Üof-Pédicure Bears van Amsterdam. Mej. MARIE, gekleed in het zwart. A. L. Sk/llT Jr., Kalverstraat SOB, Bulgarije. 1 Do vraag of ce doopplechtigheid, waardoor de vermoedelyko troonsopvolger van Bulgarije, prins Boris, in do Grleksch-orthodoxe Kerk zal worden opgenomen, al dan ni6t op 18 (30) Januari zal plaats hebben, kan reeds tamelijk zeker in ontkennenden zin beantwoord worden. Daarontegen moet vooralsnog wel degelyk nog aangenomen worden, dat die plechtigheid zal plaats hebben, want de vorst heeft te dien aanzien eon plechtige belofte afgelegd. Tot in htt kleinste dorp brengt die vraag de gemoe deren in spanning. Een handige agitatie heeft haar gemaakt tot wat zy nu is: het brand punt van den toestand. De vorst is thans wegens familiezaken incognito naar het bui tenland vertrokken. Het doel werd tot nu geheim gehoudenmaar éón ding is, zoo wordt aan de „Frankf. Ztg." uit Sofia gemeld, zeker dat eerst door doze reis definitief zal worden bepaald, dat de doop stellig zal plaats hebben en op welken datum eat geschieden zal. Vorst Ferdinand is gisteren te Parys aan gekomen. Blykbaar staat deze reis in verband met het plan tot herdooping van den kroonprins. Men boweert, dat de vorst den steunt poogt te verkrygen van den hertog van Aumale, zjjn oom, ten einde het verzet van den Paus te overwinnen. Uit dea Daltscken Rijksdag. By de behandeling in den Ryksdag van het voorstel-Kanitz betreffende de graanprijzen, bestreed de heer Von Kanitz gisteren de be wering, dat dit voorstel het duurder worden van het brood ten gevolge moest hebben en in strijd was met de handelsverdragen. Met het oog op het feit, dat de Oosten- rijksche invoer van graan naar Doitschland aanzienlijk was afgenomen, zoodat Oosten rijks verwachtingen omtrent het daarop be trekking hebbende handelsverdrag Diet waren bewaarheid, ten bate van Argentinië en Chili, zou een goade regeling met de landen, waar mede handelsverdragen zijn gesloten, ook met Rusland, niet moeilijk vallen. Het voorstel is geen socialistisch voorstel. Misschien was er geen betere anti-socialis tische maatregel dan de zijne, meende de heer Von Kanitz, want, zeide hy, wy willen den boerenstand helpen. Ik reken daarby op de hulp van het Centrum. Dat de regeering, aldus vervolgde hy, eens de verwoestingen op het land aanzie! Wy hebben daden noodig, geen woorden. Deze rede van den conservatieven afgevaar digde werd door de recbterzyde met luide bewyzen van instemming ontvangen. De minister van buitenlandsche zaken, baron Von Marschall, beantwoordde de rede. „Het voorstel van den heer Von Kanitz", zeide de minister, „heeft verwachtingen doen ontstaan, welke niet voor verwezenlyking vatbaar zyn, en geeft aanleiding tot onge rustheid en wantrouwen. (Gelach onder de conservatieven). Verder kwam de minister op tegen de stelling, dat er een algemeene toestand van ellende zou bestaan, ook al moge er grond zgn voor het beweren, dat de landbouw in nood verkeert. Tevens protesteerde de heer Von Marschall er tegen, dat deze on gunstige toestand op rekening mag worden gesteld van de handelsverdragen, door de Duiteche regeering met andere staten ge sloten. „Het voorstel van den heer Von Kanitz", zeide de minister, „is uit een commercieel oogpunt beschouwd volstrekt onmogeiyk en practisch onuitvoerbaar, terwyl het tevens, wat de sociaal-politieke zyde betreft, aan zeer ernstige bedenkingen onderhevig is." Verder betoogde do minister, dat het voor stel Kanitz niet ten doel heeft do herziening, maar de intrekking der handelstractaten. De maatregelen van controle, daarin verlangd, zouden juist den landbouwers zeer onaange naam zyn. De Ryksregeering kan evenmin den normalen prijs van het graan waarborgen, als het normale werkloon. „Waar het noodig is," aldus eindigde de minister zyn rede, „doet de regeering overal haar invloed gelden. Dit program heeft wel is waar niet dezelfde agitatorische kracht als de middelen, waartoe de agrariërs hun toe vlucht nemen, maar zal op den duur met een des te zekerder resultaat bekroond worden." Deze rede van den minister werd door de liberalen en de leden van het Centrum met to juichingen en door de conservatieven met bewyzen van afkeuring ontvangen. Namens het Centrum betoogde de heer Galeü, dat zyn partygenooten zich volstrekt niet met het voorstel-Kanitz kunnen ver- eenigen en zelfs zouden stemmen tegen het voorstel om het, overeenkomstig het gebruik naar de commissie te verwyzen. Daarna nam graaf Herbert Von Bismarck het woord, onder algemeene belangstelling der afgevaardigden, die by'fia allen aanwezig waren. Graaf Von Bismarck noemde het voorstel Kanitz slechts een nooömiddel, 6venals de beschermende invoerrechten. Dergelyke kleine middelen baten nieten veel. Overal openbaart zich het streven tot het verkrygen van beschermende rechten, zelfs in Engeland, waar men het plan heeft geopperd, om alle Zuid-Afrikaansche staten, oie onder Engelands invloed staan, met alle andere koloniën te vereenigen tot één tolverbond, dat tegen de geheele wereld moet optieden. Graaf Von Bismarck betuigde zyne tevre denheid over den kaimen loop, dien de dis- cussies nemen, en eindigde zyne rede met deze woorden: „De monarchie vindt haar krachtigsten steun by de gevestigde bevol king en deze moeteD wij in stand houden". Vervolgens verklaarde de heer Bernstorff, van de Welfenparty, zich tegen het vooiatel- K nitz. Heden zullen de beraadslagingen worden voortgezet. Telegrammen* WASHINGTON, 16 Januari. De minister Carlisle heeft zyne aanscbryving betreffende de uitgifte van „bonds" in dier voege gewy- zigd, dat een eerste betaling van 20 pet. kan gedaan worden en de rest betaald kan wor den in gedeelten van 10 pet. met tusschen- ruimte van vyftien dagen van den datum der eerste betaling rekenende, of in zyn ge heel naar goedvinden, mits niet later dan de datum van don laatsten betalingstermyn. KONSTANTINOPEL, 16 Januari. Men ver neemt, dat koningin Victoria ^n een brief aan den Sultan de hoop hoeft uitgesproken, dat de rust in Anatoliê spoedig hersteld moge worden. LONDEN, 16 Januari. De minister van marine deelt mede, dat het bericht onjuist is, dat door de regeering last is gegeven tot don aanbouw van 10 kruisers. Tot het bouwen van nieuwe kruisers is nog niet besloten, maar alleen is 'een aanbesteding gedaan voor het bouwen van vyf derJo-klasse-kruissrs: Het gerucht, dat de kustwacht in het district dor Theems is opgeroepen, is ongegrond. LONDEN, 17 Januari. Aan de „Times" wordt uit Kaapstad van 15 Januari gemeld: Sir Hercules Robinson seinde aan den eersten minister der Kaapkolonie, dat dr. Jamesou en de andere officieren naar Engeland zullen worden gezonden als gevangenen, doch dat de ruim 500 manschappen van dr. Jamesons macht, die niet in Zuid Afrika thuisbehooren zullen worden in vrijheid gesteld om in af- deelingen naar hunne haardsteden te worden gezonden. De voirioopigo ondervraging der politieke gevangenen zal binnen veertien dagen beginnen. Aan de „Daily Chronicle" wordt van 15 Jan. met betrekking tot de expeditie tegen do Ashanties uit Edunkoe geseind dat nieuwe gezanten met volkomen volmacht in liet Engelsche kamp te: Ordasie uit Koomassie zyn aangekomen. De gezanten boden volkomen onderwerping aan, en namen allo voorwaarden van Eogeland aan. De veldtocht tegen de Ashanties is dus geëindigd. De „Daily Chronic!e"gverneemt uit Rome dat de Paus, door den kardinaal Satolli president Cleveland officieus heeft laten aan bieden om als scheidsrechter op te treden in het geschil over de grensquaestie van Vene zuela. By het departement van marine is telegraphisch bericht, ontvangen, dat de En gelsche kruisers „Sappho,:' „Phoebe en „Bar- rosa" in de Delagoa baai zyn aangekomen. .Kunst na Arbeid". Deze Leidsche werklieden-zangvereeniging, opgelicht den 8sten Januari 1894, vierde gister avond haar tweejarig bestaan met bet houden eener gezellige byeenkomst in het „Hotel Du Nord", aan de Steenstraat, waar in de groote zaal tegen het uur van aanvang weldra alle stoelen waren ingenomen, ook door vele verte genwoordigsters van het schoone geslacht en donateurs. Ter weerszyden van het platvorm of podium prykten twee smaakvolle plantenversieringeD, en vóór een daarvan vertoonde zich de fraaie baDier. In goed gekozen, ongekunstelde, hartelijke bewoordingen riep de president, de heer J. Bremer, den aanwezigen het welkom op dezen voor het zanggczeischap zoo gewich- tigen avond toe, om verbolgens ook eenige mededeelingen omtrent den toestand dor ver- eeniging te doen. Daaruit bleek o. a. dat ze zich in een voort durend toenemende sympathie mag verheugen, want ze telt thans reeds 18 donateurs en 116 kunstlievende leden. Het aantal werkende leden, ofschoon niet onamzienlyk, ruim 40, kón niettemin nog wel wat grooter. Vooral zouden personen met hooge mannenstemmen welkom zyn, niet echter die zoo nu en dan eens komen, want die telt de vereeniging er, gelukkig evenwel niet veel, reeds; maar leden, die trouw de repetities by wonen en alzoo telkens profi teeren van het onderwys van den directeur, den heer Ph. Rank AJz., die nog yveriger dan vroeger werkzaam is, voor wien dan ook als eene huld9 te hem waart de juichtoon „dat hy level" werd aangeheven. De contributie kan niemand tegenhouden om lid te worden; Immers deze bedraagt slechts 5 cents per week. De voorzitter bracht in herinnering de zoo gewaardeerde medewerking van verschillen Ie musici, op voorgaande uitvoeringen onder vonden; de aanbieding der banier; de deel neming der vereeniging aan het feest van den heer Witte en aan den vaandeloptocht op 3 October; het zingen van een gedeelte der leden op het tweejarig feest van het wykgebouw „Geloof, Hoop en Liefde" op 9 Jan. 11. en hoe ze onlangs ook een uitnoo- diging ontving van de Rotterdamsche lieder tafel „Amphion" tot deelneming aan een te houden concours. In de samenstelling van het bestuur hebben enkele wyzigingen plaats gehad. Met de goed geslaagde uitvoeringen achter zich, gaat men met vol vertrouwen de vierde uitvoering te gemoet, die ook weer veel doet verwachten. Wat dezen avond zou worden aangeboden, waren reeds vroeger gezongen of nu nog vluchtig ingestudeerde nommers, welke zouden worden afgewisseld door komische en muzikale voordrachten, welker vertolkers spr. bij voor baat dank zeide voor hunne betoonde wel willendheid om dit feest te komen opluisteren. Verder bracht spr. eveneens dank aan allen, die hunne belangstelling in de vereeniging toonden en blyken van hunnen krachtdadigen steun gaven, en eindigde met een woord van opwekking om tot hot lidmaatschap toe te treden, waardoor de vereeniging des te meer nuttig zal kunnen werkzaam zyn om de zang kunst onder dén werkman te bevorderen en nog meer in bloei zou kunnen toenemen. Deze opwekking miste reeds dadeiyk hare uitwerking niet, want in den loop van den avond meldden zich weer verscheidenen aan. Een luid applaus volgde op de toespraak, waarna onmiddj'lyk een aanvang werd ge maakt met de uitvoering van het voor dezen avond vastgestelde programma, allereerst door het zangkoor, dat zich opnieuw, evenals in de volgende nommers, kranig van zyne taak kweet, teiwyl er nu bovendien ook op een tenorsolo, „Slapedoe" van Fagd, onthaald werd. Enkele nummers moesten worden herhaald. In de pauze werd namens oenige aanwe zigen aan de banier een krans gehecht, een onderscheiding, welke door den president, als tolk van de leden, op hoogen prys werd gestel I als zinneboeld van de genegenheid, welke men der veretniging toedraagt, en van den voorspoed, welken men haar toewenscht. Vgel byval ondervond ook de bekende heer George Van der Werf met zyne ver schillende voordracht-n, welke, als gevolg van de herhaalde toejuichingen, nog met een aantal werden vermeerderd. Genoemde heer was dezen avond dan ook byzonder op dreef en hanoluafde zijn naam om een ge zeischap aangenaam bezig te houden en hartelyk to doen lachen niet alleen, maar verhoogde dien nog. De beer Joh. Prinsenberg droeg een solo voor viool, Alard's „Fantaisie sur Faust", en de heer J. Hupkons een solo voor clarinet, Belljens' „Fantaisie sur Robert le Diaule", voor on zy deden dit op zulk een verdienstelijke w(jze dat de aan hun spel betoonde belang stelling en daarop gcvol»do blyken van waar deering alleszins verdiend waren. Op eigenaardige wijze eindigde het pro gramma door de aanwezigen werd nl. staande als hul ie aan „K unst, na Arbeid" een hun uit gereikt gedrukt lied gezongen terwyi het bestuur met de ban er op het platform ge schaard stond. Het was als 'c ware een slot apotheose, welko niet naliet zeker effect te weeg te brengen of incruk te maken. Na afloop was er gelegenheid tot dansen, waarvan menig paartje een druk gebruik maakte, zoodat ook in dit opzicht kan gezegd dat het een gezellige, welgeslaagde avond was. 17 Januari 1S96 Staatsleoningen. Vor Koers pCt. koers. beden Ned., Cerl Nat. W. Sobald 2J4 93^ 100% 03% dito dito dito8 100% dito dito dito8)4 100^ 1C0<& dito Obl. dito 18304)2 8% 100% 100% Hongarije, Gondl. 1881,93 4 102 Italiij, Inschnj\ing 1S62/81 5 80 80 Oostonr.. Obl. Pap. MeLNov. 6 8-3% 83% dito Zilv. Jan.)Jnli 5 84% 84^5 Polon, Obl. Scbatk. 18U 4 92% Portugal, Obl. 18531884 met ticket 100 .3 25% 25% id. Ta baks leaning. 4% 90% 100% Rusland. Binncnl J894. 4 C3% 63% 97% 98 dito 1839bij Rotlnwliibl Rb. G2ö 4 £8 dito Hope Co. 18») PO GR. G36 4 93% Obl. Loaning 18G7.CU 20 .4 101% in Goud Locn. 188i 6 IOC *05 Spanje, Perp. Schuld Buitcnl. 4 57 Turkije, Douane Obl. 188G. 5 92 92% dito Gcconv. Lccuing Serio C 22 21% Egypte, Obl. Leering 1S70 4 102% Mexico, Binncnlamlsch .5 46% 43% 69% Brazilië, Obl. 1839. 4 09 Ind on Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. 65% 65 N.-l. Handbic. Aand.. 76% 76 Ned. Bandclm. Aand. op rcsc. 5 138% 139 Spoorweglecningen. Holl. IJzcrcn-Spw.-Mij. Aand. 111 Obl. dito 8% 101% M. t. Expl v. St. Spw. Aand. 94 94% Ned. Contr.-Spoorw. ObL ƒ250 3 92 97% Italië, Z.-ItalSpw. ObL A - H 3 52% 02% Polen, Wars.-Wcencn Aand. 151 dito Prior. Oblig. 4 99% 100% BubL, Balt. Spw. Aand.. 3 63% Fast. Spw,-My. Aand. 6 70% IwaDg. Dombr. Obl. ZR, 625 4 ]4 99% Weichsel ZIt. Aand5 74% Wladikawkas Obl. Rb. 126 4 97% AincTÏki.Atch.Gen.Morg.Bondn 4 73% 78 dito Obl. "o Hyp. lott. A 22% 22% Central Pacific Aand. *636 Cbic tc Kric le Hyp. ObL 6 103% 105% Denver Rio Grande C. v. A. 13% 12% Looifiv. Naehv. Cert. v. Aand. 40% 44% Mi83. Kans. Texas C- v. A. D% Union Pac. C. v. A. 4% 4*a Canadian Pacific C. v. A. 54% 6 4 Oregon Short Lino6 25% •24% Premicleenlngort. Nederl., Stad Amsterd. ƒ100 3 "1% 111% 103% Gemeente-Orcdiot .8 105% België, Ant. 1837 2J* 103 Hong.. Hypotheekbank 4 104 104 118% 109 Oostenr., Staats Icon. 1334 4 121% dito dito 1860 5 124% 126 Rualand, Staatalecning 1864 6 183 dito dito 18666 155% Turkije. Leening 1870 27% 27 34 84 Transv&lia Expl. Aand. Southstacdard Cert. - Prolongatie 3. Peruanen 8% —9% —40. Academie-uieuwa* Leiden: Geslaagd zyn voor het theore tisch geneeskundig examen de heeren H. A. Hoeffelman en H. W. Blóte. Groningen: Bevorderd is tot arts de heer J. Mieg. doet., geboren te Rotterdam. EERSTE RARER. Zitting van heden. Per telegraaf). By de voortzetting t#r behandeling van het wetsvoorstel der Tweede Kamer tot wyziging der Burgeriyke Rechtsvordering, speciaal van het gedeelte van den procesgang in het algemeen, beeft de voorsteller, mr. Hartoghde daaromtrent in het ontwerp voorkomende bepalingen verdedigd tegen de bezwaren van den heer Van Boneval Faure, zich onthoudende van beantwoording der be- stryding van den heer Vlielander Hein op grond van diens afwezigheid, welke by be treurde. De voorsteller verzekerde tegen zyn stelsel geen bezwaren van de Haagsche en Rotter damsche balie te hebben vernomen en wees integendeel op de aanpryzing van zyn voorstel in niet weersproken hoofdartikelen der „Nieuwe Rott. Ct." en op de uitspraak de»: Juiisten- vereeniging ten gunste der voorgestelde rege ling, die het aantal condusién beperkt tot vier en, gelyk de heer Hartogh uiteenzette, grootendeels voldoet aan de wenschen van den lieer Fan re -zelf. De mede-gedelegeerde, de heer Pijnappel, verdedigde de regeling volgens wtlke de- termynen voor het nemen der conclusion door den rechter worden bepaald in overeenstem ming met den wensch van partyen, en be toogde het belang van de rechtzoekenden hierby. Tevens kwam hij op tegen het on- billyko en onrechtvaardige ooraeel door den heer Faure over de prakiüyris geveld onder verzekering, dat vergrypen v<m advocaten tegen hun cliënten niet ongestraft bibven. De heer Sausen beriep zich op zyne onder vinding als rechter om aan te toonen dat de regeling de rechtspraktyk zou belemmeren ook dan wanneer partyen 't eens zyn en dat zy niet de kwade praktyken wegneemt. Spr. beplutte een stelsel dat den rechtzoe kenden in nauwer contact brengt met den rechter zonder tusschenkomst van advocatene Dit bezwaar: het onthouden van invloed am den rechter op do regeling van de pro C3dure, werkte de heer Van Buneval Favr nader uit. De heir Van Lynden was voor de veran dering van den procesgang gunstig gestemd doch de heer Kist achtte het euvel van voort, durend uitstel der processen niet weggenomen U KB DEN, P? Januari, Thermometsrstand: gisteravond o-m 8 uren 6° C. 42.8' Fahrbiiueit hedenmorgen 8 uren 6° C. 42.8 F., 'smiddags om 12 uren 7.5° C. =-45.5'F.; 'snamiddags 4 ureo 7.5° C. 45.5° F - By de vanwege het departement van koloniën te Amsterdam gehouden aanbesteding was het minst ingeschreven o. a. voor do levering van 400 vel zeemleder door de firma Wed. A. Parmeutier te Leiden ad 296; voor 1160 meter div. blauw katoen door de Leid sche Katoenmaatschappy ad f 406 en voor een andere party div. katoen, dezelfde, ad f 446 70. - Benoemd is tot klinisch assistent aan de afdeeling van den hoogleeraar dr f. A Korteweg in het Binnengasthuis te Amster dam voor het studiejaar 1895/96, de neer D. Mac Gillavry, arts to Leiden - Door eenige onderofficieren van het 4de regiment infanterie alhier is een vereeniging van wielryders opgericht, onder den naam van „Do Eclaireur." - Heden werd door de beide bataljons van het 4de regiment infanterie alhier onder bevel van den majoor Calkoen een militaire marsch gemaakt over Haagsche Schouw, den Deyl, Voorschoten naar Veur en van daar over Voorschoten terug. Aan „do Vink" werd de troep opgewacht door de muziek, waarna toen verder naar Leiden werd teruggemarcheerd. - Van twee personen, die gisteravond om tien uren onder Oegstgeest op een half uur van Leiden by eene kromming van den weg stonden te praten, sprong een, daar de Haar lemsche stoomtram naderde en hy gevaar duchtte in de sloot. De ander kon uitwyken De man word uit de sloot geholpen en met de tram, die was blyven wachten, naar Leiden gebracht, waar hy zich droogde in 't politiebureel. De mannen zeggen dat van de komst dei tram door bellen of anderszinb niei verwittigd werd. M.en schryft ons uit Zoeterwoude: De Hervormde Kerk alhier, die toch reeds niet in bloeienden toestand verkoert, zal indien de grensscheiding tusschen Leiden en Zoeter woude doorgaat, tot een noodlijdend gaan he booren, daar de ingezetenen, die in het zoo genaamde stadsgedeelte (by Leiden gelegen) wonen, burgelyk tot Leidon overgaan, dus weigeren zullen hun Kerkelyke belasting te betalen, terwyi de behoeftige bevolking door Zoeterwoudens-, Diaconie moet onder steund worden. Indien 50 lidmaten hun voor nemen te kennen geven om ook kerkelyk tot Leiden te willen overgaan Zou do Synode den geheelen overgang wellicht goedkeuren. - H. M. de Koningin-Regentes heeft een brief van rouwbeklag doen toekomen aan mevrouw Gey van Pittius Blanken, naar aan leiding van het overlyden van haren echtge noot deD gep. luit.-generaal, adj. van H. M. de Koninginen i. b. d., A. R. W Gey van Pittius. Hare Majesteit zal zicb morgen by de be grafenis doen vertegenwoordigen door den kapitein ter zee Zegers Veeckens, adjudant van de Koningin. - Volgens de „Pall Mali" zou de Trans- vaalsche regeering eene schadeloosstelling, ten bate van de nabestaanden, eischen van 5000 pond sterling voor eiken by Krugersdorp gesneuvelden Boer. Kerkelyke Beriohten* Benthuizen: Ds. Bennink Bolt, van Zwammerdam, zal Zondag-voormi idag te half- tien in de vacature optreden en tevens doops- bediening hebben. Woubrugge: Gereformeerden: Zondag voormiddag te tien uren en 's avonds te halfzeven, de heer G. Krinntr, theol. docts. te Zetten. Ned.-Herv.Zondag-voormi idag te halftien, ós. 0. A. Lolcama, pred. te Boskoop. Des avonds te halfzuven: ds. Doevenclans, pred. te Hoogmade. Mar ktbericbtea Leiden, 17 Jamiari. Ter mark'- werden heden aan gevoerd: Stieren 19 e'.uka f 68 a ƒ210. Kalf- en Melk koeien 53 etuke 110 a, f 215. VareLoeieu 170 stuks f 67 a f 216. Vette Ossen on Koeien 68 stuks 120 u ƒ251. Graukalveren 7 stuks 18. a f 54. Kalveren (vettej 22 sta o ƒ47 a ƒ66. Kalveren (magere) 29 etuke ƒ4.— a H -. Hamels (vette) otuka a Hamels (magere) stuks f a Schapen (vette) ü22 stiius ƒ16. a ƒ31.-. Schapen (weide) 8G stuks 12.— a ƒ21.— Lammeren (migere) stoka Ja Varkens (magere; 65 stuks 14.— a 24.— Varkenu (vette) etoks ƒ-.— a Varkens (biggen) €3 stuks ƒ3.— a ƒ13.—. Paarden stuks t Veulens stuks a Tor markt aangevoerd: S22 randeren, 51 kalveren, 708 schapen, lammeren, 65 varkens, 93 Liggen, paarden veulens. Ter svekelijkscne Kaasmarkt aangevoerd 22 partijen. Besteed werd voor Goudsohe Kaas van 15.tot ƒ23.— Derby-kaas van tot Leidsche Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaas (2de qual.) f tot Aan do Stadswaag gotvogoa 19 partijen, 948 etuks kaas. wegende 4881 KG. Delft, 16 Jan. Aan de Stadswaag gewogen: 233 achtsten on 74 zestienden vaten Boter, wegende to zamen 5100 kilogrammen. Prns ƒ54 a ƒ67 het vierde, I 1.35 a ƒ1.671/9 hot KG. 41) VERTEN TIEN. Ondertrouwd Dr. J. V. DE JONG Na ARDEN'. Den Haac S. M. W HENDRIKS. 16 Januari 1896 416 Geboren «EORGE JAEOREWIJK, Zoon va u "W F. C CRAMER en M CRAMER— Brittijn. Rotterdam, 16 Januari 1896. (Diergaardesingel 25.) 433 7 Bevallen van een Koon M. PLANTERHeemskerk. Leiden. 17 Januari 1896. Algemeene kennisgeving. 423 4 Door Gods goedheid werden wy verbiyd mei de voorspoedige geboorte -van een iKoon, L. G VAN DORP M. A. VAN DORP, v. d. Most v. Spijk. Leiden, 17 lanuari 1896. 422 6 Heden ontsliep, om in het Vaderhuis te ontwaken, na een zeer geduldig gedragen lyden, onze hartelyk geliefde Zuster, Behuwd zuster en Tante Mejuffrouw BEATRIX JOHANNA JACOBA HOFSTEDE, in den ouderdom van 62 jaren Mevr. Wed. D. S WESTERMAN HOLSTTJN, Hofstede. T. W. P. HOFSTEDE. j Groote- E. F. HOFSTEDE - Boonzajer. j gast. H. J. E. WESTERMAN HOLSTIJN, Leiden. Leiden, 17 Januari 1896. (Garenmarkt 2.) 425 14 Eenige en algemeene keymisgevi7ig. Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden na het overlyden van onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd en Gr-.ot moeder Mejuffrouw EVA VAN VLIET, geb. Kwaadgras, betuigen wy onzen hartelyken dank. Lelden, Uit aller naam, L7 Januari 1896 J. VAN VLIET. (Kalvermarkt 9.) 413 9 Voer de bewyzen van deelneming, onder vonden by het overlyden van onzen gelief den Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, den Heer MARTINUS VIRULY Janszoon, betui gen >vy onzen hartelyken dank. Uit aller naam, Mevr. de Wed. M. VIRULY Jzn., 's-Gravenhage, 17 Jan. 1896. Schepers. (Nieuwe Uitleg 14.) 431 9 Voor de deelneming, ons betoond by het overlyden van onzen onvergetelyken Vader en Grootvader, den Heer H. D. TER WEE, in leven Ond-Burgemeester der gemeenten Oegstgeest en Voorhout, betuigen wij onzen hartelyken dank. M. G. LAMORAAL WICHERS terwee. S. E. F. G LAMORAAL WICHERS. H. D. E. LAMORAAL WICHERS. Oegstgeest, 17 Januari 1896. 432 1U Gisteravond 8 uren tevergeefs op be stemde plaats gewacht. Yerr.oek adres. Ernstig gemeend. Brief aan bot Bureel van dit Blad onder No. 419. 6 opv. v. H. PEREL, van wijlen Z. M. den Koning. AMSTERDAM. 780* 1<"

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3