Gemeubileerde Kamers Beurs van Amsterdam. ƒ1.80. Reines Clandes ƒ1.80. ƒ1.50. Juttepereu ƒ1.59. uitstekend. Zondag werd een optocht gehouden met de vaandels, die sedert acht dagen ten toongesteld waren. Des middags om drie uren vertrok do stoet met tamboers en trommel slagers in Oud-Antwerpsch kostuum voorop. Niet minder dan 28 muziekcorpsen waren in den optocht ingedeeld, die met de prachtig gekleurde vaandels een schitterend effect maakten. Een onafzienbare menigte stuwde zich aan beide zijden door de straten. Te Anderlecht, een der voorsteden van Brussel, heeft een ernstige botsing plaats gehad tusschen een katholieke vereeniging, welker vaandel in de kerk zou worden in gewijd, en socialisten, die de leden der ver eeniging voor htt kerkgebouw opwachtten. Een van de leden der katholieke vereeniging werd ernstig gewond; het nieuwe vaandel werd in stukken gescheurd. De politie was verplicht met het blanke wapen tusschen- beiae te komen. Het schijnt, dat ophitsing, in verband met de onder de socialisten be staande verbittering over de aanneming van de schoolwet, niet vreemd is aan het gebeurde. De Belgische socialistische afgevaardigde Anseele heeft te Brugge in een talrijk be zochte meeting zijn houding in de Kamer verdedigd in de quaestie der haveninrichtingen. Na afloop van de redevoering werd hij uit gejouwd en uitgefloten door de werklieden en onder groot misbaar naar het station gebracht. Dank zy der politie, die hem tegen de woede des volks beschermde, heeft de heer Anseele zonder kleerscheuren Brugge kunnen verlaten. In de vergadering van den Belgischen Senaat dimde baron Surmont de Yolsberghe gisteren zijn rapport in over de schoolwet. Door Légu en Coremans is het voorstel gedaan, presentiegelden en reiskosten uit te keeren aan de leden der provinciale raden. Het voorstel is naar de commissie verzonden. DnitschlancL Van de dertig officieren uit het Duitsche leger, die als instructeurs naar Chili gaan, zijn er reeds vier vertrokken. Zondag werden de oificiererf aan den keizer voorgesteld; de nog overblijvende 2G vertrekken 24 Augustus uit Antwerpen. Zy blijven twee jaren m het Chi- leensche leger en worden dan door andere officieren vervangen. In geval van een oorlog magen zy niet in Cliiletnschen dienst daaraan deelnemen. De Duitsche rijkskanselier is voor twee weken naar zijn Russisch landgoed Werki vertrokken. Dit is het landgoed, waarvan ©enige bladen vertelden dat het door een speciale vergunning van den czaar aan prinses Hokenlohe mocht blyven toebehooren, maar men spreekt dit gerucht tegen; ook Werki moet verkocht worden, evenals alle aan bui tenlanders behoorende landgoederen in de Oostzeeprovinciön. ItaUS. De Italiaansche afgevaardigden Casale en Culajanni duelleerden gisteren te Napels op de sabel. Casale werd licht en Colajanni vry ernstig gewond. De Italiaaneche bladen melden dat tydens de p irlementaire vacantie pogingen in het werk gesteld zullen worden, om een nieuwe conservatieve party te vormen. De pogingen gaan uit van een afgevaardigde, die tot dusver tot de rogeeringsraeerderheid werd gerekend. Deze zou aan markies Di Rudini voorstellen hebben gedaan in bovenstaanden geest. Het antwoord van Crispi's tegenstander is echter nog niet bekend. Onder de letterzetters en de drukkers van Uil aan heeft reeds langen tyd een groote gist hg geheerscht, die thans tot uitbarsting is gekomen. In een Dinsdag gehouden verga dering is besloten dat op de drukkeryen van de „Lombardian" en van den „Secola" de arbeid neeigelegd zal worden. Groot-BrltannlS. In het Lagerhuis werd gisteren een aan vang gemaakt met de behandeling der be grooting. Aan de orde was de begrooting voor buitenlandsche zaken. Daarby deed de onder secretaris van buiten landsche zaken, Curzon, eenige mededeelingen over den toestand in Siam. De Engelsche commissaris, aan wien de grensregeling aan den Mekong is opgedragen, is nog niet gereed met zyn arbeid. Wat overigens Engelands algemeene politiek ten opzichte van Siam aangaat, blyft de regeering by haar voor nemen, om de handelsbelangen der Engelschen in Siam te verdedigen en de zelfstandigheid van dit land te handhaven overeenkomstig de verzekeringen, dienaangaande door de Fransche regeering gegeven. Wanneer do Engelsche regeering deze politiek blyft volgen, kan daardoor geen gevaar ontstaan voor de verstoriDg van de vriendschappelyke betrek kingen tusschen EDgeland en Frankryk. Verder sprak de heer Curzon nog over Engelands staatkunde in Egypte. „Wat Egypte betreft," zeide de minister, „zullen wy de politiek onzer voorgangers voortzetten." In de zitting, welke het coöperatie congres te Londen gisteren hield, voerde een der Belgische gedelegeerden, de heer Micha, het woord over de oprichting van coöperatieve banken. De heer Micha stelde eene motie voor, waarin de oprichting van volksbanken in alle hinden dringend werd aanbevolen. De Parysche „Herald" verneemt, dat de Britsche gezant te Konstan tin opel, sir Philipp Currie, zich binnenkort aan boord van de „Imogene zal begeven, om een bezoek te brengen aan den bevelhebber van het Britsche eskader in de Middellandsche zee. Het doel van dit bezoek zou zyn de maatregelen te bespreken, te nemen met het oog op mogelyke gevolgen der Armenische quaestie. Japan. Op het eiland Formosa gaat het den Japan ners nog niet naar wensch. De Zwart-vlaggen gaan voort met het nemen van maatregelen, ten einde zich met alle kracht tegen de Japanners te kunnen verzetten. De toestand te Anping, de hoofd stad van Formosa, een der voornaamste havens aan de westkust, wordt daarom als zoo hachelyk beschouwd, dat admiraal Buller, de commandant van het Engelsche eskader, door den Engelschen consul aldaar is te hulp geroepen, om, zoo noodig, tot bescherming van de Europeanen, troepen aan wal te zetten. Tot dusver zyn de Japanners nog niet veel gevorderd. Zy houden de havens bezet, maar hebben, na de eerste mislukte poging, nog niet weer beproefd, in het binnenland met strafexpedities door te dringen. Eenige dezer strafexpedities zyn mislukt. Trouwens, de versterkingen, welke de Japansche gouver neur daarvoor heeft aangevraagd, zyn nog niet aangekomen. De correspondent van de „Times" te Tokio geeft byzonderheden omtrent de wanorde, die in Korea heerscht. De bevolking heeft opge houden als natie te bestaan en is overgeleverd aan de willekeur van enkele familien. De correspondent voegt er by, dat Japan, dat hervormingen wilde invoeren, zich tegenover Rusland in dezelfde positie bevindt als vroeger tegenover China. Rusland speelt nu de rol, die China vroeger gespeeld heeft. De Japansche oppositie agiteert tegen een besluit der regeering, om Liao Tung en Korea te ontruimen, en verlangt versterking van leger en vloot, om de nationale belangen te verdedigen. Io Marokko, Marokko is a toestand nog altyd oven ongunstig. De stammen van Abda en Dukala aan de Westkust verkeeren in alge- heelen staat van anarchie. De stad Saffi heeft véél te lyden van üe invallen der oproerige stammen. Cuba. De „Times" bevat weer een telegram van haar correspondent te Havana, van 20 Aug., waarin wordt gemeld dat de Cubanen in do provinciën Santa Clara en Matanzas steeds veld winnen. Maarschalk Martinez Campos is naar Santa-Clara vertrokken en heeft zyn hoofdkwartier gevestigd te Placetas. Van daar zal de maarschalk zoo spoedig mogeJyk tegen de Cubanen oprukken. 18 Spaansche soldaten op Cuba hebben de sterkte Kembelaso verdedigd. Vyftien hunner werden gewond. Zy zullen eene by- zondere onderscheiding erlangen voor hun heldhaftig gedrag. Een officieuze nota der Britsche regee ring verklaart dat haar gezant te Peking volmacht heeft om van de Chineesche regee ring te eischen, dat zy der overheid te Ku- cheng zoodanige bevelen zal geven, dat een volledig en afdoond onderzoek mogelijk wordt. Madagascar. De Fransche regeering heeft weer een telegram ontvangen van generaal Duchesne uit Majunga. De bevelhebber der Fransche expeditie in Madagascar meldt dat hy den löden Aug. op de hoogvlakte van Andriba is aangekomen. Deze plaats, een der laatste versterkingen der Hova's op den weg naar Antananarivo, zal nu spoedig worden aangevallen. Zoodra Andriba in handen der Fransche troepen is, staat hun de weg naar de hoofdstad open. Intusschen komen zeer ongunstige berich ten over den gezondheidstoestand der Fran sche soldaten. De hitte is buitengewoon groot en dientengevolge hebben de troepen bij hun buitengewoon inspannenden marsch door moerassen en langs ongebaande wegen veel te lyden yan koortsen. Van een detachement genie-troepen, dat, ter sterkte van 225 man, uit Majunga was vertrokken, kwamen slechts 25 manschappen te Suberbieville aan. Volgens andere berichten bedraagt het aan tal zieken onder de expeditie-troepen op het oogenblik 3800. Tal van soldaten deserteeren, omdat zij niet langer tot werkloosheid willen veroordeeld zyn. Aldus wordt gemeld door den correspon, dent van de „Temps" te Suberbieville. Ondanks dezen tegenspoed, wordt het toch bevestigd- dat de Fransche expeditie steeds vorderingen maakt. Er bestaat daarom alle kans, dat de Franschen reeds in September den zetel van de regeering der Hova's kunnen bereiken. Telegrammou. BUDA-PESTH, 21 Aug. Biykens het rapport der Hongaarsche Crediet-Bank betreffende de uitkomsten van het eerste halve jaar van 1895, bedraagt de zuivere winst der Bank 923,047 florynen. HONKONG, 22 Aug. Een nieuwe aanslag op de zendelingen en de vreemdelingen heeft plaats gehad in de nabyheid van Foochow. Het Amerikaanscho zendingetation is aange vallen door een talrijke woedende menigte, voorzien van allerlei wapenen. De kerk en het schoolgebouw zyn verwoest. Vier inlandsche scholieren zyn gewond. De vreemde onder- wyzer slaagde er in te ontkomen. Te Foochow verbreidt zich onder de bevol king een heftige haat tegen de vreemdelingen. Het volk loopt over de straten, schreeuwend dat de' vreemde duivels verdreven moeten worden. 22 Augustus 1895. Staatslesnlngen. Vor. Koers pOt koora. boden Ned Cert. Nat. W. Schuld 2% 95% dito dito dito3 101 lA 102 101% 101% dito Obl. dito 1886,-92 3% 102 101% Hongarije, Goudl 1831,93 4 102}* 102% Italië, Inschrijving 1862/81 6 64 86 Oostcnr., Obl. Pap. Mei/Nov. 6 83% S3 dito Zilv. Jan.(Juli 6 *4% 84% Polen, Obl. Schntk. 1814 4 4 Portugal, Obl. 18531884 mat ticket Jf 100 .8 26% 20% id. Tabakslecning. 4% 91% 90% Rusland, Ëinncnl. 1891. 4 64% 64% ditolSSSbij Rothschild Rb.625 4 90% 97% dito Hope Co. 1889 90 GR. 626 4 97% 97% Obl Lccning 1867,69 J' 20 .4 100% 100% in Goud Leon. 1884 6 105% 105% Spanje, Perp. Schuld BuitonL 4 61% 62 Turkije, Douanu Obl. 1886. 4 97 dito Gcconv. Lccning Sorie C 27% Egypte, ObL Lecning 1876 4 104% 103% Moxic-o, Biimenlandsch5 68% 38% Brnxilië, Obl. 18S9. 4 74% 73% Ind. en Fin. Oridernomlngen. Koloniale Bank Aand. 64% N.-I. ILwulbk. Aand 72 71 Ned. Ilandelm. Aand op reso. 5 134% 134% Spoorwcgleoningen. IIoll. IJzcicn-Spw.-Mij. Aand. 109 It0% 100% M. t. lixpl. v. St. Spw. Aond. 90% 90% Ned. Contr.-Spoorw. Obl. 250 3 91% Italië, Z; Ital. Spw. Obl. A—H 3 54% 64% Polen, Wars.-Wcenen Aand. 155 r dito Prior. Oblig. 4 S9 93% RusL, Balt Spw.-Aand.. 3 63% 63% Fast Spw.-Mij. Aand. 6 81% 81% Iwang, Dombr. Obl. ZR. 625 4% 99% Weichsel ZR. Aand5 76% Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 97% Ainerika.Atcb.Gcn.Morg.Bondo 4 79% 78% dito Obl. ?o llyp. lelt. A 3 88% 32% Central Pacific Aand, 18% 18% Chic Erie lc Hyp. Obl. 6 97% 14% 97% Donver Rio Grando C. v. A. 11% Louisv. Naahv. Cert. v. Aand. 00% Mias. Kans. Texas C. v. A, 17% 13% 13% Canadian Pacific C. V. A. W2% Oregon Short Line4 39% 30% Premielcenlngon. Nedeil., Stad AmRtord. ƒ100 3 "2% 109 Gcninento-Crediet .3 107% 107% België, Ant. 1837 '.2 103% Hong,, Hypotheekbank 4 105% 121% 121% 123% Oosten]-., Staatslueu. 1854 4 126 dito dito I860 6 180 Rusland Staatslcening 1364 6 180 173 dito dito 1866 5 160 Turkije. Leening 1870 35% 35% Madrid 1868 t 39% Transvalia Expl. Aand. 24 Soutbstar.dard Cert. 46% 47 Prolongatie l3/8. Peru 137i Marlitberichten. Delft, 22 Augustus. Granen werden lieden wat meer aatgeboden en moesten meerendevls een kleiDe prijsverlaging oudergaaD. Witte Tarwe f 4.80 a f 6.25, Roodo 5.— a ƒ5.40, Rogge ƒ3.70 a 4.25. Zomergerst a f Chevalier- 4.— a 4.90. Haver 2. - a 3.10. Blauwe Erwten ƒ6.— u f 8.Bruinebooncn 11.—a ƒ14.50. Paardenboonen ƒ5.10 a ƒ5.80. Duivcnboonen /6.1Ü a ƒ6.50. Koolzaad /O.— a 7.25. Zomer-Eool •zaad a Kanariezaad 7.50 a 8.75 Hennepzaad 7.25 a ƒ8.50, alles per HL. Schiedam, 22 Aug. Noteoring van do Malie- laars. Moutwijn ƒ8.25, Jenever ƒ12.25, idem Amst. prooi' ƒ13.75 per Ned. vat en zonder lust, zouder de belasting. Spoeiiug-commissie heden 0.70 per l>ete). Noteering van den BranderBbond. Moutwijn ƒ8. a per heot. ct„ zonder fust en zonder belasting Gemeenteraad van Leiden, Zitting van hedmnamiddag te 3 uren. Waarnemend voorzitter: de heer Juta, oudste wethouder, loco-burgemeester. Bovendien waren tegenwoordig de heeren De Sturler, Dekhuyzen, Zillesen, Verhey Van Wyk, Van Lidth de Jeude, Van Hamel, Pera, Kerstens, Le Poole, Verster Van Wulverhorst, Stadhouder, Van Hoeken, Van Dissel, De Vries en Driessen. Afwezig met kennisgeving de heeren Dü Rieu, Cock, Kaiser, Kroon, Drucker, Zaayer, Fockema Andre®, Hasselbach, Van Kempen en De Goeje. Zonder kennisgeving de heer Siegenbeek van Heukelom. De Burgemeester heeft een verlof van 2 Aug.2 September. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat o. m. zyn ingekomen: Verzoeken van verschillende personen om in aanmerking te komen voor de betrekking van geneesheer-directeur van het op te richten krankzinnigengesticht, en voor de betrekkingen van administratieven aard aan die inrichting. Rekening dienst 1894 van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. Missive van den heer D. Klinkenberg alhier, vertegenwoordiger der verzekering-maatschap- py „L'Union", ton geleide van eene circulaire, betreffende de verzekering van gemeente eigendommen vby de maatschappy, zooniet voor het geheel, dan toch voor een deel. Verzoeken van J. A. L. Heenk, mevrouw de wed. Rauwenhoff—Tobias en mevr. Van der Feltz-Rauwenhoff om afschrijving van plaatselyke directe belasting, dienst 1895. Een exemplaar van de kin der-cantate „Leïdens stryd en zegepraal", door de heeren W. H. Hasselbach en A. Lysen te Middelburg vervaardigd en opgedragen aan de gemeente Leiden. [Door den heer Hasselbach was tevens dank gezegd voor de welwillendheid waarmede de Raad die opdracht had aanvaard. Verder was ingekomon de begrooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente voor het jaar 1896, in ontvangst en uitgaaf ad ƒ828,086, terwyi de plaatselyke directe be lasting op f 157,000 geraamd. Missive van Ged. Staten ten geleide van het besluit van de Prov. Staten in zake de toekenning van een subsidie tot een maximum van f 225,000 in de kosten van op en in richting van een krankzinnigengesticht op het buitengoed „Endegeest", onder de in het besluit gestelde voorwaarden. Dispositie van idem ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit tot verhooging der begrootiDg, dienst 1895, in ontvangst en uit gaaf met f 70,000 voor kosten en aankoop van het buitengoed „Endegeest." Bezwaarschriften van verschillende personen tegen hun aanslag in de plaatselyke directe belasting dienst 1895. Aan de orde kwamen de volgende punten 1°. Bono ming van oen derde onderwijzeres aan de Meisjesschool 2do Klasse. (195) 2°. Suppletoire Blaat en staat van af- ea overschrijving op do begreotiog van het H. G.- of Arme Wees- en Kinderhuis, dienst 1894, (192) 3°. Verzoek van G. H. Sijthoff, om terugbetaling van schoolgeld, lager onderwijs. (193) 4°. Voorstel tot definitieve benoeming van Mej. A. S. A. Van Kaatboven als leerareB in den zang aan do Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen (194) 5°. Verzoek van Dr. K. Martin, om vrijstelling van schoolgeld Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (196) 6°. Suppletoire staten en staten van af- overschrijving op do begrooting van R.-K. Wees- en Oude- liedenhuia, dienst 1894 (199) 7°. Verzoek van A. W. De Jonge van dor Halen om vrij-delling van echoolgold Hoogere Burger school voor Jongens. (200) 8°. Idem als voreu van de Wed. O. A. E. Neob, Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (205) 9°. Idem als voren van M. J. Van der Hoogt, Gymnasium. (208) 10°. Idem als voren van D. Meijer, Hoogere Burger school voor JoDgens (212) 11°. Voorstel tot verlengiDg van de tijdelijke aan stelling van H. H. Breuning ala leeraar in het Duiteoh aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens. (209) 12°. Idem omtrent de opdracht van den ijk op het bctxrvaatwerk aan den Woagnieeatsr G. Vau Rijk. (210) 13°. Rekening ven de ontvangsten en uitgaven der gemeente over 1894. (198, 204 en 211) 14°. Onderzoek van de geloofsbrieven vau de be noemde leden van den Gemeenteraad. 15°. Rekening van de Stcdelyke Werkinrichting over 1894. (191) Punt 1 werd benoemd mej. G. J. M. Schretlen, albi r, met algemeene stemmen. Punt 2 werd zonder hoofdeiybe stemming goedgekeurd. Op punt 3 werd afwijzend beschikt. Goedgekeurd werden de punten 412. Ten aanzien van punt 13: gemeente-reke ning over 1894, gaf de waarn. Voorzitter, tevens wethouder van financiën, eenige inlich tingen naar aanleiding der door de finantiëele commissie, die tot goedkeuring adviseerde, in haar rapport gemaakte opmerkingen, waarop de heer Verhey Van Wyk namens die com missie dank z-:ide nadat ook de heeren Juta en Driessen een en ander hadden in het mid den gebracht. De rekening werd met 13 stemmen vast gesteld: in ontvangsten op ƒ831,859.34, de uitgaven op f 779.794.09'/„ dus met een batig saldo van ƒ52,065,241/,. De drie wethouders, de heeren Juta, De Sturler en Dekhuyzen, onthielden zich, volgens de wet, van medestemming. LEIBE\, 22 Augustus. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 18° C. 64.4" Fahrenheithedenmorgen S uren 19" C. 66.2 F.; 's middags om 12 uren 26.5^ C. 79 7 F.; 's namidj&gs 4 uren 2S 5° C. 83.3° F. De Nederlandsche mail, met berichten uit Batavia, tot 23 Juli, kan alhier morgen worden verwacht. De minister van waterstaat, handel en nijverheid keert morgen van buitenlandsch verlof aan zijn departement in Den Haag terug. Harer Majesteits buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister by hot Italiaansche Hof, mr. B. O. T. H. Westenberg, en mevrouw Westenberg, zyn gisteravond te 'a-Graven- hage aangekomen en hebben intrek genomen in het „Hotel des Indes." Het stoomschip „Bundesrath" arriveerde 21 Aug. van Hamburg en Amsterdam te Dar es Salaam; de „Oengaran," van Rotterdam naar Java, vertrok 21 Aug. van Suez; de „Prinses Wilhelmina," van Batavia naar Am sterdam, arriveerde 21 Aug. te Genua; de „Zaandam," van Nïeuw-York naar Amsterdam, is 21 Aug. Scilly gepasseerd. Gr e in engel TV ieu w s. De kinderen, verpleegd in de „Martha"-stichting, te Alfen aan den Ryn, maakten gisteren met een der flinke stoooi- bóotm der „Volharding", met muziek aan boord, een tocht naar Katwyk aan Zee, waar het gisteren op net strand zeer druk was en ze zich kostelijk vermaakten. Het was inder daad een aardig gezicht die boot met al die opgewekte kinderen daar te zien heenvaren. De milde bewoners van Alfen en Omstreken, die bydragen voor dit doel gaven, kunnen er zeker van zyn velen een beerlyken dag bezorgd te hebben. Van den kaashandel valt nog altyd weinig nieuws te zeggen; wel was in do vorige week de handel in prima soorten vlugger, doch in de pryzen kwam weinig of geen verbetering, afwykende qualiteiten wei den tegen zeer uiteenloopende, doch meestal lage pryzen van de hand gezet. De handel in Duitschland echter begint levendiger te wor den, zoodat met grond eene styging in de pryzen kan worden verwacht. Ook mag men aannemen, dat over het geheel meer goede soorten aan de markt zullen komen, omdat do kwade maanden, Juli en Augustus, byna achter den rug zyn en de qualiteit der kaas is verbeterd, sedert de koeien in de etwei loopen. In de vorige week liepen de pryzen in de Alblasserwaard van 16 tot ƒ21; in do Lopiker- en Krirapenerwaard werd voor lste soort Goudsche 22 tot 241/, besteed, voor zwaardere 26 en f 27 2de soort 16 tot ƒ20; Derby lste soort 22 tot 23,/2; 2de soort 20 tot 2i'/2; Edammer lste soort f 22 tot f 25; 2de 6oort 20 tot ƒ22. Een talud van menschenbeende- ren. By het verbouwen van het oude Huis van Bewaring te Alkmaar, door de gemeente aan het Ryk afgestaan ten behoeve der uibreiding van het Ryksopvoedingsgesticht, biykt thans duidelyk, dat de plaats, waar dat gestaan heeft, indertijd de standplaats is geweest van den toren der Groote Kerk met een daaromheen liggende begraafplaats. Het fundament van dien toren toch is by de uitgraving te voorschyn gekomen en wordt niet dan met groote moeite en inspanning by slechts kleine gedeelten verwyderd. Dat het omliggende terrein begraafplaats moet zyn geweest, vindt zyn grond hierin, dat men by het graven, om de oude fundee ringen te verwyderen, is gestuit op een talud van duizenden menschenbeenderen en -sche dels; het kan niet anders dan dat dit de overblyfselen zyn van de indertyd, toen het Huis van Bewaring gesticht werd, gestoorde graven. De vrygekomen beenderen worden thans weder voor het maken van een talud gebezigd. De „kritieke dag" van F a 1 b „i s althans hier te lande zonder ongelukken afgeloopen. 't Was prachtig weer! De Oostenryksche weerprofeet prof. Rudolf Falb werd in 1838 geboren te Obdach, in Stiermarken. Hy werd bestemd voor katholiek priester, doch ging later in een kloostc-r. In 1872 werd hy protestant, huwde en deed eerK langdurige reis door Amerika. Eenige jaren later vestigde ny zich te Leipzig, werd journalist en hield populaire lezingen en voor drachten over astronomie. Waar hy den titel „professor" heeft opgedaan, ligt in het duister. Een zware ramp heeft de wyk Vaise, te Lyon, getroffen. In een pakhuisin de rue Saint Cyr is Dinsdag een brand uitge broken, die zich met verbazende snelheii uitbreidde tot de belendende perceelen. Hoewel de brand te ongeveer één uur in den nacht uitbarstte, konden alle bewoners op één na zich redden. Deze, een lamme, wordt tot dusver vermist; men vreest, dat hy in. de vlammen is omgekomen De schade beloopt meer dan S00,000 fr. vele gezinnen, die niet verzekerd waren, zyn aan de grootste ellende ten prooi. ADVEltTENTIËN. Ondertrouwd D. S. LE JONG, Arte, Offic. v. Gez. 2de kl. O.-T L., en 5750 7 ELISABETH HELENA BURG. Leiderdorp, Leiden, 22 Augustus 1895. Getrouwd: HERMANUS COSTER en JOHANNA GEERTRUIDA ZUIDAM, die, ook namens wederzydsche Familie, hun nen hartelyken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. Leiden, 21 Augustus 1895. 5749 9 Getrouwd Mr. C. A. DE LA PARRA, O. I. Rechterl. Ambten., en ANNIE VAN HERWERDEN. Leiden, 22 Augustus 1895. 5734 6 De Heer en Mevrouw PLEMP VAN DUIVE- LAND Zillesen geven kennis van de geboorte van een ïoon. Rotterdam, 22 Aug. 1895. 5753 4 Heden overleed, te Rotterdam, tot onze diepe droefheid, onze Vader en Behuwdvador de Heer C. RUEB. 5717 H. J. C. DE KEMPENAER-Ruej J. M. DE KEMPENAER. Voorschoten, 20 Augustus 1895. Voor de vele bewyzen van deelneming, tydens do ziekte en na het overlyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Behuwdvader JACOBUS VAN LEEUWEN ondervonden, betuigen wy onzen hartelyken dank. Uit aller naam, Wed. J. v. LEEUWEN v. Ettenger. Leiden, 22 Augustus 1895, 5743 8 De ondergeteekende betuigt zyn hartely ken dank aan allen, die hem by zyne benoe ming tot Burgemeester der Gemeente Voor schoten bewyzen van hunne belangstelling hebben gegeven. 5745 7 E. VERJSÈDE. Voorschoten, 21 Augustus 1895. De Directeur der Muziek school van de Lei rise he maatschy. voor Toon kunst bericht dat tot het insclirij veu van Leerlingen de gelegenheid wordt opengesteld op Vrijdag en %a(< rdag c. k., van 1 tot 4 uren, in het Nutsgebouw. De Directeur voorno3md, 5709 9 S. VAN GRONINGEN. met of zonder pension te huur. Riant uit zicht. Huis mot Tuin. Haagweg 35. 5746 4 (groene pruimen met recept om io brande wijn te leggen). in mandjes van 5 KG. br°. fr°. hui Voor plaatsen langs Spoor in manden van 10 KG. a f 3.20 en 2,60 verzendt J. CJKK- KITStëiV, te Dodewaard. 5756 10

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3