Gouflen ra Zilveren Werden, Diamanten n Horloges. J. A. v. d. MADE, bij Leiden, Steenkolenhandel HAAGWEG 7. Kantoor: Miruttrnii Staatsspoor. Openbare Verkoopiiig PRIMA QUALITEIT EN Ruhrkachel-, Smee- en lilachinekolen, GLt- en Gascokes. Anthracietkolen. Bears van Amsterdam. Burgerlijke Stand. 4DVERTENTIËN. Inkoop tegen de hoogste waarde. Levert tot de meest concurreerende prijzen bij groote en kleine hoeveelheden42 Het Etlinograpliisch Musenm- Aan do Tweede Kamer der Staten-Generaal ia door den gemeenteraad van Leiden een itvoerig adres gericht, waarin onze Gemeente Hjke vertegenwoordiging te kennen geeft met groote ontsteltenis en teleurstelling uit de aan de Kam er ingediende ontwerp-begrooting voor eet jaar 1896, ontwaard te hebben dat op Hoofdstuk Y: Departement van Binnenlandsche Zaken, een aanzienlek bedrag is uitgetrokken voor de oprichting van een Ethnographisch Museum op Ryks terrein aan het Bezuiden- bout te 's-Gravenhage. Daaruit blijkt dat by de Regeering het voornemen bestaat de hoogst belangrijke verzameling van voor- werpen, thans in het Ethnographisch Museum te Leiden geplaatst, van daar naar 's Gravenhage te dtfen overbrengen, ten gevolge waarvan de Leidsche Universiteit zou worden beroofd van eene der voor het onderwijs en de wetenschappelijke beoefening der Land en Volkenkunde meest noodzakelijke inrich tingen. Met het oog op het groot belang, hetwelk de gemeente heeft by den voortdurenden bloei van de Leidsche Universiteit en het innige verband tusschen Leiden en hare wereldberoemde Hoogeschool, acht de Ge meenteraad zich ten zeerste verplicht eene ernstige poging aan te wenden om het onheil, dat, ten gevolge van dit voorstel der Regeering, de Universiteit en de gemeente Leiden dreigt, zoo mogelijk af te wenden. Men verlieze toch niet uit het oog aldus werd o. a. in het adres gezegd dat Leiden en hare Universiteit één zijn en dat achter uitgang van de Universiteit allemoodlottigste gevolgen voor de gemeente moet na zich slepen. Het Leidsch Gemeentebestuur hoeft dan ook steeds getoond tot aanzienlijke finantiëele opofferingen bereid te zijn daar waar het gold den bloei der Universiteit. Men denke aan den kosteloozen afstand van de Kleine en de Groote Ruïne, een kost baar bouwterrein, dat, met het oog op de enge grenzen der gemeente, voor de oprichting van woonhuizen by uitnemendheid geschikt zou wezen, op den kosteloozen afstand van het geheele terrein tusschen de voormalige Rijnsburgerpoort en de Morschpoort voor do oprich ing van het Academisch ziekenhuis, waarbij nog een aanzienlijk kapitaal 125,000j werd gevoegd, ter tegemoetkoming in de kosten van oprichting, en op zoovele andere besluiten van den Raad hetzelfde doel be- oogende. Hierbij zij opgemerkt dat reeds in 1875 de Ruïne aan het Rijk werd aangeboden voorde oprichting van een Academie-gebouw, hetwelk oven wei niet is tot stand gekomen dat daarna het terrein gedurende tal van jaren hoeft braak jelegen „ees zomers een zandwoestijn en des winters een modderpoel"; dat in 1884 de Ruïne werd afgestaan aan het Rijk voor de oprichting van gebouwen Ion behoeve van de Ryks- Universiteit en dat tot dus verre slechts een kleine ruimte van jit terrein is ingenomen voor het Geologisch en Mineralogisch Kabinet; dat sedert wel eens plannen zijn geopperd cm een nieuw Museum van Natuurlijke Historie op de Ruïne te plaatsen, doch dat bet in de verte niet is te voorzien of, en r.oo ia, wanneer aan die plannen gevolg zal rcorden gegeven dat al mocht te eeniger tyd daartoe worden besloten, dan toch, naar het oordeel van den Gemeenteraad althans, de Ruïne voor dit doel zou kunnen worden gebruikt, al ware daaraan een klein gedeelte ontnomen voor de plaatsing van een Ethnographisch Museum, zoodat ge brek aan geschikt terrein allerminst eene verplaatsing van laatstgenoemd Museum naar elders kan rechtvaardigen. En mocht nu evenwel de Regeering van oordeel zyn dat van plaatsing van het Etbno graphisch Museum op de Ruïne geen sprake kan wezen en dat het Rijk geen ander terrein in of naby Leiden voor dat doel beschikbaar heeft, dan zal de gemeente Leiden voorzeker niet in gebreke blijven een ander terrein daarvoor aan het Ryk aan to bieden. Leiden heeft reeds een gevoeligen slag ondervonden door de opheffing van de Recht bank, terwyi de kansen op herstel verminderd zijn ten gavolge van do onlangs tot stand ge komen uitbreiding van het personeel der Haagsche Rechtbank. Leiden mag zich thans troosten met de gedachte dat het verkeert in den hoogst eigenaardigen en zeer zeker exceptioneelen toestand van te zijn de eenige gemeente in Nederland met eene bevolking van ruim 50,000 zielen, met inbegrip van die ingeze tenen der drie omliggende gemeenten, welke feitelijk als Leidsche burgers moeten worden aangemerkt, aan wie een eigen rechtbank wordt onthouden, waarbij nog komt dat zy bovendien is de zetel der oudste en eerste Universiteit, van het voornaamste waterschap, het Hoogheemraadschap Rijnland, het mid delpunt van de bloeiende Rijnstreek en van de vaartgemeenschap tusschen Amsterdam en Rotterdam. Reden te meer om alles te voorkomen wat nadeelig kan werken op de verdere ontwik keling der gemeente die, wanneer inderdaad de bloei der Universiteit mocht gaan tanen, langzamerhand zoude afdalen tot de gemeenten van minderen rang. Nu vooral in den laatsten tyd zich meer en meer het bedenkelijk verschijnsel voor doet dat de groote steden zich op kolossale vijze uitbreiden tegenover eene ontvolking v n kleinere plaatsen, wat voorzeker niet door het algemeen Rijksbelang wordt gevor derd, is de bewering gewettigd dat het op den weg ligt van den Rijkswetgever zijne goedkeuring niet te hechten aan maatregelen als de onderwerpelyke. Daardoor toch zouden, zooals boven is aangetoond, Leiden en zyne Universiteit ten zeerste worden benadeeld en het is in het algemeen belang dat alles worde in het werk gesteld om te bevorderen dat steden als Leiden in het bezit worden gelaten van de middelen die noodig zijn om haren voortdurenden bloei en welvaart te verzekeren. Do Gemeenteraad neemt alzoo de vrijheid de Tweede Kamer met den meesten ernst in overweging te geven het bovenbedoelde voorstel der Regeering niet aan te nemen, maar te bevorderen dat het Ethnographisch Museum te Leiden gevestigd blyft, en de noodige gelden beschikbaar te willen stellen ten eindè dat Museum kunne worde geplaatst in een voor deze hoogstbelangrijke verzame ling doelmatig en op de meest eenvoudige wijze ingericht gebouw. Het is tevens den Gemeenteraad aangenaam hierby te kunnen voegen dat, voor het geval het Ryk in of naby Leiden geen terrein be schikbaar mocht hebben, noch op de Ruïne noch elders, voor de eventueele plaatsing van een gebouw voor het Ethnographisch Museum, de Gemeenteraad alsdan bereid is te dien einde het benoodigd terrein kosteloos ter be schikking te stellen van het Ryk en daarvoor in de eerste plaats in aanmerking zou komen een gedeelte van het Raamland gelegen voorby de Utrechtsche brug. Gemengd Nieuws. Het groote aantal hier ter stede bestaande sigarenwinkels is wederom met een vermeerderd. In het daartoe net inge richte perceel Haarlemmerstraat 187 is thans een depot geopend der sigarenfabriek „Neder land" te Kampen. De heer Mart. M. Kouw heeft zich daarin gevestigd en zal behalve voor goede qualiteit zeer zeker ook voor civiele bediening zorgen. Gisteravond zag een politie-agent (brigadier) dat een man alhier in een winkel stond en eene zeer armoedige houding aan nam, doch spoedig wegging. Hy volgde dien man, die een anderen winkel binnentrad, en hoorde hem aldaar om geld voor logies vragen. Hy bracht hem daarop naar het bureel, alwaar bekend werd dat by nog by onder scheidene ingezetenen om iets had gevraagd, doch de meesten hebben hem niets gegeven, daar hy blykbaar sterken drank had gebruikt. De man is heden ter beschikking der Justi tie gesteld. Een gebroken veer. Dezer dagen deed zich te Voorschoten een eigenaardig ge val voor, dat iedereen deed denken aan brand. Plotseling begon 's avonds tegen halftien de klok der R.-K. kerk te slaan, alsof er geluid werd. Het volk stroomde samen. Brand zag mm niet. All-rlei gissingen werden geuif. Het gebel duurde voort, totdat men besloot den toren te onderzoeken. En wat zag men Geen brand, noch boos opzet, maar alleen een gebioken veer, waardoor het slagwerk geheel moest afloopen. Zyne vrouw vergeten! Een landbouwer uit den Haarlemmermeerpolder reed onlangs met zijne vrouw naar Haarlem 't "Was in het drukst van den oogst en daarom spoedde hy zich, na in de stad zyne zakon gedaan te hebben, huiswaarts. Toen hy zyn erf opreed, bemerkte hy echter tot zyn schrik dat hy verzuimd had zyn weierhelft mode te nemen. Hy was nu v^el genoodzaakt den byna drie uur langen weg voor de tweede maal af te leggen, om de vrouw te halen, die hy nog geduldig in de herberg wachtende vond. Het afgebrande kerkgebouw der Hervormde gemeente te Boskoop is ver- zektrd by de Utrechtsche Algemeane Brand- waarborg-maatschappy voor 52,000, waar van f 38.000 op het kerkgebouw, f 10,000 op bet orgel, f 1000 op het eergestoelte, 600 op den predikstoel, f 1700 op banken, stoelen enz. en f 700 op boeken en lichtkronen enz. By den vloed in den algelooperi nacht is de hulpdyk, welko aan het strand to Scheveningen was gelegd ter beveiliging v.uï den in aanbouw zyndon muur, weggeslagen en de daarachter liggende geul daardoor woder gedicht. Hierdoor is echter aan het werk, wegens de verre vorderingen daaraan, niets bescha digd en het al of niet aanwezig zyn van den dyk is van geen invloed meer. De zee is hedenmiddag, by springty, wecer tot aan den muur genaderd. Door denboogen vloed zyn gis termiddag te Rotterdam een aantal kelders in de buitenstad vol water ge oopen. LEIÖËX, 5 October. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 10J C. 50' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 8° C. 46.4 F.; 's middags om 12 uren 13^ C. 55.4° F.; 'snamiddags 4 ureD 13.5° C. 56.3° F. Door burgemeester en wethouders dezer gemeente is ontvangen van de firma Wisbrun Liffmann een bedrag van f 20, de prys van de haar te beurt gevallen bekroni g op 3 October jl., met verzoek dat te doen te verdeelen onder de behoeftigen hier ter stede, zonder onderscheid van godsdienst. Als dag van loting voor Rynsburg is bepaald de 15de October, 'smiidags half- twee te Ka'wyk aan den Ryn. Het aantal lotdingen bedraagt 17. De bekende antiquair de heer Rotteveel, op de Plaats te 's-Gravenhage, is op 36-jarigen leeftyd overleden. Telegrammen. KONSTANTINOPEL, 4 October. Tot dusver is de orde niet weer verstoord. De inhechtenis nemingen duren voort. Naar men zegt, zal Rifat Pacha aftreden als minister van binnen landsche zaken. BRUSSEL, 5 October. De „Indép. Beige" spreekt het beweren der Engelsche bladen tegen dat koning Leopold zich wil ontdoen van den Congo staat. Zy zegt dat ten gevolge van de reis des konings naar Parys drie stroomingen zyn op te merken. Te Beriyn houdt men zich onzijdig, daar men niet den minsten grond heeft zich om het lot van den Congo-staat te bekommeren. In Engeland ziet men met ergernis, in welken toestand die Staat, aan de grenzen der Engelsche bezittingen, verkeert en beweert men, dat de koning zyne onderneming aan Frankryk wil overdoen. Met Frankryk staat de Congo-staat op den besten voet. Frankryk denkt aan geene nieuwe veroveringen in Midden-Afrika, evenmin als de Congo-staat Frankryk in Afrika wil tegen werken. In Engeland vreest men het voortdringen der Franschen naar den Boven-Nyl; men be treurt dat er geen bufferstaat is om het te verhinderen. Men wendt zich daarom tegen den Congo- staat, op wiens kosten men zich wil schade loos stellen. „Alles, wat Engeland by zulk een veldtocht kan winnen", zegt het blad," „is zich het wan trouwen en den afkeer op den hals te halen van een der weinige landen, waar die gevoe lens zich nog niet hebben geuit." Aeademie-nieowi. Leiden. Geslaagd is voor het candidaat- examen in de rechtswetenschap de heer H. M. A. Schadee; voor het eerste natuur kundig examen de heeren J. J. Wap en C. Ten Bosch. Marktberichten. Leiden, 6 October. Granen worden hodon wat meer aangeboden en langzaam tot vorige prijzen verkocht. Witte Tarwo door verhoogde vraagprijzen moc-i ijk to plaatsen, de mindere soorten v mden meer aftrok. Paarden- en Duivenboonen werden iets lager en do overige artikel) n onveranderd verkocht. Witte Tarwo 5.70 a ƒ6.75. ltoode ƒ5.50 a ƒ6. Walla-Walla ƒ5.65 a 5.80. Poolaclio 5.85 a 6.10 per 80 KG. Rogge 3.75 ƒ4.10 por 74 KG. Zomergeret ƒ2.90 3.20, Winter- ƒ3.25 a ƒ4.10, Chevalier- ƒ4.15 a 4.75 per HL. Haver ƒ2.40 a ƒ3.per 60 KG. Blauwe Erwten 4.75 a ƒ5.por HL. Paardenboonon 4.80 a ƒ5.per HL. Duivenbooxion ƒ5.60 a ƒ5.90 por HL. Bruiueboonen 9. a 10.25 per HL. Koolzaad ƒ5.85 a ƒ6.70 por HL. Kanariezaad ƒ6.a 7.25 per HL. Hennepzaad 7.50 a ƒ8.50 per HL. Boter: Aanvoer 7540 kilogr.; late qualit. per l/4 vat 56.— a ƒ62.—, 2.1o qualit. per 1/4 vat 48.— a 51.—j late qualit. per kilogr. ƒ1.40 a ƒ1.55; 2de qnalit. per kilogr. ƒ1.20 a ƒ1.35. Lange Zwarte Turf, 9000 dubb. HL. 0.16 a ƒ0.18. Schiedam, 4 Oc Notuonng van de Make laars. Moutwijn 9.2-3, Jenover 3 3.25, ïdetu Amat. proef ƒ14.75 per Ned. vat en zonder fuat, zonder de bolaating. Spoeling-commis-ie Ik-den ƒ1.her ketel. Noteering van den Brandorebond. Moutwijn 8'/2 a por Leot. ct., zonder fust en zonder btl&Btinz. 5 October 1895. ttiatstonlngon. pOt Ned., Cort. Nat. W. Schuld 2* dito dito dito8 dito dito dito8* dito Obl. dito 1888/92 3* Hongarjje, Goudl. 1881/98 4 Italic, Inschrijving 1862/81 6 Oostcnr., O hl. Pap. Mci'Nov. 5 <lito Zilv. Jan.Uoli 6 Polen, Obl. Schntk. 1814 4 Portugal, Obl ]S531SS4m«t ticket 100 .8 id. Tabnksloening. 4* Kunland, Binnenl. 1894, 4 ditol889bij Rothschild Rb. 625 4 dito Hope Co. 1889 90 GR. 025 i Obl. Lccning 1867,69 y 20 .4 r 'n Goud Locn. 1884 5 Spanje, Pcrp. Schnld BnitonL 4 Tu.kije, Douane Obl. 1896. 5 dito Gcconv. Leening SoridO Egypte, Obl. Locning 1876 4 Mexico, Binnonlandflch Brazil if, Obl. 1889. 4 In cl. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N-I. llandbk. Aand.. Nul. ilandolm. Aand. op reso. 5 Spoorwegleenmgen. Holl. IJzercn-Spw.-Mij. Aand. ObL dito3* M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Ncd. Ccntr.Spoorw. Obl. f 250 3 Italië, 55.-Jtal. Spw. Obl. A—H 8 Polon. Wars-Wccnen Aand.. r dito Prior. Oblig. 4 Rnsl. Balt. Spw-Aand.. .8 Fu:.t. Spw.-Mij. Aand. 6 Iwang. Dorabr. ObL ZR. 625 4* Weicbscl ZR. Aand5 Wladikawlcar. Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atch.Gen.Morg.Bonde 4 dito Obl. 2e Hyp. lctt. A 9 Central Pacific Aand. Chic Erie lc Ilyp. ObL 4 Donver Rio Grande C. v. A. Louisv. Nasi. v. Curt. v. Aand. Misr. Kans. Texas C. T. A. Union Pac. C. v. A. Canadian PaciHe C. v. A. Oregon Short Line0 Premieleenlngen. NedoiL, Stad Amstord. ƒ100 8 Stad Rotterdam .8 Gemeentc-Oredifct .8 België, Ant. 18972* Hong^ Hypotheekbank 4 Hong., Tbeis»4 Oostcnr., Staataleon. 1864 4 dito dito 1860 .6 Rusland Staataloeuing 1964 4 dito dito 1866 4 Turkije. Leaning 1870 Madrid 1868 8 Transvalia ExpL Aand. Soulbbtatdard Cort Prolongatie» 2 Peru Arkansas 1262. Vor. koors. 95% 101 101 J* 101% 102% 85 84% 94* 27 64 90% SO* 101 104* 04 20* 27 108* 45 76 67* 80 1«S* 110* lUJ 92 01X 153 63K 81 09% 61% 182< ICO y, t2 14 61 84 nsK 103% 1<j6% HCSK 1,J5% }'-2% 128% 130 176 MJj WJfi 40 101 36 4% -14% Koerc hedeo 95 Ml 101% 101% loi 84!* 8) 61% 2o!^i nx ''3,78 90Jv 101 )04« 05 26}* 67% 70% 13^% 110% loi* 91* 93* 68 81* 61 33* 18* 109* 10* 01>4 17* 14* 60* 88* 122% 163* 126 25* KATWIJK. Geboren: Hendrik, Z. v. J. Boezaard en K. De Vries. Cornelia, D. v. G. Hoek en C. Den Haas. Gerrit. Z. v. H. Ouwchand en A. v. Duyn. Pieter, Z. v. A. Kuijt en N. Plokker. Johanna, D. v. H. v. d. Kamp en M. Pb. Gahrmann. Klasina, D. v. C. v. I)uyn en T. v. d. Pent. Anna. D. v. W. Guyt en A. v. Duyvenvoorde. Anna, D. v. J, v. d. Plas en A. Hoek. Jan Cornelis, Z. v. K. Jonker en A. Schaddé van Dooren. Teunis, Z. v. Arie Kuyt en N. Hoek. Overleden: Cornelia Maria Barnkoorn 4 m. Teunis Van der Plas 80 j. Cornelis Klok 1 j. Ariana Van Tricht 2 j. Henderica Rous 1 j. LISSE. Geboren: Alida, D. v. H. Raaphorst en J. Los. Pieter Floris, Z. v. P. Scheepmaker en D. Van Egmond. Gerardus, Z. v. P. Marseille en C. Kok. Johannes, Z. v. J. J. Van den IJssol en C. B. C. Verhaar. Ondertrouwd: Gijsbert Nieuwenhuis jm. 25 j. en Cornelia Wilhelmina Zaneveld jd.25j. Hermanus ElferiDg. wed nr. v. N. Los, 45 j. en Anna Ruigrok, wed. v. C. Van der Post, 44 j. 0 v erledon Anna Cornelia Oostveen G m. Christianus Van der Drift bijna 2 j. Catharina Adriana Van Gerven 5 ni. WASSENAAR. Geboren; Anna Maria, D. v. J. A. Knijnenburg en M. Remmerswaal Ondertrouwd: J. C. v. d. Oudcrmeulen en M. E. Manning. B. Straathof en J. ill. Goemans. Overleden: Adrianus Jacobus Rooijakkers Lz. 6 j. RIJNSBDRG. Geboren: Mattheus, Z. van Hendrik v. d. Pol en Pietje Zandbergen. ZOETERWOUDE. Geboren: Meintje, D. van J. H. C. Parmentier en M. Van Leeuwen. Bastiaan, Z. van B- Do Jeu en C. Oudshoorn. Clasina Petronella, D. van A. Pijnacker en N. Van der Frits. Overleden: Geertrui De Jong 12 j. Jozef Van Kins 9 m. Ondertrouwd GIJSBERTUS V. VAN LEEUWEN, Weduwnaar van n. v. d. Mark, en 6774 7 MARIA M. VAN PARIJS. noordwijk Binnen, o r\ I. u ions Sassenhbim, i 3 0ctob6r 1895- Voorspoedig bevallen van een Meisje, 6799 3 I. WEMPERoodenjburg. Leiden, 5 October 1S95. Hiermede geven wy u kennis van de ge boorte van onze Dochter ELLINE. ENGELBERT BROEKHUIS. A. C. BROEKHUIS v. d. Potte. Oegstgeest, Huize „De Olmen." 6795 5 Heden overleed, na eene korte ongesteldheid, in den ouderdom van 08 jaren, mynge.liifde Echtgenoot, de Heer DIRK CORNELIS DROS. M. E. DROS Tielbman. Leiden, 4 October 1895. (Hooigracht 79). Wegens ongesteldheid kunnen geen rouw bezoeken worden afgewacht. 6753 8 Heden overleed, na eene korte ongesteldheid, in den ouderdom van 68 jaren, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer DIRK CORNELIS DROS. C. DROS. C. DROS Hoos. J. M BONGER-Dros, C. LONGER. Leiden, Amsterdam, Leiden. C. M. DAUBANTON - Dros. Dr. F. E DAUBANTON. A. H. DROS. J. W. DROS-Van Rhijn. Leiden, 4 October 1895. 6754 13 Dankbetuiging aan allen voor de deelneming by do ziekte en het overlijden van onzen lieven Zoon ADRIANUS JOHANNES, in het byzonder aan Dr. BRAAKENBURG, voor zfjee vriendelyko behandeling, dm Heer PARMEN TIER, Onderwyzor aan de Ambachtsschool, voor z(jno bezoeken, en de leerlingen, voor de eer, den overledene bewezen. 6797 10 Leiden, A. SLOOTWEG 5 Oct. 1895. en Echtgenoot" De ondergeteekende brengt hierdoor zynen harcéiyken dank aan allen, die hem op den dag van 1 October zoo ruimschoots van hunne geëerde attenlie hebben doen blyken. Mede namens zyne Familie, 6782 6 C. VAN VENETIE. in het Notarishuis aan Den Èc ^2 fl£al Eui 8 te Leiden» opbod Zater- PiiA g r. -a 3 2b dag 19 October 1895, by afslag Zaterdag 26 October 1S95, des avonds te zeven uren, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van: 1. Het HEERENHUIS met ERF en TUIN, zeer aangenaam gelegen in het „Burge meester Terwee-Paik," naby het Station Lei den, onder de Gemeente Oegstgeest, No. 409, groot 5 aren, 90 centiaren, bevattende be neden: Vestibule, Serre, Spreekkamer, groote Voorkamer en Suite met Warande, Keuken, Sousterrain met flinke Kelders en Tuin met Schuur voor brandstoffen; boven: dre groote Kamers,-eo e kleinere, Badkam r en Zolder met twee Kamers. De Kamers zyn behangen, hebben gestu kadoorde plafonds, Stookplaatsen met mar meren mantels, vele Kasten en andere ge makken. Verhuurd tot 1 Mei 1899 en wel tot 1 Mei 1896 voor f 700.— per jaar en de overigen huurtyd voor f 675.— per jaar. Te zien: Dinsdag en Woensdag van de weken van veiling en afslag van 1-4 uren, op een bewys van toegang, verkrygbaar by voornoemden Notaris. 2. Het HUIS en ERF te Leidon in de Korte Duizenddraadsteeg No. 27, naby' de Van der- Werf straat, groot 37 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.80. 3. Het HUIS en ERF te Leiden, aan de lste Gortestraat No. 31, groot 33 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.50. 4. Het HUIS en ERF, te Leiden, aan de Doelengracht No. 5, groot 66 centiaren, be vattende Voorhuis, Zykamer, Binnenkamer, Keuken en Plaats; boven: Voor- en Achter kamer en Zoldtr. Verhuurd beneden voor 1.50 en boven verhuurd geweest mede voor 1.50 per week. 5. Het PAKHUIS te Leiden, naast het voorgaande perceel, groot 43 centiaren. Ver huurd per week voor f 1.50. 6. Het HUIS, waarin Water- un Vuurne- ring, onder de Gemeente Leiderdorp, even buiten de voormalige Heerenpoort van Leiden, in de Gasthuislaan, gemerkt No. 8, met voor liggend deel van de Gasthuislaan en achter- liggenden Grond, groot ongeveer l are, 10 centiaren, bevattende: Voorhuis, Binnenka mer, Keuken en Zolder. Verhuurd per week voor f 1.75. 7. Het HUIS en ERF, gelegen als voren, No. 6, met voorliggend deel van de Gast- liuislaan en aehtorliggenden Grond, groot ongeveer 99 centiaren. Verhuurd geweest voor 1.50 per week. 8. Het HCJIS en ERF, gelegen als voren, No. 4, met voorliggend deel van de Gast huislaan en achterliggenden Grond, samen groot 94 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.50. Do perceelen 2 tot en met 8 zyn te be zichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag, van 10 2 uren. Aanvaarding en bc-taling van al de perceelen op 15 November 1895. Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tus schen de veiling cn den afslag op alle werkdagen, van 102 uren, verhoogingen kunnen wor den gedaan tegen genot van écu vijl4c der vernoogsom. 6800 78 VAN 6796 40 ATRLTLRR VOOR REPA RATIËN.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3