N°. 11007 Maandag 13 Januari. 1896 <ge,ze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Leiden, 11 Jannari. Feuilleton. TE NIEUWSGIERIG. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. f 1.10. Franco per post 1-40. Aizonderlyke Nommers .VB 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Yan 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Eerste Blad. CMUclëele Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeone kenDia dat ingevolge art. 18 dor Wet van den l9den Augustus 1861 (Staatsblad No. 72). gewijzigd by de Wet van den 4den April 1892 (Staatablad No. 56), allen, d.e volgens art. 15 di.r Wet voor de nationale militie bekooren to worden ingeecbreven (s'ö» die op den leten Januaiibuo 19de jaar waren ingetreden en alzoo de geborenen in 1877), verplicht zyn zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders aan te geven tueschen den löten cn den Sleten Januaridat bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den militie,Jichtige, zyn vad r, of. is deze overleden, zijne no der. of, zij i beiden overleden, zyn voogd tot het doen van dio saogifte verplicht ia; en dat overtreding van hoi aangehaa d art. 18 krachtens art. 183 der meergemeld wa en art. 11 der wet van 16 April 1866 (Staatsblad No. 64). gewijzigd bij de wet van den 19don April 1886 (Staatablad No. 92), wordt gestraft met boete van ten hoogste /100. Voor hen, die verzuimden zich op de door het Gomeentebeetuur bepaalde dagen ter iueohrij 'ing aan te melden, wordt mitsdien daartoo alsnog f olegen- heid gegeven ter Gemeente-Secre arie, vud doo voor middags 10 tot dee namiddags 3 uren, op ïederen werkdag tot- en met don 31aten Januari aanstaande, op weikon dag het register van inecbryvir g, de3 namiddags te 4 nreD, voorloopig wordi gesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 11 Jaauari 1896. E. KIST, Secretaris. Door Burg. en Weths. van do gemeente Alkemade ia by openbare aankondiging ter konnis gebracht van belanghebbende dienstpl chtige lotelingon, lichting 1896 dier gemeente, dat zy zich om bij eene ÏDlijviDg by de zoemiliti in aanmerking te kunne j komen, daarloo vóór 1 Februari a. e. ter gemeente-secretarie moeten vervoegen. Bij openbare aankondiging ia mode door Bnrg. en Wethouders aan do ingezetenen bekend gemaakt, dat op 20 Januari of volgende dagen doo- do brand- moi et rs ei houw zal worden ge! oudi n over do scboor- steenen, stookplaatsou en dergelyko, welke alle moeten voldoen aan de in de Politie-vorordoniüg opgenomen voorsobriften. Door Burgemeester en Wethouders van Alkemade is ook aangekondigd, dat op Zaterdag, den 25sten Januari Aanstaande, des middags te 12 uren, do ge legenheid zal zijn opengesteld tot koatolcozo inenting en herinentiDg van de ingezetenen, die zich daartoe bij do gemeeuto-gonoeskeeren-vaooiuateurs aanmelden: In de apenbare schoollokalen te Oude-Wetering, Boolof Are^dsrei-n en Rijp wetering. En op Zaterdag 1 Februari d. a. v. te Nieuwo- Wetering om 12 uren en to Kaag om 2 uren. Burgemeostor en Wethouders van Lisse noodigon de lotelingeu van de lichting 1896, zoo zij by de zeemilitie wenechen te dienen, uit zich vóór den laten Februari a. 8. ter gemeente-secretarie aan te meldeD. Burgemeestor en Wethouders van Liese maken tevens kekend dat op Woensdag, 16 Januari a. e., gelegenheid zal worden gegeven tot kosiolooze inenting aan hen, die zich daartoe op do gewone spreekuren bij een der geneeskundigen aanmolden. Burgemeester en Wethouders der gemoente Oegst- geest brougen belanghebbenden in herinnering, dat alle vorderingen ton laste der gemeente over het jaar 1895, vóór den laatsten Juni a. s. moeten zijn ingediend, terwyl alle op dien termijn niet ingediende vorderingen voor verjaard en vernietigd zullen worden gehouden. Voor het examen vanwege de vereeniging ▼a i handelsbedienden „Mercurius," te Rot- t i d m, in It.liaansch boekhouden, handels- rekenjn en handelsrecht, zyn geslaagd de he ion J. A. Prillevitz, W. F. Zuurdeeg Jr., v n Leid n, en J. Yreugdenbjrg Jzn., van Leiderdorp. Allen zijn leerlingen van onzen stadgenoot den heer A. H. Van den Oever. Op de eerstö expositie van do Vereeniging „Kunst toegepast op boekbanden" alhier, in het Stedelyk Museum van 13 25 Januari te houden, zullen o. a. voorkomenI. Eerste bewerkingen van het boek in de binderij. II De goudsnede en haar versieringen; hand- en pers- verguluing; lederschnitt. III. Afbeeldingen van antieke banden. IV. Afbeeldingen van moderne banden. V. Antieke banden 1450-1790. VI Geïmiteerd aDtiek kunstbindwerk. VII. Neder- landsch en buitenlindsch kunstbindwerk. VIII. Banden en voorwerpen en lederschnitt. IX. Plaatwerken. Het Museum van Kunstny verheid te Haar lem verleent zyn medewerking voor deze tentoonstelling, evenals de heeren Burgersdyk en Niermans, J. G. Ballego en anderen. Omtrent de reeds vermelde vergadering der vereeniging van fruit, groenten en aard- appelenhandelaren te Amsterdam, „Door Een dracht sterk", gehouden te Roelof-ArendsveeD, by den heer L. Van Lochem, schryft men ons nog het volgende: De voorzitter opende met een woord van welkom on van opwekking tot verenigings leven de vergadering, die druk was bezocht, met alleen door tuinders, ja, ook een tiental leden van bovengenoemde vereeniging had het bestuur naar R.-A. vergezeld om deze vergadering by te wonen. Na de opening kreeg de vice-voorzitter, de heer J. Repkor, het woord. Deze spreker ontwikkelde in eene pittige lezing zyn denkbeelden over de tegen woordige toestanden, en ontvouwde de mid delen tot verbetering; want zooals het nu gaat, kon het z. i. niet blyven; daar zy (deze toestanden) niet bestaanbaar waren met de belangen van tuinders en winkeliers; hy deed scberp uitkomen, dat het commissieloon niets anders was dan een wassen neus en hoopte, dat deze vergadering tot resultaat mocht hebben, dat tuinders en winkeliers elkaar de hand zouden reiken tot verbetering der toestanden. Na dezen spreker kwam de 2de secretaris, de heer Oom, aan het woord, die in eene goed beredeneerde toespraak het euvel aan toonde, hetwelk bestaat in de aflevering van zakken good, welke by ontvangst te Amster dam nooit getal en gewicht houden. Deze spreker drong mede aan op sterke aaneen sluiting. Aan het debat werd deelgenomen door enkele tuinders, die om nadere inlichtingen vroegen aan het bestuur. Door de sprekers werden deze allen bevredigend beantwoord. Na de pauze namen 36 ter vergadering aanwezige tuinders het besluit, zooveel moge- lyk producten te zenden aan de vereeniging „Door Eendracht sterk", te Amsterdam. Hierna bedankte de voorzitter de sprekers en prees do flinke opkomst; waarop de ver gadering, die te halfelf 's voormiddags was begonnen, te twee uren door hem werd gesloten. Reeds geruimen tyd bestond het plan e*n nieuw kerkgebouw te stichten voor d.e Gereformeerden te Woubrugge, wyi het lokaal, waarin nu de byeenkomsten worden gehouden, voor den dienst ongeschikt moest worden geacht. Aan dit plan zal nu binnenkort een begin van uitvoering worden gegeven. Bestek, teekening, enz. zyn reeds gereed en de aan besteding zal dezer dagen worden uitgeschreven. Ter herinnering van belanghebbende inwoners d?r gemeente Noord wyksrhout diene, dat de tweede zitting van den militieraad zal plaats hebben in het Invalidenhuis te Leiden, op Maandag 13 dozer, des voormiddags te tien uren. De loop van de bevolking der gemeente Lisse was in 1895 als vo'Jgt: Op 1 Jan. van het jaar bedroeg de bevolking 1674 m. en 1603 v., samen 3277 zielen. Zy vermeerderde door vestiging met 92 m. en 104 v., samen 196, en door geboorte met 82 m. en 63 v., samen 145; eene vermeerdering alzoo van 174 m. en 167 v., samen 341. Daarentegen verminderde zy door vertrek met 100 m. en 115 v., samen 215, en door overly den met 37 m. en 33 v., samen 70; eene vermindering alzoo van 137 m. en 148 v., samen 285. De bevolking vermeerderde dus met 37 m. en 19 v., samen 56, en bedroeg op 31 Dec. van het jaar 1711 m. en 1622 v., samen 3333 zielen. Z. D. H. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Delftshaven (H. An- tonius Abt) den weleerw. heer J. B. Burgers; tot pastoor te Roon den weleerw. heer P. A. F. Thier; tot kapelaan te Amsterdam (H. Catharina) den weleerw. heer A, J, H. Wrees- man en tot kapelaan te Schoonhoven den weleerw. heer A. A. Ph M. Guilonard, die kapelaan was te Purmerend. De Paus heeft het kruis Pro Ecclesia et Pontifice verleend aan mevrouw J. A. H. Van Ryckevorsel-Robert te 's-Hertogenbosch. Naar wy vernemen, hebben ae ryksmid- delen in het afgeloopen jaar byna millioen gulden boven de raming opgebracht. (iV. R. G.) In eene vergadering van het bruggen- comitó te Brielle is met algemeene stemmen op óón na, besloten met spoed pogingen in 't werk te stellen, een brug over de Maas by de Nieuwesluis te verkrygen. Komt die brug tot stand, dan zal een spoorweg over Rozenburg en Maassluis wel niet uitblyven. In het jaar 1895 zyn te Oegstgeest ge boren 85 jongens en 72 meisjes, samen 157. Overleden zyn 34 mannen en 50 vrouwen, samen 84, behoorende tot de workelyke be volking. Het getal levenloos aangegevenen bedroeg 4, dat oer gesloten huwelyken 25. Beroepen (toezegging) is by de Ned. Herv. gemeente te Do Lier ds. Th. G. C. Rappard, predikant te Zuilichem. Aan de voorschriften der in 1896 uitge schreven Algemeene Rykspaardenkeuring, o a. in de provincie Zuid Holland, is te Alkemade reeds in zooverre uitvoering gegeven, dat vóór eenige dagen reeds den paardenhouders een formulier, model A, ter invulling verstrekt werd, om binnen 8 dagen ten Raadhuize te worden iDgeleverd. Voor jongelingen in de gemeente Valken burg, geboren in 1877, zal do inschryving voor de nationale militie plaats hebben in den loop dezsr maand. Meer bepaaldeiyk zal daarvoor zitting gehouden worden den 14den dezer om 11 uren des voormildags. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gehandhaafd het besluit van Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Grootwaterschap van Woerden, waarby aan do bogroiting van den polder Achttienhoven vojr 1895 de ver- eischte gojdkeuring is onthouden omdat daarop niet waren uitgetrokken de noodige gelden voor de verbetering van de Grechtkade. Voor den Hoogen Raad werd gisteren door Mr. A. J. Royaards den eed afgelegd als raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam. A!s advocaat en procureur by den Hoogen Raad is gisteren beêeaigd Jhr. Mr. F. Beelaerts Van Blokland. De minister van marine verleende gisteren audiëntie o. a. aan den kapitein-luitenant ter zee Cirdinaal, die voor 2 jaren optreedt als stationscommandant in de West. Door B. en Ws. van Den Haag is eene oproeping gedaan van gegadigden voor bet pachten van de exploitatie van den Stedelyken Schouwburg tussshen 1 M;i 1897 en 1 Mei 1901 tot het opvoaien van zang of tooneel- spel of van beide, zoo in Hollandsch als in andere taldn. Die oproeping heeft de bedoeling om te vernemen do voorwaarden, waarop sollicitanten bereid zyn de pacht op zich te nemen. Eerst wanneer de aanbiedingen zyn ingekomen, zullen B. en Ws. den Gemeente raad naar aanleiding daarvan een voorstel doen. Tot dusver had de directie, aan welke de bespeling van den schouwburg gegund was, de kostelooze beschikking over gebouw, tooneel, decoration, bibliotheek en opera or kest en kwam ook de verlichting on de verwarming, behalve van de koffiekamer, ten koste der gemeente. Op de Joopende begrooting der gemeente voor 1896 zyn do kosten van den Schouwburg geraamd op f 60,990. Het „U. D." verneemt thans met zeker heid dat prof. Von Eiselsberg de benoeming tot hoogleeraar aan de universiteit te Konings bergen heeft aangenomen. Het hoofdbestuur der „Maatschappij tot Nut van 't Algemeen" heeft een subsidie ver leend van f 500 aan het departement EJarn voor de teekenschool aldaar. Het bestuur der Rykstelegraaf bericht, dat de buitengewone vertraging voor byzonaere telegrammen tusschen Europa en Zuid-Afrika is gsweken. Perstelegrammen hoopt men van heden af zonder vertraging te verzenden. De ryke boekenverzameling van wylen prof. H. E Moltzer is door diens zoon, over eenkonastig den wensch zyns vaders, aan de universiteitsbibliotheek te Utrecht afgestaan. Door dit geschenk heeft de afdeeling Neder- landsche taal- en letterkunde een zeer belang- ryke aanwinst gekregen. Het naspel over de voorloopig mislukte restauratie der grafelyke zalen is nog niet uit. Ten antwoord op het schryvon, waarby dr. P. J. H. Cuypers zyn ontslag heeft genomen als lid van de Maatschappy tot bevordering der Bouwkunst, heeft het hoofdbestuur dier Maatschappy nu weder een vinnigen brief aan dr. Cuypers geschreven, waarvan de aanhef aldus luidt: „Dat de gegronde critiek, in zake restau ratie van historische monumenten, op het be leid van het hoofd der afd. K. en W. aedert de twintig laatste lees: „laatste twintig") jaren u moest ontstemmen, zal zeker geen verwondering wekken by hen, die uwe per- soonlyke verhouding tot den referendaris jhr. De Stuers en tot de afdeeling K. en W. kennen". Voorts wordt in dien brief de meening uit gesproken, dat: „Personen, die zeiven onze mo numenten nooit grondig hebben bestudeerd en voor hun behoud of herstel niets hebben v. r richt", niettemin een juist oordeel kunnen hebben over een gezonde opvatting, die by het restaureeron van bouwwerken moet wor den gevolgd. Do 's Gravenhaagsche coöperatieve brood- bakkery en verbruiksvereeniging „Da Vol harding" hield eene algemeene ledenvergade ring ter overweging van bet bastuursvoorstel, om by de reeds bestaande afdeelingen e?n nieuwe te voegen voor verkoop van krulle- nierswaren. Na uitvoerige debatten is met groote meerderheid van stemmen dat voorstel aangenomen, zoodat nu ook eene krui leniers- zaak door deze vereen'ging zal worden gesticht. De Haag6che Tramweg-My. schynt haar voornemen, om de stoomtram van Delft op 's-Gravenhage te vervangen door een el c- trische tram, te hebben opgegeven, daar zij den termyn tot het houden van proefritten (9 dezer) heeft laten voorbygaan. By koninklyk besluit is benoemd tot hooglceraar in de faculteit der letteren en wysbegeerte aan de Ryksuniversiteit te Utrecht, om onderwys te geven in de Nederlandsche taal- en letterkunde en in h;t Middelnoder- landsch, dr. G. Kal ff, leeraar aan het gym nasium te Amsterdam. Vergund aan mr. D. L. graaf Van Bylandt, minister-resident van H. M. de Koningin by het Japansche Hof, het aannemen der ver sierselen van ridder 2de kl. der orde van do Rjjzende Zod, hem door den keizer van Japan geschonken. Benoemd: met ingang van 11 dezer tot burg. van Zundert, L. E. A. F. Van de Wall, secretaris dier gemeente; met ingang van 16 dezer tot id. van Oosterhout, F. M. Gescher; met ingang van 19 dezer tot id. van Oud- karspel, C. Kroon Mzen tot id. van Mont- fort, A. Meuwissen; met ingang van 23 dozer tot id. van Winsum, E. Wierda; met ingang van 24 dezer tot id. van Besooyen, C. G Verwiel en tot id. van Rauwerdorhem, A. H. Van Slooten; met ingang van 27 dezer tot id. van Hoogezand, L. A. Van Royen. Met ingang van 16 dezer bevorderd tot officier van adm. lsts kl de officier v..n a m 2de kl. F. H. A. Van der Brugh, en tot officier van adm. 2de kl. de adjunct adm. G. H. Hamersma. 58) Ik ging terstond naar het hotel, waar ik wist dat hy logeerde, en vond hem gelukkig nog, want hy zeide my, dat hy zich juist gereedmaakte om naar een verafgelegen laüd to vertrekken, hetgeen hem speet, daar hy nu niet in staat zou zyn getuigenis af te leggen in geval Lumley gearresteerd en ver volgd werd. Van den Cubaan had hy na zyne eerste mededeeling aan my niets gehoord, en hy was verwonderd te vernemen dat de man verhuisd was, voornatneiyk omdat er in Londen niet veel plaatsen waren, waar iemand van zy ie nationaliteit en daarby arm men- scheu vond, die zyne taal spraken, en hy weinig of geen Engelsch kende. „Het zou voor u daarom nutteloos geweest zyn," zeide de doctor, „Gomez op te zoeken, daar gy zegt dat gy geen Spaansch spreekt; en al ware het anders, dan zou hy waar- schyniyk toch niet gaarne met een vreemde over zyne zaken gesproken hebben. H09 het komt, dat by van Hatton Garden naar zulk eene betrekkolyk nette buurt is verhuisd, begiyp ik niet. Maar, als gy wilt, zal ik u derwaarts vergezellen en zullen wy dereden van zyne verhuizing en van zyn stilzwygen trachten te ontdekken." Ik zeide den doctor dank voor zyn aanbod en nam het gretig aan. Toen gingen wy ter stond naar het nieuwe verblyf van den Cu baan in eene kalme zystraat, welke blykbaar meerendeels uit logementen bestond. Zoodra de deur was geopend door eene slordige dienstmeid, deed een sterke geur van knooflok terstond vermoeden, dat het huis door vreemdelingen bezocht werd, maar een blik op de inrichting der vestibule en door eene open deur in de zitkamer toonde dat het huis geschikt was ter be woning van menschen uit den fatsoeniyken middelstand. Blykbaar was Senor Gomez' wereldlyke positie eenigszins verbeterd. Terwyl de meid ging vragen of de Cubaan thuis was, verzocht ik Dr. Eifel, hem, indien wy hem vonden, te willen mededeelen, dat ik hem gaarne met gold wilde helpen in zyne zaak tegen Lumley, en de doctor be loofde dit te zullen doen. De meid keerde terug, zeggende dat Mr. Gomez op zyne kamer was op de tweede verdieping en gaarne. Dr. Eifel en zyn vriend zou ontvangen. Wy volgden haar, en werden binnengelaten in de kamer, die gemeubeld was met heelwat armoedige pracht en in een vreemden styi, met een bed in een met een gordyn afgeschoten hoek, en het overige van het vertrek als zitkamer ingericht. Gomez zat aan eene met een rommel pa pieren bedekte tafel en stond op, toen wy binnenkwamen, den doctor met veel warmte begroetende en zyne handen op de schouders van den bezoeker leggende, doch my met eenige achterdocht aanziende. De Cubaan was klein, met neiging tot corpulentie, en byna zoo bruin als een mulat, maar er stonden goedhartige oogen in dat donkere, ronde gelaat, hetgeen terstond voor hem innam. Natuuriyk kon ik het gesprek niet volgen, dat in het Spaansch werd gevoerd, maar naarmate het vorderde, begreep ik toch eenigs zins van welken aard het was. Eerstens was het duideiyk, dat Gomez Dr. Eifel als een gewaardeerd vriend beschouwde, want zyne houding tegen hem was zeer harteiyk. Ook begreep ik, dat de doctor den Cubaan verklaarde, dat ik hem ook goed ge zind was en vertrouwd kon worden, want de Cubaan keek my vriendoiyk aan, knikte en lachte, en bood my toen op de gebruikelyke gracieuze Spaan3che wyze eene sigarette aan, die ik natuuriyk moest aannemen. Daarna volgde eene lange samenspraak, waarin Gomez het grootste aandeel had en een rykdom aan woorden en gebaren tentoonspreidde, waarvan veel my onbeduidend voorkwam. Zyn zwaaien met de hand en het verachteiyk klappen met de vingers gaven duidelyk genoeg zyn toorn en haat tegen den voormaligen compagnon te kennen, en de zegevierende blik by sommige gedeelten toonde dat hy eenig voor deel op zyn vyand had verkregen. "Ware dit alles geweest, dan zou het ge sprek my zeer voldaan hebben, maar my beviel de wyze niet, waarop Dr. Eifel de mededeeling opnam. Hy begon wel is waar zich verheugd te tooneD, maar weldra betrok zyn gelaat en was by blykbaar teleurgesteld. Ik merkte ook op, dat hy van myn aanbod om hulp melding maakte, doch terwyl de Cubaan er blykbaar erkenteiyk voor was en telkens knikte en glimlachte, scheen hfct niet met die opgewondenheid ontvangen te worden, welke men naar de omstandigheden had mogen verwachten. Tot het laatst bleef Gomez zeer levendig en straalde zyn gelaat, terwyl de doctor voortdurend ernstig luisterde en blyk baar onvoldaan was. Eindelijk waren er teekenen, dat het ge sprek ten einde liep, want beiden zwegen een tijdlang, en ten slotte schenen zy over eengekomen, dat er niets meer te zeggen viel. Toen stond Dr. Eifel op, en de Cubaan sprong tegelykertyd op en was kwistig mot buigingen en betuigingen van welwillendheid, zoowel tegen den doctor als tegen my. Wy gingen de trap af, Gomez vergezelde ons tot de deur en wy liepen de straat op. Ik begreep, dat er iets haperde en verlangde zeer te vernemen, wat Eifel had mee te deeleD. „Het spyt my u te moeten zeggen," zeide hy, terwyl wy voortliepen, „dat die schurk vat heeft op onzen Cubaanschen vriend, en ik vrees zeer, dat hy ons door de vingers zal glippen." Dit st.elde my inderdaad teleur, en ik vroeg den reiziger dringend, de zaak te verklaren. „Die Lumley is inderdaad een doortrapte schelm," zeide hy. „Het schynt dat, zoodra ik zyn adres aan Gomez opgaf, deze terstond zyn vroegeren deelgenoot ging opzoeken en hem welds* Nattt£riyk was Lumley eerst zeer verschrikt by het ontmoeten van den man, dien hy beroofd had, en even natuuriyk was Gomez woedend en ging tegen hem te keer met verwytingen en bedreigingen. Maar d9 schurk was zich zeer spoedig weer meester en toonde de kalmte en tegen woordigheid van geest, die hem zoozeer eigen zyn. Hy trachtte geen oogenblik zyn laag gedrag te verontschuldigen of te vergoelijken. Gomez had hem eindeiyk in het nauw ge bracht en hy was gereed den toestand onder de oogen te zien. Gomez wilde hem ver volgen, nietwaar? Waar zou hy de middelen vinden om tegen hem te procedeeren voor oene misdaad, in een vreemd land gepleegd- hy, die naar allen schyn zoo arm en zonder vrienden was? O, hy had vrienden, nietwaar? Wie waren dat? De Cubaan was slim genoeg geen namen te noemen, maar zyne terug houding wat zyne hulpbronnen betreft maakte dat Lumley niet geloofde wat hy beweerde, of althans hy hield zich ongeloovig. „Dan," zeide Gomez, „valt er niets meer te zeggen. Adios." En hy was op het punt om te ver trekken, toen Lumley begreep, dat er wel iets aan kon zyn van de bewering. Daarom vroeg hy Gomez wat hy zou willen aannemen bywyze van minneiyke schikking in plaats van de som, waarvan hy hem beroofd had. De Cubaan verklaarde dat by voldaan zou zyn met niets minder dan het volle bedrag van zyne vordering, en dat, indien hy dit niet terstond voldeed, hy tot de stappen zou overgaan, waarmede hy gedreigd had. Lumley gaf daarop te kennen, dat zoo'n groot bedrag als tienduizend pond sterling niet onmid- deliyk byeengebracht kon worden, maar ver klaarde dat, indien Gomez hem een behoor lijken tyd toestond, zegge eene maand, h|j hem alles zou afdoen. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1