iu garnizoen en vror.it belast mot het bevel over de compagnieën van hot 4do reg. vesting artillerie. Do afdeeling Katwijk der Algemeene Veroeniging voor Bloembollencultuur hield dezo we k te Katwijk aan don Rjjn in het logement „Do Roskam" hare gewone ver gadering, waarin met algemeene stemmen werd aangenomen het voorstel van het bestuur tot wijziging der statuten van de Yeieeniging, ten cool hebbende de jaariyksche contributie te verlagen van f 3 op ƒ2. Afgevaardigden voor do s. algemeene vergadering te Haarlem en candidaten voor het hoofdbestuur werden gekozen en ten slotte elf fraaie planten onder de aanwezige leden verloot. Do lieer O. Verboeff, onderwijzer aan de school No. 4 to Haarlemmermeer, is als zoo danig benoemd te Sneek. Donderdag-morgen werd op de open bare school in het dorp te Voorschoten het jaariyksche St.-Nicolaas-feest gevierd. Dit feest geniet de algemeene sympathie der inge zetenen, welko zich uit in do bijdragen, die daarvoor ieder jaar worden gegeven. Ook dit jaar was de deelneming groot. Tot wering van schoolverzuim ontvingen de kinderen, naar gelang van het meer of minder getrouw schoolbezoek, bijdragen op hunne Postspaar bank boekjes. Bovendien kreeg ieder kind een cadeautje en versnaperingen. Onder het zingen van vroolijko liederen werJ het feest, dat door een aantal belangstellende ouders werd bijgewoond, weder op recht aangename wijze gevierd. Des namiddags had hetzelfde plaats op de school aan den Rijndijk, waar de vreugd niet minder groot was, vooral toen St.-Nicolaas met zijn zwarten knecht het feest met zijn tegenwoordigheid kwam opluisteren. Voor do Fransche akto A (M. O.) is toe gelaten mej. C. H. M. J. Kervel, te Voor schoten. De heer Loeff, kunstvuurwerkmaker te Alfen aan den Rijn, is voornemens op het terrein van den vroegeren molen aan het eind van de Ververstraat te Nieuwer-Amslel een fabriek op to richten voor het fabriceeren van kunstvuurwcrk. Van zijn o rsto voornemen om in het nieuw dichi bebouwde gedeelte dier straat ec-ne fabriek op to richten, heeft hg moeten afzien uithoofde van de vele bezwaren, die daartegen door omwonenden werden aangevoerd. Btioopen is bij de Geref. gem. te Haar lemmermeer (Vijfhuizen) de heer A. H. Op 't Holt, te Noord wijk aan Zee. Binnenkort zal een wetsvoorstel worden ingediend, houdende voorziening ten behoeve van het personeel van den voormaligen Nederl. Rijnspoorweg. Naar de „Res.-Bodo" uit „goedo bron" ver neemt, is de „Conversie wet" in de afdeelingen der Tweedo Karuer zeer ongunstig ontvangen. Door de indologen quaostie is het aantal leden van hot Delftsch Studentencorps ver minderd met 87 indologen en 40 studen ten van de Polytechnische School, die hun lidmaatschap hebben opgezegd. Nu do Engelsche regeering hare memorie in zake de „CostaRica-Packet" naar den scheidsrechter, prof. Martens, te St. Peters- burg, hoeft gezonden, zal onze Regeering, krachtens art. 3 van de betreffende ovoreen- komst tusscbon ons land en Engeland, uiter lijk drio maanden na ontvangst van een afschrift van het Engelsche stuk, eeno tegen- memorie aan prof. Martens moeten opzenden. Van dit 6tuk ontvangt do Engelsche regee ring dadelijk een afschrift. Blijkens nader bericht, heeft het vertrek van Hr. Ms. fregat „Juhan "Willem Friso" van Rio do Janeiro niot den 3den, maar don 5don dezer plaats gehad. Sts.-CtJ De assistent-resident van Modjokorto, de heer B. L. Repelius, is overleden. Naar men aan het „Vad." meldt, zijn op verschill nde plaatsen in ons land adressen aan do Tweede Kamer in omloop tot adhaèsie van het voorstel, do Loterijzaal te 's-Gra- venhage onder de monumentun van geschie denis en kunst te rangschikken. Naar verze kerd wordt, zou het voornemen bestaan tot restauratie van deze een commissie te benoe men in den trant der vroegere Rijksadviseurs. To Elburg is in den ouderdom van 75 jaren overleden de beer K. De Beyl, hoofd der school voor christelijk onderwijs. Hg was bgna 60 jaren by hot onderwijs op verschillende plaatsen werkzaam. Het hoofdbestuur der Vereeniging „Trouw aan Koning en Vaderland" heeft naar aan leiding dtr gevoerde gedachten wisselingen do afdeelingen d^r Tweede Kamer over de ver betering in het lot der oud-strijders van 18301831, aan dat lichaam een adres inge- diend, waarin het, in het midden latende of men die oud-strijders al of niet wil pension- neeren, aantoont dat haar dool om den armsten f 100, den minder armen gemiddeld f 50, en den minst armen f 10 'sjaars toe te kennen, thans kan worden verwezenlijkt, als haar f 30,000 in plaats van f 20,000 wordt toe gekend. De heer J. M. L. Bellaard, burgemees ter van Gendringen en lid der Provincialo Staten van Gelderland, heoft een audiëntie gohad by don Pruisischen regeeringspresident te Munster, om den invoer van melk uit Nederland naar Duitschland weder toe te staan. De president heeft zyne hulp toegezegd om den verboden uitvoer van melk zoo weinig mogelyk drukkond to doen zgn. Uit Gendringen is nu aan de Duitsche regeering het verzoek gericht om de verbods bepaling op te heffen. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat te vervullen is de betrekking* van leeraar in de Fransche taal aan de Ryks- hoogere burgerschool met 3 jarigen cursus to Helmond. Jaarwedde f 1000. Zy, die voor dezo betrekking in aanmerking wonschen te komen, behooren zich vóór 15 December a. s. aan te melden bg den inspecteur van het middelbaar onder wijs, dr. "W. B. J. Van Eyk, te 's Gravenhage. In de laatste aflevering van het „Tijd schrift voor Tuinbouw", dat by do firma J. B. Wolters wordt uitgegeven, komt onder anderen een aardige mededeeling voor over het verplanten van groote boomen, iets, wat mot het oog op den aanleg van nieuwe buitenplaatsen dikwyis beproefd is, maar dikwerf mislukte. Een Engelschman heeft nu verklaard, dat hy van verschillende soorten boomen, meer dan twintigjarige, ja, zelfs honderdjarige exemplaren verplant heeft, nadat zy mylen ver vervoerd waren. Over de manier van verplanten, daarbij toe gepast, den ty 1, enz., deelt het tijdschrift byzonderhoden mede. Men schryft uit Alkmaar: De aanvrage van den gemeente-secretari3 om eervol ontslag uit zyne betrekking werd eergisteravond in eene daartoe opzettelijk byeengeroepen ver gadering van den Raad in behandeling geno men. Reeds geruimen tyd vóór den aanvang der zitting verdrong het publiek uit eiken rang en stand zich, om toegelaten te worden. "Werd door een der Raadsleden in verschoo- nende termen over den secretaris gesproken, dan gaf het publiek door geschuifel zyne afkeuring te kennen. Met algemeene stemmen werd besloten, het aangevraagd eervol ontslag niet te ver- leenen, doch den secretaris te ontslaan uit zyne betrekking. Met 8 togen 6 stemmen werd aangenomen het voorstel, hem tevens te ontheffen van zyne functiën aan de stadsapotheek, de hulpbank, het gasthuis en het museum. H'-t moet thans gebleken zgn, dat het groote tekort van den gemeente ontvanger, ruim 60 mille, niet dateert van de laatste jaren alleen, doch dat moet worden teruggegaan tot het jaar 1870. Deze malversatiën worden geacht niet te kunnen plaats gehad hebben dan met mede weten van den secretaris, torwyl verder in de notulen dat gedeelte, betrekking hebbende op leening en aflossing, zeer onnauwkeurig moet weergegeven zgn. Nader verne»mt men dat de ontslagen secretaris, na een nader verhoor voor don rechter commissaris, in hechtenis is gehouden. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal op Dinsdag 10 dezer niet plaats hebben. De begrooting, door B. en Ws. van Maas sluis ingediend en sluitende in ontvangst en uit gaaf met 97,518.483/ït is in de zitting van den gemeenteraad verworpen met 6 tegen 2 stem men, terwyi die van do commissie van onder zoek, ad /"87,65S.48,/2, met gelyke stemmen werd aangenomen. Na dezo stemming maakte do voorzitter bekend, dat Burg. en Weths. zich tot do bevoegde autoriteiten zullen wenden met verzoek de door den Raad vastgestelde begrooting niet goed te keuren, waarop een der leden de verzekering gaf, dat hy met ge- ïykduidend verzoek, betreffende de begrooting van B. en Ws., eveneens dien weg zou inslaan. By koninklgk bosluit is benoemd tot substituut-officier van justitie by de arron dissemeDts-rechtbank te Amsterdam mr. C. Baart do la Faille, thans substituut officier van justitie by de arrondissements-rechtbank te Winschoten. Pensioen verleend aan:C. Van Wyk, eervol ontslagen lichtwachter bg 's Ryks kustverlich- ting te West Schouwen, f 123, met instand houding van het hem by kon. besluit van 28 Mei 1879 toegekend militair pensioen van f 245; E. Woudenborg, wed. van den gewezen brievon- en telegrambesteller W. Steenhof, f 228; W. A. Wilbers, verificateur lste cate- porio by 's Ryks belastingen, f 789; J. H. Lentz, commies lsto kl. by >d., ƒ496; A Dammer, id. by id., 520 'sjaars. Endegeest. De „N. R. C." van heden schryft het vol gende: „Den Leidenaron, die in don Matsten tyd hun geliefkoosd „Endegeest" omwandelden, sloeg de schrik om het hart by het passeeren dier buitenplaats. Hun bleek nl. uit omheiningen paaltjes, dat het hoofdgebouw en bijgebouwen van het aldaar op te richten gemeentelijk krankzinnigengesticht op het mooitste gedeelte komen te staan, waarvoor een groot deel der prachtige boomen moet gekapt worden. Achterwaarts en aan den zy weg naar Oegst- goest is struikgewas en minder fraai tosch, maar zulk een architectonische schepping moet natuurlgk aan den straatweg staan en de natuur moet daarvoor onderdoen. „Is dat nu de wandeling „Endegeest" voor Leiden behouden?" vraagt men niet ten onrechte. De schryver slaat den spgker op den kop, indien het gebouw althans daar werkelijk, vlak langs oen straatweg, zal komen te staan. Men zal zelfs vragen hoe men toch tot zoo iets gekomen isl Dat hadden de Leidenaars bg den aankoop zeker niet gedacht, dat hun het prachtige gezicht, tusschen de fraaie ryen boomen door, met het kasteel op den achter grond, zou worden ontnomen. Het kan echter verkeeren. Nog heeft de aanbesteding niet plaats gehad, en daarom is het te hopen, dat, wat de plaats aangaat, nog de algemeen gewenschte veranderingen in de plannen zullen worden gebracht. TWEEDE KAMER, Zitting van Vrij dag namiddag. Besloten werd Dinsdag na de pauze de nominatie voor den Hoogen Raad op te maken en Zaterdag 14 en Maandag 16 te vergaderen. Bg de behandeling der Justitie begrooting werd verworpen met 39 tegen 33 stemmen het voorstel-De Kan ter, tot schrapping van f 4000 voor een nieuwen ambtenaar, en met 54 tegen 18 stemmen het amendement-Goeman Borgesius, tot bepaling der wedde op f 5000, waarna de Regeeringsaanvrage ad 4000 werd goedgekeurd. Bg de. Ildo afdeeling vestigde de heor Drucker er de aandacht op, dat dit jaar, in afwijking met het vorige jaar, geen melding werd gemaakt van den achterstand in zaken bg de gerechtelijke colleges. Als men nu evenwel denkt, dat de zaken thans in het reine zyn, vergist men zich, geiyk de jongste berichten dienaangaande bewijzen. Pleidooien worden soms 5 a G maanden, soms langer, uitgesteld en het gevolg daarvan is, dat men huiverig wordt om zyn recht te zoeken. Twee gevallen zyn donkbaai óf er is geen perso neel genoeg öf er wordt niet genoeg gewerkt. Wanneer de minister evenwel de stellige overtuiging heeft, dat er genoeg gewerkt wordt, dan moet tot uitbreiding van perso neel worden overgegaan. Spreker drong aan op het nemen van krachtige maatregelen om aan don achterstand in rechtzaken een einde te maken. Nog op een tweede punt wenschte spreker de aandacht te vestigen, nl. op de benoemingen by de rechterlyke macht. Het is bg velen in den lande een gevestigde opinie, dat kunde slechts een ondergeschikte rol speelt by be noemingen en men zyn tyd slechts behoeft af te wachten. Met genoegen had spr. in de stukken gezien, dat kunde en geschiktheii hg dezen minister den voorrang genieten boven anciënniteit. De Minister van Justitie meende dat do achterstand, speciaal aan de rechtbank te 's-Gravenhago, door do uitbreiding van per soneel zal verdwyncn. De nieuwe ambtenaren zyn pas benoemd cn nog niet in functie. Voor verdere uitbreiding van personeel, o. a. te Breda, is reods een vourstel ingediend en zoo noolig zullen nieuwe voorstellen gedaan worden. Eene herziening van het algemeen dienstreglement waarop de heer Drucker aandrong is in bewerking. Voor alle go- vallen zal het evenwel niet helpen om het aantal zitdagen te vermeerderen. Wat het tweede punt betreft, wees de minister er op, dat bet niet altijd mogelijk is den geschiktston persoon onder de sollici tanten uit to zo-ken. Dit blyft intusschen 's ministers streven. De beer Drucker hoopt, dat de Haagsche rechtbank ^llo krachten zal inspannen om den achterstand in te halen. De heer Staalman wees op de geringe straffen, door de kantonrechters wegens drank wetovertredingen opgelegd, maar de minister achtte zich onbevoegd op betere toepassing aan te dringen. De Minister kon aan den heer Guyot niet toezeggen traktementsverhooging der loden van het militair gerechtshof en wil met do verdere regeling van de verhouding tusschen de hoofdcommissarissen en commissarissen van politie, door oen heer Mackay besproken, wachten, totdat de gevolgen dor jongste cir culaire betreffende dit punt bekend zyn. Na eenige discussie werd do begrooting zonder stemming aangenomen. Maandag te halftwee is het hoofdstuk Bin nenlandsche Zaken aan öe orde. Burgerlijke Stand. ALKEMADE Geboren: Andrianus, Z. van Pieter Blocmeudaal en Manjtjo Hoogeveen. Elizabeth, D. van Mattbcus Turk en Martha Veenman. Engelina Geertruida en Cntharina Anna, D. van Jan Téuben en Helena Steenhuis (wonende to Hoogezand'. Johanna, D. van Mavtinus Bnssing en Elizabeth Wortman. Gerar- dus Petrus Coruelis, Z. van Pieter Heemskerk en Manjtjo Van Diemen. Johannes Hendrikus, Z. v. AVijnnnd Van 't Hart en Maria Johanna Bijland. Gehuwd: Jacobus Aartman 34 j., te Ter-Aar, on Adriana Bille jd. 25 j., alhier. Johannes De Jong jm. 23 j en Cornelia Maria Wagenanr jd. 21 j beiden alhier. Overleden: Margje Buurman 17 m., D. van Willem Buurman en Neeltjo Verzijden. Leven loos aangegeven Z. van Pieter Gortzak en Cntharina De Prie. Cntharina Anna Teuben 1 d., D. van Jau Teuben en Helena Steenhuis (Hoogezand). De Kindermoord te Rotterdam. Van onderstaande kennisgeving is een duizendtal oxetuplaren naar verschillende ge meenten in ons land en naar de aangrenzende gemeenten in het buitenland gezonden ter verspreiding en aanplakking: Moord scholier Hoogsteden. 1000 gulden beloonlng. Eene belooning van duizend gulden zal worden uitgereikt aan hem, die zoodanige inlichtingen zal geven, welke zullen leiden tot ontdekking van den moordenaar. Op de opsporing van de kleedingstukken wordt eene ruime belooning gesteld. Beschrijving der kleedingstukkeyi, Onderkleeding: Wit flanellen hemd, ongemerkt, naad op de borst en den schouder, gesloten met een parel moer knoopje aan hals en borst. Een hemd van wit katoen met korte mou wen, ongemerkt, ronden halsboord, waarin bandje, om het aan den hals dicht te knoopen; van onder splitjeshet hemd was reeds oud, doch niet versteld. Een wit keper hemdrokje met laüge mou wen, versteld, ongemerkt, smal boordje van hetzelfde goed aan den hals, 4 gele beenen knoopjes, om op de borst te sluiten; aan de mouwen ook een kl9in splitje met een dito knoopje. E n onderbroekje van wit keper, twee- beenen knoopen aan den band en een aan de gulp; van achteren wit bandje om aan te halen, boordjes aan de pypen, die beneden de knie komen, aan die boordjes witte bandjss om de pypen vast te maken; dit broekje was van boven, aan de binnenzyde van den band, rood gemerkt L. H. Zwarte kousen van sajet (zelf gebreid), die tot over de knie kwamen, nog zoo goed als nieuw, doch in iederen hiel een stopje; over die kousen waren elastieke kousen banden, donker blauw met rood zonder ge&pjes, die men door uitrekken over den voet en vervolgens boven de knie aanbrengt. Zwarte rijglaarzen, reeds oud, die tot goed over den enkel kwamen, met ronde koperen knopjes, waarom een zwarten langen veter; een der laarsjes was van achteren aan den naad opengetornd, de hakken waren reeds tamelyk scheef afgeloopen. Het kind droeg op de borst een reliquie, zynde een zoogenaamd schapulier, verstrekt door de Kerkdit is een klein vierkant' wit dubbel lapje van katoen, waarin iets hards zat van de Kerk (onbekend wat). Bovenkleeding: Een broekje tot aan de knie, vervaardigd van een broek van zyn vader, van een soort bukskin, met bruin, zwart en grijze blokjes; aan de broek zit vast een grys voeringlyfje, waardoor het kind de armen steekt (door twee gateD) en dat op den rug wordt vast gemaakt met 4 wit metalen knoopjes met oogjes van achterentwee dier knoopjes waren afwezig, alleen waren de oogjes nog in het goed blijven zitten; het voeringlyfje was van voren bemorst door vetvlekken (van eten), het broekje was niet gevoerd en had ook geen knoopjes aan de knie, de beide pypen boven de knie een weinig gestopt, met zwart garen. Een blouse, nog nieuw, van katoen, wit met blauwe strepen r- et witte parelmoeren knoopjes op de borst; aan den hals een boordje met koperen haakje, en trensje van wit Êjaren; boordjes aan de mouwen, geheel ge sloten zonder knoopjes; een zoom, waarin wit bandje, om op den buik vast te maken. Een jockeypetje van blauw cheviot met klepje van hetzelfde, boven op het petje een dito knoopje, gele voering, waarin niets staat vermeld, op enkele naadjes gekerfd. Het kind droeg in de broekzakken een wit katoenen zakdoek (niet geheel nieuw), onge merkt, een wit steenen tabakspijpje van een paar centen, voorstellende een mannengezicht met een baardje, waaraan het kind, daar de steel was gebroken, zelf een mondstukje had aangebracht, van rood hout, afkomstig van een zoogenaamd gutta percha opblazertje, misschien een paar griftjes, anders niets. Inlichtingen dringend verzocht, van welken aard ook, te geven aan den officier van justitie, Haagsche Voer, of aan den hoofd-commissaris van politie, Kaasmarkt, Rotterdam. Zegt het voort. Gistermiddag werd door den Rechter-com- missaris de instructie in de zaak van den 10 jarigen Hoogsteden geopend. Reeds is een vier!al getuigen door hem gehoord. Er is nu volgens het „Rott. Nbl." weer een persoon ter sprake gebracht. Vóór 10 jaren heeft een zekere De J. geld ter leen gevraagd aan Hoogsteden, om een melkwinkel te be ginnen. Hoogsteden weigerde, een heftig tooneel volgde en met de bedreiging, dat hg zich zou weten te wreken, is De J. heen gegaan. Hy heeft als koloniaal geteekend en nadat hy zgn tyd had uitgediend, is hy in Augustus van dit jaar teruggekomen, zeker nog vervuld van wraakplannen tegen Hoogsteden, dien hg als de oorzaak van zyn ongeluk kon beschou wen. "Wat dit geval met den moord te maken had, zal blijken. Nog eens is begonnen de slooten af te dreggen, gelegen by den Schoonebergerweg, Verlengden Binnenweg, Spoorsingel en Dier gaardesingel. Tot gistermiddag hebben de daarmede belaste rechercheurs dit werk voort gezet, doch zonder resultaat. Praatjes over Kunst. Vlokken. LXI5. Eeu boek voor „Kinderen." „Ui leng el uk", door Theo. Van Hoytbma. Tekst Tan Tine. Uitgave van Van Qoghte Amsterdam.) By aandachtig bekyken lykt mg helaas dit derde boek van den handigen, bekwamen, humoristischen schilder „maakwerk" toe, maakwerk in den zin van „6esfeZ"-werk, ontijdig afgeleverd, te vluchtig behandeld; van een wultheid, die grenst aan „afroffeling". Van Van Hoytema, wiens illustraties by „Het Leelyke jonge eendje" geen slapdoc& een sprong voorwaarts konden worden geacht in de goede richting, vergeleken by zyn teeke- ningen voor „Hoe de Vogels aan een Koning kwamen", had ik iets beters verwacht. Van Hoytema's kunst is in dit „Uilengeluk" m. i. allerongelukkigst beland. Hoe of hy, de geestige ziener van het vogel leven, hy, die uilen-physionomieën heeft ge schetst, zóó leuk, zoo eigendommelijk, zoo sarcastisch, zoo vól humor, er t09 komen kon dit voor de pers gereed gemaakte boek, als zijn werk publiek in de wereld te zenden, verklaar ik niet te begrypen. Men heeft in de kolommen van dit dagblad meermalen kennis kunnen nemen van m'n groote waardoering voor Van Hoytema's kunst; te meer bedroeft het mg daarom, thans niet grondig te kunnen instemmen met m'n eerste verwachting: „dat dit „Uilengeluk" de waardigste, de echt „Dritte im Bundo" van dit trio boeken zou knnnen worden genoemd. Intusschen kan het niet worden ontkend dat er fraaie chromo's in dit werkje voorko- •men (o. a. wil ik de „Spin" en den daartegen over geplaatsten Wintermemoreeren), maar m. i. had Van Hoytema zich door den zéér- aardigen tekst van Tine verplicht moeten hebben gevoeld, nu eons iets extra's, iets „nie dagewesenes" te geven. En, dat schynt hem volgons my allerminst gelukt te zyn. Tine's tekst in leelyke drukletters (waarom geen „geteekende"karakters op steen?) is alleraardigst; sarcastisch blameerend het leven van de vogel „menschen", die „eten", „drinken" en „vechten", en als contrast het leuke, hetere uilen paar, dat, als ze 't mooie van Lente, Zomer, Herfst en Winter willen uit drukken tegenover de Hoenders, Pauwen, Kippen en anderen, niet begrepen en om dien „onzin" uitgelachen worden. En de „Uilen", de slimme uilen knipten met de oogen, gingen wat dichter by elkaar zitten, en „peinsden verder." Dat „verier peinzen" wyst op wysheid van het uilenpaar, die 't geluk gevoeldenterwyl zy het „eten," „drinken" en „vechten" aan de andere vogels, de hoenders in den hoenderhof, overlieten. Voor Tine's tekst vind ik 't jammer, dat Van Hoytema hem niet meerder tot zyn recht deed komen. Voor wie Van Hoytema's boeken verzame len, blyft het „Uilengeluk" echter een onmis bare schakel in die keten. Onder het aardig gevonden opschrift: „De familieberichten van de Leidsche Maatschappy" komt in De OudeGids het volgende voor: „Het pleegt in de Leidsche maatschappij der NederJandsche Letterkunde getuige de wetenschappelijke onder-onsjes, meer bekend onder den naam van maandelykscho ver gaderingen wel zeer geleerd, maar tevens vry huiselyk en familiaar toe te gaan. Die huiselykheid en familiariteit wordt echter door de Maatschappy, dunkt mg, wel wat te ver gedreven, nu 2y de „Levensberichten der af gestorven medeleden," welko het boekdeel vormen, waarmede hare leden jaarlyks worden begiftigd, door de familie der afgestorvenen laat schryven. In de onlangs verschenen Levensberichten toch, die, dank zy de breed sprakigheid der heeren de eenige dame gaf in dit opzicht een goed voorbeeld niet minder dan 570 bladzyden beslaan, schryft prof. Oort over zyn zwager Hooykaas, de heer Boele over zyn schoonvader Nyhoff en mejuffrouw de Veer over haren vader H. de Veer. Ik zou de Maatschappy, in allen ernst, willen raden, nog een stap verder te gaan. Zy noodige hare leden uit, by hun leven het is myn doel niet, spiritistische mede- deelingen uit te lokken hun eigen levens bericht ten behoeve van het jaariyksche dooden- boek te schryven. Zoodoende zal men een reeks gedenkschriften, confessies, herinnerin gen kunnen krijgen, welke allicht interes- santer en aangenamer lectuur opleveren dan de meeste der necrologieën van al die beste, brave, smetteloozo, onovertroffen leden, waarop wy thans jaar in jaar uit vergast worden. Aan eene commissie van redactie zou kunnen worden opgedragen om over de stukken, aleer zy afgedrukt worden, het oog te laten gaan, ze, voor zoover het feiten betreft, zoo noodig aan te vullen, en, waar het wenschelyk en zonder schade mogeiyk is, te bekorten. In de deftige, eerbiedwaardige Oude Gids," die öneerbiedige woorden tegenover de niet minder deftige Leidsche Maatschappijnog wel uit de pen van den heer Van Hall ge vloeid, dat moge te denken geven l De photographieën in de Lakenhal alhier blyven de volgende week nog te zien. Op het fraaie nieuwe kleed, waarin Klik^ spaan's Studententypen is verscheneD, mag wel ter dege de aandacht worden gevestigd. Heel sober steekt het juiste-heralJischo blauw van het uitmuntend geteekende Corps-wapen tegen het grauwe fond af. Door dezen band wordt opnieuw bewezen, dat eenvoud ken merk van het ware is, en dat geen kakel bonte kleurenmengeling noodig blykt om het aanzien yan een boek. aantrekkelijk te maken. C. V. "V ergiftiging. Rechtbank te Amsterdam. Heden kwam de ambtenaar van het Open baar Ministerie aan het woord. Zyn eisch tegen Kleberg Verberne, beschul digd zyne vrouw met arsenicum te hebben vergiftigd, luidt 20 jaar gevangenisstraf en 25 jaar ontzetting van burgerschapsrechten. Sommigen zullen zich herinneren dat nog niet lang geleden de familie Kleberg Verfcerno te Leiden aan de Haarlemmerstraat een winkelnering in koek, enz. uitoefende. In gemeenten, waar geen Agentschap van hetLeidsch Dagblad is gevestigd, wordt het Dagblad gedurende 13 weken alléén des Zaterdag-avonds toegezonden, tegen' toezending van 40 Cents.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2