Maandag SO Januari. A°.189S Prijsvraag. Ecu kunstvoorwerp ter waarde van /"60, feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Situatie fe^niruj. tn N8. iiü.3 LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per 3 maanden. Franco per post Afzonderlijke Nommers f 1.10. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eer sic Blad. Wy zullen onzen lozers nog eens een prijs vraag aanbieden en wel een over een zeer actueel onderwerp; een onderwerp, waarover reeds zóóveel gesproken en zóóveel geschreven is, dat werkelijk de vraag in welken zin de beslissing zal /allen, van vrij groote betee kenis moet worden geacht. Daarenboven rekenen wij al onze lezers in staat daarop eenig antwoord te kunnen geven, zoodat wd verwachten dat eene algemeene deelneming is gewaarborgd. "We hebben namelijk het oog op de annexatie van gedeelten van Leiderdorp, Soetcrwoude ea Oegstgeest by Lelden, waarvan hierbjjgaand een schetskaartje is gevoegd, en vragen thans met het oog daarop lo. Zal het door de Regeering ingediende wetsontwerp door de Tweede Kamer, hetzij al of niet gewijzigd, worden aangenomen? Zoo ja, met tioeveel stemmen vóór en hoeveel tegen? 2o. Of zal het ontwerp worden ver worpen Zoo ja, met noeveel stemmen vóór en hoeveel tegen? 3o. Zal het gedeelte van Oegstgeest, over de Hollnn lsche Spoorwegiyn gelegen, zooals het door de gemeente Leiden en den Minister in afwijking van het advies van Ged. Staten wordt voorgesteld, óók worden geannexeerd? Zoo ja, mc-t hoeveel stommen vóór en hoeveel tegen? Of zal dit zonder hoofdelijke Btemming geschieden? 4o. Of zal het gcheelo ontwerp worden ingetrokken of zonder hoofdelijke stemming aangenomen? Ziedaar een prijsvraag, die inderdaad met omzichtigheid dient te worden beantwoord. Men denke slechts aan Nieuwer-Amstel, dat niet by Amsterdam werd ingeiyfd I Zoo kan het ook hier gaan, hoeveel redenen er ook mogen zijn, die vóór annexatie pleiten. Voor hen, die dit niet juist weten, herin neren we dat de Tweede Kamer thans be staat uit 100 leden. Het is natuurlijk dat het goede antwoord, of dat er li.t meest nabij komt, bekroond moet worden, en daarom looit de uitgever onder do gewone voorwaarden van loting indien er meer dan éón juist antwoord mocht inko men, da rvoor uit: dat later ter bezichtiging zal wordeD gesteld. De datum van inzending der antwoor den, te schry ven op een daarvoor later in dit blad af te drukken formulier, zal nader wor den bekend gemaakt. 0.05. PRIJS DER AD VERTEN TIEN Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17|. Grooter» letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. va»v De grens tussehen de gemeenten Lelden en Leiderdorp wordt ver anderd als volgt Van het punt, gelegen in het midden der Slacksloot in het verlengde van de oostzyde der oosteiyke sloot langs het verbindings- spoor naar de Leidsche gasfabriek, loopt de gren3 in zuidelijke richting langs de oostzyde van die sloot tot op den noordoo3tho3k van het perceel, thans kadastraal bekend als Leiderdorp sectie A No. 2471, daarna in zuid- oosteiyke richting, midden door de sloot ge legen tussehen de kadastrale perceelen eener- zUds bekend als Leiderdorp Sectio A Nos. 2471 en 1963 en anderzyds als Leiderdorp sectie Nos. 37, 40 en 41, tot aan de kade langs de ringsloot van den Slack- of Grooten en Kleinen Stadspolder, gaat dwars over die kade tot in gemelde ringsloot en door het midden dier ringsloot tot in de Drift. Daarna in zuidelyke richting door het midden der Drift in eene rechte lyn tot in het midden van den Ouden Ryn; dat midden volgende in westolyke richting tot aan het punt, waar de Broersloot in den Ouden Ryn komt, verder door het midden van die Broer- sloot tot aan het punt, waar die Broersloot in het midden van den Nieuwen Rijn komt en van daar, het midden van den Nieuwen Ryn oostwaarts volgende, tot aan het punt, waar het verlengde van den Roomburger wetering in den Nieuwen Ryn valt. De grens tussehen de gemeenten Lelden en Oegstgeest wordt veranderd als volgt: Beginnende midden in den Ryn aan de westzyde van de brug over den Ryn in den spoorweg Leiden"Woerden, loopt de grens in noordeiyke richting langs de westzyde van den spoorweg LeidenWoerden, overeen komende met de wosteiyke grens der ka dastrale perceelen Oegstgeest sectie F Nos. 9 en 5, tot aan het punt, waar die spoor baan met die van den Hollandscktn lize.en- Spoorweg samentreft; gaat vervolgens dwars over dien spoorweg tot aan de westzyde der noordwestelyke bermsloot in de grons der perceelen, gemeente Oegstgeest, sectie E Nos. 660 en 661, en daarna langs de noordwest- zyde van den ïïollandschen IJzeren-Spoor weg met insluiting der daarlangs loopande sloot in noordoosteiyke richting tot aan de sloot langs de westzyde der laan van het detentiehuis en langs de west- en zuidzuide dier sloot tot aan het perceel ten zuiden der gevangenis, thans Rykswerk inrichting voor vrouwon, gemeente Oegstgeest, sectie E No. 1534; voorts langs de oost- en zuidzyde van genoemd perceel tot in de Molenaloot van den Pesthuispolder en noord waarts door het midden dier sloot tot in de Poelwatering, wier midden in noordoosteiyke richting wordt gevolgd tot in het midden van de Haarlemmortrekvaart, Yan daar vervolgt de grens door het mid den van de Haarlemmertrekvaart in zuideiyke richting tot in het verlengde der scbeisloot tussehen de kadastrale p:rcoelen Oegstgeest, sectio D No. 191 en No. 208, loopt daarna door het midden dier scheisloot tot aan den Hollandachen IJzeren-Spoorweg en vorder noordoostwaarts de westzyde van de weeteiyke spoorwegsloot volgende tot de noordelyke grens van genoemd perceel No. 191; gaat dan dwars over den Hollandschen IJzeren- Spoorweg tot in de sloot langs het verbindings- spoor naar de Leidsche gasfabriek steeds de noordoostolyke zyde vau het verbindings- spoor volgende, met insluiting der slooten, zooals die door grenspalen zyn verkend, tot in het midden der Slacksloot (ook Slaag- en Stinksloot genaamd). De grens tussehen de gemeenten Leiden en %octcrwoude wordt ver anderd als volgt: Beginnende in het midden van den Nieuwen Ryn, by het punt, waar het verlengde van de Roomburger-wetering in den Nieuwen Ryn valt, loopt de grens in zuidwestelyke richtin langs de oosteiyke en zuideiyke zyden van de Roomburger-wetering, tot aan en over de spoorbaan Leiden-Woerden. Verder gaat de grens in noordwestelyke richting langs de westzyde der westolyke sloot langs genoem den spoorweg dwars over den Leidschen vliet en daarna genoemde westelijke spoorwegsloot langs hare westzyde noordwaarts volgende tot aan het noordeiyk einde van hot perceol gemeente Zoeterwoude, sectie A N°. 3598. Van hier vervolgt de grens noordwaarts langs het midden der westelyke spoorwegsloot tot in de sloot ten westen der kade langs de westzyde der spoorweghaven en loopt vorder door het midden dier sloot, tot aan den Hoogen Ryndyk, gaat dwars over den Ryn- dyk en verder langs den muur aan de west zyde van don havenmond en in dio richting tot het midden van den Ryn; dat midden oostwaarts volgende tot aan de spoorwegbrug.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1