uitgaven f 9493.62s, zoodat de rekening een batig slot oplevert van f 525.96. Met het onderzoek van de geloofsbrieven der herkozen Raadsleden worden door den Voor zitter belast de heeren v. d. Breggen, Bakker •n Bokhoven. Na opheffing der schorsing, gedurende welke het onderzoek plaats vond, rapporteert de heer Bokhoven, dat de bedoelde stukken in orde zfin bevonden en de com missie adviseert tot toelating. Conform dit advies wordt door den Raad besloten. Door B. en Ws wordt den Raad aangeboden de gemeente begrooting, dienst 1896, in ont vangst en uitgaaf f 10,515.58 bedragende. Een afschrift met memorie van toelichting zal onder do Raadsleden circuloeren, terwfil dan in de volgende vergadering de behandeling plaats vindt. Op voorstel van B. en Ws. wordt besloten, aan J. W. Van den Berg voor een half jaar afschrijving te verleenen van zijn aanslag in de hondenbelasting. Ten slotte deelt de Voorzitter den Raad mee, dat in de volgende vergadering ver schillende ontwerpen ter tafel zullen worden gebracht, als: een ontwerp-reglement van orde voor den Raad, een id. voor B. en Ws., en ontwerpen-instructies voor den gemeente secretaris, het hoofd der school en het onder- wijzond personeel. Na deze mededeeling werd de zitting go- sloten, daar geen der leden, na afhandeling der agenda, iets in 't midden had te brengen. Gemengd Nieuws. Aan de telephoon alhier is onder No. 249 aangesloten de hoer Taconis, Stille Rijn. Wegens de tropische hitte, welke heden heer-elite, bleven of werden van middag eonigu scliola.i gesloten. Bij hei u e p a r t o m e n t 6-G r a v e n- hago der Nederl. Mij. ter bevordering van Nijverheid bestaat het plan, om bij genoeg zame deelneming op 29 Aug. een uitstapje te maken naar L'.iden, om aldaar te gaan be zichtigen co c-ken fabriek van de heeren J. C. Zaal erg Zoon, alsook de Katoendrukkerij ven do LriJsche Katoen Maatschappij, direc teuren du h :eren Driessen, waarvoor door genoemdo firma's wol willend toestemming js verleend. Hedenmorgen, omstreeks acht uren, hiclJ het dochtertje van V., wonende in de Prmsos-Wilhelmina-straat, onder Zoeter- woude, in een wagen gezeten, zich onledig met ©enig handwerk. Een jongen deed uen wagen dopen, waardoor het moisje naar beneden gleed, met het gevolg, dat het kind mot een doel van hot lichaam in een aan den wagen bevestigden haak terechtkwam, en wel zoo tanig, dat hot eene vrij diepe wonde bekwam. Na hot meisje eerst zelf tburs vorzorgd to hebben, heeft men nader de hulp van een geneesheer ingeroepen. Mon schrijft uit Warmond: Aan een herhaaldelijk geuit verlangen van vele inwoners dezer welvarende gemeente wordt eerlang voldaan, daar thans eon aanvang is gemaakt met den aanleg der telephonische verbinding met do gemeente Noord wijk Binnen. Hierdoor wordt een telegrapliisch verkeer /oor Warmond mogelijk gemaakt, dat voor leze gemeente thans niet anders bestaat dan loor gebruik te maken van de telegraaf van aet afgelegen station, waar vaak ophooping van diensttelegrammen de spoedige verzending in den weg staat. Het postkantoor daarentegen is in het centrum gevestigd. Reeds lang had de ijverige directeur daarvan, de heer Coens van Senaen, op deztn toestand de aandacht gevestigd. Eindelijk zfin do grooto moeilijkheden over wonnen. Ryk en gemeento werkten samen: het eerste door den aanleg en het onderhoud der lfin, zoomede de aanschaffing van toa- stellon en materiaal te bekostigen; terwijl de gemeente voor de bestelling dei* berichten en het salaris van hem, die met den dienst wordt belast, oen vasten post op haro begrooting bracht. Daar de Ifin binnen weinige dagen gereed is, zal vermoedelijk met September de nieuwe verbinding aanvangen, waarbij men zijn tele gram schriftelijk overgoeft, dat, dcor dc-n postdirecteur onmiddellijk naar Noordwfik gotolephonoerd, van daar vorvolgens per tele graaf de wfido wereld ingaat. Van den goedkoopen trein doT H. IJz.-Sp -Mij. maakten heden ongeveer 500 Amsterdammers gebruik, om een uitstapje naar Den Haag te doen. Een paar honderd ple zierreizigers zetten de reis door naar Rotterdam. Do Noordzoo levert sedert eenige maanden het niet alledaagsch verschijnsel op, dat er nagenoeg geen schelpen aanspoelen. Torwfil in gowono tUdcn (luizendon M*. voor handen zfin ter afleverjng aan de schelpkalk fabrikanten, bepaalt zich de voorraad thans tot enkele tiontallen. Zoowel voor hen, die zich met de schelpenvisschorfi bezighouden, als voor de schelpkalkfabrikanten in den lande is het zeer te wenschen dat er aan dezen toestand een einde kome, daar er thans reeds, gelijk uit Oudshoorn wordt gemeld, fabrieken tot stilstand zfin gedwongen. Op de prijzen der grondstof en der schelpkalk oefent deze omstandigheid uit don aard der zaak een stfigen len invloed uit, terwijl nu reeds vele fabrikanten, die indertijd contracten van levering sloten, in de moeilijkheid vorkeeren dat ze niet of slechts ten deele aan hun verplichtingen kunnen voldoen. Door de politie is gisteravond in Den Haag een persoon ingerekend, die aan den Noordwal zijn vrouw den hals wilde afsnfiden. Men schrijft uit Scheveningen: Liet het bezoek in het begin van het bad seizoen te wenschen over, thans is het zoowel in de grooto als in kleine hotels overvol, en niettegenstaande allerlei lokaliteiten voor slaap kamers worden ingericht, moeten nog vele vreemdelingen worden afgewezen, hetgeen weder de hotels in Den Haag ten goede komt. Men meldt uit Haarlem aan de „N. R. C": In de Gierstraat alhier is pas een rijwielmagazijn geopend. Gisteren ver voegde zich daar een jougmensch, voorgevende in de Breestraat, vlak bfi, te wonen, om een wiel te hujen. Zonder informatie werd het gevraagde gegeven, en de verhuurder had er bijzonder schik in zoo goed als het jongemensch reed. Hfi en het wiel moeten echter nog terug komen, Een signalement op te geven is den verhuurder onmogelijk. En dan verwonderen de menschen zich nog dat de politie den rappen rijder niet heeft I Aan do gisteren te Woerden ge houden harddraverij door paarden, die nog nooit prfis of premie hebben gewonnen, namen elf mededingers deel. De prijs, f 75, werd behaald door de schim melmerrie „Taborette," eigenaar dr. Yan Woorden te Utrecht, berijder J. G. De Boer; de premie, 25, door de zwarte merrie „Bravo," eigenaar A. T. Eskes te Oudenrijn, berijder de eigenaar, terwijl de zwarte merrie „Jenny," van A. Dö Groot te Nieuw Vennep, derde in de baan was. Bfi de harddraverij door paarden van zessen klaar is de prfis van f 200 gewonnen door de zwarte bles „Nobel," eigenaar J. G. Matzo, te Mfidrecht, en de premie van f 75 door de zwarte merrie „Augusta," mede van den heer J. G. Matze. Bereiders waren onderscheidenlijk Schippers en Matze. Te Rotterdam is naar het zieken huis gebracht de zevenjarige J. Bouman, wonende 2de Lombardstraat No. 106, wien in die straat door een losloopenden hond een stuk vau het oor was afgebeten. De beruchte D. Wouters, die on langs, als betrokken in den diefstal met braak ten kantore van de firma Van Rossem op de Nieuwohaven te Rotterdam, en in den diefstal bfi professor Gallée, te Utrecbt, is aangehouden, doch bfi gebrek aan bewfis op vrfie voeten gelaten werd, is gisteravond op nieuw door de politie te Rotterdam gearres teerd en naar het bureau in de Lange Toren straat overgebracht. Zfin mede-dader, de go- detineerde B. Steehouwer, heeft uit de school geklapt. Brand op de Rozengracht te Amsterdam. Juffrouw Dekker, die het derde bovenhuis bewoont van perceel 158 Rozen gracht, hoek Akolfienstraat. was hedenochtend een praatje gaan maken in hot tweede boven huis on had in de keuken eon brandend petroleumtoestel achtergelaten Eenigen tfid later was de dochter van den heer Lacroix, die een tapperfi houdt in het benedenhuis, naar boven gegaan, om op zolder, dien de bewoners samen declen, de wasch op te hangen. Boven komonde, bemerkte zfi dat daar alles iu brand stond. Zfi bolde deerlfik verschrikt de trap af en waarschuwde haar vader, die nu ook weder naar boven ging. Dadelfik zag deze dat bier niets meer te redden viel en de bewoners van de boven huizen waarschuwde hfi zich te redden. Het petroleumtoestel was tfidens de afwe zigheid van juffrouw Dekker uit elkaar ge- vlogon en zóó was de brand ontstaan. De brandweer, in allerfil gealarmeerd, was spoedig ter plaatse. Da stoomspuiten rukten ook aan, daar de vlammen inmiddels reeds uitsloegen, doch die behoefden geen water te geven. Met vier slangen op twee Vechtkranen was de brandweer het vuur spoedig meester, doch de geheel© bovenverdieping werd een prooi der vlammen. De andere bovenhuizen en de tapperfi kregen nogal waterschade. Voor zoovor men ons kon inlichten, was alles tegen brandschade verzekerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Hbld Do hoor C. H. Du Bois, winkelchof bfi de firma P«.rry en Co., te Amsterdam, heeft eeno beweging op touw gezot om de verschillende patroons over te halen hunne winkels te sluiten op Koninginnedag, 31 Augustus, dos middags to 12 uren. Eenige der groote firma's hebben hare medewerking toegezegd. Te Maartensdijk is in het huis, bewoond door den heer B. D. Campstra, geneesheer, ingebroken en diefstal gepleegd zondor dat het door de bewoners, die in het bovenge Jeelto sliepen, is opgemerkt. Uit een schrijfbureau en andere kasten is een tamelfik groot bedrag aan geld en verschillende gouden, juweelen en andere kostbare voorwerpen medo genomen; tot zelfs postzegels, nlakzegels en briefkaarten heeft men niet laten liggen. Ook bfi andere bewoners van dat dorp heeft men getracht in te breken, onder anderen in de pastorie, alwaar men'moeito deed een raam open te schuiven; dit werd door een der be woners tfiaig opgemorkt, waardoor de dieven in hun voornemen verhinderd werden. Do laatste trein van Hilversum naar Amsterdam ontspoordo gisteravond in de nabfiheid van het station NaardenBussum. De reizigers werden naar Amsterdam vervoerd. Twee hunner waren zóó ernstig gewond, dat hunne opneming in het Binnengasthuis noodig werd geoordeeld. Eenige andere hadden lichtere verwondingen bekomen, zfi konden zich echter naar hunne woningen begeven. Omtrent dit spoorwegongeval wordt nader medegedeeld, dat de excursie-trein uit Clove on Nfimegen, bfi hot station Bussum, tegen een stuk goederentrein is geloopen, waardoor het déraillement ontstond. Ofschoon een der lfinen thans niet voor het spoorwegverkeer kan gebruikt worden, ondervindt de dienst geeno vertraging. De materiöelo schade moet niet bijzonder groot zfin, terwfil de kwetsuren, welke eenige personen ontvingen, gelukkig niet van ernstigen aard zfin. De toestand van den ex-bankier Gustav Bingen, die te Rotterdam is aange houden en in het ziekenhuis aldaar opge nomen, is vooruitgaande. Zfine zustor, me vrouw Adam, te Parfis woonachtig, bezocht hem Zondag. Andere bezoekers werden tot nog toe niet bfi hem toegelaten. Zfine echt- genoote, mevrouw Bingen, bevindt zich in Zwitserland en wordt door ziekte terugge houden om te Rotterdam te komen. In buitenlandsche bladen wordt gemeld dat bfi den gearresteerde een som vau 69,000 lire was gevonden. De „N. R. C." is in staat ten stelligste te verzekeren, dat de bfi hem ge vonden som niet meer vertegenwoordigt dan een waarde van 1000 Mark. De „Frkf. Ztg." bevat een telegram uit Rome, meldende dat, naar verluid van een uit Genua aan de „Tribuna" gezonden bericht, de gebroeders Bingen voor 10 millioen lire ongedekte cheques hebben uitgegeven, waar van 600,000 lire op de „Banca Roraana" en 1 millioen lire op de „Banca di Napoli." Binnen twee of drie dagen, zoo meldt' het telegram verder, zal de eerste algemeene ver gadering van schuldeischers te Genua plaats hebben ten einde van den stand van het faillissement kennis te nemen. Verschillende employés van de firma Fratelli Bingen, te Genua, twee makelaars en een koopman, zfin in hechtenis genomen onder verdenking van medegewerkt te hebben tot den ondergang van het huis Bingen. Ten gevolge van het faillissement was het bankiershuis Garibaldi Co. te Port-Maurice genoodzaakt zfine betalingen te staken. De crediteuren namen genoegen met het aange boden akkoord van 50 pCt. Doch de drie zonen van den heer Garibaldi hobben om den goeden naam van hun vader to bewaren, ieder een som van 400,000 franken aangeboden, ten einde geheel aan de verplichtingen te voldoen. Deze daad heeft groote waardeering gewekt in de Italiaansche linantiëele wereld. Te Zevenaar waren gisterochtond drie arbeiders op weg naar huis met een kar hooi. De wagen sloeg om en twee der arbeiders geraakten onder het hooi, een ge heel en oen gedeoltelfik. De eerste is gestikt. Het was een oppassend arbeider, hfi was ge huwd en laat een vrouw met vfif kinderen achter. Bfi het ruimen van een beerput in het gasthuis te Oirschot viel gisteren een der arbeiders in den put; een ander, die hem redden wilde en met een ladder er in afdaalde, sloeg, waarscbfinlfik bodwelmd, onmiddellijk achterover en viel er ook in. Zoo ook een dorde, een vierde, tot een vfifde toe. Er is gelukkig slechts één doode te betreuren. Van de anderen is de toestand echter bedenkelfik. Te Wi 1 p, bfi Deventer, is een boerenplaatsje, bewoond door de wed. Wissink, met al wat er in was een prooi der vlammen geworden. Niets was tegen brandschade ver zekerd. Aan den gegageorden fuselier Kerkhof, van het Indische lager, wien op Lombok een been werd verarfizeld, wordt voor rekening van het „Roode Krui6" een kunstbeen verstrekt. B. J. W., klerk ter secretarie te Boxtel, was tegen oen weekloon van 75 ets. belast met het incasseeren van wissels voor den heer J. B. Van Uden, aldaar. Thans zit hfi voorloopig in hechtenis, wfil hfi verdacht wordt een bedrag van ongeveer f 440 ten nadeele van bedoelden v. U. te hebben verduisterd. De gisteren vermelde aanvaring tusschen de „Seaford en de „Lyon" heeft den stoombootdienst tusschen Newhaven en Dieppe een zfiner fraaiste stoomschepen gekost. De „Seaford" was een stalen stoomschip van 997 tons, met machines van 5000 paarde- kracht. Het was in 1894 gebouwd. Dinsdag-middag te halftwe9 vertrok het schip van Dieppe met 255 passagiers en 42 man scheepsvolk aan boord. Op een afstand van 25 mfilen van de Engelsche kust werd de boot aangevaren door de „Lyon". Het weder was mistig en de „Seaford" stoomde mot ver minderde snelheid. De „Lyon" trof haar aan bakboordzijde achter de machinekamer. Reeds dadelfik kreeg het schip veel water in en het bleek den kapitein, dat het spoedig zou zinken. De booten werden uitgezet, doch reeds was de „Lyon" langs boord gekomen, waarop de opvarenden van het zinkende vaartuig door het Fransche schip aan boord genomen werden. Du officieren en de bemanning hielden zich uiterst bedaard en aan hunne flinke houding is het voornamelijk te danken, dat een paniek vermeden werd. Enkele passagiers bekwamen verwondingen, overigens kwamen allen met den schrik vrfi. Veertig minuten na het oogenblik, waarop de aanvaring plaats had, zonk de „Seaford" in de diepte, de achtersteven het eerst. De „Lyon" was zwaar aan den voorsteven bescha digd, doch kon desniettemin naar Newhaven terugkeeren, waar ze de opvarenden der „Seaford" aan wal zette. De geredde passagiers prfizen zeer de kalme houding van den commandant, kapitein Sharp. Bfi het overbrengen der passagiers naar de „Lyon" viel een dame in het water, maar zfi werd spoedig gered. Gewond werden een Franschman en twee Engelsche dames. Hun toestand is echter niet ernstig. Een telegram uit Colon beve-s- tigt de overwinning, door de regeeringstroopen in Ecuador op de troepen van generaal Al faro behaald. Mon verwacht te Guayaquil, dat de opstand zeer spoedig zal bedwongen worden. Het „Journal de Marseille" meldt dat tusschen de Fransche en Italiaansche arbeiders in de zoutwerken te Berro twist is uitgebroken. Een vechtpartij had plaats, waar bij vfif personen gewond werden. De orde is hersteld. Bfi Merheim aan den Beneden- Rfin is een passagiersboot in aanvaring ge komen met sleepschuiten. Een der schuiten zonk, waardoor acht personen omkwamen. In een stadje bfi Frankfort gaf eon verzoek, om een bankbiljet van 1000 mark to wisselen, aanleiding tot groote opschudding. Een goed gekleede dame kwam op het dicht bfi het station gelegen kantoor van een bankier binnen met het verzoek dit biljet te wisse len. Zeker, antwoordde de chef van het kantoor: ik bereken daarvoor een balve mark. Wat, kost dat iets? meende de vreemde; bfi ons in Berlfin kost dat niets. Dan raad ik u, het biljet in Berlfin te laten wisselen, antwoordde de bankier droogjes. Nu, gfi schijnt een echtete zfin. Wat onderstaat gfi u? Er uitl De bankier riep, de dame liep Een kwartiertje later kwam eenloopervan het station in alle haast op het kantoor en verzocht spoedig een bankbiljet van 1000 mark te wisselen; de dame, die het had aange boden aan het loket, moest over tien minu ten met den sneltrein naar Berlfin. De bankier liet zich de dame uitduiden en zeide toen: Neen, dat bankbiljet wissel ik niet. Weg er mee! De looper spoedt zich terug naar het station en vertoont het bankbiljet aan den ambtenaar, die de kaartjes afgeeft, met de woorden Dit biljet moet valsch zfin; de bankier wil het niet wisselen. Natuurlijk, zegt de ambtenaar, na het biljet te hebben bekeken, het is valsch. En hfi voegt er fluiste rend aan toe: Haal aanstonds de politie! De dame wordt gevangengenomen en met een vigilante naar het bureel van politie ge bracht. Daar blfikt dat het bankbiljet echt is, en de dame wordt met vele verontschuldi gingen in vrfiheid gesteld. Haar eerste gang is naar den bankier, bfi wien zfi een groot schandaal maakt. De bankier verzocht haar te vertrekken, en daar zfi niet goedschiks gaat, roept bfi de politie te hulp. Ten tweeden male wordt zfi meegevoerd naar het bureel, thans wegens huisvredebreuk. Daar laat men haar weer loopen, nadat van het gebeurde proces verbaal is opgemaakt. Natuurlfik is echter de sneltrein naar Berlfin inmiddels vertrokken. Een paar dagen later ontvangt de bankier, die nu eind6lfik rust meende te hebben, een schrijven van een kdvocaat, die hem uitnoodigt de schade te vergoeden, welke de dame door zfin schuld geleden heeft, in 't geheel 16 mark, te betalen binnen 24 uren, bfi gebreke waar van oen aanklacht zal worden ingediend. De bankier heeft dezen brief onbeantwoord ge laten en ziet nu een gerechtelijke vordering te gemoet. In de kantoren van de spaar bank te Tourcoing heeft een gasontploffing plaats gehad, waarbfi' drie personen gewond zfin. De heer Leduc, do chef van het kantoor, kwam binnen toen de beambten weg waren en rook een sterke gaslucht. Hfi waarschuwde zfin zoon, dr. Leduc, die met een ladder de gaspfipen onderzocht, en bemerkte dat een werkman, die des middags een on ander had verricht, vergeten had liet uiteinde van een der buizen met een kurkje to sluiten. Dit werd nu gedaan, waarop dr. Leduc, om zich te overtuigen, dat het lek gestopt was, een lucifer aanstak. Een hevige ontploffing volgde, waardoor de beide heeren hevige brandwonden bekwamen. Ook mevrouw Leduc werd ge wond. De matoriëele sch.iae is vrfi aanzienlijk. Te Stettin is een doorpionniers gebouwde brug plotseling ingestort. 89 pionniers vielen in het water. Eén verdronk; de overigen werden met veel moeite gered. Op de trap van het gemeonte huis van Mercato, waar een groot aantal kiezers bfieen waren om den uitslag van den verkiezingsstrijd to vernemen, brak de leuning; dientengevolge viel een zestigtal personen naar beneden. Eén van ben werd gedood, tweo zfin het einde nabfi, 17 zfin zwaar en 3 licht gewond. Tegenover Falkenstal, aan de Beneden Elbe, is een ernstig ongeluk gebeurd. Een pleizierboot kwam in aanvaring met do stoomboot „Concordia," waardoor eerstge noemd vaartuig zonk. Zeventien der opvaren den verdronken, waaronder acht leden der familie Laski. Alleen mevrouw Laski werd gered. UITLOTINGEN. CoDgo-Loten van 1888 a fr. 100. Trekking van 20 AngdBtua 1895. Serie 6967 no. 17 150.000 fr.; e. 43891 n. 4 2500 fr.; e. 14 n. 19, 8. 15913 n. 20, 8. 58911 n. 21 ieder 500 fr.; e. 14 n. 3, e 2101 nos. 4, 7. 14, 20 en 21, e. 3946 n. 24, e. 6967 n. 10, 8. 15913 u. 13, e. 31604 n. 14 en 22, e. 36041 n. 9, e. 45884 n. 11 en 25, e. 46895 n. 6, 8. 50426 n. 14, 16 en 18, e. 58911 n. 1 ou 4 ieder 200 fr.aiioïbaar met 140 fr. de aeri ön: 14 2101, 3946. 6967. 15913, 31604, 6G041, 38690, 45884, 46895, 50426, 68911 en 59425. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Het door U medegedeelde in Uw Dagblad van heden vind ik als geboren Groninger wel aardig, doch ik ben zoo vrfi U te infor- meeren dat do naam van dien 107 jaar wordenden oud-scheepsgezagvoerder niet is „Bogaerdts," maar H. Boomgaard, wonende in een hofje nabfi de Kranebrug te Groningen. Leiden, J. D. 22 Aug 1895. Een Groninger Uurgerlyke Stand. BODEGRAVE, Bevallen: R. Broeklioff geb. Mak Z. B. Stigter geb. Van Dommelen D. M. Hommel geb.'Genuit D. L. C. Gerritsen geb. Van Eeuwen Z. Overleden: T. Wilschut, echtg. van E. G. Hejj, 26 j. G e li u w (L G. Uittenbogaard. wed. van A. Hoogendoorn, 57 j. en P. H. Kettonis 49 j. BOSKOOP. Bevallen: M. De Kijk geb. Van Tol Z. C. M. Hofman gob. Merles Z. J. E. Streng geb. Verleun D. M. Üttolander geb. Van Holt' D. T. WeJler geb. Booi D O v e r 1 o d o iiP. Den Ouden gob. Do Jager, 58 j. Gehuwd: G. Houtman en C. Wendel. HAZERSWOUDE. Bevallen: M. Marcolis geb. v. d. Voort D. C. De Wolf geb. Kompier D. Overleden: Chr. Muller Z. 10 m. TER-AAR. Bevallen: C. Hoogervorst geb. Kempers Z. Overleden: J. W. Valontijn 3 j. Gehuwd: J'. Bosdam 24 j. en M. E Brozius23j. li KEU W-LIK. Bevallen: H. Groenendijk geb. v. Eijk Z. M. AI. Hoosbeek geb. Hoogervorst D. G o hu w d: P. Koster en C U. Kosun. LEIDERDORP. Bevallen: M. -urdijn geb. Hariog Z. H. P. De Vrind geb. Hameis D. J. G. Van der Moer geb. Van der Voorden Z. G e li u w dJ. Bogaards 33 j. en C. Brus 29 j. K. Zwanenburg 22 j. en J. Rademaker 24 j OUDSHOOKN. Bevallen: J. Voorbij geb. Oudshoorn D. Familie-Berichten uit verschillende bladen. Bevallen: M. U. baronesse Taets van Ame- rongen Verspijck, d. Nijmegen. Mevr. Van SturjvenbergLeidelmoijer, z. Soerabaia. C. H. Freui—Rector, z. Rotterdam. H. Kording Rosenstoek. z. id. C. J. Keij—Brant, z. id. J W. Jelgerhuis SwildensAltes, z. Magelang. C. A. Pluim AlcntzCardon, z. Den liaag. J. H. M. E. Van BijsterveldAsmus, z. Deu Haag. Alevr. Van RavesterjnGijsbcrts, d. Rotterdam. G. SiemelinkGaastra, z. Workum. G. Bus- sink—Appel, z. Arnhem. J. AI. P. BrocxMaas, d. Voorst. Overleden: E, Van VollenhovenPollux, 64 j. Rotterdam. Wed. dr. F. A. W. Miquel Madry, 77 j Wiesbaden. J. H. Le Rütto, m. Den Haag. Mevr. C. H A. Gastens, Kotta- Radja J. J. Waning, m. 18 j. Haarlem. M. li. PleeTen Bruggencate, 46 j. id. M. C. Bouma, v. 22 j. Zeist. J. F. Thieme, m. 67 j. Vierlingsbeek. Wed. dr. ReddiugiusSnoek, 74 j. Deutichcm. A. M. J. Drontli, m. <s3j. Delft. J. A. Jansen, in 90 j. Den Haag. - A. PJantinus Jz., m. 69 j. Drachten. 'A. J. Bakker, tn. Delft. B. Duijster, m. 47 j. Rotterdam. Wed. mr. D. H. W. Losecaat Vermeer-Bosboom de Wildt, 73 j. Terborg. A. J. v. d. HeuvelGerdessen Tim mermans, 55 j. Enspijk. R. Nagel voort, v. 18 j. Terwolde. W. G. Alallee, m. 48 j. Ede. P. J. Jager, m. 46 j. Londen. Gehuwd: H. Van der Woude en L. E. Olt- mans, Den Haag. C. Lampe en H. A. Aleijburgh, Gouda. RECLAJIE§, a 25 Cents per regel. E. SMIT Jzn. Zie advert. Tentoonstelling. 5647 1 BUITENLAND, Frankrfik. Het door ons gisteren vermelde bericht in de „Matin" over de stemming in Elzas Lotha ringen maakt in Frank.-fik sensatie en ieder, die voor vaderlandlievend wil doorgaan, pro testeert er tegen. Sansboeuff, de voorzitter der Elzasser vereenigingen te Parfis, noemt het onmogelfik, dat de heer Guerber zou hebben gezegd, dat de bevolking zich in de inlfiving bij Duitschland schikte en dat Elzas nimmer meer Fransch zou worden. De Elzas reikhalst nog altfid naar zfine bevrijding. De „Matin" heeft zoovele verbitterde brieven ontvangen, dat zfi meent zich te moeten ver ontschuldigen. „Onze onpartijdigheid", zegt zfi, „veroorloofde ons niet het ons gezonden be richt te verzwakken. Het is onze plicht, een door de geschiedenis in het leven geroepen toestand niet met chauvinisme, maar met koel bloedigheid te beoordeblen en op pfinlfike waarnemingen voorbereid te zfin. Onze afwach tende houding heeft de Elzassers overtuigd, dat wfi het voldongen feit erkennen. Ons verbond met Rusland moest den Elzassers met nieuwe hoop vervullen, die evenwol nog niet in den eersten tfid zal worden verwezen» lijkt. De „Matin" heeft met smart een vader- lanaschen plicht vervuld. Frankrfik weet thans, dat het alles moet doen, opdat de van ons losgescheurden niet langer aan onze liefde en onze gedachtenis twfifelen." De gemeenteraad van Nlmes heeft 300 fr. beschikbaar gesteld voor de werkstakers te Carmanx. De opzichters bfi de fabricage in de glas blazerijen te Carmaux hebben ordc-r ontvangen, zooveel personeel in dienst te nemen, dat ten minste met één oven gewerkt zal kunnen worden. Terrier, een der afgevaardigden voor het Fransche departement Eure-et Loire, oud minister van koophandel, is te Parfis over leden. Van 16 tot 21 September zal te Bor deaux door de „Sociëtó Philomatique" aldaar het derde internationale congres voor tech nisch, commercieel en industrieel onderwfis worden gehouden. Hel congres zal kosteloos toegankelfik zijn, niet alleen voor hen, die door ©ndervinding, studiën of bijzondere ken nis kunnen medewerken tot den vooruitgang van het technisch, commercieel en ïndustriëel onderwfis, maar voor allen, die in dit onder wfis en de daarin gemaakte vorderingen be lang stellen. Öo l|gië. Te Oost Duinkerken, bfi Nieuwpoort, is een gedenkteeken onthuld voor den Belgischen schilder Louis Artan, die daar in 1837 werd geboren. Het monument is geplaatst op het graf van den kunstenaar en draagt aan de voorzfide een gebeeldhouwd medaillon met de buste van den overledene, vervaardigd door den beeldhouwer Van der Stappen. Te Antwerpen zfin de Scheldefeesten Zater dag hervat met een illuminatie van de Groen plaats, welke verlichting verleden Dinsdag was uitgesteld wegens den regen. De ver lichting slaagde, dank zfi het schoone weder,

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2