TAFELWATER FRITS, Ojsiitm Vrpilie Moowt Kindermanns Gasgloeilicht, I Fransche Korsetten. GOUDEN MEDAILLE op de HOLLAND!A-BRON te HAARLEM. oculiini ïriiwillip Mnim, Uitsluitend verkrijgbaar in JUiXG's Sigarenmagazijn, BEUZEMAKER Co., Wereld-Tentoonstelling te Amsterdam en die voor Voeding en Hygiëne te Genève: Openbare Verkooping VRIJWILLIGE VERKOOPING, Stoomfabriek Openbare Verkooping, HNTiouixve 2'b-Cents-Sig:aar, Vorstenlandendek. NOORDEINDE 49. J. L. CREIJGHTON, Aalmarkt 25, Leiden, heeThomson Te koop gevraagd: Aanbesteding. AAN TE BESTEDEN: o Cognac fin P>ois.= Moeders Eene Studie over het Corset en de gezondheid der Vrouw. 5671 16 Feuilleton. De Notaris FRIJLINCK, te Warmond, zal op Woensdag 28 Augustus 1895, des voor- middags te 10 uren, ten huize van den Heer RUBENKAMP en in hot Koffiehuis „Welte- vreJen" in de Leidsche Buurt, onder O^gst- geest, OM CONTANT GELD, publiek VER- HOOPK\: Dlcuhllnlre Goederen, waaronder Canapó's, Speel-, Nacht- en andere Tafbis, Stoelen met zittingen, Circuleer- en Keuken- Fornuizen, Klok, Bloemvazen, enzoovoorts, Calèche voor 2 paarden, Jachtwagen met por tieren, Bad met koperen Kachel, 2 Hand brandspuiten, Kopièerpers, eenige oude wapens, Stalgereedschap en hetgeen verder te voor schijn zal worden gebracht. Te bezichtigen 's morgens vóór do ver Looping. 5641 18 in het Logement „Het Hof van Holland", ten huize van den Heer A. VAN RAAL VAN KONIJNEN BURG, te Noordwjjk, by opbod Dingdag 3 September 1805, bij afslag Dinsdag ÏO §eptembcr 1895, des voor- middags te elf uren, ten ovorstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Lei den, van: De in 1886 geheel nieuwgebouwde en naar de laatste tiscben ingerichte FABRIEK van Verduurzaamde Levensmiddelen, genaamd „Anna," gelegen onder Noord wyk, naby het station Piet Gfizonbrug on naby de afvaart- plaats voor Stoombooten, met al de daarby behoorende Machinerieën, losse en vaste werk tuigen en daaraan gelogen Tool- on Warmoe ziersgronden (waaronder 1 hectare uitste kende Aspergevdlden), samen tor grootte van 2 hectaren, 52 aren, 31 centiaron. To zien op alle werkdagen van 10-12 en van 2-4 uren. To aanvaardon l»y de betaling der kooppen ningon, welke uiterlyk 1 November 1895 moet geschieden. 5225 41 Het perceel Is zeer uitvoerig omschre ven bij gedrukte biljetten, verkiygbaar by voornoemden Notaris. Meerdero inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voorno nnden Notaris Mr. COE BERGH, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle workdagen van 10 tot 2 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. in het Notarishuis aan Don Burg te Lei lm, by opbod op Zaterdag 31 Augustus, by afslag op Zaterdag 7 S-ptember 1895, telkens dos avonds te holf«cl»f, ten overslaan van J. F. MEINERS, Notaris te Leidon, van: E no party uitmuntend WEILAND, gelegen in den Kleinen Stadspolder, onder de gemeente Leiderdorp, oven buiten do Maropoort der stad Leiden, achter de Bouwmanswoning „Veld zicht," met uitpad naar de Haarlemmer Trekvaart, kadastraal bekend Sectie D, Nos. 41, 45, 140, 141 en 142, te zamen groot 7.5890 hectaren. Dit perceel was verhuurd aan G. M. 11 ijl kema voor 975 's jaars en is thans tyde lyk verhuurd tot Korstmis 1895. De grondlasten belragen 54.99, het Rijnl. Bundergold 1.10 per Hectare en de polder- lasten over het afgoloopon jaar 22 945. Betaling der kooppenningon 1 October a s. To bezichtigen op aanvrage by den huurder W. J. ZWETSLOOT, Haarlemmervaart 2. Aanvaarding Kerstmis 1895. Nadere inlichting n zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Noordeindo 22, alwaar tusschen de dagen van veiling on afslag, van 9 tot 3 uren, verhoogingen kun nen worden gedaan tegen genot van één vyfdc der vorhoogsom. 5576 31 5772 24 op de Arnhemscbe Verlicbtingstentoonstelling bekroond met het Ei-rc-Diplona (Hoog.te Onderscheidiog), werd op de Wereldtentoonstelling te Amsterdam bekroond mot het Eerc- Hruis, eveneens hoogste onderscheiding. De pr(js per completen brander is slechts f netto contant, en de aparte gloeikernen Tevens groots voorraad Gasomamenton, -lantaarns, -armen, Komforen, Branders, enz. Aanleg en onderhoud van Gasleidingen. rekking van Woensdag 21 Aug. 1895. De 1ste prys van 10.— is heden gewonnen door J. KROON, Rein- wartstr., A'damde 2de prys, 10 Mej. VAN DIJK, Egelantiersgracht 5, A'aam; de 3de prys, f5. Wed. T. S. VISSER, Barendsplein 1, A'dam. lederen Woensdag te 2 uren verloting, voor ieder toegankelijk: Kloveniersburgwal 25, Amsterdam. 5780 13 een groot Pakhuis of Woonhuis met opea grond, in het Zuideiyk gedeelte dezer gemeente. 5732 9 Brieven franco onder letter Z IVo. 336 met opgave der ligging, juiste grootteen prijs worden ingewacht aan KOOYKER's Centraal- Advertentie Bureau, Nieuwe Ryn 16. De Architect P. J. HOUTZAGERS is voor nemens, namens zyn principaal, op Dinsdag 3 September a. s., des voorm. te ll'/2 uur, in het Logement „De (Groote) Vink", by Leiden, Het houwen van veertien Bur gerwoningen aan de ^.-NIcoIaas- brug te Voorschoten, met eenïge daarmecln verband staande werken Bestek mot teekeningen is tegen betaling van f 1.— per ex. verkrijgbaar by den Archi tect voornoemd, Van Wyckskade 9, te Utrecht, by wien ook nadere inlichtingen te bekomen zyn. 5731 19 13. VISCHMARKT 13. t 1.40 de Liter. Do COGNAC FIN BOIbc van de Société Anonyme. wordt goteverd in verzegel de bemande flossciion van G Liter iuhoud, voorzien van het attest van Dr. P. F. VAN HAMEL HOOS Proeffleach a 1 1 30. Uitaluiteud verkrijgbaar bij: J. r. 6AS9E, Lelden. Voor Zooeven verschenen: Prijs f (MB. ÜYIet 3 afbeel dingen, lammMiQ co., L'ifei. Uekroond niet Ge Het uit de Dit Bronwater, volkomen vrij van ijzer en organische stoffen, overtreft elk ander Mineraal-Tafelwater door zijn aangenamen smaak en groot gehalte aan digestie-bevorderende zouten. 54S0 46 Met scherpe wapenen. 80) Guy Oscard lachto ovon minachtend, maar die lach zei meer dan hy onder woorden had kunnen brongen. „En wat moöten wy doen?" ging hy voort. „Niets. In do bo?ken zouden de menschen do deugd gaan voorstellen en Durnovo met zyn heel3 ondernoming laten schieten; maar hot is veel practischer, dat wy hem zoo good on zoo kwaad als het kan gebruiken. Dat is nu eenmaal verstandig on eebt „fin de siècle." Wy kunnen hem niet missen." Guy Oacard was weer, onder don invloed der nicotine, in een bespiogelendo stemming. „Bah!" bromde by. „Het walgt me eigen- ïyk. Ik heb or oen hekel aan met lafaards om to gaanl" „En ik met gekken 1 Voor 't dageiyksch gebruik heb ik dan nog liever oen lafaard dan oan gek." „Ja, daar is wol wat van aan. Toch zou ik van de he le ziak de brui geven, als...." „Ik dito," antwoordde Jack, met oen ruk zich in zyn stosl omdraaiende, „als" Oscard lachte en bleef luisteren. „Als ik maar kon," ging Jack voort. „Maar ik voel me min of moer verplicht door to zetten. Zoo'n goede kans doet zich niet iedoren dag voor; ik mag die niet laten voorbflgaan; om je de waarheid te zeggen, beloofde ik iemand, wier naam ik liever niet noem, dat ik geld zou gaan maken, om haar een leven te bezorgen, zooals zy dat gewoon is, dank zy haar peetoom, enzenzen nu moet ik gold maken." „Wel, zoo is het met my ook gesteld," hernam Oscard, een beetje onduideiyk, omdat hy als naar gewoonte een pyp rookte met een dik mondstuk. „Zoo, dat doet me plezier; wy werken dus beiden voor hetzelfde doel." „Ja." Oscard zweeg en spande zich merk baar in om een trek tot zwygen te overwinnen, die hem zoo menigmaal scbnkkeiyk in den weg zat. „De reden, die ik gisteren opgaf, toen die Durnovo er by was, is er wel een, maar ik heb nog een andere. Ik wil graag voor eenige maanden van de baan zyn, maar ik wou toch ook graag geld maken. Ik ben zoo g09d als geëngageerd en hoop te trouwen. Nu ben ik tot de ontdekking gekomen, dat ik er lang zoo goed niet in zit, als ik meende. Do menschen vertelden my, dat ik drie duizend '8 jaars zou krygen, als de oude heer stierf, maar ik heb gemerkt, dat de lui niet zoo goed op de hoogte waren als ik dacht." „Dat is gewooniyk het geval," bracht Jack bemoedigend in het midden. „Het is nog geen twee duizend en en ze is het zoo ruim gewoon." „Och, dat zyn ze byna allemaal. Zoo is bet met myn meisje ook. Dat is leelyk genoeg." Jack Meredith leunde in zyn vouwstoel achterovor en keek in de lucht. „Natuurlyk," ging Guy voort, byzonder mededeelzaam, nu het ys eenmaal was ge broken. „Twee duizend 's jaars, dat klinkt in het Notarishuis aan den Burg aaaajtj te L~idcn« bÜ °Pbod °P Zater- asaaaldag 31 Augustus en by afslag np Zaterdag 7 S-ptember 1895, telkens des avonds te halfacht, ten overstaan van J. F. MEINERS, Notaris te Leiden, van: 1. Het nieuw gebouwde, n:o lern ingerichte HUIS, met riant uitzicht op het Plantsoen der stad Leiden, aan den Zoeterwoudschen Singel, gemerkt H No. 45, Kadastraal bekend gemeente Zoeterwoude, Sectie F, Nummer 757, groot 1 are, 88 centiaren, bevattende be neden: Vestibule, Marmeren Gang met Kasten en open Trap, Singel- en Tuinkamer en suite, beide met Kasten en Marmeren Schoorsteenmantel, Keuken met Aanrecht- bank met marmeren Blad, ruime Schuur, Voortuintje en Achtertuin. Boven: Voor kamer met Balkon, Kasten on Marmeren Schoorsteenmantel, Kabinet, Achterkamer met Serre, Kasten en Marmeren Schoorsteenmantel, Gang met Kasten en Kabinet. Verder: be schoten Zolder, Kamer met Stookplaats en Kasten en Meidenkamer. 2. Het nieuw gebouwde, modern ingerichte HUIS, naasf het vorige, onder dezelfde be kapping, gemerkt H No. 46, Kadastraal bekond gemeente Zoeterwoud", Sectie F No. 756, groot 1 aro, 66 centiaren, geheel ingericht als perceel 1. Beide perceelen hebben Ga3- en Duinwater leiding, terwyi ae Kamers voorzien zyn van gestukeerde Plafonds. - Verhuurd geweest No. 1 voor f 450, No. 2 voor f 425 per jaar. De grondlasten bedragen van No. 1 ƒ30.98 en van No. 2 30 95. Te bezichtigenDinsdags en Donderdags van 10-12 en van 2 4 uren. Aanvaarding by de betaling der kooppen ningen op 1 October a. s. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Noord einde 22, alwaar tusschen den dag van voiiing en dien van afslag, van 9 3 uren, vertioo- gingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 5577 48 in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, bij opbod op Zat rdag 31 Augustus, by afslag op Zaterdag 7 September 1895, telkens des avonds te half- aclil, ten overstaan van J. F. MEINEltS, Notaris to Leiden, van: No. i. De BOUWMANSWONING, genaamd „Veldzicht", bestaande uit Woonhuis, gemet selde Stalling voor 40 kooien, Karnhuis, zeer grooten, wèlaangelegden Tuin, Koebocht en Erf, alles gunstig gelegen aan den Haarlem merweg, onder de gemeente Leiderdorp, No. 34, naby de stad Leiden, kadastraal bekend als een noordelyk doel, ter grootte van ongeveer 17 aren, 40 centiaren, van het psrcetl Sectie D, No. 56. Het Woonhuis bevat bon oden: Mirmeren Gang, ruime Voorkamer met Schoorsteen- mant 1, Slaapkamer, Opkamer met Stookplaats, Keuken met Aanrechtbank, zeer ruim Achter huis met Koelbak, benevens drogen Kelder; boven: Gang, t wee groote Voorkamers, waar van één met Schoorsteenmantel, Slaapkamer en ruimen Zolder. Alle Kamers zyn behangen en van Kasten en verdere gtiieflykheden ruim voorzien. De zeer ruime, gemetselde Stalling, ingericht voor 40 koeien, heeft voorts zeer grooten Zolder met beschoten Kap. No. 2. Het WAGENHUIS, tovens ingericht tot PAARDEN- en KOESTAL, met VARKENS HOK en open ERF, gelegen naast perceel 1 en achter de perceelen Nos. 3 en 4, met recht van weg naar den Haarlemmerweg door de Poort en over het Erf van perceel No. 1, kadastraal bekend als een zuidelyk gedeelte, ter grootte van ongeveer 4 aren, 75 cen tiaren, van het perceel Sectie D, No. 56. No. 3. Het HUIS on ERF, gelegen alsvoren, iii ml ib ïijjii No. 33 b, Kadaster Sectio D, No. 57, groot 1 are, 16 centiaren, bevattende: Gang, flinke Voorkamer met Schoorsteenmantel, Zykamer, Keuken en Erf; voorts: Z »lder met Bedstede. No. 4. Het HUIS en ERF met SCHUUR, gelegen alsvoren, No 33 a, Kadaster Sectie D, No. 58, groot 1 are, 23 centiaren, bevattende: Gang, flinke Voorkamer met Schoorsteen, mantel, Zykaraor, Keuken cn Erf met Schuur; voorts: Zolder met 2 bedsteden. No. 5. Een HUIS en ERF aan de Veste- straat, No. 112, te Leiden, Kadaster Sectie I, No. 1807, groot 36 centiaren, bevattende: Voorkamer, Binnenkamer met Stookplaats, Bedstede en Kast, Keukentje, Plaats en Zolder. No. 6. Eon HUIS en ERF aan de Looier straat, No. IS, te Leiden, Kadaster Sectie C, No. 1332, groot 24 centiaren, bevattende: Kamer met Stookplaats, Beistede en Kelder, Plaatsje en Zolder. No. 7. Een HUIS en ERF in de Daniels- poort, No. 7, aan het Levendaal, te LeideD, Kadaster Sectie E, No. 750, groot 88 cen tiaren, bevattende: Voorkamer, Binnenkamer met Bedstede, Stookplaats en Kast, en Zolder. No. 8. Een WINKELHUIS op den besten winkelstand, aan de Haarlemmerstraat, No. 23, te Leiden, Sectie H No. 409. groot 82 cen tiaren, bevattende beneden: Ruimen Winkel, Binnenkamer met Stookplaats en Kast, Gang met Kasten, Achterkamer met Bedstede, Keuken en Plaats; boven: groote Voor kamer met Stookplaats en Kasten, Achter kamer met Stookplaats, Keuken en Slaap kamer; verder: ruimen Zolder. De perceelen 1 en 2 zyn in eigon gebruik en de overige perceelen verhuurd per week, als volgt: Nos. 3 en 4 voor f 2.25, No. 5 voor ƒ160, No. 6 voor ƒ1.-, No. 7 voor f 0.85 en No. 8 beneden voor 6 tot 31 Januari 1896 met 5 jaar optie, terwyl dit boven is verhuurd geweest voor 3.50. De perceelen 1, 8, 4, 6, 7 en 8 hebben Duinwater, perceel 8 boven ook Gasleiding. To bezichtigen de perceelen 1 4 Dinsdags en Donderdags van 9 1 uur, Nos. 5, 6 en 7 op de dagen van veiling en afslag en No. 8 de laatste twee Dinsdagen en Donderdagen vóór de veiling, van 10 2 uren. Aanvaarding by de betaling der kooppen ningen op 1 October a. 8. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Noordeinde 22, alwaar tusschen den dag van veiling en dien van afslag, van 9 tot 3 uren, verhoogin gen kunnen worden gedaan tegen genot van écn vijfde der vorhoogsom. 5358 98 in het Kofarisliafis aan Den Burg, te Leiden, by opbod Vrijdag 39 Augustus 1895, by afslag Vrij dag 6 September 1895, des vuuiinlüdagï. te 11 uren, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leilen, van: De BOUWMANSWONING, genaamd „Ket Huis ten Banken", met verschillende Woon vertrekken, Stalling voor 39 koeien, Karn molen, Varkensschuur, Koetshuis, zes-roeden- Hooiberg, twee Schuren, waarvan éón met Stalling voor 8 koeien en een paard, en éón met Dorschvloer, nog twee kleinere Schuren; voorts Tuin, Werf en diverse perceelen Wei en Hooiland, alles gelegen in den Uithoorn- schen-, Kalslager en Buitendykschen Polder, onder de gemeenten Uithoorn en Klcuw- vecn, samen groot ruim 241 hoctarea. Tc vellen In 15 perceelen, zeer ult^ voerig bij biljetten omschreven. Te zien op alle werkdagen. Betaling der kooppenningen 1 Decem ber 1895. 5352 33 Aanvaarding: do Landeryen Kerstmis 1895, de Woning c. a. op 1 Mel 1896. Meerdero inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris COE BERGH, alwaar tusschen de veiling en den afslag, op alle werkdagen, van 10 2 uren, verboogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. heel mooi en 't isjtaiet kwaad om mee to be ginnen, maar er is niet het minste vooruitzicht op, dat het ooit meer zal worden; mfln zaak waarnemer zegt integendeel, dat het eer nog zal verminderen. Ik zie geen anderen weg, om aan geld te komen wat heb ik daarvoor ook geleord? Voor den handel deug ik eigen- lyk ook niet. Anderen gaan naar de City, brouwen bier of worden compagnon in de een of andere zaak." „Met andere woorden: ze palmen het geld van een ander in," vulde Jack aan. „Ja, zoo zal hot wel zyn. De oude heer, weet je, leerde me niet myn brood te ver dienen; in dienst mocht ik Diet gaanhy liet me studeeren in de letteren. Ik heb daar nu eenmaal geen aanleg voor." „Neen, dat denk ik ook." „Dus blyft Afrika alleen over. Ik ben nu eenmaal zoo knap niet als jy, Meredith." „Dank daar don Hemel voor," viel Meredith hem in de rede. „Menschen van myn soort zyn, wat sommigen wel eens noemen, „gekken" op hun manier." „Maar ik weet een beetje van Afrika af en ook wel een beetje ran Durnovo. Die man heeft een idóe fixe en dat heet Simiacine. Op dat punt heeft hy het by het rechte eind, wat hy voor de rest ook mag zyn. Hy kent deze streek en vergist zich niet op het punt Simiacine, al „Heeft hy van ziekenverpleging niet veel verstand?" vroeg Meredith, „Ja, zoo zullen wy het maar noemen." „Ja, dat vind ik ook. Iedere gek kan een koe een koe noemen, maar niet iedereen heeft er den slag van wat bloemetjes aan te brengen en toch duidelyk te zyn." Guy Oscard, bepaalde zich tot het brommen van enkele syllaben. „Ik heb het volste vertrouwen in zyn plan," ging by kort daarop voort. „Het is waar, dat de man, die Simiacine kan leveren, iederen prys daarvoor kan maken. Hy kan fortuin maken en ik geloof vast, dat Durnovo weet, waar ze in overvloed groeit." „Ik zou niet weten, welk nut het voor hem zou kuonen hebben, ons in deze zaak te bedriegen. Dat is een geluk," mompelde Meredith peinzend. „Toen ik hom voor 't eerst ontmoette, dacht de man, dat by bezig was dood te gaan en toen, geloof ik, was hy vol komen te goeder trouw. Sommige lui zyn dat, als ze zich ziek gevoelen. Er bestond by my zóó woinig twyfel, dat ik maar dadeiyk op de zaak inging." „Als jy blyft volhouden, ben ik je man," zei Oscard kortwog. „Best; my dunkt: wy met ons tweeën zullen toch wol opgewassen zyn tegen den eersten den besten gauwdief op de kust, om het nu eens netjes uit te drukken." Jack Meredith stak opnieuw een sig3rette op en leunde achterover in een wel wat over dreven gracieuze houding, die gedeeltelijk moest worden toegeschreven aan zyn aange boren traagheid. Zy rookten eenigen tyd in stilte voort, beiden onder den invloed van den nacht in de tropen, die een mensch droomerig maakt. Over de rivier hoorde men den een of anderen vogel, die, door de duisternis overvallen, onophoudelyk en zachtjes zyn wederhelft riep. Af en toe werd ook de stilte op het water afgebroken door het geplas van een krokodil. Boven hun hoofd wa3 de lucht verlicht door een glo9d, dien men nooit op merkt op plaatsen boven de tien graden breedte. Er is iets in de natuur van den man, dat hem sympathie, ik zou haast zeggen, eerbied doet gevoelen voor iemand, die zyn mindere is in verstand. Dat gevoel, wat het dan ook moge zyn, treft men zelden by vrouwen aan. Een man zal niet openlyk triumfoeren, als hy overwint, wat de vrouw wel doet. Een man, die overwonnen heeft in „lawn-tennis" by voorbeeld zal naar den overwonnelmg toegaan, met kracht zich het voorhoofd afwisschen, dat nauwelyks bezweet is, en zyn best doen hem uit te leggen, hoe het toch eigeniyk kwam, dat by won. Dat zullen de dames in zoo'n geval niet licht doen. Wat, om nog een ander voorbeeld aan te halen, is te vergelijken by de minachting, waarmede een mooi meisje soms neerziet op haar in schoonheid minder bedeelde zuster. Zy bedenkt niet, hoe menige schoone men somtyds neen, dikwijls ziet voortbloaien in al haar glans, terwyl de geminachte mede dingster reeds een gelukkige vrouw en huis moeder is geworden. Zyn daarom de mannen edelmoediger te noemen dan de vrouwen? Misschien zyn zy verstandiger en heeft de ondervinding hun geleerd, hoe gevaariyk een man, dien zy ge minacht hebben, voor hen kan worden. [Wordt vervolgd^

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 8