Wordt terstond gevraagd: Weekblad voor de Jeugd, Benrs van Amsterdam. Noordwijk aan Zee. Th. VAN DAM, te Noordwijk-Binnen, AD VERTENTIËN. Gevraagd iculiere Veiligheid! wederrechtelijk het Transvaalsche grondgebied zijn binnengedrongen) officiöel ter kennis van de Duitsche regeering heeft gebracht, dat zjj het optreden der Britscho Zuid-Afrikaansche Maatschappij (Chartered Company) tegenover de Zuid-Afrikaansche Republiek ten stelligste afkeurt en den heer Jameson onmiddellijk bevel had gegeven, met zijne bende het Transvaalsche grondgebied tö verlaten. Ondanks deze vlugge en bevredigende ver klaringen van de Engelsche regeering, bestaat te Berlijn een zeker wantrouwen, dat de houding van do Chartered Company heimelijk is goedgekeurd te Londen. De bladen veroor- deelen zonder onderscheid de brutale vrede breuk, en keuren het scherpe optreden van de Duitsche regeeriog goed, omdat dit beant woordt aan de politieke belangen en de positie van Duitschland. De „National-Ztg." zegt: Men moet af wachten, of het wat helpen zal, dat de Engel sche regeeriug dr. Jameson heeft gedesa voueerd. Het zou niet de eerste maal zijn, dat Engeland officieus ongeregeldheden in overzee6che landen opstookt, om een voor wendsel te hebben om tusschenbeide te komen. Zulk een handeling moet door Europa, waarbij de Amerikaansche Unie zich gaarne zal aansluiten, veroordeeld worden. Do taal van minister Chamberlain tegenover president Kruger is aanmatigend, want Transvaal is een onafhankelijke republiek en mag hulp zoeken waar zy die meent te kunnen vinden. De mogendheden moeten deze gelegenheid aangrijpen om in Zuid-Afrika op ondubbel zinnige wijze alles in het reine te brengen. Met ydele beloften zal Engeland het wan trouwen tegen zijne politiek niet wegnemen. Niet alleen de „National-Zeitung", maar ook de „Kolnische Zeitung" gaat voort aaet haar heftige aanvallen tegen Engeland. In oen hoofdartikel, aan de Transvaalsche quaestie gewijd, wijet het Keulsche blad vooral op Duitscblands belangen in Afrika. De „Köl- nische Zeitung" eindigt dit artikel aldus: „Het is reeds duidelijk genoeg gebleken, dat de Duitsche regeering niet vanzins is te dulden, dat Duitschlands belangen op eenigerlei wijze worden geschaad. Nu reeds kunnen wij verklaren, dat de regeering, indien zij optreedt tegen het krenken der rechten van Duitsche onderdanen door gewapende benden, kan staat maken op den bijval van alle toongevende kringen van bet Duitsche volk. „Immers, het moet voor ieder, die ge durende de laatste jaren zoo ruimschoots gelegenheid heeft gehad, de veelvuldige uitingen van Engelands annexatie-lust en de verschillende middelen om deze te bevredigen, gade te slaan, volkomen duidelijk zyn, dat dergelijke pogingen ook tegen de Duitsche bezittingen in Afrika zullen worden beproefd, indien deze ongehoorde rechtsverkrachting slaagt en Transvaal dientengevolge voorgoed onder Engelands invloed mocht komen. Dit kan alleen verhinderd worden, indien Duitsch land den Engelscben te rechter tyd een: „Handen thuis"! toeroept. Wy vertrouwen, dat de Duitsche regeering te dezen opzichte niet In gebreke zal blyven." De „Berliner Neueste Nachrichten" acht het ondenkbaar, dat Rhodes nog langer minister in de Kaapsche regeering zou blyven. De „Post" neemt een opmerking der „Deutsch- Süd-Afr. Ztg." over, „dat de weg naar Johan nesburg via Berlijn is." Gewelddadigheden tegen Transvaal zouden op een Duitsch veto Btooten. De „Kreuzzeitungspoort de Duit- schera in Transvaal aan zich als „Duitsche uitlanders" aan de zflde dor wettige Trans vaalsche regeering te plaatsen. Zy zouden als een byzondere groep een eigen program van hervormingen kunnen opstellen, dat tegen het revolutioonaire doen der Engelschen in gaat. „Onze landgenooten behooren aan de zö der Boerenregeering." De Voss. Ztg." keert zich tegen de „Times" en vindt het onbe schaamd dat na dezen roovers-inval het Engelsche blad nog nuttige lessen aan Trans vaal en aan Duitschland wil geven, over een „schenden van do conventie van 1884". De Duitsche pers beeft Engeland tegen Chevelands boodschap gesteund, maar in Zuid-Afrika staat de Duitsche macht onvoorwaardelyk aan de zyde der Boeren. Naar men hopen mag, zal het niet noodig wezen dit ook nog anders dan met diplomatieke middelen te toonen. In soortgeiyken scherpen toon spreken ook nog andere couranten. De correspondent van de „Indépendance beige" te Beriyn seint van 2 Jan. dat men openlyk Sir Cecil Rhodes beschuldigt dat het zyn streven is, de Transvaalsche republiek uit de ry der onafhankelyke staten te doen verdwynen, en men verklaart ten stelligste, dat Duitschland in geen geval een dergelij ke politieke misdaad zal gedoogen. „De staatssecretaris dr. Leyds heeft nog telkens conferenties met den minister van buitenlandsche zaken. Uit een en ander maakt men op, dat de Duitsche regeering by dit geschil een krachtige houding zal aannemen." Uit Londen worden nog allerlei geruchten gemold over de Transvaalsche quaestie. Het komt er nu op aan, welke verandering de wederzydsche verhoudingen zullen onder gaan, nu Jameson niet vrywillig is terug getrokken, maar door de Boeren is verslagen. D3 Parysche pers is, kan men zeggen, eveneens eenstemmng in haar veroordeeling van de vrybuiterÖ van Jameson en zyn bende tegenover Transvaal. De „Temps" besluit zyn scherp veroordeelende beschouwing over deze daad met de volgende woorden: „Engeland heeft zyn eer te redden. Het heeft een aan slag te beletten, een schendipg van grond gebied te herstellen. Op dit oogenblik aan spraak te maken op een welwillende be handeling, zal het niet kunnen. Er zyn zelfs billy ke concessies, welke Transvaal vry willig zou bobben kunnen toestaan, maar welke onmogeiyk geworden zyn tegenover dezen aanval, begaan met van een Britschen gehouden Franschen gewapenderhandschen de medeplichtigheid ambtenaar." In den gisteren ministerraad is Transvaal ter sprake gebracht, met het oog op do daar gevestigde Fransche belangen. De liberale pers in Engeland keurt den inval van Jameson ook sterk af. De „Daily News" noemt Jameson en zyn mannen robel len tegen de Zuid-Afrikaansche Republiek en verraders tegenover do koningin, en zegt dat de Boeren in volle recht zyn, ben te behan delen, niet als soldaten, maar als buiten de wet staande vrybuiters. Evenzeer keurt do „Daily Chronicle" den misdadigen stap van Jameson af; het ergste daarvan is, dat er officieren van het Britsche leger in betrok ken zyn. Ten slotte verdient nog vermelding, dat men te Beriyn Frankryks samengaan met Duitschland in deze quaestie als zeker bg schouwt. Indien de Engelsche regeering in Jamesons verdryving door de Boeren geen aanleiding vindt tot een krachtiger optreden tegen de Transvalors, zal de zaak nog wel geschikt worden, vooral nu president Kruger zich tot het toestaan van eenige concessies aan de „uitlanders" bereid heeft verklaard. BUITENLAND. Fraukrijk. Yitrac, de man, die de lyst der 104 voor de „France" heeft opgemaakt, heeft zich door de vlucht aan een inhechtenisneming onttrok ken. De heer Drumont beroemt er zich op Yitrac voor dat doel 100 fr. te hebben gegeven. Khiltachlnnd. De „National-Zeitung" verneemt, dat de keizer by de gehouden nieuwjaarsaucüéntie uitvoerig gesproken heeft over de quaestie der vierde bataljons, waarvan hem de vor ming ten zeerste tor harte ging. De keizer deelde bovendien mede, dat ook in dit jaar keizer manoeuvres op groote schaal zullen gehouden worden. De Berlynsche gemeenteraad heeft het verzoek der Academie van Beeldende Kunsten aldaar om van gemeentewege 100,000 mark beschikbaar te stellen als subsidie voor de in dit jaar te houden jubileum-tentoonstelling, van de hand gewezen. "V ereeiiigde Sta ton. Ingevolge de hem door het Congres ver leende machtiging heeft President Cleveland de benoeming bekend gemaakt van de leden der commissie tot onderzoek der grensquaestie tusschen Engeland en Venezuela. Het zyn de heeren Brewer, rechter in het Hooggerechtshof; Alvey, opperrechter in het Hof van Cassatie; "White, oud-gezant te Ber iyn en te St -Petersburg en ex-president van de Cornell-Universiteit; Coudert, advocaat; Gil man, president van John Hopkins Universiteit. Telegrammen. LONDEN, 3 Januari. Alle ochtendbladen veroordeelen streng de daad van dr. Jame son in Transvaal en verklaren dat zyn nederlaag volkomen verdiend is. De „Times" meent dat de aanwezigheid van Sir Hercules Robinson in Pretoria van groolen dienst zal zyn, daar hy overyling kan tegen gaan en tevens een oog in 't zeil kan houden. De Engelschenen Hollanders moeten samen werken indien het land beschaafd en de groote natuurlyke hulpbronnen ontgonnen zullen worden. BERLIJN, 3 Januari. Uit byzondere bron wordt hier uit Pretoria vernomen, dat de Boeren de troepen der Chartered Company, onder bevel van dr. Jameson, in het gevecht by Krugersdorp volkomen verslagen en tot overgave gedwongen hebben. Ook volgens andere berichten zyn allen, die dr. Jameson vergezelden, gevangengemaakt. Sir Hercules Robinson, de gouverneur der Kaapkolonie, wordt heden uit Kaapstad te Pretoria verwacht. LEIOE91, 3 Januari, Als vervolg op ons verslag van gisteren omtrent het jubileum van den heer N. Brouwer vermelden wy thans nog het volgende: Had de heer Van Dyk gewezen op het succes, door den jubilaris behaald, zoowel in zyne school als aan de Kweekschool, en legde de heer Van der Jagt voornamelyk den nadruk op de aangename verhouding, die er steeds op de school van den heer Brouwer bestaan had tusschen hem en zyn personeel, Prof. De Goeje verheugde zich dat aan hem de taak was opgedragen, namens de School commissie tot den jubilaris het woord te richten. Spr. wees er op dat de woorden in het jaarverslag der School-Commissie dat de hoofden van scholen zich met ijver en toewijding van hun taak kwijten, ten volle door den jubilaris op zich mogen worden toegepast, dat het Z.H.G. een eer was, indertyd als school opziener te hebben medegewerkt tot de be noeming van den heer Brouwer te Leiden, terwyi spr. eindigde met te zeggen, dat hy van de eerste kennismaking af een vriendschappeiyke genegenheid voor den jubi laris had opgevat, die, volgens zyn vaste overtuiging, wederkeerig was. De heer Brouwer dankte de School-Com missie voor die hartelijke woorden, en voor den steun, in de afgeloopen vyf en twintig jaren ondervonden; hy durfde zeggen, gestreefd te hebben naar het ideaal, ofschoon niemand beter dan hijzelf overtuigd was van den afstand, die de school nog van het ideaal verwydert. Ten slotte dankte de jubilaris den heer De Goeje voor de persoonlyke sympathie, waarvan de in den ochtend ge zonden bloemenmand de geurige getuige was. Na de Sch.-Comm. kwamen de hoofden der Christelyko scholen alhier een bljjk van belangstelling geven door den jubilaris onder eenige gepaste woorden de hand te drukken. Tal van particulieren, vrienden en bekenden wisselden elkander af, toen het Dageiyksch Bestuur, by monde van den Burgemeester, den jubilaris kwam feliciteercn. De receptie werd waardiglijk besloten door het bezoek van den heer Van Marken, districts schoolopziener. Deze sprak den jubilaris hartelyk toe, en wees er op, dat gedurende al de jaren, die zy elkander gekend hadden, de verhouding niet was geweest als van schoolopziener tot hoofd der school, maar geheel en al vrienóschappeiyk. Spr. verheugde zich in dat feit en hoopte nog jaren daarvan te mogen genieten. Met eenige hartelyk© woorden dankte do heer Brouwer voor dat aangename bezoek en voor de schoone woorden, hem toegevoegd. Van den arronaissements-schoolopziener had de jubilaris een schrifteiyke felicitatie ontvangen. Zoo was de Donderdag geëindigd en kwam de Vrijdag, vooral dcor de schooljeugd van den jubilaris zoozeer verlangd. Te negen uren waren alle kinderen, in feestgewaad en feestelyke stemming, byeen, uitziende naar de komst van den, „hoogen meester" en zyne echtgenoot. Daar verschenen zy, en de vyf hoogste klassen, in e°n der lokalen verenigd, hieven uit volle borst aan het volgendo Welkomstlied. 't Is vandaag een dag der vreugde, 't Is oen bly herin'ringsfeest; Daarom ziet Go ons opgetogen, Zyn wy allen nly van geest. Ieder jniche In Jeez' stonde, Op dit Zilvren Jubilé, Blyde kloppen onze harten, Maar Uw hart wel 't allermeest. Nu reeds Vyf en twintig Jaren Hebt Qy 't onderwys der Jeugd Hier geleid aan deze schole; Daarom zyn wy recht verheugd. Mochten, Meester l Vele jaren Nog U worden toebedeeld, Tot geluk en vreugd der Uwen En tot nut en heil der Jeugd 1 Na dit zingen nam het plaatsvervangend hoofd, de heer Van der Jagt, het woord, om den jubilaris namens de schooljeugd te com plimenteeren en aan de stilte der kinderen was te bemerken, dat spr. uit hun naam sprak; zy stemden ten volle met zyne woor den in en hun oog en straalden van genoe gen, toen den jubilaris, als hun geschenk, werd overhandigd een sierlyk eiken boeken tafeltje, terwijl zyn echtgenoote door do kin deren een bloemruiker werd vereerd. Nadat de jubilaris met een kort, hartelyk woord de kinderen had toegesproken, en zyn dank had betuigd voor het mooie geschenk, begonnen de gebruikelyke traktatie en de ge paste vroolykheid. In elk lokaal bracht de jubilaris met zyn vrouw een bezoek en overal werden zy met een „Hoera!" of „Lang zullen zy loven 1" ontvangen. Aan het einde sprak de jubilaris de kinde ren nog even toe en werd nog eens gezongen, en de jeugd keerde huiswaarts. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 3° C. 37.4° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 3° C. =r 37.4 F.; 's middags om 12 uren 3° C. 37.4° F.; 's namiddags 4 uren 3 5° C. 38.3° F. Kerkeiyke Beriohtea* Woubrugge: Ned.-Hervormde gemeente. Zondag-voormiddag te halftion, ds. A. Koers, predikant te Hazerswoude. Gereformeerden: Zondag-voormiddag te tien uren, ds. J. Brouwer, pred. te Oude-Wetering. Academie-nieuw*, Groningen: Tot arts is bevorderd de heer C. H. Van Utenhove, cand.-arts, geb. te Serang. Aflevering 2 van dit weekblad wordt in de volgende week aan de kleinen verzonden. De eerste aflevering ontvingen de geabonneerden in December kosteloos ter kennismaking. Wy raden onzen jeugdigen abonnés aan de tweede en volgende afleveringen in het omslag van de eerste aflevering te bewaren. Aan het einde van het jaar worden tegen goedkoopen prys nette banden verkryg- baar gesteld. Al degenen onzer jeugdige abonnés, die hunne boekjes netjes bewaren en aan het einde de vyftig afleveringen zenden om te laten binden, ontvangen eene verrassing l Men beware ze dus met zorgl DE UITGEVER. Thans is een vlot van palen voor het terrein, waarop het nieuwe laboratorium op „Vrèewyk" zal verryzen, gearriveerd en zal weldra, met behulp van twee stoomwerk tuigen, een aanvang met het heien worden gemaakt. Uit den tweeden v)j ver in het Haagsche Bosch is hedenochtend het lyk op gehaald van een tot dusver aldaar onbekend heer en door de poüti9 naar de algemeene begraafplaats vervoerd. De nieuwjaarsdag is te Roelof- Arendsveen als naar gewoonte rustig afge- loopen. Dank zy de goede zorgen en doel treffende maatregelen van de Vereeniging „Arbeid Adelt", hebben de inwoners geen last gehad van de drommen vreemde nieuw- jaarswenschers, die op dezen dag voorheen kwamen binnenvallen. Jammer, dat omstreeks 10 uren 's avonds die rust voor een poosje werd gestoord door een viertal knapen tus schen 14 en 17 jaar. Deze helden, die op dat uur reeds lang by moeder thuis hadden moeten zyn, maakten het een tweetal jonge lingen, twee broers, onderweg zeer lastig. Dezen wisten zich de laffe aanvallers met eenige wel aangebrachte „opstoppers" van het lyf te houden, wat de woede van een hunner sterk prikkelde. Dit heer baalde oen mes te voorscbyn en bracht den oudsten der broers, P. V., daar mede eene geduchte snede toe over de hand, die erg bloedde. Met achterlating van genoemd wapen, kozen deze vier dapperen, na afloop van dat heldenstuk, het hazenpad. Een 8-jarig meisje, wonendein een poortje aan de Voldersgracht te 's-Gra- venhage, droomde in den afgeloopen nacht dat men hare moeder vermoordde en sprong, ontwaakt, onder den indruk uit het raam. Gelukkig was de afstand tusschen den beganen grond eD het venster niet zoo groot, zoodat het kind geen ernstig letsel bekwam. Maar den geheelen dag verkeerde het in hoogst overspannen toestand. Leiden, 3 Januari. Tor markt worden heden aan gevoerd: Stieren 23 etuka f 65 a ƒ212. Kalf-en Melk koeien 56 etulce f 105 a ƒ218. Varekoeien 97 stake 82 a 215. Vette Oeaen en Koeien 78 elnks f 120 a 244. Gr.iakalveren 2 stuks 21.a 53. Kalveren (vetto) 41 stuas ƒ40 a ƒ98. Kalvoron (magere) 12 stuks ƒ5.a f 17. Hamels (vetto) stuks a Hamels (magere) stuks a Schapen (vette) 768 etuka 16. a ƒ31.—. Schapen (weide) 90 stuks ƒ12.a ƒ19.— Lammoren (magere) stuks a Varkens (magere; 52 stuks ƒ12.a 21. Varkens (votte) stuks a Varkens (biggen) 136 stuks ƒ2.50 a ƒ11.Paarden stuk a Veulens stnks a Ter markt aangevoerd: 287 runderen, 53 kalveren, 858 schapen, lammereD, 52 varkens, 136 biggen, paarden venlens. Ter wokolijkacho Kaasmarkt aangevoerd 29 partijeD. Besteed werd voor Goudsche Kaas van 15.tot 23.50; Derby-kaas van tot Leidsohe Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaaa (2de qual.) tot Aan do Stadswaag gowogon 26 partijen, 1019 etuke kaas. wegende 0134 KG. Delft, 2 Januari. Granen werden heden weinig verhandeld. Witte Tarwe 5.65 a f 7.Roodo ƒ5.75 a ƒ6.50. Rogge 3.75 a ƒ4.Zomergerst 3.50 a 3.70. Chevalier- 4.20 a 5.10. Havc-r 2.10 a 3.Blauwe Erwten ƒ4.80 a G.50. Bruineboo en ƒ9.50 a 11.75. PaardenbooueD 4.80 a ƒ5.Daivenboonen ƒ5.50 a ƒ5.75. Koolzaad ƒ7.a 7.50. Zomor-Koolzaad a Kanariezaad 6.50 a 7.75. Hennep zaad ƒ6.a ƒ8.alles per HL. Delft, 2 Jan. Aan de Stadswaag gewogen: 223 achtsten en 85 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 5310 kilogrammen. Prgs 48 a 65 het 7ierde, 1.20 a ƒ1.6275 bet KG. 3 Januari 1896. Staatsleningen, pCt. Ned., Cert. Nat W. Schold 2% dito dito dito8 dito dito dito8% dito ObL dito 185692 8% Hongarije, Coudl. 183193 4 It*ü5, Inschrijving 1862/81 5 Oostenr., Obl. Pap. Mei/Nov. 6 dito Zilv. Jan. (Juli 5 Polen, OU. Schalk. 1814 4 Portugal, Obl. 18531384 met ticket 100 .8 id. Tabakalconing. 4% Rusland, Binnenl. 1694. 4 ditol839bij Rothschild Rb. 625 4 dito Hopo Co. 188990GR. 625 4 Obl. Lecning 1867/69 J? 20 .4 in Goud Leen. 1884 5 Spanje, Perp. Schuld Buitenl. 4 Turkije, Douano ObL 1836. 5 dito Gcconv. Lconing Serie C Egypte, Obl. Leonïng 1876 4 Mexico, Binuonlanilsch6 Brazilië, ObL 18894 Ind. en Fin. Ondernemingen. Kolonialo Bank Aand. N.-I. Ilanilbk. Aand Ned. Handelm, Aand. op roao. 6 Spoorweglccningen. Holl. IJr.oren-Spw. Mij. Aand. ObL dito8 M. t. Expl. v. 8t Spw. Aand. Ned. Contr.-Spooriv. Obl 250 3 Italic, Z.-Ital. Spw. ObL A H 3 Polen, WaiB.-Weencn Aand.. r dito Prior. Oblig.4 BusL, Balt Spw.-Aand.. 3 FaaL Spw.-Mg. Aand. 5 Iw&ng. Dombr. ObL ZR. OS -1% WeicbEol ZR. Aand5 Wladikawk&a Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atcb.Gen.Morg.Bouda 4 dito Obl. 2e Hyp. lctt A 3 Central Pacifio Aand. Chic k Eric lo Hyp. ObL 6 Denver Rio Grande C. v. A- LouIbv. Ntshv, Cert v. Aand. Miss. Kane. Texas O. v. A. Cnion Poe. C. v. A. Canadian Pacific O. v. A, Oregon Short Line. 6 Premieleenlngen. NedarL, Stad Amsterd. f 100 3 Stad Rotterdam.3 Gomeentc-Orediet .8 Bolgie, Ant 1887 .2% Hong., Hypotheekbank 4 Hong., Thens4 Oostenr., Staataleon. 1854 4 dito dito 1860 5 Rusland, Stactaleeoiug 1364 5 dito dito 18666 Turkije, Laming 1870 Madrid 1^88 Tranmlia Expl. Aand. Bonthstacdard Cert Vor. koers. 93 100*2 100% 100% 101% 79 92 25 88% 62% 96% 9(3% 94% 104 60 87 19% 103% 43% 66% 63% 70% 138% 109 101 94% 92 61% 149 99% 62% 77% 98% 78% 96 72 22% 16% 106 12% 44% 11% 6 o% 24% 112 108 102% 103% 103JZ£ 117 124 122 180 160 22 34% 64% Koers bedes 9254 lOOStf K*»,i 100}< 83 54 mi 9054 «654 103J* 6«54 1954 tS'A 6654 6354 72 13854 10034 lui 9154 6254 «O 54 62 9654 7154 2254 1654 100 "54 454 6154 2154 103'^ 10354 117 2254 76 Prolongatie 4. Arkansas 936. Peruanen 38 354 —10. Tot agent in bovengenoemde gomeente is aangesteld: die zich van heden af met de bezorgin deinst en tot wien men zich gelieve te wtnoen om dagelyka het „Leidsch Dagblad" te ontvangen tegen 10 Cents per week. DE UITGEVER C'ouponnoleering volgens opgave can dc Coupon-Makelaar Oostenrijk, Papier 20.85 dito Zilver 20.87% Fran8cbe f 47.60 Diverse RjjkBtnark ƒ58.85 Russen Goud Roebels /1.90% dito ln Zilveren Roebels /L25% Amerlkaauscbe Goud Dollars/ 2.45% BeleoDing pCt Getrouwd W. J. BIK, Arts, Officier van Gezondheid 2de kl. O.-I. L., en ARIANA JOCHEMS, die, ook namens wederzydsche familie, hunni hartelyken dank betuigen voor de bewyzen van belangstelling, by bun huweiyk onder vonden. ASTiosik, 2 Januari 1896" 86 11 1 Januari 1896. Utrecht. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, Mevrouw M. J. VAN ITERSON 71 4 Va Kempen. Heden overleed, te Apeldoorn, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, M'ej. de "VVed. DIJK GRAAF, geb. Schut, in den ouderdom van 62 jaren. Mede namens de Familie, M. v. ECK - Dijkgraaf. G. v. ECK. Leiden, 2 Januari 1896. (Pieter-Huibertshof 5.) 75 10 Op den 2den Januari overleed te Hamburg onze Zwager, de Heer HERMANN LANGE. A. REIJST Lejeune. N. F. REIJST. Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken kunnen door afwezigheid niet afge wacht worden. 85 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Dochter CHRISTINA JOHANNA, in den loeftyd van ruim 14 jaren C. J. LEENDERTZ. C. J. LEENDERTZ Gamelkoorn. Leiden, 3 Januari 1896. 89 6 Dankbaar voor de talryke bewyzen van belangstelling, ontvangen by de intrede van den nieuwen tydkring, weDScht de onder geteekende allen vrienden en bekenden een gezegend Nieuwjaar. H. G. HAGEN. Leiden, 3 Januari 1896. 64 7 Ds. VAN KLEEFF zegt hartelyk dank voor de bewyzen van belangstelling, by de intrede van 1896 ontvangen. Leiden, 3 Januari 1896. 65 4 De ondergeteekende betui; t zjn dank voor de velo bewyzen van belangstel in onder vonden. J. J. NEURDENB URG, Directeur van de Gasfabriek. Leiden, 2 Januari 1896. 69 6 NIEUWJAARSGROET, By de wisseling des jaars brengt onder geteekende door deze zyn gelukwensch aan zyne geachte Cliönteele. 73 5 Confiseur. G. APPELO, Patissier De Burgemeester van Zoeterwoude betuigt, onder wederkeerigen heilwensch, zyn welgc- raeenden dank aan allen, die op 1 Januari 11. hunno gelukwenschen tot hem zonden. J, E. SLICHER. Zoeterwoude, 3 Januari 1896. 70 6 De Burgemeester van Oegstgeest en Voor hout betuigt zyn hartelyken dank voor de bewyzen van belangstelling, by de intrede van hot nieuwe jaar ontvangen. J. M. DE KEMPENAER. Voorschoten, 3 Januari 1896. 90 6 een nolle Vleeschliouwcrsfongcn,eenigs- zin8 met het vak bekend, by W. VAN WIJK, 84 6 Nieuwe KIJn 40. een Vlceschhouwcrsjongcn, eenigszins met het vak bekend, by C. KNAAP, Haarlemmerstraat. 79 5 Deze Machines zun een verzekering tegen inbraak en werken onfeilbaar, (Système Breveté). Byzonder aanbe volen in Kantoren en Magazynen met waarde. Représentant voor Nederland: Mn. VAN DER WAAG, Leidon, Hooigracht 33. Carabmes Martlny, tlrant la Cartoucbo longue. 92 11

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3