De Vlinders, INSPECTEUR, Wed. K. DE GRMFF, Vleeschwaren en Comestibles, Geld. Rookworst. Leverworst, Vruchtenjams, Haagsche Tlieebesch., Geconserveerde Groenten in en '/s Blik. HOOIGRACHT 7. Leidsche Schouwburg. Vcrecnigdc Rotterdamsclie Tooncclistcu. GEBR. RODBARD, Juweliers, Magazijn van Bouden en Zilveren Werken. Donkersteeg 10, Leiden. DUBBELMAN Co., Boekdrukwerk C. VAN WIER3NGEN Jr., DE KINDERCOURANT A. I. FONTEIJN, Uit Tyler, in Texas, wordt het volgende naar rfieuw-York bericht, als gebeurd in do laatste week van October 1895. Een neger had een blanke vrouw vermoord; door bloedhonden nagezeten, werd hy gevan gen. Hij bekende zijn misdaad en zou naar de terechtzitting gebracht worden door de politie-beambten*. to.n een gewapende hoop volks hem aangreep en meesleurde naar de plaats, waar de moord was gepleegd. Tot dui- z nden was de menigte aangegroeid, en be sloten werd den neger levend te verbranden in het openbaar, op een plein. Dit geschiedde onder een toeloop van ontelbaar voel menschen, onder welke vele vrouwen met kinderen. Op het schavot, dat van getoerd touw, stroo, enz. voorzien en met olie begoten was, werd de neger aan een ijzeren paal gebonden en ge- geeseld; hy zei of bad nog iets; toen stak de echtgenoot der vermoorde vrouw bet schavot aan, en onmiddeliyk was de neger door de vlammen omringd. Maar het touw brandde niet door, zoodat het vuur verminderde en na eenigen tijd dreigde uit te gaan; de man leefde nog. "Weer werd de brand er in gestoken en eerst na vijftig minuten was aan de marteling een einde gekomen. Zachte wraak. - A.: „Maar, kerel! wat zie jij er uit! Je lykt wel bont en blauw geslagen! Wat is er gebeurd?" B.„Ja, die akelige Schulzo heeft my over vallen, en na my op den grond geworpen te hebben, met vuist en voet zoo toegetakeld!" A.„En wat heb jy toen gedaan?" B.„Ik heb hem met een verachtelyk stil- zwygen beantwoord!" INGEZONDEN, Mijnheer de Redacteur! Met genoegen lees ik telkens de verschil lende verslagen van de gehouden Raadsver gaderingen in onze buiten-gemeenten, wat ook daardoor zeker het lezen van uw blad 6teeds aantrekkelyker maakt. Inzonderheid werd myne aandacht gevestigd by dat van de Leiderdorpsche gemeenteraads vergadering, welke deze week gehouden werd, waarin de m. i. niet nette collegiale handel wijze van den aldaar kort geleden ge- vestigden arts, den heer Yan Deventer, tegen over dokter Van Rhyn, in zake zyn verzoek om continuatie in de betrekking van gemeente geneesheer, vermeld staat. Ik dacht zoo by hot lezen daarvan: Is dat nu collegiaal en fair om te dingen naar een post, die niet vacant is? Immers, waar die oude dokter zich nog krachtig govoeld en lust heeft om die door hem zoo tal van jaren met toewyding gedane betrekking te blyven vervullen, is het m. i. onnet, om, waar ei geen oproeping voor een gemeente-geneesheer geschied is, noch minder de plaats daarvan openstaat,toch te solliciteeren, alsof dit werkeiyk zoo was. Zoo iets is toch hier niet het geval on gebeurt ojk niet in een dergelyko omstandigheid. Wie immers zou het in zyn hoofd krygen, om te dingen naar do betrekking van burgemeester zijner plaats, wanneer hy, die dit ambt bekleedt, omreden van zyn zes-jarigen diensttyd moet aftreden? Dat men oen oud gediende, die nog steeds met lust en naar eisch zyn werk doet, niet om do interessantigheid van een zich noe menden collega afdankt en op stal zou zetten, Is natuuriyk niet van den gemeenteraad van *L. te verwachten, want hy immers toch weet alleen het best, dat nooit die oude ge diende gedurende zyn veeljarigen dienst als geneesheer aldaar tegenover de minder met het aardsche slyk bedeelden als een hard vochtig, alleen zichzelven verrykend egoïst geleefd hoeft en het alzoo nog te bezien zal zyn, of alle verandering in dit opzicht nog verbetering kan genoemd worden. Zeker zal de achtbare Raad dit dan ook niet gering achten en ZEd. de weinige jaren, welko hem nog daarvoor resten, die betrekking dan ook niet ontnemen. Een getrouw Lezer. Leiden. z. KOLONIËN. BATAVIA, 27 Sopt. -4 Oct. Het „Soer. Hand." van 80 Sept. meldt: „Hedenmiddag omstreeks halféén brak alhier in den kampong Mandaran eon hevige brand utf, die, aangewakkerd door een stevigen noordenwind, binnen zeer korten tyd onge veer 300 huizen in de asch legde. Hot spoedig en krachtdadig optreden der brandweer be lette den voortgang, zoodat de pakhuizen van de firma Frasor Eaton Co., die dicht in de nabyheid stonden, gespaard zyn geblevon. De „Soer. Crt." daarentegen bericht het volgende: „Een groote brand heeft gisteren kampong Mandaran, te Pasoeroean, geteisterd. De brand, die om twaalf uren 's middags aanving, was om 2 uren nog niet gebluscht. Ongeveer 100 huizen werden in de asch gelegd, terwyi de schade geschat wordt op f 10,000. Volgens sommigen is dat bedrag te laag." De krygsraad te Kotta Radja veroordeelde den fuselier W. Köhler tot vyf jaren militaire gevangenisstraf, ter zake van feilelyke insubordinatie, onder verzachtende omstandig heden gepleegddon cavalerist K. L. Van Baeckholt toLeen jaar militaire detentie ter zake van insubordinatie door woorden en sprak den fuselier A. Dielissen vry van de tegen hem ingebrachte beschuldiging. De adjudant onderofficier van de prad- joerlts Freiherr von und zu Egloffstein keort by do infanterie terug, ten einde in de gelegenheid gesteld te worden deel te nemen aan het examen voor onder-luitenant, waarvoor alleen in het leger dienende onderofficieren in aanmerking kunnen komen. In het „Soer. Hbld.1' leest men het volgende De emolumenten van het redacteurschap. Heden was de hoofdredacteur van ons blad byna het slachtoffer geworden van een verra- deriyken aanslag. Toen hij uit een dosA dos stapte, werd hem onverwachts met een stuk hout een slag op het hoofd toegebracht. De dappere dader had echter weinig wil van zyn bedryf en een flink pak slaag was zyn welverdiend loon. In de „Deli-GTt." .lezen we: Z. H. de Sultan van Sordang verzocht ons door middel van dit blad aan de Dames en Heeren in dit gewest mede te deelen, dat hy voornemens is feestelykheden te doen plaats hebben aan het zeestrand te Perbaomgan, die a. s. Maandag 7 dezer zullen aanvangen en drie weken duren. Een ieder zal dageiyks Indisch eten kunnen bekomen en logies, en zich kunnen amuseeren met piano- en biljartspel. Ook zal er voldoende gelegenheid tot stal ling voor paardon en rijtuigen zyn. In den loop der drie weken zal drie keer een grooter feest worden gegeven, waarvan de data nader zullen worden bekend gemaakt. Een van den resident van Japara ont vangen bericht meldt, dat in den nacht van 15 op .16 September jl. ten westen van Poeloe Kellor (Japara) een praoe mayang, bemand met 17 visschers, door hevigen wind werd omgeslagen. Twee der opvarenden verdronken, terwyl de overigen zich wisten te redden door naar den wal te zwemmen. De beklaagde W. B. H. W. Sr.,' die by vonnis van den Raad van Justitie te Batavia is veroordeeld tot de straf van vyf jaren tuchthuis, tor zake van bedriegelijke bank breuk, heeft van gemeld vonnis revisie aan geteekend. VU Aljeh. Men schryft aan de „Java-Bode" van Segli, dd. 23 September: Zoowel in den nacht van 18 op 19 Sep tember als hedennacht 22 op 23 werd de benting uit de loopgraven, welke de heeren sloebers op afstanden van 75 150 M. hadden aangelegd, hevig beschoten. Zy wor den met den dag brutaler, overtuigd dat wy niets van belang tegen mogen doen. Ja, er wordt ook van onzen kant uit de benting genoeg geschoten, maar wat geeft dit alles tegenover een vyand, die in den grond zit? De nu reeds langer dan oen jaar gekoesterde wensch van officieren en minderen, om er eindelyk toch eens uit te mogen, op hinder laag of wat dan ook, blyft nog steeds vroom. Den 18den werd de Europeesche sergeant van de artillerie Eekman, die den mitrailleur hanteerde, in den schouder gewond en ontving een inlandsch artillerist een schampschot aan den schouder. Schilderyen en stoelen in de voorgaleryen der officieren werden ver- bry'zeld. Gisteravond omstreeks 10 uren begon de aardigheid voor de tweede maal, nu tot ver hooging van de pret opgeluisterd door een tiental kanonschoten. De kanonskogels waren gelukkig byna alle te hoog; wat er van in de benting terecht kwam, was mis, maar wederom word een inlandsch fuselier door een geweerkogel in het gezicht gewond. Dat de dames op den post voor dergelyke liefiykheden niet onaardige illustraties op leveren, kunt u begrypen. De onlusten op Timor. De „Mak. Ct." van 20 September jl. meldt 07er den opstand op Portugeesch Timor: „Volgens berichten, ontvangen per laatste mail, ziet het er allesbehalve rooskleurig uit voor het Portugeesche bestuur op Timor Delhy. De verbittering der inlanders is wederom zoo hoog gestegen, dat een ernstig oproer is uitgebroken. „Te Fatum9a had een treffen plaats tusschen de opstandelingen en de Portugeesche sol daten. Deze laatsten werden totaal verslagen. Drie posthouders verloren het leven. De secre taris van den Gouverneur wilde naar Batoo Gedeh vluchten; vóór hy echter die plaats bereikt had, viel hy in handen van den vyand, die hem wreedaardig om het leven bracht. Batoe Gedeh is geheel verwoestvele menschen, vooral vrouwen on kinderen, ontkwamen den dool, geholpen door de orang Djenillo. Zy vluchtten over de grenzen en verblyven thans op ons gebiod aan het strand te Atapoepoe. De Gouverneur van Timor Delhy bevindt zich in het binnenland, omringd door een kleine militaire macht, die niet in staat schynt, aan 't oproer het hoofd te bieden. Indien de bewoners der hoofdplaats zich aansluiten met de opstandolingon, dan ziet het er voor het Portugeesch gezag op Timor-Delhy treurig uit." In do „Soer. Ct." leest men„Blykbaar heeft de aanval van de bevolking in het Portugeesch gebied plaats gehad volgens een vooraf be raamd planimmers, de tyd is afgewacht, waarop de gouverneur naar het binnenland gegaan was. Tydens diens afwezigheid was een kapitein ter zee aangewezen om hem te vervangen. De „orang djenilo", waarvan sprake was als van menschen, die de vluchtelingen hielpen om het Nederlandscho grondgebied te bereiken, behooren tot een stam, die op de grenzen woont van het Nederlandsch en het Portugeesch gebied, en meermalen een zekere voorliefde toonde voor het gezag, dat te Koepang zetelt". De eenige Nederlander op Timor Delhy is, volgens het „Soer. Hbl.", de agent der vroe gere N.-I. Stoomvaart-Maatschappy, de heer Treffer. Wat zyn lot is geweest, is nog niet bekend. Door den gouverneur-generaal van Ned.-lndiÖ zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit s lands dienst de knssier van het ven dukantoor te Semarang, L. M. Obdam. Opgedragen: Aan do afd. Taal-, Land- en Volkenkunde, van het gymnasium Willem III, bet onderwijs in de kennis der N.-I. wetboeken voor zoover betreft het burgerlijk en handelsrecht, en het burgerlijk procesrecht, aan den raadsheer bij het Hooggerechtshof rnr. W. A. P. F. L. Winckel, in te gaan met October 1895. In de res. Zuider- en Ooster-afd. van Borneo. Geplaatst: In do onder-afd. Kota-Baroe, afd. Passir en in de Tanah-hoomboelanden, de contr. lste kl. A. C. Voenhuijzeu; in de onder-afd. Marabahan, afd. Bandjarmasin en Ommelanden, de contr. 2de kl. Cli. H. A. De Senerpont Domis. In het gouv. Celebes en Ondorhoorigbeden. Ontheven: Eervol van de tijdelijke waar neming van het bestuur over de oudor-afd. Boelc- komba de ambt. voor den burgerlijken dienst B. C. A. J. Van Dinter. Gestold: Ter beschikking van den a93.-res. der Ooster-districten, niet standplaats Sindjai, de ambtenaar voor den burgerlijken dienst B. A J. Van Dinter vd.; ter beschikking van den ass. res. voor de politie te Makasser, do adsp.-contr. Tb. C. Rappard. Belast: Tijdelijk met het bestuur over de onder- afd. Boelekamba, afd. Zuiderdistricten, de adsp.- contr. A. G. H. Van Sluijs. Benoemd: Tot algemeene ontvanger van 's lands kas te Wonosobo (hagelen) do tijdelijk lste commies aan hot dep. van Binn. Bestuur C. N. Bisschoff. Bij don Waterstaat on 's lands B. O. W. Geplaatst: In de res. Kediri, de benoemde opzichter 3de kl. J. P. Honn, Departement van Oorlog. Verleend: Twee jaar verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den lsten luit. der genie Ij. F. Stoinbuch. Bevorderd: Tot kapt. bij het wapen dor in f de lste luits. G. K Jochems (mc-t verlof in Nederland) en A. W. Van der Pauwert; tot lsten luit. bij het wapeu der art. de 2de luit. II. K. Visscher. Overgeplaatst: Bij den gewestelijkon en plaatselijken geneeskundigen dienst ter Wcsler- afd. van Borneo te Pontianak de otF. van gez. lste kl te Magelang dr. A. J. Helfrich; idem in de 2de Mil. Afd. op Java te Magelang de off. van gez. lste kl. te Pontianak M. K. Enthoven bij den ge westelijken en plaatselijken geniudienst ter Sumatra's Westkust te Fadang Pandjang de kapt. der genie te Pndang, geëvacueerd naar Fort-De Koek, A. Zon; bij den gewestelijken en plaatselijken geneeskundigen dienst op Lombok de off. van gez. 2de kl. te Batavia J. Bonk; bij liet 2de bat. inf. de majoor, gewezen knpt.- direcleur der Mil. School, A. A Y'eenhuijzen. Geplaatst: Bij do IVde Afd. van het Dept. van Oorlog als adjudant van den chef van het wapen der genie do lste luit- der genie te Batavia W. R. De Ureve. Benoemd: 'J'ot directeur der Mil. School te Mr.-Cornelis de kapt. bij het lste depót-bat. K. F. Kngelbcrfc van Bevervoorde; tot instructeurs aan genoemde school de lste luit.-hulpinstructeur aan de nieuwe Mil. School (voorbereidende cursus) E. G. A. L. Ter Haar. de lste luits.-hulpinstruc- teurs bij de Mil. School S. L. Blok en J. II. De Ouant en de lste luit -instructeur aan de nieuwe Mil. School (voorbereidende cursus) W. J. De Voogt. V e r 1 e n g dMet eene maand het tot herstel van gez. verleend verlof naar Soekaboemi van den lsten luit. dor art. J. B. Doyer. Verleend: Twee maanden verlof naar Soeka boemi en Garoet, wegens ziekte van deu kapt.- intendant te Batavia W. I. Zwager. Overgeplaatst: Naar Atjeli (kotta-Radja), de mil. apoihekcr 2de kl. bij de Vide afd. van het D. v. O. (scheikundig laboratorium) te Batavia, P. A. A. F. Eiken; bij do Vide afd. vnn liet D. v. O. (scheikundig laboratorium) aldaar, do mil. apotheker 2de kl. te Batavia (hospitaal J. W. Van Eek. Geplaatst: Bij aankomst te Batavia, de mil. apotheker 2do kl. uit Nederland verwacht wordende als bestemd voor den dienst li. t. 1. E. M. L. Van der llorst. Ontslagen: Wegens volbrachten diensttijd eervol met boboud van recht op pensioen uit Hr. Ms. mil. dienst de kapiteins der inf. H. Kuijk, J. Britt en U. P. J. Bode, laatstgenoemde op vorzook. Van Atjeli worden afgelost: De lste luit. der inf. L. P. J. Van der Stok, do lste luit.- adjudant J. J. O. Bloem en de off. van gez. 2de kl, dr. S. Tiliua. Gonoemde officieren zullon de bestemming volgen, die lmo door hun dienstchefs zal worden aangewezen. Ontheven: Eervol van de waarn. der betr. van meesterknecht-plaatwerker bii den artillerie constructiewinkel te Soerabaia de Europeesche art. werkman lste kl. H. A. Gille. bij het leger gevoerd voor memorie, met bepaling, dat deze ontheffing zal ingaan op den dag, waarmede zijn dienstverband eindigt. V e r I e e n dEen maand verlof naar Soekaboemi en Garoet, wegens ziekte, aan don lsten luitenant der artillerie te Batoe Djadjar, W. G. A. Brewer. Overgeplaatst: Bij het 2de depot bat. do lste luit. bij liet G. B. der Z.- en U.-Afd. van Borneo geövncueerd naar Soerabaia .1. G. Ger ritsen by het 7do bat. de 2do luit. bij het 2do depot-bat. F. Franssen; bij het ged. ged. van het -1de depot -bat, te Fort-De-Kock de lste luit. bij het 3do bat. geövacueerd van Atjeli naar Padang R. Do Bruyn;bjj de troepenmacht in Atjeh t. n. i. do lste luit. bij het G. B. van Celebes, Menado en Timor M. C J. Van Huls; bij het G. B. van Celebes, Medano en Timor do iste luit. bij bot lste bat. te Soerakarta W. Catli en de lste luit. bij het lldo bat. op Lombok L. M. Leijh; bij bet lste depot.-bat. do lste luit. bij bet 2do bat. op Lombok A. Voorneman. Ingetrokken: De overplaatsing bij de troe penmacht in Atjeh van den lsten luit. bij bet G. B. van Celebes, Menado en Timor A. M. P. Krijger. V erlocud; Een maand verlof naar Soekaboemi aan den lsten luit.-adj, G J. A. Webb; een maand verlof naar Sindanlaja wegens ziekte aan den 2den luitenant te Batavia W. A. Engelbrecbt. Oepartomcnt van Marino. Overgeplaatst: Van Hr. Ms. pantserdekkorvet ,Sumatra" naar llr. Ms. pantsordekschip -Koningin Wilhelmina" de adelborsten der lste klasso H. C. Stellelaar en H. W. Verkerk; van Hr. Ms fregat -Koningin Emma" naar Hr. Als. pantserdekscbip -Koningin Wilhelmina" de adelborsten der lste klasse J. M. L. Gerken, P. E K. Ebbinge Dubbon, A. E. Matthijsen en J. E. de Bruyne. van bet uit dienst te stellen stoomschip „Djambi" op bet in dienst te stellon stoomschip ,Glatik" de gezaghebber ode kl. II. B. De Boer, de lste stuurman J. J. Dekkers, de tijd. 2de machinist P. G. II. Pheffer- korn en do 3de machinist K. A. Van Zanten. Opgave van passagiers, van Batavia met het stoomschip Burgemeester Den Tex" vertrokken naar Amsterdam J. Vasseur" dr. W. Kleijn Schorel*: J. Bieufait*; G. A. Van Driel, eebtg. en 2 kind.v; mr. Ch. L. Brevet, echtg. en 7 kind.*mei. J. F. H. Van Vuurden*; jongeb. H. W. Van vuurden* dr' J. Coert*; W. A. Vreede*; H. F. Van Berckel*; AL W. C. Van den Brandeler. echtg. en 2 kind.*; H. Van Alpben en echtg.*; C. G. Tb. v. Erpers Royaards*; mevr. wed. J. G. C. Jonken—Nig&e- brugge*; H. A. Loder en 2 kind.*; J. L. We^ers"; jongej. J. Van Driel*; J. F. De Jong; P. L. Th. Kellner; H. G. Van Oerlo; J. F. J. Kamann; J. Schmidt; A. H. L. B. Muller en echtg.; H. Ter Bruggen; J. Stingeling; A. Hilgarsom, benevens Hr. Ms. troepen en schepelingen. Ontscheping te Genua. Een sensatie-proces. Woensdag is de groote dag geweest in het proces De Nayve; de dag, waarop de mar kiezin getuigenis aflegde tegen haren echt genoot. De markies bleef alle schuld ontkennen aan den dood van Menaldo, zoon uit baar eerste huwelyk, en bestreed evenzeer de bewering, dat hy vrouw en kinderen mishandeld zou hebben. Volgens zyn zeggen was de aan klacht hst gevolg van een komplot, door den gouverneur zyner kinderen tegen hem op het getouw gezet. Het getuigenverhoor nam oen aanvang met de ondervraging van een Italiaansch expert, den heer Dalsamo, die verklaarde dat de jonge Menaldo onmogelyk by ongeluk van den weg van Castellamare naar Sorrento gevallen kon zyn. Hierop werd de markiezin De Nayve binnen geleid. De markies verborg het gelaat in den zakdoek en zag gedurende het verhoor niet op. Da markiezin legde op vasten toon, met een kalme stem, zonder eenige aandoening te lat9n blyken, hare verklaring af: „Ik beschuldig den heer De Nayve den lldon November 1885 myn zoon Hippolyte in de Golf van Napels te hebben geworpen." Een levendige ontroering maakte zich hy het hooren van deze woorden van het publiek meester. De markiezin verklaarde verder dat de vele wreedheden van haren echtgenoot haar had den doen besluiten hem aan te geven bij de justiti3. In den beginne had zy zyn verhaal van het ongeluk, den knaap overkomen, ge loofd, hoewel hy verklaarde dat hy van de plaats des onheils was weggeloopen, omdat hy bang was voor do justitie. „Ik geloofde dat hij niet schuldig was", zeide zy, „maar later, toen ik hem myne kinderen zag mis handelen, begreep ik, dat hij myn zoon had vermoord." Op de vraag of zy geheel uit eigen beweging de aanklacht had ingediend, antwoordde de getuige volmondig „ja". Op de gebruikelyke vraag tot den be klaagde of by nog iets had te zeggen, ant woordde deze: „Den anderen getuigen zal ik antwoorden, maar deze niet. Ik blyf bij wat ik heb gezegd". „Uwe echtgenoote liegt dus?" „Zy vergist zich. Ik weet het niet. Ik herken niet eens haar stem". Hardnekkig bleef de markies weigeren meer te zeggen. De procureur generaal verzocht mevrouw De Nayve den beschuldigde goed aan to zien. Do markiezin zag geruimen tyd naar haren echtgenoot en zeide ten laatste: „Je wreedheid heeft my or toe gebracht, je aan te klagen." Een levendige ontroering maakte zich op dit aangrypend oogenblik van het publiek meester. De verdediger, mr. Danet, vroeg der getuige of zij de aanklacht niet den 24sten Juni 1894 had verzonden. Na een bevestigend antwoord ontvangen te hebben, zeido by „De beklaagde maakte toen een reisje. Welnu, movrouw, als gy dan uwen man schuldig achttet, hoe kunt ge dan vyftien dagen, nadat gj hem hebt aangeklaagd, den markies het volgende briefje schryven: Peesles, 7 Juli 1S94. Dierbare Lucien! Ik bemerk dat je een zeer prettig reisje maakt. De tentoonstelling van Lyon moet heel belangwekkend en heel aardig zyn. Niets nieuws. René laat altyd nog naar zyn tanden zien. Het heeft vannacht verschrikkelyk ge onweerd. De bliksem is driemaal op den afleider geslagen. Ik heb Henri tweemaal geschreven en van hem heel lieve brieven gekregen. Tot weerziens! Wy omhelzen ie van ganscher harte. „Markiezin De Nayve." Nauwelyks was dit briefje gelezen, of de verbazing van het publiek gaf zich lucht in eene reeks uitroepen. De markiezin verklaarde, dat zy bang was, dat de markies zou terug- keeren om haar te vermoorden, waarop opnieuw tal van uitroepen door do zaal klon ken. Mr. Danet verklaardo dat hy nog meer brieven in zyn bezit had, doch die bewaren zou tot zyn pleidooi. De markiezin verliet de zaal onder toejui chingen en gefluit van het publiek. De zitting werd daarop verdaagd. IN 7655 13 DIRECTIE: L.E GRAS HASPELS. MAANDAG 4 NOVEMBER 1S95: 2de Abonncments-Voorstelling. Tooneelspel in 4 bedryven. Naar het Dciitsch van HERMANN SU DERM ANN (schryver van „De Eer", Sodom's Einde", enz.) door J. v. R. Regie: JAN C. DE VOS. Het stak speelt te Berlijn In den tegenwoordlgcn tijd. Tusschen het eerste en de overige bedryven ligt éene tydsruimte van 3 maanden. Aanvang te IIALFACHT. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loges ƒ2. Baignoires 1.60, Parterre ƒ1.20, Galery ƒ0.50. Plaatsen kunnen, ook schriftelijk, eiken werkdag van 104 uren besproken worden bij de Bureelisle, Papengracht 23, en op den speel dag aan den Schouwburg, van 10 2 uren, a 10 cents extra per plaats. 7449 30 's-Gravenhage. Dordrecht. N. B. Atelier voor reparation. 6761 11 VOORHEEN 69S0 6 Botterdam. wordt zeer netjes, vlag en concurrecrcnd afgeleverd door den Boekdrukker f*. J. VAN HE» EINDEN, Alfen. 7339 6 te Alfen a/d. Dijn, beveelt zyne naar de eischen des tyds inge richte Snclpersdrukherïj en Boekbin derij ten zeerste aan. 7623 7 NETTE UITVOERING.-BILLIJKE PRIJZEN. gaat heden weer een nieuwen jaargang in. Zy verschaft iedere week prettige le tuur, aardige plaatjes en is door eene wekelykscl.o plaat ter bewerking eene heilzame verpoozir.g na het schoolwerk. Bovendien een JA ARL1JH8CHJ5 W ED8VRIJD, waarin als hoofdprijs een gouden remontoir-horloge en 6© prijzen en preniën. Proefn09. gratis by iederon boekhandelaar. Prys in abonnement 7\ cent per week franco per post 35 cents per jaar meer. Men teekenfc in voor een geheelen jaargang. 7620 1 5 Eene aanzienlyke JfaatschappM van levensverzekering vraagt een ervaren en beschaafd die deugdelyke bewyzen van werkkracht kan overleggen, om eene nieuwe combinatie van verzekeringen te organiseeren. Uitstekende referentiën zyn vereischten. Vaste bezoldiging, spoorwegabonnemont en flinke provisie. Brieven aan den Directeur, 27 Rue Vaa- der-Meersch, Bruxelles. 7631 15 YEItKADE's Prima Zaanschc Beschuit geniet èn door haar voortreffelijke qualiteit èn haar doelmatige ver- pakking in bussen, de voorkeurJ boven elk ander fabrikaat. VERKADE Comp., Zaandam. 3559 9 De ondergeteekende bericht door deze aan zyne geachte Begunstigers, dat bij hem to hekomen is aan dc Bank: Alles per 5 ons. Runderlappen 0.30. Gehakt0.30. Rollade en Boeuf0.35. Biefstuk 0 45. Schenkelvleesch0.25. Aanbevelend, Uw Dw, 7419 20 Heer enstraat 14^

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 10