SL-Nicolaasl "Trïxtii te kqüp, Beurs van Amsterdam. Vrijwillige Verkooping INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteurl Ondergeteekende, inzender van het stukje, geteekend: „de getrouwe lezer Z. Leiden," verzoekt u beleefd andermaal eenigo plaats ruimte te willen afstaan voor de opneming van het volgende. Nimmer had hy, Mynlieer de Redacteur 1 bf] de toezending van dat bewuste stukje kunnen vermoeden, dat er zooveel animo zou zyn geweest om over de daarin bedoelde zaak van gedachten te wisselen. Het scheen, nu Y. schry ver X. onderhanden genomen had, dat er ook een A. was, die tegen Z. meende te velde te moeten trekken. A. keilrt de wyze, waarop Z. dr. Van Rbyn verdedigt, af en doet 't voorkomen alsof er ge schreven was, dat ZEd. alleen voor al de groote zorg en de vele moeiten, aan zyne •patiënten besteed, met niets anders zou zyn 'beloond dan met een: hartelyk dank, dokterI Hierop meent Z. slechts alleen te moeten antwoorden, dat A. nog eens het stukje in zyn verband moet lezen, dan gelooft onder geteekende zeker, dat er hoegenaamd geen sprake is van onkiesche wyze in de verkon diging zyner goede daden en heusch daardoor cok niet het minst ontstemd zal zyn ge worden. En wat betreft de vraag, of iemand unfair handelt, indien hy gebruik maakt van eene bevoegdheid, hem by de Grondwet verleend? Dat nu zal niemand betwisten, mits rekening gehouden wordt met de wyze, waarop van dat recht gebruik kan gemaakt worden. De veronderstelling van A. als zou Z. niet gelooven, dat de door A opgenoemde hoeren raadsleden dr. v. R. niet zouden stemmen als gemeente-geneesheer, omdat hy president- kerkvoogd der Ned.-Herv. Kerk is, is niet geheel van allen grond ontbloot. Immers, er zyn onder hen, die na de afscheiding van genoemde Kerk in 1886, juist omdat ZEd. die kerkelyke functie vervulde, hem niet meer als huisdokter begeerden en de hulp vaneen geneesheer uit eene andere gemeente inriepen, totdat de heer Van Deventer circa twee jaren geleden zich emdelyk kwam vestigen. En hiermede met een enkel woord A. be antwoord hebbende, eindig ik, u dankzeggende, Mynheer de Redacteur, voor de afgestane plaatsruimte. Leiden, Een getrouw lezer 23 Nov. 1895. Z. CORRESPONDENTIE.— JoBy gelegenheid. BUITENLAND. Frankrijk, Te Parys wordt algemeen gesproken over' het besluit van den heer Nivert, den repu- blikeinschen afgevaardigde van het arrondis sement Chatellerault, om zyn mandaat neer te leggen. Een week geleden, den 12den November, werd uit Chatellerault gemeld, dat de heer Colombet, directeur der bank Arnaudeau, Nivert en Cie., zich met zyne echtgenoote van het leven beroofde, in het buitenver- blyf, dat zy in de nabyheid der stad be woonden. Deze zelfmoord gaf aanleiding tot allerlei praatjes. Men beweerde dat do heer Nivert met den heer Colombet in goudmyn-aandoelen gespeculeerd had ter Paryzer Beurze De speculatie eindigde met groote verliezen, 'maar toen weigerde Nivert zyn aandeel by te dragen. Dientengevolge geraakte de heer Colombet in zoo ernstige finantiëele moei- ïykheden, dat hy, geen uitkomst ziende, met zyn vrouw, tot zelfmoord overging. Deze praatjes, door verschillende bladen openbaar gemaakt, hebben den heer Nivert bewogen, zyn ontslag te nemen als lid der Kamer, hoewel hy in de couloirs verzekerde, dat do tegen hem ingebrachte beschuldigin gen geheel orgegrond zyn. De correspondent te Carmaux van „Le Tólégramme" van Toulouse beschuldigt het ministerie-Bourgeois, aan het parket te Albi het bevel te hebben gegeven den dader van den aanslag op het leven van den heer Ressó- guier, den anarchist Guilhem, en drie arbei- fders, die inbreuk hadden gemaakt op de vry heid van arbeid, in vryheid te stellen, en verklaart zich bereid deze beschuldiging te bewyzen. Dultechlan(V De reeds aangekondigde besprekingen aan het ministerie van openbare werken te Ber- .lyn, over de richting van het Ryn Elbe kanaal, hadden tot resultaat, dat de naastbetrokkenen, in plaats van te kiezen tusschen het Siïd- Emscher- en het Lippe-tracé, den geiyktjjdi- gen aanleg van beide lynen voorstellen. De belanghebbenden aan den Ryn zyn voor de SüiEmscher richting, de Westfalers zyn voor fde Lippe lyn. Beide groepen beloven slechts een garantie-subsidie hunner provinciën inge val hun lyn aangelegd wordt. Daar de totale kosten der beide lynen by dadtlyken aanleg ook naar verhouding lager zyn, aangezien een groot deel van het by werk, b. v. het graven van de kanalen voor den watertoevoer voor de twee dezelfde zyn, verklaarde zich ook de vegeering geneigd, beide plannen tegelyk uit te voeren. In het byzonder beweren de be langhebbenden, dat op het Süd-Emscher kanaal voor het verkeer van het Montaan-gebied naar den Ryn naar alle waarschynlykheid dadeiyk zoo volkomen beslag zal worden gelegd, dat het niet nog voor het eigenlyke transito-ver keer zou gebezigd kunnen worden. Den 21sten November werd te Berlyn met de gebruikelyke plechtigheden de 55ste verjaardag gevierd van keizerin Frederik, de moeder des keizers. Groot-Brltanui^ Donderdag a. s. zal Arton weer voor den politie rechter in Bowstreet verschijnen. Ver- moedeiyk zal dan worden beslist, in hoever er termen bestaan om gehoor te geven aan het verzoek, door do Fransche regeering tot zyne uitlevering gedaan. Men heeft het to Londen druk over de geheimzinnige verdwyning van een Parle mentslid wie het is, wordt nog niet ge meld. Hy is eenige maanden geleden vertrok ken voor een reis om de wereld; eerst heeft hy zich naar de Voreenigde Staten begeven, en te San-Francisco is hy scheep gegaan naar Japan. Zyn zoon is er met een detective op uit om hem te zoeken. In bet grensgeschil tusschen Venezuela in Groot-Britannië heeft zich een tweede Zuid-Amerikaansche Staat gemengd. Do minis ter van buitenlandsche zaken der Braziliaan- scke Republiek heeft aan het congres mede gedeeld, dat ook een stuk van Brazilië in den loop der tyden is ingelyfd by Britsch-Guyana. De Braziliaansche regeering zal daartegen te Londen protesteeren. Lord Salisbury heeft te Brighton den brief van den sultan niet in zyn geheel voor gelezen, maar slechts enkele passages daaruit. Omtrent de rest van den brief weet do Lon- densche correspondent van „The Manchester Guardian" mede te deelen, dat de sultan Abdool Hamid beeft aangeboden, zoodra de hervormingen in zyn ryk waren ingevoerd, naar Londen en desverlangd naar de andere Europeesche hoofdsteden te komen, met het doel om omtrent het bestuur van het Turksche ryk tot een volkomen overeenstemming te komen met de mogendheden. Sir Francis Scott, de commandant der Engelsche expeditie, die tegen de Ashantynen zal worden uitgezonden, had gisteren weer een langdurig onderhoud met den minister van oorlog. Gisteren is Sir Francis uit Londen vertrokken naar Liverpool, waar hy zich naar West-Afrika zal inschepen. Beiglêi De regeering van den Congostaat heeft voorgesteld den kapitein Lothaire voor den Belgischen krygsraad te doen terechtstaan, zooals in het telegram van gisteren werd gemeld. Doch de Belgische regeeriog wil, volgens een mededeeling, die klaarblykeiyk van officiëele zyde afkomstig is, België niet in deze zaak mengen. De bekendo correspondent van het „Ber liflbr Tageblatt", Eugon Wolff, die geruimen tyd in Madagascar vertoefde, is nu weer te Zanzibar aangekomen. Van daar seint by: „De karavaan van den Engelsebon koopman Stokes, die in den Congo-staat is opgehangen, is hier aangekomen met een voorraad ivoor, ter waarde van 40,000 pd. st." De heer Willemaers, de procureur des konings van België, bevindt zich nog te Parys, ten einde de uitleveiing te verkrygen van den heer De Hennin, den kassier der Brusselscho „Société générale", oie, naar men weet, 250,000 frankeD, ten nadeele dezer bank zoek maakte. De heer Athalin, de procurour der Fransche republiek, met wien de heer Willemaers daar over in overleg is getreden, heeft zyn advies nog niet uitgebracht. Cuba. De „New-York Herald" beweert te weten, op gezag van een bericht uit Key-Wost, te Nieuw-York gebracht door passagi rs van het daar gisteren aangekomen stoomschip „Oli vette", dat op het eiland Cuba tusschen de Spaanscbe troepen en de Cubanen weer een ernstig gevecht is geleverd. Het gevecht had plaats in Santa Clara op den 17den November. Generaal Antonio Maceo had 1800 Cubanen onder zyn bevelon, terwyi de Spaansche troepen, ongeveer even sterk onder bevel stonden van generaal Navarro. De etryd duurde 17 uren en de Spanjaarden verloren 500 man aan dooden en gewonden- Uit Madrid wordt hierover niets gemeld. Daar de tijdingen, die over den Cubaanschen opstand uit Nieuw-York komen, steeds gunstig zyn voor de Cubanen, kan men natuuriyk ook het bericht over deze overwinning der Cubanen niet dan onder voorbehoud aannemen. Het gerucht, hetwelk te Madrid in om loop is, dat de Spaansche regeering onder handelingen hoeft aangeknoopt met de leiders der Cubanen, is nog niet bevestigd. Een feit is echter, dat maarschalk Martinez Campos, meer en meer het vruchtelooze in ziende zyner pogingen om den opstand te onderdrukken, den minister president Canovas heeft aangeraden een anderen weg in te slaan. Eenigen der ministers zyn er voor, dat men zal beproeven met de Cubanen tot overeen stemming te komen, maar do heer Canovas biyft zich nog steeds daartegen verzetten. In navolging van het Armenische comité is te Londen nu ook oen Cubaansch comité gevormd, dat zich ten doel stelt het wanbe heer der Spanjaarden op Cuba in het licht te stellen. Het comité hoopt de openbare meening te kunnen overtuigen dat de opstand nood- zakeiyk was om Cuba te bevryden van het wreede Spaansche juk. Het comité is begonnen met het uitgeven van een omvangryke brochure „The Revolution in Cuba." Madagascar. De post uit Madagascar heeft bijzonder heden gebracht over de inneming van Tana- narivo. De beschieting der stad met meliniet- granaten heeft den doorslag gegeven. Door de beide eerste schoten werden 53 Hova's gedood dio zich op het terras van het konink- ïyk paleis bevonden. Daar do eerste minister zich na da over gave met allerlei kuiperyen bezig hield, zette generaal Duchesne hem af en liet hy hem gevangennemen. De Engelsche zendelingen leggen in hun brieven de vleiendste getuigenis af van de houding der Franschen te hunnen opzichte. „Wy zeiven en onze instellingen" scbryft oen zendeling, „zyn hun daarvoor zeer enkenteiyk. Zy zyn nergens onze huizen of onze kerken binnengedrongen, behalve te Ambuhiposty, waar de soldat .n in eene kerk werden inge kwartierd, maar dit geschiedde met de ver ontschuldiging, dat er geen andero gelegen heid was om hen onder dak te brengen. „De houding der Fransche soldaten was voorbeeldig ze stonden biykbaar onder strenge discipline". Ook de „Pall Mall Gazette" roemt de hou ding der Fransche troepen. Aan den brief van den specialen correspondent vo9gt bet blad toe: „Als ooit de excessen van den oorlog vergeeflyk waren, dan zou Jen zy het by deze gelegenhtid zyn gewoest. Maar de Franschen hebben de vyandelyko hoofdstad bezet, alsof zy na een militairen marsch in hun kazerne terugkoerden. Frankryk heeft reden daarop trotsch te zyn." Generaal Duchesne telegrapheerde dd. 19 Nov. aan zyne regeering, dat reeds een vry groot aantal Franschen en vreemde kolonisten op Madagascar zyn aangekomen en zich in het het land hebben verspreid. Het comité der feesten, welke door de Parysche pers ten bate van de soldaten van het expeditiekorps zyn georganiseerd, heeft 18 Gctober reeds een som van 100,000 fr. uitgedeeld, en deze week nog een gelyk bedrag. Telegrammen. PARIJS, 22 November. De Kamer heeft het wetsontwerp betreffende de hervorming der successie belasting in zyn geheel aange nomen, en wel met 404 tegen 125 stemmen. Eerst werd echter met 393 tegen 91 stem men het voorstel verworpen van den heer Gucsde, sacialist, die een supplementaire be lasting wilde heffen van erfenissen, het bedrag van 5000 franken to boven gaande, ten be hoeve van het oprichten van schoolcantines. BELGRADO, 22 Novembór. Zoowel de lioe- rale, a.s de radicale bladen verklaren eenstem mig, dat het geheele land bereid is net voor nemen te steunen der regeering, om de be kende regeling der financieels aangelegenhe den van Servië tot stand te brengen. De tegen standers van het ministerie hebben hun verzet tegen deze schikking opgegeven, zcodat daardoor de positie der regoering aanzieniyk is versterkt. Koning Alexander is uit Belgrado ver trokken, ten einde eeno reis door het land te ondernemen. KOPENHAGEN, 22 November. Naar gemeld wordt, is het nieuwe handelstractaat tusschen Denemarken en Japan na langdurige onder handelingen thans onderteekend. LONDEN, 23 November. De „Times" ont vangt uit St.-Petersburg het bericht, dat bet gerucht veld wint, dat China in Dqltschland een nieuwe loening zoekt te sluiten en dat Engeland daarin ook zü deelnemen. PARIJS, 23 November. Een nota van „Havas" zegt dat speculateurs, meestal vreem delingen, een crisis op de geldmarkt te P-rys trachten uit te lokken door achtereenvolgens ieder onzer groote crediet instellingen aan te vallen, in de hoop dat die aanvallen terug zouden werken op het openbaar crediet. Deze handeling zou heden plaats hebben. „Wy gelooven niet, dat zy eenige kans van slagen heeft, maai in ieder geval zal zy niet onge straft worden begaaD," ze^t de nota. LEIDEN, 23 November. In het Nutsgebouw alhier had gister avond, onder voorzitterschap van den heer Adr. J. Van Achterberg, directeur der Ambachts school, de vergadering van architecten, aan nemers en werkbazen plaats ter bespreking over de wenschelykheid om onderling de werklieden tegen invaliditeit on ongelukken te verzekeren. Een groot aantal genoodigden had aan de oproeping der commissie gehoor gegeven. De voorzitter begon zyne rede met den aanwezigen mede te deelen hoe deze verga dering tot stand is gekomen. De heer W. Splinter had op een der laat ste vergaderingen van de afd. Leiden van de My. tot Bevordering der Bouwkunst het plan ter sprake gebracht. De vergadering benoemde tot commissieleden de heeren I. J. Planjer, W. Kok, J. Van Dam, W. Splinter en den voorzitter; deze commissie had alleen ten doel om te onderzoeken in hoever de Leidscbe patroons genegen waren daaraan mede te werken on van daar deze vergadering. De afdeeling wenschte zich evenwel buiten de zaak te houden en meende zich tevreden te moeten stellen door enkel het initiatief te nemen, daar eene verzekeringskas niet op haren weg ligt. Na het nut en de voordeelen der verzeke ring in het licht gesteld te hebben, gaf de voorzitter een berekening als een 50-tal pa troons zich voorloopig aansloten. De heer Maas vroeg of zulk een onderlinge verzekering het onnoodig maakte om by aan bestedingen by bestaande Maatschappyen te gaan. De heer v. d. Drift vroeg of by groote werken geen verzekering noodig was, als niet alle werklieden by de op te richten verzekering- kas aangesloten waren, en ook hoe het stond met de gevaarklassen. De heer Bartelsman vroeg of de verzekering persooniyk was. Deze vragen en vele andere werden door onderlinge besprekingen en mededeelingen opgehelderd. De heer Van Lith herinnerde er aan, dat nog vele patroons er op rekenden, dat by een ongeluk het St.-Jozef- of voormalig Tim mermans- en Metselaarsgilde eene ondersteu ning gaf; al is dit op het oogenblik zoo, dan blyft het evenwel de vraag of dit zal voort duren; als commissaris meende hy dit te moeten betwyfelen. Alle aanwezigen verklaarden zich bereid de zaak te steunen. De beer Van Lith stelde daarna voor om de commissie, die deze vergadering had uit geschreven, permanent te benoemen. Slechts twee dezer heeren namen de benoeming aan, nl. de heeren Van Dam en Splinter. De heer Van Achterberg verklaarde zich, op veler aandrang, bereid voorloopig in de commissie zitting to nemen. Voor de beide andere plaatsen werden be noemd de heeren L. Maas en A. Smittenaar. By de rondvraag vroeg de heer Van Lith wie de voorloopige onkosten zouden dragen. De voorzitter deelde daarop mede dat de afdeeling Leiden van de Maatschappy tot be vordering dor Bouwkunst een zekere som disponibel gesteld had en dat doze voorloopig voldoende was. Hy bracht daarbtf dank aan de afdeeling Leiden, die het initiatief tot deze zaak genomen had en aan de andore heeren, die er toe hadden medegewerkt. De heeren, oie de benoeming als leden van de permanente commissie hebben aangenomen, zullen de verschillende bestuurs functiën nader onder elkander verdoelen. Naar bet huis van bewaring te.'sGra- venhage is hedon overgebracht een 13 jarige jongen, verdacht gistermiddag den brand te hebben gesticht in de loods met stroo aan den Ryswijkschen weg. Nader blykt dat de man, die by Venen- daal overreden werd, niet uit den trein is gesprongon, maar uit het niet gesloten portier is gevall n en toen door den van Arnhem komenden ylgoederentrein is gedood. De commissie voor liet onderzoek omtrent de concurrentie door den arbeid in de ge vangenissen aan den arbeid in de vrye maatschappy aangedaan, hield heden eene vergaai ring in het gebouw van het departement van justitie. Dezer dagen is door genoemde commissie esne nota van vragen gericht, betrekkelyk den arbeid in de gevangenissen, aan de colleges van regenten. By koiiinklyk besluit is jhr. C. Pb. L. Van Kinschot, ontvanger der directe belas tingen, invoerrechten en accynzen te Eysden (stiitio..) c. a., onder intrekking zyner benoe ming tot ontvanger der invoerrechten te Sr. Pieter, benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accynzen to II isstlt c. a. Benoemd tot ontvanger der registratie en domtin.-n te Boxmeer S. Hulst, thans in ge- lyke betrekking te Oirschot. Het „Val." acht het, na de thans door de Tweede Kamer genomon beslissing, niet onmogdyt, dat do behandeling der wet op het Personeel tydig afloopt Het valt niet te ontkennen, dat de kansen niet ongunstiger worden. Kerkelyke Berioktea. Woubrugge: Ds. G. Van Herwaarden, predikant te Leiden, zal in plaats van half- tien, Zondag voormiddag te tien uren voor de Herv. gemeente van "Woubrugge optreden. Voor de Ned.-Herv. gem. van Woubrugge zal in den avond van Donderdag 28 dezer, te halfzeven, optreden: ds. C. Hartwigsen, predikant te Leiden. 23 November 1895. Staatslacningcn. pCt Ned., Cort. Nat. W. Schold 2% dito dito dito8 dito dito dito8% dito Obl. dito 188692 8% Hon^ai-Qo, Goodl. 183103 4 Italic, Inschrijving 1862/81 5 Oostcnr., Obl. Pap. MebNov. 6 dito Zilv. Jan.Uuli 6 Polen, Obl. Scbatk. 1814 .4 Portugal, Obl. 18531884 met ticket 100 .3 id. Tabakaleoning. .4% Roeland, Binnen], 1894. 4 dito 1SS3 lij Rothschild Rb. 625 4 dito IIopc&Co.188990GR. 625 4 Obl. Lecning 18G7/C9 20 .4 in Goud Lcon. 1884 .5 Spanjo, Perp. Schuld Buitoni. 4 Turkije, Donano Obl. 1830. 5 dito Geconv. Lcening SorioC Egypte, Obl. Lccning 187G 4 Mexico, Binncnlandech5 Brazilië, Obl. 1839. 4 Ind. en Fin. Ondornemingen. Koloniale Bank Aand. N.-T. Handbk. Aand. Ned. Haudolm. Aand.oprcsc. 5 Spoorweg leeningen. Holl. IJzercn-Spw. My. Aand. Obl. dito3% M. t Expl. v. St. Spw. Aand. Ned. Ccntr.-Spoorw. ObL f2ijQ 3 Italië, Z.-Ital. Spw. Obl. A-H 8 Polen, Wars.-Wccnen Aand.. dito Prior. Oblig. 4 Rusl., Balt. Spw.-Aand.. 8 fa6t. Spw.-Mij. Aand. B Iwang. Dorabr. ObL ZR. 025 4% Weicheel ZR. Aand6 Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 AincrikiilAtch.Gcn.Morg.BondB4 dito Obl. 2o Gyp. lctt. A 8 Central Pacific Aand. Chic 4s Erio lo Gyp. ObL B Donvor Rio Grande C. A. Loniav. Naebv. Cort. v. Aand. Miss. Kans. Texas C. A. UnioD Pac. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Line. 6 Prcmieleenlngen. Nederl., Stad Amatord. ƒ100 3 Stad RotterdamS Gcmoente-Orediet .8 België, Ant. 1837 2% Gong., Hypotheekbank 4 Gong~, Theiss.4 Oostcnr., Staatfileen. 1854 4 dito dito 1800 6 Rusland, Sta&üdoening 1304 5 dito dito 18665 Tnrkiie, Leening 1870 Madrid 1868 8 Transvalia Expl. Aand. bouthstandard Cert. Prolongatie 3. Peruanen 10%. Petroleumbronnen 386. Arkansas De mark! was he dee zear &ti* Vor. koora. 03% 10i% ioo% 100% 100% 80 82% 92 89 <13% 96% 96% 99% 103% 01 89% 20% 101% 43% 69% 66 74 137% 110% 100% 9i% 91% 52% 149% 97 62% 77 98% 74 95% 77 26% }£V« 106 13% 62% 13% 8% 06% 29 111 107% IOC 101% 102% 118% 126% 121 169 148 2ó% 87% 81 20% Koers beden 93% Ml.'ü 101% «KI%J 100 Ji 82K &K 2 C3K 0^ «iJÖ lOoy. *3% OOK lïïK WK 70 K 26K »6K 02 K 1SK 3'A ook 111 WIK 1117. TbermometerstancL gisteravond om 8 uren 6° C. 41" Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 4° C. =r 39.2 F.; 's middags om 12 uren 0.50 C. 43.7'F.; 's namiddags uren 3° C. 37.4° F. i D V E R T E N TIN. Heden werd myn moederhart opnieuw getroffen door het overlyden van mynjongstc-n lieveling PIETER, in den leeftyd van 20 maanden. Wed. A. L. BLÖTE-Vkever. Middelstegracht 30. 8238 7 Leiden, 23 November 1895. De Heer en Mevrouw VAN DISSEL-Groot bedanken voor de vele bewyzen van belang stelling, na de geboorte van hunne Dochter ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur Maandag en Dinsdag 25 en 26 November tusschen 2 en 4 uren afgewacht8206 7 Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden bij het overlyden van onzen geliefden Zoon JAKOBUS HUBERTUS, en in 't byzonder aan Dr. STIGTER, voor de vriendelyke behandeling gedurende zyne ziekte, betuigen wy onzen hartelyken dank. J. VAN HOOIDONK. L. VAN HOOIDONK Wilschut. Leiden, 23 November 1895. 8229 9 Voor de vole bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van mijn ge liefden Echtgenoot den HeerK. J. AFFOÜRTIT, betuig ik, ook namens de kinderen, mijn hartelyken dank. 8220 6 Wed. EL J. AFFOÜRTIT Oudsiioobn. Voor de bewyzen van deelneming, onder vonden by het overlyden van onzen Broeder en Behuwdbroeder den HeerK. J. AFFOÜRTIT, betuigen wy onzen welgeraeenden dank. Uit all-r naam, 8221 6L. C. AFFOÜRTIT. Voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen by het overlyden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, betuigen wy onzen hartelyken dank. P. BOEKWIJT. UTREcrrr, 23 Nov. 1895. 8223 G a f 3.i50 per stuk. Te bevragen by J. BRAMA, te Noord- wykerhout. S225 5 Ondergeteekende heeft de eer te berichten dat zyne ETALAGE gereed is en ruim voorzien van de nieuwste aardigheden op 't gebied van Chocolade, Fondant en ^akkerwerken. ff. F. v. (1. REIJDEN, lï. Rijn 53. 8253 8 in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, hij opbod Zater dag 7 Decenibtr 1895, by afslag Zaterdag 14 December 1895, des avonds te zeven uren, ten overstaan van Mr J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van: 1. Het WINKELHUIS, waarin Kruideniers- Affaire, te Leiden, aan de Oostdwarsgracht, No. 8, groot 72 centiaren, bevattende beneden: Voorhuis ot Winkel, Zijkamertje, Binnenkamer, Plaats en Keuken; boven: Voor-en Achter kamer, Zolder, Vliering en vele gemakken. De kamers zijn Behangen en voorzien van Stookplaatsen en Kasten. Verhuurd per week beneden voor f 2.25 en boven voor ƒ1.326. Het perceel heeft Duinwaterleiding. 2. Het HUIS en ERF te Ltiden, aan de Middelstegracht, No. 37, grout 33 centiareü, bevattende: Voorhuis, Binnenvertrek, Plaats met Put en Zolder. Vcruuurd per week voor f 1.60. 3. Het HUIS en ERF te'Leiden, aan de Oude Varkenmarkt. N 20, groot 37 centiaren, bevattende: Voorhuis, Binnenkamer, Voor- en Achterkamer en Zolder. Do kamers zyn voorzien van Kasten en Stookplaatsen. Ver huurd per week beneden voor f 1.50 en boven voor f 1.30. 4. Het HUIS en ERF te Leiden, in de Hoefstraat, No. 67, groot 67 centiaren, bevat tende: Pakhuis met Bovenwoning en verdere gemakken. Beneden in eigen gebruik en boven per week verhuurd voor f 2. 5. Het HUIS te Leiden, in de St.-Ursula- of Moriaan8teeg, No. 9, naby de Haarlemmer straat, groot 12 centiaren. Verhuurd per week voor ƒ1. Te zien: Daags vóór en op de dagen van velling en afslag van 10 2 uren. Aanvaar'ing en betaling: 31 December 1895. Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tus schen de veiling en den afslag op alle werkdagen, van 102 uren, vorhoogingen kunnen wor den gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 8249 49

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3