IstlaiiMe EnottaUil, DUBBELMAN Co., NATUURBOTER, Drop L'Etoile Drop L'Etoile Drop L'Etoile MENGELWERK. AGENTEN gevraagd. Allerfijnste, vcrsclic Tafelboter Zuivere, versche Eieren, lijnc flondsche, Leidsche cn Edammerkaas J uweliers, Magazijn van Gouden en Zilveren Werken Donkersteeg 10, Leiden. HANDLEIDINGEN voor Vrouwelijke Handwerken Finantiëelo Kroniek. Ditmaal zyn het ir'nder finantiëele, dan wel politieke onweerswolken, welke over de geldmarkt een donkere schaduw brengen. Niet dat de finantiëele moeilijkheden reeds geheel zijn te boven gekomen (hetgeen nog volstrekt niet het geval is), maar aller oogen zijn thans gevestigd op het oosten van Europa, waar de zaken een verkeerden loop dreigen te nemen. Niet zonder spanning wordt naar het einde der handeling uitgezien, want dat hier een pakkend slot moet worden verwacht, schynt vr0Tzekor. De positie van den sultan van Turkije is meer dan wankelend, en het zal wel onmogelijk blijken om de verschillende partijen, welke in het openbaar, of verborgen, tot de oproerigo beweging blijven aanhitsen, tot kalmte te brengen. Hoe langer nu c!e veelvuldige en geheime kuiperijen blyven voortwoeden, des to meer wordt do macht van den sultan ondermijnd en het zou zeker geen bevreemding verwekken, wanneer de tijding kwam, dat hij als offer der eeno of andere partij was gevallon. Een dergelijk sensatie-telegram is reeds door de „Frank furter Zeitung" ontvangen, en hoewel spoedig de onwaarheid daarvan bloek, is hèt toch teekonend hoe een dergelijke gebeurtenis voorzien wordt. Toch schijnt do sultan alle pogingen in het werk te stellen om do rust to doen wederkeoren tn hoewel hij moeilijk eene andere houding zou kunnen aannemen, nu hij van alle kanton door de mogendheden wordt gedrongen, valt het gemakkelijker don goeden wil aan don dag te leggen, dan tot eeno werkelijke uitvoering te geraken, daar zijn oppermacht in het Turksche rijk feitelijk gebroken is en van alle kanten onoverkome lijke moeilijkheden opdoemon. Een plan tot spoedige vorming van oen hulpleger van niet minder dan 500,000 man is met allen ernst door hem ingediend, doch noch de sultan, noch zijn ministers waren in staat om de bronnen aan te wijzen, waaruit de noodzake lijke geldmiddelen zouden kunnen worden verkregen. Intusschen nemen de woelingen steeds groo- ter omvang aan on blijkt de opstand zich meer en meer uit te breiden, zoodat het vrij we^ tot de onmogelijkeden behoort om ovor het geheele land zooveel macht te ontwikkelen, dat daardoor aan do vervolgingen en plunde ringen een einde wordt gemaakt. Onder de bevolking neemt intusschen, bij de overtui ging der totale machteloosheid, eene paniek- achtige opgewondenheid toe, gevoed door de grooto onzekerheid, waarin vooral do Arme niërs ten opzichte van bun levensveiligheid verkeeren, want het uiterst fanatieke bloed is hevig aan het gisten en wee I als eenmaal een oorzaak is gevonden om den hartstochten vrijen loop to laton geven. Dat die vrees by den dag grootor wordt, wordt ook door do groote Europeescho mogendheden ingezien, en vandaar hun steeds krachtiger aandringen by den sultan, op het nomon van zeer krachtige maatregelen. Een gezameniyk optreden der mogendheden behoort zeker niet tot de onwaarschynlykhoden, en al heeft het begin sel daartoo een goede zyie, namelijk het op beter voet organiseeren van het Turkschö huis houden, toch zou het wellicht kunnen zyn dat het boter geweest ware, indien dozo han deling achterwege had kunnen blyven. Voor het oogenblik is de harmonie tusschen de verschillende ryken volkomen en beoogen zy allen sterk den vrede, maar wie zal zoggen hoe, wanneer de hoeksteen van don Europeeschen vrede wordt aan het wankelen gebracht, welken kant hy kan vallen en wat hy door zyn val kan veroorzaken. Reeds werden er kwade noten gekraakt over de verhouding van Rusland tot de ovorige bondgeoooten, waarby Rusland op het laatste oogenblik zou hebben te kennen gegeven niet met de plannen der mogendheden mede te gaan. Wanneer dit werkelyk zoo eens was, zou daardoor een ge- vaariyke stoot worden gogeven aan den vredo, doch gelukkig blijkt voor het oogenblik het bericht voor het grootsto gedeelte onwaar te zyn. Alioen wil Rusland zich vryheid van handelen voorbehouden, byaldien de loop der gebeurtenissen in Turkye, van al te ernstigen aard mochteu worden. Is nu de politieke horizon al byzonder on gunstig, iets beter wordt de toestand, welke door de finantioele crisis in de vorige weken is in hot leven geroepen. In de eerste plaats maakte het een zeer gunstigon indruk, dat er een afdoend tegenbericht kwam omtrent do rondgebazuinde beschuldiging, dat de Raad van Administratie der Turksche schuld in de dagen toen de crisis het hoogst gestegen was, ter hulp was gokomen door uit haar reservefonds voor een bedrag van 10 millioen franken ver- schillendo door do Ottomanische Bank inge voerde Turksche waarden aan te koopen. Het is intusschen ook te begrypen dat van de geldverlegenheid der Porte gebruik gemaakt wordt om allerlei privileges, hetzy nieuwe te bekomen, hetzy bestaande te verlengen. Zoowel dö Ottomanische Bank, als de Tabaks- Monopolie-Maatschappy hebben daarvan gepro fiteerd, door eene belangrijke verlenging van hun privilege te verkrygen en is alst)elooning daarvoor door hen een bolangryke som van de regeering toegezegd. Men wil zelfs weten dat voor de consessieverlenging der Tabak- MaatschappU een voorschot van niet minder dan een millioen T.ponden is toegezegd. Do mynwaarden-markt is nog volstrekt niet gezuiverd. Er zal nog menig moeiiyk oogen blik moeten worden doorgemaakt, alvorens de toestand een weinig meer vastheid heeft verkregen. Wel verkeert op het oogenblik de Parysche markt in een staat van kalmte, doch dit is meer schyn dan werkelykheid. Zosr grooto verschillen (verliezen) moeten op liet eind der maand nog worden vereffend en deze worden zoo belangryk geacht, dat Rothschild heeft toegezegd de markt te steu nen, wanneer dit noodig mocht blijken. De grootste naweeën van de crisis op de myn- markt zijn wel de nog steeds voortdurende gedwongen opruimingen van fondsen, waar door aan do effectenmarkt byna geen gelegen heid wordt gegeven, op haar verhaal te komen. Integendeel blijft voor de meeste fondsen een zeer flauwe stemmiag beerschen, daar van Parys niet dan dalende koersen worden ont vangen. De geheele Europeosche markt heeft daaronder te ïyden, en dat zij nog steeds hoogst gevoelig is, blijkt genoegzaam uit het koersverloop der moeste waarden, welke zon der onderscheid mor:r of minder belangrijke verliezen te aanschouwen geven. Dat dit voor Turkscho waarden wel de grootste afmetin gen aannam, behoeft zeker geen nadere toe lichting. Een vreemd verscbynsel is het, onze 3Vr pcts.-W.-Schuld bijna een percent lager ge noteerd te zien dan do 3 pets. Het is met het oog op het naderend tijdstip der conversie, dat de 3l/,-pets.-Schuld langzamerhand tot den parikoors terugloopt. Onder de buitenlandsche fondsen kenmerkten zich Yenezuelaan- sche waarden door hunner, teruggang, in verband met geruchten omtrent een plotseling ontstanen opstand,waaromtrent vr j] zonderlinge geruchten worden vernomen, geruchten van dien aard, dat aan de waarheid van het be richt wel eenigszins mag worden getwyfeld. De Amerikaanscho markt is geheel van streek en wel hoofdzakeiyk door den dubbelen invloed der 6terke gouduitvoeren en den on- gunstigen toestand der Europeosche markten. De sterke gouduitvoer, jui3t in eon tyd waarin door do katoen verschepingen groote toevloed van kapitaal naar Amerika verwacht werd, deed te Nieuw York weer zeer do aandacht op dit verschijnsel vestigen. Voorloopig ver neemt men dat president Cleveland de groote financie mannen heeft gepolst over denituwe uitgifte van 25 millioen dollars, hoewel men slechts in het uiterste geval, wanneer nl. de goudvoorraad der schatkist to veel geslonken is, daartoe zal overgaan. Overigens blyven de spoorweg-ontvangsten byzonder bevredigend on is bet du3 to meer te betreuren dat nu door betrekkelijk vreemde invloeden eene verbetering der Am^rikaansche spoorwegwaarden wordt tegengehouden. Het verschynsol doet zich wederom voor dat in dagen, waarin de geldmarkten zich in zeer ge- voeligen en gedrukten toestand bevinden, alleen de ongunstige verschynselen in over weging worden genomen en de gunstige fac toren niet in aanmerking komeD. Men zou anders zeker verwacht mogen hebben door do verbeterende ontvangsten en de over eenkomst van oen negental groote maat schappijen tot handhaving der vrachtprijzen, eene opgaande beweging der spoorwegwaarnen te zullen aanschouwon. M i s s o u r i-waarden waren gedrukt ten gevolge der zeer belang- ryke vermindering der ontvangsten, welke in de tweede weok van November 70,000 doll, bedroeg. Niettegenstaande in dezelfde periode de ontvangsten der Canadian Pacific juist eene vermeerdering van 71,000 doll, konden aanwijzen, was ook de stemming voor deze waarden hier zeer gedrukt, ten gevolge van aanzienlyk aanbod voor Boriyn- scbe rekening. Dezo laatste plaats, anders een steunpilaar voor de Canadians, zag zich ook genoodzaakt, ook al ten gevolge van groote gedwoDgon opruimingen, zeer veel fonds ter markt te brengen. Bynlandschc Bank. „V a a e r." Naar het Fransch van Louis De Robert. I. Daar stond hy in het midden van hot ver trek, de kleine man, met zyn aardig matrozen pakje, dat hals en kuiten bloot liet; om hem heen lagen aan alle zyden stukken speelgoed verspreid. Het was werkelyk een aardig gezicht, zoo als hy daar stond, met een onvergenoegd trekje op het gezicht, terwyi zyne blikken ongeduldig van het eene voorwerp naar het andere vlogen. Hier lag een hansworst met één been, daar weer een blikken trompet, waarin verscheidene deuken op een langen diensttyd wezen. Een rijtje invalide looden soldaten stonde in slag orde geschaard, met een officier zonder hoofd, op een driepootig strydros gezeten. Maar ook dezen konden zyne aandacht niet trekken. En eventjes geeuwende, pruilde hy met het air van een. verwend kind: „Ik wou, dat ik wat had om mede to spelen." Wat had hy aan die oude trompet, alt yd hetzelfde vervelende geluid, en of hy blios of niet, de loodon soldaten bleven stilstaan. Dan sloeg hy er met zyn sabel op in, hetgeen aan verscheidonen het hoofd of andere lede maten kostte. En dan die hansworst, wat had men daar nu eigoniyk aan? Men moest ook altyd aan 't touwtje trekken om hem to laton dansen en dan schopte hy het eene heen zóó hoog in de lucht, dat het in de klem kwam achter het hoofd. En met een schop vlogen al die doode voorwerpen door elkander. Een zonnestraaltje speelt door het raam en verlicht oen mand mot kastanjes, die in een hoek staat. In hetzelfde oogenblik zit onze kleine man er by, vol bewondering voor die mooie, glanzende schil. Hy wierp er een in de hoogte, die met eon dof geluid weer neer viel, eventjes opsprong en toen onder het bed rolde. Dit is reeds voldoende om hem te amuseo ren. Naar alle kanten vliegen nu do kastanjes door de kamer en hy op handen en voeten er achter aan, vrooiyk de vruchten toespre kend en vol vreugde, als hy or weor een in een hoekj9 gevonden heeft. Hy is geheel verdiept in zyn spel en hoort niet eens, dat de deur opengaat. Er treden twee personen binnen, zyn tante, een dikke dame met goodigo, nietszeggende gelaatstrek ken, en achter haar een klein mannetje, schuchter en schokkerig in zyn bewegingen en biykbaar niet op zijn gemak. „Marcel." De kleine schrikt op. „Marcel, hier ia papa, die naar je komt kijken." Do zoon zag zijn vader naderen, zonder een woord te zoggen, hem alleen verwonderd aanstarend met een gezicht, alsof zijn jeugdige hersonen door iets geprikkeld worden, dat by niet begrypt en niet kan oplossen. „Zoo, kleintje, hoe gaat het?" zegt papa. Hoe meer hy vooruit in h6t licht komt, hoe meer zijn gestalte sebynt af te noinen en hoe nietiger hy lykt. Een dunne snor bedekt zyn bovenlip en zijn 6chodel vertoont reeds de sporen van harde studie en ouderdom. De jongen zwijgt nog steeds, gereed om by de eerste verdachte beweging zich achter de beschermende rokken zyner tante te ver schuilen. „Komaan, ventje, zeg je papa niet goeden dag? Je herkent hem toch wel?" „Nee, ja toch, het is myn oude papa." Maar dat woord vaderhetwelk andere kin deren doet toesnellen, heeft op hem geen uitwerking. De eenige vader, dien hy erkent, is zijn oom, met zijn mooien puntbaard en knevels, z\]n schitterend lorgnet en gouden horloge ketting. En deze andere? Ja, het stond hem nog wel flauwtjes voor den geest, hoe hy dozen man meer gtzien had op een bovenkamer:je, met zyn blauwen kiel zittondo te midden van allerlei papieren en teekeniogen. Dat was do tyd, toen hy vry op de straat mocht spelen on ongehinderd met zijn kor nuiten moddertaartjes maakte. De levens- of liever lijdensgeschiedenis van zyn vader was kort en droevig. Als flink werkman begonnen, had hy zich theoretisch weten te bekwamen, en in de hoop op een plaats als werktuigkundigs of misse iei wel ingenieur, was hy getrouwd en bad zich vol moed en hoop voor do toekon st geveitigd. Doch de uitslag bokroonde zyn voorstellingen niet, zyti vrouw stierf misschien wol omdat zy zichzelf alles ontzegde, om het haar man en kind te kunnen geven en kort daarop kwam hy mot don rechterarm in aanraking met een machine. Hy werd in het gasthuis opgenomen en zijn kind werd geadopteerd, door zijn oudere zuster, die indertyd gehuwd was met den boekhouder van een groot bankierskantoor. Een erfenis had hun io staat gesteld, zelf een kantoor op te zetten en de zaken giDgen voorspoedig. Hun huweiyk echter bleef kinderloos, zoodat de kleine Marcel hem zeer welkom was. Na zyn terugkomst uit 't ziekenhuis was zyn vader hem Dog eens komen zien en toen naar 't buitenland vertrokken, om te trachten daar zyn fortuin te maken, n. En nu was eindeiyk de dag gekomen, waarnaar hy zoo dikwyls verlangd had, en daar stond hy voor zyn zoontje. „Verlang je er niet naar, je vader eoD8 te omhelzen, Marcel?" vroeg hy, onaangenaam getroffen door de teruggetrokken houding van zyn jongen. Maar Marcel dacht daar allerminst aan. Alle voorwerpen en personen, waarmede hy in 't dageiyksche leven in aanraking kwam, maakten óf een prettlgen, óf een onaangenamen indruk op hem en boezemden hom dus vrees of vertrouwen in. Zoo was hy gehecht aan zyn tante, zyn stoel, zyn kindermeid en zyn bed, doch had een geövenredigden afkeer van een hond, een drankje of een donkere kamer. En deze man, met zyn afgedragen kleoron en bestofte schoenen, met die zwarte tanden tusschen de dikke lippeD, kon hem niets anders dan vrees inboezemen, al noemde hy zich ook honderdmaal zyn papa. „Nu, Marcel, hoe staat het, kryg ik haast een zoen van je?" Hy wilde al neen zeggen, maar vóór hy daartoe tyd had, pakte een groote hand hem beet en nam hem op. Maar hy worstelde uit alle macht om los te komen en met een van drift bovendo stem liep hy: „Tanto, laat die man my loslaten, hy maakt my vuil met zyn zwarte handen." „Zoo, zoo, mannetje," zeidozyn vader: „wy schynen geen goede vriendjes meer te zyn," en meteen zette hij hem op den grond. Nan- weiyks voelde het kind, dat het vrij was, of hy liep naar zyn tante en hield zich aan haar vast, mot een boos gezicht achter haar om ziende naar den indringer. Er was een oogenblik van stilte en do blijdschap en gespannen verwachting, die op het gezieht des vaders waren zichtbaar ge weest, toon hy binnentrad, waron nu ver vangen door een trek van droevige, kalme berusting. Het deed hem leed tot in de zisl, maar hy liet het niot merken.-Hy was in het loven gewoon geweest aan harde slagen on bittere miskonning; alles, waar hy zyn hoop opge zet had, was hem immers tegen geloopen. Hy had het vooruit moeten on kunnen voorzien, dat in het huis van den ryken ban kier de gedachten aan zyn armen, steeds zwervenden vader weldra op den achtergrond zouden gedreven worden. Hy zeide niets moor en zijne zuster ver meed het, hem aan to zien, terwijl zy zich uit het vertrek verwijderden. Marcel bleef alleen achter en staarde slrak naar den knop van de deur, als verwachtte by dien elk oogenblik weer te zien omdraaien. Maar neon, alles bleef stil en de kleine vent zette zich met een zucht van verlichting weder by zyn kastanjes, terwyi by m zichzelven fluisterde „Gelukkig, hy is weg." III. Maar hy kon niet met zooveel genoegen als straks zyD spel horvatton. Iiy was onrustig on telkens keek hy schichtig om naar den deurknop, als vreosdo hy dien elk oogenblik te zullon zien bewegen, om dien vreemden man weer in te laten. Maar hoewel niets zich bewoog, toch ver trouwde hy de zaak nog niet recht en op zyn teenon begaf hy zich naar de deur om te luisteren. Als hy haar opendeed, zou dan zyn vader hom niet ineens weer beetpakken en optillen Hot duurde Ung, heel lang eer hy er toe durfde overgaan den knop om te draaien on de deur te openen en verscheidene malen was by besluiteloos weer tot zijn speelgoed terug gekeerd, om oven dikwyls weer te worden opgeschrikt door hot gevoel, dat hy niet gerust kon spelen, vóór hy zich overtuigd had, dat er niemand achter do deur stond. Eindelijk greep hij moed en met een ruk do deur openende, vloog hy dadeiyk weer achteruit, verschrikt over zyn eigen stout moedigheid. Maar neen, er was niemand en eenigszins gerustgesteld, waagde bij zich in do gang. In de voorkamer hoorde hy 't gerucht van steramen en zacht sloop hy er hoon, steeds op de teenen loopondo en schrikkende, als hy i6ts hoorde kraken. Yan uit de duistere gang zag hy onmiddel- ïyk dien man weer, naar het schoen druk aan 't praten met zyu tante, die aan iets bezig was, dat hy niet kon onderscheiden. Daar kreeg zy iets uit de kast en Marcel zag nu, dat zy eenige kleedingstukken stond in te pakken. Z9 waron van zyn oom, dat zag hy dadeiyk. Kijk, daar was dat vost ook, waar hy nog eens thee op gemorst had, toen hy oom uit zyn kopje wou laten drinken. En dat was werkelyk die mooie broek met die groote ruiten. Als oom die broek aan had, dan mocht hy altyd op zyn knie paardje- ryden en rondtrappelen. Dat ging hem toch te ver; zou die man al dat moois meenomen? Ja, werkelijk, hy nam de broek in de hand om haar by het hoopje te leggen; eensklaps trad hy vrymoedig naar voren, om voor 't eigendom van zyu oom op to komen. „Hé, zeg, dat hoort niet aan jou, dat is van oom, en ik zal het hem zeggeD, als hy thuiskomt." Dit onverwachte intermezzo en de komische ernst van den kleine deden zyne tante onwillekeurig glimlachen. Doch een blik op haar broeder deed haar op een strengen toon zeggen: „Stil, Marcel, of je krygt straf." Toen gaf zyn vader tante stilzwygend een hand en verwijderde zich mot gebogen hoofd, zonder Marcel aan te zien of toe te spreken. „Kom, ga maar spelen," zeide zyn tante. Hy bleef echter staan en vroeg: „Waarom neemt die man ooms kleeren mede?" „Omdat hy arm ie en ze gebruiken kan. En denk er om," voegde zy er by, „dat gy er niet van spreekt tegen oom." „Waarom niet, tante?" Zy schoof een stoel recht, sloot een raam, en hield zich druk bezig, alsof zy do vraag niet gehoord had. Maar in zyn hoofdje was hot nog niet rustig. Een geheel nieuw gezichtspunt had zich voor hem geopend en zyn kinderlogica kon het verband niet vatten. Alles woelde by hem dooreen: omdat hy arm is.... niet aan oom zeggenoom is toch rykmen schijnt dus niet van armen te houden „Ben ik ryk, tante?" „Misschien wel, later, als wy dood zyn." „Dan mag ik dus ook niet van armen houden, tante?" Zy verschoot van kleur en zeide: „Ga maar gauw spelen, dan beu j* een zoete jongen, en denk er om, dat je niet aan oom "zegt, dat vader hier geweest is." Vervolg der Adverteiitiën. Yoor eene oude, gerenommeerde Levens verzekering-Maatschappij, die eene geheel nieuwe Branche van verzekoring, tot dus verre in Nederland niet bestaande, wil invoe ren en die ook kleine posten afsluit, met zeer gemakkelijk ingerichte premie-betanftgen, worden tegen hooge provisie overal yverige gevraagd. Brieven aan den Directeur, OmmegaDckstraat 32, Antwerpen. 7605 12 gevestigd, te ?s»Grravenliage5 verstrekt Gelden op 1ste Hypotheek en verkoopt PamlbrieTen van f 1000, ƒ500, ƒ100 en ƒ50. Inlichtingen ten kantore der Bank en bij de Leidsche Bankvereeniging H. B. C. GERLINGS. 138 13 j J. HOOPT GRAAFLAND. I J. A. VAN ERPERS ROYAARDS. De Directie VOORHEEN 6980 6 R otterdam. JFlesch cn kurk zijn steeds van stempel 11. D. DE BliEli voorzien, J. P. SASSE, Aalmarkt. 7634 6 fijn en onvervalscht, f l.AO. f 1.90 per K.G. 7'/2 en 6 Cis. per stuk. Tevens verkrygbaar: 8036 1? DE WIL.BE, Hoogewoerd 74. 's-Gravenhage. Dordrecht. N. B. Atelier voor reparation. 6761 11 Uitgaven van A. W. S1JTHOFFte Leiden DOOR de Redaclie van „De Gracieuse." Breien met 120 arb., (3do drnk)f 0.5C Haken met ISO aTb., (3do druk)„0.8t Knoopwerk met ICO arb., (3<le druk) „0.6fl "Weitaschknoopwevk en Frivolitéwerk (Macramé) met 70 afb., (2de druk)„OüQ Tapiaserie-, Holbein-Fantaisie- cn Point-Russo-Borduurwerk mot 225 afb., (2de druk)o0.6n Rinnezmaaien, knippen van Hemden en Stop- of IVeofsteek, mot 70 afb.,„0.2T Opennaaiev, Puntotiraio, Wit-Bordu- ren, Venetiaansch en Guipure-Bor duurwerk met ICO afb.,0.40 Point-Lacé, Genaaide Guipure en Tullo Doorstoppen mot 120 afb„0.40 JECant maken, Kant steken, Plooien van Bint, "Woven met de hand mot 81 afb.„0.40. Borduren met Zijden en Gouddraad, Poiiit-FiligranecnPrismatLueractSOaSb. 0.40. Kantwerken met 60 afb. ,0.60. Kantpatronen voor meergevorderden met 50 afb„0.60. Haakpatronen voor meergevorderden „0.60. Dezo deoltjes worden franco per post geleverd, na ontvangst van Temiso mot verhooging van 5 Cts. pel deel voor frankatuur. Mode Ycrkrygbaar by alle Boekhandelaars. (de Perpignan) (France) is eeno nieuwe vioding, die, in eenige dagen, de ergste verkoudheid, Bronchitis en Asthma geneest. heeft oen byzonder heerlyken en zuiveren smaak. is verpakt in sierlijke Dooien a 30 en 23 Cts. Verkrijgbaar in drie soorten: An(Js, Jujulies en Salmoniak. galnoaiak- Fasillles in flacons a 20 CU. Te Leiden verkrijgbaar by REYST KRAK, J. H. DIJKHUIS, A. M. DE WIT-BEUKERS, J. P. FONTEIN, J. C. VAN GIJN Pz. Importeur: JACfil. SDBD,Heerengr. 81, Amsterdam. 8231 r

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 10