Eenrs van Amsterdam. worpen met 400 tegen 112 stemmen, waarop opnieuw buitengewone beweging ontstond. De heer Bourgeois deelde daarna mede dat hy zich wilde vereenigen met de motie, voorgesteld door den heer Codet (den republi- keinschen afgevaardigde van Haute-Yienne), waarin de Kamer verklaart genoegen te nemen met de meded6elingen der regeering en den troepen geluk wenscht met den uitslag der expeditie. Deze motie werd aangenomen met 426 tegen 54 stemmen. De heer Grousset (socialist) deed nog het voorstel, om de ledon van het vorige kabinet in staat van beschuldiging te stellen en verlangde dat zyn motie urgent zou worden verklaard. Met 417 tegen 48 stemmen werd dit voor stel verworpen. Daarna werd de zitting gesloten. De stryd in de Kamer over Madagascar heeft dus tot geen beslissing geleid. De quaestie zal eerst worden uitgemaakt, zoodra de plannen van het kabinet daarover volledig bekend zyn. BUITENLAND. Franki-ijk. De minister van justitie heeft een gerechtelijk onderzoek bevolen tegen Arthur Souligoux, die in de Panama-zaak een dergelijke rol zou gospeeld hebben als Arton. Mag men de ge ruchten gelooven, dan zouden door het cbèque- boak van Souligoux de oud-mioisters Thóvenet, d'Héredia en Granet gecompromitteerd zijn. De heer Henri Rocbefort is ssdert Maandag bedlegerig. Volgens de verklaring van dokter Erochaine, die hom behandelt, is de ziekte niet van ernstigen aard. Toch zal het wel een paar weken duren, voordat de patient geheel herstel! zal zyn. Rochefort is 65 jaren oud. Naar men beweert, doen do ziekevërschynselen vermoeden, dat hij door roodvonk is aangetast. De socialistische Fransche afgevaardig den hebben een nieuw party-orgaan opgericht, dat sLe Socialists" zal heeten. Bulgarye» De Bulgaarsche Sobranje hield Dinsdag j. eene zitting, die tot 4 uren in den ochtend duurde. Het gold de verkiezing van een lid der Kamer te Bela-Slatina. In dit district trad Zankoff, de l.ider der Russisch-gezinde partij, ah candidaat der oppositie op, maar de uit slag was, dat de regeeriags-candidaat voor gekozen werd verklaard. Vandaar heftig verzet van Zankoffs partijgangers, die het debat over deze zaak zoo lang mogelyk rek ten, maar toch niet konden verhinderen dat de verkiezing ten slotte werd goedgekeurd. ItaUS. Gisteren kwam de Kamer weer bijeen. De heer Barzilaï, radicaal, begon met de verkiezing ter sprake te brengen van den heer Guy en beweerde dat daarby ernstige on regelmatigheden waren voorgevallen. De beer Guy antwoordde dat, indien er van om- kooping sprake was, deze werd gepleegd door personen, die niet tot de regeeringspartö bjtoorden. De woordenwisseling werd zóó heftig, dat de voorzitter genoodzaakt was de zitting te schorsen. Nadat de vergadering weer was geopend, deed_ de heer Crispi het voorstel tot het be noemen eener enquête-commissie. Dit voorstel werd naar het bureau der Kamer verwezen. Vervolgens ontving de radicale afgevaar digde Imbriani het woord, ten einae de regeering te interpelleeren over de bulten- landsche politiek. Deze afgevaardigde be toogde dat Italië zich niet moet leenen tot bevordering van de belangen van anderen, die elkaar de nalatenschap van den sultan (Turkije) betwisten. Servië. Gisteren werd te Belgrado de zitting der Bchuptschina door koning Alexander geopend. In de troonrede werd medegedeeld dat .Servië verplicht is mede te werken tot hand having van de rust in het Oosten. Do Ser- vischo regeering stelt echter vertrouwen in den 6ultan. Voorts werd gezegd dat de regeering hear aandacht blyft wijden aan de reorganisatie en de verbetering der geldmid delen en der Russische regeering haar dank betuigt voor haar tusschenkomst by de Rijks tank in zake de conversie der schuld. Voorts deelde de regeering mede dat de leening, welke zij tot amortiseering dor vlot tende schuld wil sluiten, nog niet tot stand is gekomen, maar zij vertouwt, dat het haar wel zal gelukken haar voornemen ten uitvoer te brengen. Ton slotto werden nog wetsontwerpen aan gekondigd tot versterkiüg der strijdkrachten en tot wijziging der grondwet. Bnsland. De toestand van den Russischen grootvorst- troonopvolger is volgens de „Polit. Korr." zóó ongunstig, dat deze slechts zelden het bed mag verlaten. De Duitsche geleerde dr. Luciau Müller, oekend o. a- door zijn werk over de Latijnsche metriek en dat over de „Geschiedenis der Klassieke letterkunde in de Nederlanden" waarvoor hy vijf jaren hier te lande ver toefde heeft dezer dagen zijn 25-jarig amttsjubilé als hoogleeraar in de Romeinsche letterkunde te Petersburg gevierd. In de kapel van het groote paleis te Czarskoje Selo had gisteren de doopplechtig heid plaats van grootvorstin Olga. Als peet fungeerde grootvorst "Wladimar, als meter de keizerin-weduwe Maria Teodorofna. De Czaar nam volgens het gebruik deel aan den foeste- lyken optocht uit den binnenvertrekken van het paleis naar de kapel, maar verliet deze vóór de eigenlijken doopplechtigheid. Hij was eenvoudig in uniform van kolonel der infanterie gekleed. De jonge grootvorstin werd naar het Alexander-paleis gebracht, waarheen zich ook de Czaar, de keizerin-weduwe en het gevolg begaven. Te Czarskoje Selo en Peters- burg werd druk gevlagd en geïllumineerd. Telegrammen» "WEENEN, 27 November. In het Oosten- rijksche Huis van Afgevaardigden werd heden met 120 tegen 51 stemmen machtiging ver leend tot het instellen eener gerechtelijke vervolging tegen den heer Lueger wegens den inhoud der redevoeringen, door hem on langs te Weenen gehouden, waarin by tot vervolging der Israëlieten aanspoorde. BUDAPESTH, 27 November. Het Hongaar- sehe Huis van Afgevaardigden eindigde heden de algemeene beraadslagingen over de begrooting en besloot over te gaan tot de behandeling der artikelen. KAAPSTAD, 27 November. DohoerLeyds, de Staats secretaris der Zuid Afrikaansche republiek, is heden van hier naar Londen vertrokken. BERLIJN, 27 November. (Hbl.) Het denk beeld van een conferentie over de Oostersche quaestie is onlangs door den Russischen en den Franscben gezant te Konstantinopel geop perd. Deze beide mogendheden willen op de conferentie het vraagstuk der Engelsche heer schappij in Egypte oplossen. Onder dezo omstandigheden is er, daar een verder program ontbreekt, weinig kans dat de conferentie zal doorgaan. Ofschoon Duitschland geen waarde hecht aan het hebben van een tweede stationneerend schip voor Konstantinopel, ondersteunt het toch do eiseben der andere mogendheden. De aandacht der mogondheden is gevestigd op de kuiperijen der leden van het Armenisch comité, die meb het Macedonische comité allerlei plannen tegen het voorjaar beramen. Men schynt in Sofia op de hulp van Rusland voor een Macedonische beweging te specu- leeren, maar do mogendheden zullen er wel voor zorgen, dat deze speculatie van de regeering te Sofia faliekant uitkomt. TWEEDE ft A SI EK. Zitting van heden. {Per Telegraaf.) De artikelen 6 en 7 van het wetsontwerp op de Personoele Belasting (aftrtk voor kin deren) kwamon thans in behandeling. De heer Bahlmann lichtte zijn amendement toe, strekkende om een aftrek van 2 pet. toe te staan, onverschillig tot welke klasse de perceelen belmoren waarin de belastingschul digen wonen. Spreker wil den middenstand vooral verlichten en zou zelfs niet teiugdein- zen al bracht de belasting door zijn amende ment 2 millioen minder op. Hy verklaarde zich overigens warm voorstander van deze nieuwe regeling der personeele belasting, mits zy niet strijde tegen het Bybelsche beginsel: Weest vruchtbaar en vermenigvuldigt ul De heer Be Ras lichtte een amendement toe, bedoelende dat ook voor vermindering in aanmerking zullen komen inwonende ouders en schoonouders ten laste van den belasting schuldige en van kinderen boven den leoftyd van 20 jaar, die aan ziels- of lichaamsgebre ken lijden. De heer Borgesius bestreed het amendement- Bablmann omdat daardoor juist een buiten sporige druk op de mindere klassen zou worden golegd, want de schatkist zou zeer goel varen by een uniforme heffing van 2 pet. in plaats dat baar nadeel zou worden berokkend. By de toelichting hierna van zyn eigen amendement en dat van den heer Drucker, strekkende om den aftrek voor kinderen vroeger te doen intreden dan de Regeering bedoelt, berekende de heer Borgesius dat hun amendement een verlias van 2 ton aan de schatkist zal kosten, maar 't is gebaseerd onder anderen op 't feit, dat een aanslag, die voor personen met kinderen te drukkend kan zyn, gemakkelijker wordt gedragen dan door personen zonder kinderen. De heer Harte had een amendement voor gesteld, met de strekking om onder den aftrek ook te begrypen de by bun voogd inwonende pupillen. De hoogere klassen hebben evenveel recht op ontheffing als de lagere, omdat die boogere klassen door deze wet ook naar evenredigheid zwaarder worden be last, meende spreker by de toelichting van dit amendement. Hy verdedigde het amende- ment-Bahlmann. De heer Borret stond een belangryker af trek van kinderen voor de winkeliers voor, maar zou 't laten afhangen van 't antwoord van den minister omtrent de vraag of voor winkels en woonhuizen, ieder een afzonder- lyk perceel uitmakende, twee aanslagen zul len moeten worden betaald, of hy met eenige andere leden een amendement in den door hem bedoelden zin zou voorstellen. De heer Rutgers achtte do percentage van 2 pet., bedoeld -in 't amendement-Bahlmann, te laag. De heer Veegens noemde het amendement- Bahlmann principiê'el beter -dan de door de Regeering voorgestelde regeling van den af trek, maar 2 pet. achtte hy te laag. 5 pet. ware beter. Spr. oordeelde een gelykmatigen aftrek beter en billyker dan een classificatie. Gewijde moziek. De zangkunst wordt te dezer stede druk beoefend. Steeds hebben er op dit gebied hier achtereenvolgens vole vereei.igingen bestaan, welke elkaar na een meer of minder lang durig leven afwisselden. Thans zyn ze er weer met een vermeerderd, welke zich gis teravond aan het publiek als nieuwelinge voorstelde. Ze noemt zich „Vryzinnig Zangkoor" en na het welkomstwoord van den voorzitter, den heer A. J. De la Court, tevens dank zeggendo voor de zoo ruime beantwoording der gezonden uitnoodigiogen tot by woning, (want er kwamen in de kleine zaal van het Nutsgebouw zelfs plaatsen te kort), stelde deze in het licht wie ze is, wat ze wil en wat ze hoopt. Ze is ontstaan op initiatief van eenige jon gelingen, die, ziendo wat er door do LsiJsche afdotling van den Nederlandschen Protestan tenbond voor fabrieksmeisjes en -jongens wordt gedaan, aan mej. Knappert, bij wie men op het punt van godsdienst nooit tevergeefs aan klopt, vroegen of zy ook niet i.ts zou kunnen doen voor ben, die eenige treden hooger op de maatschappelyke ladder stonden. Htt gevolg was dat er oenige jongemannen en jongedochters zich begonnen onleaig to houden met het beoefenen in hunne vrye uren der muziek, waarvan zy nog heel weinig afwisten, doch waarvoor mej. Knappert zi:k - evenals voor de fabrieksmeisjes zeer b. yverde, totdat zy het oogenblik gekomen achtte dat, met het oog op hare andere bezig heden, de taak haar op den duur te zwaar zou worden en óók dat men niet altyd op den Bond kon blijven teren. Er werd voorgesteld dat men een zelfstandige vereeniging zou vormen en dat haar een lid van het afdeelingsbestuur als z. g. com missaris zou worden aangewezen. Dit ge schiedde, een reglement werd ontworpen en kwam den 25ston Februari van dit jaar tot stand, zoodat de oprichting van het zangkoor van dien datum dateert, terwyl de leden in het gebouw van den Bond hunne repetities konden blyven houden onder leiding van den heer Ph Rank AJz. Het doel is het instudeer en der vierstemmige liederen van den Protestanten-Bundel, maar óók de beoefening van andere gewijde muziek. "Wat zy hoopt? Den steun te verwerven van allen, die het goede voorstaan en zoo wel zedelykals krachtdadig wilbn bevorderen. Daartoe beval de pr.sident de VereeriigiDg in aller welwillendheid aan, waartoe, naar hy hoopte, deze eerste uitvoering aanleiiing zou geven, welke tevens eenig genot mogo aanbieden, als men ten minste de eischen van een pas beginnende niet te hoog stelde en de critiek niet to scherp toepaste. En zoo weid do avond aangevangen met het plechtig klinkende tweede Bundel-lied „Gods goedheid", welks voordracht dadelQk een goeden indruk moest maken, ook al ware de toegeeflyklieid van de hoorders en hoordoressen niet ingeroepen. Ook do overige koornummers, allen van geestelijk karakter en merkbaar in moeilykhoden toenemende, vol deden zeer goed en legden getuigenis af van het flinke ondtrwys van den directeur. Zelfs werden we reeds op een paar alt solo's met koor onthaald: „Lass, o Herr, mich Hülfe linden" en het koraal: „Deines Kinds Gebet erhüre, Vater" enzvan Mendelssohn, waarin de soliste zich volstrekt niet onver dienstelijk van hare taak kweet, zoodat ook aan deze voordrachten, evenals aan de vorigen, een luid applaus ten deel vieJ. Van der "Wulp's „Lentelied" werd aan het einde van den avond herhaald. De hoeren Willem Van Iperon en J. H. Berkeljon verleenden welwillend hunne medo- werking als violist on pianist en loden met de drie voordrachten: Godaru's „Concerto Romantique", de „Romanze" van Kes en do steeds pakkende Meditation op het lste Prelu dium van Bach Guunod, een zeer op prys gestelde afwisseling, welke, dank zy den be haalden by val, door don Poolschon dans „Kuiawiak" van "Wieeiawski werrl opgevolgd. Het was inderdaad een avond, waarop do „Zangvereeniging ter beoefening van gewyde muziek" op de aangenaamste wyz9 kennis met zich heeft doen maken. EEII&EN, 2® November. Men schryft ons uit "Warmond: Gister avond vierde de Christelyke Jongeliogsver- eeniging alhier haar 13dj jaarfeest. Ds. E. C. Van Baerle hield een toepasselijke rode in de Herv. kerk, waarna de leden met hun bestuur en vele begunstigers en begunstig- sters zich verzamelden in do consistoriekamer, waar men op gepaste, vroolyke wyze eenige uren mocht doorbrengen. Onder het vele goede, dat men mocht her denken, was zeker niet het minste, dat de vereeniging kort geleden in het bezit is ge komen van een nieuw Amc-rikaansch orgel, dat, zeer schoon en welluidend, maar ook zwaar van toon, ons zyn liefeiyk geluid deed hooren. en door den heer L. H. Brynen, orgelmaker te Leiden, was geleverd. Het aandeel, dat de gemeente Zoeter- woude voor de nationale militie, lichting 1896 moet leveren, bedraagt 13 van de 55 inge schrevenen. Het aantal door de gemeente Aarlander- veen te leveren miliciens is bepaald op 8. De Groninger üniversiteits bibliotheek zal aanmerkeiyk worden uitgebreid. De aan besteding is reeds bepaald op 6 Dec. De raming van dit werk bediaagt f 67,000. In den ouderdom van 49 jaren is te Utrecht overleden de heer F. W. G. Merz, gep. kapt. der inf. O.-I. leger. Aan de gem. universiteit te Amsterdam is toegelaten als privaat docent in laryngologie en rhinologie dr. H. Burger. Blijkens een door de heeren Hope en Co. te Amsterdam ontvangen telegram van mr. Luden, uit Nieuw-York, zyn de heer Ripley tot president en de heeren Robinson en Morton tot vice-president van do gereorganiseerde Atcbison-Topeka Santa-Fé-spoorw.-maatschap- pyen gekozen. Het stoomschip „Prins Frederik Hendrik" vertrok, 28 Nov. van Amsterdam naar West- Incië; de „Veendam", arriveerde 28 Nov. van Nieuw-York te Rotterdam. 28 November 1895. Staatsleenlngen. Vor. Koero pCt. koers. heden Ned., Cert. Nat. W. Schuld 2% 92% 93 101 100% 100% 100% dito Obl. dito 1886/92 3% 100% 10OJ& Hongarije, Goudl. 183193 4 100% Italië, Inschrijving 1S62/81 6 80% OostCDr., Obl. Pap. Mei-Nov. 5 £3% 83% dito Zilv. Jan.fJnli 5 £2 82% Polen, Obl. Schatk. 1814 4 S2% Portugal, Obl. 38531884 met ticket 100 .3 24% 24% id. Tabakslecning. .4% 89% 89% Rusland, Binnonl. 1891. 4 63% 63% 96% ditolSS^bh Rothschild Rb. 625 4 se% dito Hope Co. 1889 90 GR. G25 4 96% 96% Obl. Leening 1867,C9 20 .4 100% 100 in Goud Leen. 18S1 5 103% 104 Spanje, Pcrp. Schuld Ëuitcul. 4 6!% Turkije, Douano Obl. 1886. 5 91% 91% dito Gcconv. Lcening Serie C £0% 20% Egypte, Obl. Looning 1876 4 102% Mexico, Biuncrilandticb5 43% 43% Brazilië, Obl. 1839. 4 69% 70 Ind. on Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. 66 N.-I. llandblc. AAnd 72 Ned. Ilaiidolm. Aand. op rose. 5 138 137% Spoorweglecningen. Holl. IJzcren-Spw.-Mij. Aand. 110% 110% 100% 101 M. t. Expl. v. St. Spw. Aind. 94% 95 Ned. Ontr.-Spoorw.Obl. ƒ250 3 90% Italië, Z -ltul. Spw. Obl. A-H 3 £2% 62% Polon, Wars.-Wccncn Aand.. 149% dito Prior. OLlig. 4 97 Rusl.. Balt. Spw,-Aand.. 3 6296 62% Fast Spw.-Mij. Aand. .6 78% <J8% 77% Iwanp. Dombr. Obl. ZR. 625 4% Weiclisel ZlC. Aand5 74 "Wladikawkas Obl. Rb. 125 1 26 95!%g Aincrikii.Atch.Gcn.Morg.Bonds 4 76% 77% dito Obl. ie llyp. lett. A 3 27jfc 27% Central Pacific Aand, 17% ios% 17% Chic Brio lo llyp. Obl. 5 10J% Denver Jlio Grmnlo C. v. A. 14 14% Louisv. Nasliv. CcrL v. Aand. 52% 53% Miss. Kano. Texas C. V. A. 14 13% 9% 9% Canadian Pacific C. v. A. 5G Oregon Short Line5 30% 30 Prcmieleeningon. Neder L Sta-l Auistcrd. ƒ100 3 111% 111% Stad Rotterdam3 107% Gonioento-Crofliet .3 105% 301% Hong., Hyuptheckbank 4 102% 102% 118% 118% Posten!'., Staatalcon. 1851 4 424% dito- dito 1869 5 128% 121% Rucland Staat&lcening 13C1 5 169 dito dito 18065 143 153 Turkdc. Leeniug 1370 2ü 25% Madrid 1S6S8 37 Traijavalia Expl. Aand. 75 70 Soullistar.dard Cert. 18 17% Prolongatie 3; Peruanen 4?tf»- Arkansas 1121. De Beurs was heden vast. 11%. Academie-uien ra. Leiden: Geslaagd is voor het propae- deutisch-examen in do godgeleerdheid de heer J. H. Ruyscli van Dugleren. 0111 ei ëe le Keunisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. G der "Verordening van den 25sten Jaunari 1894 (Gemeenteblad No. 6 van 1894); Brengen tor algemeene kennis dat tot het doen Inpt ïirij ven van nieuwe leerlingen voor de open bare s» holen voor voorbereidend en voor meer Uitgebreid Jager onderwijs, gelegenheid zal gege ven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest; voor die voor meer uitgebreid lagc-r onderwijs: der Isto klasse, voor jongens, in hot schoolgebouw aan de Aalmarkt; der 1ste klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan do Boommarkt; der 2de klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan do Pieterskerkstraat der 2de klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw ann de Erccstraat; en wel van don 2den tot en met den 14den Dec. e. k., dagelijks (den Zondag uitgezonderd), van des voormiddags li al fn eg en tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag boven dien van halftweo tot twee uren des namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 28 Nov. 1895. E. KIST, Secretaris. Gemengd Nieuws. plaatsen te Rotterdam gezien zyn in gez.l- schap van een man, niet groot, met donkeren knevel en sikje; gekleed met pilow broek en vest, ruige lange zwarte jas en donker laken pet. Hedenmiddag geraakte een spoelingwagen met paard bespannen, in de Beestenmarkt. Spoedig werd do voerman met behulp van brugwachters op het droge gebracht. Schade wcrl er niet veroorzaakt. De drie personen, die verleden wóek voor de rechtbank te 's-Gravenhage stonden wegens geweldpleging tegen een gros sier in boter cn kruidenierswaren en dien zoon, ten einde dezen te dwingen lotafgift van eene aanzienlykke party goederen, zyn heden veroordeeld ter zako van mishandeling, ieder tot vier maanden gevangenisstraf. Van de mede ten laste gelegde misdryven van afperoing, poging tot verduistering of oplich ting, werden zij vrijgesproken. Op de Rotterdamsche veemarkt werden eergisteren door Fransche veehandela ren weder goede prijzen besteedverscheiden hunner waren ter markt. Eergisteravond by hot binnen komen van trein 234 (6.30 nm.) te 's-Bosch geraakte de ladingmeester A. v. d. L onder den trein; zyn hoofd en beide beenen wer den gewond. Een deel van het linkerbeen en den rechtervoet zal waarschynlijk moeten worden afgezet. Gistermiddag speelden eenige waaghalzen, jongens van 13 a 14 jaren, op het ys, in de diepe sloot, langs het land van den heer Horst, achter den Koekoek, te Utrecht. Twee gingen er spoedig door cn aangezien er e3ii onder bet ys geraakte, werden zij met groote moeite op het droge gebracht. DenzelfJen middag zyn aldaar bij don Amsterdamschen straatweg ook vyf jongens door het ys gezakt; zy zyn er eveneens met moeite uitgehaald. Door het gerechtshof te Am- sterdam is F. C. S., zonder vaste woonplaats, gedetineerd, in appèl veroordeeld tot 5 j.»ren gevangenisstraf. Wegens diefstal van gouden en z Ivoren voorwerpen, ten nadeele van prof. dr. J. H. G., met braak en inklimming, te Utrecht op 3 Aug. jl. geploegd, was hy door de rechtbank al laar gevonnist met 3 jaren gevangenisstraf. De notaris van Chatelcensoir de heer Lefranc, is wegens verduistering van 44 5,000 franken door de rechters te Auxerre tot zes jaren gevangenisstraf veroordeeld. To Palm a, op het eiland Majoren, zyn nu reeds 70 slachtoff.-rs der ontploffing dood teruggevonden, terwfil voor verreweg do meosten van de 24 gekwetsten w.inig hoop bestaat op herstel. Op last vaD de justitie is, naar Echo" meldt, een onderzoek ingesteld naar het overlijden van oen kind van een bewoonster van de Rozenstraat te Amsterdam. Na opening van bet ïykjo is een schei kundig onderzoek gelast. De redon daarvan is vermoedtiyk, dat het kind, dat volkomen frisch en gezond was, is overleden door het toedienen van aftreksel van zoogenaamde papaverbolleu. Een gedeelte van de kelders der Brasseries Réunies te Gonéves is inge stort. Een werkman werd onder het puin bedolven. Het duurde geruimen tyd voor men zyn lyk daaronder uit heeft kunnen graven- Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 2° C. 35.6V Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 2.5° C. 36.5 F.; 's middags om 12 uren 4° C. 39.2^ F.; 's namiddag» 4 uren 3° C. 37.4° F. Te Alfen a/d. Rijn brandde gister avond de boerenwoning van den landbouwer A. Wiltenburg, wonende in Steekt, onder de gemeente Alfen, tot den grond af. Alleen het zomerhuis en een schuurtje bleven gespaard. Van den te Rotterdam vermisten 10-jarigen scholier A. F. Hoogsteder worden naar een bestaan d portret een aantal photogra phieën gemaakt en door tusschenkomst van het centraal-bureau van politie aldaar op ruime schaal verspreid. Gisteren had een verboor plaats by den officier van justitie, in byzyn van den procu reur-generaal, van eenige medescholieren van den weggevoerden knaap. Namens de ouders verzoekt nu de com. missaris van politie in de 4de afdeeling (bureau Witte-De-Wittetraat) te Rotterdam opsporiDg van bedoelden jongen, wonende Gouvernest raat 153 aldaar. Geiyk men weet, is deze jongen na 18 Nov. des namiddags te 4 uren, nadat by de schooi van de Jo3ephstraat verlaten had, niet meer in de ouderlyke woning geweest. Volgens loopendo geruchten zou de jongen In den avond van den dag der vermissing aan den Nieuwen Binnenweg en op andere Delft, 28 November. Granen waren beden in vaste stemming; cnlulo aitikelen worden tot hoogore jrijzm vt-rkocht. Witte Tarwe f 5.50 f 7.20, Roodo f 5.60 a ƒ6.50, Rogge /"3.75 a f4.25. Zomergerst f 3.40 a ƒ3.85, Chevalier- 4 20 h Z.Haver 2.30 a ƒ3.Blauwe Erwten ƒ4.75 a ƒ0.50. Bruiutboonon 9.a ƒ10.50, Paardonboouen ƒ4.90 a ƒ6.2 Duivenbooneu 5-75 a 5.85. Koolzaad /G.00 a ƒ7.50. Zomer-Kool zaad a Kanariozaad ƒ6.50 a 7.75, Hennepzaad ƒ6.25 a ƒ8.alles por HL. Amsterdam, 28 Novomber Dj heden door do N. B. M. alhier geLouden Tin-veiling ia sfgeloopon als volgt: 32,400 bl. Banka/383/.i tot /39l/s- Avery 39'/a 4000 bl. Singkcp ƒ881/, tot 38»/4. Alle» verkocht. De Kindermoord te Rotterdam. Men seint ons nader uit RotterdamHet kind der famili e Hofsteden, dat vermist werd, is hedenmorgen gevonden door de politie aan den Maaskant, onder Delftshaven. Het was naakten blykbaargeworgd, do tong was uit den mond. De plaats duidt aan dat er eene worste ling met den man hoeft plaats gehad. Het l(jk was verborgen onder het gras. De familie heeft heden een brief van don moor denaar ontvangen, waarin by mededeelt da4, hy uit wraak heeft gehandeld. Duizend guldon zyn uitgeloofd voor het ontdekken van den moordenaar. Deze is dertig jaar, groot van gestalte, met donkeren knevel en sik, poneyhaar. Hy droeg pilow-broek, vest, ruigo .ango zwarte jas, waarvan een der mouwen is getornd, donker laken pet met blauwen rand. In gemeenten, waar geen Agentschap van lietLeidsch Dagblad is gevestigd, wordt het Dagblad gedurende 13 weken alléén des Zaterdag-avonds toegezonden, tegen toezending van 40 Cents.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3