K v E R T E N T IN. Toen de mifiister van koloniën Maandag avond vernam, dat dr:-Jjtmeson, volgens een gerucht, het grondgebied der Zuid-Afrikaan- sche Republiek was binnengedrongen aan het -hoofd van een gewapende macht, begaf by zich onmiddellijk naar Londen, en sinds is hy voortdurend bezig geweest om te trachten, met den gouverneur der Kaap-kolonie, sir Hercules Robinson, de natuurlijke gevolgen van deze buitengewone daad te voorkomen. Da minister is in vriendschappelijk verkeer met president Kruger en ook mei; den consul generaal van de Zuid-Afrikaansche Republiek. Sir Hercules Robinson heeft een proclamatie uitgegeven, waarin hy de daad van dr. Jameson openljjk afkeurt. Verder heeft sir Hercules Robinson de instructie ontvangen, om door de bladen van Pretoria on Johannesburg uit naam van Hare Majesteit de Koningin aan al hare onderdanen in de Zuid-Afrikaansche Republiek te bevelen, dr. Jameson niet te helpen of te steunen, maar aan de wet en de geconstitueerde machten te gehoorzamen en zich rustig te houden. Dr. Jameson zjjn boden achterna gezonden, met bevel aan hem en aan eiken officier onder hem, dadelijk terug te trekken. Harer Majesteits agent in de Zuid-Afrikaansche Republiek, sir J. Dewet, gaat van Johannesburg uit dr. Jameson en zjjn strijdmacht te gemoet, en zal hem uit naam van de Koningin bevelen onmiddellijk terug te keeren. Door deze middelen hoopt men een botsing te vermijden, inaar de moeilijkheden van den toestand zjjn grootelijks verzwaard door het feit, dat dr. JamesoD onderweg den telegraaf draad heeft doorgesneden. Minister Chamberlain liet in gepaste termen sen mededeeling aan de Britsche Zuid-Afrika® Mij. (de Chartered Company, wiens hoofdzetel te Londen is gevestigd) doen, met verzoek het optreden van haren administrateur Jame son af te keuren. De Maatschappij antwoordde den minister, dat 2jj volkomen onwetend was van Jamesons handeling. De Kaapsche minister-president Cecil Rhodes heeft verklaard, dat Jameson zonder zijne machtiging handelde en dat hij Zondag, zoo dra hij hoorde dat Jameson van plan was de Zuid-Afrikaansche Republiek binnen te dringen, dadelijk trachtte hem op te houden, maar dat de telegraafdraden reeds doorge sneden waren. Sir J. Dewot heeft verklaard, dat de meer derheid der Engelschen in de Zuid-Afrikaansche Republiek Jamesons handeling afkeuren. Jameson heeft, naar men zegt, den volgenden brief gericht aan den commandant van Manco, die hem waarschuwde over de grens terug te trekken. „MijnheerI In antwoord op uw protest moet ik u melden, dat ik voornemens ben, myne oorspronkelijke plannen door te zetten. Deze plannen hebben geen vijandige bedoeling tegen het volk van Transvaal, maar wjj zijn hier op uitnoodiging van de voornaamste in gezetenen van den Raad, om hen bij te staan in hun eischon om rechtvaardigheid en de ge wone rechten van eiken burger in een be schaafden staat." Uit dit schrijven blijkt, dat dr. Jameson niet tot zulk een buitengewonen stap als het binnentrekken van een bevriend land in vredes tijd werd gedreven door de vrees voor het leven van vrouwen en kinderen of voor een opstand dor inboorlingen, maar eenvoudig om eene politieke beweging te steunen, welke volgens het beweren van hen, die deze be weging op touw hebben gezet, het karakter had van een constitutioneele agitatie tot her stel van grieven. Indien er redon had bestaan voor zulk een vrees, zou het Jamesons plicht z\jn geweest, daarvan kennis te geven aan den „bigh commissioner" en dien ambtenaar te laton beslissen wat er gedaan moest worden. De daad van dr. Jameson heeft te Londen groote opgewondenheid veroorzaakt. De pers is over het algemeen geneigd, zijn optreden als te haastig te beschouwen, en verwacht dat het den toestand nog ingewikkelder zal maken. De „Times" denkt dat de brief, welken dr. Jameson van de voornaamste uitlanders te Johannesburg ontving, hem nauwelijks het recht gaf zulk een ernstigen stap te nemeD, maar het is niet onwaarschijnlijk dat Jameson andere tijdingen ootviüg, die hem deden be sluiten zyn landgenooten te hulp te snellen. In dit geval zal zijn optreden, hoewel tech nisch incorrect, door bet Britsche volk worden goedgekeurd. De „Times" vo6gt er bij, dat, waar dit alles ook op moge uitloopen, het duidelijk is dat de heerschappij der Boeren over de uitlanders niet lang meer kan duren, als president Kruger, geen gebruik wil maken van Chamberlain's aanbod om met behulp van Engeland den toestand voorgoed te regelen. Volgons een telegram uit Kaapstad aan de „Times" wordt in den meergenoemden brief van de voorname uitlanders verklaard, dat de staat van zaken in Transvaal zoo critiek is, dat een spoedig conflict tusschen de regeering en de uitlanders verwacht wordt. Dan zou den duizenden ongewapende mannen, vrou wen en kinderen z\jn overgeleverd aan de genade van de welgewapende Boeren, terwijl eigendommen van enorme waarde gevaarzou- den loopen. De onderteekenaren van den brief achten zich gerechtigd, alle maatregelen te nemen om bloedvergieten te voorkomen; daarom vragen zij dr. Jameson, hun te hulp te komen en zij verklaren dat alleen de drin gendste noodzakelijkheid hen daartoe drijft. Te Londen is sind6 Zondag geen directe tijding uit Johannesburg ontvangen. Jameson handelde dus overeenkomstig een vroeger getroffen afspraak met de leiders der „uitlanders"-beweging te Johannesburg. Anders toch zou hij na het ontvangen vay hun ver zoek om hulp, niet zoo spoedig eeiïe bende gereed gehad hebben, om daarmede onmiddel lijk het Transvaalsche gebied te kunnen binnen rukken. Met bijzondere belangstelling ziet men te Berljjn tegemoet, wat keizer Wilhelm zal doen. Een diplomaat te Berljjn zeide: „De keizer volgt met groote belangstelling den loop, dien de zaken in Transvaal nemen, maar bij denkt er niet aan het protectoraat over de Zuid-Afrikaansche republiek te aan vaarden, aangezien hy hot geschil beschouwd als eene zaak, welke uitsluitend de binnenland- sche aangelegenheden der republiek betreft. Evenwel heeft de keizer president Kruger zjjn zedeljjken steun toegezegd en zal by waarschijnlijk wel iets meer van zich doen hooren, indien de Engelsche regeering dezelfde politiek jegens de Zuid-Afrikaansche repu bliek blijft volgen." De Transvaalsche staatssecretaris, dr. Leyds, is nog te Berlijn. Gisteren bezocht de heer Leyds den minister van buitenlandsche zaken, baron Marschall, en heden zal hij waarschijn lijk eene conferentie hebben met den rijks kanselier, prins Hohenlohe. Bijzonder hertig blijft de toon ddr Duitscho pers tegen Engeland. Zoowel de conserva tieve „Kreus-Zeitug," als prins Yon Bismarck's „Neueste Nachrichten" protesteeren tegen deza „ijitlaiideis"-beweging, waarin zy de vooabo:e zien eener tweede annexatie van Transvaal door Engeland. De nationaal-liberale „National Zeitung" gaat zelfs zoo ver dat zij de uit landers „avonturiers" noemt, die zich leenen tot de werktuigen, waardoor Sir Cecil Rhodes zjjne plannen poogt te verwezenlijken. De Berlynsehe correspondent van de „Daily News" bevestigt deze opvatting. „Mocht de tusschsnkomst van een der mogendheden noodig wozon" zegt hjj „dan zal de Duitsche keizer zeker zyn invloed ten gunste van de Boeren doen gelden. De stroominh in deze richting is hier zoo krachtig, dat de Duitsche regeering zich daaraan niet kan onttrekken. Waarschijnlijk zal Frankrijk n dat geval met Duitsehland m9degaan Evenwel zal de Transvaalsche regeering dan concessies moeten verleenen, welke niet alleen door de Engelschen, maar door alle in Transvaal gevestigde uitlanders worden verlangd. In dezen geest zal waarschijnlijk de raad zijn geweeet, dien de heer Leyds hier heeft ontvangen." De „Komische Zeitung" verneemt uit Berlijn, dat de Duitsche regeering officieel tot de Engelsche regeering de vraag heefc gericht, welke maatregelen zy voornemens is to nomen om, nu gewapende benden, uit een gebied dat onder Engelands protectoraat staat, in de Transvaalsche republiek zyn doorge drongen, den rechtstoestand te herstellen, gelijk deze door het volkenrecht en de inter nationale tractaten is gevestigd. Niet alleen in Duitsehland, maar ook in Frankrijk blijft de openbare meening op ae hand van de Transvalers. De „Temps" wydt weer een hoofdartikel aan „de crisis in Transvaal". Het Parysche blad stelt op den voorgrond, dat president Kruger verkeerd handelde door zich niet eerder tot concessies aan de „uitlanders" betreffende de kiesrecht-uitbreiding bereid te verklaren, maar tevens erkent de „Temps" de moeilyke positie, waarin de regeering der Zuid-Afrikaansche republiek verkeert. Immers de kleine republiek, van alle kanten door Engelsche koloniën, als met een dwangbuis omsloten, is gedurende de laatste jaren overstroomd door Engelschen, die nu op onbeschaamden toon tot de Boeren zeggen„Het huis is nu myn eigendom ge worden. Gy moet het ontruimen". Dat president Kruger niet onmiddellyk dezen eisch wil inwilligen, acht de „Temps" zeer natuurlyb, want het gaat niet aan Trans vaal, gelijk door de Engelsche bladen geschiedt, op dezelfde lyn te stellen met de Engelsche koloniën in Canada en Australië. Inmiddels komt uit Pretoria (zio telegram men) het bericht, dat een tweede bende van de „Chartered Compagny" in den Oudejaars nacht de grens is overgetrokken, en dat te Johannesburg een opstand is uitgebroken. Waarschijniyk is van dit laatste Jameson's overyide stap de schuld, en zijn de uitlanders, zoodra zy boorden dat hulp in aantocht was, tot feitelijkheden overgaan. Nu de Britsche regeering de brutale daad van dr. Jameson openlyk afkeurt en in de Transvaalsche bladen een beroep doet op alle Engelsche onderdanen in de Transvaal om den geconstitueerden machten te gehoorzamen en zich rustig te houden, zal de Transvaalsche regeering er ongetwyfeld in slagen, de oproe rige beweging te onderrukken. President Kruger en generaal Joubert kunnen rekenen op hun trouwe Boeren, die met de herinnering aan de roemvolle dagen van Langnek en Majuba- hoogte opnieuw de buks ter hand zullen nemen om tegen den gehaten Engelschman ten stryde te trekken. Heden werden nog de volgende telegram men ontvangen: Kaapstad, 1 Jan. Het dagblad de „Cape Times" ondersteunt met krachtige woorden het manifest, door de „National Union" op 26 December uitgevaardigd. Het noemt den raad, welke gegeven wordt om de handen in den schoot te leggen en te biy ven wachten op de welwillendheid van president Kruger, die er naar snakt om den „Uitlanders" het stemrecht te geven indien zy zich slechts onthouden willen er om te vragen, een grap, dio door verloop van jaren alle aardigheid verloren beeft. „De sympathie, welke vroeger gevoeld werd voor do oude burgers toen zy streden voor hun rechten en vryheid, moet thans geschonken worden aan hen, die voor hun rechten stryden, en ontnomen worden aan hen, die koppig die rechten biyven weigeren. „Het eenig gevaar voor de Uitlanders dreigt uit hun eigen kring. "Wy kunnen wat door de vingers zien waar het enkele Duitsche joden betreft, maar dat Afrikaanders en Brit sche kolonisten het hervormingsleger zouden kunnen verraden, door in zyn aaneengesloten phalanx verdeeldheid te brengen, kunnen wy niet gelooven." Het artikel eindigt met een hevigen aanval op den heer J. B. Robinson, den eersten minister van Natal, wien het verwyfc, dat by de verdeeldhei j onder de „Uitlanders," tusschen werklieden en werkgevers bevordert, op een oogenblik dat hun eenige hoop, om vreed- z ara hun rechten te verkrygen, gelegen is in eendracht. Londen, 2 Jan. Du „Times" zegt heden, dat het optreden van dr. Jameson een be slissende tusschenkomst der Engelsche regee ring in de linneulandscne aangelegenheden van de Transvaal dringend noodzakelyk maak to. „Buiten alle quaestie heeft de minister Chamberlain een zeer grooten dienst san de republiek bewezen door zijn tusschenkomst. Hor. is zeer te hopen dat de vtitoogen door den hoer Chamberlain tot president Kruger gericht, aan dnidelykhuid en ernst niets te wenschen overlaten en dat hy de regeering te Pretoria heeft gewezen op het lot dat hun staatkunde onvermydolyk moet treffen indien zy stijfhoofdig haar hart blyft ver stokken tegen de rechtvaardige eischen der „Uitlanders". „Het ly.t geen tvvyfel of president Kruger zou in dezo een ernstige, wellicht noodlottige vergissing begaan, indien hy to.li.st dat het kalme oordeel over c'en toestand gewyzigd werd door de taal van buitenlandsche dag bladen, dio Engeland ongunstig gezind zyn. „"Wy zyn. niet voornemc-ns verandering te brengen in den tegenwoor igen toestand van de Zuid-Afrikaansche Republiek in het status quo, maar het is onze plicht allen die bij dien staat van zaken belang heoben te waarschu wen, dat de veihoueing is die van een vasal tegenover zyn suzerein, en dat geen eischon, die dit ignoreeren, voor een oogenblik kunnen geduld worfen." Een telegram uit Berlijn aan do „Times" meldt, dat ce Duitsche regoering besloten heeft onder geen omstandigheden eenige stoornis in den staat van zaken, in dit status quo in Zuid-Afrika te dulden. De „Daily News" prijst den heer Chamber lain omciüt hy vlug, juut beslistheid en wijs heid heelt gehandeld. De Boeren hebben het recht dr. Jameson te behandelen niet als een soldaat maar als een brutalen vrijbuiter die bulten de wet valt. De heer Chamberlain kan vertrouwen op den steun van het nadenkende publiek. Johannesburg, 30 December. De be volking is zeer opgewonden door de komst van een aantal Boeren die door de straten reden. In het „Standard-theater" speelde hot orkest Zaterdag by de voorstelling van „Othello" vooreen geheel gevulde zaal, het Transvaalsche volkslied, onder voortdurende teekentn van afkeuring. H t getier overstemde de muziek, totdat het orkest „God savo the Queen" speelde waarop de geheele zaal opstobd en in uit bundig gejuich losbarstte. Op een groote meeting der hier aanwezige Australiërs stelde de president voor compag nieën infanterie en cavtkrio te vormen, en aan het slot der tyeenkomst zong de geheele vergadering „God save the Queen" en „Rule Brittannia, rule the waves." Er is een sterk gevoel van verbittering ge wekt door eenige Duitsche speculanten, die een adres aan president Kruger lieten rond gaan, waarin hem de verzekering gegeven werd van loyalen steun. Het adres verkreeg slechts twintig handteekoningen. Telegrammen. den vrede. Frrnkryk zri doen, wat in zijn vermogen is, om deze politiek te doen zege vieren." BERLIJN, 1 Januari. Yan particuliere züde is bier bericht ontvangen uit Pretoria, waarin wordt gemeld, dat in den afgeloopen nacht weer 300 gewapende manschappen der Char tered Company de Transvaalsche grens hebben overschreden. De regeering der Zuid-Afrikaan sche republiek is vast besloten deze vrybui- ters met geweld van wapenen terug te dry ven. Men verwacht dat de boeren, wier com mando zich onder bevel van generaal Joubert by Zeerust bevindt, morgen met de Engel schen slaags zullen geraken. Te Johannesburg is een opstand uitge broken. BRUSSEL, 2 Januari. De heer FrèreOrban, Belgisch minister van staat, is overleden. LdEI&ËW, 2 Januari. Heden mag onze geachte stadgenoot, de heer N. Bronwor, den dag herdenken, waarop hy vóór 25 jaren zyn ambt als hoofd der openbare school in de Van-der-"Werf-straat aanvaardde. Was het te voorzien, dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbijgaan, al spoedig mocht do jubilaris dit ondervinden, aoor allerlei geschenken, waaronder een fraaien kon met levende bloemen, van den oud schoolopziener prof. dr. M. J. De Goeje, een keurig artistiek bewerkt eikenhouten ameuble ment, waarvan de tyifel door het personeel der school, het overige door de hoofden der scholen, waarby zich velo onderwyzers, vrien den en vriendinnen van den jubilaris hadden aangesloten, hem de bewyzen gaven van achting en gonegenheid. De heer C. Van der Jagt, eerste onderwy- zer, was de tolk van het onderwyzend perso nee), thans aan genoemde school werkzaam, waarbij een paar hoeren, die vroeger aan die school verbondou waren, zich hadden gevoegd, terwyl de heer J. Noest als oudste onderwij zer aan dezelfde school, zich georongen ge voeldo, mede den jubilaris in eenvoudige woor den, zijne hoogachting te betuigen. De heer J. A. Van Dyk sprak namens zyne amrtgenooten. Spr. wensciite den jubilaris geluk met dezen biy -en dag, wees op h.t voorrecht, op belrckkeJyk jeugdigen loeltyd tot zulk een gewiclitigen werkkring te wor den geroepen, en dat te mogen en te kunnen doen met zooveel sucre-,als-de lieer Brouwer. Tevens wees spr. eiop hoe deze. kort di- dat hy als hoofd zyne betrekking indezege meento aanvaardde, ook zyne Werkzaamheid als leeraar aan de Kw ekschool voor Onder wijzers en Onderwyz lessen begon. Hier was spr. in de gelegenoi geweest, op te merken, met hoeveel yvi-r en tOowyaing ce jnbelaiis zich van z(jn moeilyke, ma r eervolle taak kweet. „Dat gy nog ver van het einde ver wyaerd moogt zyn," alaus ougbveer bes ooi spr., „dat gij nog veel nut moogt stichten, en voor rampen bowaarJ blyven." Namens ce Plaaisttyko Schoolcommissie, sprak de heer Prof. ue Go^je den heer Brou wer toe. By het ter perse gaan van dit nomm r was de receptie nog in vollen gang, zoodat wij daarop n wat verder op het feest betrek king heait, morgen bopen terug te komen. Aan het postkantoor Leiden en de daar ónder re8sorteeronde hulpkantoren werd ge durende do maanden Oct., Nov. en Dec. ingo legd ƒ97,451.78; terugbetaald ƒ72,769 955. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10,880. By koniiiklyk besluit is benoemd tot ontvanger der dir. belast, en acc. te Oirschot c. a., W. G. Amons, ontvanger derzelfde middelen te Alkemade c. a. BUENOS AYRES, 31 December. De Argen- tynsche regeering heeft haar voornemen laten varen tot het verleenen van premiën voor den uitvoer van suiker. KONSTANTINOPEL, 31 December. Te Orfa (het oude Edessa, ten Zuiden van Diabekir, in Armenië) zyn den 28sten en den 29ston Dec. weer ongeregeldheden voorgekomen. Nadere byzonderheden daarover zyn nog niet bekend. WEENEN, 31 December. De „Politi3che Correspondenz" verneemt, dat de berichten uit Londen betreffende het voornemen der Russische regeering om in Klein-Azië tus- schenbeide te treden, niet strooken met de bedoelingen der Russische regeering, welke van meening is, dat het de taak der Porte is, om de orde in dezo provincie te herstellen. PARIJS, l Januari. Heden ontving presi dent Faure de leden van het corps diploma tique in het Elysée. In antwoord op de gelukwenschen, door den deken voor het nieuwe jatr uitgespro ken, verklaarde de heer Faure, datFrankryk zyn krachten heeft gewyd J aan de bevordering van de eendracht, de vryheid en den voor uitgang. „By elke gelegenheid," zeide de president, „waar de Fransche regeering hetzy afzon- deriyk, hetzy in samenwerking met anderen optrad, kwam haar optreden der beschaving ten goede en diende dit tot bevestiging van Ondertrouwd: ANTON WAALS en ANNA KRÜGER. Leidpn. 2 Januari 1896. 17 6 Getrouwd H. L. DE HAAS, Leeraar H. B.-S., en H. T. VAN DER HEYDE, die, mede namens wederzyasche Familie, hun hartelyken dank betuigen voor de talrijke bewyzen van belangstelling, ter -gelegenhtid van hun huweiyk ontvangen. Amsterdam, j j Leiden, 27 11 Op d e Ho oigracht al hier woon t de 85-jarige dr. Hirschig. Hy is kindsch en lydende aan vervolgingswaanzin, echter niet zoodanig, dat hy als krankzinnig kan be schouwd worden. Gistermorgen echter gaf hy zeer gevaar- ïyke teekenen door al wat onder zyn bereik kwam te vernielen of naar buiten te werpen, hetgeen in genoemde straat heelwat drukte veroorzaakte. In het belang van hem en van anderen werd hy sedert gisteren in zyne woning be waakt en hedenmiddag is hy per rytuig naar „Meerenberg" overgebracht. De heer J. M. Felix, van de firma C. H. Felix Zn, commissionair in effecten en kassier, aan de Breestraat alhier, is sedert eergisteravond verdwenen. Zyn kantoor is heden gesloten. Hy heeft de sleutels der brand kast achtergelaten, daar by zeggende „ik ga heen", zoodat het vermoeden voor de hand ligt dat de zaken mis zyn. In de maand December jl. wer den ter kaasmarkt te Alfen aangevoerd 115 wagens kaas, te zamen 6223 stuks. In Dec. 1894 was de aanvoer 112 wagens, te zamen 4914 stuks. Thermometerstand: gisteravond om S uren 0.5° C. 32.9W Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 0.5° C. 32.9 F.'s middags om 12 uren 3° C. 37.4° F.; 's namiddags 4 uren 3° C. 37.4° F. Marktberichten, Bodegraye, 81 Doe. Aangevoerd 76 wagons Ka&e, 4472 etuka, wegende Al 1&»814 KG. Prijs lete soort Goudeoho f 24.a fzwaardere f 2de soort f 20.60 a f22.Derbykaae, prjje 1ste soort f—a f2de soort ff Edammer Kaae, prjjs 1ste soort f 26.75 a f 2de soort f22.50 a 24. Leidsche Kaas: f het sohippond. Handel flauw. Bevallen van eene Doclilcr C. M. GUBBI Wansink. Leiden, 31 December 1895. Algemeene kennisgeving. 39 4 De Heer en Mevrouw STADLER Alscue geven kennis van de geboorte van een 3to«io. Coblenz, 1 Januari 1896. 33 3 Heden werd ons een Zoon geboren. Dr. Th. G. DEN HOUTER. M. C. DEN HOUTER-Lbyiï. Maassluis, 2 Januari 1896. 47 4 Heden overleed, na een langdurig ïyden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, do Heer JOHANNES DEE Jzn., in den ouderdom van ruim 54 jaren. Leiden, Uit aller naam, 1 Jan. 1896. Wed. JOH. DEE Jzn. M. M SMITS. (Hooigracht 16. 38 8 Heden overleed, tot onzo diepe droef mid, myn geliefde Echtgenoot de Heer KRIJN DE BEST, in den ouderdom van 40 jaren. Wed. K. DE BEST Plokker en Familie. Katwijk aan Zee, 1 Jan. 1896. 54 5 Beden overleed plotseling ten mijnen huize myn getrouwe Knecht ANTONINUS WER- TER. Sinds zeventien jaren heeft by my me<" do mee3te vlyt en trouw gediend. Zyne nagedachtenis zal steeds by my ia eere blyven. 46 8 Wed. J. J. WIJNEN. Marendijk by Leiden, 2 Januari 1896. Hiermede betuigt .n wy onzen hartelyken dank voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van onzen ge liefden Zoon en Broeder PIETER CORNEL1S VINK. Uit aller naam, 0. VINK. By Leiden, 2 Januari 1896. 23 7 Door ongesteldheid kunnen door Mevrouw HEINTZ Coenen geen bezoeken worden ontvangen. 36 3 DANKBETUIGING aan de Ht-eren J. L. HOOS ZOON, Stcen- fabrikanten, door hun Werklieden, voor de groote gift, dezer dagen ontvangen. H. SNEL. Leiderdorp, 2 Januari 1896. 29 6 Do Burgemeester van Leiden betuigt zijn hartelyken dank voor de bewyzen van bo- langstelling, by do intrede van het nieuwe jaar ontvangen. 49 5 Leiden, 2 Jan.. 1896. F. WAS. De ondergeteekendon, Wethouders der go meento Leiden, betuigen hunnen hartelyken dank voor de bowyzen van belangstelling, by do ïntiede van het nieuwe jaar ontvangen. H C. JUTA. A L. DE STURLER. Dr. M. C. DEKHUYZEN. Leiden, 2 Januari 1896. 50 8 De ondergetoekende, Secretaris der gomoento Leiden, betnigt zyn hartelyken dank voor de bewyzen van belangstelling, by do intrede van het nieuwe jaar ontvangen. 51 5 Leiden, 2 Januari 1896. E.' KIST. De ondergeteekonde, Ontvanger der go» meerite Leidenbetuigt zyn hartoJykon dank voor do bewijzen van belangstelling, bij de intrede van het nieuwe jaar ontvangen. G. H. KOKXHOORN. Leiden, 2 Januari 1896. 52 a Do Commissaris van Politie te Leiden bt» tuigt zyn hartelyken dank voor de bowij&v» van belangstelling, by de wisseling des jaars ontvangen. R. N. VAN DER MAAREN. Leiden, 2 Januari 189(5. 40 6 De ondergetekende betuigt zyn hartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by de wisseling dos jaars ontvangen. 58 4 2 Januari 1896. A. J. WETRENS. Voor de vele bewyzen van belangstelling, by de jaarsverwisstling ondervonden, betuigt de ondergetekende, onder aanbieding van weerkeerigeheilwenschen,zyn hartelijkon dank. H. P. SCHIM VAN DER LOEFF. Leiden, 2 Januan 1896. 30 6 De Burgemeester van Lisse betuigt hiermede zynen beleefden dank aan allen, oio hem, ter gelegenheid der jaarsverwisseling, van hunne belangstelling deden blyken Lisse, 1 Januari 1896. 21 5 De ondergeteekendo betuigt zyn hartelyken dank aan allen, die hem bij den aanvang van het nieuwe jaar gelukwenschen zonden. E. VERNÈDE, 31 5 Burgemeester van Voorschoten. DANKBETUIGING. De ondergeteekende betuigt by deze z(jn welgemeenden dank voor de goede wenschen, hem by de intrede van den nieuwen j&ar. kring toegebracht, en zulks onder wed9rkeerig§ heilbede voor ieders geluk. De Burgemeester van Rijnsburg, 55 7 I. C. MEYBOOM.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3