N°. 10892 Woensdag 3S Augustus. A". 1895 (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. LEIDSCH 1) A PtBT. A T) PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandeni f 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommerg 0-05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassoeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. OlUciëele Keunisgevingen. Inkomstenbelasting 1895. Burgemeester en Wethouders van Leidon brengon in beriinoiiDg dat met 31 Aug. e. k. de tweede termijn vervalt van de iDUomstoobola-tiug en dat alzoo op don leten September e k. minötfDS twoo zesde gedeelten van den ainelag mooten zijn voldaan. L'elar gbebbenden we rden mitsdien uitgenoodigd om ter voorkoming van vervolgingskostou, tot de betalmg van het verschuldigde ten kantore vaD den gemeente-ontvanger ovor te gaan. Bargemeesttr en Wethonders voornoemd. Leiden, H. C. JOTA, Wetb., lo.-Euigem. 26 Aug. 189ü. E. KIST, Secretarie. Leiden, 27 Augustns. 's Rijks E hnograpbi?ch Museum alhier hoeft van den hoer II. A. L. Namp, as6ist nt- i resident der Oosterdislricten, het navolgence voorwerp, herkomstig van Celebes, ten ge echenke ontvangen, geïnventariseerd als serie 1008a: Een compleet weeftoestel. Aan den schenker is de dank der Regeering betuigd. Op het drietal voor predikant by de Gereformeerde gemeente B te Leeuwarden komt voor de heer R. J. W. Rudolph, te Leiden. Op de aanbeveling van hoofd der gemeente- i bewaarschool te Middelburg komen voor de r dames Aalber.s, te Leiden, Visser, te Leeuwar den, en Giel, te Nijmegen. Er bestaat golegenheid tot verzending der I correspondentie naar Nederl.-Oost Indiö (met :v uitzondering van Atjeh en Padang), door j middel van bet stoomschip „Soembing", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore alhier moeten de brieven, enz. uiterlijk Vrijdag avond om 10 40 bezorgd zijn. Do wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. To Hillegom is een adresbeweging be gonnen ten gun-ste van do verpliatsing van hot station Venenburg naar de Beek, waar door een station Hillogom op een halt uur afstands van het dorp zou worden ingesteld. Z. D. H. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Bergs henhoek den I weleerw. heer J. F. G. Baedo; tot pas! oor to Edam den weleorw. heer A. Schouten, thans kapelaan te Amsterdam (II. Nicolaas binnen de veste); tot kapelaan to Hillegom don weleerw. heer J. J. A. M. Fernantzen; tot kapelaan te Schipluiden den weleerw. heer G. Moerland; tot kapelaan te Wassenaar den weleerw. hoer H. M. D. Hrllebrekers tot kapelaan te 'a Gravenhage (H. Jarobus) don weleerw. hec-r B. F. De Jong; tot kapelaan t3 Oigstgeest den weleerw. heer Th. J. F. B?rgansius en tot kripelaan to Leimuiden den weleer.v. heer H. J. Pdlen. Do laatste vier weleerw. heeren zijn 15 Augustus 11. tot priester gewijd. Aan den heer J. F. Sluiter, prod, bij de Gereformeerde Kerk te Boskoop, is op zyn verzoek tegen 1 October eervol emeritaat verleend. Bij de Ned.-Herv. gemeente te Aalsmeer is beroepen ds. D. Ozinga, to Wytkel. Heden is het juist dertig jaren geleden dat dr. A. Drost, Dz. de oudste predikant bij de Ned Ilerv. gemeente te Delft, zijn dierst- werk aldaar aanving. Na op 19 Augustus 1860 het pre ikambt te hebben aanvaard, verwisselde hy viar jaren daarna zyn eerste standplaats Ravenswaay met Hazerswoude, van waar by in 1865 naar Delft werd be roepen. Het gevolg van Hare Majesteiten de Koningin en do Koningin-Regentes by Haar bezoek aan Overysel en Drente in September, zal bestaan uit: baronesso Van Hardenbroek van 's Heeraartsberg en Bergambacht, geboren gravin Van Limburg Stirum, grootmeesteres van H re Majesteit de Koningin-Regentes jonkvrouwe F. L. H. Van de Poll, sur inton- dante der opvoeding van Hare Majesteit de Kor.ingin; A. J. Juckema Van Burmann, baronesse Rengers, Hofdame van Hare Majes teit de Koningin RegentesMiss Saxton Winter, Engelsche gouvernante van Hare Majesteit de Koningin; mevrouw Krensler, Lectrice van Haro Majesteit do Koningin- Regentes; K. J. G. baron Van Hardenbroek van 's-Heeraartsberg en Bergambacht, opper kamerheer van Hare Majesteit de Koningin jbr. mr. P. H. Gevers Deynoot, directeur van het Kabinet der Koningin; J. E. N. baron Sirtema Van Grovestins, luit. kolonel, adju dant van Hare Majesteit de KoninginH. W. J. E. baron Taets Van Amerongen, kamerheer van Haro Majesteit de Koningin; jhr. S. M. S. De Ranitz, kamerheer van Hare Majes teit de Koningin, particulier secretaris van Hare Majesteit de Koningin-Regentes; C. A. baron B:ntinck, adjudant i. b. d. en 1ste stalmeester van Haro Majesteit de Koningin; jbr. C. L. Van Suchtelen van de Haare, 1ste luitenant, ordonnance officier van Hare Majes teit do Kon ngin. Het hoofdbestuur der Vereeniging voor vrouwenkiesrecht, gevestigd te AmsterJam, goedgekeurd by K. B. van 1 Aug. 1894, heeft aan de leden van de Tweedo Kamer der Stattn-Generaal dringend verzocht om aan het kieswet-ontwerp-Van Houten hun steun niet te geven, tenzy het woord man nelijk; uit de artt. 1, 10, 11, 12, 13, 22, 56, 98 en 125 van dit ontwerp worde verwyderd, en tevens de 1ste en 3de zinsnede uit de 2do al. van 2 worde weggelaten. Volgens den Haagschon kroniekschry vrr van de „N. Gion. Ct." is heel du minister raad te pas gekomen by de quaestie der promotie van kapitein Seret, lid van de Tweede Kamer, en is H. M., die lang heeft geweigerd een a voordracht goed te keuren, waai in dozo op non-acliviteit gestolde officier werd gepas seerd, ten slotte voor den aandrang der Ro- geering gezwicht. Hy acht bet echtor aan geen twijfel onderhevig, of wy krygen nu een tweede zaak Land in de Tweede Kamer. Het Britsch en buitenlandsch bybel genootschap, zoo meldt bet jaarverslag van het Nederlandsch hulpcomité, verspreidde van 1 Mei 1894 tot 1 Mei 1S95 over de geheelo wereld 3,837,000 exemplaren van geheelo t.ybels en gedeelten er van. Dat is 200,000 meer dan in bet voorlaatste jaar. In België werden 34,468 exemplaren geplaatst, in Spanje 64,835, in Italië 189,653, in Japan 114,000 en in China 2S9,000. Afrika's biDnenlan-Jen en Abessiniö worden door de colporteurs bezocht. Aan den Congo is bet geheele N. T. in handen der gansche bevolking. Dit jiar werden 28,264 geheele by bels meer verkocht dan in 't vorige. Honderd vertalingen en revisies werden ter hand genomen, waar onder 12 goheel nieuw. In 1894 werd door hot Nederlandsch comité f 1281.52 ontvangen. De schrijver der „Haagsche Sprokke lingen" in liet „Utr. Dol." meldt dat tr iets aanstaande is, dat voor een aantal Hage naars niet zonder belang is. Aan het plebisciet der leden van do „Witte" zal nl., naar hy vernam, een voorstel van bet bestuur dier sociëteit worden onderworpen, om het ledental met 500 uit te breiden. Een genereuse maat regel Want wordt daartoe besloten, dan komen onverwachts een paar doz\jn candi daten in ballotage, die meenden nog eenige jaren te moeten wachten alvorens z\j het heiligdom mogen betreden, daar men tegen woordig zoowat tien jaren op do candidaten- lyst moet staan, vóór men voor h-.t gewoon lidmaatschap aan de beurt komt. Maar van dio 500 candidatc-n zyn verreweg de meeste nu als „temporair lid," voorloopig toege laten, een voorrecht, dat ieder, die van buiten te 's Gravenhage „einwandert", heeft bovon stadgenooten, dis niet voor temporaliteit in aanmerking kunnen komen. En nademaal nu een temporair lid f 60 contribute betaalt, en een gewoon lid van de nieuwste formatie slechts f 48, zal do inlyving van oen 500-tal nieuwe leden dus aan de sociëteitskas op een verdes van circa f 6000 'sjaars te staan komen. Maar de „Witte" is ryk genoeg om zich de weelde van zulk eene liberaliteit te veroorloven; zy weet niet wat zo met hare overschotten moet doen, en kan dus best dezen maatregel nemen, nu men blykbaar niet wil overgaan tot eene verlaging van do contributies. A n de Tweodo Kamer is ingediend eon wetsontwerp tot verandering van de grens tusschen do gemeente Utrecht eenerzjjds on de gemeenten De Bilt, Jutfaas en Oudenrijn anderzijds. Een door een aantal gezinnen bewoonde strook grond, tot de gemeente De Bilt behoo- rende, wordt aan de gemeente Utrecht toe gevoegd, omdat zo oDmiddellyk aansluit aan eon allengs bebouwde buurt van Utrecht. Het fort Vosseg.it wordt daardoor in zfin geheel tot de gemeente Utrecht gebracht. De onmiddellijke aanleiding tot het ter hand nemen der ontworpen grensverandering ligt in de uitbreiding der gemeente Utrecht naar de zyde van het Merwodekanaal; Utrecht zal aan Oudenrijn en Jutfaas afstaan de stukken grond, aan do westzijde van het kanaal gelegen, en het tenein ten oosten van het kanaal tot aan den Vaartschen Rfin wordt by Utrecht gevoegd. Do wateroppervlakte van bet kanaal on van den Vaartschen Rijn wordt daarbij tot hefc g&bied van Utrecht gebracht. Tot leera&r in de Nedirlandsche taal on letterkunde bfi het middelbaar onderwijs to Nymegen is benoemd de heer M. A. P. C. Poelhokko, te Amsterdam. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer S. Dobry naar Amsterdam, is door kiesgerechtigde leden der Waalsche kerk te Haarlem het navolgende drietal van predikanten opgemaakt: prof. P. J. Muller, te Amster 'am, August Berthó. predikant to Saint-Voy (Fr.mkryk), Ei. Chris tni, id. te Canterbury (Engeland). Gisternamiddag to vyf uren arriveerde ti Apeldoorn de hertogin van Albany met tw e kioderen en prinses E isabeth van "Waldeck- Pyrmont, zuster van de K0r.1ngin-R9ger.tes. De beide Koninginnen haal Jen de familieleden van het station af. De forensenquaestie komt ook te Utrecht aan de ordo. De heer jhr. H. J. M. Van Asch van Wijck is te Woudenberg gaan wonenen doot to Utrecht zijn zaken, en vraagt nu 8 maanden, afschrijving van de inkomsten belasting. Hoewel met leedwezen, dat de wtt geen andere uitlegging toelaat, adviseert een commissie, bestaande uit drie soherpzinnige juristen, Mei vil van Lijnden, Dubois en Van Bolhuis, dat op bet verzoek gunstig behoort te worden beschikt. Deze zaak komt eerst in behandeling als de nieuwe leden van den Raad zitting genomen zullen hebben. Do minister van oorlog brengt, ten ver volge op do aankonoiging, opgenomen in de „Staatscourant" van Z011 lag 25 en Maandag 26 dez-r, ter kennis van belanghobbmden, dat aLnog in aanmerking komt voor toelating als cadot by de Koninklyke Militaire Academie te Breda, met bestemming om te worden opgeleid voor den dienst der infanterio hier te lande, J. II. G. Kappelhoff. By koninklijk besluit is bonoemd tot vertegenwoordiger dor Regeering op het den 2den Sept. a. s. te Brussel, onder bescherming der Belgische regeering, te houden internationale congres tot bespreking van vraagpunten, in verband mot levensverzekering, den lieer M. Henriojuez Pimontel, adviseur voor de levens verzekeringen bij bet departement van binnen landsche zaken te 's Gravenhage. De minister van marine heoft lo den luit. ter zee 1ste kl G. C. D. baron Van Hardenbroek, die der 2de kl. L. Hamming, W. F. Van Erp Taalman Kip en J. R. Van Osselen, den off. van goz. 1ste kl. I. J. Van den Berg, denoff. van udm. 2do kl. J. M. Tromp en de lsto luits. der mariniers J. C. Schraver en C. Van Borselen, alLn dienende aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Buffel" (tydelyk logomentschip), met 27 dezer over geplaatst aan boord van Hr. Ms logement- schip „Van Galen", eerstgenoemde als oerste officier en den lsten luit. Schraver als com mandant va<| het ingescheepte detachement mariniers; 2o. den luit. ter zee 2de kl. G L. 't Hooft, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, met 3 S pt. a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 2do kl. M. H. Halowijn. Hot stoomschip „Prins Willem II," van West-Indië naar Amsterdam, passeerde 26 Aug. Ouessant; de „Prins Willem III" ver trok 24 Aug. van Nieuw-York naar Wesl- Indie; de „Smero9" arriveerdo 26 Aug. van Rotterdam te Batavia; de „Telemachus", van Batavia naar Ampler lam, passo r 10 26 Aug. Do er; de „Maasdam", van Ni uv-Yoik naar Rotterdam, passeerde 26 Aug Prawlepoint; de „Prins Ut n rik", van Batavia naar Amsler- aip, anivdrrje 26 Aug. te Suez; de „Prinses Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 26 Aug. Kaap St.-Vinjenl. -'—De gewone audiëntie van den minister van kolonién zal op Vrydag 30 dezer niet plaats hebben. By koninkiyk besluit is aan den eervol oitslagen eersten machinist bij 'b Rijks werf tWillemsoord H. Brautigam, met ingang van 1 Juli jl., een pensioen verleend van/~736. Met ingang van 1 Sopt. a. s.lo. de kapt.- luit. ter zee W. A. Cambier, op pensioen ge steld en hom toegekend: a. een pensioen van f 1800 'sjaars, en b. eene verbooging van dat pensioen, ingevolge art. 1, c. der wet Van 1 April 1875, van f 900 'sjaars; 2o. be vorderd: tot kapt. luit. ter zoo, de luit. ter zee lste kl. W. Allirol, en tot luit. ter zee lsto kl., de luit ter zee 2de kl. E. Goenen. Verleend een pensioen van f 542 aan A. Ch. J. De Bruge, laatstelijk commies lste kl. by 's Ryks belastingen. Benoemd by den provincialen staf, tot luit.- kol. do majoor A. J. 11. Do Vrede, van dien staf, prov.-adj. in Noord-Brabant; bij hot wapen der inf., tot eereton luitde tweede luit. W. S.herpenhuyzen, van het wapen, gedetacheerd by het leger in Ned.-Indiö; by htt lsto rog., lot majoor, de kapt. N. M. La Fontyn, van het 3de reg.tot kapt., de eersto luit. G. Blaauw, van het reg. gren. en jagers; by het 2de reg, tot kol. comm. van hot corps, de luit. kol. J. N. Roelants, van den staf dor inf, toegevoegd aan don inspecteur van het wapen; tot luit-kol., de majoor B. R. F. Van Vlymen, van het wapen, thans op non-acti viteit als lid van de Tweedo Kamer tot majoor, de kapt. T. G. Koppen, adjudant van hot 8sto reg.; tot kapt. de lste luit. If. Verkouteren, van hot reg. gren. en jagers; tot 1st en luit., de tweede luits. P. H. Soetens er C. M. A. Quack, beiden van het corps; by het 3de reg. tot kol. a la suito van het corps, de luit.-kol. J. T. T. C. Van Dam van Issolt, van het lste regt. tot kapt. de eerste luit. P. J. Geill, van het corps; tot eerston luit. do twoede luit. J. H. Brackmann van de Water, van het corps, by het 5de reg., tot eersten luit. do tweedo luit. J. H. Makkink, van het corps; by het 6de reg., tot kapt., de eerste luit. E. F. W. C. Wvsterbaen Schmidt, van het corps, gedeta cheerd b(j het logtr in Ned.-Indiö; by het 7de reg., tot kol., comm. van het corps, do liiit.-kol. J. L. De Bock, van het reg. gren. en jagers; tot kapt., de eerste luit. E. C. Okhuyzen, van het 8ste reg., en de eerste luit.-adj. M. W. De Vries, van het corps; tot eersten luit. de tweede luit. A. P. Louman, van hot corps; by het 8sto reg. tot luit.-kol. de majoors G. J. D. A. Riesz, van het 4do reg., en K. A. Pfeiffer, van het corps; tot eersten luit. de twoede luit. J. W. Gefken, van het corps. Aan den gep. kapt. der inf. van het lcgor in Ned.-Iudiö, P. L A. Collard, alsnog ver leend de titulaire rang van majoor. lET'e'o.ille "toio.. Met scherpe wapenen. 81) „Ik dacht dat u graag eens zoudt hoorer, dat hij gezond is," hernam zy zacht. Zy was bezig hot adres van den brief to lezen, en weer zag hy dien ernstigen blik, dio bom ongerust maakte om redenen, dio hy zelf het best kende. „Hot is wel vriendeiyk van u, dat u my de kruimpjes van uw rijk voorziene tafel wilt toewerpen. Ik ben bly te hooren, dat hy wèl is. Zoon lango brief moet een waar onthaal voor u zyn." Zy dacht aan de druiven, waar men niet bij kon, maar zweeg. Het was dit jaar voor dames de mode losse jacquetjes to dragen met een coquet zakje aan iederen kant. Millicent droeg er zoo een, en nu bemerkte zy opeens, dat Sir John meer dan eens veelbeteekonend naar haar linkerhand keek, die zy toevallig in dat zakje hield. Ook wilde het toeval, dat do brief van Guy Oscard juist in dat zakje zat. Zy trok baar hand terug en verschoot oven van kleur, toen zy bemerkte, dat de punt van de enveloppe er uit stak. „My dunkt," hernam Sir John schertsend, „dat u op dit oogenblik een autoriteit van belang zult zyn in Afrikaansche zaken?" Hy had zoo volkomen den conversatietoon getroffen en alles klonk zoo onschuldig, dat het niet noodig oordeelde daar iets achter te zotken. Zy gevoelde zich verruimd by de gedachte, dat de beide mannen, die op dezelfde plek beland waren, zoo good met elkandar opschoten. Blykbaar kon zy er op vertrouwen, dut Guy Oscard zyn woord zou ge3tand doen, en Jack Meredith was er de man niet naar om vertrouwen te vragen of te schenken. „Hy vertelt me niet vec-1 van Afrika," ging ze voort, vast besloten om voet by stuk te houden. Zy was immers met Jack Meredith geëngageerd en zou zyn vrouw worden; of Sir John dit feit nu verkoos te erkennen of niet, dat was tot daaraan toe, maar zy zou l iet toelateD, dat het onderwerp zoo stil werd op zy-gezet. „Natuurlyk hy heeft zeker heelwat te vertellen van zichzelf en zyn vooruitzichten." „Ja, en die vooruitzichten zyn niet zoo hopeloos, als u wel schynt te denken." „Myn lieve Miss Chyne," protesteerde Sir JohD, „ik weet niets van zyn vooruitzichten dan het feit, dat, wanneer ik eens dit tooneel zal hebben verlaten, hy in het bezit zal treden van myn titel, zooals die is, en van myn bezittingen, zooals die zyn." „Dan heeft u al weinig vertrouwen in het werk, dat hy in Afrika op touw zet?" „Niet het minste! Ik wist zelfs niet, dat hy er over dacht te gaan werken. Ik hoop maar, dat het geen handenarbeid zal zyn zyn nagels zouden daardoor wel eens leeiyk kunnen worden. Ik voel niets voor een gentlemaD, die zich verbeeldt dat handenarbeid met zyn positie in de maatschappy is overeen te brengen. Enfin, als by maar niet in Engeland de band aan den ploeg slaat 1 Staat er in de Schrift niet zoo iets van een man, die de hand aan den ploeg sloeg zonder om te zien? Als Jack eenig werk van dio soort onderneemt, dan zal hij, hoop ik, 'oegrypen, dat hy zyn positie in de maatschappy opgeeft." „Hy loopt niet achter den ploeg dat kan ik u verzekeren." „Ik ben bl(j, dat te hooren! Dan verkoopt hy zeker gedrukte katoentjes aan de inboor lingen, of ruilt bewerkt metaal in tegen ivoor een verheven beroep! Maar hy doet onder vinding op en als ik me niet vergis, denkt by fortuin te maken l" Toevallig bad Jack Meredith juist in den brief, dien Millicent in de hand bield, die hoop uitgesproken. „Hy is vol moed," stemde zy toe. „Natuurlyk natuurlyk! Ontmoedig hem vooral niet, als u tyd vindt om hem te acbry ven. Maar, onder ods gezegd, myn lieve Miss Chyne, men maakt nu eenmaal geen fortuin in Afrika. Ik ben een oud man en heb eenige onder vinding van de wereld. Diit gedeelte er van, dat Afrika heet, is nu eenmaal de plaats niet, waar men fortuin maakt. Het lykt op Iridië als kryt op kaas; excuseer die platte vergeiyking." Het gezicht van Millicent werd heel lang. „Maar sommige monschen hebben daar toch fortuin gemaakt?" „Ja, in slaven! maar die interessante handel is nu eenmaal uit. Enfin, zoolang myn zoon daar nu gezond mag biyven, dienen we, zou ik zeggen, dankbaar te zyn, dat hy met eere werkzaam is." Al sprekende stond by op. „Kijk eens," ging by voort, „daar komt uw lieve vriend de baron aan met de be- noodigdheden voor „lawn-tennis." Het is vreemd, dat onze heeren het maar niet zoo ver kunnen brengen, dat zy hun lust voor „lawn-tennis" bedwingen tot den namiddag." Zóó sprekende, ging hy heen, en de baron kwam weldra tot het besluit, dat er iets was, dat de bekoorlyke Miss Chyne „contra- riëerde." In waarheid was Millicent bitter teleurgesteld. Nooit had zy aan de mogeiyk- heid gedacht, van het oogenblik af, dat zy Jacks brieven, die van loven en kracht ge tuigden, ontving, dat hy wel eens niet zou kunnen slagen. Sir John Meredith was een man, aan wiens woorden men gewicht hechtte, omdat hy een oud man was, met een nog volkomen helder hoofd en een ondervinding van het loven, die men niet licht kon over schatten. De man is d&n eerst in volle kracht, als by aan een ryke ervaring een helderen, scherpen blik paart. Millicent Chyne had zich met achoone droomen in slaap gewiegd, had vastgesteld dat Jack Meredith zou slagen en binnen weinige maanden ryk en gezond zou wederkeeren. Nu had Sir John twyfel by haar gewekt en het kostte haar moeite zyn woor den licht te tellen. Byna bad zy den brief van Guy Oscard vergoten. Op dien grooten afstand was de invloed van Jack Meredith op haar leven veel sterker dan die van Oscard. Terwyi zij op het terras zat en met den baron coquetteerde, bestormden haar allerlei gedachten, haar positie betreffende. Zy was, zoo redeneerde zy by zicbzelve, niet met Guy Oscard geëngageerd. Als hy soms in een onbewaakt oogenblik van zoo iots een woord tegen Jack mocht reppen, zou het haar ge- makkeiyk vallen zyn bewering met warmte te weerleggen. Maar in haar hart was zy volkomen zeker van Guy Oscard. Een van de leelykste trekken in hot karakter van een ontrouwe vrouw is, dat zy zoo gemak- keiyk rekent op de goede trouw van de mannen. XVII. In 't geniep. De Bchuldigo vergeeft Dooit. Victor Durnovo toefde nog altyd te Loango. Tegenover allen, die er belang of ook geen belang in stelden, had hy bet druk met allerlei verontschuldigingen, welke hom de expeditlo deden uitstelleD, die te Msala gereed was en op hom wachtte. Het was aan de kust reeds een publiek geheim, dat een procte handels- expeditie de Ogowe zou opvaren, diep in Cenlraal-Afrika zou doordringen en daar schatten zou vinden. Durnovo zelf had roed9 vroeger naam weten te maken. Hy was al bekend als een van de grootste ivoorhandelaars aan de kust; als een man, die bestand was tegen de overgroote gevaren, welke bet klimaat meebracht, tegen wien niemand was opge wassen. Niemand was betor dan hy met het binnenland bekendzyn geaag over de inboor lingen was spreekwoordelyk. Daarom ver wachtte men groote dingen van bem. Men zag tegen hem op en betoonde hem in Loango een eerbiedige voorkomendheid, zooals alleen aan hen wordt bewezen, die onmeteiyko ryk- dommen in het verschiet hebben. {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 1