Ten einde en Boerenbond op cbristeiyken grondslag te stichten, heeft te Arnhem de eerste vergadering plaats gehad, daartoe byeonge roepen door de heeren L. Ridder De van der Schueren, J. L. Pauwen en Th. Pruis. Voorgesteld werd: 1. één hoofd-of centraal-bestuur voor geheel den Nederlandschen Boerenbond; 2. in elke provincie een provinciaal bestuur met eigen reglement, ingericht overeenkomstig de algemeene belangen en behoeften in de provincie, doch onder goedkeuring van het centraal-bestuur en gebaseerd op het algemeen reglement, hetwelk slechts algemeene en voor allen geldende bepalingen zou inhouden; 3. elke provincie onderverdeeld in afdee- lingen, gevestigd in elke gemeente of onderdeel daarvan, ook met haar eigen reglementen onder goedkeuring en controle van het pro vinciaal bestuur. Dus ingedeeld, zou de Boerenbond vormen één bond, verbindend voor allen, terwijl toch elk deel naar den aard en de behoefte zyn eigen huishouden bestiert. Dit voorstel werd aangenomen, waarop door den voorzitter eene commissie werd benoemd om het algemeen reglament samen te stellen, bestaande uit de heeren mr. A. baron Van "Wijn bergen, advocaat procureur te Zutfen; B. J, Hulshof, burgemeester van Didam, en Theod. Peters, landbouwer te Lobit. Het stoomschip „Admiral" arriveerde 7 Februari van Hamburg en Amsterdam te Dar es Salaam; de „Amsterdam" vertrok 8 Febr. van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Kanzier", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, arriveerde 7 Febr. te Lissabon; de „Laertes," van Amsterdam en Livorpool naar Java, arriveerde 8 Febr. te Singapore; de „Prins Hendrik," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 9 Febr. te Southampton; de „Reichstag," van Hamburg en Vlissingen naar Oost Afrika, passeerde 7 Febr. Dover; de „Drente" is 8 Februari van Rotterdam naar Java vertrokken; de „Gelderland", van Java naar Rotterdam, vertrok 8 Februari van Port-Said. Bij koninklijk besluit van 8 dezir zijn, met ingaDg van den tweeden Dinsdag der maand Mei 1896, benoemd tot lid van den Kolonialen Raad in de kolonie Curasao, de heeren M. P. Curiel en W. G. F. Hellmund. Pensioen verleend aan: H. Hinnen, wed. P. J. Den Decker, commies lste kl. bij 'sRijks bel., 124J. A. Boogaert, wed. A. Yan don Brand of Van den Brandt, commies 2de kl. bij 's Rijks bel, 112; J. Dirix, wed. J. T. H. Nelissen, besteller bij de Rhkstelegraaf, 270; A. Hofsté, wed. L. S. H. Dó, Haan, ryksvoid w,, 320. WUlom George Frederik van Oranje-Nassan, wiens stoffelijk overschot in het voorjaar naar Nederland zal worden overgebracht, is de zoon van stadhouder Willem Y en Frederika Sophia Wilhelmina van Pruisen. Hü werd geboren 16 Februari 1774. In de jaren 1793 en 1794 streed hy in het vereenigd NoderlandschOostenryksehe leger tegen de Franschen en onderschoidde zich door buitengewonen persoonlijken moed en verrassend beleid. Toen do Franschen zich in RUsol haddon genesteld, beschermde hy in voreoniging mot zijn broeder Vlaanderen tegen den opdringenden vijand. By Werwich aan de Leyo werd hy door oen geweerkogel aan den schouder getroffen, van welke verwonding hy slechts zeer lang zaam genas, zoodat hy voorloopig geen deel kon nemen aan do krygsverrichtingen. In 1795 wist hy te ösnabrück een leger van ongeveer 8000 man to verzamelen, waar mee hy zyn vader wilde te hulp komen. De vrede van Bazel maakto echter den tegenstand van Willem V nutteloos en op last van don koning van Pruisen werd liet legertje van den prins ontbonden. In 1796 was by als generaal-majoor in dienst van keizer Frans II en had hy een be- langryk aandeel aan de overwinningen der Oostonrykers by Amberg ou Würtzenberg. Hot ridderkruis van de orde van Maria Theresia was zyn loon. Kort daarop zou liy met verlof naar Enge land vertrekken. Te Frankfort werd hy echter door een ronbodo achterhaald cn door den keizor belast met de verdry ving dor Franschen, die tot in Tyrol waron doorgedrongen. Door den vredo van Campo Formio, waarby Oosten- ryk Bolgió afstond voor Venetië, word een einde aan zyn krygsbedryven gemaakt. William Pitt bewerkte in 1798 een ver bond tusscken Engeland, Rusland en Oo3ten- ryk. Op dat oogenblik bevond de prins zich in Engeland by zyn ouders. Hy werd naar Weenen ontboden en kreeg het opperbevel over hot leger, dat in Italiö zou oorlogon. In het hoofdkwartier te Padua kreeg hy in de hospitalen een ziekte, die op 6 Januari 1799 een einde maakte aan zyn loven. Gemengd Nieuws, De opvoering van „De Kamer- japon van Oom of de lotgevallen van een vader met acht dochters", kluchtspel in vyf bedryven van J. Both J.Jz., welke voorstelling gisteravond in „Hotel Du Nord" door het geselschap des heeren Boesnacb, van Rotter dam, werd gegeven, had wederom menig stadgenoot naar de Steenstraat No. 39 doen gaan. Do ruime zaal was dan ook ten gevolge hiervan by deze gelegenheid zeer goed bezet. Het vaudeville en tooneelgezelschap van den heer Boesnach is by velen hier ter stede goed bekend, zoodat het te verwachten was dat hetgeen men gisteravond zou zien, niet zou teleurstellen. Zy, die in dit kluchtspel medewerkten, kweten zich flink van hunne taak; vooral kon men dit zeggen van de heeren „Frits- Kummel" en „Blad". Ook mej. Jetje was goed op hare plaats. Het was inderdaad een echt kluchtspel: van het begin tot het einde waren de lach spieren in bewoging. Daverende toejuichingen ontving het gezel schap dan ook voor het spel. De serenade, Zaterdag-avond door collegium en leden van het Studentencorps den in den huize Wytenburg aan het diner vereonigden hoogleeraren gebracht, hield de deelnemers, alvorens de geheele omwandeling wegens het gunstige weder was volbracht, van negen tot elf uren op de boen. Zoowel aan de Steenschuur als overal, waar de fakkeltocht, opgeluisterd door de muziek van het vierde reg. inf. en geëscorteerd door politie en cavalerie, voorbytrok, was een groote menigte aanwezig. In den stoet deden enkele gekostumeerden aan de jongste maskerade denken, en werden vele banieren te paard rondgevoerd. Zooals by gelegenheden als deze te doen gebruikelyk is, werd van vele woningen ben- gaalsch vuur ontstoken. Een «enigszins bejaard man, die gisteravond omstreeks negen uren van den trein kwam, liep, in plaats van den Stations weg op, de sloot voor „Zomerzorg" in. Hy werd er echter spoedig uitgehaald en naar zyne woning gebracht. Naar men vernoemt, moot het plan gevormd zyn het 25jirig bestaan van de sociëteit „Musis Sacrum" alhier a. s. zomer te vieren met een groot muziekfeest, bal champêtre en luisterryk bal Tot het doen heryken der ge wone gewichten, benevens der maten en strykers, wordt door den yker in het gebouw aan do Lammerenmarkt zitting gehouden voor do bewoners der perceelen van de Janvossensteeg. op 11 Februari van 9-12 en van 11'/2 uur; voor die van de Yan-der- Werf straat van ll/2 3 uren, en voor de bewoners van de Lange Bouwenlouwensteeg van 3-4 uren. De tweede jaarvergadering der werklieden-vereeniging „Ondersteuning zy ons Doel" had jl. Zaterdag-avond plaats. Te kwart vóór negenen opende de Voor zitter deze feestvergadering met allen een hartelyk welkom toe te roep:n en den wensch uit te spreken dat de Vereeniging in bloei moge toenemen en dat allen thans eenige genoeglijke uren van samtnzyn zouden mogen smaken, waarna spi\k:r uitnaam van bestuur verdere ledtn een gouden insigne werd aangeboden. Daarop deed de eerste socretaris voorlezing van het verslag, loopendo over het argeloof en jaar, dat ieder verwonder! deed opzien daar het gewaagde van eon door vrywillige by- dragen reeds aanwezige prachtige banier, die dan ook in de zaal prykte, hoewol de kas dor Vereeniging daar natuurlyk eenige guldens had moeten byieggen. Voorts deed hy rekeniDg en verantwoording, waaruit bleek dat de o tvangsten liadden bedragen 6S0, waarvan was uitgekeerd aan zieken 214 en dat verder als aan de leden en het tooneol, enz., enz, ruim ƒ400 was uitge^oen bedrag uitmakende van by na 700. De ziekenkas mocht, volgens spreker, op een batig saldo, met dat van 't vorige jaar, wyzen van ƒ209; het weduwenfonds 85 95, het reservefonds ƒ10. Na het zingen van oen welkomstlied ging men over tot de opvoering van „'t Was maar een Loods," oorspronkelyk tooneelspel in drie bedryven met coupletten door A. Ruisch. 't Was jammer, dat, naar vernomen werd door de serenade, do muziek zoo zwak was, waar door ook de zang in den aanvang zeer veel leed. Het spel was voor dilettanten heel knap geen les-opzeggen, maar wel degeiyk spel. Aan de drie medewerkende dames komt vooral huldo toe. Het stuk viel iu don geest der leden. Na afloop was er bal, waaraan door velen werd deelgenomen tot in den ochtendstond. U i t K a t w y k a a n Z e e wordt van 8 Febr. gemeld Heden maakten hier 2 schui ten besommingen van 70 en 94. Visch- pryzen: kl. griet la ƒ1.50, tong 60 a 80 ct., bunscbol 4r0 a 55 ct., kabeljauw 0.90 a ƒ1.30 per stuk; schol (buitenlek) ƒ9.20, (binnenlek) 7.90 per mand. Voor 6 manden garnalen werd 2.20 a 2.50 besteed. Zaterdagochtend had te Wad- dingsveon een treurig ongeluk plaats. Een klein bootje, waarin tweo isschors zaten en dat door oen derde getrokken werd, sloeg om, met het noodlottig gevolg, dat de een, L. v. D., hoewol goed zwemmer, verdronk. De ander wist zich door middol van de lyn te rodden. De overledene laat eene vrouw met vyf kinderen achter. Allo drie visschers kwamen uit Gouda. Op 12 Februari a. s. zal te Lisse een soirée gegeven worden door eenige dames en hoeren dilettanten, waarvan de opbrengst strekken zal tot styving der bondskas, ten behoeve van „zieke werklieden." Eenige bloemisten aldaar, die gewoon zyn ieder jaar hyacinten, tulpen, enz. te broeien, hebben besloten evenals twee jaren geleden hunne bloemen op de zaal van het hotel „Do Witte Zwaan" by elkaar te brengen en deze collection op 21, 22, 23 en 24 Februari voor het publiek ter bezichtiging te stellen, ook ten voordeele van het ziekenfonds aldaar, tot verschaffing van versterkende middelen aan zieke leden van dat fonds. Wy vestigen de aandacht onzer lezers op deze tentoonstelling,vooral ook met het oog op bet goede doel, dat tevens daaraan is ver bonden, en vertrouwen, dat, evenals in 1S94, ook thans de beoefenaars van het vak te Lisse ons wat schoons te zien zullen geven. Het thans iugescbreven getal leden van het ziekenfonds bedraagt 275. Ofschoon velen der oude lief- hebbera om te broeien dit jaar hunne voor liefde hebben prysgegeven ten bate van de a. 8. Florapark-tentoonstelling te Noordwyk, waarvoor zy geen moeite of kosten schyujn te ontzien, is het toch voor liefhebbers wel weer de moeite waard, eens een reisje naar Noordwyk te ondernemen, ten einde een prachtig stel hyacinten in potten te komen bezichtigen by den heer P. De Groot Jz. Genoemde heer heeft een stel hyacinten tentoongesteld van ongeveer 100 potten, waaronder zeer goed ontwikkelde bloemen en prachtige soorten voorkomen. Een bezoek is de collectie bloemen over waard en niemand zal zich teleurgesteld ge voelen, die zich de moeite wil getroosten, ze te komen bezichtigen. Moge de heer De Groot door een drnk bezoek vereerd worden, dan zal het hem ongetwyfeld aanmoedigen met zyn nieuw begonnen werk in de volgende jaren door te gaanl Neemt men zyn eerste stel bloemen in oogenschouw, dan is men overtuigd, dat hij ons nog veel genot, en op het gebied van nieuwe of minder bekende soorten, nog veel leerzaams zal verschaffen. Noordwyk zal dit jaar bewyzen dat het voor do naburige gemeenten niet onder wil doeD, ja zich zelfs er boven verheffen wilzoo men zegt, zyn er nog verschillende stellen bloemen op komst, en daarna komt ons grootste werk, de Florapark tentoonstelling. Heeft Noordwyk zich zeven jaar geleden room verworven door zyn tentoonstelling by wyze van een Park, door het geheele district, ongetwyfeld zal het zich nu roem verwerven in binnen en buitenland. Het terrein beslaat nu ruim 400 R. R. en is prachtig aange legd geworden door medewerking van den heer D. L. Grullemans. Niets zal er op het terrein ontbrekendoor de zorg van twee leien is er geplaatst go- worden een prachtige broeikas; een muziek tent is in aanbouw; een groote tent voor alle mogeiyke tuinbouwgereedschappon, tuin- ameublomenten, enz. is aanbesteed en met het aanleggen van esn fontein is een aanvang genomen. Als men het terrein overziet met de voor- loopige gedachte van een goeden bloeityd, dan kan men zich nu reeds het genot voor oogen stellen, dat er in die dagen door hare bezoekers genoten zal worden. Do vereeniging „De Lsidsche Plantenbeurs" hoeft in bare Januari vergadering een ver guld zilveren medaille aan de tentoonstelling geschonken. Moge dit goede voorbeeld nog door vele vereenigingen gevolgd worden! (JV. v. BI.-cult.) De brandweer te Rotterdam werd Zaterdag-avond te halftien gealarmeerd voor een brand, die woedde in de paaschbrood- fabriek „De Voorzorg" van de firma R. De Groot Co., op den hoek der St. Maria- en Gaffelstraat. Het duurde lang alvorens men by de plaats, waar de brand ontstaan was, kon komen. Deze was namelyk in een boven den oven gelegen ruimte, gevuld met paasch- brood, bloem, enz., welke naar de voorschriften van het Israülietisch geloof op solide wyze was afgesloten. Inmiddels verspreidde zich zulk een verstikkende rook, dat het Z3ak was de kinderen van den bovenbewoner, 9 in getal, in veiligheid te brengen, wat met moeite ge lukte. Toen men eenmaal den vuurhaard had bereikt, was de brand met behulp van een viertal handspuiten spoedig gebluscht. Alleen de werkplaats en een gedeelte der eerste ver dieping zyn door het vuur gespaard. De oorzaak van den brand is niet bekend, doch dezs brak uit ongeveer tien minuten nadat de laatste persoon de werkplaats had veriater. Iemand te Rotterdam heeft de treurige taak vervuld, zyn 12-j.irigen zoon tor beschikking der politie te stellen. De ont dekking dat zyn zoon in het bezit van onge veer ƒ7 was, deed by den vader het vermoe den ontstaan, dat hy daaraan op oneerlyke wyze gekomen was. Op herhaald aandringen bekende de knaap ten laatste, dat hy zich aan diefstal van een gouden horlogo had schuldig gemaakt ten nadeele van eene buur vrouw, in hetzelfde huis woonachtig. Het horloge was door hem in de bank van leening gebracht. Te Harderwijk heeft brand ge woed in do woning van een landbouwer in de Rabbestraat. Het aanwezige hooi en stroo voedden de vlammen zoozeer, dat het gebouw weldra geheel uitbrandde en het vuur over sloeg naar de aevenliggende woning, welk perceel, in weerwil van het krachtig werken der brandweer, veel schade leed. De inboedel van den een was wel, die van den ander niet verzekerd. Op de rivier de Waal tegenover Nieuwaal heeft een aanvaring plaats gehad der twee sleepstoombooten „Adriana" en „Stad Gorkum"; >eido zyn zoodanig in elkaar geloopen, dat men ze uit elkaar heeft moeten winden. De „Adriana" zit nu half vol water tegen den kant en de „Stad Gorkum" even zoo op het zand. By het vertrek van het stoom schip „Seahorse", te Harlingen, Zaterdag middag, werd door de werking der schroef het lijk boven gebracht van den Noor Daniël Petersen, wonende te Arnevaagen, stoker aan boord van het Noorsche stoomschip „Noreg." Sedert den nacht van 14 op 15 November werd h# van genoemd stoomschip vermist en zal vermoedeiyk ten gevolge van de duisternis te water geraakt en verdronken zyn. Het lyk werd onmiddeliyk, nadat de iden titeit was vastgesteld, gekist en naar de be graafplaats vervo?rd. Op de lyn Utrecht Arnhem is, naby bet station Utrecht, eene koe door een goederentrein overreden. Men meldt uit Heerenveen dat in den afgeleopcn nacht een zware brand te Ureterp heeft gewoed. Twee groote boerde- ryen zyn in de asch gelegd. Te Groningen hebben zich eenige belangstellenden, onder welke ook een dame, vereenigd, om pogingen in het werk te stellen eene vereeniging van ziekenverpleging en, zoo mogelyk, ook later eene wykvereeniging in het loven te roepen. De vereaniging zal vooreerst trachten, goed geoefende, gediplo meerde pleegzusters voor particulieren be schikbaar te stellen. Zekero A. IJ., te Leeuwarden, is van de trappen gevallen, waardoor hy zich zoodanig verwondde, dat hy kort daarna is overleden. Men meldt uit Zutfen: Als een overtuigend bewys, dat de waarde der lande- ryon onder deze gemeente verminderd is, kan worden gemeld dat by eene Yrydag ge houden openbare verpachting van bouwgrond, de opbrengsL 28 pet. minder bedroeg dan in 1895. Als een bewys, welke middelen al aangewend worden, om het medeiyden der men- schen op te wekken, wordt uit Keppol aan de „Doesb. Crt." het volgende gemeld: In het naburige dorpje Eldrik woont een gezin, waarby do oud-Hollandscho zindelykbeid weinig in tel is. Een dochter des huizes hield zich sedert geruimen tyd ziek, doch een ge neeshecr werd ni6t geraadpleegd en met reden De langdurige kwaal trok de opmerkzaamheid van vele monschenvrienden, die zich dan ook niet onbetuigd lieten de patiënte van al Int noodige te voorzien. Do vreemde verscbyn- selen, die zich allengs by deze ziekte open baarden, de zieke nl. kreeg eene zwarte huidskleur waren oorzaak, dat een der weldoeners eens een geneesheer raadpleegdo Deze verklaarao dat dergelyke verschynselen zich wel ecDs openbaarden, doch uiterst zeld zaam, on beloofde du zieke te bt zoeken. By nauwkeuring o idorzoek bleek, dat de gewaande zieke goed gezond was en zich, ter wille van eene goede bedoeling, stelselmatig met eon mengsel van zwartsel en olie had ingowrevon. 'fc Beste recept was dus zeker wel: 1 pond groene zeep en 3 a 4 liter water. Kerkhof-diefstal. Men schryft aan de „Tel." uit Eindhoven: Yan het kerkhof te Gestel by Eindhoven zyn eenige dagen geleden eenige pyramide- boompjes ontvreemd, st«un:o op het graf van het kindje vaa den heer Boekerk, thans te Rotterdam woonachtig. Zaterdag-namiddag mocht het den gemeente-veld wachter gelukken, als den vermoodolyken dader zekeren Jan De Groot te Gestel op te sporen. Naby V roeland is op de bleekery van den heer Rimmink een groote schuur in de asch gelegd. By den brand gingen 4 groote wasschen verloren. De gezichtkundigen Gebrs. Barc- lade te Lyon hebben gelyksoortige rèsultatin als prof. Röntgen verkregen met een elec- trischen boog. Zulk een boog van 6 ampères gaf na één minuut duideiyk op een gevoelige plaat het beeld weder van oen schaar en van een ster van zink, door een notenhouten plank van eenige millimetors dikts. De „Temps" merkt by deze mededeeling op, dat ook het zonne licht dergelyke stralen moet hobbeD, die door de doorscbynende stoffen dringen, daar men by het photographeeron in de donkere kamer slechts volledige duisternis kan krygen door er een zwarten doek over heen te werpen. Langs do Atlantische kust dor Vereenigdo Staten heeft een hevige storm aanzierdyke schade aangericht. Vele kuststre ken zyn overstroomd en tal van ongelukken worden belicht. Te Nieuw-York en te Brooklyn zyn eenige huizen ingestort. De stad Bound brook, in Nieuw-Yersey, staat voor oen deel ondor water; de verbindingen met de stad zyn verbroken. Er moeten vele inwoners der stad zyn omgekomen. Te Morristown in denzelfrlen staat is een dyk doorgebroken. Vyf en twintig personen worden vermist. Een diefstal van 10 0,500 mark aan papieren, in Augustus van het vorige jaar gepleegd by de Bleichröder Bank, te Berlyn, is eerst thans ontdekt. Een particulier uit Pommoren had bij deze Bank een paar millioen mark belegd. In Augustus ontving do firma een schryven, oogenschyniyk van dien parti culier, waarin deze verzocht 100,500 mark van het deposito te zenden aan zekeren heer Glas, te Hamburg. Hieraan werd voldaan. Na ontvangst der jaarlyksche afrekening echter schreef de inlegger aan de Bank, dat do cou pons van 100,500 mark ontbraken. De Bank meldde hem de toedracht der zaak, waarop het antwoord kwam, dat de inlegger daarvan niets wist en den heer Glas niet kende. Er werd een onderzoek ingesteld, waarby aan het licht kwam, dat de lastbrief en de kopie van den brief, waarin de verzending van het geld werd gemeld, spoorloos verdwenen waren. Kort nadat de betaling te Hamburg W3S geschied, was echter een jongmensch, werk zaam aan de Bank, verdwenen. Met behulp der rechteriyke macht werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld, waarbij de diefstal aan het licht kwam. Het bleek dat op het laatst van Augustus te Hamburg een heer in een hotel was gekomen, die voorgaf Glas te heeten. Dadeiyk by zyne komst vroeg hy of er niet een brief voor hem was gekomen. Toen de hotelhouder ontkennend antwoordde, vertrok hy, met de belofte spoedig tD zullen terugkeeren. Tydens zyne afwezig heid kwam do postbeambte, die de komst van den hetr Glas afwachtte. Kort daarop ver scheen deze en kwam na afgifte eener quitan- tie in het bezit van den brief. De gewaande Glas vei trok 's middags naar Berlyn en hernam 's avonds zfjne gewone werkzaamheden. Niet lang daarna evenwel scheepte een bediende der Bank zich met zyne aanstaande in op den pas vr.n haar broeder, onder den naam van Fuchs, naar Nieuw York, waar hy by aankomst de papieren van dien broeder terugzond. De ware Fuchs en zyne moeder gingen hom terstond achterna, maar aangezien de bediende met het geld een half jaar eerder is weggegaan, zal het zeer moeilyk zyn, diens verblyfplaats op te sporen. De gauwdief was op den naam van Glas gekomen, omdat twee jaren geleden de Bank een schryven ontving van den Pommorschen particulier, waarin deze verzocht e9n millioen van zyn dtposito over te schryven op naam van zyn vrouw, die Glas heette. Zoo kwam het dat de Bank ook zonder er lang over te denken de 100,500 mark aan den heer Glas zond, niet beter wetende of deze wa6 een broer van do vrouw van den inzender. Blijkens een telegram uit SL-. Petersburg aan de „Nederlandscho Sport", hoeft Jaap Eden Zaterdag ook in den wed- stryd ov-r 10,000 meter gewonnen. De uit slag was: Eden 18 min. 552/5 sec.; de Estlander Helin 19 min. 572/s; Wink 20 min. 122/5 sec; Ross 21 min. S2/s sec. Ybigens een Reutor telegram heeft Eden de vier eerste prijzen en het wereld-kampioen schap gewonnen De 1500 meter legde hy af in 2 m. 36l/s sec.; do 10,000 meter in 18 ra. 52Vs sec. Nader biykt dat met de woorden, in de telegrammen voorkomende: „Esthlander Helin" tweo personen word n bedoeld, namelyk Oesfc- Jander en Helin. Bet is dus aan Oestlander, uit Finl n), dat drie tweede pryzen en één derde prys ten deel vielen, terwyl tweoder«.e prflzen werden behaald coor Djonwerk, ins- gelyk3 uit Finland. Van Helin wordt in de depot, ho verder geen melding g. maakt. Een later telegr m meldt den uitslag op den derdt n dag der wedstryden (schoonryden). Twee gouden medailles en het eereteeken als eerste wereldkampioen in het schoonryden worden toegekend aan Fuchs, uit Munchen, (305 3/5 pUiiton). Twee zilveren medailles behaalde Hügel, uit Weenen, (27SY5 punten). Het maximum was 315 punten. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 9 Februari. H. C. Cnspary, jm. 30 j. en C. C. v. Baren, j<L 23 j C. J. Oudshoorn, jm. 23 j. en M. E. Oudshoorn, jd. 20 j. P. C. v. d. Lof, jm. 29 j. en E. v. d. VJist jd. 31 j. ALKEMADE. Geboren: Arie, Z. v. Comelis Vreekon en van Haartje Cornelia Boole. Heintje, D, van Hendrik Van Heek en van Jansje Ver bagen. Matje, D. van Daniel Vreeken en van Neeltje Boele. Martinus, D. van Adrianus Van der Vlugt en van Johanna Edelaar. Jacobus, Z. van Pieter l'Ami en van Maria Van Haas trecht. Cornelio, Z. van Gerrit Vergunsten van Susanna Van Mmjden. Cathaiina Maria, Z. van Theodorus Ootnen en van Petronella Hoogen- booni. Gerrit, Z. van Mattheua Los en van Antjo Van Dommelen. Petrus Gerardus, Z. van Leendert Iloogeuboom en van Katbariua Van der Meer. Overloden: Elisabeth Clara Vaa der Wilk, 27 j., echtg. van Johaones De Jong. Lijeje De Klecr, 75 j., wed. van Gerrit Gortzak. Maria Zandvliet, 33 j., wed. van Pieter Verhaar. Johanna Maria Van Zeil, 8 md., D. van Petrus Van Zeil en van Catharina Pieierse. Christiaan Willems, 32 j., echtg. van Grietje Gortzak. Gehuwd: Franciscus Johannes VVesselman, jm. 23 j., en Agnes Cecilia Van der Moer, bj. 25 j. Hendrik Herruer, jm. 27 j.; te Leiden, en Engeltje Vonk, jd. 30 j., alhier. Hcndericns Semp, jm. 23 j., eu Debora Van der Veer, j(L 21 j. Johannes Hogcnboom, jm. 23 j., en Alida De Jong. jd. 21 j. Dirk Borst, wed. van Maria Van Beek, 47 j en Catharina Maria v. Rijn, wed. van Erasmus Akerboom, 42 j. Jaannes Jans9n, jm. 23 j., te Woubrugge, en Maria Johanna Boors, jd. 1 j.. alhier. KATWUK. Overleden: Jacob Van yelzen, 1 j., Z. van Cornells Van Velzen en Neeltje Van der Mcy, SASSENHEIM. Geboren: Morius Nicolaas, Z. van N. Nieuwenhuys en G. Vos. Comelis, Z van W. Staring en G. U. Schalk. Gehuwd: N. S. Van den Eist jm. 26 j. en A. Wassenaar jd. 21 j. Ondertrouwd: J. De Boer jm 24 j. en G. J. Pnpendrecht, jd. '24 j. VUURSCHOTEN. Gehuwd: L. B. Brussé, weduwnaar van G. C. Glasbergen, met J. J. L» v. d. Werff. J. v. Steiu met E. Belt. Geboren: Johanua Jacoba, D. van S. G. Kooy en M. SchmaL Martinetta, D. van M- De Graaf en A. Bakker. Riemko Catharina, D. van J. Verhoog eu L. Haadsma. ZEGWAARD. Gehuwd: Arie Van der Kraan, 41 j., weduwnaar van Ariaantje Verheul en Maria Gorissen 37 j. Geveilde perceelen. Gehouden verkooping aan Den Burg alhior op Zaterdag 8 Februari 1896, ten overstaan van W. F. Kaiser, notaris te Leiden: Het heerenhuis aan de Hoogewoerd No. 3, in bod 11,000. Kooper de heer W. A. Van Lith, qq voor ƒ11,100. Pliotographie in natuurlijke kleuren. Het vraagstuk der photographie innatnur- ïyke kleuren mag zoo goed als opgelost worden geacht door een reeks proefnemingen van een Duitsch geleerde, dr. Sell, assistent aan de natuurkundig-technische school te Char- lottenburg. De resultaten van die proefnemingen zyn vee toond in de vrye photographische vereeniging te Berlyn, waar een reeks diapositieven (dz. positieven op dunne doorzichtige plaatjes die niet worden opgeplakt), door dr. Sell opgenomen en geprojecteerd zyn. Volgens de Berlyosche pen.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2