N°. 10996 Maandag 30 December. A0.1895 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. TE NIEUWSGIERIG. LEIDSCH DA&BIAD. PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per 3 maanden. 1.10. Franco per posti s 1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Derde Blad. KOLONIËN. BATAVIA, 22-29 November By Gouvernementsblad zyn afgekondigd de r oodige besluiten voor invoering der pi oef met de opium regie in de residontiën Bezoeki, Probolingo en Pasoeroean. Naar wfcj vernemen, schrijft het „Bat. Hbl.", is de opiumpacht in de residentie Riouw voor het volgend jaar, na tweemaal gehouden her verpachtingen, die mislukt waren, on iershands afgestaan aan den Chinees Tan Beng Hong, opiumpachter alhier, voor de som van f 40,600 's maands. Zoo is dan toch gebeurd wat wij vreesden. Niettegenstaande de herverpachting, als eene uiting van tegenzin der autoriteiten om deze bjide pachten in eene hand te doen komen, is het onzen pachter gelukt, de pacht voor Riouw er bij te krijgen. "Wat dit zeggen wil? - Dat de pachter te Riouw zelf naar believen opium aanschaffen kan hier te Batavia is dit beperkt tot koopen van 't gouvernement, tot zekere be paalde boeveelheid. Zal in Riouw zQlf aange schafte opium worden verkocht? Wie twijfelt er aan? Zal te Batavia uitsluitend van't gou vernement genomen opium worden verkocht? Wie durft daarop zweren? Daarom, auto riteiten 1 de communicatie-middelen met Riouw terdege in het oog gehouden, of... De Boesah, door dezo omstandigheid aan onze politie gegeven, kan nog aardige afmetingen aannemen 1 Aan den heer L. M. Tyi, te Soekaboemi (Kcdiri), is vergunning verleend voor den aan leg en de exploitatie van een stoomtramweg in de residentién Kediri en Soerabaia, loopende van Paree naar Blimbing. Men deelt aan de „Deli-Crt." mede dat in een particulier schrijven uit Kotta-Radja o. a. wordt gemeld, dat de leger-commandant generaal Vetter en gouverneur Deykerboff tydens hun tournée langs de posten door do „kwaadwilligen" werden beschoten. „Dit zal Z. Exc. wel een hoogen dunk hebben gegeven van de vorderingen, welke de onderwerping van Atjeh maakt", merkt de redactie hierbjj op. Volgens geruchten, onder alle voorbe- houd medegedeeld aoor de „Sum. Ct.," zou het in de Toba landen weder niet pluis zyn, en zou op de grenzen aldaar het een en ander gebeurd zyn, wat andermaal een mili tair a excursie noodig zal maken, indien het aan het bestuursbeleid niet mocht gelukken de moeilijkheden op te lossen. Van Lombok is bericht gekomen, dat er op dat eiland veel tinerts aanwezig moet zijn en in het Prajasche reeds is gevonden; de bevolking gebruikt trouwens reeds lang tin voor de kettingeD, waarmede zy hare werpnetten bezwaart. Het „Bat. N.bl." meldt: Uit Atjeh is hier het telegrafiisch bericht ontvangen, dat de 1ste luitenant der infanterie W. Van der Meer te Telok Semawé door een klewanghouw aan den linkerarm licht is gewond. Naar de „Sum. Ct.verneemt. z;,n ier telegrafische berichten ontvangen omtrent een roofpartij te Melaboeh, op de Westkust van Atjeh. De radja van Melaboeh moet by die gelegenheid op de pasar vermoord geworden zijn, doch de vijandelijke bende, welke den aanval deed, werd ten slotte met groote ver liezen tot een overhaasten aftocht gedwongen. Atjeh. Aan het verslag omtrent de voornaamste gebeurtenissen in het gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden, loopende van den 28sten October jl. tot en met 9 Nov., wordt door de „Java-Ct." het volgende ontleend: Groot-Atjeh. Samengeraapte benden van Habib Lhong en Toekoe Moesa Anaq Baté deden nu en dan eenige schoten op enkele versterkingen van onze buitenlinie zonder eenig nadeel te veroorzaken. Eene poging van Habib Lhong om den Gle Taroem-pas te forceeren en zoodoende de vier moakims binnen te vallen, mislukte door waakzaamheid van Toekoe Djohan geheel hij is thans met zijn volk weder terugge trukken naar het Lamraksche. Poeloe Weh. De werkzaamheden aan de steigers bij het kolen-établissement te Sabang zfiD thans zoo ver gevorderd, dat gedurende den verslagtyd een stoomschip aan een der steigers goederen heeft gelost. Onderhoorigheden. Noordkust. Op eenige Atjehers, die in het voorterrein van onze ver sterking te Segli bezig waren loopgraven te maken, werden in den morgen van 26 October oenige granaatkart -tsen afgeschoten, met het gevolg, dat één hunner gedood en een an Jer gewond werd. Te Telok Semawé werd den 30sten October door den schildwacht van het scheepvaart- établissement een Atjeher neergeschoten, die beproefde naar het landnoofd te sluipen. Westkust. Dank zij de hulp van Toeankoe Hoesin en den steun van den vorst van Troemon, gelukte het den bestuursambtenaar ter Westkust de twee tot de Atjehsche vorstenfamilie behoorende avonturiers Toean koe Abdulmadjid en diens zoon T. Ibrahim in handen te krijgen en naar Kotta Radja over te voeren. De Westkust werd hierdoor verlost van twee roofzucktigo invloedrijke personen, die sedert 2 jaren die streken in onrust hielden. De weersgesteldheid was droog en warm; gedurende de laatste dagen viel er nu en dan een fUnke regonbui. Den 278ten en 28sten October werden in den morgen tusschen acht uren en halfriegen lichte aardschokken gevoeld, welke eveneens te Poeloe Raja en Segli werden waargenomen. De gezondheidstoestand was gunstiger. Het gemiddelde ziektecjjfer bedroeg 24 tegen 29 en dat van de berri-berri 12 tegen 17 ge durende den vorigen verslagtyd. Het sterftecijfer daarentegen was hooger. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingon genomen: Civiel Departement Benoemd: Tot commies 3de kl. bij den post- en telegraafdienst, de klerk bij liet post- en telegraafk. te Banjoemas, J. M Marcks, to! liulppr. ten dienste der inlandsche gemeente: te Rntaban (Menadoj, de hulpprediker ten dienste der inlandsche Uiristen-gemeente te Maroekoe (Amboina) J. L. Moens; te uaroekoe, de ambt. op non-activ. N. Riunooij, laatst, hulp prodiker ten dienste der ïnl. Christengom. ie Kataban, tot comm. voor de pers belasting en liet patentr. te Soerabaia, de ambt op wachtg. J. A. v. d. Lee, laatst. 3den comm. bij het depart, v. financiën; bij den waterat. en 'slands B. O. \V. t. opz. - de kl. Th. O. (Jewaij, J. Swaving en A. R. Bloemhurd, de eerste en de laatste th. tijd opz. bij den wat. en de tweede thans op daggeld werkz. bij de cxpl. d. Staataspoorw.; ouder uauteek. dat zij door den direct, der buigerl. openb. werken bij de werken en opneming aan de Solo-rivier gedetach. en mitsdien bij hun corps a la suite gevoegd zullen worden; bij dc comm. tot hetafn. to Batavia van do examens ter verkr. van een diploma als stuurman a h. v. koopvaardijsoh. tot lid P. Houtholf, insp. bij de Kon. Pakketv.-Mij., oud-sch gezagv.; bij den post- en lel.-dienst, tot commies 3de kl. en gopl. te Soorakarta, O. V. E. Broers, ambt. op waclitg., laatst, die betr. bekl. hebbende. Gesteld: Ter beschikking van den directeur van 's lands drukkerij te Batavia, ten einde bij die inrichting werkzaam te zijn, de ambt. op non- activit. E. M. Wiomaus, laatstelijk lithograaf bij het thans opgeheven hydrographisch bureau te Batavia; ter bescliikk. v. d. voorz;. v. d. landraad te Mülang (Pasoeroean), ten einde te worden belast met. grilfierswerkzaamheden bij die recbibank, de ambtenaar voor de reckterl. macht mr. A. J. Van Buuren, thans t. besch. van den voorz. van den landr. te Probolinggo; bij het binnenl. best. op Java en Madoera, in do res. Semarang, ter besch. van den ass.-res. der stad en vooisteden van Semarang, de in d gew. gepl. ambt. t. besch. J. Dc Ulcrcq Zubli, bij den burg geneesk. dienst in Ned. lndië, ter besch. van den dir. der burg. openb. werken, de dokter-djawa lsniaël te Sidajo (ooerabaia), ten einde onder den geneesheer der werken en opnemingen aan de Solo-rivier to wor den belast met de geneesk. behandeling van bot personeel dier werken. Geplaatst: Bij h. binn. best. op Java en Madoera, in de res Preanger-ltegentsch., in de afd Soekaboemi, ter beschik, v. d. ass.-res. aldaar, de benoemde adsp.-contr. A. J. H. Eijken. Verplaatst: Bij het-binn. best op de bez. b. Java en Madoera, in h. gouv. Sumatra's YV.- kust, v. de hoofdpl. JL'adang, n de afd. Loobocsi- kaping, res. Padangscbe Bovenl., de adsp.-contr. S. .1. l'etrus. V o r 1 e e n d Een jaar verlof naar Europa, wegens langd. dienst, met ing. van 5 Dec. Iöa5, aan den ambt. op wachigeld/fli. 11. Eman,laatstelijk comm. 2de kl b. d post- en telegrautdienst kien tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den griffier vau den laudr. te Soeinenep vM.idoera) li. J. L. v. d. Kop. Overgeplaatst: Bij d. aanl. v. Staats- spoorw. op Java, van de lijn Tarik Soerabaia naar de lijn Malaiig-Blitar, de tijd. onderopz. 2de kl O. F. liorster. Ingetrokken: Bij het binn. bestuur b. Java en Madoera, de verpl. van de onderafd. Berg- liegentsch. naar de onderafd Pangkadjeuo (Celebes en Üuderh.i van den contr, 2do kl. L. Tip. Ontslagon: Eervol uit zijne betrekking, wegens ziekte, de comm. ode kl. bij den post en telegraaldienst J. G. Ebrencron, met bepaling, dat dit ontslag wordt gerekend te zijn ingegaan op 15 Nov. 1S95; op verzoek, eervol uit 's lands dienst, de res. vun Madioen, B. II. H. liavenswaaij Ontheven: Eerv. als lid v, de comm. t. li. afn. lo Batavia van de ex. t. verkr. v. een dipl. als stuurman aan boord van koopvaardijschepen 11. S. Visman, ond.-scheepsgezagvoerder, gevr. iusp. bij do Kon. Paketv.-Alpij.; op verz. eerv., van de waarn. der betr. van opz. bij de fabriek der opiumregie F. Fisscher. Gemengd Nieuws. Toen de landbouwer J. Yan Zieton te Alfen op eersten Kerstdag uit de kerk kwam, sloeg het paard door het breken van den zwingel in den Hoorn op hol, den wagen na eenigen tyd achter zich latende. Persoon lyke ongelukken kwamen niet voor. Een beschonken man, die eersten Kerstdag om 4 uren huiswaarts keerde, viel in den Boorn van den straatweg af in de sloot. Door zyn hulpgeroep werd de familie v. d. E. ewekt. Een der familieleden redde toen den man met nog eenige voorbijgangers uit zyn benarden toestand. Drio mannen, waarvan eon met hooge zijden pet en dik donker haar, gezet postuur, en de beide anderen, meer tenger en blond, gekleed met jockey-petten, all n het uiterlyk van landlooper en 22 a 30 ja?.r oud, worden verdacht van den diefstal met braak by W. O. Teerlink, Van-Speyk-straat 171, te 's-Oravenhage. De commissaris van politie in de 4de afdeeling te 's-Gravenhage verzoekt opsporing en bericht en indien daartoe termen bestaan, aanhouding en voor-bem-ge- 1 riding van bovenomschreven personen. J. J. Van d er Meer, 23 jaar, laatst wonende te 'sd§ravenhage, Jacob Cats straat 253, is verdacht van verduistering van een safety, gemerkt Alfred Field, Birmingham, en dat wel op voorstang en bovenfr.imestang. De machine is zoo good als nieuw, echto Dunlopbanden, antislipping, rem en lantaarn, geribde villen he.ndvaUec, eenigszins los. Van der Meer had deze machine in huur van den ry wirihindelaar K. N., te 's Gravenhage, en moest die den 18Jen Decembor jl terugbren gen, hetgeen hy niet deed. De commissaris van politie te 's-Gravenhage, belast met het beheer van afdoeli .g I, verzoekt opsporing, aanhouding en inbeslagneming van do machine. Onder groote belangstelling is op de Zuidor begraafplaats het stoffelyk overblijfsel van den treurig om het leven gekomen agent van politie A. Van Vliet to Groningen ter aarde besteld. By de begraaf plaats schaarden zich achter de baar de com missaris van politie, de inspecteurs, de meeste agenten, vele oud agenten, eenige ryks-veld wachters en marechaussees, terwijl op de kist, welke door tien agenten van politie gedragen werd, een groote krans was gelegd, waarop de volgende woorden: „Aan onzen kameraad A. Van Vliri, van het Groninger politiecorps." Bij de groeve sprak de com missaris eene hartelijke en deelnemende rede uit. De heer Dooytr herinnerde aan de mis daad, als wier slachtoffer Van Vliet vermoede lijk gevallen is en bracht hulde aan zjjn ijver. De inspecteur Köster Honcke legde een krans op de baar. Door de collega's is eene som bijeengebracht, waarvoor een graf is gekocht, terwyl daarop een inscriptie zal worden geplaatst en een treurwilg, beide omgeven door een ijzeren bek. Ir. den grafsteen zal, behalve de naam en de data van geboorte en overladen, het vol gende vers worden gebeiteld: Trouw voor andren wakend In ruwen winternacht, "Werdt gij, brave makker, Schand'lyk omgebracht. Maar werd uw lichaam neergeveld, Uw geest leeft voort, spijt wreed geweld l De koetsier H. v. D., te Utrecht, werd gist rvoormiddag, terwyl bij in den stal van den heer T. in de Scbalkwijkstraat 86) Welk een ezel was ik geweest! Ik schaamde my. Dudley Binksl Die logge, vaózige lomperd, met zijne kleine kraaloogen, zyn ronden kop en zijne gebukte houding l Daar kroop hij de kamer binnen, zooals ik hem, met zjjn zot „ik hoop niet ODgelegen te komen" by het souper in de club had zien doen. Hy een medeminnaar? Belachljjkl Hy was ook geheel in avond-kostuum, naar de laatste mode fattig gekleed, in eene donker blauwe jas met vergulde knoopen, een streep langs de broek, een diamanten solitaire m zijn overhemd en eene bloem in zyn knoops gat. Zoo opgeschikt zag hy er nog onbe duidender uit dan in zijne gewone kleeding. Hy begon met een verontschuldiging te stamelen over zijne late komst; maar Mr. Lumley ging terstond naar hem toe, gaf hem hartelijk de hand en begroette hem over het geheel met eene minzaamheid, die zeer afstak by de koude en minachtende ontvangst, die my ten deel was gevallen. Frank verwel komde hem ook, maar minder warm; en wat my betreft, die hem vroeger ontmoet had, ik boog even. Op dit oogenblik kwam de meid zeggen, dat er was opgediend. Daar ik in Ethels Dabijheid stond, wilde ik haar myn arm aanbieden toen zy opstond, maar Lumley zeide opeens op deu koelst mogelyken toon: „Binks, geleid Miss Rayner naar beneden en de lummel kaapte haar, tot myn groote ergernis en afschuw, onder myn neus weg. Maar ik kon er niets tegen doen en moest my inhouden. Binks on Ethel gingen vooraan, Mr. Lum ley nam Frank bij den arm en volgde, en liet my de achterhoede vormen. Ik merkte op, dat Mr. Lumiey, terwyl hy zich door de kamer bewoog, een zeer bjjzon- dören stap had. Hy licbtte zyne voeten niet van den grond zooals de meesten doen, maar raakte of schraapte den vloer met zyoe hielen. Het was eene soort van geschuifel, dat iets draaiends aan zijn gang gaf, en deed den ken aan een aanmatigenden zwaai, geheel in overeenstemming met zyn karakter. Daar de anderen my waren voorgegaan de trap af, kwam ik natuurlyk het laatst de eetkamer binnen. Lumley was het, die de plaatsen aanwees Frank aan het boven einde der tafel het verwonderde my, dat de compagnon senior zelf die plaats niet be geerde Ethel aan het benedeneinde; BiDks naast haar aan hare linkerzyde, ik naast hem en daarom aan Franks rochterzyde, en Lum ley zelf tegenover my en Binks. Deze regeling stond my volstrekt niet aan, maar er was Diets aan te verhelpen. Het diner was heel iets anders dan het gezellig, eenvoudig maal, waarby ik ODlangs in die kamer had aangezeten. De schotels waren weinig in aantal, maar keurig, en er was blykbaar veel zorg besteed aan het lekkere maal. Voor my had men blykbaar zooveel omslag niet noodig geacht. Onder het diner stond Mr. Lumleys tong byna niet stil. Zyn gesprek liep hoofdzakeiyk over zyn eigen daden, vooral in vreemde en V6rre landen; over de merkwaardige personen, die hy er had ontmoet, en, volgens z(jn eigen zeggen, van naby gekend; over de achting, die zy hem bewezen hadden; over de avon turen, waarvan hy de held was geweest en waarin hy altyd het schitterendst succes had behaald; over wonderbare staaltjes van zyne bekwaamheid in zakeD, die hy ondernomen had, en over andere triomfen, waarby altyd Craven Lumley het middel- en glanspunt vormde. Om den man recht te doen, moet ik erkennen, dat hy in dien woordenvloed eene wonderbare kennis tentoonspreidde, of althans schyn van kennis, op byna elk gebied, ook van werktuigkunde en industrie, terwyl sommige vaD zijne verhalen, indien zy geloof verdienden, eene buitengewone scherpzinnigheid en ge schiktheid toonden voor wat men slimme prak- tyken zou kunnen noemen. Hy gaf een aantal voorbeelden van de behendige en voorspoedige wyze, waarop hy een mededinger in zaken of politiek, de loef had afgestoken, en be weerde, dat er gelegenheden waren geweest, waarop hy moest maken dat hy wegkwam uit een of ander land, waar het warm toe ging om een buitengewoon slimmen zet, en waar de revolver en het jachtmes vry gebruikt worden. Toch verkondigde hy dien eigen lof niet op eene blufferige manier. Hy deed zyne ver halen zeer eenvoudig, alsof zy op een ander betrekking hadden, en bepaalde zich strikt tot feiten, zonder zyn eigen gedrag te ver bezig was een p lar 1 te tuigen, plotseling door eene beroerte getroffen, die in weinige oogenblikken een einde aan zyn leven maakte, zoodat dan ook dr. Romondt, wiens hulp terstond werd ingeroepen, bevond dat de man reeds dood was. Het lyk v.in v. D., die nog maar 47 j ii en oud was, werd per ■ra erbaar naar diens woning in de Keuken- straat vervoerd. De verdwenen militair. Uit Amersfoort wordt gemeld: door een jachtop ziener is in een boschje tusschen den straatweg en de spoorbaan het geweer, het zakboekje, hot mouwvest en de complete uitrusting van den vermisten milicien Lan- geveld gevonden. Daardoor wordt bevestigd dat de man gedeserteerd is. De jeugdige millionnair Max Lebaudy, bygenaamd „le Petit Sucrier", over wien zooveel te doen is geweest in de Fran- sche bladen, is aan den typhus bezweken. De suikerfabrikant Lebaudy had een ver mogen van 200 millioen franken Dagelaten, en zyn zoon Max strooide het geld met volle handen om zich heen. Zyn verkwisting trok zelfs in li3t weelderige Parys de aandacht; do schatten van den jeugdigen Nabob trok ken tal van avonturiers en avonturiersters aan, die op zfjn zak toerden; hy deed aller lei dwaasheden, organiseerde op zyn landgoed stierengevechten en maakte zuk een gat in het vaderlijk erfdeel, dat de familie pogingen deed om hem onder curateele te stellen, maar deze poging wist het jongmensch to very delen. De pret was echter uit, toen hy als gewoon soldaat zyn dienstplicht moest vervuil n. Zyn ondtrmynd lichaam kon de vermoeienissen van den cienst niet verdragen, en al spoedig moest hy naar het hospitaal. De socialistische bladen maakten daarover een geweldige drukte; zij beweerden dat de ziekte slechts gefingeerd was, om vry to komen van den dienst, en mad. Severine dreigde de regee- ring met c!e wraak van het volk, in ien de recruut millionnair met consideratie werd be handeld. Het gevolg wa «lat hy voel stren ger werd behandeld dan de overige recruten, en dat hy, ondanks de geneeskundige attes ten wegens tuberculose on andere kwalen, telkens opni-uw voor den dienst geschikt werd verklaard. De rust, die aan een bo .Ten- zoon zou zyn gegund, werd hem geweigerd; toen zyn ziekte een hoogst ernstige won ding had genomen, deed moi al e moeite om hem in het loven te behouden, maar toen was het te laat; by stierf als slacht offer van politieke animositeit en van to veel geld. Volgens telegram uit Algiers is het Fransche stoomschip „Emile Eloise" in aanvaring geweest met het Nederl mdsche stoomschip „Bellorophon", van Amsterdam en Liverpool naar Java bestemd. De „Emile Eloise" is gezo.iken on vier man der equipage zyn daarby omgekomen. De „Belleropbon" bekwam eenige schade, die gerepareerd wordt, en zou v9rmoedelyk na eon paar dagen do reis voortzetten. heffen. Hy scheen zich volkomen onbewust, dat hy eenig vortoon van ydelheid maakte het was zuiver egoïsme de stoutheid en aanmatiging van iemand, die een onbegrensd zelfvertrouwen bezit. Nog iets opmeikeiyks aangaande zijn gesprek was, dat hy zich rechtstreeks tot my richtte en slechts nu en dan tot Frank, om hem te herinneren dat hy hem een of ander feit vroeger verteld had. Van Binks schec-n hy hoegenaamd geen notitie te nemen. Maar dit beviel my niet, want het was blykbaar zyn voornemen, dien persoon gelegenheid te geven met Ethel te spreken, wat Binks nu en dan op zyne logge, onhandige manier deed, zonder op Mr. Lumleys wonderbare verhalen te letten. Ik kon zien, dat Ethel niet veel behagen vond in het gesprek van haar buurman. Zij antwoordde hem van tyd tot tyd op hare zachte, kalme wyze; maar zeide, zoover ik kon opmerken, nooit moer dan noodig was, noch deed zy de minste poging om hem aan te moedigen of te laten uitkomen. Ik kan dus niet zeggen, dat Binks veel deed om zyne buurvrouw te amuseeren, daar zyne pogia- gen in dat opzicht luttel en kort waren. Frank zeide zeer weinig hy mengde nu en dan een enkel woord in den woordenvloed vaD zyn compagnon. Maar hy scheen naar al wat Mr. Lumley zeide gretig te luisteren en keek my telkens aan, als om te zeggen„Wonder- baarlyk, nietwaar?" „Wat zegt ge er van?" enz. Ik zeide natuurlyk niets, ja, deed ge durende het diner myno lippen niet open dan om te eten en te drinken en dat niet veel, zooals te begrypen ie. Weldra was liet maal teu einde en toon gaf Lumiey, altyd meester vau den toestand, Ethol een wenk om heen te gaan. Natuurlyk gehoorzaamde zy; zy stond op en verliet de kamer zonder een woord te zeggen. Toen werden er sigaren voor den dag ge haald en gingen wy rooken. Nog sprak Mr. Lumley onvermoeid voort, van het eene onderwerp op het andere overgaande, zoo gemakkeiyk en samenhangend alsof hy oen stenograaf dicteerde. Ongemerkt kwam hy tot het onderwerp, waarmee hy bezig was toen ik kwam zekere mynen in Zuid-Amerika die gesloten waren ten gevolge van zyne ongunstige meening dienaangaande. Op dit onderwerp kwam hy torug en al spoedig merkte ik opten eerste dat hy zyn best deed om ons den indruk te geven, dat de mynen in quaestie niets waard waren en Dooit eenig voordeel zouden afwerpen, en ten tweede, dat Dudley Binks in deze zaak meer belang stelde dan in andere, die de compagnon senior te berde bracht. In den loop van het gesprek, indien ik zoo noemen mag wat weinig anders dan eene alleenspraak was, kwam voor den dag, dat Binks veel aan- deelen in deze mynen had. „Ik zeg u, waarde Binks," zeide Lumley, „dat ze geen lor waard zyn en nooit iets zullen geven. Ik raad u, zoodra ze ma r eene kleinigheid f$zen, en dat is wel gedaan te krygen, z« te verkoopen en te gelde te maken." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 9