CONCERT, Café „Die Porte von Cleve." Ililjart-Concours. Voorloopige Aankondiging. Gedurende Januari Particnliere Veiligheid Waarschuwing! k D V E R T E a TIE I-E LEIDSCHE SCHERMCLUB „Houdt Degen." op Vrijdag 31 Januari a. s., in den Foyer der Stads-Gehoorzaal Gfevraagd gemeubileerde Zit- en Slaapkamer, Te huur gevraagd: SEuis met Vergunning P. HOGENÖÖORN, Leiden, naarlemmT-ti-aat 150. Amerikaansch Orgel. Van 14 Januari tot en met 29 Februari zal in boven genoemd Café een BILJARTWEDSTRIJD worden gehouden om prijzen (kunstvoorwerpen) ter waarde van 50, 30, 20 en 10 Gulden. 34032 n. Th. G. COSTEFt. vervloekten lufde den geheelen Witwaters- rand en de menschen, die daar woonden." De Boeren behandelden de gevangenen goed. Onmiddellijk, nadat Jamesons man schappen van water waren voorzien, strekten dezen zich uit op het slagveld, om te slapen of althans te pogen dat te doen. De sterkste positie der Boeren was gevestigd by eene myn. Daar hadden zjj een batterij geplaatst, die echter geheel door de Engelschen werd vernield. Wat de houding der „uitlanders" betreft, wordt nog gemeld, dat honderden mijn werkers de mijnen verlieten en naar Johan nesburg vluchtten, zoodra zij hoorden dat er gevochten werd. Bij hun aankomst te Johannesburg werden zij in de straten uit gejouwd en door de bevolking voor lafaards uitgescholden. Zoowel kapitein Coventry als majoor Grey betuigden hun verwondering over de zuiver heid van de wonden, welke door de Metford- kogel8 der Boeren werden veroorzaakt. „De dooden" aldus besluit de kapitein x|jn verhaal „werden begraven op het slagveld, waar zij gevallen waren. De graven werden gemerkt met de namen der mannen, die daar sneuvelden, en dit is nu de eenige herinnering aan den feilen strijd, die daar tusschen Jamesons bende en de Boeren plaats had." De volgende telegrammen z\jn nog ont vangen: Pretoria, 11 JanuariOngeveer vijftig personen, die deelnamen aan de beweging aan den Band, bevinden zich hier thans in de gevangenis, beschuldigd van opstand en van hoogverraad. In een proclamatie tot de bewoners van den Band zegt president Kruger, dat duizenden zijn misleid en bedrogen, zelfs verschillende leiders. Een klein aantal plannen-smedende mannen in en buiten ae Transvaal hebben listig de onschuldige bewoners van Johannes burg opgestookt onder het voorwendsel voor politieke rechten te strijden. „Ik sidder," zegt de president, „als ik denk aan het bloedbad, dat zou zijn veroorzaakt, had niet de genadige Voorzienigheid u en my gespaard. Burgers, ik doe tbans met vol ver trouwen een beroep op u, om de regeering te steunen en met haar samen te werken, ten einde de republiek tot een land te maken, waar alle nationaliteiten broederlijk nevens elkander kunnen leven. Beeds vóór maanden heb ik er over gedacht, welke verbeteringen in de constitutie wenscheiyk zouden zijn, maar on waardige ophitsingen, in het bijzonder van dagbladen, hielden mij terug." President Kruger zegt verder dat het zijn bedoeling was den Volksraad voor te stellen te Johannesburg een gemeenteraad in te stellen. {Hy vraagt aan de bevolking of hij dit nu zou durven doen, na al hetgeen is voorge vallen, en besluit dat dit alleen kan geschieden, indien de bewoners van Johannesburg het mog-lyk maken aan de regeering voor den Volksraad te verschijnen met een: vergeten en vergeven. De proclamatie heeft een diepen indruk door het geheele land gemaakt. (Tweede tel.) Ook de heeren Solly, Joel en Bothleheim, leden van het hervonnings-cornitó van den Witwatersrand, zijn to Kaapstad in hechtenis genomen onder beschuldiging, dat zfj hoogverraad jegens Transvaal hebben gepleegd. De president van de „Transvaal Union", Charles Léonard, is gisteravond gevangen genomen te Seapoint, een zeebadplaats naby Kaïpstand. Johannesburg, 11 Jan. Het verbod betreffende do paspoorten is opgeheven. Het werven van burgers heeft opgehouden, maar do burgers, die reeds onder de wapenen zijn, wachten op orders in de nabijheid van Johannesburg. Londen, 12 Jan.: Uit goede bron wordt vernomen dat, hoewel het mogelijk is, dat er moeilijkheden rijzen by de onderhandelingen met Transvaal, de crisis evenwel gewektn was, toen president Kruger beloofde de ge vangenen aan Engeland uit te leveren en de Johannesburgers hun wapenen aan de Trans- vaalscbe regeering overgaven. Verder wordt vernomen dat de vertraging in de onderhandeling met Transvaal, waar van sommige bladen spraken, alleen een mis verstand was ten opzichte van de toekomstige bestemmii g van Jameson. De moeilijkheid i6 reeds volkomen geschikt. De Transva lsche regeering heeft alleen bepaald dat de gewone soldaten van den troep van Jameson naar Zuid-Afrika zouden gedeporteerd worden. Mc-n acht het zeer onwaarschijnlijk dat president Kruger de opheffing der Londensche Conventie van 1884 zou eischen. Pretoria, 12 Jan.: De gewone soldaten der bende van Jameson zijo naar de grens van Natal vertrokken. De officieren zouden binnenkort volgen, om met de anderen naar Engeland overgebracht te worden. De gou I.verneur van Natal is hier aangekomen voor ee i ond?rhoud met den gouverneur van de Kaapkolonie. Heden werd aan het gerechts hof de toestemming gevraagd tot de inbeslag neming der eigendommen van 64 personen, die bij den opstand aan den Band betrok ken zijn. De tolbeambten openden heden een grooten koffer, die verzonden werd naar zekeren Farran, pen van de leiders der beweging aan den Bandi >n thans hier in hechtenis. De koffer bevatte r00 revolvers en 7000 patronen. Kaapstad, 12 Januari: Sir Cecil Bhodes te Kimberley aangekomen. De gewezen .iaapsche minister-president. vt r d'nr door de geheele bevolking zeer hartelijk ontvangen. In antwoord op de hem gebrachte ovatie verklaarde de heer Rhodes, dat zijne politieke loopbaan nog niet is geëindigd, maar nu eerst zal beginnen. De heer Rhodes zeide dat hy, met den steun zyner vrienden, nog veel ten voordeele van het land zal kunnen doen. LEIDEN, 33 Januari. Naar wy vernomen, is de nieuwe dienst regeling der politie-agenten dezer gemeente heden in werking getreden, waartoe de op 1 Januari jl. door den burgemeester aange stelde agenten 3de klasse in functie zyn ge treden. Behalve dat alsnu voor een geregelde Zon dagsrust voor de agenten van politie is gezorgd, verkeeren ook de agenten 3de kl. in eene voordeeliger positie, daar zy thans in plaats van om den anderen nacht, om de twee nachten dienst zullen prestoeren, terwyi verder de posthuizen aan de Utrechtsche brug, Doezabrug en Haagbrug den geheelen nacht evenals by dag zullen bezet zyn. By de heden gehouden openbare ver- kooping van cokes, in partijen van 100, 60, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste pryzen 42, 21.50, 4 60 en ƒ2.25; de laagste 42, 21.50, 4.50 en 2.25. Zaterdag jl. werd een achtenswaardig ingezetene van Katwijk aan den Ryn graf waarts gebracht. Al behoorde hy nu niet tot de aanzienlyken, tocli was hy bemind en| geprezen, de beurtscdipper C. Zuyderduyn. Bemind en geprezen niet alleen om zyn goed humeur en vriendelykheid, waardoor hy by iedoreen welkom was, maar meer nog om zyoe yverige plichtsbetrachting en nauw keurigheid in de uitoefening van zyn beroep. Een groote schare van vrienden en belang stellenden had zich dan ook om zyne groeve geschaard. Ds. Bollée bepaalde de omstanders by de broosheid des levens. Eenigen zyner vrienden legden een krans op zyne laatste rustplaats neder. Den 17den Januari a. s. zal het 40 jaren geleden zijn, dat de Edelacbtb. Heer J. C. Meyboom tot burgemeester van Rynsburg werd benoemd. Op dringend en herhaald verzoek van den algemeen geachten burger vader zullen op dien dag echter geen feestelijk heden plaats vinden. Ofschoon eenige ingezetenen zich reeds vereenigd hadden dien dag waardig te geden ken, hebben de omstandigheden, waarom de jubilares zijn jubilé ongemeikt wenscht te doen voorbygaan, hen daarvan doen afzien. De Eerste Kamer, welke hedenavond hare werkzaamheden hervat, zal morgen en volgende dagen de Staatsbegrooting in de afdeelingen on derzoeken en zal Donderdag 16 Januari te elf uren in eene openbare verga dering byeenkomen ter behandeling van het wetsvoorstel-Hartogh en hot ontwerp be treffende d9 strafbladen. Het 13-jarig zoontje van den hoer K. H. te Katwyk aan don Ryn, had het ongeluk al spelende te vallen in den Ryn, dij achter de woning van H. süoomt. Al spartelenoe was bij spoedig tamelyk ver van den kant verwyjerd, tot ein.il;,k op zyn hulpgtschrti een der knechts zijns vaders toesnelde e:i het geluk n.o ht smaken hem spoeuig op den wal te halen; met oen schrik en een nat pak kwam hij er al zoo af. Hot feest van generaal Van der Heyden. De telegraaftoestellen hebben gisteren ge tikt in allo doelen der wereld; de telegrammen ruischten langs de dradtn van Noord en Zuid, on Oust en West. Vorsten eil vorstinnen, ministers en legerbevelhebbers, mannen en vrouwen van alle rangen tn stanJ zonden hunn.3 wenschen naar het vriendelijk tehuis der invaliden te „Bionbeok" aan dtn Velper- wog by Arnhem. Het was een grootsch, indrukwekkend, vaderlandlievend, hoerlyk feest, dat gistoren, den 12 Jen Januari, op den 7Oston verjaardag van den luitenant-generaal Ivarel Van oer Heyden, aan den htli van Samalaugun, aan den h 11 van Banjsrmassin en vooral van Atjeh werd bereid. Van het gebouw wapperden de vlaggen en boven de woning van den generaal was een schild: „Hul Je aan onzen generaal op z'yn 708ten verjaardag", door do invaliden aangebracht ah hulde aan hunnen comman dant, hun aller vriend. Reeds om zeven uren in den ochtend was de reveille geblazen en om tien uren hadden de invaliden er zyn er thans ongeveer 180 den generaal by rnonde van hunnen huismeester den gep. adj. onderofficier van het Inoische leger, L. G. P. J. Baerveldt, een prachtige photographic aangeboden, waarop al de mannen van „Bronbeek" genomen waren. Getroffen door deze hulde, dcor de mannen geheel uit eigen beweging gebracht, en waar Dy zy nog eenige fraaie bloemstukken hadden gevoegd dankte de generaal zyn oude krijgsmakkers en oiep geroerd drukte by den huismeester en den Metalen Kruis ridder, den sergeant Myvoort, de hand. Tegen halfwaalf begaf zich Zyne Exel- lentie, vergezeld van zijn majoor-adjudant, den heer Schwings, en de officieren van „Bron beek", naar de groote receptiezaal. Hy was in uniform gekleed en droeg het commandeurs kruis der Militaire Willemsorde. In die zaal waren toen by een de vertegen woordigers van velen, die den generaal op dezen dag stoffeiyke bewyzen van belangstelling kwamen aanbieden. Er had zich namelijk eene commissie ge vormd uit officieren en oud-officieren van het Nederlandsche en Ned.-Iadische leger, die een huldeblijk kwam brengen. Deze commissie was in Nederland samen gesteld uit luit.-gen. Verspyck; gen. maj. Romswinckel; gen.-maj. Luymes; kolonel Willemsteyn; luit.-kol.Ponse; majoor Schwings; maj. De Wys; kapt. Van den Brandeler; off. van gez. dr. Lugtmans; in Indië uit den generaal Segov en de heeren Schneider, Bruinsma, Van Heutz, Bischoff van Heems- ktrek, Kievits en Bedding. Het huldebiyk was een in de fabriek des heeren H. P. Mutters te 's Gravenhage artis tiek bewerkte toonkast van eikenhout in den vorm van een dubbelen lessenaar. Aan de eene zijde liggen op een door den Haagschen borduurwerker Fermin smaakvol geborduurd fluweelen kussen alle ridderorden en eere- teekenen, welke de generaal gedurende z\jn militaire loopbaan verwierf, terwyi in de hoeken van dit kussen in goud gestikt zyn de woor den Bali, Borneo, Atjeh, Samalangan. Om de opdracht, ook in gouden letteren gebor duurd, ligt een rand van geborduurde eiken blaren en daaronder de gouden nestels, die het teeken zyn van buitengewoon adjudant by H. M. de Koningin. Aan de andere zyde ligt een prachtalbum, waarvan de band door den heer Jos. Merckel- bach te Utrecht keurig in bruin leder is inge sneden, dragordo aan do voorzijde hGt Neder landsche wapen, aan den anderen kant dat van Batavia, de geboorteplaats van den generaal. In het album heeft de wapenteekenaar de heer Lion met kunstgevoel eene opdracht gecalli- grapheerd en tevens de namen der 760 officieren, die aan dit huldebiyk byöroegen. Het geheel is ontworpen door jhr. Victor De Stuers. Aan generaal Van der Heyden's trouwen vriend, oud-krygsmakker en oud-chef, den luitenant-generaal jhr. Verspyck, was het weg gelegd dit huldebiyk te mogen aanbieden. Zyne mannelyke, eenvoudige woorden, tel kens door gejuich der aanwezigen onderbroken, waren, terwijl die beide groote helden hand in hand hadden gestaan, door generaal v. d. Heyden blijkbaar diep geroerd aangehoord. „Ik heb uw voorbeeld trachten te volgen," zeide hy tot generaal Verspyck, „en als my dat gelukt is, dan dank ik dit aan hen, die vóór my waren. Ik verdien dit alles niet. Brave officieren en soldaten stonden my steeds ter zyde. Gelukkig, velen hunner zie ik nu hier. Ik dank u allen recht harte lijk, dat ge tot my gekomen zijt". En terwjjl toen daar buiten Bronbeek's kapel do volkslieceren deed hooren, liet majoor De Wys, als secretaris der commissi-.), den jubilaris het huldeblijk zien. „'t Is treffend 1" zeide de generaal, het album doorbladerende, waarin de ramen der jongste luitenants van het Indisch leger te lezen stonden Eenige oogenblikken later kwam de heer Charles Böissevain, hoofdredacteur van het „Algemeen Handelsblad," aan het woord. Geestdriftvol -juichte men ook pens woorden toe en to^n bood de he r Böissevain namens de 60 Amsteroamscho burgers, onder wie vertegenwoordigers der Nederlands- ho Bank, der Nederlandsche Handelinaatschappy, der Ned. Ind. Handelsbank, enz. de lyst der deelnemers zal den generaal later worden toegezonden hem aan een prachtig bronz n beeld op piëdestal. Hot beeld Wjprd onthuld door den 12 jarigen Jan Boissevmn, tot wien generaal Verspyck zeide dat hy hoopte dat zijn jonge vriendje over zestig jaren nog zou weten te vert'-llen hoe men in 1896 den greoten Karei Van der Heyden eerde. Het beeld, van E. Boisseau, is genaamd „Ense et Avatio," d. i. „met het zwaard en den ploeg," en stelt voor een landbouwer, die, met de eene band steunend op den ploeg, in de and».re het zwaard houdt opgeheven togen dan vyand, om den vaderlandschen bodem te verdedigen. „Ze beierven me heelemaal!" zeide de generaal, dit beeld aanvaardende, „ik ben ge troffen door r ie hulde der burgéry van onze hoofdstad. Wil mynbo-r Böissevain haar myn d-ink brengen, haar tevens zegge n dat ik, het- geen ik do.-d, te danken heb am mannen als Verspyck en zoovel n, die mij zyn voorgegaan. Zy leerden my myn plicht te doen." De heer N. Van Harpen, hoofdredacteur der „Amst. Cour.," trad to?n naar voren en zeido tot den jubilaris dat hy een eigenaardige opdracht had. „Gy houdt", sprak hy, „niet van de mannen van het woor J; helaas, te dikwyls schaarden zy zich aan de zyde uwer vyanden. Daarom is het thans gelukkig dat ik u op dezen uag, naast de hulde van de mannen van do daad ook mag brengen die dor mannen van het woord, u een album mag aanbieden, waarin zij willen goedmaken wat velen hunner voorgangers misdreven, willen bewyzen dat ge ook voor hen do grootste man zyt." En toen bood spr. aan een album, gebon den in fraaien bruinen band, waarin door vele personen in den lande, door mannen alsG.-y van Pittius, Romswinckel, Booms, Bergan- sius, Van Naaraen van Eemnes, Gleichman, Beets, Schaepman, Wertheim, dr. Kuyper, enz., enz. in proza en dicht hulde werd gebracht aan den 70-jorigen held. Bij het album be vindt zich een fraai gelijkend portret van den generaal, geteekend door don heer Veth. Nog moet genoemd worden eene photogra- pbie der leden der vereeniging „Eereteoken voor belaugryke krygsbodrijven" te 's-Grav. n- h ige, den generaal als gedachtenis op dezen dag vereerd, en een aardig schrijven van de jongens der 3de klasse der openbare schooi No. 1 te Arnhem, die daarin op eenvoudjgen toon, niet gemaakt, den wensch uitspraken „dat zy den generaal by parade eens heus.h te paard zullen mogen zien" en dat z[j bop n het voorbeeld te volgen van den generaal, tot wien zy opzien als do Duitsche jongens tot Moltke. Inmiddels waren een onnoemeiyk aantal telegrammen aangekomen, waarvan er enkele van groote beteekenis waren, getuigen als zy waren van den eerbied, die alomme voor generaal Van der Heyden wordt gevoeld. De voornaamste schreef het „Hbl.", waar aan een en ander is ontleend, af, allereerst oen van HH. MM. onze Koninginnen, van den volgenden inhoud: „Het is der Koningin en my zee* aange naam Uwer Excellentie op dezen dag onze beste wenschen te kunnen aanbieden en U de verzekering te kunnen geven, dat Wy uw roemrijk verleden, uwe vele en trouwe diens ten aan het Vaderland en aan het Konings huis bewezen, nimmer zullen vergeten. De stryd voor de belangen onzer koloniën heeft nog na uw terugkeer in het Vaderland een smarteiyk offer van u gevraagd. Moge Uwe Excellentie voor verder leed gespaard biyven eu het u gegeven zijn nog lange en gelukkige jaren op uw eervolle loopbaan te kunnen te rugzien. Met de hnlde, aan u heden gebracht, stemmen de Koningin en ik van harte in. Emma." Dit telegram werd met een driewerf hoera ontvangen. Niet minder was de ingenomenheid van den jubilaris en allen, die met hem feest vierden, met een telegram van Z. M. den keizer van Duitschland en van Z. H. den groothertig van Baden-Baden. Dat van den Duitschen keizer luidde als volgt „An den niederl&ndischon General Lieute nant Karei van der Heyden. Berlin 12 Jan. Ich erfahre da3S sie heute Ihr 70. Lebensjahr vollenden. Als Inbaber der hohen Mil. Wil lemsorder sende Ich meinen Ordensj-'enossen, den gefeierten Helden aus den Atjehkriegen, meinen herzlichen Glückwunsch. Móge Ihnen noch ein langer und glücklicher Lebensabend bescheiden sein. Wilhelm I. R." De Groot-Hertog van Baden-Baden seinde: „A Monsieur le génóral Van der Heyden. Je saisis avec satisfaction l'occasion que votre anniversaire m'offre aujourd'hui pour vous dire en ma qualité de chevalier de 1 Or- dre Militaire de Guillaume, combien j'apprécie le glorieux vainqueur d'Atjeh. Je vous ex- prime mes félicitations bien sincères et mes voeux pour la conservation de vos jours. FrédéricGrand-Due de Bade." Het telegram van den koning van Saksen luidde: „Seinem tapferen Collegen sendet zu sei- nem siebzigen Geburtstage ein Mitritter der M. W. O. seine herzlichen Glückwünsche. König von Sachsen." Op het verdere gedeelte van dit feest hopen wy morgen nader terug te komen. Gistoren had by het uitgaan der kerk te Alfen een treurig ongeluk plaats. De echtgenoote van Honselaar, voor een passeerend rijtuig uitwijkende, kwam met hare kleederen in aanraking met een tweede rytuig, dat onmiddellyk volgde. Da ongelukkige viel daardoor op het hoofd en overleed heden nacht ten gefolga van dien val. Een kastelein in den Jordaan te Amsterdam, die zelf zyn grootste klant was, is dood achter de toonbank gevonden. Alfen, 13 Januari. Aangevoerd 25 wagens kaas partijen, te zaaien 877 stuks. Prijs: Goudache kaae ls'.o qual. f21.— a/23.zwaardere/ a f2do qual. f 16.— n ƒ20.Edammerkaas a fHandel redolgk. Heden overleed, na eene kortstondige onge* steldheid onze geliefde Moeder Mejuffr. de Wed. P. VISSER, geb. Conun, in den geze-, genden ouderdom van 78 jaren en 4 maanden K. M. RIJNSBURGER, geb. Visseb. F. RIJNSBURGER. Leiderdorp, 13 Januari 1896. 826 7 Bevallen van eon levenloos kindje A. H. BOLLEMAN— Bueqiiout. Leiden, 11 Januari 189G. S39 3 Geboren ARXnLDCS JilOBDS, Zoon van: A. J. H ENDRIKSEN en H. J. RIJNVIS. Leiden, 12 Januari 1896. 320 7 (N. Begraafplaats Groinesteeg.) Hiermede vervulleu wy don treurigen plicht U kennis te geven van liet overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. CORNELIA VAN LEEUWEN, Wed van den Heer P. HASSEL- BACH Wz., in den ouderdom van ruim 79 jaren. M. VAN OOSTEN - Hasselbaoh. J. VAN OOSTEN. J, G JARDIN Hasselbach. P. JAliOIN. P. HASSELBACH. M. HASSELBACH-Waasdopp. W. H. HASSELBACH. M. HASSELBBACH Kcorknuof. Leiden, 12 Januari 1896. (Langegracht 89 335 1 8 De 1ste Vergadering tot Verificatie van schuldvorderingen in het Faillissement van HOELOF HEtDRIH PEN, Brood bakker, wonende te Leiden, is bepaald) op Woensdag 5 Februari 1896, des voormiddag!, ta 10 uren, ln het Getouw der Rechtbank, te 's-Gravenhage. 838 9 De Curator, Mr. M. P. SIPKES. Ongeveer 5 Heeren boven 20 jaar oud kunnen zich binnen deze maand nog wenden tot JAC. J. BTEFHANU», Witte Singel 50, ten einde lid te worden van bovengenoemde club. Na dien tijd zal de toetreaing voor een jaar 'gesloten zijn. Zulks geschiedt ook ai, wanneer voor het einds der maand het maximum ledental tot 20 gestegen is. 324 14 HET BESTUUR. te geven door Mej. ANNA BLAACW, Alt Zangeres, en de Heeren JAW RIJKEN en S. VAN GRONINGEN Pianisten. Het programma bevat liederen van SCHU MANN, (Frauen-Liebe und Leben), SCHUBERT, GRIEG e. a., 333 22 en voor 2 Piano's Werken van S. VAN GRONINGEN, SAINT-SAöNS on CHABRIER. Kaarten a ft- en plaatsbespreking a ƒ0.10 by den Heer JOH. J. EGGERS. eene eenvoudige Dienstbode, van goede mondelinge getuigen voorzien, tegen Februari of vroeger. Janvossensteeg hoek Oude Vest 97, Spreekuren 's morg. 10 12 uren. 331 6 Een Bouwkundige vraagt t rstond eene met kost en bediening, vuur en licht* Brieven onder lett. II. V. aan den Boebh. J. J. KRIJNE, te Amsterdam. 341 6 een Winkelhuis met Bergplaats, op goe den stand. 5 Brioven Bureel van dit Blad onder No. 327, TE KOOP «EFHAAGD. Franco aanbiedingen van koopprijs en waar gelegen worden ingowacht onder No. 336 aan bet Bureel van dit Blad. 6 OPRUIMING van eene groote party Behangselpapieren, waaronder vele beste soorten, tot ongekend lage pry zon, in het Tapytmagazyn van 834 10 Ter overneming aangeboden: een prachtig Amciik. Orgel, met 8 registers, woimg gebruikt, voor 115, met garantie. Adres: Rapenburg 75. 332 6 Plaatsen voor de Uitvoering by JL. DOLLE, Weipoort, Zoeterwoude,NIET meer verkrygbaar. 330 6

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3