en die zoo maar uit zyn hoofd ten lijstje opmaakt van al h> tgeen by geërfd heeft, de speculaties, die hy gedaan heeft, enz. Nadat btklaagJe er nog op gewezen had dat by meer dan 30 jaren het vertrouwen h id genoten van do firma D. en haar voor ganger en er millioonen en millioenen door zyn banden waren gegaan, vroeg de president hem nog waarom hy a3n het korkbestuur oer Lutli ï'oche gemeente een scoulJbeken- teil is had afgegeven ad 3280.39, wanneer hy niets op zyn geweten had. Bekl antwoordde oit gedaan te hebben omdat hy met hart en ziel vo i het Weeshuis had gewerkt, en in de gtgoven omstandig heden by het verhten van zyn betrekking als kissi'.r by de firma D. met g mrne had dat er publiciteit aan bet tekort in ce kas van het Weeshuis zou gegeven worden. Subst. officior van justitie, mr. Van But- tingha Wichers, wyzende op de verklaring van beklaagde, dat er meer g-:ld in kas ge weest moet zyn da:i door den heer C. D. gevonden was, eene verklar ng, eerst boden in het geding gebracht achtts een verhoor van den heer F. D., thans uitlandig, noodig en vroeg schorsing der zaak tot 12 M mrt a. s. Bekl. protesteerde hiertegen, er op wyzende dat hy sedert 28 October in vourloapige hech tenis zit. Hy had niet tegen uitstel, mits hy voorloopig in vryheid werd gesteld. Mr. Modderman ondersteunde dit verzoek. De officier van justitie verzette zich togen het ontslag. De rechtbank begaf zich daarop in Raad kamer en besliste dat beklaagde in voorloopige hechtenis blyft. INGEZONDEN. Mynheer de Redacteur I In uw nommer van 17 dezer, derde blad, komt een ingezonden stuk voor, waarvan do schry ver zich teekent C. Z. Xbetreff nde de vermakolykheden te Zoot^rmeer en Zeg waard, waarin de algemeene wensch wordt uitgesproken, dat de nieuw opgerichte rede- rykerskamers „Aurora" en „Nut ^n Genoegen" t r wille van de beschaving zich mogen ont wikkelen, opdat zy nog vele jaren mogen stand houden, om den liefhebbers genoegen te geven. Doch voor zoover my beken bestaat er te Zoetermeer tot heden nog maar één rede- rykerskamer en een vereniging „Onderling genoegen." Wanneer evenwel die geachte schryver C. Z. X. den titel der Vereeniging begreep, dan zou hy aanstonds tot de conclusie komen, dat de voordrachten tn tooneelstukjes, die daar ten beste worden gegeven, alleen zyn om elkander onderling den avond zoo prettig en aangenaam mogelyk te maken, doch dat het den dames- en hesren-dilettanten niet te doen is om een eereprys of zekere medaille te verwerven. Myns inziens blyft dus de critiek geheel uitgesloten. U, Mynheer de Redacteur, by voorbaat dankzeggende voor de plaatsing in uw geacht blad, verblyf ik Uw. Dw. Dr. Een voorstander van vermakelijkheden. ZOETEER, Zegwaard,

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2