een pel oiMouMMiil Notarishuis. - Don Burg. Bears van Amsterdam. Kantoor. kl. J. Stada; van de 2de school te Malang naar do 2do school te Probolinggo, de onderw. 3de kl. J. R. Bakker Geplaatst: Aan dc school te Pontianak als hoofd der school do herben, onderw. 2de kl. H. S. Yan der Hoorn. Departement van Oorlog. Benoemd: Bij net wapen der art. boven de formatio in activiteit, de kap. op non-act. G. J. E. Nauta. Overgeplaatst: Bij het garn.-bat van Lombok, de 1ste loit, bij het 10de bat. inf. A. J. Reitsma; bij de troepenm. in Atjeh t n de late lnit. bij bet 1ste depOt-bat., J. Vethake; bg het plaats, commando te Soerabam, als plaats, com mandant do luit.-kol. bij hot 7de bat. inf. H. G. Willcms; bij het 7de bat. inf. de majoor bij het 2de dopOt-bat. J. W. Van den Broek; bij hetged. 4de depot-bat. te Fort de-Koek als directeur der kaderscliool, de kap. bij het 9de bat. inf. F. H. Yan Eaoften; bij de 9de comp. (3de comp. vesting) art. te Batavia de kap. bij de 8ste comp. art. te Bandjermasin J. J. van Leeuwen; bij de 8ste comp. art. te Bandjermasin de kap. bij de 9de comp. (3de comp. vesting) art. te Batavia P. J. Loijsen Dillic. Eervol ontheven: Van zijn betrekking van directeur met gelijktijdige benoeming tot instructeur der kaderscliool bij liet 4de depöt.-bat. de 1ste luit. J. L. A. Do Grave. Ontslagen: Als hulp-instructeur der kader- school bij het 4de depót-bat. de 1ste luit. J. W. Beren9chat. O o p 1 a a t s tBij aankomst bij het 3de bat. de kap. der inf. van verlof uit Nederland terug verwacht W. Bronkhorst; bij aankomst bij het 13de bat. inf. de 2do luit. der inf. uit Nederland verwacht wordende als bestemd voor den dienst b. t. 1. G. E. Visscbcr; bij het 10de bat. inf. do 2de luit. als boven H. J. Vau Zijll de Jong, bij het 1ste depOt-bat. de 2de luit. als boven T. D. Struijck. Geplaatst: Bij de 18de comp. art. te Batavia, de kap. der art. boven de formatie in activiteit hersteld G. J. E. Nauta. Ingetrokken: Zijn overplaatsing bij het 2de recruten bat. en overgeplaatst bij het 1ste depót-bat. de 2de luit. bij bet lido bat. iuf. M. J. Mxx. Departement van Marine. JBij den dienst van het loodswezen te Soerabaia. Ontslagen: Eervol wegens ziekte uit zijn betrekking do loods 2de kl. W. A. Berendhnijsen. Opgave der passagiers, vertrokken van Batavia per 89. .Koningin-Regentes" naar Genua en Am sterdam; contr. 1ste kl. J. G. W. Lux metechtg. en 1 kind, ambtenaar op wachtgeld Th. H. Eman met echtg., de heeren O. Dam, off. van gez. 1ste kl. F. L. M. Schut, leer. gymn. W LLI AI. J. H. Ter Linden mot echtg. en 3 kind., A. Blanken- stein, kapt.-luit. ter zee 1ste kl G. R. Van Nauta Lemke, J. J. lluffnagel, J. De Vries, R. Bosman, J. Everts, W. De Bakker, Hl*. Als. militairen en schepelingen; te Padang embarqueeren C. Kalf, Eekhout met echtg. BUITENLAND. Frankrijk, De jury te Mouléris heeft den uitgever van de „France," Colleville, die de valsche Pana ma-lijst openbaar maakte, op de klacht van een der afgevaardigden, die op deze lijst stonden vermeld, tot acht dagen gevangenis straf veroordeeld, met bepaling, dat het 'onnis in zes dagbladen van het departe ment Allier, waar de klager gevestigd is, en zes in Parys zal worden bekend gemaakt. De mede-beschuldigden kwamen er minder ge- rmtkkelyk af; de hoofdredacteur van de „France" werd tot zes maanden, en de man, die de lyst aan het blad vorko ht had, tot vier maanden on 6000 fr. boete veroordeeld. De voornaamste bezuinigingen op de uit gaven in de begrooting voor 1897, dio nu by de Kamer is iogekomen, zijnnegen millioen op openbare werken, een gelijke som op oor- Jog, zeven en een half millioen op marine, vier millioen op koloniën; al do verminderingen te zamen bedragen veertig millioen. Voor schulddelging is 24 millioen uitgetrokken, buiten een som van 6,400,000 fr. ten behoeve van de uitgaven voor Madagascar en Siam. De regeering heeft op de begrooting voor 1897 een krediet van 600,000 franken uitge trokken voor subsidies aan gemeenten ten behoeve van bejaarde en gebrekkige armen. De weduwe van Jules Favre ia overleden te Sèvres, waar zy in de laatste jaren aan het hoofd eener meisjesschool stond. Dul tsohland. Bij de behandeling in den Duitscben Rijks dag van het wetsontwerp tot wijziging van het wetboek tot burgerlijke rechtsvordering verklaarde gisteren de minister Nieberding, dat dit ontwerp de vrucht was van twintigjarigen arbeid, overeenkwam met de opvatting van de breede volkskringen en Duitschlana zou bevrijden van den toestand van verwarring op rechtsgebied, die daar eeuwenlang heeft geheerscht. De verbonden regeeringon erkenden een- stemming, dat de voordeulon de onaange naamheden tegen de invoering daarvan over troffen. Hoe deze arbeid ook moge zijn uitgevallen, het is toch niet te ontkennen, dat daarin een politiek, huishoudelijk en zedelijk voordeel is gelegen. De heer Rintelen (van het Centrum) stelde roor, om die gedeelten van het wetsontwerp, welke als de belangrijkste motten worden beschouwd, te verwijzen naar een commissie van 21 leden, terwyl hy bet wetsontwerp, waarbij de invoering wordt geregeld, in zyn geheel naar de commissie wilde zenden. De heer Rintelen eindigde zyn rede met de ver klaring, dat zijne partygenooten zich niet kunnen vereenigen met de bepalingen van het ontwerp betreffende de voltrekking der huwelijken, aangezien dezen in stryd zyn met de leerstellingen der Katholieke Kerk. Mocht het niet gelukkeD, deze bepalingen uit het ontwerp te verwijderen of ze althans te wyzigen overeenkomstig den wensch van het Centrum, dan zou deze party verplicht zijn tegen te stemmen. De heer Von Cuny (nationaal liberaal) ver zekerde dat zijne party zou doen wat in haar vermogen is, ten einde de tot-stand- koming van dit ontwerp te verzekeren. De heer Bucbka (conservatief) verklaarde zich zeer beslist voor het wetsontwerp en stelde voor, het te verwijzen naar eene com missie van 21 ledeg. De heer Schroder (vrijzinnige vereeniging) J sloot zich daarbij aan en protesteerde tegen het betoog van den heer Rintelen, op grond, dat de wetgeving niet mag worden belem merd ter wille van de belangen der Kerk. De heer Leutschner (vry-conservatief) deelde mede, dat zijne party is voor de aanneming van het geheele wetsontwerp, indien er althans kans bestaat, dat het ongewijzigd wordt aan genomen. Heden voortzetting der beraadslagingen. Baron Von Hammerstein is Zaterdag avond onder geleide van een politie-ambtenaar te München aangekomen en werd des nachts in het politiebureau opgesloten. Den volgenden morgen werd de reis naar Berlijn voortgezet. De commissie van rapporteurs, door den Duitschen Ryksdag benoemd voor het ont werp tot wijziging van het strafproces, heeft met algemeeno stemmen zich vereenigd met. de nieuwe bepalingen, volgens welke schade vergoeding wordt verleend aan veroordeelden, tegen wie het eindvonnis reeds geheel often deele is uitgevoerd, maar die by een latere behandeling der zaak worden vrijgesproken of tot mindere straf verwezen. Die vergoeding kan ook gevorderd worden door personen, tot wier onderhoud de onschuldig veroordeelde verplicht was, en die door het vonnis schade hebben geleden. Spanje. Maarschalk Martinez Campos is gisteren te Corunha aangekomen. Toen de maarschalk aan wal stapte, werd hem door de bevolking een warme ovatie gebracht, bijwijze van pro test tegen de beschuldigingen, welke door eenige der Spaansche bladen tegen zyn beleid op Cuba zyn ingebracht. De SpaaDsche regeering had aan de overheid van Corunhd bevel gegeven, den maarschalk met militaire ear te ontvangen en een expres- trein te zyner beschikking te stellen. Charles Leonard, een der hoofdschul digen van het Johannesburger komplot, had zich tydig door de vlucht uit Transvaal gered en was reeds op een boot naar Engeland, toen het verzoek om zijn uitlevering te Kaap stad werd ontvangen. Nu is aan de Spaan sche overheid op Teneriffe het verzoek ge daan, hem by zyne aankomst aldaar aan te houden. Tegen den markies van Cabrinana, die de eerste onthullingen heeft gedaan omtrent de gemeenteraadsschandalen te Madrid, is een aanklacht wegens laster ingediend door den oud-minister Bosch, gewezen burgemeester van Madrid. Belsrië. De Belgische socialistische bladen melden dat het internationale my n werkerscongres dit jaar te Londen gehouden zal worden, en niet, zooals eerst het plan was, te Luik, daar de Belgische regeering besloten had, de Fransche afgevaarJigden Basly en Lamendin, die een paar jaar geleden een beweging tegen Belgische mijnwerkers in het Fransche departement Pas de Calais ondersteunden, dadelyk bij hun komst op Belgisch grondge bied weer over de grenzen te zetten. In de maand Januari zyn in de haven van Antwerpen binnengevallen 385 schepen, metende 479,070 ton; tegen 375 schepen, metende 441,457 ton, in Januari van 't vorige jaar. Servië. Men houdt zich te Belgrado bozig met het bespreken der huweiyksplannen van koning Alexander. Men beweert namelyk dat koning Alexander, die nu 20 jaren telt, weldra zich zal verloven met prinses Helena, de derde dochter van vorst Nicolaas van Montenegro. Naar men zegt, is deze verbintenis beklonken toen generaal Paulovic den Montenegrynschen vorst de insigniën ter hand stelde van de Sava-orde, hem onlangs door koning Alexan der verleend. Tevens wordt er bygevoegd, dat Cziar Nicolaas het tot stand komen van dit huwelijk bevordert, ten einde oen toe nadering tus8chen Servië en Montenegro voor te bereiden. Tot dusver liet de vriendschap tusschen Servië en Montenegro wel iets te wenscben, want een der dochters van vorst Nicolaas is gehuwd met prins Peter Karageorgewitch, den tegenstander van het Huis Obrenovitch, die nog steeds zyn aanspraken op den Ser- vischen troon blyft bandhaven. Indien het derhalve inderdaad tot een huweiyk van koning Alexander met prinses Helena mocht komen, kan men daarin het bewys zien, dat Rusland allengs zyn invloed op het Balkan- schiereiland begint te herwinnen. Servië staat nu niet meer, geiyk voor eenige jaren het geval was, onder Oostenryks toe zicht: te Konstantinopel heeft de heer Von Nelidoff, de Russische gezant, meer te zeggen dan Engelands vertegenwoordiger, Sir Philip Currie, en waarschynlyk zal nu, na de her dooping van prins Boris, ook Bulgaryo weer van Rusland afhankeiyk worden Uit een en ander zou men opmaken, dat de Russische regeering voornemens is allengs terug te komen van de afwachtende politiek, welke zy sedert eenige jaren ten opzichte van het Balkan-schiereiland neeft gevolgd. Transvaal. De Beriyn8che correspondent van ée „Indé- pendance beige" 6eint van 2 Febr. „De Transvaalsche gezant spreekt zeer be slist bet bericht tegen van de „Times", dat, naar het heet, uit Johannesburg is geseind, en waarin wordt gezegd, dat de staat van zaken in deze stad zeer verontrustend is ge worden. De gezant voegt er zelfs by, aat volgens officiëele verzekeringen een dsrgelyk I telegram niet eens aan het telegraafkantoor te Johannesburg is aangeboden en dus ook niet verzonden". Hetzelfde wordt ook gemeld door het „Ber liner Tageblatt", op gezag van "Wolffs nieuws bureau, waar men het heeft vernomen van den Transvaalschen gezant. Dat i6 wel moge- ïyic, daar de heer Beelaerts van Blokland nog te Beriyn is. Het bewuste alarmeerende telegram is dus blykbaar door de „Times" zelf gefabriceerd. Het transportschip „Victoria" heeft Zanzibar aangedaan. Dr. Jameson en zyn offi cieren mochten geen gemeenschap hebben met den wal. De gewonden van dr. Jamesons troep, die nog te Pretoria werden verpleegd, zyn naar Volksrust vertrokken. De Transvaalsche regee ring heeft last gegeven dat de graven van de EDgelschen, die in den slag by Krugers- dorp zyn gevallen, behoorlyk onderhouden moaten worden. De EDgelsche bladen, de „Times" aan het hoofd, gaan voort met het mededeelen van ongunstige berichten over den toestand in Transvaal, welke even spoedig door den con sul te Londen, den heer Montague White, worden tegengesproken. Heden wordt de heer Cecil Rhodes te Southampton verwacht. Met belangstelling kan men tegemoet zien, welke ontvangst den Kaapschen Napoleon te beurt zal vallen. Zooals te verwachten was, namen inmid dels de onrustwekkende telegrammen uit Transvaal toe, naarmate Rhodes de Engelsche kust naderde. Te Londen ..werden er twee uit Johannesburg ontvangen, beide laatsten afge zonden uit Charlestown in Natal. Het eene was voor de „Times", het andere voor Hess, en er was zóóveel gelykenis in, dat men veilig mag aannemen dat ze van dezelfde afzenders kwamen. Ze waren overigens ano niem. Volgens het telegram aan de „Times" zouden tien of twaalf Engelschen te Johannes burg, die in volkomen onschuld toekeken by het standje met de politie en de Duïtschers na het Keizersfeest, gruwelyk mishandeld zyn. Hetzelfde telegram spreekt tegen het verhaal van de Engelsche mijnwerkers, die vertrokken zouden zyn, weigerende te vech ten voor de kapitalisten. Eerstgenoemden zouden zich veeleer schandalig lafhartig heb ben gedragen. Volgens het telegram aan Hess zouden de Boeren een der kapiteins en een der soldaten van Jameson tydens de krijgsgevangenschap mishandeld en doodgeschoten hebben. Het zelfde telegram spreekt den wensch uit, dat de Boerencorpsen onmiddellyk naar huis zullen worden gezonden, anders zullen de zich bedreigd wanende inboorlingen van de myn- werken wegblyven. Een telegram van de „Glasgower Mail" bevestigt de tyding, dat er gebrek is aan Kaffer werkvolk, waardoor de arbeid in de mynen bemoeilijkt wordt. Daarentegen moeten er blanke werklieden te over zyn: duizenden lanterfanten. Telegram me u. LONDEN, 3 Februari. Volgens telegram uit Natal is een lichter, welke te Delagoabaai lading had overgenomen van het stoomschip „Goth," in de baven in brand geraakt en werd het vuur eerst gebluschf, nadat schip en lading ernstig waren beschadigd. Een ge deelte der lading zal geborgen kunnen worden. WASHINGTON, 4 Februari. De behandeling van de zilver-motie in den Senaat heeft wei nig indruk gemaakt. Zelfs de zilvermannon verwachten er geen finantiöele resultaten van. LONDEN, 4 Februari. Do „Time6" ontvangt uit Konstantinopel bericht, dat de vermelde redevoering van lord Salisbury voldoening ver schaft aan den Sultan en dat Z. M. aan Costaki pacha last gaf zyn erkenteiykheid er over uit te drukken. PLYMOUTH, 4 Februari. Cecil Rhodes is hier aangekomen en vervolgens naar Londen vertrokken. INDIANAPOLIS, 4 Februari. Harrison, de gewezen president, heeft in een scbryven de candidatuur voor president goweigerd. LONDEN, 4 Februari. In een te Bristol gehouden redevoering zeide de minister Bal four, dat het onjuist is, te gelooven dat Groot-Britannië iets had gedaan, ten einde Rusland te beletten in Armenië tusschenbeide te komen. Rusland was eenvoudig niet tot interventie geneigd. MASSOWAH, 4 Februari. Ras Makonnen heeft de laatste der Italiaansche officieren, die in Oost-Afrika nog als gyzelaars werden achtergehouden, in vryheid gesteld. LONDEN, 4 Februari. De Beriynsche corres pondent van de „Times" meldt aan zyn blad, dat het bekende telegram des keizers aan president Kruger on het voornemen om Duitsche troepen te landen aan de Delogoabaai slechts natuuriyke uitingen waren van de politiek, die Duischland sedert jaren heeft gekoesterd. Duitschland heeft lang gezocht naar een gelegenheid om de ontwikkeling van Zuid- Afrika te verzekeren onder Duitschen invloed, en de Transvaal economische onafhankelyk te maken van de Kaapkolonie. De córrespondent treedt in uitvoerige byzon- derheden om zyn opvatting te steunen. Hy meldt dat zelfs na Jameson's gevangeneming Duitschland nog bleef aandringen op toe stemming van Portugal om Duitsche marine troepen te mogen landen aan de Delogoabaai. EERSTE HAMER. Zitting van heden. (Per telegraaf.) By de voortgezette algemeene beschouwin gen over de Staatsbegrooting betoogde de heer Albcrda nader het belang eener afdoening der Staatsbegrooting yóór den aanvang van het dienstjaar, een tydige behandeling waarop de Regeering wel degelyk invloed kan oefenen. De heer S. v. d. Oye handhaafde zyne afkeu ring over de erkenning van den Malthusiaan- schen Bond, een regeeringsdaad die een groot deel der natie ergert, waarby zich dr. Breuning aansloot met toezegging van zyn stem aan een eventueele uitspraak der Kamer over deze z. i. schandelyk zedelooze statuten goedkeuring, terwyl de heer Van Lynden de stelling verdedigde dat, daar elke handeling, in stryd met de goede zeden, burgerrechterlyk per se nietig is, reeds op dien grond de goedkeuring had moeten geweigerd zyn. Da heer Rcngers achtte tegenover den heer Sassen de beste verdediging voor ons land gelegen niet in hooge militaire uitgaven, doch in bevordering van de nationale welvaart c'oor ontwikkeling van wetenschap, handel, nyver- heid en landbouw, gepaard met de zorg voor overvleugeling onzer producten, met name van de zuivelindustrie, op de buitenlandsche markten. De minister Roëll hield vol dat de Regeering het tydstip der behandeling van de Staats begrooting niet in de hand heeft en wees den heer Rengers op verschillende uitgaven, die strekken tot bevorderiüg van de nationale welvaart in den door spreker aangegeven zin. Nadat de minister van financiën tegenover den heer Sassen ontkend had, dat vroeger beloofd zou zyn de aangevers voor de ver mogensbelasting by te lage aangiften altyd te hooren, bleef de minister van justitie be weren, dat de Nieuw-Malthusiaansche Bond niet behoort tot de verboden vereenigingen, strydig met de openbare orde en zeden. De goedkeuring der statuten beduidt geen in stemming met het doel, maar hy beaamt dat er nog andere middelen zyn tegen over bevolking, byv. landverhuizing. Aangaande het verwyt dat de Staat siilzit op zedelyk gebied, deed hy opmerken dat juist de anti- revolutionnaire party strydt tegen optreden van den Staat als zedemee6ter. Hierop eindigde het algemeen debat, werden de uitgaven voor de Staats-colleges goedge keurd, waarna by de begrooting voor Buiten landsche Zaken de heer Rahusen de beden- kelyke gevolgen schetste van het varen van vreemde schepen onder Nederlandsche vlag en de wenscbelykheid besprak eener interna tionale regeling der beperking van de vaart snelhei der schepen op zee ter voorkoming van ongelukken. De minister Roëll wil omtrent het eerste punt bet rapport van het Instituut voor Volken recht afwachten en zal omtrent het tweede met z(jn ambtgenooten te raae gaan. Hy erkent do wenschelijkheid van internationale regeling. Hei derde hoofdstuk werd aangenomen. By het hoofdstuk Justitie ciiti^o r i© de heer Engelberls de tegenwoor óge dienstrege ling by de ryksveldwacht, met verzoek om der leden gelegenheid te geven tot den inspec teursrang op te klimmen. De heer Van Lier besprak o. a. de beper king der ouderlijke macht; de regeling der voogdyrekening; de vereenvoudiging der ge- rechtelyke statistiek; de geheimhouding der strafbladen en de waarborgen voor de per soonlijke vryheid onder het Bertillonage- stelsel. De heer Bergsma wenscht dat by de nieuwe Boterwet een verbod tot margarine- fabricage zal worden uitgevaardigd voor fabrieken van natuurboter, die zich onder contióle hebben gesteld van het ryksproef- station. De heer Schimmelperininck stelt met de heeren Bruining en Bergmann eene motie voor: betrourende dat de minister van juslitie geen grond heeft kunnen vinden om te adviseeren de erkenning van den Nieuw- Malthu6iaan9chen Bond rechtspersoonlykheid te weigeren. Op 's voorzitters voorstel werd deze motie tot nader verdaagd. De Minister van Justitie kan niet beloven eene herziening van het Koniukiyk Besluit betreffende de ryksveldwachters. De nieuwe Boterwet is voor zoover het departement van justilie betreft, gereed. De vraag van den. heer Bergsma zal daarby wor den overwogen. Het hoofdstuk Justitie is aangenomen. Kerkelijke Berichten# Katwijk aan Zee: De Geref. JoDgel.- Vereeniging „Timotbeus" alhier hoopt a. s. Vrydag-avond, 7 Febr., haar jaarfeest te vieren. Te 6 uren zal ds. Keulemaüs, van Schoonhoven, optreden in de Geref. kerk tot het houden der feestrede, terwyl een half uur na de godsdienstoefening 't nafeest zal aanvangen. Officieel© Kenniser©vinden. Burgemeester en Wethouders van Leidon; Gezien art. 8, lste alinea, der wot van den 2den Juni 1875 (Staatsblad No. 95), tot regeling van hot toezicht bg het oprichten van inrichtingen, welfeo gevaar, echado of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bg deze ter algemeeno kennis dat door hen op heden vergunning ie verleend aan M. 8. VAN GELDEREN en H. F. VAN NOORT en recht verkrijgenden respectievelijk tot het oprichten van eene Smederij en het plaatsen van een Bakkersoven in de perceelen Korte Raameteeg No. 10 en Dooza- straat, hoek RaamBteeg, No. 2. Burgemeester en Wethouders van Lel len, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 3 Febr. 1890. E. KIST, Secretaris. LEIDEW, 4 Februari. Thermometerstand: gisteravond om 8 urea 1° C. 33.8W Fahrenheithedenmorgen 8 uren —0.5° C. 31.1 F.; 's middags om 12 uren 1.5° C. =34.7° F.; 'enamiduags 4 uren 3° C. 37.4° F. - Heden werd voor de arrond.-rech'bank in Den Haag behandeld de zaak van J. J. Van der Wallen, agent van het volksblad „De Baanbreker" (appellant) contra mr. F. Was, burgemeester der geme nte Leiden. Voor den appellant trad op mr. P. J. Troelstra, van Utrecht; voor den burgemeester mr. J. H. Goudsmit, te Leiden. Conclusie heden over veertien dagen. Beroepen is by de Ned. Herv.-Gara. te Vuursche (Utr.) dr. F. J. Los te Bruchem c. a (Geld.). H. M. de Koningin-R egentes geeft aan staanden Donderdag wederom eene aoiróe ten Hove. 4 Februari 1896. Staatsleningen. Vor. Koers pOt kooia heden NecL, Cert. Nat. W. Schuld 2% 92% 92% dito dito dito8 100% 100% 10Q% 100% dito Obl. dito 1888"92 8)4 100«tf 100% Hongarije, Gondl. 1S8193. 4 102% 102% Italië, Inschrpving 1&J2/81 5 80 80% Oostcnr., ObL Pap. Mri/Nov. 5 53% 84 dito Zily. Jan.(Juli 6 64% 8i% Polen, Obl. Schatk. 18W 4 93 Portugal, Obl. 18531884 met ticket 100 .3 25% 25% id. Tabakcleemng. 4% 90% 100% Kueland, BiniicnL 1894. 4 «3% 63% dito 1889Lij Rothschild Rb. 625 4 983tf 98 dito Hopek Co. 1889 90 GR. 625 4 93% Obl. Leening 186769 £20 .4 101% 101% in Good Leon. 1884 5 10J Spanje, Perp. Schuld BuitenL 4 59 67% Turkijo, Donatio Obl. 1886. 6 90% dito Goconv. Leening Serie 0 22)4 21% Egypte, Obl. Lcenïng IS70 4 104% 101*0 Mexico, BinncnlandEch5 41 44 Brazilië, Obl. 1SS9. 4 70)4 Ind. en Fin. Ondernemingen. Kolonialo Bank Aand. 67 67 N.-l. Haudbk. Aand 79 39 Ned. Uandfclui. Aand. op roao. 5 140% 110% Spoorv. egleeningen. ELolL LJzcren-Spw.-Mtf. Aand. 112% Obl. dito8)4 101% 101% M. t. Expl- v. St. Spw. Aand. 95% Ncd. Ccntr.-Spoorw. ObL /"2i30 3 03% Italië, Z.-ItaL Spy. Obl A-H 8 W& 02% Polen, Wars.-Weenen Aand. 158% p dito Prior. Oblig. 4 99% 99% Rusl.. Balt. Spw - Aand.. 8 C2% Fast. Spw.-Mij. Aand. 5 78 Iwang. üombr. Obl. ZR. 625 4)4 09% 09 WeicbBcl ZR. Aanui» 74% Wladikawkaa Obl. Rb. 125 1 97% Amerika,Atch.Gen Morg.Bond» 4 78% 76% dito Obl. 2o Hyp. l«tt, A 3 31J4 24 Central Pacific Aand. 16% Chic Erio lo Hyp. ObL 5 106 1«6 Denver Rio Gxando C. v. A. W& 13% Louisv. Naahv. Cert. v. Aand. 48% 46% Miiu. Kanc. Texas C. v. A. 12% 12% Union Pac. C. v. A. 8% 7% Canadian Pacific C. v. A. 59 27% 27% Premieleenlngen. Noderl., Stad Aoiaterd. f 100 3 "1% jus» Gemeente-Crediet .3 105)4 103% 103% lioDg., Hypotheekbank 4 1 101*6 IW.Ye 120 Oostoni., Staatnlocn. 1854 4 dito dito i860 6 125 Rusland, Staataloening 1864 6 176 dito «lito 18605 160 Turkijo, Leening 1870 28% 26% Madrid 1868 8 31)4 Traucvalia Expl. Aand. SouthsUndard Cert Prolongatie 2% Peruan-.n 38 3% —9 Petroleumbronnen 417. ADVERTENTIÊN. Heden overleed myn geliefde Echtgenoot, de Heer DIRK VERMEIJ, in den ouderdom van by na 52 jaren Mede namens de Kinderen en Familie, Wed. D. VERMEIJ Van den Bosch. Leiden, 4 Februari 1896. (Oude Vest 211a.) 898 7 Heden overleed, na eene korte ongesteld heid, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwd zuster MARIA ELISABETH, in den ouder dom van 30 jaar. Uit aller naam, Wed. J. W. BROEKHUIZEN, Leiden, 4 Febr. 1896. Bboekveld; (Breestraat No. 147.) 891 9 Bezoekm kunnen niet worden afgewacht. Een JONGMENSCH, bekend met boekhouden en de moderne talen, cien halven dag dispo nibel hebbende, zag zich gaarne l el ast met het bi)liou«3en van boeit en of anderszins. Brieven letter A SLEIJSER's Kantoor boekhandel, Hoogewoerd 17, Leiden. 6 Gevraagd: een jongste Bediende, niet beneden zestien jaren. Voorloopig salaris f 15V.Eigenhandig geschreven brieven onder No. 899 Bureel van dit Blad. 6 Op Donderdag O Februari 1990, des voormiddags te 10 uren, zal aldaar worden PUBLIEK VERKOCHT: waarby: eenig Goud- en Zilverwerk, oud en nieuw Porselein, Glas- en Verlaktwork, Canapé's, Fauteuils, Stoelen, Tafels, Wascli- en Bedtafels, Linnen- en Commodekast n Secretaire, Ledikanten en Beddegoed, Spie gels, Fornuis, Haard, Kachel, Koper, Tin Blikwerk, enz. Alsmede eenige goede Schilderijen van bekende Meesters. 895 18 Daags te voren van 10-3 uren te zion.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3