zooils dat vroeger ook wel gebeurde. Het yerd echter verworpen met 21 tegen 3 stem men, zoodat het eerste gehandhaafd bleef en werd goedgekeurd. Yoor het tweede amendement stemden de heeren Cock, Verster van Wul verhorst en Stadhouder. In verband met het in den aanvang door hem gesprokene, stelde de heer Drucker een nieuw artikel (tusschen 12 en 13) voor, om te bepalen dat gelegenheid aan particulieren worde gegeven tot het nemen van abonne menten op de Handelingen, tegen een door B. en Ws. vast te stellen prijs, en dat deze abonnós het verslag moeten ontvangen uiter lijk 2 X 24 uren nadat het in het bezit der Raadsleden is. De geheele ontwerp-voorwaarden van aan besteding werden ten slotto goedgekeurd, nadat, op vooistel van den heer Fockema An- rem, besloten was een nadere redactie, waar deze noodig is, aan B. en "Ws. over te laten. [De heer Zaayer verlaat de vergadering.] In den loop van het debat had de heer Van Kempen een motie voorgesteld om het debat maar te sluiten, maar ze werd kort daarop door hem weer ingetrokken, omdat het bleek dat de heeren lust hadden nog wat over dit onderwerp voort te praten. Gunstig werd beschikt op punt 9. By punt 10 stelde de heer Van Rhijn voor om dit voorstel nog aan te houden en door B en We. te doen herzien, omdat, naar spr. betoogde (in strijd met vroegere ambtelijke verklaringen), bedoelde agent ongeschikt is geworden in en door den dienst en wel door een worsteling met een dronken man. De Voorzitter had daartegen bezwaar, omdat B. en Ws. de vroegere geneeskundige ver klaringen als juist achten, waaruit niet blijkt dat die worsteling de oorzaak van 's mans verdere ongeschiktheid voor den politie dienst is. De heer Van Rhijn kan dus niet voor stellen het toekennen van een hooger pen sioen, wèl van een koogore personeel© toelage, hergeen echter niet werd gedaan, waarna het voorstel van B. en Ws. werd aangenomen. Toen alsnu punt 11 aan de orde kwam, gaf de heer Cock met het oog op bet ge vorderde uur (bij halfvijf), de afwezigheid der boogleeraren Zaayer en Siegenbeek van Heukelom en om andere redenen in over woging dit punt uit te stellen, doch daar bleek dat da Voorzitter en verdere leden wel den tijd hadden, trok hij z(jn voorstel woer in. Daarna betoogde hij dat z. i. tegen de concept verordening eenigo juridische bezwaren zouden zijn in te brengen, doch dat hij daarvan zal afzien om de zaak niet langer op te houden, om welko reden ook de Voorzitter bij de al- gemeene beraadslagingen niet in beschouwin gen zou treden. [De heer Van Hamel gaat heen.] Daarna kwamen de artikelen in behando ling, welke na eene opmerking van den heer Van Rhijn wat het art. omtrent de be noeming der leden van hot bestuur betreft,— onveranderd werden goedgekeurd. Hetzelfde geschiedde met de punten 12 en 13. Ten aai-zien van punt 14 stelde de heer Driessen voor om deze zaak te stellen in handen van de Commissie der Stedelyke W-rkinrichting, omdat deze belang kan heb ben bij het behoud van in het voorstel be doelde lokalen, welke verbouwd zouden worden. De Voorzitter zeide niet tegen uitstel te zijn, maar wèl om bedoelde Commissio in deze zaak te hooren, omdat zjj geen vaste Raadscommissie is. Wil de heer Driessen dus eerst nog bij hem, burgemeester, komen, om over de zaak to spreken, dan zal hem dit aangenaam zijn. De heer Driessen nam dio uitnoodiging met genoegen aan en stelde daarna enkel voor om de behandeling van dit punt aan te houden. Dienovereenkomstig werd besloten. Goedgekeurd worden de punten 15 en 16. Tot de volgende vergadering werd ook aangehouden punt 17, omdat do lijst der te rooien boomen eer6t Woensdag definitief was vastgesteld en nog niet aan de Raadsleden is rondgedeeld. Daarna werd do vergadering, niemand meer het woord verlangende, gesloten. Ingekomen waren o. a. de volgende stukken ML6ivo van do Gedep. Staten van Zuid Holland, ten geleide van de vastgestelde begrooting van do dienstd. Schutterij, dienst 1896, in overeenstemming met de door den Gemeenteraad voorloopig vastgestelde cijfers. Verzoek van H. T. Colenbrander, om afschrijving van plaats, dir. belasting, dienst 1895, wegens woonplaatsvorandering. V«rzoek van A. W. J. Van Driesten om terugbetaling van schoolgeld, voor zyne dochter, die de Kweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen niet meer be zoekt, over het 4de kwartaal, dienst 1894/95, en het 1ste kwartaal dienst 1895/96. Verzoek var. J. A. Longepee, om continuatie in do betrekking van Staus-Heelkuudige. Verzoek van E. J. Sculette, om vrystelling en terugbetaling van schoolgeld, Middelbaar Onderwijs. Verzoek van A. Collee Jr., om vrijstelling van de betaling van schoolgeld voor de Kweekschool voor Onderwijzers, over den geheelen cursus 1895/96. Verzoek van C. B. Duyster Jr., om vrijstelling van de betaling van schoolgeld voor zyn pupil C. J. Lodder, die de Hoogere Burgerschool voor Jongens sedert 1 Januari 1896 niet meer bezoekt, over de laatste twee kwartalen van den Vursus 1S95/96. Nader verzoek van de directie der Kon. Nederlandscho Grofsmederij in zake do ver laging van de brug over de Binnenvestgracht bfi het terrein der Grofsmederij. Gemengd Nieuws, Het aantal bezoekers vanden Academietuin gedurende het geheele jaar 1895 bedroeg 12,590. Naar w ij vernemen, is hierter stede eene schermvereeniging met voldoend aantal leden opgericht onder den naam: de Leidsche schermvereeniging „Houdt degen", welker doel is uitsluitend de Fransche methode te beoefenen en waarvan de oefeningen deze week reeds begonnen zyn. Een treurige verjaardag. Voor een 13-jarigen knaap uit Loosduinen, die gisteren juist op zijn verjaardag terechtstond wegens crie kleine diefstallen, vorderde het O. M. bij de Haagscbe rechtbank opzending naar een Rijksopvoedingsgesticht. De kleine deugniet wordt nog verdacht van veel erger dingen: o. a. van brandstichting onergerlijke dierenmishandeling. Te Scheveningen heeft zich eene sub-commissie gevormd tot het in ont vangst nemen van giften voor de nagelaten betrekkingen der bemanningen van de in de jongste stormen verongelukte sloepen uit Hiddelbamis en Vlaarrïingen. Te IJmuiden is binnengekomen een kotter van den reeder J. J. De Niet, te Scheveningen, van welks equipage een matroos zeer ernstig verwond was door hot breken van een lier. Door j h r. R. S. te 's Graven hage is bfi de politie aldaar aangifte gedaan van do vermissing, sedert gifteravond, van een brieventaschje, met een inhoud van ongeveer 2900 aan bankpapier, hetwelk hem vermoe delijk ontrold is. Omtrent den diefstal bfi den Haagschen geneesheer verneemt het „Vad." nader, dat Dinsdag-morgen een heer zich by den dokter aanmeldde om dezen te sprekon en verklaarde te zullen wachten, toen hy hoorde dat deze nog niet thuis was. In de studeerkamer gelaten, brak de onbekende daar een bureau open en verwijderde hy zich met een trommel met ongeveer 6000 aan effecten en f 3000 aan bankpapier, waaronder 2 bil jetten, elk van ƒ1000. Gelukkig waren de effecten, die aan een Vereeniging bebooren, van de coupon bladen ontdaan en werden deze door een der andere bestuursleden bewaard. De dief, die dus aan de effecten niets had, heeft ze dan ook in de trommel laten terugbezorgen en heeft zich met de bankbiljetten tevreden gesteld. Men meent den dief te kennen. Naar verder uit Don Haag wordt medegedeeld, is de verdtnki g gevallen op een p rsoun, die vroeger op niet eervolle wyze uit het officierscorps der administratie van de marine is verwyderd. Togen O. A. A., 2 6 j a r e n, koopman, hameltnde onder de fir.üia O. A. A., geooren te Muntendam, laatst gewoond hebbende te 's Gravonhage, thans vt-rinouoelyk uitgeweken naar Engeland, is coor de recutoank in Don Haag verleend rechtsingang met last tot instructie, en bevel tot gevangenneming, wegens beurioglyke bankbreuk. De officier van jusiitie te 's-Gravenbage verzoekt opsporing, aanhouding en bericht. Door den he or B. Pfaltrer, gros sier in bfiouteri ön en horloges to Atns'erdam, worden vermist 84 gouoen en zilveren zak uurwerken. De hoofdcommissaris van politie te Amster dam verzo«kt oen onderzoek naar deze tmrloges te doen instellen om by ontdekking deze in beslag te nemen on te hanuclen zoo^ls blyken zal t.o belmoren. Dezer dagen stond voor het kantongerecht te Haarlem terecht een inwoner van Amsterdam, die zich tu verantwoorden had „ter zake, dat hy in een ryiuigafdeeling der eerste klasse van een trein, gaande van Haarlem naar Amsterdam, op het oog nblik, dat deze aan het 6tation Halfweg stilstond, rookte, terwyi deze coupé «oorzien w«s van bordjes, waarop het verbod „niet rooken" duidelyk te lezen stond, terwyl beklaagde, niettegenstaande deze waarschuwing en die van den hoofdconductour, toch bleef rooken." Do kantonrechter verklaarde den beklaagde schuldig aan: „Rooken in eeno afdeeliug van spoortreinrytuigen, die daarvoor niet is aan gewezen", en veroordeelde hem, overeen komstig den eisch van het O. M., tot eene boete van 5, subsidiair 1 dag hechtenis, en in de kosten. Naar de „N. R. C t." verneemt, wordt heden, in zake den kindermoord te Rotterdam, eene beslissing van de rechtoank ten opzichte van de gedetineerden Willem Van Berkel en Catharina Wilhelmina Hoogsteden te gemoet gezien. Naar de „Arnh. C t," mededeelt, keert de coöperatieve Broodbakkery „Werk- mansbolang" te Arnhem aan hare leden over het jaar 1885 eene winst uit van 12 pet. Uit Amersfoort verneemt men, dat de tamboer, die Zondag oorzaak was dat Heilssoldaten hem van hun vereonigingsloka.il moesten verwyderen, daarby volstrekt niet mishandeld is, zoodat tegen hem niet alleen proces-verbaal is opgemaakt wegens dronken schap, maar ook wegens het verstoren van orae en noodeloos inroepen van geneeskundige hulp. Toch heeft de politie handen vol werk om de Heilssoldaten (ook de vrouwelijke) te beschermen. Men schrijft aan bet ,H bl." uit Vlaardingen Nog geheel onder den indruk van de zware ramp door hot verongelukken van de Vlaar- dingsche viscbsloop „Charlotta Louise" van de reeders G. Du Ry van Beest Holle en L G. Van Wingerden, heeft naar alle waarscbyn- ïykheid deze reedery eene herhaling van dit ongeluk getroffen, daar de haar toebehoorende vischsloep „Koningin Wilhelmïna", schipper Koenen, thans reeds meer dan vier en twintig dagen ter vischvaart uit is en eveneens dus wel met de geheele bemanning verongelukt zal zyn. Te zwaarder treft dit ongeluk, omdat de bemanning, evenals die van de „Charlotta Louise", te Zwartewaal thuis- behoorende, voor het grootste gedeelte met elkander verwant was. Ook het naburige Pernis heeft het verlies te betreuren van do vischsloep „Eersteling", schipper C. Schouten, reeder C. Zwanenburg, daar men van haar zoomin als van de be manning sedert het vertrek iets vernomen heeft. In den loop van eene maand heeft dus de Noordzeevisschery aan onze vloot vier schepen en 52 menschenlevens gekost. Door schipper Jacob Koster, van de sloep „Eendracht", gemerkt P R. 10, is te IJmuiden binnengebracht een stuk van een jol met het merk M D 18, afkomstig van de met 13 koppen verongelukte visschertsloep „Zeemanshoop", gemerkt M D 18, schipper Willem Viskil. Door de firma Ant. Jurgens, te Osch, is een boete van f 10,000 aan de ge meente Schiedam betaald voor het niet-voldoen aan een der voorwaarden, waarop door de genoemde firma grond van de gemeente ge- kccht is. Hiermede zfin de voorspiegelingen, dat de margarine industrie zich naar Schiedam zou verplaatsen, ydel gebleken. Een belangryk proces tusschen jonkvr. Van Tuyl van Serooskerken en den heer Van Gennep te Heeze, over een eeuwen ouden boom, dat in Sept. 1894 is begonnen, zal deze maand voor de rechtbank te 's-Her- togenbosch worden behandeld. Er zullen 43 getuigen worden gehoord. Te Hyken, gom. Beilen, ontvan gen in den laatsten tyd vele ingezetenen dreigbrieven, oogenschijnlyk van dezelfde hand afkomstig, en waarin sommige personen met den dood woroen bedreigd of hun allerlei schandelijk heden verweten worden. Al deze brieven worden op zeer geheimzinnige wyze in de woningen bezorgd. Tot nogtoe was het bij dreigementen ge bleven, doch Dinsdag-avond pmstreeks elf uren werd do landbouwer Eguert Scheper, een van de bedreigden, door een onbekend gebleven persoon, die zich in een heg naby de wouing van genoemden Scheper had ver scholen, aangevallen, waarbj) hem met een scherp mes twee sneden van boven tot btneden over den arm werden toegebracht en eene hand verwond. De nationale proefwedstryden van den Nederlindschen Scuaatsenrydersöond zyn bepaald op 15 qezer te Haarlem, Loeuwar- ,den en Utrecht, terwyl de eindwedstryd op Zaterdag den lSden dezer te Amsterdam zal worden gebouden. Als een be w fis, hoe veel valsch geld in omloop is, kan worden medegedeeld dat alleen aan bet Ryks Ontvangkantoor der accynzun te Amsterdam gedurende het jaar 1895 aangehouden werden 21 guldens en 15 rijksdaalders, waarvan vermoed werd dat ze waren veivaardigÖ in nabootsing van ectito muntstukken, welk vermoeden, by het onder zoek ctoor het muntcoilego te Utrecht, juist bleek te zyn. Slechts 2 dier stukken waren gegoten, do overige waren alle geslagen op valsche stem pels en vooral de ryksdaaliers waren zoo bedriegiyk nagebootst, dat alleen eon scherp en geoefend oog ze van de eente kon onder scheiden. In verschillende Duitsche grens plaatsen zullen kantoren worden geopend, waar de geslachte varkens, welke uit Holland woruen ingevoerd, door een veearts moeten worden gekeurd. Zoodanig kantoor werd deze we«-k reeds ie Emmerik geopend. Daar der- geiyke kantoren slechts bootstens één uur per dag geopond zyn, is het gevolg van dezen maatregel, dat de vleescb invoer van Holland naar Pruisen groote belemmering ondervindt. Gisteravond is te Luik een ploegbaas der Belgische Staatsspoorwog-maat- schappy door een trein aangereden en ernstig gekwetst. INGEZONDEN. Een antwoordt Den 4den October jl. plaatsten wy eon stuk naar aanleiding van het vertrek van Ds. Nardi („Nog eens het vertrek va?i Ds. Nardi"), dat wy, toen het niet beantwoord werd wy hadden veel geduld eerst den 12den Nov. deden volgen door eon artikel „De zwijgende Kerkeraad". Wy vroegen op do beleefdste wyze nog maals inlichtingen omtrent het vertrek van ds. Nardi. Weer bleef het antwoord uit en wy gaven do hoop op ooit iets officieels te zullen ver nemen. Wie schetst onze verbazing, toen wy in het „Leidsch Dagblad" van 7 Januari onder het hoofd Kerkelijke Berichten" eindelyk iets vonden, dat dan toch min of meor als een officiéél antwoord op onze vraag kon gelden. Vriendeiyk luidt dat antwoord allerminst, de toon is wel een weinig hartstochtelijk zelfs, men zou haast vragen of hy wel waar dig ia. Onwillekeurig schoot ons het bekende spreekwoord: „Ce n'est que la vérité, qui blesse" te binnen. Wy hadden het zwjjgen van den Kerkeraad onwaardig genoemd. En wat leest men? Ds. Chavannes, niet de Kerkeraad, is aan 't woord. De Kerkeraad krygt van hem een bewys van goed gedrag. Ten aanhooren van hoevelen? Volgens ZynEerwaarde is de Kerkeraad jaren lang werkzaam geweest „in den geest van vrede, onpartyrtigheid en openhartigheid." (Byzonder openhartig is de Kerkeraad qua Kerkeraad hij en na het vertrek van ds. Nardi nu anders niet geweest!) Wat men den Kerkeraad ten laste heeft gelegd, is „vuige laster". Nu is ons onbekend, waarvan men de Kerkeraad zooal „belasterd" heeft. In onze artikelen komt niet eene beschuldiging voor. Wy hebben hem noch van „heerschzuchtige plannen" verdacht, noch beweerd, dat hy „ds. Nardi het verbiyf hier onmogeiyk zou hebben gemaakt". Integendeel. Wy schreven (1 Oct.)„Men wist met groote zekerheid mede te deelen, dat er tusschen den Kerkeraad en ds. Nardi nooit harde woor den gevallen z'fin en vele der Kerkeraadsleden steeds zyne persoonlyke vrienden zyn ge weest." Wat ds. Chavannes dan ook gezegd heeft, raakt kant noch wal. Zyn antwoord is alleen merkwaardig door wat er niet in staat, Hy weet even goed als wy, wat er eigeniyk gefluisterd, neen, van de daken gepredikt wordt waar hem, de schoen wringt. Nog moet ZynEerwaarde gezegd hebben dat er „onevangelische hartstochten zyn gaande gemaakt." Hy wil „een meer evan- gelischen geest aankweeken." Wat beduidt dit alles? Wy voor ons bebbeD slechts gevraagd en vragen nog slechts„Kiescollege, toon u toc.la mannelijkzelfstandig en durf ons ds. Nardi teruggeven." Is dat een „onevangelische" wenseh? Wie zal zoo dwaas z(jn het te beweren Men ver- wyt ons, dat wy onze artikelen niet onder- teekenen. Neen, dat doen wy ook nu nog niet. Maar ds. Chavannes weet even goed, ja beter nog dan wy, dat het soms in gewichtige aange legenheid zijn nut kan hebben dergelyke artikelen niet te onderteekenen. Nu valt al het licht op de zakennu blijft iedere personenquaestie buiten spol. Twyfelt hy soms dat ons „vele" juist is? Waarom toont hy zich dan dus verstoord? Wy gelooven dat ook ds. Chavannes zü'ne gemeente liefheeft, en nu zich zulk een krach tige wenseh geopenbaard heeft ds. Nardi in ons midden terug te zienhy zyn invloed by kerkeraad en kiescollege - en oie invloed is gewichtig daartoe zal doen gelden. Moge onze wenseh spoaaig vervuld zynl Vele leden en vrienden der Wahche Kerk te Leiden. Leiden, 9 Januari 1S96. KOLONIËN. BATAVIA, 11-13 Dec. Het droog :ok te So r ibaia is op 11 De cember gezonken en afgeireven in het Ooster- vaarwator, waar het gestrand is. In Tami ing worot de rust zoozeer voor- goel hersteld geacht, dat er van bestuurswege een onderzoek wordt ingesteld naar de moge lykheid om dat landschap voor do exploitatie ooor Westerscho en Oostersche vreemdelingen open te stellen. Er zyn daar uitstekende gronden voor de tabakscultuur, en veel daar van is reeds door de rechthebbenden aan landbouwondernemers toegezegdvroegere uitgiften van gronden worden daarby niet in aanmorking genomen. J.-B Een jongmenscb, M. K., klerk op het residentiekantoor te Djokja, ging volgens de „Mat." op de onderneming Sedajoe op vogel jacht. By het springen over eene sloot kwam de trekker in aanraking met zyn pantalon, ten gevolge waarvan het geweer afging en de kogel door het lichaam drong, even beneden het hart. In hoogst gevaarlijken toestand werd hy naar het militair hospitaal vervoerd, alwaar hy thans wordt verpleegd. In aansluiting aan een bericht der „Sum. Crt.", dat generaal DykerhofF spoedig naor Batavia vertrekt ter bespreking van zaken met den landvoogd, kan het „Bat. N." rnede- deelen, dat gedurende diens afwezigheid het civiel gezag aldaar aan den resident Van Langen zal worden toevertrouwd, terwyl het militair beleid zoolang in handen van den luitenant-kolonel by den generalen 6taf Van Vliet komt. Hetzelfde blad verzekert dat tusschen gene raal Vetter en generaal Dykerhoff volmaakte overeenstemming bestaat over de op Atjeh'te volgen gedragslyn, en dat de berichten van het „Soor. Hand." over een ongunstige stem ming van het Sassaksche hoofd Goeroe Bang- kal onjuist zyn; de regeering blyft aan de gar nizoensvermindering van Lombok vasthouden. Generaal Vetter wordt tegen 14 December te Batavia verwacht. Op zyn terugreis zal hy Padang Pandjang aandoen, om daar het vyftiende bataljon te inspecteeren. Het post- on telegraafkantoor te Welte vreden zal worden uitgebreid; de kosten zyn geraamd op f 38,885. Oproer in Sampang. Van rogeeringswege is het volgende open baar gemaakt: „Volgens bericht van den resident teMadoera werd op 9 Dec. by een poging tot arresteering van een als heilig beschouwden Santri, die reeds aanhang bezat en den heiligen oorlog begon te prediken in de desa Pradjan, afd. Sampang, gewapend verzet gepleegd, waarby de wedono van Kotta Sampang licht werd gewond. „Daar de politie niet in staat was het verzet te onderdrukken, vertrokken de resident, de regent, de kapitein-instructeur en 96 barisansr naar Pradjan, stuitten op l'/a paal van Pradjan op 150 gewapenden, die den doortocht beletten; ondanks talryke aanmaningen weigerden uiteen te gaan en door steeds dreigender optreden en een poging om de onzen te omsingelen krachtdadig optreden noodzakeiyk maakten. Na een vierde salvo ging de bende uiteen, achterlatend 29 dooden en 1'2 gewonden. Daarna werd voortgsmarebeerd naar Pradjan, waar de Santri na hevig verzet gearresteerd werd met zes aanhangers." Het „Bat. Nieuwsblad" laat hierop volgen: „Het oproer in Sampang moet in verband staan met de benoeming van den laatsten regent van Sampang. Tjamplong, de plaats, waar de ontevreden heid losbarstte, is slechts vyf paal van de afdeelingsboofdplaats en vijftien paal van Pa- mokasan verwyderd; vandaar dat de resident en do gewapende macht het zoo spoedig be reiken kondon. Hyat Semanteri staat in den reuk van onkwetsbaarheid en verkroeg o. a. dfi&rdoor een grooten aanhang. Toen de resident, die door den controleur en een kapitein met drie luitenants en zös sn negentig man der barisans vergezeld werd, op hem stuitte-, had hy circa vijfhonderd gewapende volge lingen by zich. De lieden werden tot drie malen toe gesommeerd zich over te geven en toen dat geen gewensehte gevolgen gaf, werden twee geweersalvo's gelost, die tal van personen in het stof deden byten. Volgens onze informatién moeten er 49 dooden ge vallen zyn, hoewel het telegram slechts van 29 spreekt. Na de salvo's 6patte de bende uiteen en namen de overgeblevenen de vlucht land waarts in; de resident vole de hen en had het geluk betrekkeiyk spoedig tegenover een hunner afdeelingen te staan, by welke Hyafc zich bevond. "Wederom werd tot overgave gesommeerd en wederom werd een weigerend antwoord gegeven; de resident, die zag dat hy nu de overmacht had en afkeerig was van bloed vergieten, liet het troepje omsingelen en ge vangennemen, wat zonder verderen tegen stand plaats had. Of de opstand vertakkingen heeft, weet men nog niet." Door den gouverneur-generaal van Ned.-TndiÖ zijn de volgende boschikkingen genomen: Civiel Departement. Verleend: Met ingang van den dag dor maand Maart 1806, waarop hij zijn betrekking zal nedetleggen, wegens lang- durigen dienst, een jaar verlof naar Europa en met boboud van zijn standplaats, nan den hulpprediker ten dienste der inlandsche christengemeente te Tondnno (Monado) H Hooker. Belast: Gedurende de tijdelijk afwezigheid op Atjeh van den civielen on militairen Gouver- uenr van Atjeh en Onderhooiigheden dep gcueraal- majoor C. Deijlcerhnff; met het civiel bestuur over gehoornd gewest, de rosident voor do Atjehscho zaken in hot algemeen en voor de uitvoering der scheopvaartregeling en alles wat daarmede in verband staat in het bijzondor K. H. Van Langen; met de aTdoening der militaire aange legenheden in genoemd gewest, de Init.-kol. Dij den generalen staf C. P. T. Van Vliet. Oeparl' mod van Oork g. O v e r g e p 1 a a t s t: Bij den gew. en plaats, geniedionsf ter Sum. Westk. to Fortdo-Kock, de iste luit der genie te Atjeh, geëv. naar Padang, C. J. Schleijer; bij den gew. en plaats geneesk. dienst in de 2do nul. afd. op Java te Salatiga, de off. van gez. 2de kl., geëv. van Atjeh naar Padang, C. H. Hillo; naar Willem l de off. van gez. 1ste kl. te Salatiga, L. H. Lebbe; naar Willem I do off. van gez. lsto kl. te Somavang F. Preitner; by den gew. en plaats, geneesk. dienst in de 2de mil. afd. op Java te Willem t de off. van gez. 2do kl. to Atjeh, J. D. Enderlé; bij dien dionst van Palembang, te Djambi, do off. van goz. '/!de kl. to Willem I H. L. Roelsseraa; idem van Atjob en Onderh. de off. van gez. 2de kl. te Djambi, F. J. Hagen. Verleend: Een maand verlof naar Fort-de- Kock. wegens ziekto, aan den magnzrjnm. latekl. (kapitein) der mil. adm. D. J. Caminha. Verlengd: Met een maand bet tot herstol van gezondheid verleend verlof naar Sindanglaija aan den 2den luit. der inf. te Mr.-Coi nelis E. Schiitt. Overgeplaatst': Bij bet 9do bat. inf. de kapitein bij het 3do bat. inf. H. A. D. Koedijk; by bet lsto depot-bataljon, do kapitein bij het lste garnizoens-bataljon van Atjeh en Onderhoo- righeden te Oleh-loh A. W. Paalman; 'bij het 4de depot-bat., de kapitein by het 15de bataljon infanterie H. Verschooff; by bet garns.-bat. van do üdo urilit. afd. op Java, do lste luitenant hg het 15de bataljon infanterie J. A. Kohier; t bij de troepenmacht in Atjoh t. n. i. de kapt. bij het garnizoens-bat. der Zinder- en Ooster-afd. van Borneo B. J. Tjassens Kciser; bij de troepenmacht in A^oh t. n. i, de lsto 1 luit. bij de compagnie koloniale reservo bij liet 8ste bat. inf. tc Willem I. D. J. Van Leer; de lste luitenant by liet garnizoens-bat. van Palem bang te Tebing Tinggi J. Rippe, en de luitenant bij het garnizoens-bat. der Zuider- en Ooster-afd. van Borneo te Kendangan A. Geerisema Beckeringh bij het 8ste bat. inf. do lste luitenant bij de 1 conip. kol. reserve te Willem 1. H. C. J. Ter Beek; bij den troin op Lombok de lste luit. bij het 11de bataljon infanterie op Lombok J. A. G.Jhr. von Schmidt auf Altonstadt. Ingetrokken: De plaatsing bij het 4de depot-bataljon en bij aankomst geplaatst bij de troepenmacht in Atjeh t. n. i. de kapitein der infanterie van verlof uit Nederland terug ver wacht H. F. Th. Van Blokland. Eervol ontheven: Van zijn adjudants-be- trekking en overgeplaatst bij liet subs.-kader to^. Batavia, teD einde te werk te worden gesteld bij de IIde afd. van het D. v. o. de lste luitenant adjudant bij het 11de bat. inf. H. N. A. Swart. Geplaatst: BH aankomst bij het lste depót- bat. do lste luits. der inf., uit Nederland venvacht wordende als zijnde gedetacheerd bij het leger h. 1.1. O. W. Gobius on R. Laman Eijssouius VVicbera; bij aankomst bij bet lste depót-bat., de 2de luit. der inf. nit Nederland verwacht wordende als bestemd voor den dienst b, t. 1. J. fl. C-Vastenou. V erlsend: Een maand verlof naar Soeka- boemi wegens ziekte aan den kapt.-intendant der militaire administratie C. J. Th. Smits; een maand verlof naar Malftng, wegens ziekte, aan den ingenieur werktuigkundige bij den art. constructie-winkel te Socrabaia, Ch. E. Kocb. O n t h e v e nj: Eervol van zijn detach earing naar Soemenep, ton einde aldaar waar te uemen den civielen geneeskundigen dionst en den ge neeskundigen dienst bij do Barisans, de officier van gezondheid '2de kl. J. A. Van Hasselt, met bepaling dat hij bij bet leger zal worden terug gevoerd van iv la suite. Overgeplaatst Bij den gewest, en plaats, geneeskundigen dienst van Lombok, de officier van gez. '2de kl. te Soerabaia, J. A. Van Hasselt.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2