Het „Centrum" deelt het volgende programma mede voor Ce piotestmeeting te '8 Hertogenboaeh op 22 September: lo. 's Morgens to 10 uren ontvangst der Zouaven broederschappen en kath. corporaties binnen 's Hurtogenbosch in het lokaal „de Liedertafd", door don heer J. W. R. Van Gulick, president der regolmgscommissie. 2o Toespraak tot do Zouaven en corporaties door den heer J. J. Klippers, voorzitter van den Algemeen Nedorl. Zouaven-Bond. 3o. Protest-uitspraak door den beer Aug. Wils, luitenant der pauselijke zouaven. 4o. Te 11 uren optocht der Zouaven- broederschappen en corporaties met banieren naar de Kathedraal. 5o. Te 11 "/2 uur, H. Mis, opgedragen ter intentie1 van Z. Hi don Paus. öo. Opdracht van de pausolijke zouaven aan het H. Hart van Jezus. 7o. Inzegening van het vaandel van de Brojderscnap van het H. Hart. 8o. Protest ïodo door den hoogeerw. liter dr. Hi J. A. 41 SHiaepuian. De niutiYiö wethouder van Amsterdam, mr. W. F Van Leenvreo, heeft de op hem uitgebracht* benoeming tot wethouder aan genomen. In de gUt-nniddag gehouden vergadering van B. en Wa.,. door den nieuwen wethouder bijgewoond, is over de verdeeling der werk zaamheden van 'i Dageiyksch Bestuur niet met zekerneid beslist, doch naar het „Hbl." verneemt-, nam de heer Van Leeuwen do benoeming aank. in do veronderstelling: dat hem do afdeoling financiën zal worden toegewezen. Dr. Blooker had toen nog geen beslissing genomen. Naar aanleiding van de verschillende berichten uit den laatsten tijd omtrent het wedervaren van wijlen freule Tinne vernoemt het „N. v. d. D.", dat by de naaste familie van de reizigster, hier en in Engeland, geen twijfel hoegenaamd bestaat, of haar dood valt werkelijk in het jaar 1869. 't Is gebleken, dat Djebari, van wien do andere praatjes afkomstig zijn, onbetrouwbaar is. Hij is een uit Franschen dienst ontslagen persoon. De kapitein der artillerie C. Nyenhuis heeft twee jaren verlof wegens ziekte naar Nederland gevraagd. H. M. de Koningin-Regentes heeft f 25 ges honken aan de afdeeling Twente der Nedt-rl. Maatschappij voor tuinbouw en plant kunde tb Enschedee alk blijk van Hare tevredenheid' over de grootsche en artistieke versiering der Volksparkzaal. Do oppor ceromoniomeestor maakt be- kond dat het Hof, ingevolge dö bevolen van H. M. de Koningin Regentes, op Vrijdag 13 dezer, den lichten rouw zal aannemen voor den t\jd van drie dagen, wegens het overlijden van den aartshertog Ladïslaus van Oostenrijk. Heden, Vrijdag 13 September, viert onze landgenoot dh Nloolhas Beets te UtroeHtzyti 8l'eten verjaardag. Een aantal landbouwers in het 5de district van Zeeland is voornemens een adres aan don minister van binnenlancische zaken te zonden, waarin, met h'.-t' oog op het sluiten der gronzen door Belgiü voor uon invoer van ons vee, verzocht woniti dat er van Neder landschu zijde roprcsaille*inaatregden wordon genomen on wel» door geen vrijdom van accijns te geven, het slachteni van vuo aan do grenzen1 te verbieden en ook den uitvoer vun slachtvee alleen naar een abattoir in BeJ&iii niet toe te laten, do vergunningen voor bemesting, beak>- kering en bewei ing van landerijen van de Belgisohe grensbewoners in to trokken, alsook den Beloon ge^n ooncossioto verleen en tot het leggun oener sluis te TorwNeuzon, enz., enz., daar dit volgens het inzien vun adressanten de eenigo weg is om vrij on invoer van' vee in Belgiè te vorkrijgon, dowyi heteene uitge maakte zaak is, dat Belgie het Nederlanusche vee in het geheel niet kan miseon. Naar liet „Hbl." verneemt, is bh de Tweede Kamer ingobonien oen wetsontwerp tot herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. Het „N- v. d. D." ontving het volgend tele gram uit Batavia; Tot directeur van onderwijs, C'oTenst en nijveiheid is benoemd do secret(van dat dopartenunt, sedert December 1894 waar nemend ciroctour) jhr. O. Yan der Wyck. Tot algemeen secretaris van Ned.-Indiü, in plaats van E. C. baron S.weerts do Landas Wyborg (bonoemd tot lid van don Raad van Indiö) is benoemd mr. A. D. H. Heringa, oud-prosidont van den raad van justitie te Soi-rubaia. De gisteravond verschonen Staatscourant bevat Int programma voor de opening van de vergadering der Staten-Generaal op Dinsdag 17 Sept. e. k. De voorzitter der Vereenigdo vergadering der Slaton G.nerval brengt ter kennis: lo. dat aan do aauzo.ken van anderen dan degenen, die deel ui maken van de vereenigde vergadering, om toegangskaarten te ont vangen voor de vereenigdo vergadering der Staten Generaal op Dinsdag 17 September, tot opening der zitting 1895 1896, geen gevolg kan worden gegeven, aangtzien de beschikbare ruimte liet niet toelaat; 2o. dat alle doorloopende en andere kaarten, afgegeven tot toegang voor de vergaderingen van do Tweede Kamer, niet geldig zijn voor de genoemde veretnigde vergadering. Den 17den September zal mevr. Kneppel- hout haar zeventigste levensjaar intreden. Wio haar kennen, weten welk een deel zij genomen heelt aan den letterkundigen arbeid van haar ovorleden echtgenoot en hoe zü met hom samenwerkte in hetgeen bij tot bevordering der kunst deei en in zijne pogingen om kun stenaars te steunen. Van bare mildheid, als hare hulp voor liefdadige doeleinden wordt ingeroepen, geeft zy ook thans nog over vloedige bewijzen. Niet minder verdient zy den dank, dien heden ook in een der Amster- damsche bladen haar wordt toegebracht voor de vrijgevige whze, waarop zü haar prachtig landgoed, de Hemelsclie Berg, voor wande laars openstelt, waarvan door talloos velen wordt gebruik gemaakt en de bloei van Ooster beek in hooge mate wordt bevorderd. Bij koninklijk besluit is, met ingang* van 1 Oct. a. s., de tydeljjk gopens. adelborst lste kl. W. P. De Eerens, opnieuw voor den tyd van twee jaren in het genot gesteld van een pensioen van f 400 's jaars. Aan den luit. ter zee 2de kl. C. A. M. Yan Vliet, op zijn verzoek, met 1 Oct. a. s., eer vol ontslag uit den zeedienst verleend. Benoemd, by het wapen der genie, tot kapt. de eerste luit. J. P. Klobbie, van het wapen, gedetacheerd by het leger in Ned.-Indié; by den staf van het wapen, tot eersten luit.,,de tweede luit. A. E. Rodeló, van dien staf; by het corps genietroepen, tot- kapt», de eerste luit W. M. Peieticr, van het corps. De kapiteins jhr. A. L. F. T. Van der Wyck en G. Blanken, beiden van het regiment gren. en jagers, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioon voor ieder hunner bepaald op f 1452 's jaars. Aan den militairen apotheker 2de klasse P. C. Endt, van het personeel van den geneesk. dienst der landmacht, op zjjn verzoek, een oervol ontslag uit den militairen dienst ver- lbend en hem benoemd tot reserve-militaire apotheker 2do kl. by de landmacht. De eerste luit. P. J. Hasselbacb, van het lste reg. inf., krachtens punt 4 van art. 38 der wet van 28 Aug. 1851 op non activiteit gesteld. Met ingang van 1 Oct. a. s. aan J. Dal- meyer, bediende by liet ykkantoor te Dor drecht, op zyn verzoek, eervol ontslag ver leend uit 's Ryks dienst en met ingang van dien datum benoemd tot bediende by het ykkantoor to Dordrecht T. Groenwoudt, thans bediende by het ykkantoor te Hoorn. Gemengd Nieuws. Nadat door hot bestuur dor Leidscho Hulpbank aangifto was gedaan, dat op een schuldbekentenis dier inrichting valsche handteekeningen waren geplaatst, is gisteren G. A. v. R., te Noordwjjk Binnen, aangehouden en naar Don Haag overgebracht, alwaar by ter beschikking is gesteld van den officier van justitie, aldaar. In den voornacht is eeno in het Rapenburg, aan het Van-der-Werf park, liggende schuit, beladen met graszoden, dienende om het Park, dat wegens de lustrumfeesten een ander aanzien had gekregen, in zyn oudun doen te herscheppen, door aanvaring gezonken. Door de zuiging van oen vroeger voorbijgaand vaartuig, met ten petroleum motor in beweging gebracht, was de schuit, waarschyniyk van den wal losge raakt en zoo in het midden der gracht terecht gekomen, waardoor de botsing met een volgonde schuit ontstond. Te óén uur hedennacht was men nog druk bezi* om do schuit zooveel mogeiyk te lichten en vtrdtr zinken te voorkomen. Men had de schuit aan de zydo van het Steenschuur en aan. die van het Park met touwen aan de booineu be vestigd. Da vaard was gestremd. Ten uinde do van buiten komende schip pers, die door het Rapenburg wilden varen, te waarschuwen, waren aan hot begin van hot Gangetjo by den Nieuwen Ryn en aan den Delft8chen Vliet by de Wouteronbrug puston uitgezet. Hedenmorgen werden de werkzaamheden jtot lichting der gezonken schuit voortgezet en in den namiddag slaagde men er in door. middel van op andoro schuiten geplaatste dommekrachten en met ijzeren kettingen do drenkelinge met haar iohoud weer boven water te krygen. Door de politie te dezer stede is in hare woning eene vrouw gearrosteerd, die door de rechtbank te 's Gravenhage wegens het beluedigori van een patrouille-comman dant tot 5 dagen gevangenisstraf was ver oordeeld, maar niet had voldaan aan de op- roeping om hare gevangenisstraf te. ondergaan. Een buitenman, hedenmorgen met paard en rytuig van de Leidsche vee markt naar zyno woonplaats terugkoerende, overkwam iy de Zylpoort het ongeluk, dat de as van zyn voertuig brak, ten gevolge waarvan het rijtuig kantelde en de man uit den wagen tegen den grond viel, en wel zóódanig, dat hy daardoor eeno vry grooto wonde aan het hoofd bekwam en ook uit den mond bloedde. Na by den stalhouder De Graaf binnen gebracht te zyn, wtrd hy door den heer F. aldaar behandeld. Eenigen tyd daarna werd de man in zyn rytuig gedragen en op raad van den med. student naar het St. Elisibetb- gesticht, aan do Hooigracht, vervoerd. De man is te "Woubrugge woonachtig, Griothuizen genaamd en 27 jaar oud. Het ongeluk ontstond doordat een der wielen van den wagen in aanraking kwam met een der op do lloóken van de Zylpoort ge plaatste kanonnen-vuurmonden. Gistermiddag omstreeks vier uren geraakte het 4 jarig zoontjo van den heer J. C., wonende aan den Zuidsingel alhier, aan dö Waardgr.icht te water. Zekere N., aldaar wonende, sprong evenwel spoedig in bovengeno?mde gracht en mocht het genoegen smaken den nog j-ugdigen drenke ling op den vaston wal te brengen. De persoon, die aan den Haag- weg door de stoomtram werd overreden, is zekere J. Dd R., opperman, wonende aan den Ryndyk by het Haagsche Schouw. Hot onheil had plaats ter hoogte van het dusge naamde „Glazen huis", tegenover de kalk ovens. Niettegenstaande de machinist, die by het schynsél der lantaarns iemand op de rails had zien liggen, nog gotracht had in- tyds te stoppen, ging de locomotief over de beide beenen van den ongelukkige, zoodat het benedengedeelte als 't ware van het lichaam werd afgesneden. Naar het academisch zie kenhuis overgebracht, overleed de overredene aldaar aan de gevolgen. Toen de landbouwer C. P., aan den Vliet te Zoetorwoude woonachtig, heden ochtend zyne koeien wilde melken, verschonen tien der beesten niet op het appèl. Na eenig zoeken vond men óén koe naby den spoorweg, niet ver van den overweg aan de Heerenstraat, terwijl het later bleek dat de negen zustoren eeno wandeling naar den Hoogen Ryndyk, den Zoeterwoudschen Singel langs, waren gaan maken en zich daar vreedzaam ophielden. De paardenmarkt, gisteren te Valkenburg gehouden, was zeer geanimeerd. Onder de ruim 600 exemplaren, die waren aangevoerd, bevonden zich veleschoone dieren. Buitenlandsche kooplieden kochten tegen hooge pryzen by voorkeur jonge paarden, tenvyi voor veulens mede goede sommen werden bedongen. Deze markt onderscheidde zich gunstig door goeden aanvoer en lovendigen handel. De leerlingen van de openbare 1 lhgero school te Benthuizen brachten van hunne spaarpenningen een sommetje van ƒ5. lS'/s byeen, t6n behoeve van hunne door den brand verarmde kameraadjes to Hooge- Zwaluwe. Moge dit liefiyk voorbeeld alom worden nagevolgd Voor het kantongerecht te 'sGra- venhage diende gisteren een zaakje, dat, geiyk de beklaagde zelf vooropstelde, met den knik kers, maar 't recht van liet spel gold. Tegen den gedagvaarde, een smid, was door de politie geverbaliseerd, omdat hy zyn uit den aard der zaak geraasmakende arbeid onlangs liad voortgezet in den voor de nacht rust bostomden tyd, waardoor deze rust in de buurt, waar de inrichting gevestigd is, kon verstoord worden, te meer, daar de deur van de smidse wyd geopend was en de eigonaar gedurende befc verdere gedeelte van den nacht bleef voort hameren, ondanks voorafgaande waarschuwing van "de politie. Met gepaste vrijmoedigheid on mot eene geneigdheid tot juridische inzichton, die zelfs den waarnemenden kantonrechter, mr. Van Rosscru, biykbaar niet al to onaangenaam stemden, trachtto <1e smid in do zitting van heden don vrederechter te doordringen van zyno opvatting, dat,, waar. de tyd-an aanvang en eiude van den aroeid niet weltolyk gere gel! is, noch hieromtrent bepalingen voor komen in de tot uitoefening van zekere be drijven noodige vergunning, hy reeds op dien grond van oordeel was geen vergunning te behoeven om 's nachts te werkt n. Maar hy ging nog verder en beriop zich op art. 625 van het Burgeriyk Wetbo k, ver klarende dat eigendom (in casu zyn arbeid) is het recht om van een zaak het vry genot te bobben en daarvan op de volstrektste wyze te beschikken. De kantonrechter wees echter den bekl. op den verderen inhoud van bet aangehaalde artikel, nl. dut van dat genot geen gebruik mag gomaakt worden, strydende tegen de wetten of de openbare verordeningen, enz. De ainttonaar van het Openb. Min., van oordeel, dat hier wol vtrgunning noodig was, voraurdo 50 cents boete. Uitspraak over acht dagen. Voor het gereohts liof te 'aGra vonhnge stond gisteren terecht de 24 jarige A. J. Wagenaar, uit Ierseke, appellant 7an een vonnis der rechtbank te Middelburg, waarby hy tot vyf jaar gevangenisstraf ver oordeeld is wegens opzettdyke braudstichting, waarvan gemeen gevaar voor goederen en levensgevaar voor personen te duchten was, in den nacht van 2 op 3 April 11. in een klamp stroo op de hofötede van J. v. d. Velde, to Ierseke. In verband o. a. met de ongunstige ver klaring van den burgemeester van Ierseke omtrent beklaagde vorderde het O. M. be vestiging van het \onnis. Mr. L. W. Van Gigch, uit Arasterdam, be toogde dat bekl. door den burgemeester wol wat al te ongunstig is afgeschilderd en trachtte voorts aan te toonen, dat hier, in concreto, geen gemeen gevaar voor goederen, noch levensgevaar voor personen heeft bestaan. Nog wees pleiter ter verlichting van bekl. er op, dat hy, hetzy dan alleen of te zamen met een ander, heeft gehandeld in brood dronkenheid, om eens eene (zy het dan ook afkeurenswaardige) grap te hebben, maar niet met het booze opzet om te vernielen of menschenlevens in gevaar te brengen. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 26 dezer. De Haagsche rechtbank ver oordeelde de beide kippendieven, die te Monster een boer zyne hoenders ontstalen, ieder tot twee jaren. In den nacht van 2 op 3 Septem- ber werd door den veldwachter te Nleuwer- Amstel aangehouden W. W., die een viertal schapen voor zich uitdreef en vry onduidelyke opgaven deed van de herkomst dor beesten. By onderzoek bleek dat hy ze gestolen had van zyn baas, Willem K., te Aalsmoer. Giste ren bad hy zich voor de Haarlemscho recht bank te verantwoorden. Als reden gaf hy eerst op, dat hy geen geld bad, later dat zyn baas hem nist botaalde. Daar beklaagde een recidivist is, oordeelde de officier een zware 6traf noodig en eischte een jaar gevangenisstraf. Uitspraak over acht dagen. Krotton. Voor rekening der Vereeniging tot verbetering van arbeiders woningen to Zwolle zyn verkocht een 5-tal onlangs door de Vereeniging aangekochte woningen in de Groote Baan aldaar. Ze hebben te zamen opgebracht de kapitale som van.... f 16. De Vereeniging, die voor f 535 eigenares van de perce6len werd, is voornemens er flinke arbeiderswoningen te doen verryzen. Door den gen eeskundigen inspec teur van Gelderland en Utrecht is de dysenterie epidemisch heerschende verklaard voor Velp. De ziekte, sedert korten tyd. aldaar voorge komen, is tot heden nog beperkt tot een achterbuurt van het dorp en wel de Alexan- derstraat en Willemstraat, waar de hygiënische toestanden te wenschen overlaten. B(j een 23-tal gezinnen dier buurt, zyn, vol gens de „Arnh. CL", thans voorgekomen 41 ziektegevallen, waarvan 8. met doodelyken afloop. Als vermoedelyke oorzaak geldt, volgens den geneeskundigen inspecteur, de verontrei niging van den bodem en do slechte qualiteit van het drinkwater in deze buurt, waartegen maatregelen dienen genomen te worden. Door de marechaussee te 's-H er- togenbosch is in arrest gesteld zekere Van G., wonende te Vucht, op het Schoonveld, beschuldigd van het plegen van een moord aanslag op zyn buurman B. De toedracht van* de zaak is volgenB de „Bosscher Ct." als volgt: Het gezin van G. was dronken thuis ge komen en had onder elkander de hevigste ruzie, waardoor verschillende buren voor de woning stonden to kyken. Eensklaps schrikto vrouw Van G. op, door het breken van eenige ruiten, en riep, dat er werd geschoten, waarop de zoon, een bekend strooper, zyn jachtgeweer nam, er medq naar buiten ging en verschillende malón daarmee op de deur van zyn buurman B. sloeg, met de bedreigingKom or uit als go durft, dan schiet ik je dood. B. is hierop naar buiten gegaan, eveneens met een geweer, doch dat niet ge laden was. Na eonige woordenwisseling richtte Van G. zyn geweer op B. en schoot het af, gelukkig zonder hom to treffen. Van G. werd terstond door do gemeente-politio van Zucht in voorloopig arrest gesteld en aan de mare- chausseo overgeleverd, die aanstonds een nauw keurig onderzoek instelde. Naar men vermoedt is hier oen oude wraakneming mede in het spel. Een vreemde handel wyze. Toen Woensdag-namiddag do commissaris van politie te Bergeu-op-Zoom met een heer op de Groote Markt stond te praten, kwam plotseling, naar men aan de „GronJw." meldt, een heer uit het koffiehuis „De Draak" geloopen en vroeg hem, of hy de commissaris van politie was. Op een bevestigond antwoord van dozen, gaf de vreemde heer hem plotseling een slag mot een stok in den hals en in 't gezicht, waarop de aangevallene hom zóó stevig vastpakte, dat do vreomde hoegenaamd niet3 moer kon doen. Door spoedig toegeschoten politie-agenten werd hy in voorloopig arrest gesteld en gister morgen naar Breda overgobiacht. De reden van deze handelwijze is tot dusver onbekend. Aan de „Noord-Br," meldt men uit Bergen- op-Zoom omtrent dit geval hut volgende: „Onze commissaris van politie stond dood kalm op de Groote Markt met den heer v. d. W., griffi?r by 't kantongerecht allner, te praten, toen hy onverhoeds door een vreem- doling werd overvallen, die hem op dtn grond slingerde on hem met een stok op het hoofd sloeg. Eonige turgors, waaronder een onzer wethouders, do heer Veraert, schoten toe om onzen commissaris te ontzetten en den vreem deling in to rekenen. De vreemdeling moet een Belg zyn, voor eenige weken uit Amerika hier aangekomen. De man moet nog een afrekening hebben te vereffenen met de Belgische politie, zooals looptnJo geruchten hier beweren. Welke dryf- veeren hem er toe gebracht hebben onzen com» missaris van politie aan te vallen, is mei bekend." V r i e n d e 1 y k e uitn.oo.di.ging. Ln een blad, dat in een der Berlynsclie voor steden verschijnt, kwam do \olgende adver tenties voor: „Allan, die myn kool en myno pompoenen hebben geoogst, worden viiendelyk uitgenoodigd het oogstfeest by te wonen, dat ZondRg a. s. zal plaats hebben." Zouden er velen gekomen zyn? In een Amerikaansch geïJ lustreerd blad is hst zonderling bericht opge nomen, dat de kleine prins Edward, de zoon van den hertog van York, doofstom is. De „Lancet", het bekende Engelsche medische tydscbrift, spreekt dit bericht tegeaals geheel uit den duim gezogen, en vraagt: „Zouden onze Amerikaansche neven meenen, dat een kind reeds dadelyk na de geboorte kan praten?1' De emnr van Afghanistan had zyn zoon, den shahzada, op zyn reis naar Europa een lyfarts medegegeven, om voor zyne gezondheid te waken. Deze lyfarts-was eene dame, mej. Hamilton, die in Glasgow en Kdin- burg gestudeerd heeft en later te Calcutta verscheidene jaren de praktyk heeft uitge oefend. Mej. Hamilton moest den emir elke week bericht geven over de gezondheid van zyn zoon. KOLONIËN. BATAVIA, 10—13 Augustus. Het „Bat. Nieuwsblad" verneemt dat de onlangs veiloren bankbiljetten, ten bedrage van f 2130, door den schout van Mr.-Cornells z^n achterhaald bij twee inlanders, die de bewust® emeloppe,, uit de dos A dos gegleden, op den weg hadden gevonden, en het geld onderling haddon verdeeld. Doordat een dor inlanders zijn verlangen niet kon bedwingen om van het geld goede sier te gaan maken, trachtte hy eenige bankjes van f 100 te wisselen; dit nu liep in den kyker, zoodat de politie de hand op hem legde en hy spoedig door de mand viel. De heer Van Alphen, lid der algemeens rekenkamer, gaat spoedig met een eenjarig verlof wegens meer dan tien jaren dienst naar Europa. Volgens de „Soer. Ct." gaat do ingenieui löte klasse by den waterstaat Hollingerus Pypers in September met buitenlandsch verlof wegens ziekte. Aan den heer W. A. Reuhl, leeraar in de wiskunde aan de afdeeling hoogere burger school van het gymnasium „Willem III" te Batavia, is een geneeskundig certificaat voor een tweejarig verlof naar Europa wogens ziekte uitgereikt. De officier van justitie by den raad van justitie te Padang mr. F. C. Vyzelaar gaat met spoed-cortificaat wegens ziekte naar Europa. Volgens de „Telefoon" gaat de officier van gezondheid lste kl. dr. Koch in September wegens langdurigen dienst met buitenlandsch verlof. De controleur 2de kl. by het binnen- landsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera H. Doeff heeft wegens ziekte twee jaren verlof naar Europa aangevraagd. Door don gouverneur-generaal van Ned.-Indi8 zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Verleend: Een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den op zichter 'Jde kl bij den Watorstaat en 's lands Burgerlijke Openbare Werken H. Do Vries. Ontheven: Eervol van de tijdelijko waar neming der betrekking van leoraair in de wis en natuurkunde 11. M. Van Haften, geivezcn onder wijzer 2de kl. bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen. Benoemd: Tot leeraar in de wis- en natuur kunde, de ambtenaar op non-activiteit L. Van der Est, laatstelijk die betrc-kking bekleed hebbende. Benoemd: Tot onderwijzer 2de kl. H. M. Vau Halten voornoemd. Benoemd: Tot controleur 2de kl. H. P. Wagner, ambtenaar op non-activiteit, laatstelijk die betrekking bekleed hebbende, met bepaling dat by geplaatst woidt in de residentie Oostkust van Sumatra. Bij den Post- en Telegraafdienst. Overgeplaatst: Van Pekalongan naar Semniang de commies 2do ki. E. E. Ularenbach en zulks met intiekkiug zijner benoeming tot chef van liet kantoor te Olehleh. Benoemd: Tot chef van liet kantoor t® Olehleh de commies 2de Id. H. H. Le Congo te Weltevreden. Bij den aanleg van Staatsspoorwegen. Overgeplaatst: Van Java naar Sumatra de ingenieur lsto kl. Th. A. M. ltuys. Ontslagen. Op verzoek, oervol uit 'slands dienst, de leerling-drukker bij 's lands drukkerij te Batavia J Van Rïjck, met bepaling, dat dit ontslag wordt gerekend te zyn ingogaau op 23 Juli lö95; eervol uit 's lands dienst de gewezen klerk op het assistent residentie kantoor te Djem- ber (Bezoeki J A. Siegel en de gewezen klerk ter griffie van de landraden to Bezoeki en Sitoe- bondo A. Bsuneveld liinkhuijsen uit 's lands dienst, de gewezen klerk op hot bureau van den assistent1-resident voor de politio der stad en voor steden van BataviaK, Fishereervol uit 's lands dienst, de gewezen tijdolyke klerk op het res.- kantoor te hedni Th Adona en de klerk bij het departomont van tiuanciën P. Luyten, met bepa ling, dat het ontslag van laatstgenoemde wordt geiekend te zijn ingegaan den loden Juli 1895. Gesteld: Ter beschikking van don resident van Hiouw en Onderhoarigheden, ten einde te worden belast met gril'fiorsw erkzaankeden bij den landraad te Taudjong-Pinang, de ambtenaar voor de rocbterlijkc macht mr. B. Ueymau, thans ter beschikking van den voorzitter dei landraden to Garoet c. c. Bij den aanleg van Staatsspoorwegen. Overgeplaatst: Van de Inn Probolinggo- Panaroekan naar de lijn Fort-de-Kook-Pajaoombo. de tijdelijke opzichter 2de kl. A. Martborus, van de lijn Malang-Blitar naar do lijn Fort-de-Kock- Pajacombo de tijdelijke opzichter 3de kl. C. D. Escbe. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit 'a lands dien9t, do opzichter 2do kl. bij den Waterstaat eu 's lands burg. openbare worken C. R. Gligoor;, de ambtenaar op wachtgeld T. F. H. Van dor Heyde, laatst verificateur 3do kl. by de in- en uitvoerrechten en accijnzen en do gewezen klerk bij 's lands kas te cearabara H. E. Kouthoofd, met bepaling, dat het ontslag van laatstgenoemde geacht wordt te zijn ingegaan mot 15 Juni 1895. Toegevoegd: Aan deu assistent-resident voor de politie te Pada-ug do in dat gewest ge plaatste adspiiant-controleur J. Pli. Freijs. Ooparteimr.t van Oorlog. Verleend: Een twee jarig vorlof naar Europa, wegens ziekte, aan den kapt. der art. C Nijenhuis; twee maanden verlof naar Malnng wegens ziekte aan den kapt-, van den gimeralen staf overgeplaatst van Lombok naar Batavia J A. P. Grevers. Bevorderd; Bij het wapen der art. tot Istcn luit., de 2de luits. B. De Grove (met verlof in Nederland) en W. G. A. Brewer. Verlengd: Met een maand het wegens ziekta verleend verlof naar Soekaboemi aan dbn lsten luit. der inf. K. L. Verstogo. FamUk-Berichten uil verschillende bladen. Gehuwd: C. H. Jansen en LL P. Van KoningS' bruggen. Den Haag. A. G. Vos en M. Th. Albors, idem. J. Ernst en A Schrouder, Rot terdam. J- E. Van Vollenhoven en L. C. ML v. d. Bogacrt. Nijmegen. J. A. Den Bandt en H. J. Timmers Verhoeven, Dordrecht. B. Speck- man n en A. Engelkens, Hees. Bevallen: L. W. Vogels—Zanoni 2., Den Haag. J. D. LetfersKuilman D., Rotterdam. Mevr. Roest—Ten Doesschate D., Baard (Fr.) Overleden; A. W. D. VaillontVan Visvliet, 73 j., Den Haag. J. baron De Jumblinne de Meux 41 j., Bonlez. D. A E. BlomVan Dam, 27 j., Loosduinen. G. Van MourikVan den Berg, 48 j., Nieuw-Loosdreoht. Wed.M.Ham— Lakeman, 62 j., Lutjebroek. BUITENLAND. Frankrijk. Generaal Duchesne, in Madagasc ar, heeft volgens de „Echo de Paris" den minister van oorlog medegeleeld, dat de voorhoede, dia onder bevel van generaal Voyron is vooraf-

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2