Bears van Amsterdam. feitelijk Diets gedaan of op officiöele wijze gezegd, dat een onoverkomelijke hinderpaal zou wezen, om de vriendschappelijke betrek-1 kingen te handhaven, al is dan ook het ver- trouwen in de vriendschappelijke betuigingen, ja zelfs in de oprechtheid van Duit6chland ernstig geschokt. De „Times" zegt dat het noodlg kan blijken voor Engeland om weder in het territoir, door de Chartered Company bezet, opnieuw het be stuur van de legermacht en de politiemacht; voor zijn rekening te nemen, doch dat de' onvoorwaardelijke intrekking van het charter volstrekt niet te rechtvaardigen zou zijn, tenzij nieuwe feiten aan den dag komen. BUITENLAND. Frankrijk. De Fran8che afgevaardigde van het arron dissement Chateau-Thierry, Deville, heeft zich I doodgeschotenals beweegreden wordt opge geven familieomstandigheden. De werkstaking te Halluin, in het noorden van Frankrijk, ie geéiDdigd. Aaü de eischen der werklieden is door den patroon voldaan, De bekende dichter Paul Yerlaine is Wo6nsdag-avond te Parijs overleden, in een armoedig kamertje in het oude Quartier latin, waar bij woonde. De Fransche ministerraad heeft besloten een terrein te PartJs af te staan om er een moskee op te bouwen. De minister van koophandel in Frankrijk heeft een wetsontwerp in gereedheid gebracht, volgens welke gezamenlijke geschillen tusscben werkgevers en werknemers moeten worden on derworpen aan een raad van verzoening en inaien zij aldus Diet worden bijgelegd, kunnen worden gebracht voor scheidsrechters. DultaohlautL Weder is een Duitsch ambtenaar, die in Kamerun wreedheden heeft gepleegd, gestraft, de heer Wehlan, een overigens flink ambte- Daar, maar die de inlanders met de zweep regeerde en door dat krachtige middel hun o. a. bekentenissen afdwong en noopte hun schulden te betalen. Ofschoon bij zich er op beriep, dat anders de inboorlingen niet te regeeron zijn en zQn verdediger trachtte aan ty toonen dat zij na 60 slagen en van boven tot onder bebloed, nog zeer gewone praatjes met de omstanders houden, achtte het dis ciplinair gerechtshof den beklaagde schuldig aan ambtsovertreding. Het veroordeelde hem echter niet tot ontslag uit den dienst, zooals het O. M. had geóischt, maar tot verplaat sing in gelijken rang, 500 mark boete en de kosten van het geding. De Rijksdag heeft gisteren den arbeid hervat met de behandeling der beurswet. De minister Von Berlepsch verdedigde bet ontwerp en stelae bet nut van de instelling van een beurscommissariaat en een beurs- register op den voorgrond. De termijn handel, zeide de minister, moge meer voordeel dan nadeel brengen, maar mag toch niet in strijd zijn met de belangen der producenten en consumenten. Het deposito ontwerp heeft ten dool, om het niet van alles onderrichte publit-k te beschermen tegen het verlies der gedeponeerde stukken. De heer Von Kanitz, de leider der con servatieven, betuigde zijne instemming met het voorstel der regeering, maar achtte nog strengere maatregelen tot bestriding der bestaande misbruiken noodig. By bet bespreken van de toelating van buitenlandsche fondsen wees de heer Yon K. nitz er op, dat de krachtige houding, door de rt geering onlaDgs aangenomen tot be scherming van Duitschlands belangen in andere landen, alom in het Duitsche ryk byval beeft gevonden. Deze verklaring van den conservatieven afgevaardigde werd door alle leden van den Rijksdag met luide toe juichingen begroet. De heer Meyer, lid der Duitscbe vryzinnige vereeniging, betoogde dat het ontwerp toch zal worden aangenomen, ondanks de be zwaren, welke daartegen zullen worden ingebracht, zelfs in zeer gematigden vorm. De heer Gamp, vry-conservatief, ten eince de betoekenis aer beurs duidelyk te doen uitkomen, wees er op, dat de Engelsene beurs zwak werd, ten gevolge van den poli- tieken aanval der Vereenigde Staten tegen Engeland. Verder verlangde deze afgevaar digde de uitsluiting van Argentynsche tarwe van den beurshandel, waarooor eene wyzi- ging van het bandelstractaat overbodig wordt. De heer Koch, do president der Ryksbank, verklaarde zich tegen de instelling eener commissie, welke zal moeten beoordeeleD, welke buitenlandsche leeningen moeten wor den toegelaten. Indien de regeering zeide de heer Koch daarover moet beslissen, dan zal het publiek bjj eventueele verliezen den Btaat daarvoor verantwoordelyk stellen." Heden voortzetting der discussie. België. In België heeft keizer Wilhelms telegram aan president Kruger een bijzonder goeden indruk gemaakt, dien de liberale „Opinion" van Antwerpen vertolkt in de volgende be woordingen, gericht tot Duitschlands keizer: „Toen Gy, Sire, de Boeren verdedigdet, door dit kleine Zuid-Afiikaanscbe volk geluk te wenschen met den moed, die Uw onver schrokken hart moest treffen, den moed om een lagen en trouweloozon aanval af te slaan, hebt Gy een groote daad verriebt en tevens aan de Belgen getoond dat zy niet alleen moit iets van Duitscbland te vreezen zullen hebbeD, m-ar ook dat, wanneer eenmaal hun onafbankelykheid worde bedreigd, zich de keizeriyke Btem zal verheffen, om hen te beschermen. Dat is een reden te moer voor ons, Belgen, om Uwe Majesteit geluk te wenschen met dit grootmoedig optreden, dat Europa's geweten heeft verlicht, en Haar daarvoor dank te zeggen." Cxrooi-uritanulë. Koningin Victoria is zeer verontwaardigd geweest over keizer Wilhelms telegram aan president Kruger, waarvan zy het eerst hoorde door lord Salisbury. Volgens de „Westminster Gazette" heeft de koningin haren kleinzoon een brief geschreven, waarin zy uitdrukking gaf aan haar misnoegen. De koningin, voegt het blad er by, is de eenige persoon, voor wie de keizer bang is, en heeft een grooten in vloed op hem, zooals in het eerste jaar van zyne regeering gebleken is. Uit Londen wordt aan de „Yoss. Ztg." geseind dat in het „Gaiety-Theatre" aldaar een vyandige betooging heeft plaats gehad tegen Duitscbland. In de „Manchester Courier" staat to lezen dat het officierencorps van het eerste regi ment dragonders te Dublin de beeltenis van zyn chef, den Dujtachen keizer, zou verbrand hebben. Oowtenrijk-Hong'.-Monarolile, In de gisteren gehouden zitting der Hon- gaarsche Kamer deed de heer Ugron, een van de leiders der anti-liberale oppositie, het voorstel, dat de Kamer de regeering zou uit- noodigen, de onderhandelingen over de her nieuwing van het Ausgleich te staken, op grond dat Oostenryk geen regeering heeft, welke op constitutioneelen en parlementairen grondslag is gevestigd. De minister-president, baron Banffy, ant woordde, dat hy het als zyn plicht beschouwt, de onderhandelingen voort te zetten. Armenië. Volgens mededeelingen uit officiëele bron te Konstantinopel is het te Beredjik tot een gevecht gekomen tusscheu de Armeniërs eü de Mahomedanen. De rust werd onmiddeliyk hersteld, dank zy den krachtigen maatregelen, door de plaatseiyke autoriteiten genomen. By dit gevecht verloren vyf menschen het leven, terwyl vyftig werden gewond. Zuid-Afrika* De consul generaal van Transvaal te Londen, de heer Montague White, had, volgens som mige Engelsche bladen, reeds voor maanden gehoord, dat er een komplot gesmeed werd om de regeering van Transvaal omver te werpen. In het begin schonk hy aan die geruchten niet veel belangstelling, maar den 16den December vond hy bet toch geraden zyn regeering telegraphisch mededeeling te doen van de verschillende praatjes, die in omloop waren. Twee dagen later kreeg hy uit Pretoria antwoord, dat er geen gevaar dreigde. De consul-generaal is vast overtuigd dat de nu in Transvaal voorgevallen gebeur tenissen de uitvoering zyn geweest van een vooraf beraamd plan. „Ik heb", zegt hy, „voortdurend hooren mompelen, dat zich te Londen een syndicaat gevormd had van de meest invloedryke financiers, dat ten doel had den huidigen toestand uit te lokken. Natuur- lyk is bet thans ontnogeiyk de zaak te door gronden. Het bestuur der Chartered Company kan in zyn qualiteit als bestuur niets van den inval geweten hebben. Maar hoe is het dan te verklaren, dat dr. Jameson weken lang bezig is geweest met zyne troepen aan de grenzen te verzamelen, wanneer hy daartoe niet gemachtigd was? Overigens zyD invallen in andere staten voor de Chartered Company niets nieuws, zegt de consul generaal. Drie jaar geleden wilde men Beira aan de Portugeezen ontrukken. Men trachtte den administrateur Colqubonn over te haLn te bewerken dat de bevelen van den opp -r-com- missaris om de troepen halt te doen houden niet werden overgebracht. Colquhonn han delde evenwel loyaal. Hy zond zyn beste ruiters op de beste paarden uit, die de troepen inhaalien, toen zy reeds vlak by Beira waren. SpoeJig daarna verliet Colquhonn den dienst der maatschappy. Ik heb, verklaart de consul- generaal, deze geschiedenis vaak hooren be vestigen en ken haar in alle byzonderheden. Is zy niet waar, laat men haar dan officiëel logenstraffen l Is zy waar, dan kan zy strek ken om sommige bladen aan onpartydige gevolgtrekkingen te helpen. Thans moet elke niet Engelsche staat in Zuid-Alrika op zyn hoede zyn. Groote handelsverenigingen, die door verschillen ie groepen van financiers ge leid worden, hebben baar zeer bedenkelyke zfide. Dat weten nu vele Engelschen en nog meer Afrikaanders." Het misdadig opzet der Engelsche maat- 8cbappy schynt door deze verklaring vry wel bewezen te zyn. Als Engeland geen schuld draagt aan de gebeurtenissen, die de onaf bankelykheid van Transvaal bedreigd hebben, dan zyn er toch zeker vele Engelschen, die daarvan de verantwoordelykheid dragen. En dat er één Engelschman zou bestaan, die niet gaarne gezien had dat Jameson gelukkiger ware geweest wie gelooft het? De „Uitlanders" in Transvaal. De slag by Krugersdorp wordt Dog eens uitvoerig beschreven in een telegram, den 2den Januari uit Johannesburg verzonden, en nu eerst te Londen ontvangen. Daardoor wordt in hoofdzaak bevestigd, wat dienaangaande reeds bekend is geworden. Alleen verdient het nog vermelding, dat de strydmacht der Boeren 1200 a 1500 man bedroeg, terwyl Jamesons bende op 600 man wordt geschat. De eerste aanval werd gedaan door Jame son op den l8ten Januari by de Qcorge and May myn, twee myien ten noord-westen van Krugersdorp. Driemaal liepen de Engelschen storm, daarby ondersteund door bet vuur hunner Maxim-kanonnen, dat niet kon be antwoord worden door de BoereD, die toen nog geen geschut hadden. Toch sloegen de Boeren met goed gevolg de drie aanvallen der Engelschen af. Ten slotte maakte de nacht een einde aan den sfcryd. Den volgenden ochtend namen de Boeren eene sterke positie in te Vlakfontein, acht myien van Krugersdorp, tusschen deze plaats en Johannesburg gelegen. Zy bestreken toen den weg, dien JamesoD, zuidwaarts naar Johannesburg trekkend, moest volgen. Ge durende den nacht ontvingen de Boeren ver sterkingen, benevens eenige kanonnen. By hun poging om hen van daar te verdryven, moesten de Engelschen een geheel open grasveld overtrekken, terwyl de Boeren, achter „klippen" verscholen, hen met ge weer- en kanonvuur ontvingen. Van de houding der Boeren sprekende, zegt de correspondent van de „Times:" „De Boeren, ruwe, eenvoudige mannen, in gewone burgerkloeding, met alleen een ge weer over den schouder, waaruit bleek, dat zy soldaten waren, spraken met lof over de dapperheid, welke hun aanvallers hadden be toond. Zy waren volkomen kalm en spraken, zonder eenige zelfverheffing, terwyl zy, op het terrein wyzende, het als eene zeer natuur- ïyke zaak beschouwden, dat de Engelschen het onderspit moesten delven". Toen Jameson te Krugersdorp aankwam, scheelde het niet veel, of de Boeren, die be- grypelykorwyze zeer vertoornd waren op den rustverstoorder, hadden hem op staanden voet doodgeschoten. Dat dit niet gebeurde, was uitsluitend te danken aan den commandant der Boeren, die verklaarde den eerste, die het waagde zy'n geweer op hem aan te leg gen, onmiddeliyk te zullen doodschieten. Volgens een tsiegram uit Krugersdorp heb ben de Boeren nu in de nabyheid van Johan nesburg een goed uitgerust leger van 5000 man byeen. De correspondent, die dit meldt, had daar een onderhoud met majoor Grey, een der gewonde officieren. „Het merkwaardigste feit van den slag" zeide de majoor o. a. „is de werking van het Metford geweer. Eén der manschappen, die een kogel door hot hoofd kreeg, leuft nog. Waren de Boeren met Martini-geweren gewapend geweest, dan zouden byna alle wonden doodeiyk geweest zyn, terwyl de wonden, door den Metford kogel veroorzaakt, by verre niet zoo gevaarlyk zyn". Verder deelde majoor Grey mede, dat de manschappen uit Bechuana-land, die met Jameson optrokken, in dtn waan verkeerden, dat de expeditie tegen de Kaffers gericht was. Eerst, toen zy de Transvaalsche grens hadden overschreden, vernamen zy dat Johan nesburg het doel van den tocht was. Alle gewonden roemden eenstemmig de uitmuntende wyze, waarop zy door de Boeren waren behandeld. Van verschillende zyden is het vermoeden uitgesproken dat de uitnoodiging die Jameson heette ontvangen te hebben van do Uitlanders te Johannesburg om hun te hulp te komen, slechts een verzinsel is geweest van de Engelsche bladen. Mag men geloof slaan aan hetgeen de „Times"-corresponaent seint, dan zou volgens een courant dio te Krugersdorp verschynt, de bewuste uitnoodigings jnef op bet slagveld zyn govonaen. Do brief wos gedateerd uit Johannesburg d.d. 29 December; Jameson moet hom dan onderweg hebben ont vangen, want in den morgen van 29 December was by reeds de gr-ms overgetrokken. Volgens een anderen beriebtgwver huilde Jameson van woede over het verraad aer Jobannesburgtrs. Volgens een bericht van Reuters bureau uit Pretoria van 7 dezer, zouden de Trans vaalsche overheden in het bezit zyn van documenten, het bewys leverende' dat de laatste troebelen geheel het resultaat zfjn van eene samenzwering, die de inly ving van de republiek tot doel bad. Nader zyn nog de volgende telegrammen ontvangen: Lissabon, 9 Jan. Men verzekert, dat de Portugeesche regeering ten opzichte van de Transvaalsche quaestie heeft besloten, om nöch den Engelschen noch den Duitschers te veroorloven, troepen aan wal te zetten Lij de Delagoa-baai of hun verlof te geven door het Portugeesche gebied te trekken. Londen, 9 Jan.: Do minister Chamberlain seinde heden aan Sir Hercules Robinson te Pretoria, dat hy het volgende telegram ter kennis van president Kruger moest brengen „De koningio heeft my last gegeven, u mede te deofen, dat Hare Majesteit met vol doening heeft vernomen, dat gy hebt besloten de gevangenen ter beschikking te stellen van de Engelsche regeering. Deze daad strekt Uwe Excellentie tot eer en zal by dragen tot bevestiging van den vrede in Zuid-Afrika, alsmede tot bevordering van de eendrachtige samenwerking der Engelschen en Hollanders, welke noodig is voor de ontwikkeling van Zuid-Afrika en zyn toekomstige welvaart." Londen, 9 Jan.: By nader onderzoek is gebleken, dat bet bericht betreffende de ongeregeldheden in het East-End op 6 Jan. en het molesteeren van Duitsche en Neder- landsche matrozen zeer overdreven zyn. De ongeregelaheden, welke daar dien dag voor vielen, zyn zonder eenige beteekenis. Londen, 9 Jan.Reuters agentschap verneemt, dat de regeering nog niets heeft vernomen van president Krugers eischen. Deze zaak zal zeker nog aanleiding geven tot langdurige besprekingen tusschen Sir Hercules Robinson en de Transvaalsche regeering. De minister Chamberlain oDtving een tele gram van Sir Hercules Robinson, dat aldus luidde: „De directie der Chartered Company in Matabelen-land seinde my gisteren, dat er niet de minste grond bestaat voor de ge ruchten, welke verspreid worden over het voorbereiden eener vyandelyke beweging in Rhodesia tegen Transvaal". De bladen te Berlyn zyn eenparig van oor deel, dat het uitleveron van Jameson aan sir Hercules Robinson kalmeerend zal werken op de overspannen stemming van Engeland en aan Engeland het laatste voorwendsel voor krijgstoerustingen ontneemt. Zoowel de „Kreuzzeitung" als de „Vossische" en de Bismarckiaansche „Neueste Nachrichten" noe men die krijgstoerustingen een totrkungslose demonstratie, als daarmede ten minste niet bedoeld wordt Transvaal onder het juk te brengen en Portugal te intimideeren; in dat geval zouden ernstige gevolgen niet kunnen uitblyven. De „Nationalzeitung" zegt, dat tot dusver geen Europeesche regeering een conferentie heeft voorgesteld, waarvan Engeland, welks geweten niet zuiver is, begrypeiykerwyze niets wil weten. Waarscbyniyk zal het voor stel daartoe van Transvaal uitgaan. In welingelichte kringen neemt men stellig aan, dat de regeering te Pretoria op grond van de vredebreuk wyziging van het verdrag van 1884 zal voorstellen, en in geval Enge land weigert, de stryd vraag in allen vorm aan de mogendheden ter internationale rege ling zal voorgelegd worden. Duitschlands stelling in dit geval is bekend. Bovendien toont de „Nordd. Allgem. Zeit." officieus aan, dat sedert 11 jaren rechtens geen suzereiniteit van Engeland meer bestaat en er feiteiyk ook geen aanspraak op ge maakt is. Men seint uit Nieuw York, dd. 9 Jan.: Met uitzondering van de „World", de „Herald", de „EveriiDg Post" en de „Evening Telegram", is de houding van de voornaamste Amerikaan- 6che bladen onvriendschappeiyk tegenover Engeland. De „World" zegt: Het is geen wonder, dat de Europeesche mogendheden instinctmatig elke gelegenheid aangrypen om de alomtegenwoordige Britsche macht schaak mat te zetten en te verkleinen. De „Mail and Express" ontkent dat Enge land het recht heeft, beleedigd te zyn over de houding van Duitscbland, en zegt verder: Het zou beter berekend zyn om eerbied tr wekken, indien het zyne verontwaardiging besteedde om het perfide verraad van zyn eigen regeering aan de kaak te stellen. Groot- Britanniè beeft de grenzen van zyn territoriaal gebied bereikt; indien het er in slaagt te houden wat het heeft, zal het zyn tyd nuttig besteden. LEIDEN, JLO Januari. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 4° C. 24.8° Fahrenheit hedenmorgen 8 uren 2° C. 28.4 F.; 'smiddaga om 12 uren 2° C. =35.6° F.; 's na mi daags 4 uren 1.5° C. 34.7° F. Door het indertjjd afbreken van een ornament van de Kippebrug, zyde Vischbrug, kon een doorvarend man aan die zyde onder de brug door, maar stiet aan den anderen, kant met het hoofd tegen het nog aanwezi ge lofwerk. Hy bezeerde het hoofd geweldig^ maar kon nog naar huis loopen. 1 Men seint ons hedennamiddag uit Rot-«' terdam dat de in-hechtenis houding van Willem Van Berkel en van Catbarina Hoogsteden voorloopig is verlengd. Het dagblad „de Amsterdammer" is in staat van faillissement verklaard. Tot curator is benoemd mr. Worst. De uitgave van het dagblad wordt echter voortgezet. De ryksontvanger te ToIgd, jhr. T., heeft gistermiddag in een hotel te Bergen op-Zoom getracht door een pistoolschot zelfmoord te plegen. Hy is naar het gasthuis vervoerd. Aan het diner by H. M. de Koningin- Regentes nemen heden deel: kapitein-ter zee Zegers Veeckens adjudant; H. W. J E. baron Taets van Amerongen, kamerheer, en baron De Vos van Steenwyk, refer-ndaria by het kabinet van H. M. de Koningin. fierkelyke Beriohten» Jamesons ooren zouden tuiten als hy wist hoe hy bewierookt is in de dagen van zyn gevangenschap te Pretoria. Maar een van de redenen waarom men hem zoozeer verhief, was ook, dat men daardoor de Jobannesburgers nog dieper w.ildo vernederen Dezen, die zich zoo gehoorzaam hebben getoo -d aan het be vel der Koningin en zich zoo gewillig hebben overgegeven aan de Transvaalsche reseering, zonder een schot te lossep, worden met smaad en schanue overladen; men scheldt hen voor lafaards en verraders. Hunne gewilligheid is overigens niet van harte geweest; do Transvanlsche regiering heeft zich, blyk^ns een telegram uit Pretoria, giateren genoopt gezien hen aan te manen, dat zij zich wat moeten haasten met bet uitleveren van hunne wapens en dat zy zich, by g"breko daarvan, aan strenge maatregelen blootstellen. Dat zal wel voldoende zyn om hen te bewegen, zonder verder verwyl de voorwaarden te vervullen, die hun zyn opgelegd. Van die zyde behoeft men niet te vreezen voor handeling, die de verklarii g te schande zullen maken van Sir Hercules Robinson aan minister Chamberlain: „De crisis is voorby en alle gevaar voor verdere vyandelykheden is geweken. Telegrammen* MADRID, 9 Januari. Heden werd een minis terraad gehouden onder voorzitterschap der koningin-regentes, ten einde te beraadslagen over den toestand op Cuba. De uitslag was, dat de re^eering het verzoek om ontslag, door maarschalk Martinez Campos ingediend, niet zal aannemen, maar zal aandringen op het versterken der land- en zeemaent in deze kolonie. BREISGAU, 9 Jannari. Eene torpedo-boot, in dienst der Italiaansche douane, is op het Maggiore meer verongelukt ten gevolge van het springen van den stoomketel. Van de equipage verloren 10 manschappen het leven. WEENEN, 9 Januari. By den Lan Jdag der provincie Beneden Oostenryk is door den minister van onderwys een wetsontwerp in gediend, waar'oy het onderwys in den gods dienst verplicht wordt gesteld voor alle hoo- gero Real-soholen. PRETORIA, 9 Januari, (7 uren des avonds) Er heerscht by de regeering groote ontevre denheid over de trage wyze, waarop de be volking van den Rand gehoorzaamt aan de aanmaning om wapenen uit te leveren. Van de 30,000, die zy gezegd werden te bezitten, zyn slechts 2000 uitgeleverd. Hedennamiddag is eene proclamatie uitge vaardigd, waarin den Rand gelast wordt allo wapenen in te zenden vóór zes uren morgen avond, terwyl anders zal worden gehandold overeenkomstig de wet. Zy, die daaraan vol doen zullen vergiftenis bekomen, maar aan de leiders van den opstand zou geen goeder tierenheid verleend worden. ROME, 9 Januari. Blijkens een heden hier ontvangen telegram van generaal Baratieri, hebben de troepen van Ras Makonnen den 7den Januari Makallé aangevallen. De Italianen dreven de aanvallers, die groote verliezen leden, terug. LONDEN, 10 Januari. (A. H) De „Tirnes" ho <pt dat geen verdere moeiiykheden met Duitscbland zullen voorkomengelukkig is er Voorschoten: Ned.-Her1/. Kork. Zondag 12 Jan., des voormiddags te 10 uren, de heer T. Lekkerkerker, cand. tot den H. Dienst te Leiden. Des avonds te 6 uren, ds. Hoog. Woubugge: Zondag-namiddag te 2 ureri^ ds. J. Nierstrasz, predikant te Leiderdorp. Benthuizen: Ds. Klercq, van Koude kerk, zal Zondag namiddag te twee uren in de vacature optreden en de nieuwgekozen ouderling en diaken in hun ambt bevestigen Academie-nieawBi Leiden: Heden is geslaagd voor het arts examen eerste gedeelte de heer W. Holleman. De heer D. Mac Gillavry, die gisteren tot doctor in de geneeskunde promoveerde, ver kreeg den hoogsten graat (cum laude Groningen: Bevorderd tot arts de heer G. Hemminga, candidaat arts, geboren te Heerenveen. 10 Januari 1S96. 8taatsleenlngerL pCt Ned., Cert Nat, W. Sohuld 2% dito dito dito8 dito dito dito 8 dito Obl. dito 188692 8% Hongarije, Goudl. 189193 4 Italië, Inschrijving 1862/81 5 Ooütonr., Obl. Pap. MebNov. 6 tlito Zilv. Jan.lJoli 5 Polon, Obl. Scbatk. 1814 4 Portugal, Obl. 18531884 mot ticket e 100 .8 id. Tabakflleening. 4% Rusland, Bïnnenl. 1894. 4 ditol839bij Rothschild Rb, 625 4 dito Hope Co. 18S9 90 GR. 625 4 Obl, Lccning 1867/09 i' 20 .4 in Goud Leon. 1S84 5 Spanje, Perp. Schuld Buitoni. 4 Turkije, Douane Obl. 1886. 5 dito Geconv. Lccning Serie O Egypte, Obl. Lccning 1876 4 Mexico, Binnonlandsch5 Brazilië, Obl. 18S9. 4 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N.-I. Handbk, Aand Ned. Ilandelrn, Aand. oproso. 5 Spoorwegleenlngen. Holl. IJzercn-Spw.-Mij. Aand. Obl. dito8% M. t Expl. v. St. Spw. Aand. Ned. Centr.-Spoorw. ObL ƒ250 3 Italië, Z.-Ital. Spw.Obl, A-H 3 Polen, Wars.-Wccncn Aand.. r dito Prior. Oblig.4 Rusl.. Balt Spw-Aand.. 8 Fa8t. Spw.-Mij. Aand. 6 Iwang. Dombr. ObL ZR. 025 4% Wcicbscl ZR. Aand5 Wladikavrkas Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atch.Gen.Morg.Bonds 4 dito Obl. 2o Hyp. lctt A 8 Central Pacific Aand. Chic Eric lo Llyp. ObL 6 Denver Rio Grando C. v. A. Louisv. Nauhv. CorL v. Aand. Miss. Kans. Texaa C. v. A. Onion Pac. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Line6 Premieloenlngen. Nederl., Stad Amaterd. /1Q0 3 Stad Rotterdam8 Gemeentc-Orediot ,3 Bclgif, Ant 18872)4 Hoog., Hypotheekbank 4 Hong., Thoisa.4 Oostenr., Staataleen. 1854 4 dito dito 1860 5 Rualand, St&ateleoning 1864 6 dito dito 1366 6 Turkije. Leening 1870 Madrid 1868 8 Transv&lia Expl. Aand. Southstaudard Gert Prolongatie 3. Arkansas. "33. Vor. koera. 93^ 100)4 lGOSfó 1CU% 102 80 yA bÜ 25-fc &yA C8)lS 86% 96% 100% 101% 56% 88 20% 103% 65% 63 72 138% 110 101 £U 92 52% 154^ 99 02% ■4% 96)4 71% 21% 16% 103% 13% 43 10% 4% 62% 2-1 113 108 105 103% 103% 117% 122% 133% 180 150 24 33% Koor a lredon 93% 100% 100%, 100% 83>i MX 92Ü j ".-'X 03 9B% 97 WOtf MJi ayi es 73 133* 94 r>2« MX om 73 21X lö 105 12Ji nx io x 1UX 124^ 133 mi 76

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3