wenschcn. Hans is het stilletjes eens met Nora, die hem dan ook duidelijkheidshalve, hoewel min of meer voorbarig, tegenover haar vader, betitelt als „mijn Hans." Neuendorf en Hans zijn elkaar bekend. Op een dc-r snoepreisjes heeft de eerzame aan nemer den jongen man in Berlijn leeren kennen, die den genoeglijken ouden heer hier en daar heeft rondgeleid en by die gelegen heden ook een blik heeft doen slaan in de verborgenheden van dat moderne Babyion. Terwyi do oude bekenden een levendig ge sprek vosren over de mogelijkheid van een huweiyk tusschen Hans en Nora, waarby de hulp van papa Neuendorf wordt iügeroopen, komt Adelheid binnen en ziet in Hans den vurig begeerden zoon. Teg nstribbelen baat niet: Hans is de zoon en moet dat blyven. Men begrypt het: nu zyn wy, waar we wezen moeten. Do verwarring neemt nu hand over hand toe. Dat geheele weefsel hier draad voor draad te ontrafelen, is niet doeniyk;wy zullen slechts de hoofdmomenten aaDgeven. Hans ziet mevr. Neuendorf aan voor een krankzinnige en bejaat al hare vragen zonder er een woord van L* begrypen. Zyne moeder, mevr. Robden (mevr. Burlage), komt en wordt door Adelheid aangezien voor de oude geliefde van haar man, die dus niet gestorven is. Vandaar woede en toornuitbarstingen over Neuendorfs vermeende, schandelyke leugens. Door het gepraat van Adelheid het spoor totaal byster geraakt, komt Hans op het idee, dat zyne moeder niet mevr. Rhoden, maar mevr. Neuendorf is, die zijn vader dan vroeger (gekend moet hebben. Van alle kanten dwalende en in het donker j tastende, komen Adelheid, Hans en Nora alle drie tot de overtuiging, dat de vorbintenis der jongelui eene onmogelykheid is, aangezien zy broer en zuster zyn. De malligheden worden ten top gevoerd door de komst van den vader van Hans, den gepensionneerden majoor Rhoden (Alex. Faas- sen). *Deze verdenkt, na wat hy hoort, Neuen dorf en zune eigene vrouw, Hans verdenkt zjjn vader en Mevr. Nouendorf, en als öe knoop zóó verward is geworden, dat er geen uit komen meer mogelijk schynt, volgt plotseling de opheldering. Alles lost zich op, behalve de vraag waar dan de andere, de niet-bestaande zoon is. Maar ziet, op dat oogenblik wordt de aangeteekende brief, aan het bedenkelyko individu verzonden, terugbezorgd als onbe stelbaar. Die persoon is voortvluchtig en wordt door de justitie achtervolgd. Nu is ook Nouen dorf uit de verlogonheid gered; op pathetischen Sbon verzaakt hy zyn zoon, die een misdadiger h geworden, en by zyn uitroep: „Ik heb geen zoon meer!" valt het scherm. Om deze, genoemde personen, groepeoron zich alleen nog de boekhouder Zenkert en zyne vrouw (hot echtpaar Rosier Faassen), die dwaasheden op oigen hand uithalen en slechts lot algeraeeno opvroolyking dienen. Het stuk is een klucht, zonder de pretentie pan meer te willen zyn, een klucht van het yiivcrsto water. Als zooJanig moet men het )in ook beschouwen. Het is uitsluitend op 2en lachlust aangelegd en men zou zeer ver keerd doen met enkele critici na te volgen, die (zeker in een zwartgallige stemming) er zwaarwichtige beschouwingen over ten beste hebben gegeven en gesproken hebben van „spotten met het heiligste'' en „zedenbe dervend". Och, kom, laten wy toch wyzer zyn! De zeden, die door dit stuk bedorven kunnen worden, zyn niet veel zaaks, dat is zeker. Ho3 het mogeiyk is hierin iets anders te zien dan een dol vrooiyke uitwerking van een dwaze grondgedachte, is my een raadsel. Zóó jolig, zóó prettig, zóó ongekunsteld en dan kwaad doen? Neen! Zóó holderdebolder van de eeno vergissing vallen in de andere, zonder lang verw(jl huppelen van dwaasheid op dwaas heid, met het eigenaardig, oaartoe noodige, talent in elkaar gevlochten, zóó zou dat stuk spotten? Achter elko spotuiting schuilt een grond van ernst, eeno begeorto om iets goecs belacheiyk te maken en daarvan is hier in 't geheel geen quaestie. Hier is nu eens geen ernst bedoeld, absoluut geen ernst, maar slechts onschuldig lachen van het begin tot het einde. En dat heeft het publiek gister avond gedaan, zóó barteiyk, zóó eenstemmig, dat hot gezellig gevulde zaaltje er onophou- deiyk van daverde. De opgewektheid was zelfs zoo aanstekelyk dat oen enkel oogen blik ook da vertolkers het te kwaad kregen. De opvoering was zeer goed. Van Zuylen aan do spits, door het dolle heen. Hy heeft al veel gekke rollen van zyn leven gespeeld en heel wat lachwekkends te zien gegeven, maar zóó uitgelaten als gisteren zag ik hem toch r og maar zelden. Mevr. Beersmans, hoe wel op bet affiche vermeld, was, helaas, door ziokte verhinderd do rol van Adelheid te sptlon. Mevr. Van Eysden had, bereidwillig als altyd, die taak op zich genomen en gaf eene aardige mama to zien. Trouwens, allen waren g09d, met opgewektheid en entrain wt-rdon alle rollen vertolkt. Willem Van Zuylen kreeg van de Studenten-commissie een fraaien bloemkrans, terwyl aan Rika Haspels door dezelfde handen een bouquet werd vereerd. Vooraf ging een lever de rideau „Liever niet", in zyn soort draaglyk, maar meer ook niot. Het werd evenwel heel aardig door de drie artisten (Rika Haspels, Rosier Faassen en Tartaut) gereleveerd. Als Mevr. Beersmans hersteld is, zullen wy do volgende maal waarscbynlyk „Moeders" to zien krygen, een mooi stuk, dat ik iedereen durf aanbevelen. v. B. G emengd Nieuws. In het hotel „De Tool ast", aan de Beestenmarkt alhier, is thans te zien eane dame met een hoofd, hetwelk, zooals dit vertoond wordt, overeenkomst heeft met dat van een leeuw en die misschien daarom miss L'oniae wordt genoemd. Voor menigeen is zulk een afwyking van de menschelyke lichaamsvorming ongetwyfeld merkwaardig genoeg om ze te gaan zien, waarby dan eenige opheldering gegeven wordt, alsmede eene hartroerende geschiedenis van hetgeen de Yader en moeder der leeuwenhoofdige dame in de woestyn, by een overval van echte leeuwen, op zoo verschiikkelyke en huivering wekkende wyze hebben ondervonden. Als zeldzaamheid kan worden vermeld dat in do gemeente Lisse, met een bevolking van ruim 3200 zielen, sedert 18 November jl. geen enkele geboorte werd aan gegeven. Uit den Amstel, onder N.-Amstel, werd hedenmorgen opgehaald het ïyk van een onbekend man. Het werd naar het politie bureau aan den Amsteldyk gebracht. Een stier, die gisteravond orn- streeks 6 uren in Den Haag op hol sloeg en gedurende een paar uren in woeste vaart door do stad rende, zonder dat men er in kon slagen het dier to grijpen, werd ten 6lotte op hot Binnenhof, door een onderofficier van de hoofdwacht, no rgeschóten. De door den Nederlandse he Voet bal-Bond vastgestelde v^edstryd, welke Zondag op het Malieveld te 's Gravonhage zou plaats hebben tusschen de „Haagscho Voetbal- Vereeniging" en de Wageningsche Football- Club „Go-abaid," ging wegens ziekte van eenig6 der Wageningsche spelers niet door. Hot vry talrijko publiek kreeg toch een zeer spaDnenden wedstrijd te zien, nl. tus schen de Leidsche cricket en voetbalver- eeniging „Ajax" en het 2de elftal der Haagsche Footballclub „H. B. S." Met den rusttyd was do stand 21, in h':t voordeel van „H. B. S." (II), doch daarna verzwakte „H. B. S." zoodanig, dat „Ajax" gemakkeiyk 2 goals wist te scoren, zoodat zy dezen wedstrijd won met 3—2 goals. Do koetsier te 's-Gravenhago, die onlangs bekneld geraakte tusschen een cokeswagen en de ingangspoort van het stads bestedelingonhuis in de Lombardstraat aldaar, is gisteravond in het ziekenhuis aan de go volgen dor bekomen kneuzingen overleden. Gisternamiddag togen halfvyf werd de brandweer te Amsterdam gealarmoord voor oen uitslaandon brand aan het Water- looplein 100. In het winkelhuis ^Jdaar, waar de heer Nykerk een nering in lampen en dorgelyko artikelen had, was brani ontstaan door het uit den hanger vallen van ten lamp. De vlammen vonden voedsel in het houtwerk en oen grooten ketel petroleum eu namen spoedig in afmeting toe. Juffrouw Nykerk, die in den winkel was, nam de wyk mc-t hare kinderen, terwyl ook de bovenburen werden gewaarschuwd; alle zes gezinnen op de drie bovenhuizen wisten te ontkomen. Een oude vrouw en een oude man moesten geholpen worden van een der bovenver diepingen. Intusschen breidde het vuur zich uit door den geheelen winkel en do achter kamer, terwyl buiten de vlammen oversloegen naar de eerste verdieping. Dank zy de inmiddels mot groote macht aangorukte brandweer, werd de schade beperkt tot hot benedenhuis, terwyl slechts aan den gevel de eerste bovenwoning werd geblakerd. Het beschadigde was verzekerd. Zaterdag-avond is te Amsterdam eene vrouw uit het raam der eerste ver dieping van hare woning aan de Leidschegracht op straat gesprongen, omdat, volgens bare verklaring aan de politie, haar man haar by ontstanen twist in een kamer had opgesloten en gedreigd haar te zullen vermoorden. De vrouw is naar het Binnengasthuis vervoerd en aldaar ter verpleging opgenomen. Twee Amsterdammers, die Zaterdag avond, als van oplichteryen verdacht, te Rotterdam werden aangehouden, zyn naar de strafgevangenis overgebracht. De oudste van beiden werd ook door de Amsterdamsche en Haagsche politie gezocht. Zondag-morgen te ongeveer 5 uren werd de Scheveningsche bom 247, be stemd voor Ylaardingen, door een uitgaand stoomschip naby Maassluis aangevaren. Het stoomschip keerde tot Ylaardingen terug en vervolgde toen de reis naar zee. De naam van hot stoomschip is tot nog toe niet bekend. Ook te Klaaswaal is het aantal branden schrikwekkend. Binnen enkele maan den toch is in de kom der gemeente reeds viermaal brand uitgebroken, waardoor acht groote panden werden in de asch gelegd. Het laatst brak Vrydagochtend jl. brand uit in eene schuur, waarin drie weken geleden een begin van brand werd gebluscht. Door dezen brand werden opnieuw twee flinke gebouwen in do asch gelegd. Steeds is alles tegen brand schade gewaarborgd, doch de oorzaak van den brand in hot onzekere. Dat hier loos opzet in het spel is, Jydt geen twijfel, doch tot beden is niet mogen gelukken do daders te ontdekken, ondanks al de daartoe aangewende middelen. Te Osch woedde Zondagavond omstreeks 7 uren oen felle brand in de boer dery van de weduwe Tielemans, op Kortvoort. Het huis is geheel afgebrand en vier runde ren zyn daarby omgekomen. De brandweer was spoedig aangerukt, maar kon slechts de belendende perceslen beveiligen. Twee schippers waren gister ochtend visschénde op den Ouden XJsel by Doesburg. Zy kwamen te dicht met hun vaar tuig in de nabyheid der stuw, met het ge volg, dat het bootje kantelde dcor den hevigen stroom. Da oudste werd met moeite gered de jongste verdween in de diepte. Zyn ïyk werd gistermiddag opgehaald. Het medegedeeld bericht, dat Klaas Boes, de moordenaar uit Schagen, in de byzonaero strafgevangenis te Leeuwarden gedetineerd, is overleden, is niet waar. Eene niet onaardige reclame heeft een Haarlemscho spekslager voor het St.-Nicolaasfeest bedacht. In zyn uitstalkast prykt een rijwiel, geheel van worsten ver vaardigd, met het opschrift „vry van belasting." By de Jonkersbrug te Smilde is gisternacht de groote boerenplaats van den heer J. "W. De Vries afgebrand, lflrunderer, 2 paarden en vele varkens kwamen in de vlammen om, terwijl een 21 jarig jongmensch, dio tydelijk bij den bewoner vertoefde, in de vlammen is omgekomen. Huis en inboedel waren verzekerd, koren en vee niet. Daar kort te voren op ongeveer hetzelfde uur, des Zondagsnachts een begin van irand ontstond, waarvan de oorzaak onbekend bleef, wyt men ook dezen laatsten brand aan kwaadwilligheid. Bi 11 ij k e wensen. Huisvrouw (met een blik vol weemoed hare gordynen beziende): „Het rookloos buskruit hebben ze nu alvast uitgevonden. Kwam er nu ook maar eens iemand, die rooklocze sigaren uitvond!" Een man uit één stuk. „Maar betaal my dan ten minste de helft der schuld." „Dat zeker niet: Ik uoe nooit iets ton halve!" KOLONIËN. BATAVIA, 2—5 Nov. (N e d e r 1 a n d s c h e mail.) Aan den legercommandant is opgedragen zich, vergezeld van den majoor van den generalen staf, J. F. Breyer, naar Atjeh te begeven, ten einde de toestanden aldaar door eigtn aanschouwing te leeren kennen, en met den gouverneur van Atjeh omtrent de door dezen voorgestelde maatregelen in overleg te treden. (-7.-J5.) Het „Bat. Nieuwsblad" meldt: Door de Regeeiing zyn nog steeds geen nieuwe be palingen afgekondigd omtrent de grondver- huur op Java van inlanders aan niet-inlanders. Zy heeft nog geen formule gevonden voor een betere regeling der belangen van de planters eenerzyjs en van de inlandsche be volking aan den anderen kant; daartoe ont broken haar tot dusver de juiste inlichtingen op verscheidene belangryko vraagpunten. Die inlichtingen door besprokingen ter plaatse met de geïnteresseerde planters en hoofden van gewestelyk bestuur te verkrijgen, is, naar men ons mededeelt, onder meer het doel der reis van den vice-president van den Raad van Inoió naar Java's Oosthoek. Uit Soerabaia wordt van 2 Nov. aan „De Loc." geseind: De resident, de assistent resident en de plaatseiyke geneesheeren hebben hoden te Soerabaia een langdurige inspectie gehouden in de gevangenis en het stadsverband, met het oog op de voortdurende groote sterfte aan de berri-berri in die inrichtingen. Vermoe- deiyk zal worden voorgesteld genoemde go- bouwen finaal af te keuren. Aan den heer F. A. Kleian is vergun ning verleend tot het doen van mynbouw- kundige onderzoekingen te Ambarawa. De 2Je stadsgeneesheer te Semarang, R. G. M. Glogner, gaat met een jaar buiten- landsch vtrlof. Voorgedragen is tot predikant te Cheribon D. Fregeres, thans te Bandjermasin. Verleend is veertien dagen verlof naar Batavia aan den onderwyzer der 2de klasse D. Koornwinder. Door den commandant der zeemacht is Hr. Ms. pantaerschip „Koningin Wilhelmina der Nederlanden" aaDgewezen om in de wateren van Lombok dienst te doen. Al is ook de van het wachtschip te Tandjong Priok verdwenen offfcier van admi nistratie K. nog niet toven water, er schynt geen reden te zyn om zich over hem te veront rusten. Volgens het „Bat. Nieuwsbl." is hy een gefortuneerd man, is er geen tekort in kas en moet zyne handeling aan een zieke- lyken toestand worden toegeschreven. Men schrijft uit Semarang, dd. 27 Oct.: Naar wy vernemen, heeft onze predikant, dr. Van Lingen, aan de regeering het verzoek godaan, a la suite te worden gevoerd der Indische predikanten. Hy moet voornemens zyn, zich geheel aan Soerja Soemirat te wyden, speciaal m9t het oog op de op te richten landbouw-kolonies. Voor den armen Indo-Europeaan zal dit bericht eene heuglyke tyding zyn, nu de man, die reeds zooveel voor hunne belangen deed, op dio wyze blyk geeft alles over te hebben tot welslagen zijner grootsche plannen. De regeering moet bedoeld verzoek in gunstige overwegiDg hebben go nomeD. Van den resident van Benkoelen is het bericht ontvangen, dat de vulkaan Dempo tot twee keoren toe zwavel heeft uitgestooten, terwyl daarby een flauw gerommel van den kant van dien berg werd gehoord. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civie» Departement. Verleend: Twee jaar verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den onderwijzer 2de kl. J. Üudkerk. Ontslagen: Eervol uit 's lands dienst de 1ste commies bij de exploitatie der Staatsspoorwegen op Java, C. Hagedoorn; op verzoek eervol uit 's lands dieustdeadiunct-inspccteurbijhetinlandsch onderwijs in do 5de afdeeliug M. Graafland. Benoemd: Tot adjunct inspecteur in de olie afdeeling de waarnemende directeur der kweekt school voor inlandscho onderwijzers te Amboina D. Vooren. niet dien verstande, dat hij eerstge noemde betrekking eerst zal aanvaarden, wanneer de ambtenaar F. E. Luitjes, na terugkeer van het hem verleend eenjarig verlof naar Europa weder als directeur vau voornoemde kweekschool in functie zal treden; tot schout voor de politie te Tandjong Pinang (Riouw) de opziener voor de politie te Batavia E. Hekman. Belast: Met de waarneming der betrekking van onderwijzer 2de kl. bij het openbaar lager onderwijs, do onderwijzeres 3de kl. B. Schaafsma. Bij het Binnenl. Bestuur op Java en Madoera. Ingetrokken: De overplaatsing van de res. Bantam naar de res. Kcdoe van den benoemden ads.-contr. L. J. Schippers. Gesteld: Ter beschikking van den resident van Ivedoe de ambtenaar voor den burgerlijken dienst D. Ueijting Jr. Verleend: Een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst aan den controleur 2de klasse bij het binnenlandsch bestuui' op Java en Madoera J. E Meijboom. Benoemd: Tot griflier van den landraad te Tjilatjap (Banjocmas), de adjunct-giiflier van den landraad te Semarang A. Damwijk. Nader verlengd:, Tot ultimo December 1893 of zooveel korter als za- blijken voldoende te zijn, de termijn, waarvoor de ambtenaar X. E. R. Calbo ter beschikking is gesteld van den voor zitter der landraden te Modjokerto en Djombang (Soerabaia), ten einde met griffiers werkzaamheden bij laatstgenoemde rechtbank te worden belast. In de residentie Rembang. Overgeplaatst: Van do contióle-afdeehng Djatirogo (Toeban) naar dc controle-afdeoling Rembang, met Lasseni tot standplaats, de contro leur 1ste klasse F. II. D. II. Yon Ende. Geplaatst. Inde contrólo-afdeeling Djatiroge de controleur 1ste klasse A. J. C. Smidt. In de residentie Bagelen. Geplaatst: In de afdeeliug Karang an jar de controleur 2de kl. F. Van der Dussen. Ontslagen: Oj> verzoek eervol uit 's lands dieust, de hulponderwijzeres II. A. Quast, met bepaling, dat dit ontslag wordt gerekend te zijn ingegaan op 21 October 1895. B e n o o in d Tot advocaat-generaal bij het Hoog Gerechtshof, de voorzitter van den landraad te Semarang Mr. P. Lugt. Gocdgokeu rd Dat door den landraad te Sitoobondo tBezoeki) is benoemd tot buit. subst.- gril'lier buiten bezwaar van den lande bij dio reclitb. L. M. Wornink. Bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen. Benoemd. Tot. bulpond. mej. J. J. C. Reuvc- kamp Gille, thans tijd als zoodanig werkzaam. Belast Met de waarn. der betr. van huipond. mevr. L. M. Janssen, gob Andeweg, onderw. op non-act., laatst onderw. 2de kl. Overgeplaatst: Van de gem.-school te Blitar naar de meisjesschool aldaar, de huipond. J. J. G. Reuvekamp Gille; van de meisjesschool te Blitar naar dc gem.-school aldaar, de bulpond. H. E. Michaelis; van de 7de school te Batavia naar de 9de school aldaar, de tijd. onderw. 3de kl J. A. Boddcndijk. Geplaatst Aan de 7de school te Batavia, de met de waarn. der betr. van huipond belaste onderw. op non-act. L. M. Janssen, geb Andeweg. Oeparten.cnt van Oorloc. Overgeplaatst: Als kwartiermeester van het 8ste bat. inf. te Willem I, de '2do luit.-kwartiermkwartierm. van het gain te Oleh-leh, J. M. Raaijinakers op het bureau van den gewest intendant te Makassar, de 1ste luit.-kwartienn., kwartierm. van het garn. te Makassar, P. M. Van lleijcop ten Ham, als kwartierm. van het gam. te Makassar, de 2do luit.-kwartierm., kwartierm. van het 8ste bat. inf. te Willem I, A. Van Haastert; bij het plaats, commando to Soerabaia als plaats, commandant aldaar, do luit.-kol. bij het late depot-bat. P. D. W. Wilken. G o p 1 a a t s tBij liet 1ste depêt-bat. de luit.- kol. der inf. W. C. Nieuwenhuijzenbij aankomst bij de troepenmacht in Atjeh t. n. i. de kapt. der int van verlof uit Nederland terugverwacht, L. Labotz; bij aankomst bij hot 10de bat. inf. de 2de luit. der inf. uit Nederland verwacht wor dende als bestemd voor den dienst h. 1.1. H. Roms- winckcl; bij aankomst bij het garn.-bat. van Palembang, de 2de luit. der inf., uit Nederland verwacht wordendo als bestemd voor den dienst li. t-1., J. E. W. Verschuil;. Verleend; Een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den off. van gez. 1ste kl. dr. C. Winkler. Overgeplaatst- Als kwartiermeester van het garnizoen te Padang Pandjang, de 1ste lui tenant kwartiermeester op het bureau van den gewestelijken intendant tc Kotta-Radja, V. W. J. Van der Linden; naar Atjcb ter beschikking van den gewestelijken intendant aldaar, de 1ste luit. kwartni., kwartin. van het garn. te Padang Pandjang, C. Anten; bij den gewest, en plaats, geneesk. dienst ter Sumatra's Westkust te Padang, de off. van gez. 2de kl te Atjeh, P. W. Strieming; in de 2de militaire afdeeling op Java, te Semarang, de officier van gez. te Padang, E. Razoux Kühr. Verleend: Een maand verlof naar Malang, wegens ziekte, aan den 2den luit.-kwartierm. te Soerabaia, (geëvacueerd van Lombok), J. H. A. Van de Water. Ontslagen: Wegens volbrachten diensttijd eervol en met behoud van recht op pensioen uit Hr. Ms. militairen dienst, de kapiteins der inf. E. A. Von Winning en i'. A. Lemaire en de maj. van dat wapen J. F. Baltaerd, de twee laatsten op verzoek. burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER Bo val Ion: A. Doetn geb. Levering Z. M. Van Tol geb. De Vries D. J. Beijk geb. Van Leeuwen D. T. Siebe- ling geb. Appel D. A. Van don Bergen geb. Compiet D. M. Hol geb. Van der Hengst Z. C. M Lamboo geb Hendriks D. M. Van Mars bergen geb. Bax Z. P. Van Braak geb. Zuider duin D. M. Boot geb. DuuwegZ.A. Slootweg geb. Schouten Z. L. Stolker geb. Van der Velde I). G. Van Veen geb. De Grauw Z. N. Bouwman geb. Van Til Z. Ondertrouwd: A. Elenbaas en A. Van Diest. Getrouwd: P. H. Roosen en M. W. Bos. N. Van dei Veldt en H. Van Bakel.C. Hoogen- doorn on T. Borst. Overleden. Cornelia Bakker 40 j. J. De Groot 5 d. G. Clement bijna 68 j. G. Van der Snee 19 j. HILLEGOM. Geboren Cornelia, Z. v. Petrus Gerurdus Maaskant en Jacoba Johanna Van der Wallo. Gerrit, Z. v. Klaas Kooi en Elisabeth Gortzak. Margaretha Maria Elizabeth. D. v. Anton Corneille Van der Schoot en Catharina Elizabeth Blom. Petronella Johanna, D. va"n Wouter Van Ballegooij en Maria Hommerson. Overleden Cornelia Schipper, oud 18 j. NOORDWIJK Geboren: Albertus, Z. v. J. Plug en M. Haasnoot. Maarten. Z. v. A. Van Dell't en B. Brokke. Catharina Maria, D. v. Th. Van Dam en H. Vlasveld. Gehuwd: C. Van Bemmel 2S j. en E. H. C. Oosterbaan 27 j. Overleden: G. v. d. Berg 75 j. Marli tt>er icliteiu Rotterdam, 2 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, veulens, 295 runderen, 90 vette kalvoren, nucbtero kalveren, 1655 schapen, 1082 varkens, biggen, bok. De prgzen van het veo waren als volgt: runderbn lste qual. Cl c., 2de qual. 60 a c.f Sde qual. 56 a c., kalveren lste qualiteit a c., 2de qual. 85 a o„ 3do qual. 75 a c.; schapen lste qual. 50 a 45 c., 2do qu&L a c.; alles per KG.; varkens lste qual. 15 tot 18 c., 2de qual. a c., 8de qual. a c., Londen- acho 15 a c., beide per l/j KG. Handel door de groote aanvoer zeer traag. Rotterdam, 2 D?corober. Da markt loonde een aanvoer vrij wat ruimer diu men verwacht had. In- tusschen blGek de Kooplust daaraan getvenrodigd, zoodat alles iiog al opruimde zoad.r veel prijsver- andt riog. Yan Uitte Tarwe was het besle gedeelte coulant te plaatsen, enkele pniko partijtjes nog boveu do notc-enng. Het overige ging langzaam maar onver anderd van do hand. INLANDSCHE GRANEN. Vlaam. en Zeeuw, de boste 6.75, ƒ6.90 tot ƒ7.— dito dito miidelb. 5.90, „6.— C.20 Flalck. en Ovorm-, de boste C.60, 6.75 G.90 dito dito middelb. 5.75, 5.90 6.10 Mindere en geriogo soorten 5.40 5.70 Verkoopon per gewicht vonden niet plaats. Roode Tarwe weinig aangebod-n en tot de daar voor geëischto liooge prijzen Blechta door bonoodigd .n gekoch'. Rogge ondervond weinig vraag, ook toen men de prijzen 10 a 20 cents lager stelde. Zeeuwscbe en VI., naar qual., f4,f 4.20 tot ƒ4.49 Overm. cn N.-Brab., 3.70, „3.90 „4. Geringere soorten Ger^t werd onveranderd geplaatst; alleen de Zomer 10 cents lager. Beste qualiteit was gezocht. Ylaam. en Zeeuwscbe Winter- van ƒ3.90 «tot f4.20 Overiuaaïche o i I lakk. 3.GO 3.90 Afw. en mindere soorten „2.76 w „3.30 V)., Zeeuw, en Fl&kk. Zomer- 3.60 8.9J Mindere qualiteit 2.90 3.30 Chevalier«3.90 „5.10 Ook werd per 100 Kilo verkocht. Wintor- van 6.35 tot 7 25 naar gelaDg Zomer- 5.90 6.50 der Chevalier- 6.85 7.65 qualiteit. Haver ging wat beter van do hand; pryzen onver anderd. Blanke en wichtige qualiteit. van ƒ2.90 tot 3.20 Zeeuwscbe en auderoinl. Yoers.„2.40 „2.60 Lichtere dito dito „2.2.25 Geringere soorten Voorts werd ged an por 100 Kilo. Yoersoortcn5.39 tot 5.75 Paardenboonen werden laDgzaam tot vorige prijzen verkocht. Vlaamscbe en Zeeuwscho ƒ5.20 tot 5.40 Overmaascho 5.5.20 Miudero soorton4.75 4.9J Bruiuoboonen werden tot 15 a 25 cents vcrüooging verkocht. Walchorachovan ƒ10 50 tot 10.75 De beste Ylaam. en Zeeuw. 10.25 10.60 Ord.naire dito dito 9.75 10. Geringere. 8.75 9.25 ■Witteboonen weinig govraagd en 25 cents lager. Walcherechevan ƒ12.25 tot ƒ12.50 Yleam. en Zeeuw., de beste. 12,^- 12.25 dito dito ordinaire 11.25 11.50 Mindere soorten„10.50 „11. Blauwe Erwten moostoa in de ordinaire en mindere qualitoit 25 cents lager afgegeven worden. De koop lust was niet groot. Walchorschevam ƒ8.50 tot ƒ9. Di beate Zeeusr. on Ylaam. 8.8.25 Middelb. ql. dito en Flakk. 6.25 7. Geringoro en niet kookeode 4.75 5.75 Schokkers weinig aangeboden en ook weinig go vraagd. Koolzaad van 6.75 tot. ƒ7.75. Hennepzaad ƒ7.— tot ƒ8.—. Kanariozaad zonder verandering. Het beste f S.tot ƒ8.50, middel-qualiteit ƒ7. tot ƒ7.50 en geringere soorten ƒ5.60 tot ƒ6.50. BUITENLANDSOHE GRANEN. Tarwe was voor loco meer gezocht, vooral do Russische soorten, maar die s wiisig voorliander. Er werd ook Donau tot ƒ153 en Manitoba t ƒ170 gedaan. Yoor stoomomio Redwiuter betaa de men omstreeks 174. Rogge met redelyken handel (ot vasten pr ze Helenallu iot 112 dito bekende qualiteit. 116 Moldau107 108 Taganrog 1('5 106 dito stoomondoxm „105 Temrink1 2 103 Novoroeisk it'3 104 St.-Petersburger103 1C6 Berdiansky stoomendo '03 „101 Gerst in loco bij a niets voun-u d n. Odeesa stoomendea 101 Nicolajef 104 Donau n 103 n 106 Haver stil. Bevaltot ƒ6.— Boekweit zonder bundel van beteokenis. Boekweitgrutien weinig gi-v aagd. Yoer-Erwten onveranderd ƒ4.60 tot ƒ4.90. Maïs vast. Bonte Amerikaanscbotot ƒ10? dito dito bij qualiteit 9* dito dito tin mo boot 9Ï dito dito si o «li. gewacht 9» dito dito lalti- i a komende 9' Geele Laplata 9f dito kleinero „110 „Ui De Kindermoord te Rotterdam. Omtrent den verdachten Van Berkel, waar van wy gisteravond verschillende mede deelingen deden, is nog to melden, dat de distillateur, bij wien de verdachte, toen hy nog kastelein was, zyn bestellingen van jenever deed, met enkele bestelbrieven op hot bureau van onderzoek is geweest, waar mep een groote gelykenis heeft geconstateerd. Van Berkel, zwager van Hoogsteden, i' Zaterdag te Hamburg gevonden. De Rotter damsche inspecteur van politie Van de Kasteele die tot zyne opsporing naar Hamburg ge zonden was, ontmoette hem, naar het „Rott Nbl." meldt, in een der hoofdstraten en hiel'' hem aan. Kalm vroeg de politiebeambte dep verdachte of by vry willig mede wilde gaaD naar Rotterdam om daar door den hoofd commissaris van politie gehoord te worden. Van Berkel, die zich ontdekt zag, weigerde niet en ging kalm mee. Met den eerstvolgen- den trein werd de reis naar Nederland be gonnen en Zondag-avond zou de verdachte te Rotterdam aankomen. Toen de Duitsche trein om 9.3 het Maas station binnenreed, stonden op het perron een dertig- a veertigtal personen, die van de aankomst de lucht gekregen hadden. Een man, netjes gekleed, van middelbare lengte, een flink voorkomen, een rond bol gezicht, geel achtig van kleur, met een klein blond snor retje, stapte uit, dadelyk gevolgd door tweo inspecteurs van politie. Hy scheen heel gerust en kalm en glimlachte toen de inspecteurs hem verzochten in een gereedstaand rytuig plaats te nemen. Dadelyk werd hy naar de Lange Torenstraat gebracht, terwyl de inspec teurs met een handkoffertje, dat hy by zich had, onmiddellyk doorreden naar het bureau Kaasmarkt. Nog denzelfden avond had de hoofdcom missaris, de heer Voormolen, met don ver dachte een langdurig gesprek onder vier oogen. Van Berkel blijft in verzekerde be waring. Men verwacht van den officier van justitie

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2