N°. 10893 Donderdag S9 Angustus. A®. 1895 geze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 28 Augustus. Feuilleton. Met scherpe wapenen. „ur PRIJS DEZER COURAET: Voor Leiden per 3 maandeni f 1.10. Franco per post1.10. Afzonderlijke Nommer»0.05. PRIJS DER AD VERTENTIEN Yan 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Olïïciëele Kennisgevingen. Inschrijving voer de Nationale Militie» WAARSCHUWING. Burgemeeeter eo Wethouders herinnerro bij dezo de ingezetenen, dat ton gevolge der Wet van 4 April 1802 (Staatsblad No. 56) het register van ineclurj- ving voor de Natio/ale Militie den Sisten Angustna aanetaaDde, des namiddags te vier nren, voorgoed wordt gee'oten, en roepen mitsdien de milit.eplich- tigon, die in het jaar 1876 zijn geboren en zich nog niet hebben laten inechrijvon, op, om do aan gifte daartoe Dog vóór dat tijdstip te doen, ten einde do nadeeligo gcvolgeu te voo komen, die nit verzuim ten deze voor hen zonden ontslaan, ook al mochten eg door eene vergissing omtrent het juiste jaar hunner gtboorte, in do meeDing hebben ver keerd, dat zij nog niet tot aangifte ter inechrijving gehouden waren. Zij noodigen daarom belanghebbenden, die 18 a 19 jaar oud zijn, uit, zich zoo noodig omtrent het Jaar, waarin zij geboren zijn, te vergewissen, en zich, zoo dit jaar 1S76 is, ton epoedjg-to aan te melden, waartoe nog gelegenheid zal wezen tor Secretarie, afd. NatioLalo Militie en Schutterij, op iederen werkdag, tusschen des voormiddaga h a 1 f t i e n on doa namiddags tweo uren, tot 31 Augustus 1895. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, Leiden, H. C. JUTA, Woth., lo.-Bnrgem. 14 Aug. 1895. E. KIST, Secretaris. Bjj do promotie en prysuitdeeling van het Gymnasium, die hedennamiddag om twee uren in de Gehoorzaal alhier gehouden werd, zyn bevorderd Van de eerste klasso tot de tweede'. B. F. Boekhold, J. Wille, C. Pijper, N. J. G. Pen, S. Van Dorp, C. M. Briët, S. D. De Vlies, J. Z. Van Grasstek, S. J. Van Velzen, C. A. Van Nooó, J. D. Werkman, L. M. Schoore), Aem. Wybrandt, Ch. Le Poole, J. H. Blomme- stein, N. Chr. Couvée, H. I. J. Van Wensen. Van de tweede klasse tot do derde: A. Eve- lein, A. S. Van ingen, H. Werkman, A. H. M. Chr. Van Oosterzeo, J. M. Obreen, J. Kroon, H. E. Kern, L. Pool, B. Wolf, Chr. H. Nykamp, S. F. Evelein, J. L. F. Joekel, C. H. Versteeg. Van de derde klasso tot de vierde: J. P. Fockema Andrem, Jacoba A. H. Van Velzen, C. Brunt, J. Kloots, J. F. Meijer, L. J. C. Kasteiyo, J. Th. Goossens, C. A. J. Quant, C. Boorsma, J. H. Van der Wal, B. Batelaan, A. Grivel, H. C. Ruys. Van de vierde klasse tot de vijfde: P. E. Briët, W. F. Kaiser, I. Serrurier, P. C. Pelten- burg, P. J. Bolleman van der Veen, J. Adam, J. J. Reyst, N. Chr. Kist, H. Van der Hoeven, C. H. Hagen, J. Fontein, H. J. Van Tubergen, J. P. Th. Van der Lith, H. W. E. Klomp, D. J. Jongeneel, A. J. Th. De Van. Van de vijfde klasse tot de zesde: J. Moll van Charante, C. Oorthuys, P. Ladage, J. Van Duyvenboodon, H. Ch. Gooszen, J. Draayor, J. Coert, C. E. Hooikaas, P. Mulder, J. C. Fontein, A. Van Riesson. De gratiarum actiones zijn gehouden, namens de eerste klasse, door B. F. Boekhold, in het Nederlandschnamens de tweede klasse, door A. Evelein, in hot Fransch; namens de derde klasse, door J. P. Fockema Andrem, in het Eoogduitschnamens de vierde klasse, door P. E. Briët, in het Engelsch; namens de vijfde klasse, door J. Moll van Charante, in het Latijn. De schout-bij-nacht, commandant der marine, te Amsterdam, inspecteerde heden de Kweekschool voor Zeevaart alhier, vergezeld van den dirigeerend off. van gezondheid in «.a directie der marine te Amsterdam enden 1 jitenant-ter-zee-adjudant. Voor do hoofdakte is te Utrecht geslaagd mej. A. H. De Bruyn Kops, van Leidon, en voor de akte Fransch, lager onderwijs, te 's-Gravenhage, mej. H. J. Oostveen. 's Rijks Ethnographisch Museum alhier heeft 7an den regent van Bonthain de navol gende voorwerpen, herkomstig van Celebes, ten geschenke ontvangen, geïnventariseerd als serie 1008: drie sarongs. Ten behoeve van het Nederlandsch Museum te Amsterdam zijn ten geschenke ontvangen van mevr. Ieras-Hoebeke, te Middelburg, drie stuks kinderspeelgoed uit het begin dezer eeuw, nl. eene chiffonnière, een tafeltje en een stoeltje. Aan de schenkers is de dank der Regeering betuigd. De ritmeester E. F. C. J. baron Van Tuyll van Serooskerken, adjudant van H. M. de Koningin, heeft verzocht niet meer voor bevordering in aanmerking te komen. De minister van marine heeft gisteren by zyn bezoek aan Amsterdam op 's Ryks werf de in aanbouw zynde pantserschppen „Kortenaer" en „Holland" bezichtigd. De dirigeerende officier van gezondheid lste kl. in do maritieme directie te Amsterdam, kolonel F. H. L. Roessingh van Iterson, heeft zyn pensioen aangevraagd. Een groot gedeelte van de officieren en de manschappen der veld artillerie te 's Gra- venhage droegen gisterochtend by eene oefe ning het lag© astracan kolbakje, voorzien van een peervormige oranjekokarde, waaronder twee gekruiste kanonnen, dat bestemd is de zware schako te vervangen. Te 's-Gravenhage is onverwacht, ten huize zyner familie, waar hy tydelyk ver bleef, overleden de heer mr. J. H. C. Ilorch, substituut-officier van justitie te 's-Hertogen- bosch. Hagenaar van geboorte, vervulde do overledene, na voltooiing zyner studiën, ver schillende betrekkingen in de rechterlyko macht op eervolle wyze. Ily mocht slechts den leeftyd van 47 jaar bereiken. Gisteren is op het kantoor der Nederl. Gasgloeilicht-Maatscbappy J. Selten te Amster dam aanbesteed het inrichten met dr. Auers gasgloeihchtbranders van alle post en telegraaf kantoren in geheel Nederland. H. M. do Koningin-Regentes heeft aan de betrekkingen van wylen den heer John F. Loudon van Hare deelneming in het plot- seliDge verlies doen blyken. De ter-aarde-bestelling had heden op „Eik en-Duinen" plaats. Men deelt uit goede bron mede, dat binnen enkele dagen een wetsontwerp tot instelling van Kamers van Arbeid by de Tweede Kamer zal worden ingediend. Naar men ver zekert, hoeft het den Raad van State reeds verlaten. In eene algemeene vergadering van aan deelhouders en contribuanten der Arnhemsche Orkestvereeniging, welke 10 Sept. wordt ge houden, zal een bestuursvoorstel tot ontbinding der Vereeniging worden behandeld. Bedankt is voor het beroep naar Har- lingen door ds. J. J. Van den Broek, pred. by de Ned.-Horv. gemeente te Noordwykerhout. Beroepen is by de Geref. gemeente te Wad dingsveen de heer J. Bootsma, te Kollum. De „Atjeh" gaat 2 September uit Nieuwe- diep naar VJissingen. om na veriliëering der kompassen over Bahia naar Batavia te gaan. Waarscliynlyk is men half October te Bahia on einde December ter bestemming. De „Staatscourant" van 28 dezer bevat een rapport van den commandant van Hr. Ms. schoener „Zeehond", belast met het politie toezicht op de visschery in do Noordzee, van 27 Juli tot 7 Aug. jl. Klachten werden niet vernomen. Eenige malen werd geneeskundige hulp verstrekt, moestal voor abcessen aan handen of armen, en een der patiënten werd medegenomen naar het vaderland. In verband met een door den minister van justitie benoemde commissie, aan welke is opgedragen te onderzooken in hoever door den arbeid in gevangenissen, ryksopvoodings- gestichten en rijkswerkinrichtingen afbreuk wordt gedaan aan den arbeid in de vrye maatschappij en door welke maatregelen de aldus gevoerde concurrentie tot zoo gering mogelyke afmetingen zou kunnen worden beperkt, zullen één of meer barer leden door middel van persooniyk onderzoek aan de departementen van oorlog, marine en koloniën en zoo noodig aan de onder deze depar tementen ressorteerende établissementen en admiuistratièn, nagaan, welke leveringen door of vanwege genoemde departementen by in- schryving worden aanbesteed. (Z>.) Het programma der feesten, door de Vereeniging tot Veredeling van bet Volks vermaak" te Amsterdam op Koninginnedag to geven, is thans vastgesteld als volgt: Foestviering van 5000 kinderen der open bare en byzondero scholen. Bezoek aan de tentoonstelling en Oud Holland. Muziekuit voering in Oua-Holland, muziekuitvoering op het Kinderterioin. Op den Amstel, des middags om 12 uren, volksrooiwedstryden voor be roepsroeiers en liefhebbers, om pryzen in geld en medailles. Op de Westerstraat, des namiddags om halfdrie, militair concert door de Stafmuziek van hot 7de reg. inf., des avonds om 8 uren illuminatie a giorno van de Westerstraat. Muziekuitvoering door de Wilhelminakapel, directeur A. Haun. Op het Frederiksplein, des avonds om 8 uren, illu minatie van de fontein. Op den Amstel, des avonds om 8 uren, concert van de Stafmuziek van het 7de reg. inf. op een geïllumineerde stoomboot. Muziekuitvoering aan hetSociêtefts- lokaal van de Roei- en Zeilvoreeniging „De Amstel", des avond om halftien. Groot vuur werk van de pyrotechnische fabriek (firma Ruysch) te Utrecht. De heer A. M. Van Beuge, mede-direc teur der Nymeegsche muziekschool teNyme- gen, is benoemd tot muziek-directeur van de Maatschappy Toonkunst „Aurora" te Batavia. De heer H. De Vries, te Nymegen, zal nu van af 1 November a. s. alleen de directie der Nymeegsche muziekschool op zich nemen, terwyi ter vervanging van den heer Van Beug© als leeraar aan genoemde school men reeds n onderhandeling is met een flink musicus. Van de „Hollandsche Club" te Antwerpen is het jaarverslag over 1894 verschenen. Het verslag van den secretaris getuigt van de welgeslaagde pogingen, die door het bestuur zfjn aangewend om het gezellig verkeer in de club te bevorderen, en ook om tegenover de buitenwereld de club als het vereenigings- punt der Hollanders te doen optreden. Tot viering van den 14den verjaardag van Koningin Wilhelmina werd een feest georganiseerd met een dubbel doel: lo. zooveel raogelyk Neder landers te vereonigen aan een gemeenschap- pelyken maaltyd; 2o. zooveel mogeiyk vry- willige bydragen in te zamelen ten behoeve van Nederlandsche weldadige instellingen te Antwerpen. Dit tweeledig doel werd vollejig bereikt; de inzameling van gelden voor minder bedeelde landgenooten bracht h6t aanzienlyk bedrag van 2200 fr. op. Het nadeelig saldo der rekening van het vorige jaar is veranderd in een voordeelig saldo, wat te danken is aan de vrygevigheid van twee leden, die vyf aandeelen, te zamen 500 fr., van de leening schonken. De finan- tiöele toestand is nu beter en zuiverder dan hy misschien ooit was. De gewone audiënties van den minister van binnenlandsche zaken en van den minister van waterstaat, handel on nyverbei i zullen op Zaterdag 31 dezer en die van den minister van koloniën zal op Vrydag 30 Aug. niet plaats hebben. Het stoomschip „Bundesrath", van Ham burg en Amsterdam naar Oost-Afrika, arri veerde 26 Aug. to Mozambique; de „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 27 Aug. te Port-Said; de „Prins Hen drik", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 27 Aug. van Port-Said; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 27 Aug. van Southampton; de „Salak", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 27 Aug. te Marseille. By koninklyk besluit is goedgekeurd, dat do gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië, onder nadere koninklyke goedkeuring, den heer E. A. Rovers, lid van den Raad van Nederlandsch-Indië, op zyn verzoek, met ingang van 2 September a. s., eervol van z|jae betrekking heeft ontheven. De heer E. C. baron Sweerts de Landas- Wyborgb, Oost-Indisch hoofdambtenaar met verlof, laatsteiyk algemeen secretaris van het gouvernement van Ned. Indië, benoemd tot lid van den Raad van Ned. Indië. Met ingang van 1 Sept. a. s. bonoemd tot looraar aan de Ryks lioogere burgerschool te Utrecht J. J. Van Laar, thans leeraar aan de Ryks hoogere burgerschool te Middelburg, uit welke laatstgemeldo betrekking hem tevens eervol ontslag wordt verleend; voor het tydvak van 1 Sept. 1895 tot en met 31 Aug. 1896, benoemd tot leeraar aan de Ryks hoogere burgerschool te Utrecht J. G. De Jongh, thans onderwyzer aan eene byzondere school te Hilversum; dr. P. Van Geer, te Leiden, i en L. G. J. C. Landry, te Geneve; en met ingang van 1 Sept. a. s. benoemd tot leeraai aan de Ryks hoogere burgerschool te Ulrjchi. G. R. Deelman, leeraar aan het gymnasium aldaar, met machtiging tot gelyktydige waar neming van het ambt van leeraar aan het gymnasium te Utrecht. Goedgekeurd dat J. P. Visschers, burge meester van de gemeente Ulestraten, is be noemd tot secretaris dier geme:-nte. De kapitein J. S. Koolemans BeyDen, van het 8ste reg. inf., op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1750 'sjaars. Met ingang van 16 Sept. a. s. aan H. B. C. Gieben, klerk by het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut, op zyn verzoek eervol ontslag ver leend uit die betrekking, en met ingang van dien datum benoemd tot klerk by dat Instituut, W. J. D. Maas. De met verlof in Europa aanwezige majoor der infanterie van het leger in Nederlandsch- Indië A. Van Leeuwen, op zyn verzoek, met ingang van 1 Sept. a. s., eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Hugo Do Groot. Het is heden tweehonderd vyftig jaar geleden, dat een onzer grootste mannen over leed. Tydens zyn leven heeft Hugo Do Groot weinig kunnen bereiken van de vereering, welke wy grooten mannen toedragen; als balling is hy gestorven. Men heeft later, heel veel later, berouw gevoeld, dat men zoo den grooten geleerde behandeld hadin 1886 heeft het nageslacht der Geuzen hom te Delft een standbeeld opgericht. Ter herinnering aan zyn sterfdag kunnen wy al niet minder doen dan een korte levens schets te geven van den Nederlander, die een Europeesche vermaardheid heeft genoten; die schets zal misschien weinig nieuws be vatten, doch zy wordt ook niet geschreven om te dienen als historisch stuk. 't Is alleen eon opwekking van het geheugen. De negenjarige knaap (hij is geboren 10 April 1583) was reeds een handige dichter; op veertienjarigen leeftyd disputeerde hy onder byval van den grooten Scaliger in do aula te Leiden over mathematische, juridische en philosophische stellingen. Hy studeerde te Orleans, werd daar doctor in de rechts wetenschappen, koerde daarna naar Holland terug, nam eenigen tyd als advocaat de praktyk waar, doch keerde spoedig tot do wetenschap terug. Een zyner eerste bezighedon was het vertalen van Steven's „Bruggen- bouwkunst." Na in het huwoiyk te zyn getreden mot Maria van Reigersberg, werd hy in 1613 benoemd tot pensionnaris van Rotterdam. Destyds gebruikten de Nederlanders don wapenstilstand met Spanje om onderling onoeniglieid te maken over godsdienstzaken. Oldenbarneveld werd onthoofd, De Groot in de gevangenis opgesloten. Hy wist evenwel te ontsnappen (de boruchte koffer met boeken 11) en vestigde zich in Frankrijk. Ruim heeft hy het destyds niet gehad; dat blykt voldoende uit zyn talryke brieven, die 34) Zelfs te Loango kan men, als men wil, geld stukslaan, maar zoo ergens, dan moet do feestvierder er daar op voorbereid wezen te ondervinden, dat de grootste buitensporig heden juist geen wezeniyk genot verschaffen en dat, waar ter wereld men ook moge zyn, de grootste zuiuigheid dikwyls zeer t9 ver kiezen is boven zulk een treurig tydverdryf. Do drie dagen, die op zyn aankomst te Loango volgdon, gaf Victor Durnovo zich op zyn manier aan dit twyfelachtig genot over. In de beste factory koo3 hy de beste kleeren uit, die hy maar kon krygen; hy leefde buiten sporig ruim in het eenige zoogenaamde hotel, dat daar was; een huis, dat hoofdzakeiyk door scheepskapiteins werd bezocht en in stand gehouden. Hy gooide met het geld, dat hem niet toebehoorde, en verbeeldde zich, dat by nu als een gentleman leefde. Hy huurde een paard om zyn vrienden mee te bezoeken, en op den namiddag van den zesden dag stapte hy af voor de bungalow van de Gordons. Hy wist dat Maurits Gordon dien morgen was uitgegaan, om een zeer verwyderde onder- factory te bezoeken, en toch veinsde hy ver wondering, toen de knecht hem dat zeide. „En juffrouw Gordon," hernam hy, met zyn ryzweep op de punt van zyn laars tik kende, „is die thuis „Ja, mynheerl" Eenige oogenblikken later trad Jocelyn de kamer binnen, waar hy haar stond te wachten met een verhit gelaat, terwyl het hart hem steeds meer in de schoenen begon te zinken. De heele kamer was dan ook wel geschikt om hem op zyn eigeniyke plaats te zetten. Toen hy do oogen op Jocelyn sloeg, die daar voor hem stond in haar echt Saksische, be- tooverende schoonheid, schepte hy moed, want zy scheen biy te wezen hem te zien. „Ik dacht dat u alweer naar de expeditie waart teruggekeerd?" zeide zy. En Victor Durnovo veranderde in zyn grenzenlooze verwaandheid dit „dacht" in „vreesde." „Neen, dan was ik u toch eerst goeden dag komen zeggen," antwoordde hy. En om eens goed te toonen hoe byzonder op zyn gemak hy zich gevoelde, nam hy, zonder een uitnoodiging daartoe af te wachten, een stoel, ging zitten, tikte zoo nu en dan met zyn zweep op zyn laars en wierp al dien tyd tersluiks bewonderende blikken op haar. „En wanneer denkt u te gaan?" vroeg zy, met een nauw merkbare verandering in haar toon, welke niet scheen door te dringen in dat harde brein. „Ik denk wel over een dag of wat, maar u zult het wel van my hooren; wees daar niet bang voor." Victor Durnovo strekte de boenen behaagiyk uit, net of hy thuis was, maar Jocelyn ging niet zitten. Integendeel, zy bleef maar altyd, blykbaar met opzet, staan. „Is Maurits uit?" vroeg hy. „Ja. „En heeft hy u zoo alleen gelaten vroeg hy op een half badineerenden toon, die wel op een kouden steen scheen te vallen. „Ik ben er aan gewoon, dat hy my alleen laat," antwoordde zy ernstig. „Dat vind ik niet goed." Zy keek hem verwonderd, strak aan, en hy voelde zich een weinig minder op zyn gemak. „Wel, ziet u," zei hy, zich verontschul digende en in zyn stoel draaiende, terwyl hy zyn zweep liet rusten, „een mensch stelt natuuriyk belang in alles wat zyn vrienden aangaat. U en Maurits zyt toch de beste vrienden, die ik in Loango hebl Daar spreek ik met Maurits zoo dikwyls over. Wy vormen, om zoo te zeggen, een Engelsch garnizoen. Die negers vertrouw ik geen zier." „Misschien begrypt u ze niet?" merkte zy zacht aan. Zy ging zoo ver mogeiyk van hem afstaan. Haar afkeer van zyn persoon nam van oogen- blik tot oogenblik toe. „Ik geloof niet, dat Maurits dit zou toe stemmen," zeide hy, met groote zelfingenomen heid lachende. Zy kromp inééD, toen hy op zoo'n gemeen- zamen toon van haar broeder sprak, wat misschien wel met opzet geschiedde, en haar vrees voor dien man kwam met vernieuwde kracht weer boven. „Ik geloof niet," ging hy voort, „dat Maurits myn nietige persoonlykheid zoo laag stelt als u." Zy lachte even, heel zenuwachtig. „Maurits spreekt altyd met dankbaarheid over u," zei ze. „Tot doove ooren zeker? Ja, hy heeft wel reden om my dankbaar te zyneigeniyk moest ik dat zoo niet zeggen. Ik heb hem hier op de kust menig mooi zaakje aan de hand ge daan, en als ik wil, kan ik hem ook deel geven in deze nieuwe onderneming. Het is er een van belangin heel korten tyd zou hy een man van fortuin kunnen zyn." Hy stond van zyn stoel op, liep dwars door de kamer heen en regelrecht op de sofa toe, waar zy was gaan zitten. Daar liet hy zich neervallen en weldra rustte zyn arm op den rug van de sofa, heel dicht by haar. In de andere hand hield hy zyn ryzweep en begon daarmee den rok aan te raken van haar kleedje, dat op den vloer tot byna voor zyn voeten lag uitgebreid. „Zoudt u gaarne zien, dat hy er in kwam?" vroeg hy en keek haar tersluiks veelbeteeke- nend aan. „Het zou jammer wezen zoo'n kans voorby te laten gaan. Op 't oogenblik zyn zyne vooruitzichten niet schitterend, weet u." Gejaagd keek zy om zich heen. Zy zat in gesloten in een hoek en kon onmogeiyk op staan zonder gevaar te loopen, dat hy haar woorden toevoegde, die zy niet wenschte te hooren. Toch boog zy een weinig voorover en trok bedaard haar kleedjo naar zich toe, zoodat zyn zweep het niet meer raakte, wat op zyn manier een vriendelykheid scheen te zyn. „En laat hy zyn kans voorbygaan?" vroeg zy. „Neen, maar u wel." Er kwam gloed in haar oogen, zy stond van haar plaats op, ging midden in de kamer staan en keek hem strak in 't gezicht. „Ik zou niet weten, wat ik daarmede te maken zou kunnen hebben," hernam zy, „ik weet niets vau de zaken van Maurits af en nog minder van de zaken zyner vrienden." „Laat my het u dan eens vertellen, Jocelyn of juffrouw Gordon, als u dat liever hoort - spoedig, eer hy vertrekt, zult u meer hooron van een vriend, waarmee hy zaken doet. Ik heb Maurits min of meer in myn macht en het ligt aan u Op dit oogenblik viel er een schaduw op den grond der veranda en geen seconde later trad Meredith bedaard do kamer binnen. „Jongmonsch," zei hy op theatralon toon tot zichzelf, „ga maar door deze glazondeur." Daarop ging hy op een heel anderen tooD, zich tot Jocelyn richtende, voort: „Neem me niet kwaiyk, dat ik zoo zonder complimenten binnenkom, maar de meid vertelde my, dat u in de veranda waart met mynheer Durnovo en Nu wendde hy zich tot den kleurling. „En Durnovo is de man, dien ik zoek." Hy drukte met klom op ieder zyner woorden. Durnovo hield de rechterhand in den zak van zyn jasje. Toen Meredith hem naderde, om hem te groeten, trok hy haar langzaam te voorschyn en stak hem die toe. Er flikkerde haat in zyn oogen, toon Jack Merodith hem met overdreven beleefdheid begroette. Deze keek eerst Durnovo aan en vestigde toen een half spottenden, half cynischen blik op don zak in diens jas, waaruit het handvatsel van een pistool even te voorschyn kwam. Wordt vervolgd,)

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 1