2de UITVOERING heiew mnrnm' Uitvoering: Muziekschool. I Een programma van 92 nummers I Een I reus, die het aandurft om die elk afzonderlek I te besprekenHet zou bovendien niet noodig I zjjn èn met het oog op de ruimte èn met I de verveling, welke den lezer zou overvallen. I Er bestaat al moed genoeg toe om die open- bare les van het begin tot het einde by te I wonen, waarop van 's morgens halfelf tot I's avonds elf uren de maag wordt overladen, I met uitzondering van de beide onderbrekingen, I waarin gelegenheid werd gegeven om de maag I nog op andere wyze, van voor het lichaam noodig voedsel, te voorzien. I Gelukkig dus dat wat het zang- en muziek- I menu verschafte niet alles even zwaar te I verteren, maar dat er ook licht goedje by I was. N ettemin hoeden af voor hen, die I het trotseerden gisteren den geheelen dag de I leerlingen van de Mnziekschool der Maat- I schappy voor Toonkunst in hunne voordrachten I te volgen. Wy bepalen ons slechts tot enkele opmer- I kingen naar aanleiding van hetgeen wy zelf I hoorden en zagen, en in verband met wat I wy van welwillende zyde vernamen. In de morgen- en middaguren was de I Stadszaal door ouders en verdere helang- I stellenden vry goed bezet, nu wat meer, dan I wat minder, want nü eens kwamen er en I oan weer gingen er. Van de laagste en de beide volgende klassen I valt in hoofdzaak dit te zeggen dat alles I „goed van stapel liep" en te constateeren hoe I aardig zy op de piano spelon, dank zy het I ondtrwys der dames Werst en De Graaf. Er werden tevens al proeven op de viool I afgelegd, wat kranig geschiedde met bet Trio I C-dur van Haydn, voor viool, violoncel en I piano, door drie jeugdige leden uit een zelfde I jezin (No. 27 van het progamma), waarvan I vooral de kleinste, die viool spoelde, onder I leiding van den heer Striening, reeds een I krachtigen streek en flinke houding heeft I gtkrtg3n. Wat de piano betreft, verdienen uit het I middaguur o. a. vermeld de Nos. 32, 42, 56, 66 I die mooi werden gespeeld, 51 dat heel lief I klonk, 41, 44, 49 en 50 voor vier handen. De viool vervulde ook hier een groote rol I en blykbaar niet zonder goed resultaat van I het onderricht, zoo b.v. in de Nos. 35, 63, 65, terwyl er in het Trio voor viool, violoncel en piano (No. 48) flink werd gespeeld door de leerlingen H. Striening, M. en F. Muller, en in de Fantasie „Tannhauser", voor viool alleen, dezelfde jeugdige Striening afzonderlijk toonde dat er bepaald veel talent in schuilt en door den flinkeD streek en zuiver spel den vader alle eer aandoet. Ook het Trio voor viool, violoncel en piano (No. 59) door de leerlingen L. en S. H. Van Groningen en N. De Quay i gaf reden tot veel tevredenheid, evenals de „Sérénade" voor violoncel (No. 69) door de leerlingen der 2 le, 3de, 4de, 7de en 8ste klasse. De eerste koorklasse zong aardig de drie „Meizoentjes" (Zomer, Dat komt er van, Als ik groot ben) van Cath. Van Hennes, en heel goed was het ensemble van „het klokje jan Innisfare", met alt-solo, sopraan solo en declamatie, door de 1ste en 2de koorklasse en elementair-solo-klasse, waarbij de sopraan solo aardig en zuiver werd gezongen, tot lof van de onderwyzeres mej. Weis. v De middag werd besloten met een „Triomf- marsch" van Jan G. Striening door 32 leer- lingen der vioolklasse, welke in het begin van den avond opnieuw werd ten gehoore gebracht, waarby andermaal flink en geiyk werd gestreken. De toejuichingen, welke er op volgden, golden ook den componist, die degeiyk werk heeft geleverd en wien door aanwezige deskundigen een vleiend compli ment werd gemaakt Vol, zeer vol was het er des avonds in de zaal, en warm ook. Datgene, waarop het publiek nu onthaald werd, had thans veel van etn concert in optima forma. Het Duet en Marsch (No. 1) voor trio was flink en zuiver, maar de piano wat sterk. Goed klonk „vere languores" [voor soli en koor en „Liebeswünsche" (No. 4) door de ele mentair en solozangklasse; goed on zuiver de violoncel-voororachten, „Balletto" en Arie- quin" (No. 7), de „sérénade" voor strijkorkest (No. 9), en flink was do houding van de violiste in No. 10: .Berceuse Slave" en „Kuyawiak", ofschoon bet eersto wat onze ker was, als gevolg van een weinig te veel zonuwachtigheid, welke ook in No. 12: „Romance" voor viool, viel op te merken. Trouwens het ligt in den aard dor zaak dat op een uitvoering als deze enkele ongelukjes niet achterwege bleven en dat alles niet altyd oven goed was, maar men moet rekening er mede houden dat het nog leerlingen waren die optraden. Een hunner, mej. E. Dumont, was er als zoodanig voor het laatst, droeg Vogrich's „Staccato caprice" voor en bewees daarmede een beste pianiste te z(jn. Na een stormach tig applaus en na eenlge bartelyke woorden van den president der Maatschappij, ér. D. De Loos, werd haar het eind-diploma van virtuo siteit op de piano uitgereikt, iets, dat ditmaal voor het eerst in het openbaar geschiedde. De heer A. Rappart schynt een mooi instru ment te bezitten, want zyn voordracht van de „Legende" voor viool klonk zeer goed en was flink van toon. Mej. M. De Goeje zong hare beide nom- mers (18) met eene goede altstem en verwierf daardoor veel succos. In de Cdvatine voor violoncel (No. 19) door den heer W. C. Brouwer was öf de begelei ding van de orkestklasse te sterk of de cellist islf wat weinig van toon. Zeer mooi was het Concertstück voor piano, voorgedragen door mej. M. de Wit, die by zonder uitmuntte. Nadat vroeger een zestal leerlingen Handels „Largo en Allegro" op verdienstelijke wyze hadden vertolkt, werd de avond met een werk voor strykorkest van don heer S. Yan Groningen: „Sarabande en Gavotte" besloten, een waardig einde na zulk een vermoeienden dag, waarmede de Muziekschool haar goeden naam heeft gehandhaafd. Proces-vergiftigingszaak te Amsterdam. Kleberg Verberne, beschuldigd van op 5 December 1894 z(jne ochtgenoote door middel van arsenicum vergiftigd te hebben, werd heden door de rechtbank te Amsterdam vrijge- sprokern. Do rechtbank overwoog hierby, dat het bewys noch overtuigend noch wettig bewezen is. Zooals men weet, was mr. W. de Koning als verdediger van beklaagde opgetreden. De eisch was 20 jaren gevangenisstraf en 25 jaren -ontzegging van burgerschapsrechten. De Kindermoord te Rotterdam. Volgens het „Rott. Nbl." zal heden voor den rechter van instructie een verklaring worden afgelegd, die vrij belangrijke bijzonder heden in de zaax van den kleinen Hoogsteden geeft. De verklaring luidt ongeveer als volgt: Op Zaterdag den 23sten November, toen naar alle vermoedens het lykje van den ver moorden knaap Hoogsteden vervoerd zou zijn, bevond zich Willem Van Berkel in het café Renken, Schoutenstraat 149, te Rotterdam, waar iederen Zaterdagavond gedurende de wintermaanden gebiljart wordt om eendebout. Van Berkel. die tusschen 9 en 91/, uur het koffiehuis binnengekomen was, nam aan het prys: iljarten deel. Ook uen vorigen Zaterdag avond, toen de knaap nog niet vermist wa6, heeft Van Berkel dit koffiehuis bezocht, ook om te biljarten. Hy is een goed biljartspeler en zyn kalne houding en prachtig spel zouden niet doen ver moeden, dat met zyn weten dien avond zulk een vreeselyk drama zou zLjn afgespeeld. E-n aantal bezoekers spraken over het vermissen van den knaap, toen Van Berkel aan eenige bezoekers mededeelde, dat hy een familielid van bedoelden knaap was. In heftige woorden gaf hy zyn wre vel over het gebeurde te kennen en hij betuigde dat hy, als hy den man ontmoette, die oen knaap terugbracht, dien kerel zeker een geducht pak slaag zou toedienen. Dat begrepen enkelen der aanwezigen niet en één dezer merkte op, dat de terugbezorger van den knaap toch wel het allerminst straf verdiende. Iedereen was toch vry den knaap op te sporen. Maar Van Berkel beweerde, dat de knaap niet kon gestolen zyn, dan door twee personen, de één zou dan later den knaap terugbezorgen en de belooning, die ongetwyfeld op het ont dekken van den knaap gesield zou worden, konden later beiden deelen. Zóó verklaarde by het geval en daarom zou hy op deze wyze optreden als hy den knaap aan de hand van een voor hem vreemd man zag. Nog maakte hy de opmerking, dat, als inderdaad de knaap door een polderjongen was meege nomen, niet een heer hem zou terugbrengen. Omstreeks halftwaalf, toen Van Berkel aan de biljartlei ston J, kwam een onbekend man, van middelmatige lengte, met rossige snor en gekleed als werkman, het café binnen. Hy liep recht op Van Berkel toe en beideu be gaven zich in het gangetje dat van het café naar een zekere plaats leidt. Daar hebben zy druk en fluisterend gesproken, drie of vier minuten lang. Vervolgens kwam Van Berkel alleen weer in de gelagkamer, bestelde nog iets aan het buffet, haalde zeer zenuwachtig zfin geld te voorschijn, betaalde, dronk zfin glas uit en verliet, zonder een woord meer te spreken, het café. löUnriEiNLAN 3D. Vereeui^do ftstaten, In den Senaat werd gisteren president Clevelands Boodschap tot het Congres, be treffende de finantiëele aangelegenheden, voor gelezen. De president verklaarde dat de goud-reserve in de schatkist wordt bedreigd, ten gevolge van het daaruit genomen geld en andere omstan digheden, die onvorraydelyk schynen. De toestand is nog ernstiger geworden door de plotselinge ongerustheid, welke de mannen van zaken heeft bevangen. „Zoolang het finantiëele stelsel niet is ge wyzigd, zullen wij met dezelfde bezwaren te kampen hebben. Wy hebben behoefte aan eene goede finantiëele politiek. Vaderland lievende gevoelens alleen zyn niet voldoende, om in dit gemis te voorzien. „Het is noodig, dat het Congres, alvorens uiteen te gaan, die maatregelen neme, weJke noodig zyn om te voorkomen, dat in den tegenwoordigen tyd van vrees en ongerust heid de belangen van het volk, de staats fondsen en het openbare krediet worden be nadeeld." De Senaat vereenigde zich met het voorstel, waarby eene enquête wordt gevraagd in zake de quaestie over de vrye aanmunting van zilver. Ongeregeldheden In Armenië. Men seint uit Konstantinopel, dd. 20 Dac. De minister van oorlog heeft een telegram ontvangen, door den divisie-generaal Mustapha Remzi Pacha den 5'Jen Dec. uit Armenië ge zonden. Dit telegram luidt aldus: „E nige notabelen, uit Marash naar Zei toun gezonden, ten einde de weerspannige Armeniërs tot kalmte aan te sporen, zyn my heden komen mededeelen, dat de opstan delingen voornemens zyn tot het uiterste weerstand te bieden. Zondag jl. hebben zy alle soldaten, die in Zeitoun gevangen wer den gehouden, vermoord, met uitzondering van den kolonel, zijn adjudant en den onder- gouverneur. „Kolonel Ali Bey, |na de insurgenten uit het dorp Mukhal verdreven te hebben, heeft met zyne troepen eene stelling inge nomen tegenover Zeitoun. Morgen, zal deze plaats geheel omsingeld zyn. De rebellon be dreven allerlei buitensporigheden, staken dor pen in br;-;n I, verminkten Muzelmannen en vermoordden vrouwen en kinderen." [Dit telegram is door de Porte aan al haar gezanten in andere landen verzon en en worat ook door den Turkschen gezant in Den Haag openbaar gemaakt.] Te Sofia is het gerucht in omloop, dat de Armeniërs te Zeitoun B ri Pacha gevangen hebben genomen en oprukken tegen Mtrzdir. Teleg-rrt 211 m c 11. NIEUW-YORK, 20 Decomber. Op de effec tenbeurs heerschte heden een halve paniek ten gevolge van den gedemoraliseerden toe stand der Europeesche markten voor Ameri- kaansche waarden. Het waren de zwaarste dalingen sinds 1893. Locale houdors verkoch ten als dolzinnigen. De geldkoers liep van 5 tot 80 pCt. Vyf makelaarsfirma's zyn heden gefnilleerd; dri9 harer nemen een voorname plaats in op de beurs, terwyl de twee andere huizen vaste beursvertegenwoorciging hebben. MADRID, 20 December. Een tel-gram uit Havana (Cuba) aan de „Liberal" meldt, dat de hoofdlieden der opstanoelinger, Maximo Gomez en Maceo, er ia slaagden met tien duizend rebellen door te dringen in do pro vincie Matanzas. Men gtlouft, dat een ernstig gevecht heeft plaats göbad, want de grens werd door een groot aantal troepen bewaakt De oogst is in de provincie Matanzas go- schorst, waardoor 3000 arbeiders zoncier Werk zijn. LONDEN 20 Dec. Aan de „Daily News" worot uit Nieuw-York geseindat de paniek van gisteren op de beurs bewijst, dat de president, die tegenwoordig een der onpopu liirste mannen van zyn land is, een groote lout heeft begaan. Men schat de verliezen aoor de paniek veroorzaakt, op ongevber een miliard dollards. Men verwacht, dat de uitvoer van goud zeer zal stygen. Eenige bladen vermelden een gerucht, dar op de beurs van Londen de rondte moet heb ben gedaan, zeggende, dat de h -oren Rothschild voornemens zouden zyn aan do Vereenig e Staten 5,000,000 pd. st. te onttrekken. SOFIA, 20 December. Men vertelt bier, dat Gialib Bey, do assistent van den gou verneur van Creta, die door den Sultan naar Konstantinopel is ontboJen, door vergif om het leven is gebracht. "WASHINGTON, 20 December. Heien wer den in don Senaat de beraadslagingen voort gezet over de Yenezuelaansche quaestie. Met algemeeno stemmen werd president Clevelands voorstel aangenomen, dat reeds door het Huis van Afgevaardigden is goed gekeurd, tot het benoemen eener commissie, aan welke zal worden opgedragen, een onder zoek in te stellen in zake het grensgeschil tusschen Engeland en Venezuela KAAPSTAD, 21 Decern oer. Tusschen de Kaapkolonie en den Oranje Vrijstaat is een voorloopige conventie geteekend botrefïende den aanleg van een spoorweg in Oranje- Yrystaat door de regeering te Kaapstad. De conventie moet nog bekrachtigt worden door de parlementen van beide Staten. LONüEN, 21 December. Uit Konstantino pel wordt aan de „Times" gemeld, da't do mi nisters een keizerlyk iradé hebben ontvangen, waarin bevolen wordt versterkingen, onder bevel van een opperofficier, naar Kreta te zenden. LEIDEN, 21 December. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 2° C. 35.6"^ Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 2° C. 35 6 F.; 's miadags om 12 uren 3.5° C. 38.31 F.; 's namiddags 4 ureD 3° C. 37.4° F. Wy vestigen er de aandacht op, dat eersten Kerstdag in den Schouwburg alhier wederom het beroemde stuk „Madame Sans- Gêno" zal woiden opgevoerJ, een stuk, waarmede mevr. Van Eysden-Vink en de heer Willem Van Zuylen zooveel eer hebben ingeoogst. Tweemalen word het hier reeds voor een stampvolle zaal gegeven en de derde maal zal het zeker opnieuw een groot publiek trekken. Gisteren is in het militair hospitaal alhier overleden de 41 jarige H, Pelles, trom petter by de 5de battery 2de regiment veld artillerie, alhier in garnizoen. Een zware slag van een paard heefc aan 's mans leven een einde gemaakt. De ongelukkige zal aan staanden Dinsdag met militaire eer begraven worden. Hy woonde aan do Doelengracht. De gouden medaille van een waarde van 600 fr. is toegekend aan dr. J. Verschaffeit, assistent aan het Physiologisch Laboratorium te Leiden, voor het beantwoorden van een prysvraag, uitgeschreven door de Koninklyke Academie van Wetenschappen te Brussel, ten onderwerp hebbende: „Het moleculair gewicht van water." Aan de Koninklyke Muziekschool te. 's-Gravenhage is het diploma van eind-examen voor de viool toegekend aan den heer J. J. Van Amerom, te Leiden, en dat voor de piano aan mj. Ridderhof, te Zoeterwoude. De politie albLr heeft aangehouden een persooD, die in het Algemeen Politieblad was gesignaleerd. Hy is tot het ondergaan der hechtenis naar de gevangenis overgebracht. In het verslag van den Raad der ge meente Katwyk is eene onjuistheid geslopen, wat betreft bet berfiden der Van Wassenaor- straat; de bedoelde verordening toch luidt als volgt: Art. 1. Het is verboden de Van-Wasse naer-straat te Katwyk aan Zee, van het hotel „au Rhin" tot den Bestevaersweg te berijden Rytuigen, dienende tot vervoer van personen, van groenten, vleesch en dergelyken, van ledige haringtonnen, van meubelen, van kle dingstukken, en eindelyk die, welke ongela den zyn, nmkep yiepop. eene uitzondering, mits stapvoets rjj 'qndp. Art. 2. Overtreding van het bepaalde by deze veror lening wordt gestraft met eene boete van ten hoogste f 25, of hechtenis van 1 tot 3 dagen. Art. 3 Do verordening, vastgesteld in do openbare Raadsvergadering van den 17den Juli 1894, wordt by deze ingetrokken. H- M. de koningin regentes van Spanje heeft den eersten secretaris by het Turksche gezantschap te 's-Gravenhage, Naby-Bey, be noem:; tot comman .eur der orde van Isabella la. Catoliea. Ae&demie-menira. Leiden: Geslaagd zfin: voor het doe toraal ixainen in de geneeskunde de heer H. Burgerhout; voer het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer T. H. Cor- nelissen. Eerkeljjke Beriohten. Benthuizen: Ds. Spoelstra, van Zoe terwoude, zal Zondag-middag te twee uren in do vacature optreden. Woubrugge: Ned. Her v. Kerk. Zondag namiddag te twee uren: ds. R. Bennink Bolt, pred. te ZwammerJam. Kat w ij k a an do h R ij nZondag-v oor- mi idag te halfti n ae be6r Smit, theol. stu Jent te Kampen, des naini-idags G uren ds. Wielinga. U ergerlijke Stand. KATWIJK. Geboren: Cornelia, D. van Cor nells Onwelnirul en Cornelia Spaanderman. Johanna, D. van Johannes IJoesu.ud en -lansje Van Duyn. Antje, D. van Cornclis Van der Mci.i en Jannetje Plug. Trijntje, D. van Jan Schoonenborg en Johanna Maria Van der Gugten. Maiia Louisa, D van Willem Laggftuaaten jNeeltje Blok. tiondrina. D. van Arie Van Rijn en Maal tje Van der Pins. Overleden: Jacobus Den Duik, lj. Alida Van Dijk, 1 j. - Arie Guyt, 1 j. Ewoud Van der l'las, 1 j. Aagje lJoek, wed. van S. De Best, 80 j. Gehuwd. Jacob Imthorn, wed., met Maartjo Kivgsman jd. FJoiis Van der Plas jin. met Klasma Van Duijvcubode jd. Cornell's Van Duijvenvoornc jus. met Leuntje Klok jd. ZOETr.HAVOt DE. Geboren: Neeltje, D. van D. De B 'Order en A- Hoogland. iiermino Louise E nil ie, D. van L. n. Verhoog en G, J. Agerbeck. Alida, D. van J. N. JJoganrds en D. ijL;erbout. Cornelia Margaretha Gesina, D. van J. Meppe en G. Bakker. Catiiarina Alida Augusta Gerdinn Josina, D. van W. F. Van Waardt en G. De Kuiter Overleden: M. A- Molthof, jd 36 jd. G. F. v d Biaude. 57 j (wonende te Leiden). Wed Lovedag geb. Do 11 aan 87 j. Marktberichten, Leiden. 21 December. Graoon werden heden met gewoon aanbod tot rui u vorige prijzen verkocht. Wiite Tarwe was in alio eooi ten goed te veraoopon. ltogyo etil. Gerat 0 Haver onveranderd. Bruineboonen hooger. Erwten, Paarden- en Duitenboonen eerder iets 'agor. Zadeo zonder handel. Witte Tarwo ƒ0.9U a ƒ7.25. lioode f 5.60 a ƒ6.30. Walla-Walla 6.90 a ƒ6.10. Poolache ƒ6.20 a 6.30 por 80 KG. lioggo ƒ3.65 a ƒ4.10 per 74 KG. Zomergeret ƒ3.20 a ƒ3.60, Winter- ƒ3.60 a ƒ4.80, ChevaLier- 4 40 a ƒ5.per HL. Haver ƒ2.75 a ƒ3.10 per 50 KG. Blanwo Erwten 4.75 a 5.25 por HL. Pbardenhoonen ƒ4.80 a ƒ6.per HL. Doivenbooncn 6.50 a 5.70 per HL. Brninelioonen 9.50 a 11.25 per HL. Koolzaad ƒ6.— a ƒ7.50 per HL. Eanariezaad ƒ6.— a ƒ6.75 per HL. Hennepzaad ƒ6.50 a ƒ8.per HL. Boter. Aanvoer 636o kilogr.; late qualit. per l/4 vat ƒ50.— a 56.2de qualit. per V-a val f 42.a 48.— late qualit. per kilogr. ƒ1.25 a ƒ1.40; 2de qualit. per kilogr. ƒ1.05 a 1.20. Lange Zwarte Turf, 15,000 dubb. HL. ƒ0.22 a ƒ0.25. Delft, 19 Dec. Aan de Stadawaag gewogen van 12 tot l'J Decembc-r: 253 aebtaten en 116 zeatiendep vaten Boter, wegende te zamon 6320 kilogrammen. Prils 48 a ƒ62 bot vierde, 1.20 a ƒ1.55 bot KG Hoofddorp, (Haarlemmermeer). 19 December. Witte Tarwe 5.50 a 0.25, ii;gge 3.75 a ƒ4.—, Haver ƒ5.— a 5.50, Wintorg<rat ƒ3,50 a 3.75, Duiveu- boonen ƒ6.50 a 5.75, Paarden boonon 4.50 a 4.75. Bruineboonen a Groene Erwten 4.25 a 5.50, IiaDariezaad ƒ5.75 a ƒ6.75, Karweizaad f—— a f—.—. Schiedam, 19 Doc. Noteerins van do Maho- laara. Montwgn ƒ9.-. Jenever ƒ13.Idem Atueu proef ƒ14.59 per Ked. vat eu zonder fuat. zoudtr de belaeting. Spooling-eommiesio heden 1.10 per ketel. Noteering van den Erandorebond. Moutwijn 8'/4 por hoct. ct., zonder fuet en zonder belasting. Belglit - Da advocaat Pinelli, chef van het kabi net van den heer Crbpi, heeft op den open baren weer te Rome den afgevaardigde Bar- zilai een slag in hot gelaat gegeven. Do heer Barzilai diende onmiddellijk den advocaat een pak slaag toe mot zijn rotting. De heer Pinelli werd in hechtenis genomen, doch na een kort verhoor op vrije voeten gesteld. De afge vaardigde heeft verklaard, dat hy zyn tegen stander niet zal vervolgen, de voorzitter der Kamer heeft echter medegedeeld, dat den advocaat een proces zal worden aangedaan. Te Rome gaat het gerucht, dat do Ita- liaansche regeering zal afzien van de ver lenging van den staat van beleg. Zy hoopt daardoor de meerderheid in de Kamer gun stiger te stemmen en de zitting spoedig te kunnen sluiten. DVEItTENTI N. Ondertrouwd: 8901 7 W. J. BIK, Arts, Oflicier van Gezondh. 2de kl. O. I. L., EN A. JOCBEMS. AMSTLekdam; 1 19 December 1895- Geboren JOHANNES IZAüK, Zoon van: A. PLANJER en J. M. PLANJER Stephanus. Leiden, 20 December 1895. 8916 6 Heden ontsliep, in zynen Heer en Heiland, myn geliefde Echtgenoot en onze h:minde Vader en Behuwdvader de Heeer JACOB GUIJT, in den ouderdom van 78 jaar, diep betreurd door my, zyne Kinderen, Behuwd- on Kleinkinderen. Uit aller naam, E. M. GUYT Bohrlnceb. 8931 9 N. PERK. der Clir. Zangvercenig. „Asaf," van Billegom, op 7 JANUARI 189 6, 's nara. tc uren, in 't Kerkgebouvj der Ned.-Herv. Gemeente te LISSE, 8912 18 waarvan de baten grootendeels ten voordeele komen van de Prot. armen te Lisse. Programma's (tevens entréehewys) a 30 Cts. verkrijgbaar te Lisse by den Heer v. d. MARK, Koster; te Sassenheim bij den Heer P. MOOLENAAR; te Hiilegom by het Bestuur: W. ST ASSEN J.WzPresident. C. CARLIER, Secretaris. Café" HAANTJE Ondergeteekende bericht dat hy zyn Biljart geheel heeft doen vernieuwen en inrichten naar de eischen des tyds. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden. Aanbevelend, 8914 8 F. A. »A* OLFFEN. Evenals vorige jaren ruim voorzien van 4ste qi:r.llteit Eirentc-nhrood, van af 1© Cents on hooger. 8924 10 ADRES: F. SCHATS, Hf. Bakker, Nieuwe Bcestcomarkt No. 6. STOOM BIERBROU WERIf~ „De drie Kruisen" A. v. RIJfl ZOOS, Hofleveranciers, '.s-Gravenhage. Steeds te verkrijgen, gebotteld en op fusti PRIMA QUALITEIT Gerste 13iei-, Laser Bier en Tafelbier-, ondercontröle van Dr. VAN HAMEL ROOS. Van al' lieden Ilocli-Bior voorradig. Eenig Depot voor Leiden en Omstreken: H. R. SCHEER, 8927 19 Oude Rijn S3. attentie: llais tc huur i. h. dorp Sassenheim by Leiden, n., r. behuizing, flinke Werkplaats, met Tuiü, geschikt voor Burger, Bloemist en byzonder a. t. bevelen voor een R.-K. Schilder, h.-p. geschikt. Inlichtingen franco brieven a. d. eigenaar A. BEUK, Leiden, Nuordeinde 27. 8923 9 Mevrouw BUYS, Rapenburg 62, verlangt met Februarioen net TweecZe M. eis je, voor Meid-Alleen, dat keken kauliefst vaw buiten. 8930 6 De Notaris J. F. S. FRIJLINCK, te War- mond, zal op Woensdag 8 Januari 1896 by inzet en op Woensdag 15 Januari daaraan volgende by afslag, telkens des namiddags te 6 uren, ten Herberge van L. OUDSI-IOORN, te Wassenaar, veilen en verB<oopen: EERSTE PERCEEL: Een HUIS en ERF, verdeeld in twee wo ningen, benevens steenen Schuur, waarin Stalling, open Grond en Erf, aan den Oost- dorperweg, naby de nieuwe Haven te Was senaar, Ivad. S?ctie B, Nos. 1498, 1499 en 1500, samen groot 4 aren, 97 centiaren Een der woningen verhuurd voor ƒ1.50, d9 andore verhuurd geweest voor ƒ3. per week. TWEEDE PERCEEL: Een percoel WEI- of HOOILAND, naby dan Tol aan de Maaldrift in den Stevens- hofjespolder te Wassenaar, Kad. Ssctio C, Nos. 638, 639, 540, 609, 618 en 712, samen groot 1 hectare, 34 aren, 75 centiaren. Verhuurd tot Kerstmis 1896 voor ƒ105 per jaar. Inmiddels alt de hand (e koop. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 1 Maart 1896, onder gestanddoening der huren. Nadere informatiën te bekomen ten Kan tore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen veiling en afslag hoogingen kunnen worden gesteld tegen genot van één v|Jfdc der verhoogiDgen. 8918 32

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3