KLEINE ADVERTENTIËN. Voegt men hier nu by dat het voornemen Bestaat de traktementen van de verschillende qualiteiten te herzien en te verbeteren, dan blijkt uit het bovenstaande dat eene plaatsing bij do Zeemacht alleszins aan te bevelen is. Voor ouders of voogden is het immers van groot belang hunne zoons of pupillen geheel kosteloos te doen opleiden tot eene eervolle betrekking in de maatschappij, nu het in den tegenwoordigen tjjd zoo bezwaarlijk is eene goede plaatsing voor hen te vinden. Mochten belangstellenden nadere inlichtin gen wenschen te ontvangen omtrent de voor waarden van toelating tot de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden, dan is de Directeur dier inrichting steeds bereid die te geven op franco aanvrage. TWEËU£ K A .71 E II. Personeele belasting. Do heeren Rink, Pijnappel, Heemskerk en Mut9aers hebben een amondemenl voorge steld, waarvan de strekking is om in liet ontwerp tot regeling der personeele belasting, de „haardsteden" als afzonderlijken grondslag te doen vervallen. In het gewijzigd ontwerp is getracht dezen grondslag los te maken van de wy'ze, waarop de woning gebouwd is, en te verbinden aan de wijze, waarop zij, verwarmd of niet ver warmd, wordt gebruikt. Op zichzelf beschouwd, is dit eene verbe tering, maar die het bezwaar, dat men daar door wil wegnemen, verplaatst. Want nu wordt voor den grondslag haardsteden niet, zooals bij do andere grondslagen, het gebruik zelf (van woning, mobilair, paarden), maar de min ©f meer gerieflijke wjjze, waarop de woning gebruikt wordt, belast. De voorstellers ver- moenen, dat dit eene geheele verandering breDgt in het karakter van de personeele belasting. Intusschen, ook na de wijziging, blijven de volgende bedenkingen bestaan: dat verwarming der woning bij de wet door flnantit-ele bezwaren zal worden be moeilijkt, evenals tot dusver toestrooming van licht en lucht wordt beperkt door do belasting op deuren en vensters; dat gelijkstelling van verwarming voor éón dag met verwarming gedurende vijf maanden, even bezwarend is voor de belastingschuldigen, als zij noodzakelijk is voor de controle, en daarom den grondslag zeiven onbruikbaar maakt; dat tot bewuste of onbewuste fraude aan leiding zal worden gegeven, daar de belasting schuldigen bij de aangifte niet zullen weten, hoeveel vertrekken, zij het ook slechts één keer in den winter, zullen verwarmd worden, en derhalve aanvankelijk alleen die vertrekken zullen aangeven, die regelmatig verwarmd worden, maar bij verwarming van een vertrek buiten de aangogevone, allicht zullen vergeten, althans nalaten, suppletojro aangifte te doen; dat anti-hygiënische toestanden finantiöel worden begunstigd. Wordt dit amendement aangenomen, dan zullen eenige artikelen van het ontwerp moeten vervallen en zal in eenige andere wijziging moeten worden aangebracht. G emengd Nieuws. Men kwam ons heden als by z o n- derheid medodeelen dat van morgen na het slachten van een 425 ponds-varken, ten ge bruiko van den ploegbaas Van Manen, woon achtig aan den overweg van het Staatsspoor bij do Heerenstraat, onder Zooterwoude, bleek dat dit dier steeds gezond geleefd had met slechts één nier. Te Haarlemmermeer zijn ge- stolen: B(j B. C. Sliggers, Kruisweg, Spieringweg, een paar vetleeren schoenen met nieuwe halve zolen. Bij Js. Nys, Kruisweg bij Spioringweg, 2 konijnen. Bij D. Visser, wonende alsvoren, 2 witto konijnen. By C. A. De Waal Malefijt, wonende Ring dijk by de Qruquius, 10 halfwas-konynon, 3 witte, 2 zwarte en 5 grijze. By J. Stroosma, Ringdyk by de Qruquius, na verbreking van afsluiting, 3 blauwo werk- kielon, 4 kussensloopen en een blauwo boe zelaar. Naar do daders wordt onderzoek gedaan. Uit do herberg van A. Zuiver, Ringdyk Bennebroekerweg te Haarlemmermeer, is eon nieuw paardenhoofdstel ontvreemd. By onderzoek bleek dat by v. d. S., by Aalsmeer, door J. V. oen hoofdstel is ver ruild voor een waterketel en 1 toe, welk hoofdstel door Z. voor het zyne is herkend. Op den Aalsmeerderwog by den Kruisweg is voor do woning van don predikant der Geref. gemeente een 12-jarig meisje door twee jongens, C. T. en J. B., mishandeld en daarna in een sloot gegooid, waaruit hot zich met moeite wist te redden. Nu do Geniesluis te Haarlem- mormeor voor schepen is opengesteld, wordt te Hoofddorp groote behoefte gevoeld aan eeno los- en ladingsplaats. Zooals in den laatsten tyd werden de suikerbioton van den wagon over de leuning der brug in do schuit geworpen, wat lastig was voor rytuigen, die voorbygingen. Later is mon al eens oen 30 meter het jaagpad van den dyk opgereden, om dicht by het schip te kunnen komen, maar daarvan liet A. Den B. proces verbaal opmaken, omdat hy pachter van 't grasgowas was. Gisternacht ondervond de politie to 'e-Gravenhage een zeer ernstig verzet van cavaleristen. Aanleiding was het feit, dat een agent in de Passage een huzaar aansprak en wilde medevoeren naar het politiebureel aan de Nieuwe Haven, wyl de militair in het bezit bleek van een als vermist aangegeven parapluie. Op de Kapelsbrug kreeg de politie beambte een sabelslag van een brigadier der huzaren en ontstond spoedig een algemeen gevecht tusschen de zonen van Mars en de politie, dat later herhaald werd, toen eenige agenten uit het commissariaat uittrokken om medeplichtigen aan de feitelykheden in arrest te nemen. Sommige agenten bekwamen bloedende wonden, terwyi de helmen van de meesten vernield worden door sabelhouwen. De militaire autoriteit is van een en ander in kennis gesteld. Naar het huis van bewaring te 's Gravenhage is overgebracht een bakkers knecht, die verdacht wordt een som van ƒ500 ten nadeele van zyn patroon te hebben ver duisterd. Gisteren werd de brandweer te 's Gravenhage opgeroepen wegens een vermeenden brand in het schouwburggobouw. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat ten gevolge van een geringe verstoring van de geleiding voor het electrisch licht, een gedeelte van de houten bedekking aan het schroeien was geraakt. Men meldt uit Rotterdam: Op het Noordplein alhier heeft een even geheim zinnig als bloedig feit plaats gegrepen. Een stadsmetselaar riep gisterochtend de hulp in van twee agenten, modedeelende dat zijn zwager bezig was in een bui van razerny zichzelf verwondingen met een mes toe te brengen. Toen do agenten ter plaatse waren, von den zy den man hangen. De onmiddellijk geroepen geneesheer kon slechts zyn dood constateeren, terwyi hy voorts drie messteken had. De politie stelt een onderzoek in. Een feit moet het zyn, dat tusschen man en vrouw een slechte verstandhouding bestond. Vrydagavond werd door de Lange Pannekoekstraat te Rotterdam eene lading hooi vervoerd. Voor het huis van den vleesch- houwer L. Van Straaten hield het voertuig stil en daar werd het hooi afgeladen en op den zolder gebracht. Kort daarop verschoon een keurmeester. De winkel, de bergplaats en ook de woon vertrekken werden geïnspecteerd en alles werd in orde bevondon. Maar nu wilde de keur meester ook wel graag eens op den zolder kyken. Daartegen had Van Straaten veel bezwaar. Inmiddols had de keurmeester een collega en de politie gewaarschuwd en nu werd, ondanks de bezwaren van den vleeschhouwor, ook de zolder geïnspecte9rd. Niet zonder succes, want daar werd eene hoeveelheid van ruim 280 kilogram vleesch gevonden, blykbaar onder hot hooi vorborgen geweest en in een toestand, die het zelfs voor varkens en honden ongeschikt voor voedsel maakte. Natuurlyk werd het bodorvon vleesch onmid- dellyk naar het abattoir vervoerd en tegen Van Straaten proces-verbaal opgemaakt. Naar gemeld wordt, heeft de afgovaardigde van het district Veendam voor de Tweede Kamer, mr. E. A. Smidt, persoon lijk aan do weduwe van den door de Marok kanen vermoorden kapitein Velvis en aan den verminkten stuurman Smid, to Oude-Pokela, ter hand gesteld respectieveiyk ƒ25,000 en 5000, zynde het volle bedrag, dat de Marok- kaanscho regeering als schadevergoeding ten behoeve van genoemde personen aan het Nederlandsche gouvernement heeft betaald. Een 8-jarig knaapje, wonende Jacob-Van Lennep kade te Arnhem, ging Zondagnamiddag met oenigo kaïneraadjes in een roeibootje spelevaren. Het bootje kantel de; een poosje later werd het knaapje by zyn ouders als lyk thuisgebracht. To Barneveld is hot 2-jarig kind van de wed. Van do Kraats, terwyi do moeder even afwezig was, in een tobbe met water geraakt en daarin verdronken. De hoer C. Scholtus Jzn., in leven wynhandelaar te Amersfoort, heeft onder meer by testament eene som van 100,000 bestomd tot stichting van oen Tehuis voor Dames uit don deftigen stand en tevens aan deze stichting gelegateerd een heerenhuis met tuin, te Amersfoort, aan den Soesterweg, benevens een stuk land. (Huisvrouw). De landbouwer J. W. Nyenhuis, te Nieuwehorne, had het ongeluk, terwyi hy op het hooi bezig was met hooispliten, naar beneden te vallen. Hy kwam op den harden vloer terecht en brak den nek. De terstond van Gorredyk ontboden geneesheer, die onge veer twee uren na den val aankwam, kon slechts den dood constateeren. To Nederhorst den-Berg is Zater dag door verzakking de duiker van het nieuwe stoomgemaal ingestort. Een daarby staand gebouwtje ging mee ten gronde. Do schade wordt op niet mindor dan ruim 4000 geraamd. Eergister middag geraakte de 18 jarige H. De Bosch op den Achterdyk onder Leerdam onder een zwaar beladen kolenwagen. De raderen gingen hem over de borst. Na een paar uren ïydens overleed hy. Door inbraak zyn gisternacht uit de serre van het buiten van mevr. Huy- ser, onder Overvoen, eenige artikelen ont vreemd, waaronder vazen, enz. De dief begaf zich daarop naar O ver veen, om den straatweg te volgen naar Haarlem. Den nachtwacht Van der Lee bevreemdde het, dat de man hem op zyn groeten niet teruggroette, waarom hy hem aanhield en naar zyn herkomst informeerde. Hy gaf voor koopman in antiquiteiten te zyn, waarop hy een vaas toonde, doch op verzoek van v. d. Lee een zak openmakende, dien hy by zich had, om te toonen wat zich daarin bevond, zette hy het op een loopen, onmiddellyk ach tervolgd door v. d. Lee, die zü'n revolver in de lucht afschoot. Dit middel hielp, daar de inbreker onmiddellyk stil hield. Geholpen door een paar particuliere nachtwakers, die op het schot ter hulp waren gesueld, werd de man gearresteerd. Ondervraagd, bekende hy den diefstal en bleek hy te heeten Max GfOrer, oud 42 jaar. Nog werd by hem gevonden een aanstel ling als sub agent eener glasverzekerignmaat- 6cbappy. Zaterdag-nacht werd ingebroken in de woning van den heer H., te Oosterbeek, en o. a. 120 gulden aan contanten ontvreemd. Zondag nacht werd opnieuw in dezelfde woning ingebroken, doch door het ontwaken dc-r buisgenooten werd de dief (of dieven) in zyn verdere plannen gestoord. Het mocht den brigade-commandant der kon. marechaussee uit Arnhem, die onmiddellyk door den burge meester van Oosterbeek gewaarschuwd werd, gelukken, den iübreker of oen der inbrekers eenige uren later onder Doorwerth aan te houden. Huislyke twist. Zaterdag-avond kregen in het gezin van H. v. d. V., woon achtig aan den Singelweg, buiten de voormalige Ebbingepoort, te Groningen, broer en zuster twist over een paar schoenen. De twist liep zoo hoog, dat de jongen, Arend, 16 jaar oud, zijne zuster, Elisabeth, 19 jaar oud, oen slag gaf, waarop zy een aardappelmesje van de tafel nam on haren broedor daarmede zoo diep in den rug stak, dat de nier verwond werd. Onmiddellyk werd hulp ingeroepen en daarna de gekwetste overgebracht naar het academisch ziekenhuis. Zooals vrooger reeds gemeld is, worden de jachtterreinen van het koninklyk domein to Apeldoorn afgesloten, om daar door het verminderen van het grof wild tegen te gaaD. Men is met dit kolossale werk reeds eenige dagen bezig, waart03 vele duizenden palen en meters gaas noodig zyn, daar de palen op 3 M. afstand van eikander geplaatst worden en de hoogte van 2 M. hebben. Geruimen tyd zal dit werk aan velen arbeid verschaffen. Door den harden wind en den hoogen golfslag zonk in den nacht het vaartuig van K v. d. S. op de Leyen (Fr). Het platte vaartuig was zwaar geladen. De schipper en zyn knecht klampten zich beiden aan een loopplank vast on blevren zóó dryvende. Gelukkig werd hun angstgoschrei gehoord door den bewoner van hot „Overzet", die in alleryl met een bootje derwaarts voer en ze beiden van een gewissen dood redde. In „De Ingenieur" van 9 N o v e m- ber 1895 komt een artikel voor over gas- trams, waarin, du er in den laatsten tyd zooveel gesproken wordt over de beste inrich ting van electrischo tramwegen, naar aanleiding van de gastram exploitatie te Dessau, wordt botoogd dat de gasmotor blykbaar ook met goed technisch en fiuantiëel gevolg op tram wagens kan worden toegepast. F a lbs weervoorspellingen van II tot 16 November. De regens nemen zoo mogelyk nog toe en bereiken op of omstreeks den 13den haar hoogste punt. Gevaar voor hoogwator. Hier en daar wat sneeuw. Te Roubaix zyn de werkplaatsen van den schilder Sol door brand vernield. Wegens de vele licht ontvlambare stoffen, die zich daar bevonden, breidde de brand zich zóó snel uit, dat de werklieden zich niet allen konden redden. Eén der werklieden ontving zóó ernstige brandwonden, dat hy weldra overleed. Een werkster ward ernstig gokwotst. Het huis brandde geheel uit. Te Li n da u, in do Pfaltz, is een 27 jarig student, die valsche wissels ten be drage van 800 mark had uitgegeven, ge vangengenomen. Dö jonkman, de zoon van een millionnair uit Crofcld, leefde te weelderig, zoodat hy niet genoeg had aan een raaandelyksch in komen van 2500 mark, dat hem door zyn vader steeds werd toegezonden. Een ernstig ongeluk heeft Zater- dagnacht met de Scotch express plaats gehad. Deze sneltrein, die des avonds om halftwaalf van het station King's Cross te Londen naar bet Noorden vertrekt, bestond Zaterdag uit zeven rytuigen, waaronder twee sleeping cars. By het station Neats liep, door het breken van een rail, een der middelste waggons uit het spoor, tot op een punt, waar de lyn zich in tweeën deelt. Toen brak de koppeling; het achterste gedeelte van den trein liep op een zyspoor en kwam met zooveel geweld logen eenige kolenwagens terecht, dat twee rytuigen in elkaar werden geschoven. Een derde rytuig werd ook zwaar beschadigd, maar do achterste wagen had niets geleden, De ramp bleek gelukkig, wat het verlies aan menschenlevens betreft, niet zoo groot als men in de eerste ontsteltenis vreesde. Men vond éón doode, een jonge dame uit Londen, en zes gewonden; de 45 overige passagiers kwamen or met den schrik af. De materiëole schade is echter zeer groot. De werkstaking van Carmaux kan feiteiyk als geëindigd worden beschouwd. Dat is niet te danken aan Poireson, den ambtenaar, dien de' minister Bourgeois naar Carmaux had gezonden, waDt evenmin als den prefect is het hem gelukt den heer Rességuier te bewegen zich by een scheids- rechteriyke uitspraak neer te leggen. Poireson schynt echter de werkstakers overtuigd te hebben, dat zy van de regeering niets hadden te hopen, want dat de minister Bourgeoi den heer Rességuier niet kan dwingen. De werkstakers hebben daarop eene ver gadering gehouden en besloten het werk te hervatten voor zoover de heer Rességuier hen weer wil aannemen. Dit besluit is echter opgesteld in een vorm, die de nederlaag eenigszins bemantelt. In een brief aan den gemachtigde der regeering schryft het comité: „Morgen zullen wy aan de regeering wette- lyke maatregelen vragen tot bescherming der syndicaten; morgen zullen wy, met den steun van het geheele proletariaat, de grondslagen leggen van een glasblazery voor de glas blazers, welke een toevluchtsoord zal zyn voor de militanten onder ons, die wy niet in den steek wenschen te laten. Als deze maatregelen zyn genomen, zullen wy ons weer by den heer Rességuier aanbieden. Hy zal in dienst nomen wie hem goeddunkt, maar wy zullen onze syndicaatsvryheid hebben gered." De voorwaarden zyn niet zeer duideiyk ge steld. Als de werkstakers aiet de eerste be doelen de indiening van een wetsvoorstel tot invoering van de verplichte arbitrage, onver schillig of het al dan niet wordt aangenomen, dan kan de arbeid spoedig hervat worden; indien zy echter willen wachten totdat het Parlement hun eischen inwilligt, dan kan het conflict r.og lang duren. Wat de tweede voorwaarde betreft, het schynt dat de grondslagen voor de nieuwe fabriek reeds gelegd zyo, in zoover er zich een combinatie tot dat doel gevormd heeft; of deze eigen onderneming zal slagen, staat echter te bezien. Doch hoe het zy, men mag nu verwachten dat het werk spoedig zal her vat worden. Ae&demie-niea fro. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in do rechtswetenschap de heer J. Bieruma Oosting, geb. te Oranjewoud, na verdediging van „Stellingen". Geslaagd is voor het candidaats examen in de rechten de heer M. I. B. Biuining. KOLONIËN. BATAVIA, 9-10 October. Te Soerabaia is uit Blitar gevankolyk aangebracht de heer W. C. Lammers Lisnct, tydeJyk adjunct-ingenieur by den aanleg van de Staatsspoorlyn Malang- Blitar, beschuldigd van verduistering van 's lands gelden. Het geldt hier, zegt de „Soerab. Ct." een handeling in het belang van derden, die ge lukkig tot geen schade heeft geleid t-n had do zaak geheim kunnen biyven, dan zouden zeker de chefs van den heer Lisnet daarover ton zeerste verheugd zyn geweest. De zaak, eenmaal ter konnis van do Justitie gebracht, kon echter niet buiten bshandeling blyven. Volgens een bericht van den volgenden dag is de adjunct ingenieur, door de justitie aan gehouden wegens een tekort van 17,000, blykens een telegram asn den „Loc." den 7den dezer weder op vrye voeten gesteld, daar het tekoit door hem werd vergoed. Hot tekort moet, naar men verneemt, ont staan zyn doordien do heer L. uit de onder zyn berusting staande kas, gelden in leen had gegeveD, welke niet tydig werden terug betaald. Door den gouverneur-generaal van Ned.-fndiö zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departcmont. V e r 1 e e n dtwee jaar ver lof naar Europn, wegens ziekte, aan bet lid in den Raad vun Justitie te Soerabaia Mr. H. G. Neder: burgh. Ontslagen: op verzoek eervol uit 's lands dionst, do klerk op bet residentiekantoor te Poer- woredjo (Bagelen) P. D. Grieve. Aangeteekend: dat bet door den civielcn on militairen gouverneur vnn Atjeli en Onder- hoorigheden aan den assistent-resident van Groot- Atjeh C. A. Krocson wegens ziekto verleend twee jarig verlof naar Europa, moet worden beschouwd als te zyn verleend door den Gouverneur-Generaal. Belast: met de waarneming der botrekking vau assistent-resident van Groot-Atjeb, de waar nemende assistent-resident voor de politieke aan rakingen mot de Onderhoorigheden ter Noord- en Oostkust van dat gouvernement F. A. Heckler. Bo no em d: tot tijdelijk lid der Algemoene Rekenkamer de algomeene ontvanger van's lands kas te Batavia G. P. 11. II. Gonggrijp. Tijdelijk: belast met liet geven van onder lijs in de geschiedenis en land- en volken kunde van N.-I. aan do afdeeling Taal Land- en Volkenkunde van het gymnasium Willem III te Batavia, de controleur 2de klasse bij bet B. B. op Java en Madoora, ii la suite, J. De Vogel. Bij bet Binnenlandsch-Bostuur op do bezittingen buiten Java en Madoera. Geplaatst: in de residentie Benkoelen, de herbenoemde controleur der 1ste klasse W. A. Van Veltkuysen en zulks met intrekking van zijn plaatsing in bet gouvernement Celebes en Onderhoorigheden. Verplaatst: van de residentie Benkoelen naar bet Gouvernement Celebes en Onderhoorig heden, de controleur der 1ste klasse G. W. H. Peltzor. In de residentie Proangcr-Rogentschappen. Gesteld: ter beschikking van den assistent- resident van Limbangan, de burgerlijk ambtenaar R. Th. M. Vau der Meer, thans ter beschikking van den assistent-resident van Bandoeng. Ontslagen: op verzoek eervol nit 'slands dienst de lsto klerk bij bet hoofdbureau van den post- en telegraafdienst II. L.^ Wellig. Belast: met de waarneming der tijdelijke bo trekking van lid in den Raad van Jnstitio te Soerabaia de ambtenaar op non-activiteit, Mr. H. Scliuyten, laatst voorzitter van de landraden te Madioen en Ponorogo. Departement van Oorlog. Verlengd: Met een maand het tot horstel van gezondheid verleend verlof naar Garoet, aan den offt. van gez. 2do kl. te Batavia, geëvacueerd van Atjeb, J. C. Blonk. V e r 1 o ejn dTwee maanden verlof naar Salatiga, wegens zioktc aan den kapitein der inf. teSema- rang Th. A- Golsing. Goplaatst: Op bet. hoofdbureau van den generalen staf (Vile afd. D. v. O. te Batavia) de majoor van den generalen staf J. F. Breijer. Eervol ontheven: Van zijn adjudantsbe trekking de 1ste luit.-adjudant bij het 15de bat. te Batavia, E. R. W. K. Van Aiöerwereli van Rosenburgh.- Benoemd: Tot adjudant bij bet 15debat.iuf. de 1ste luit, bij bet G. B. van Atjeb. en onderh. (det, te Poeloe Raija) F- Ivilian. Overgeplaatst: Bij het corps pupillen te Gombong de kapitein bij bet lsto depot-bat, Batavia, K. A. Van der Hart: bij de troepenmacht in Atjeb t. n. i. de kapt. bij het gcd. gedeelte van liet 4de depot-bat. te Fort-de-Kock H. A. De Graaff; do kapt. bij het 16de bat. inf. P. H. Van der Wedden; bij do comp. koloniale rerservo, deel uitmakende van het 8ste bat. inf. te Willem I, de 1ste luit bij den trein op Lombok H. 0. J. Ter Beek. Verleend: Met ingang van 11 October 1895 wegens dringonde particuliere belangen, zes maan den verlof buiten bezwaar van den Jandeaandon lsten luitenant der infanterie J. H. B. Lamberts. EEIDEN, 12 November. Het is niet meer noodig dat wy de werklieden zangvoreeniging „Kunst na Arbeid" alhier by onze lezers bekend maken. Sedeit haar kort bestaan heeft zy zich reeds een eervollen naam veroverd. Opgericht den Ssten Januari 1894, gaf zy gisteravond in de groote zaal van het hotel „Du Nord", aan de Steenstraat, hare derde uitvoering, behalve de meer huishoudelyko samenkomsten, welke by sommige gelegen heden hebben plaats gehad. Deze uitvoering voldeed weder in byzondere mate. Andermaal was een goede vooruitgang op te merken, ook in de meer moeilyke stukken, welke thans op het programma voorkwamen. De heer Pli. Rauk A.Jz. heeft er eer van en zorgt dat er „gezongen" wordt, ook daar, waar de hoogere noten, zooals in Brahms* „Wiegenlied", allicht aanleiding kunnen geven om anders te gaan doen. Het moest worden herhaald. In Abt's „Nacht" bleek bovendien welke beste tenor-geluiden de directeur heeft weten te ontwikkelen, en met het soldaten- koor uit Hoi's „Heiligerlee-cantate" (dat in tegenstelling met do andere nommers onder piano-begeleiding word gezongen) toonde hy, indien dat nog noodig ware, dat „steeds voorwaarts" zyne leuze is. Wat eveneens voor eene vereeniging als deze waardeerbare vermelding verdient, is, dat van alle liederen het Nederlandsch werd ge bruikt, ook al waren de composities oorspron- keiyk voor eene andere taal bestemd geweest. Het in zeer grooten getale opgekomen publiek werd verder vergast op een viertal voordrachten voor violoncel van den heer Job. C. Gsyp, die zich zoodanig tot algemoene voldoening van zyne wJ willend op zich ge nomen taak kweet, dat hij na het herhaald applaus nog een i onnn< r moest ten beste geven. In dien 1 y val mocht ook de heer J. H. Berkeljon deelen, dio op een goedklinkend instrument uit zyn eigen magazun de piano begeleiding vervulde. Ni ttegen.staaude de zaal geheel bezet was, heerschte er ditmaal volstrekt geen diukkendo temperatuur. En dit was ge«n wonder, want het tochtte er dezen keer verschrikkelyk, zóó z lfs, dat enkele dames hun wintermantel aan trokken en heeren bun hoed op het hoofd of den kraag van hun jas op zetten. F.issche lucht is goed, maar de wyz-», waarop ze r.u de zaal inkwam, was wel wat al tjtr,. Htt zou zelfs niet vreemd zyn als sommigen er de gevolgen van ondervonden. Zaterdag 16 November, des n middags te 2 uren wordt in „Pulcbri Stucio' te's Gra venhage de tentoonstelling geopend \an schil- deryen en teekeningen van Jacuo Mmi-c Zondag-voornriddag wooncen ee 'eide Koninginnen met gevolg de godsdhnsto fming te Apeldoorn by, onder geho r van <1<. C. Hattink, die tot nkst gekozen had Jo ïmines 5: 40. De gezongen li deren zijn: Ps lm 26: 8, Psalm 89: 7, Gezang 2: 3 tn Psalm 106: l6. H.M. Koningin Wilhelmina c o^l byna dage- lyks rytoeren, öf van H.M. de Regtr.tes óf van eene hofdame v< rgezeldin de Jaatste dagen rydt H.M. cikwyls uit in een due de dame, met 4 paarden bespannen, die dcor H M. zelve bestuurd worden. Altijd wordt het rytuig vergezeld dooreen voorryder, die nu eens naast, dan weder achter het rytuig rydt. HH. MM. de Koninginnen moeten voor nemens zyn, den 29sten November van Het Loo naar de residentie te vertrekken. Vermoedelijk zullen HH. MM. iü 1896 het paleis Het Loo niet betrekkm, doch dat jaar grootendeels op Soest (ik verblyvtn, wegens het verrichten van eenig werkzaamheden op Het Loo, alwaar dan tevens nieuwe stallen met bygebouwen voor het staldepartement gebouwd zullen worden. UITLOTINGEN. Antwerpache loten 2Vfl pet. a fr. 100 van 1387. Treating 9 November. Betaalbaar 1 Juli 1896. 44 ■erieÓD: 2183 15398 23761 31081 40786 56022 60799 2617 17659 27393 83791 41288 50183 CU 33 8739 17789 28119 34967 43 -161 57216 61105 9850 18247 28815 35526 51076 f.8584 61953 10032 18357 29227 36183 52.85 59143 64171 13364 20309 29772 39476 53.75 5.*902 64204 13594 20698 Eerio No. fr. Serie No. fr. Serie No. fr. 2617 *6 10000 17659 22 150 2>815 19 150 60799 7 1000 18247 12 150 35526 19 150 39476 24 500 18247 16 150 39476 20 150 13694 4 250 27393 23 150 51076 13 150 20698 21 250 18119 2 150 52285 19 150 2617 16 150 23815 17 150 55022 8 150 8789 1 150 56022 23 150 585:4 13 150 58584 24 160 61035 13 150 61105 22 150 64171 2 150 Alle overigo nommers fr. 110. Parrja. PT.mieloten 1875. Trekking op 5 Nov. 1895. Hoogo prijzen: 1778SS fr. 100.000, 1G5317 fr. 50 000, 34222 13S107 en 212484 fr. 10,000, 10479 19R05 381593 en 4S1277 fr. 6000. De volgende nom- met fr. 1000: 115980 309892 182193 121711 3537 383376 231458 1686G1 241407 47282 190527 459459 85645 15031 273922 368566 105379 9C506 48497G 163442 344295 339043 436808 388198 393815. Leze Advertentiën niet meer dan 30 "woorden bevattende worden slechts bij vooruitbetaling van -40 Cents geplaatst. Buiten Leiden wonenden kunnen postzegels voor de betaling zenden.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2