HUWELIJK. Dultach lnn(L Te Keulen is gistervoormiddag het lijk van kardinaal Melchers van de Gereon6kerk, waar 4 het gedurende de feestdagen op een praalbed was tentoongesteld geweest, naar den Dom overgebracht. De gansche geestelijkheid en tal van vreemde bisschoppon, onder wie ook vertegenwoor digers van den aartsbisschop van Utrecht en den bisschop van Roermond, bevonden zich in den stoet. Kardinaal Krementz verrichtte den lijkdienst; bisschop Korum hield de lijkrede. Prinses Friedrich Leopold viel gister middag, terw\jl zij schaatsenreed op het Griei nitz meer bij Potsdam, door het ijs. Met veel moeite werd de prinses gered. Prins Friedrich Leopold van Pruisen is de eenige zoon van wijlen prins Friedrich Karl. Zijne gemalin is prinseB Louise van Slees- wijk Holstein, de jongere zuster der Duitecho keizerin. Transvaal. De vergadering van de Transvaalsche Nationale Unie is tot 6 Jan. uitgesteld, naar verteld werd ten gevolge van een uit Pretoria ontvangen wenk, dat het houden der vergade ring op dit oogenbiik gevaarlijk is voor den openbaren vrede. De voorzitter van de Unie, de heer Leonard, heeft aan de „Johannes- urg Star" geschreven om te protesteeren tegen deze bewering. Volgens hem heeft het bestuur aan deleden der Unie den tijd willen laten om zich be hoorlijk voor te bereiden voor de vergadering, 1 waar onder meer belangrijke onderwerpen maatregelen zullen woraen besproken om te verkrijgen wat het gisteren door ons reeds vermelde manifest eischt. In de vergadering van burgers te Johan nesburg sprak de heer George Albu eene warm toegejuichte rede uit, waarin hij erkende dat de regeering des lands behoefte heeft aan hervorming, maar hij het gebruik van ge weld bestreed, wat slechts bloedvergieten en plundering van de eigendommen der vreemde 1 'inwoners door de misdadige klasse te Johan nesburg kon ten gevolge hebben. Hij deed een beroep op het gezond verstand der vreem delingen, om de ontzettende gevolgen te bere kenen van eene revolutie, alvorens tot han delen over te gaan. De „Times" bespreekt nogmaals de grieven der „uitlanders" in een hoofdartikel en houdt zich overtuigd, dat vroeg of laat hunne c-ischen ingewilligd moeten worden. Het blad hoopt dat president Kruger echter zoo verstandig zal zijn to) te staan wat een groot deel der nwoners van zijn land vraagt, te meer, daar zelfs Duitsche vrienden van de Transvaal deze wenscken billijk acht n Volgens littz Ifue blad wenscht Engel nd geen verandering in de bestaande betrekki gen met do Transvaal en vrij duidelijk laat 'ip', blad doorschemeren, dat, ingeval Eng'-' js gewapendo tusschenkomst noo 3zakelyk ..;nt worden, do inlijving van de Transvau' ..-ver mydelijk zou zijn. Turkije. De gezant der Vereomgae Staten ;n- stantinopel heeft gisteren Damens zyne -ee ring by den SultaD jeu tscJ 'ngedi^.r tot het verleenen eenei *.:iiKdei.Juss.. ig van 600,000 Turksi he u 'en. ren be:.*- e van de Amerikaansch' .tioeiingen, oie aoor de jor.gste ongercg.itihbdeü ia Aifflenië nadeel leden. Vordëi aj de gezant i estraffiug 7an hen, c van deze ongeregeld beden schuldig mixten, onder toezicht van de Ame rikaanech .geeriug, en afdoende waarborgen, dat in 'dü vervolg de veiligheid der Ameri- kannsene onderdanen getn gevaar meer loopt. De Sultan beantwoordde dezen eisch niet op zoodanige wijze, dat de gezant, de h6er Terrell, zich daarmede tevreden kon stellen. Derhalve heeft de gezant Konstantinopel verlaten. Volgens oen officiéél bericht uit Mersine hebben de Armeniërs in het gevecht, dat aan de 'nneming van Zeitoun voorafging, 2500 maa en de Turken 250 man verloren. Aan de „Times" wordt uit Konstanti nopel geseind dat m Yildiz kiosk (bet paleis van den Sultan) een pistoolschot is gelost, hetgeen groote ontsteltenis verwekte. De minister van oorlog heeft bevel ontvan gen het paleis niet te verlaten, terwyi alle leden dor hofhouding een verhoor hebben ondergaan en velen hunner in hechtenis ge nomen werden. Volgens de „Times" moet Izzet Pacha, de gewezen opperstalmeester van den SultaD, voor een krijgsraad terechtstaan, omdat hy aan zyn vorst een vertoog heeft durven rich ten o/er den hacheiyken toestand, waarin het land verkeert. Om een dergelyke reden is Hakki Pacha, van den staf der artillerie, naar Bagdad velbannen. Engeland en de Verecalgde gfaten. By het Huis van Afgevaardigden te "Washington is een voorstel ingediend, waarby den president der republiek machtiging wordt verleend tot het bijeenroepen eener conferentie bestaande uit do gedelegeerden van alle vol keren, op Amerikaan8ch grondgebied wonende, ten einde aldus het Venezuelaansche grensge schil te regelen. Deze conferentie zou dan in 1896 te Washington byeengeroepen worden. Ook wordt iets nieuws in zake het Vene zuelaansche geschil gemeld: De Weener correspondent van de Daily- News" beweert te weten, dat Lord Salisbury onderhandelingen heeft aangeknoopt met Frankryk, Spanje en Nederland, dus met de orie stélen, die, behalve Engeland, koloniën in Amerika bozitten, ten einde gemeenschap- peiyk tegen Cleveland's politiek op te treden. De Spaansche regeering heeft zich daartoe reeds bereid verklaard. „Men gelooft bier" voegt de correspondent er by „dat deze vier staten zich zullen aaneensluiten tot een viervoudig verbond, tot bescherming hunner Amerikaansche bezittingen tegen de Ver. Staten." Zeer waarschyniyk luidt deze mededeeling uit WeeDen nitt. Een telegram aan de „World" uit Caracas behelst bijzonderheden nopens de anti-Engel- sche volksbetooging op Eersten Kerstdag. Venezuela weigert met Engeland te onder handelen buiten de Vereonigde Staten om. De bond der Venezuelaansche patriotten heeft Cleveland befloemd tot eere-voorzitter, met aanbod hom 50,000 gewapende mannen te verschaffen. Cleveland heeft aan president Crespo gevraagd den correspondent der (Lon- densche) „Times" te Caracas, te verbannen, hetgeen geschied zou zyn zonder tusschen komst van den gezant der Vereenigde Staten. De heer Dingley, de voorzitter der finan- tiëele commissie, heeft in het Huis van Afge vaardigden het rapport der commissie uitge bracht over het uitgeven van bands. De heer Dingley deelde mede, dat dc com missie daaraan een artikel had toegevoegd, waarin werd verklaard, dat het ontwerp niet de intrekking der greenbacks beoogt, geiyk aanvankelyk het voornemen scheen te zyn. Voorts nam het Huis van Afgevaardigden met 195 tegen 101 stemmen een motie aan, waarby de stemming over de beide emissie- ontwerpen (de bonds tot een maximum van 50,000,000 dollars en do onbeperkte bonds- uitgifte) op heden werd vastgesteld. Het dobat werd daarna geopend door den hoer Dingley, die het wetsontwerp aanbeval, waarby den minister van financiën machtiging wordt verleend tot het uitgeven van 3-pcts. nationale bonds. Naar men zegt, zyn president Cleveland en zyne raadslieden tegen dit ontwerp gekant, want, naar uit Nieuw York gemeld wordt, zou president Cleveland te verstaan gegeven hebben dat hy tegen de door het Huis van Afgevaardigden aangenomen tariefwet zyn velo zal uitspreken, zelfs als zy ook door den Senaat werd aangenomon. Cleveland zou eene nieuwe finantië.le Boodschap aan het Congres gereed hebben. Telegrammen, ST.-PETERSBURG, 27 December. De cor respondent der Beilynscho „Büisen Zeitung," albier deelde mede, dat de oirecteur der ryks- bank, Pleske, benoemd zou worden tot mi nister van financiën, terwijl de tegenwoordige minister Witte uitsluitend do algemoene lei ding en regeling der Russische financiën zou behouden. Van goeder hand wordt verzekerd, dat dit bericht volkomen ongegrond is. PARIJS, 27 Decenooi. In eene heden avond gehouden byuenkomsi zette de Senaat do beraadslagingen ovei de begrooting voort en bracht daarin ^imele wyzigiDgen. Morgen komt de Sonaat weei byeen. LONDEN, 27 December. Het stoomschip „Batanga" is 25 dezer te Liverpool aange komen en heeft 7 maD, zynue dt> equipage van het Engelsche 3/m. schoenerschip „Indian Chief," gelana. Genot ma schip is in het Engelsche Kanaal in zinkenden staat verlaten. Het stoomschip „Lamtuermoor" is gis teren van Buenos Ayres te Graves» nd aan gekomen met verlies van 11 stieren en ongeveer 600 schapen. LONDEN, 27 December. (IV. R. C.) Alle hedenavond uitgekomen voornaamste bladen behandelen de Transvaalsche crisis. Eenparig verklaren zij dat die crisis snel wast en tot eeno uitbarsting moet komen. Ook de „Pall Mall" scbrylt in een hoofiartikel drt de drei gende onlusten slechts éénen afloop kunnen hebben; maar, voegt het blad er by, de in Transvaal zegevierende opstandelingen zouden nooit ondorhoorigen van Engeland worden, althans niet vrywillig. Gelukkig blykt de demonstratie van de „Transvaal National Union" gevolgd te zyn door eene voor de Boeren gunstige tegenbetooging van beurs mannen te Johannesburg, waarby (zie Trans vaal) vooral de bekende bankier Albu krach tig opkwam tegen de stelselmatige pogingen van de aanstokers der beweging om een burgeroorlog uit te lokken, waarvan hy in welsprekende taal de verschrikkelijke gevolgen schetste. Zoowel de uitheemsche avonturiers, zeide hy, als de door honger tot wanhoop gedreven inboorlingen zouden te Johannesburg alles uitplunderen zoodra het uitbreken van onlusten de verklaring van den staat van beleg en de afsnycling van den aanvoer van levensmiddelen zou hebben veroorzaakt. Albu protesteerde voorts met kracht tegen de bejegening, die president Kruger ondervindt van Engeland, als ware by een onderhoonge en niet Staatspresident. Andere sprekers lieten zich in gelyken geest uit, en alle aan wezigen besloten een adres te teekenen ten gunste van Kruger en tegen de agitatie der „uitlanders". BRUSSEL, 28 December. De „Moniteur" bevat eene ministeriëele kennisgeving, waarby de in- en doorvoer van runderen en schapen, afkomstig uit Nederland, wordt toegestaan langs de douane-kantoren, op de dagen en met inachtneming der gezondheidsmaatregelen, die in den „Moniteur" zyn aangegeven. De in- «n doorvoer van varkens blyft ver boden. IJ s ibei'ichten. Door goedgunstige beschikking van den minister van financiën is aan het bestuur der afdeeling 's-Gravenhage van de „Zuid-Hol- landsche IJsvereemging" hat recht verleend om den toegang tot hot ys in de Boschvy vers te verbieden zoolang het bestuur dit in het belang van de veiligheid en van den goeden staat van het ys nooöig acht. Het - '"Mir doet thans een dringend be- r dj chaatsenryders, al dan niet tot de lede,. _er Yereeniging behoorende, de maatregelen, die het, ter uitoefening van zyn recht, zal nemen niet te bemoeilyken, en blymoedig één dag, hoogstens V/2 dag, van zeer twyfelachtig genot op te offeren voor een duurzamen goeden staat der ysbanen op de Vyvers. Zoo noodig zal tegen de overtreders met strengheid worden opgetreden. Door Gedeputeerde Staten van Friesland is het bevaren van de kanalen en vaarten, in onderhoud en beheer by de provincie, in 't belang van 't behoud der ysbanen tot nadere aankondiging verboden. In de Maas voor Rotterdam beweegt zich langs den rechteroever een smalle strook zeer licht dryfijs, voor de scheepvaart niet hinder- lyk. In do havens worden alleen schepen toe gelaten, die laden of lossen moeten. Ledige houten schepen gaan de winterkwartieren in de Rynhaven en St.-Janhaven opzoeken. Door de strenge vorst heeft zich in de Schie reeds tameiyk veel ys gevormd, hetwelk vooral voor kleine vaartuigen nogal hinaer veroor zaakt. De Zuiderzee loopt vol ys. De lichten aan do haven te Eaam zijn uitgedoofd. De stoom- booten van daar naar Amsterdam en naar Purmerend zyn bly ven liggen. Door de strenge vorst is de geheole scheep vaart op Zwolle gestremd. Het ys op het Zwartewater is reeds zoo sterk, dat gisteren boeren op schaatsen van Hasselt over het Zwartewater do weekmarkt bezochten. Door het ys is alle stoom- en scheepvaart van Meppel uit gestremd. Het goederenver voer gaat dientengevolge alleen per spoor. Te Groningen zal de eerste hardrydery op schaatsen van mannen en vrouwen gehouden worden op 30 Dec. a. s., om pryzen van 100, ƒ60, 40, ƒ25 en ƒ15. Uit Kampen wordt dd. 27 Dec. gemeld, dat de postboot „Minister Havelaar," dien mor gen van Kampen vertrokken, niet geheel tot Urk is kunnen komen. Er was zooveel ijs in zee, dat de boot eenige uren later terugkwam. In den IJsel was 's avonds nog eenig dryfys alle binnenvaarten zyn dichtgevroren. De scheep- en stoomvaart kan als gestromd be schouwd worden. Do stoombooten van E lam naar Amster dam, en station „Kwadyk Edam" der Hol- landscke IJzeren-Spi-orweg-maatschappy, heb ben don dienst gestaakt. In het Groot Noonl-Hollandsch kanaal is zooveel ys, dat het stoombootverkeer gestaakt is. Den 2den Kerstdag hebben de stoombooten van Amsterdam naar Friesland en Groningen de reis nog langs het Gruot-Noord-H. kanaal gemaakt, omdat zy do reis over de Zuiderzee, met het oog op het velo ys, te gevaarlyk achtten. Het eiland Marken bleef de beide Kerst dagen van alle verkeer verstoken. Zoo ver bet oog rtikt is alles ys, zelfs buiten Marken zit alios dicht en de vischvangst op de Zui derzee kan als afgeloopen beschouwd worden. Nu komt het eerst duideiyk aan het licht, dai het eiland telephonisch verbonden behoorde to zyn met het vasteland. Men schryft uit Tiel: Volgens berichten van don Boven Ryn moet er veel ys te wachten zyn. Verscheidene lichters zyn roe A in de Vluchthaven gebracht. De zeilvaart b«. teekent weinig meer. Uit* Lemmer: Ten gevolge van de strenge vorst is de stoom- en scheepvaart in Friesland gesloten. De stoombootdienst Amsterdam Lemmer Groningen is tijdelyk gestaakt. Te Wilsum zwaar dryfys; overtoebt, hoewel moeiiyk, per roeiboot. Te Zalk is de rivier voor J/3 gedeelte bedekt met dryfijs; overtocht per pont en schuit. Het Ganzediep by Grafhorst is reeds dicht, de passage per pont is gestremd. De over tocht naar het Kamper-eiland geschiedt per boot door een geul; men zal beden beginnen een geul voor de pont te maken. Uit Andel: De Maas is voor '/3 overdekt met dryfijs. Overv.art aan het veer alleen per roeiboot, waardoor de comraunicaiie met Gelderland voor voertuigen is verbrokon. WEERBERICHT. Kon. Red. Meteor. Instituut. Zaterdag 28 December, vin. 8 uren. PLAATSEN. Baro meter stand inmM. 700 Wind Toestand van de lucht. Tomp. 5' ►1 s® c r 9 er Delfzijl 77.3 ZO. 1 ZW. bew. 26 Groningen 77.3 O. 3 20 Helder 76.7 zo. 1 helder. 24 Amsterdam 76.0 ozo. 2 1. bew. 23 Utrecht. 75.9 0. 3 bew. 18 Ylissingen.. 75.3 zo. 3 heirook. 21 Maastricht. 76.2 no. 0 bew. 14 Vreeswyk, 28 Dec., 's morgens8uren. Wind oost; sterk vriezend; water vallenden dryfys. Peilschaal staat 2,07 -f- A. P. Stettin, 27 Dec. De vuurschepen „Swan- tewitz" en „Kaizerfahrt" zyn naar binnen gehaald. In het Haff en de rivier heeft het ys eene dikte van 3 duim. INGEZONDEN. Geachte Heer Redacteur I Beleefd verzoek ik u plaatsing voor het onderstaande: Eenigen tyd geleden werd het politiehuisje, staande aan de brug buiten de voormalige Hoogewoerdspoort, beschikbaar gesteld ten dienste van hen, die op de tram moesten wachten, waardoor men voor regen of sner pende koude beschut werd. Vooral dames en kinderen maakten van die gelegenheid een dankbaar gebruik. Naar ik vernam, is sedert een geschil ont staan tusschen de directie van deRotterdam- sche Tramweg-maatschappy en de politie alhier, waarvan het gevolg is, dat het politie huisje niet meer als wachthuisje dienst mag doen. Zou het misschien niet mogelyk zyn, Myn heer de Redacteur, dat bedoeld huisje, ge durende de wintermaanden, weder voor het op de tram wachtende publiek, desnoods alleen voor dames, als wachthuisje dienst mocht doen? U, Mynheer de Redacteur, dankzeggende voor de my verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Uw., dw. T. JLEIDEN, 28 December. Aan den gemeenteraad deelen B. en Ws. mede dat het bestek voor de oprichting van bet krankzinnigengesticht op het buitengoed „Endegeest" gereed is. Het is opgemaakt na overleg met de Com missie van Fabricage en de Raadscommissie in zake het krankzinnigengesticht overeen komstig de goedgekeurde plannen en zal alsnu aan de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten moeten worden onderworpen. In het bestek zyn niet opgenomen de ver warming en ventilatie. Daarvoor zyn afzon derlyke voorwaarden opgemaakt en aan ver schillende belanghebbenden toegezonden met uitnoodiging aanbiedingen daaromtrent in te zenden. Na onderzoek van de ingekomen plannen is do voorkeur toegekend aan het plan van J. L. Bacon te Eloerfeld, vertegenwoordigd door den ingenieur Vermotte, waarby elk paviljoen afzonderlyk wordt verwarmd door middel van stoom met lagen druk. Behoudens de beslissing van den gemeente raad en de goedkeuring van Gedeputeerde Staten is door B. en Ws. alsnu met den heer Bacon voornoemd voorloopig overeengekomen hem de verwarming en ventilatie van het krankzinnigengesticht op te dragen voor een be rag van 23,663.20. Onder mededeeling dat de voorloopige over eenkomst in do Leeskamer ter inzage van do leden is nedergelegd geven B. en Ws. den gemeenteraad in overweging te besluiten dat de inrichting van de verwarming en ventilatie van het krankzinnigengesticht wordt opge dragen aan J. L. Bacon te Eloerfeld, op de voorgestelde voorwaarden, zullende alsdan dat besluit met het bestek voor de oprichting van het krankzinnigengesticht aan de goed keuring van de Gedeputeerde Staten worden onderworpen. Namens de naamlooz9 Vennootschap „Rutten's Stoombierbrouwery" te Maastricht, als eigenaresse van het in aanbouw zynde Volksbierhuis aan den Stationsweg No. 7 en 9 te Leiden, noemt de heer W. F. Van der Heyden beleefdeiyk de vryheid de gemeente raad te verzoeken, om den boom, staande vóór voormelde perceelen te willen ontrui men, aangezien het niet wel mogelyk is om het trottoir of de stoep op behootlyke wyze maken, daar bedoelde boom en de wortels het leggen der fundeering en stoepband ver hinderen. Na ingesteld onderzoek is het B. en Ws. gebleken dat dit verzoek gegrond is voor het te makeen werk. Zy geven mitsdien den Raad in overweging tot de rooiing van bedoelden boom te be sluiten onder bepaling dat dit van gemeente wege zal geschieden voor rekeniug van adressant. Een biyde tyding bevat de Belgische „Moniteur" voor den Nedorl.«ndschen land bouw. De grens van België is weer openge steld voor in- en doorvoer van rundvee en schapen. Voor varkens blyft zy echter voor alsnog gesloten. De Eerste Kamer heeft heden aange nomen tal van kleinere, door de Tweede Kamer goedgekeurde wetsontwerpen; voorts de hoofdstukken Huis der KoniDgin en Nati onale Schuld der Staatsbegrooting voor 1896 en de Wet op de Middelen, eveneens voor 1896. De Minister van Financiën verzekerde dat de Regeering de Staats-Lotery niet voortdu rend wil bestendigen, maar vooralsnog de inkomsten er van niet kan missen. Daarna kwam de Conversie-wet in behan deling. De Minister van Financiën verdedigde de conversie op de bekende, reeds in de Tweede Kamer ontwikkelde gronden. Het ont werp werd eenparig aangenomen. De Kamer is gescheiden tot 13 Januari a. s. Na de jongste godsdienstoefening, maakte de ouderling, die in de Geref. Kerk B. te Gouda eene leerrede gelezen had, aan de ge meente bekend, dat de leeraar, ds. J. Osinga, ontslag als predikant van genoemde Kerk gevraagd had. Naar wy vernemen, is door B. en Ws. van Den Haag de voorbereidirg ter hand ge nomen van voorstellen in zake de subsidie aanvrage voor aanleg van een visschershaven te Scheveningen. Behalve het lid der Tweede Kamer mr» Hartogh zal ook de afgevaardigde van Wyk- by-Duurstede, de heer De Beaufort, zich binnenkort te 's-Gravenhage metterwoon vestigen. By koninkiyk besluit is J. S. 't Hooft, eerste essaieur by het Muntcollege, aange wezen om gedurende het jaar 1896, in geval van afwezigheid van een der leden van het Muntcollege, diens plaats te vervullen by de behandeling der onderwerpen, bedoeld by de artt. 3, 7 en 10 der wet van 1 Juni 1850 (Stbl. No. 25). Aan den ontvanger der dir. bel. en acc. G. Wulfsen, te Haarlemmermeer c. a., op zyn verzoek, met ingang van 1 Januari 1896, eervol ontslag uit 's Ryks dienst verleend, behoudens aanspraak op pensioen. Hare Majesteiten de Koninginnen zyn voornemens hedenavond de voorstelling van do opera tSamson et Delila" ln den Kon. Franschen Schouwburg te 's-Gravenhage by te wonen. De Kindermoord te Rotterdam. De persoon, die zich voor eenige dagen te Schoonhoven in dronkenschap bekend maakte als de moordenaar van het knaapje A. F. Hoogsteden, en zich sedert den 22sten Dec. jl. te Rotterdam in de strafgevangenis bevond, is weer in vryheid gesteld. CORRESPONDENTIE. By doorgaand vriezend weder verplichten heoren correspon denten ons met de mededeeling welke banen in goeden toestand zyn. Officieel© KenniHgevin^en. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden breugeu ter algemeeno ktnuie dat do passage door de Vleoroaetoeg, wogena YerbouwiDg van de perceelen Booigracht hoek VlocreDsteeg, met aan vang van 30 December a. 8. gedurende vier maanden zal zyn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 28 Dec. 1895. E. KIST, Secretaris. Leiden, 28 Dec. Granen werden heden weinig vorhaniloid; alleen aan boDOOdigden word een on ander verkocht tot ongeveer vongo j rijzon. Witte Tarwe 5.90 a ƒ7.25. Roodo 5.60 a f G.SO. Walla-Walla ƒ5.90 a ƒ0.20. Poolacho /G.20 a ƒ6.30 per 80 KG. Rogge f3.65 a ƒ4.10 per 74 KG. Zomergerst f 3.20 a ƒ3.60, Winter- f 3.70 a f 4.80, Chevalier- f 4.40 a ƒ5.per EL. Haver ƒ2.75 a f s. 10 per 50 AG. Blauwe Erwten f 4.90 a f. 5.'25 per EL. P-ardenboonen /'4.80 a f 6.por HL. Daivoubooiicn 5.50 a ƒ5.70 per HL. Bruiuoboonen 10.a ƒ11.25 por EL. Koolzaad f 6.a 7.50 per HL. Kauariezaad ƒ6.a ƒ6.75 por HL. Hennepzaad ƒ6.50 a ƒ8.per HL. Boter. Aanvoer 5360 kilogr.; late qualit. per 1/i vat f 52.— a ƒ58.2do qualit. per V* vatl f a 50. late qualit. per kilogr. ƒ1.30 a ƒ1.46; 2de qnalit. per kilogr. ƒ1.10 a f 1.25. Lango Zwarts Turf, 6000 dubb. HL. fG.26 a ƒ0.29. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 4.5° C. 23.9' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren -8.6° C. 16.7 F. 's middags om 12 uren -6^ C. 21.2 F,; 's namiddags 4 uren —5.5° C. 22.1° F. C'ouponnotcering zolgens opgace run dc Co up on-Ma ie laar Oosïonrijk, Papier f 20.87J^ dito Zllror 20.90 Franeche f 47.60 Divoraa liljksmark ƒ58.95 llussea Goud ltoobals ƒ1.90j£ dito ln Zilvoren Roebels ƒ1.26 Amcrikuausobe Goud Dollars/ 2.45^ Beleeniug pCL ADVEItTENTIËN. Voor de vele bewyzen van dee'noming, ondervonden bij het overiyden van nse liarte- lyk geliefde Moeder en Bebuwdmoeder, Mevrouw de Wed. Dr. J. W. REPELIUS Arentz, betuigen wy onzen oprechten dank. Uit aller naam, C. J. G. REPKLIUS. Utrecht, 28 December 1895. 9060 8 Voor de vele bosvyzen van deelneming, ondervonden by het overiyden van onze go- liefde Zuster en Behuwdzuster PETRONELLA ARENTZ, Wed. van Dr. J. W. REPELIUS, betuigen wy onzen hartelyken dank. S. J. SASSE Arkntz. H. SASSE. Wed. C. ARENTZ Repislius. Maeedijk, by Leiden. 9057 9 Aan allen, die ons by het overiyden van onzen Broeder bewyzen van deelneming gaven, zy daarvoor onze hartelyke dank gebracht. 9056 6 A. P. N. FRANCHIMONT. C. FRANCHIMONT-Van Batenburg. Ondergeteekende betuigt biermede zyn har telyken dank, ook nam-ns zyn Echtgenoot© en Zoon, in de eerste plaats aan zyne hoog geachte Patroons, het Kantoor personeel, de gezellen der Bindery, Boekdrukkery enZettery, voor de vele en scboone cadeaus, hem op den 22sten dezer by zyn 25-jarig Jubileum geschonken, en verder aan alle vrienden en bekenden, die hem op dien dag van hunne belang-telling hebben doen blyken. W. J. MARSTELLER. Leiden, 28 December 1895. 9058 12 Een ordelyk Werkmnn, 36 jaar, met vast werkloon, Vrjjz. ProL, wenscht in kennis to komen met eeno eenvoudige Jongeochter of Weduwe, bekwaam en genegen de zorg voor zijne twee kinderen op zich te nemen. Geheimh. verz. en verz. Brieven onder No. 9C80 aan het Bureel van dit Blad. 9

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3