G. LOS, Sl-Nicolaas-Etalages, Gemeubileerde Kamers ST.-MSCOLAAS! eene Mii mu lachlUn. Jdipis- e» lelsieslmeKea, Prentenboeken Houtverkooping De Firma C. KOOUKER, GEREED ZIJN. 8™3? Bears van Amsterdam. AD VERTENTIËN. vrije Kamer IN LOSSING: Wed. W. VAN DER WiLK, i 11 alle prijze 14, voorhanden in den Boekhandel Hoogewoerd 65. EIKEN HAKHOUT. Boek-, JVLuziek- en Kunsthandel, Nieuwe llijn 16 en Hoogewoerd 20. eskader naar den Levant zou vertrekken." Da minister-presidept sprak verder de ver wachting uit, dat het optreden der mogend heden tot het gewenschto resultaat zou leiden. De Kamer stelde zich tevreden met deze inlichtingen en nam met groote meerderheid eene motie aan, waarbij instemming met baron Banffy's verklaringen werd betuigd. Groot-Brltanui^ De meeste Engel6che ochtendbladen booor- deelen den brief van den sultan van Turkse aan lord Salisbury niet ongunstig. De „Daily Graphic" is van oordeel, dat de Sultan door het zenden van dien brief zyn land en Europa een dienst heeft bewezen. „Daaruit blijkt ten duidelijkste, dat Abdul ïïamid den toestand goed kent en zyn best zal doen om daarin verbetering te brengen. Europa zal deze pogingen geduldig volgen". De „Morning Post" roemt de oprechtheid en de vrijmoedigheid van den Sultan. De „Standard" verklaart dat de pathetische oprechtheid van den Sultan hem de sympathie der Engelschen zal verschaffen. Htt geschil tusschen Engeland en Vene zuela is nog niet beslist. Volgens de „New-York Herald" hebben nu ook de Fransche en Spaansche regeeringen zich vereenigd met het standpunt, hetwelk door Lord Salisbury tegenover president C'respo is ingenomen. Men verwacht daarom, dat deze quaestie weldra by scheidsrechter lijke uitspraak zal worden uitgemaakt. Cuba. Om aan den aandrang der regeering te Ma drid, dio volstrekt resultaten wil zien, tegemoet te komen, schijnt maarschalk Martinez Campos een beslissenden slag tegen de opstandelingen op Cuba in den zin te hebben. Hy bevindt zich te Santa-Clara en leidt van daar den op- marsch tegen de opstandelingen, die in sterke colonnes geschiedt, welke ieder uit voetvolk, ruiterij en artillerie zyn samengesteld. Deze colonnes hebben reeds in kleine gevechten met do opstandelingen voeling gekregen, die in het zuiden door Maceo, in het noorden door Ma ximo Gomez aangevoerd woraen. De breedte van het eiland bedraagt op de plek, waar de beslissing zich schynt voor te bereiden, 130 kilometer; in het midden ligt Santa-Clara, omstreeks 12 myien van Siguanea, het hoofd kwartier van Maceo, en vyf uren van Manja- nabo, den meest vooruitgeschoven post van Maximo Gomez, verwyderd. De hoofdmacht van do opstandelingen houdt thans juist het gedeelte van het eiland bezet, dat Martinez Campos onlangs met 500 ruiters heeft door getrokken. Hy heeft thans de geheele linie met 30,000 man bezet. De schermutselingen, die den hoofdslag moe ten voorbereiden, zyn reeds begonnen, en niet altyd met gunstig gevolg voor de Spanjaarden. De „Central News" bericht uit Havana van ^8 dezer, dat Maximo Gomez by Fuguesco met vier Spaansche colonnes in gevecht geraakte en ze overwon. Kolonel Arizon versloeg met 1500 man het corps opstandelingen van R-. gos by Buganaragua. De ojst ndc-lingen trokken zich naar Siguanea terug. Biykens nadere berichten, had de ontmoeting van de opstan delingen onder Gomez plaats met de afdeeling van kolonel Olives in het district Remedios (ten oosten van Santa Clara) en duurde nage noeg zes uren. Terwyl de opstandelingen 60 dooden en vele gewonden hadden, worden de verliezen van de regeeringstroepen als zoo talryk opgegeven, dat nauwkeurige mededee- lingen morilyk te verkrygen zyn. Beslissende beteekenis heeft dit gevecht evenmin als het voor de Spanjaarden gunstige by Buganaragua. Telegram m e xu MADRID, 21 November. Twee bataljons infanterie zyn heden naar Cadix vertrokken, ten einde daar te worden ingescheept en naar Cuba te gaan. Eene talryke volksmenigte was op de been en juichte de soldaten met geestdrift toe. BRUSSEL, 22 November. De regeering van den Congo-staat besloot in de zaak-Stokes kapitein Lothaire (door wien het bevel ge- teven is om den Engelschen handelaar Stokes ter dood te brengen) voor een Belgischen krijgsraad te doen terecht staan. BERLIJN, 21 November. Duitschland zendt geen tweede stationneerend schip naar Koa- stantmopel. Uit Sofia wordt aan de „Frft. Ztg." geseind, dat aldaar heimeljjk afgezanten van het Armenisch comité zyn aangekomen, om be sprekingen te houoen met het Macedonisch comité. TWEtDE KüTIEK. Zitting van heden. Per Telegraaf.) Tegen Woensdag om tien uren zyn verschil- lende wetsontwerpen aan de orde gesteld. De beraadslaging omtrent het personeel wordt voortgezet en wel over art. 5 (classi ficatie). De heer Pijnappel lichtte het door hem op dit artikel voorgestelde amendement toe, waarvan de strekking is de classificatie te coen berusten op den grondslag der bevol king, in tegenstelling met het stelsel der Regeering, die by de classificatie in dit ont werp uitgaat van de huur, verwoond door hen die belasting kunnen opbrengen. Hy be toogde het nadeel verbonden aan het leggen van individueel© toestanden ten grondslag aan de classificatie. De door spreker gewilde classificatie naar de bevolking heeft het voor deel van te zyn een vast objectief kenmerk voor belastingbetaling, terwyl de belastbaar- beid der ingezetenen ook beter naar de be volking kan worden afgemeten dan naar de woning. Spreker toonde voorts aan dat door zyn stelsel zy die meer kunnen betalen ook werkelyk meer aan belasting offeren zullen. De heer Van Oijn lichtte namens de Com missie van Rapporteurs een amendement toe strekkende tot herziening van de tabel om de 5 jaren, in verband met mogelyke ont wikkeling eener stad in een naby gelegen plattelandsgemeente, en de heer De Beaufort (A) een amendement dier Commissie om de grenzen eener gemeente niet door Ged. Staten, maar by koninkiyk besluit te doen vast stellen. Deze laatste spreker verdedigde het stelsel der Regeeriag omtrent de classificatie, als steunende op goede feitelijke gegevens. De heer Veegens kwam tr tegen op dat de Regeering één en dezelfde tabel doet die nen voor regeling van: de minimum-belast baarheid, do degressie der huurwaarde en den aftrek voor kinderen. Door de thans voorgestelde classificatie zal een onbiliyke personeele belasting geheven worden. Het amendement van den heer Pynappel bestreed hy, van meening dat geiykheid van zielen aantal in verschillende gemeenten volstrekt niet op golykheid van levensstandaard wyst. Een goede classificatie is voor eon Ryks- belastjng niet te maken. Zij zou nog vast te stellen zijn by algemeenen maatregel van Bestuur, Ged. Staten gehoord, maar daardoor zou de Regeering te groote macht in handen krygen. Er schiet niet anders over dan do heffing van personeele belastiDg aan de ge meenten over te laten. Spreker zal tegen de classificatie stemmen. Gemeenteraad van Lelmuiden. Zitting van gisteren. Na opening door den Voorzitter in tegen woordigheid van alle leden werden de notulen gelezen en gearresteerd. Ter tafel kwamen allereerst eenige inge komen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat voor onderwijzeres aan de openbare school (vacature mej. Schummelketcl) zich geen enkele sollicitante heeft aang-emeld, waarom B. en W. voorstelden, nog eens over te gaan tot het plaatsen van aovertentièn in andere school bladen, dan waarin nu geadverteerd is, wat door den Raad werd goedgekeurd. Voorts werd besproken, dezen winter weder een gedeelte van het perceel Groote Bon te laten bewerken, waarvoor een commissie werd benoemd, bestaande, behalve uit B. en Ws., uit de heeren J. J. Bokhoven en W. Roest Cz., om gedeelten van dat perceel te doen uitbakenen en vervolgens publiek aan te besteden. Met het oog hierop is de pachter Langeveld aangeschreven, dat perceel' vóór 15 Dec. a. s. van riet te ontdoen. Even vóór den aanvang der Raadszitting kwam echter van dezen paebter het verzoek in, het perceel vóór of op 15 Januari a. s. van riet te mogen ontdoen, welk verzoek hem na eenige bespreking werd toegestaan. Verder niets meer te behandelen zijnde en geen der leden het woord verlangende, werd de vergadering gesloten. De Kieswet. Gisteravond verscheen het 68 pagina's druks tellende Voorloopig Verslag over het wetsont werp op de regeling van hot kiesrecht. Na eenige preliminaire opmerkingen en een klacht over late inoiening van het kiesrecht- ontwerp, welke door andere leden niet rede- lyk werd geacht, werden by do algemeene beschouwingen achtereenvolgens besproken: lo. Wenschelykheid van uitbreiding van kiesrecht. Slechts eenige leden waren niet overtuigd van de wenschelykheid, thans wederom tot eene groote uitbreiding over te gaan, maar daartegenover meenden velen, dat de toestand in het belang van land en volk eischt de spoedige tot-stand-koming eener zoo ver mogelijk gaande uitbreiding, welke, tevre denhei i wekkende, alle krachteD van het Nederlau Jsche volk doet samenwerken Deze leden sprak', n togen, dat do niot-bezittenden het kiesrecht verlangen ter bevordering van eigenbelang. Een derde talryke groep van leden achtte, ongeacht de gevolgen, kiesrechtherziening eene politieke noodzakelykheid, maar hunne denk beelden over de wyze en mate van uitbreiding liepen zeer uiteen. Er waren er, die van uit breiding volstrekt geen heil verwochtten, vooral in den tegenwoordigen tyd van woe lingen en gewelddadigheden, die, vreezende voor sociaaldemocratische invloeden, slechts een beperkte uitbreiding zouden bewilligen of alleen ruime uitbreiding wilden toestaan met correctieven tegen de daaruit voort vloeiende gevaren. Geveilde percoelen. Gehouden verkooping aan Den Burg alhier op 22 November 1895, ten overstaan van W. F. Kaiser, jnotaris te Leiden. 1 en 2. Twee perceelen weiland, aan den Broekweg, onder Oegstgeest, samen groot 2—57—40 hectaren, in bod f 1900. Kooper de heer T. C. Verhoef voor 2030. 3. Een perceel weiland, alsvoren, groot 13770 hectaren, in bod ƒ800. Kooper de heer J. Van Leeuwen. 4. Een perceel weiland, onder Warmond, groot 12090 hectaren, in bod 950. Kooper de heer J. R. Numans qq. 5. Een perceel weiland, alsvoren, groot 1—15—30 hectaren, in bod 900. Kooper de heer N. v. d. Valk. 6. Een p&rceèl weiland, alsvoren, groot 16340 hectaren, in bod f 1300. Kooper de heer Numans qq, voornoemd. 7. Een perceel weiiand, alsvoren, groot 2 08 hectaren, in bod ƒ2500. Kooper de heer Numans qq., voornoemd. LEIDEN, 22 November. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nyverheid werd heden aanbesteed de verbouw van de post- en telograafgebou- wen te Leiden. Minste inschry ver was de heer J. Botermans, te Leiden, voor ƒ28,600. Ook werd aanbesteed het verrichten van eenige werkzaamheden aan het postgebouw te Warmond. Minste inschry ver was de heer J. D. Van Tilburg te Oegstgeest, voor 2450. Wie het concert onder leiding van den heer Wagenaar uit Utrecht wil by wonen, zal zich morten haasten! Er zyn 1200zitplaatsen beschikbaar en heden waren er daarvan duizend genomen. De verkoop van plaatsen ging zoo voor spoedig, ja Het ging zoo gauw Dat een stoomboot op stapel er een punt aan zuigen zou! zou de Schoolmeester zelf zeggen. Gisteravond had te Warmond in het koffiehuis „De Stad Rome" de jaarlyksche algemeene vergadering plaats van de „War mondsche IJsclub". Nadat door den president de vergadering geopend was, werden door den secretaris de notulen der vorige vergade ring gelezen en goedgekeurd. Daarna werd rekening en verantwoording gedaan door den penningmeester. Het bleek dat de vereeniging 104 leden of donateurs telt, geplaatst was op de Ryks- postspaarbank de som van 197,18 als batig 6aldo van het vorig jaar, rente van dio som 4,85, aan contributie ontvangen 134,50, opbrengst uit de op het ys geplaatste bussen, ƒ10,04; totaal der inkomsten 346,57. Uit gegeven werden aan werkloonen en diversen 245,08. De rekening sluit dus met oen batig saldo van 101,49. De rekening goedgekeurd zynde, werd den penningmeester door den president dank ge zegd voor zyn gehouden beheer. Aan do orde was nu do verkiezing van zeven leden van het bestuur, namelijk een vice-president, in de plaats van den heer P. M. Necerourgh, die bedankt had, een secre taris, een p nningmeoster, en twee commis sarissen, die aan de beurt van aftreding waren, en twee commissarissen in do plaats van de heeren P. G. Paardenkooper, die bedankt had, en Th. Meiman, die overleden is. De uitslag der verkiezing was dat gekozen werden do heer W. C. H. Machen tot vice- president; tot secretaris de heer J. H. Ouds hoorn, tot penningmeester de heer L. Papot, tot commissaris de heer F. C. A. N. Macben, allen aftredende leden, en nog benoemd tot commissarissen de heeren P. C. Van der Zon en J. H. Kruseman. Door den president werd den heeren geluk- gewenscht met hunne benoeming, waarby hy tevens den wonsch uitsprak dat zy steeds de belangen der „Warmondsche IJsclub" mogen behartigen. Nu werd door den president het woord gegeven aan den heer Hoog, uit Sassenheim, districts-commissaris der „Zui:-Hollandsche IJsvereniging", die, met het doel om de Warmondsche Club te bewegen tot die ver eeniging toe te treden, op deze vergadering toegang had verzocht, waarom coor hem bet doel en de strekking dier vereeniging werden uiteengezet. Na genoemden heer dankgezegd te hebben voor de verstrekte inlichtingen, werd besloten, voor de behandeling van dit punt, een nieuwe algemeene vergadering uit to schryven Niets meer aan de orde zynde, werd door don president de vergadering gesloten. Te Zoetermeer is in den ouderdom van 86 jaren overleden de heer A. Van den Bosch, ridder der Militaire Willemsorde als mede gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis en de Citadel medaille. Gemengd Nieuws. Het Openbaar Ministerie by de Haagsche rechtbank vorderde gisteren nog: voor C. Z., boerenknecht te Noordwykerhout, wegens mishandeling van eene aangehuwde nicht van hem in den nacht van 12 op 13 September jl., 6 weken. In de zaak van G. Larbeider te Hazers- woude, beklaagd wegens mishandeling met een mes van A. W. in eene herberg te Zoe- terwoude in den kermisnacht van 5 op 6 Sept. jl. werd door het Openbaar Ministerie uitstel van behandeling gevraagd en door de rechtbank gela6t tot over 8 dagen, en zulks omdat het nu gehouden getuigenverhoor geen voldoend licht over de zaak verspreidde. Opgeroepen zullen nog worden een getuige en een geneeskundige. Voor een 62 jarigen arbeider Van Z., te Oegstgeest, die terrechtstond wegens lo. ver wonding van een man met wien hy om een kleinigheid in woordenwisseling was geraakt en 2o. verwonding van een beschonken man, waardoor deze gedurende drie weken geen werk kon verrichtten en men voor een her senschudding vreesde, vorderde het O. M. 6 maanden, er op wyzende dat bekl. handelde zonder eenige aanleiding. Volgens de getuigenverklaringen had be klaagde den eer8tbedoelden man een vuist slag in het aangezicht gegeven en den beschonkene met een stok op het hoofd ge slagen. Wegens beleediging van een veldwachter op Zondag 1 September in een jachtveld onder Oegstgeest, werd tegen den arbeider J. De W., uit Oegstgeest, die daar vischte (hengelde) zonder vergunning, eene boete van 10 of 10 dagen geêischt. Uitspraak over acht dagen. De rechtbank te 's-Gra venhage heeft gisteren de straf van 14 dagen hechte nis, door den kantonrechter aldaar opgelegd aan de vrouw, die zonder vergunning sterken drank in het klein verkocht aan een politie agent in burgerkleeding, die voor eene voorgewende ongesteldheid om drank vroeg, veranderd in eene geldboete van 5. Academie-uien wa. Leiden: Geslaagd is voor het candidaats- examen in de rechten de heer W. H. De Savornin Lohman. CORRESPONDENTIE. Men maakt ons op merkzaam, dat by de Witte Poort boden een schaap mishandeld is. Toezicht schynt noodig. ThermometersLand: gisteravond om 8 uren 1° C. 33.8' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 0° C. =32 F.; 's middags om 12 uren 4.5° C. =40.1° F.; 'snamiddags 4 uren 5° C. 41° F. •ue^qoiaoq^iiJBK Delft) 21 Nov. Aan de Stadswaag gewogen van 14 tot 21 November: 295 achtsten en 92 zestienden vaten Boter, wegende te zaméh 0820 kilogrammen. Prijs f a ƒ64 hot- vierdo, 1.20 a ƒ1.61) het KG. Hoofddorp, (Haarlemmermeer). 21 November. Witte Tarwe 5.75 a ƒ6.25, Rogge ƒ3.75 a ƒ4.15, Haver 5.^- a f 5.25, Wintergc-ret a Duiven- booDen ƒ5.50 a ƒ5.80, Paardenboonen 4.75 a 5. Bruineboonen ƒ9.a ƒ6.90. Groene Erwten ƒ4. a ƒ7.Kanariezaad f6.a ƒ6.50, Karweizaad ƒ14.— a ƒ.4 50. Op do veemarkt waren beden aangevoerd 13 Paarden, 8 Hitten, 3 Kooien en 1 beulen. 22 November 1S95. Staatsleenlngen. Vor. Koers 'pCt. koers. heden Ned Cort Nat. W. Schuld 2* 93% 93* 10!% 101* 100% 100* dito Obl. dito 18864»8* 100% 100% Hongarije, Goudl. 183193 4 100* ioa* 80 ItaliG, Inschrijving 1862/81 5 79% Oostcnr., Obl. Pap. Mci'Nov. 5 82% 83 dito Zilv. Jan.Uuli 5 82% 82% Polon, Obl. Schatk. 1814 4 92 Portugal, Obl. 18531884 mot lickot l 100 .3 24% 24% id. T&bakalecning. 4* 33* 83* Rusland, Binncnl. 1891. 4 dito 1889bij Rothschild Rb. 025 4 63% 03* £6% 96* dito Hope A Co. 1889 90 GR. 625 4 96* 96% Obl. Lccning 1867,69 J' 20 .4 99* 99* in Goud Leen. 1834 5 103* 103* Spanje, Perp. Schuld Buitoni. 4 61 Twkijo, Douano Obl. 1838. 5 89 89* dito Gcconv. Lccning Serio C 20* 20* Egypte, Obl. Lccning 1S7Ö 4 101* Mexico, Biuncnlandsch 5 43* 43* Brazilië, Obl. 18S9. 4 69* 69* Ind. en Fin. Ondernemlngon. Koloniale Bank Aand. 66 N.-I. Hnndbk. Aand 74 Ned. Handolm. Aand. op roao. 5 187* 187* Spoorwegleeningen. HolL Uzorcn-Spw.-Hy. Aand. 110* 110* ObL dito3* 100* 100* M. t. Expl. v. 8t. Spw. Aand. 94 94* Ncd. Contr.-Spoorw. Obl. 250 3 91* ItaliC-, Z -Ital. Spw. Obl. A-H 3 52% 62* Polen, Wara.-Weonen Aand. 149* dito Prior. Oblig. 4 96* 97* Husl., Balt. Spw.-Aand.. 3 62 62% Fast Spw.-My. Aand. 5 77* 77 Iwang. Dombr. Obl. ZR. 625 4* 98* Weichsol ZR. Aand,. .5 73* 74 Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 96.4 95* Amerika, Atch.Gcn.Morg.Bonde 4 77* 76* dito Obl So Hyp. lctt, A 3 26* 26* Central Pacifio Aand. 16 Chic Erie lo Hyp. ObL 5 108* 103* Donvcr Rio Grando C. v. A. 13* 13* Lonisv. Naahv. Cort v. Aand. 52* Miss. Kans. Texas C. v. A. 33* Union Pac. C. v. A- 8* 8% Canadian Pacific C. T. A. 66* Oregon Short Line5 30* 28 Premieleenlngcn. Nedeil., Stad Amsterd. 100 3 108% 1X1 107* Gomcento-Crediet 3 104* 105^ 303* ïoi r. Hong., Hypotheekbank 4 102 mx 118* 118-4 Oottenr., Staateloon. 1854 4 126 dito dito I860 6 121 Rusland, Staatalocning 1364 5 163 dito dito 1866 6 148 Turk fis, Lccning 1870 25* 24* 37* Transvalia Expl. Aand. 82 81 Southstandard Cert. 20* Prolongatie 3. Peruanen 4% - 10* -45*. Petroleumbronnen 886. Arkansas 1124. Oregon Short Line flauw. In gemeenten, waar fegaalay geen Agentschap van het Leidsch Dagblad is gevestigd, wordt het Dagblad gedurende 13 weken alléén des Zaterdag-avonds toegezonden, tegen toezending van 40 Cents. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, doch geduldig lyden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, do Heer JESAIAS DE LA COURT, in den ouderdom van ruim 61 jaren. Uit aller naam, Leiden, Wed. J. DE LA COURT, 21 Nov. 1895 geb. De Jonge. (Begynhof 9, Rapenburg.) 8183 9 Heden overleed onze lieveling HENDRIK, in den aanvalligen leeftyd van byna 6 jaar, na eeno kortstondige ongesteldheid. 8199 5 R. A. v. d. WERFF en Echtg6noote. Vreewijk langs do Vaart, 21 Nov. 1895. Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader- en Behuwdvader, den Weleerw. Heer H. H. M. HORST, betuigen wy onzen hartelyken dank. G. B. HORSTVoombergh Maas. R. HORST. W. A. R. HORST Versteegh. Lelden, 21 November 1895. 8151 9 De tweede Verificatie- Vergadering in hot Faillissement van L. «I. B. VAX RUIJX, Koek en Banketbakker, gewoond hebbende te Leiden, zal plaats hebben op Woensdag 18 December a. s., des voorraiddags te 10 uren, in het Gebouw der Rechtbank aan den Korten Vijverberg No. 3. Crediteuren, die hunne rekening nog niet hebben ingezonden, wordt verzocht, dit als nog to doen vóór of op 15 December a. s. De Curator, 8200 12 Mr. H. G. GORDON. Twee Studenten vragen 8203 7 met kost, buiten de stad, liefst in de na- byheid van het Ziekenhuis. Brieven, met op gaaf van pryis, on Jer letter B> No. 59 i aan KOOIJKER's Boekhandel, Nieuwe Ryn 16. Een BURGERHEER vraagt eene ordinaire met Pension, tegen matigen prys, liefst om of naby Leiden. Brieven met prysopgaaf worden ingewacht onder No. 8184 aan het Bureel van dit Blad. 7 Alle Depothouder» van de Brood- fabriek „Ceres" (tevens Beschuit-, Koek en Banketbakkerij) nemen bestellingen aan. 2^^** De Banketletters zyn aan de onder- zyde gemerkt met Ceres." 8189 8 KIUI»*TKA\T 37. 8188 7 «KOOTË KEIZK: van XB. Op verlangen ontvangt men een collectie op zicht, waaronder de nieuwste uitgaven. 8190 22 ten overstaan van den Notaris FRIJLINCK, te Warmond, op Maandag 2 December 1895, voormiddags te halftien, op den Drechsberg, onder Voorhout, van Aanw(]ziog geschiedt door J. WESTER HOVEN, Zandhaas op Bsrg en-Dal, onder Voorhout. 8201 12 BERICHT HIERMEDE DAT HARE

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3