MENGELWERK. Weekblad voor de Jeugd. Dr. Ritsema Bos zegt o. a. in zijn „Land- oouwdierkunde" (biz. 431): „Zijn voedsel zoekt hi) (de Ooivaar) op vochtige weilanden en in andere vochtige streken. Het bestaat uit veld muizen, waterratten, jonge hazen, jonge vogels, slangen, hagedissen, vischjes, insec ten, enz., enz." Dus ook jonge hazen en jonge vogels. In de „Praktische Geflügel-Züchten" werd voor enkele jaren medegedeeld, dat een ooievaar vijf jonge patrijzen in een oogwenk binnenslokte. In den jaargang 1882 van het „Monatschrift des D. V. zur Schutze der Yogelwelt" somt een hoer Rüdiger een aantal dergelijke feiten op; in de „Neue D. Jachtz." werd bewezen dat de ooievaar talrijke jonge hazen en patrijzen verslindt. Freiherr von Ralde, een goweldig jager, getuigt door jaren lange ondervinding, dat de ooievaar zeer schadelijk voor hot wild is en bij zou hem zelfs onder de schadelijke vogels willen ge rangschikt zien. De Gebr. Müller, als uitste kend© kenners der dierenwereld bekend, leggen hem nog eene andere misdaad ten laste, nl. dat hy enkel uit moordlust de zoo nuttige padden vervolgt. Eten doet hij ze niet, want hy heeft er eon afschuw van; maar met z(jn langen, scherpen snavel rijt hy den paddc-n den buik open en laat ze dood liggen, pezelfde Gebr. Müller zeggen nog: „Naakte jonge vogels staan hem zeer aan en als hy er dikwyis van geproefd heeft, plundert hy niet nu en dan als toevallig de nesten van op den grond broedende vogels, maar hy zoekt ze ook vol yver op. Veel- vuldiger dan in 't algemeen wordt aange nomen, vallen hem ook jonge hazen ten prooi." Dus hy krygt heelwat op zyne verantwoor ding en verdient zeker geene byzondere be scherming. F'inantiëele Kroniek. De fondsenmarkt heeft in den laatsten tyd veel stooten en stootjes te verduren gehad en moer dan genoeg haar deel gekregen van de onguDstigo nawerking van de opeenvol gende finantiöele crisissen, waardoor het vorigo jaar zich in de laatste maanden zoo heeft gekenmerkt. Nauwelijks is op de markt eenig herstel te bespeuren van de zware slagen, door de inoenstorüng der mynwaardon-speculatie en do Turks-die crisis veroorzaakt, of President Cleveland vindt het noodig om tegen Engeland de tanden lo laten zien en eene zeer uittar- tonde houding aan te nemen. Heeft het grootste gedeelte dor beschaafde wereld, van harte aan Engeland zulk een slag in het aangezicht gegund en zich verkneukeld inde ruwe maüier, waarop Amerika van oone allesbehalve vriend schappelijke gezindheid heeft biyk gegeven, zoo kan loch ook niet worden ontkond, dat de bom eene verkeerde uitwerking beeft gehad on moor schade aan Amerika heeft berokkend dan vermoedelijk van te voren is voorzien en bedoeld. Nauwoiyks is ook hier eene kleine verademing gekomen, of uit de Transvaal komen z?er onrustbarende berichten van een invallende roof horde (waarby Enge land ook alweer in het spel is), waardoor do Londenscho on ook de Amsterdamscho Beurs (do laatste echlor minder) weer een knak je kr(|gt. Groot is de iüdruk niet, welken de Transvaalscho aangelegenheid opdeB-urs alhier heeft gemaakt; alleen de verschillende waarden der ZuidAfrikaansche Spoor wegmaatschap py ondorvondon daardoor oeno bolangryko daling. Overigens word de goheole aangelegenheid zeer kalm bekeken, misschien wel omdat de inzichten en meeningen, welke door eerste Transvaalscho handelspersonen te Amsterdam worden uitgesproken, er op wyzen dat do toestand niet zoo gespannon is, als de be richten zouden doen onderstellen. Daarby is do zekerheid vry groot, dat Engeland eer pogingen zal doen om, nu het tot eone botsing is gekomen de opgewondenheid zooveel mogeiyk tot bedaron to brengen in plaats van ze aan te wakkeren, daar het wol overtuigd is dat de boeren op zulk eon machtigen steun zouden kunnen rekenen, dat de gevolgen slechte in het nadeel zouden uit vallen. To Londen echter was de Beurs meer onder den invloed, en het is niet te ver- wondoren dat vooral de mynwaarden een zeer gevoeligen knak kregen en de geheele Beurs min of meer onder den indruk bleef. In ver band daarmede waren de onkele Trans vaalscho waarden, welke hier worden verhandeld, aanvankelijk belangryk lager, doch konden zich, na de tydingen der volledige nederlaag van de opstandelingen, weer even spoeiig herstellen. Overigons blyft do aandacht der Beurs hoofd- zakelyk gevostigd op Amerika en de pogingen, daar aangewend om voor het sluiten eener niouwo groote leening in het reine te komen, want er is geen land, waar de verschillende politieke partijen zoo direct met het munt- vraagstuk in verband staan als daar. De be langen van het land staan daar geheel op een zfjwog, wanneer de goud- en zilverpartyen aan het woord z(jn, en hoewel de stryd daar voor geschiedt onder de vaan van het al- genieen bolang, is het in werkelykboid slechts een stryd tueschen de twee machtige politieke partyen. De aanleiding tot de nieuwe leening is uitsluitend het verminderen der goud-reserve der schatkist beneden het minimum-poll van 100 millioen dollars, en lang en breed is or overwogen op welko wyze het beat tot het verkrijgen eener nieuwe hoeveelheid goud te gerakon. Voor de goud mannen is de intrekking van het papieren geld, do zoogenaamde „greenbacks", het eenige red middel, en zoolang dit niet geschiedt, be schouwen zy elke poging tot behoud van goud in de schatkist als nutteloos, en het uitecbryven eener nieuwe leening als een tydelyke hulp, waardoor den ïyder wel een verdoovend middel wordt toegediend om de pyn te verzachten, doch niets hoegenaamd wordt verricht om in de ernstige wond maar eenigszins verbetering te brengen. Eu zoo werd de regeering overstroomd met leeningsvoor8tellen en amendementen, terwijl ook de wyze van uitvoering veel stof tot twisten gaf. Dat de nieuwe leningsvoor waarden intu8schen aan de regeering nog hoofdbrekens genoeg zouden geven, is wel te begrypen, want indien werkelyk de leening was aangewezen om in Amerika zelve te worden geplaatst, waarvoor met het oog op de vyandige houding tegenover Engeland ook veel te zeggen viel, dan zou er toch heel veel kans bestaan, dat het publiek, om de inschrijvingen in goud te kunnen voldoen, eerst het noodige goud zou moeten machtig wordeD, hetgeen voornameiyk door onttrekking aan de schatkist zou moeten geschieden. Nu is in de laatste dagen wel minder goud uit gevoerd, niet omdat er in de behoeften voor Europa minder vraag is gekomeD, doch omdat de voorname banken do „greenbacks" vast houden, zoodat daardoor de gelegenheid om veel goud aan de schatkist te ontnemen, tydelyk, maar kunstmatig, tegengehouden wordt. Doch juist in deze kunstmatige sluit boom hoe goed wellicht bedoeld, kan een erger kwaad schuilen, nameiyk het ontstaan van oen goud-agio. De vrees hiervoor zou echter nog gegronder en van nog meer be- teekenis zyn, indien een agio mocht ontstaan ten gevolge van de onmogelykbeid om een voldoenden goudvoorraad te biyven behouden, en de aanmunting van zilver weer zou wor den ter hand genomen, want in dat geval zouden zelfs de beste spoorweg obligatiën, in goud betaalbaar, daarvan den invloed onder vinden, in den vorm eener veel ongunstiger verhouding tusschen de rentelasten en de netto inkomsten. Intusschen worden krachtige pogingen aangewend (vooral door SöDator Shorman), om ditmaal het kwaad goed onder de oogen te zien en de opbrengst der leening uitsluitend aan te wyzen tot intrekking dor „greenbacks". Mocht men het zoo ver kunnen brengen, dan zou zeer zeker een periode van grooter vertrouwen en van meerder kracht voor den geheelon Amerikaanschen handel kun nen aanbreken, doch veel kans daarvoor bestaat er nog niet. De Amerikaansc-he Spoorwegmarkt was overigens vry kalm. Do aandeelen Union- Pacific verkeerden in iets vaster houding, na de bekendmaking dat do tormyn van too- troding nog verlengd was, en ook dat do stortingen op c'o aandeelen niet eerder zouden worden opgevraagd dan nadat het reorgani satieplan werkelyk zyn beslag zal hebben gekregen. De ontvangsten der Missouri-Kansas blijven aanhoudend en vry belangryk ver minderen, hetgeen voor zoover het de ver mindering in December betreft, wordt toe geschreven aan groote ovorstroomingen en werkstaking in steenkolenmynon, beide oor zaken, voldoende om op de oxploitatie-rekcning een ongunstïgen invloed uit te oefenen. De daling der aandeelen Baltimore en Ohio staat in verband met zeer ongunstige be richten omtrent dozo Maatsc-happy, welke aanvankeiyk behelsden de benoeming van een receiver. Dit schynt niet het geval te ztJn, doch wel is hot zeker, dat de Maat- scbappy in moeilijke omstandigheden verkeert. Er zyn dan ook reeds plannen tot verster king in behandeling, hierop neerkomende, dat een bedrag van 10 mill, dollars tweedo pre- feiente aandeelen zou worden uitgegeven, welke aandeelen tegen den koers van 50 pet. aan do tegenwoordige aandeelhouders zoudon worden aangeboden. Onder do inheemsche fondsen trok eene rijzing in aandeelen Petroleum bronnen in G a 1 i c i de aandacht. Deze ryziDg werd veroorzaakt door het bericht, dat nieuwe boringen zeer gunstige resultaten haddon op geleverd, terwyl een statistiek in een buiten- landsch blad ook een zeer groote petroleura- opbrongst in Galtciö in het algemeeD, aantoont. Voor obligatiën Duinwater-Maat schap p y is het uur der verlossing nog niet geslagen. De nieuwe leening, door de Gomeento Amsterdam aan te gaan, tot over neming der Duinwater-Maatschappy volgons de onlangs getroffen overeenkomst, beeft geen genade kunnen vinden in de oogen van Gedeputoorde Staten, op grond van te be zwarende aflossingsvoorwaarden in de toe komst. De houding der Koloniale markt was over bet algemeen niet ongunstig, be houdens oeno vry scherpe daling der Assa il a n-soorten. De Russische markt bleef vry vast en profiteerde zeer van de met Januari beschik baar komende gelden, welke in deze fondsen goede b-legging vonden. Ook Hongaar- sche pandbrieven werden voor dit doel in tamelyk groote bodragen opgenomen. Spaansche fondsen werden onmid- deliyk te Parys in de hoogte gezet, toen be kend werd dat de opstandelingen te Cuba gevoelige nederlagen hebben geleden. De Parysche markt blyft nog steeds belangryk by deze waardon geïnteresseerd en hieraan is de vaste houding te danken, daar de naweeën van den opstand en de daaraan voor Spanje verbondon zware finantiëele offers vroeg of laat wel merkbaar mosten werden. Turksche fond son hadden een kalm verloop, hoewel het duideiyk wordt dat de Porto op allo manieren moet trachten de noodige gelden te bemachtigen, ten einde daardoor in de mogolykheid te biy ven om den opstand te beteugelen. De staat der inkom sten wyst wel eene vermindering aan, doch niet van dien aard, om eenige vrees voor de rentebetaling te doen ontstaan. {Rijnlandsche Bank.) Vernietiging van een Raadsbesluit. By koninkiyk besluit van 23 Dec. 1895 (Stbl. 225), opgenomen in de Staatscourant van 4 dezer, is op de voordracht van den minister van binnenlandsche zaken vernietigd een besluit van den Raad der gemeente Ambt- Hardenberg van 19 Aug. 1895, waarby de heer C. De Vries is benoemd tot onderwijzer Een race met een cycloon. Uit het Engelsch. Het was een mooie dag in Januari 1890. Jack Westlake, een jong machinist, in Reading (Pennsylvania), had zijn neef en nichtje Munro over, en was druk bezig hen al de merk waardigheden van den spoorweg te laten zien. Tom Munro en hy waren oude schoolkame raden en daarby was Jack zeer gesteld op zyn aardig blauwoogig nichljs Nelly, zoodat men kan begrypen dat hy Z09r trotsch was op zyn baantje als gids en op alle manieren trachtte hen een goeden indruk van z\jn kennis en gewichtigheid te geven. Doch na eeri korten tyd vond Nelly, dat zo nu meer dan genoeg gehoord had over loco motieven, Pullmancars en dergeiykeo, zoodat haar blik begon af te dwalen en weldra ge vestigd bleef op een kolossaal baksteonen gebouw van vier verdiepingen met een toren, ongeveer honderd voet hoog. „Wat is dat voor eon gebouw, Jack, met dien hoogen toren? 't Lykt wel een vier kante rots." „O, dat is de beroemde meelfabriek, die ons Reading lang geon oneer aandoet. E911 flink gebouw, vindt ge niet? En geloof gerust, dat het stevig gebouwd is ook; een aard beving zou er bepaald moeite aan hebben," Nauwelyks bad hy deze woorden gesproken of het was alsof het licht der zon plotseliog verduisterde; de wind stak hevig op en aan alle zyden hoorde men opeens het gehuil en gejank van honden. „Hemel I wat gebeurt er? Er moet bepaald iets vreeseiyks geschieden I" riep Nelly, ter wyl zy met beide handen Jack's arm groep. „Kyk daar by die heuvels! O, 't is alsof de wereld zal vergaan I" Het was niet te 'verwonderen dat een meisje van zeventien jaar op dat idee kwam, want hetgeen zy zagen wa3 voldoende om haar broeder en neef het bloed in de aderen te doen stollen. 't Was of een akelig, geheimzinnig licht de heuvels bescheen en men zag zware boomen, telegraafpalen, wagens en allerlei voorwerpen opgenomen worden en door de lucht zweven, alsof zy volstrekt geen gewicht hadden. „Het is een tornado!" schreeuwde Jack, „en zff komt recht op Reading aan. De beele stad zal met den grond golyk gemaakt worden, en het zal mooi z(jn als één mensch op de honderd het overleeft." „Springt op, gauw l" riep een stem achter hen. „Ik bon de machinist van de „Garfield," mynheer Westlake, en myn machine staat, met vol stoom op en een flinken voorraad kolen, klaar. Het is onze eenige kans, doch spoedig, voor het te laat is 1" Zy wendden zich om en daar stond vlak acht9r hen een der nieuwste locomotieven der maatschappy, die juist een paar dagen geleden een proeftocht gedaan had en het toen gebracht had tot een vaart van byna honderd on drie myi per uur. „Tom, Nelly, springt er op, dadelijk 1" brulde Jack, hoewel de anderen zyn stem slechts met moeite verstonden. Nelly Munro was een flink meisje en de gedachte van flauw vallen kwam niet in haar op. In een oogenblik was zy op de locomotief en de beide anderen sprongen achter haar aan. Zonder tyd te verliezen zette het gevaarte zich in beweging, nauwelyks vyf minuten nadat zich de eerste onheilspellende teekenen vertoond hadden. Het scheen dat men in de stad nog niets aan de openbare school te Lutten aan de Dedemsvaart. De vernietiging is gegrond op de volgende óverwegingen: dat ingevolge art. 28, achtste lid, der wet op het lager onderwys, de benoeming van onderwijzers, aan openbare lagere scholen ver bonden, geschieden moet uit eene voordracht van minstens drie bevoegden; dat de benoeming van den heer C. De Vries is geschied uit eene voordracht, die slechts één naam behelsde, terwyl nog een ander bevoegde zich als sollicitant had aan gemeld en door Burgemeester en Wethouders geen afdoende gronden zyn aangevoerd, welke t-egen diens plaatsing op de voordacht be zwaar moesten opleveren; dat derhalve voormeld Raadsbesluit in stryd is met de wet. bemerkt had, doch als zy ophielden om te waarschuwen, zou het hun onfeilbare onder gang zyn en waarschynlyk was het dan toch te laat voor de inwoners van Reading om te vluchten. »'t Is best mogeiyk dat wy de eenige vier zyn, die er levend afkomen 1" zeido de machi nist. „Ik kan er nu nog niet te veol vaart achter zetten, doch zoodra wy eenmaal de viaduct over da „Schuykill" gepasseerd zyn, zal ik de veiligheidsklep vastzetten en dan moeten wy maar op Gods genade doorjagen." „Gave God, dat wy reeds daar waren 1" zuchtte Jack Westlake. Tom Munro zeide geen woord. Hy stond met saamgeklemde tanden, bleek gelaat en een uitdrukking van wanhoop en afgiyzon in de oogen naar achteren te stareD, waar de tornado in haar razende woedo alles ver nielde. Nelly lag op haar knieën, met de handen voor de oogen; of zy bad of schreide, kon men niet zien. De duisternis nam eer toe dan af en de wind gierde en loeide om hen heen met een geweld, dat het sissen en stampen der loco motief overstemde. Het was reeds oei. deel der tornado, doch de vluchtelingen \vï maar al te gosd, dat deze storm slechts zephyr was, verge leken by de windkracht in de nabyheid van het centrum der tornido. „Hoezee, daar is u viaduct 1" riepen Jack en de machinist gel y kt y dig en eenige oogen- blikken later voelde men dat de reeds duize lingwekkend© meer eu meer toenam. Da sterke yzeren brug trilde en schokte, toen de locomotief er met zestig-myls vaart overheen vloog on reeds begon men zich meer gerust te voelen, toen Jack plotseling uitriep „Daar gaat de meelfabriek over den kopl" Allen keken om en wat zy daar zagen was voldoende om bet stoutmoedigste hart van schrik en ontzettiDg to doen stilstaan. De volle kracht van den cycloon scheen opeens het zware gebouw te treffen dat reuzenwerk, waarvan Jack geen kwartier geleden gezegd bad, dat een aardbeving er werk mede zon hebden en neer viel de toren, in zya val hot dak verbrijzelende en de moren medesleepende. Onmiddellyk daarop viel de tornado op de stad zelvo aan. Huizen vielen in, alsof zij van kaarten gemaakt waren; het station, dat zy zooeven doorge vlogen waren, stond reeds niet meer en zware goederenwaggons werden als veertjes opgelicht en vele meters verder in splinters neergeworpen. Ean oogenblik later werd de stad dooreen bocht in de Jyn aan hun oog onttrokken. Zy waren nu full speed op weg naar Pnila- delphia, dat ongeveer vijftig myien om de ZO. lag. Maar zy waren nog lang niet als gered te b3Schouwen. Al konden zy de tornado vóór- blyven, dan waren er toch nog vele gevaren te overwinnen. Één verkeerde wisselstand of een enkele bagagewagen, die op hun spoor stond, kon hun ten verderve voeren. En dit was heel goed mogelyk, want de locomotief werd natuur!yk niet verwacht en al was de telegraaf niet gestoord, dan nog zou in de alge- meene verwarring en ontsteltenis niemand er aan deDken haar aankomst te seinen. Tevens was er op de lyn nog een trein in dezelfde richting; deze had Reading wel is waar één un- vyf minuten vroeger verlateD, doch met hun vliegende vaart hadden zy veel kans dezen trein vroeger of later in te halen. De tornado scheen de rails te volgen, iets wat trouwens gewoonlyk gebeurt. Elk ge bouw of voorwerp ter zijde der baan scheen haar aan te trekken en in een oogenblik was het verwoest en verpletterd, doch na zoo'n zywaartsch uitstapje keerde zy onveranderiyk weer tot de spoorbaan terug; echter werd door dezen zig zag-weg haar vaart verminderd. Soms zag men haar heur weg vervolgen zonder eenige schade aan te brengen, om dan weer plotseling als ten gevolge van een opkomende gril neer te slaan, over groote afstanden de rails opbrekende om hen weg te werpen of als kurketrekkers in elkander te draaien. Het was hun niet mogelijk elkander een woord van bemoediging toe te voegen, want al hadden zy een scheepsroeper gehad, dan ware het nog onmogelyk geweest zich ver staanbaar te maken. Elk oogenblik vlogen zij een station voorby, dat in het volgend moment reeds door de tormado verbryzeld werd. Voort maar, steeds voort! De machine hygt en blaast, als een mensch, die vervolgd wordt en byna achterhaald is. Verder, steeds verder 1 Elk oogenblik kan de ketel springeD, want de stoomspanning is ten top gevoerd en de veiligheidsklep staat vast. E9n enkele waggon, die op de rails staat, kan hun het leven kosten; doch dit alle3 tolt niets; een zekere dood wacht hen, als zij ook maar oen oogenblik verpoozen. En hun dood werd meer en meer zeker, want steeds won de tornado veld en haalde hen langzaam in. Weer een station en een flinke ook. Zy hooren een geschreeuw, zien menschen diö wuiven met handen en doeken twee secon den later zyn zy er reeds door en voorby. Doch wat is dat? Gebeurt er een wonder? Het station ligt wel is waar in puin, maar da cycloon spoedt zich in zydelingsche richting voort en verwijdert zich verder en verder van de „Garfield". „Zy volgt het zy spoor, zy ia op weg naar Nieuw York, wy zyn gered 1" juichte de machinist. En inderdaad, het was zoo. Reeds vermin derde de duisternis en een oogenblik later brak de zon door en werd de lucht weder helder blauw. Zy waren werkelyk op verwonderiyke wy*e van den dood gered. Dit alles was gebeurd binnen den tyd van een half uur en terwyl de locomotief kalmpjes het station van Philadelphia binnenstoomde, had de tornado Nieuw-York en Brooklyn reedB bereikt, hoewel zy, door al haar krachtsinspan ningen onderweg, daar veel minder sterk aan kwam dan in Reading, maar toch nog kracht genoeg had om in Brooklyn veel als een kaartenhuis door elkaar te gooien, het" geen verscheidonen matrozen den dood kostte. In Reading had de cycloon niet zulke hevige verwoestingen teweeggebracht als de vier vluchtelingen gevreesd hadden. Wel waren enkele huizen, daken en achoorsteenen als offers gevallen en vooral de spoorbaan had ontzettend geledon, doch zyn voornaamste gewelddaad was gowoest het doen instorten der meelfabriek. Van de 300 arbeiders worden er 25 gedood on 52 anderen ernstig gekwetst. Burgerlijke Stand. ALKÉMADE. Geboren: Cornelis AntoiriasJ Z. van Johannes Van der Wereld on Engeltje Do Jong, Johanna Margaretha, D. van Johannes Jacobus De Prio en Adriana Maria Nadernian. Johanna Anna, D. van Jacobas Bakker en Antonia Heemskerk. Overleden: Hubertus Zoet 14 j., Z. van Daniël Zoet en Maria Van der Ploeg. - Marijtje Van Tol 20 m., D. van Cornelis Van Tol, over!., en Anns ulsbos. Cornelia Johanna Jacobs 13 j., overl. to Weesp, D. van Johannes Jacobs en Elekje Westerdijk. Ccrardus tluigsloot, 9 tn., Z. van Gerardus Nuigsloot on Elisabeth Jacoba Kouwen- hoven. Hoofddorp, (Haarlemmermeer). 2 Januari. Witta Tarwe ƒ5.50 a ƒ6.25, R >öro f 3.75 a ƒ4.Haver ƒ5.— a f 5.50, Winterg ret ƒ3.75 a ƒ4.Duiven- boonen f 5.25 a f 5.65, Pdardenboooen ƒ4.70 a 4.85. Bruiceboonen a f—.Groene Erwten fi. 50 a f Kaoariezaad 66 a 5. LICMTgTRRRTR. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek WEEK van 15 tot 21 December. Datum. Uar A an til. Gem. Eng. SUndk. 15 Dec. 4.30 6.30 7 16.8 IR 4.30 6.15 8 16.6 17 4.30 6.3o 7 1C.8 18 4.30 6-30 8 16.4 19 4.30 6.15 7 16.6 20 4.30 6.30 8 16.8 21 4.30 6.30 8 16.8 Dit beteekent: Wanneer men 5 cubic foot 141.f liters per nnr van zulk gas verbrandt in een Sngg^a London-Argand-St&ndard burno No. 1, met 24 gaatjes, wordt een licht verkregen, dat-in sterkte gelijk staat mot 16.-1, 16.6 enz. Staadaardkaarsen, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammon Bpormaceti per uur verbrandt. Aflevering 2 van dit woekblad wordt indé volgende week aan de kleinen verzonden. Da eerste aflevering ontvingen de geabonneerden in December kosteloos ter kennismaking. Wy raden onzen- jeugdigen abonnés aan de tweede en volgende afleveringen in het omslag van de eerste aflevering te bewaren. Aan het eindo van het jaar worden tegen goedkoopen prys nette banden verkryg- baar gesteld. Al degenen onzer jeugdige abonnés, die hunne boekjes netjes bewaren en aan het einde do vijftig afleveringen zenden om fa' laten binden, ontvangen eene verrassing l Men beware ze dus met zorgl DB UITGEVER.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 6