Amsterdam naar Batavia, vertrok 19 Aug. van Periro; de „Drente" arriveerde 19 Aug. van Batavia te Rotterdam; do „Laertes", van Amsterdam naar Java, vertrok 17 Aug. van Liverpool; de „Prins Willem III" arriveerde 18 Aug. van West Incië te Nieuw-York; de „Salak", van Rotterdam naar Batavia, arriv. 18 Aug. te Southampton; de „Soembing", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 18 Aug. Sagrès; de „Afrikander" arriveerde 17 Aug. van Amsterdam en Londen to Tafelbaai; de „Edam", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 19 Aug. Scilly; de „General", van Hamburg rond do Kaap naar Oost-Afrika, arriveerde 19 Aug. te Vlissingen; de „Kanzier" vertrok 17 Aug. van Durban naar Vlissingen en Hamburg. By koninklijk besluit is mr. A. Stibbe Lzn., directeur van justitie in Nederlandsch- Indië, benoemd tot president van het Hoogge rechtshof van Nederlandsch-Indië. Eervol ontslagen de officier van gezondheid lste kl. by de zeemacht G. D. Giesborts, op zijn verzoek, met 1 October a. s., uit den zeedienst. Met ingang van 1 October 1895, aan den commies bij de Topographische inrichtiDg D. Heyse, op zijn verzoek, een eervol ontslag uit zijne gemelde betrekking verleend, bo- hoiulens zijne aanspraak op pensioen. Met ingang van 1 Sept. a. s. benoemd tot leeraar in do schoikundo aan de Koninklijke Militaire Academie, dr. C. Hoitsema, thans leeraar aan oio inrichting; aan den heer J. N. fT. Buinlng, leeraar in het handteokonen aan die Academie, met ingang van 16 Sept. a. s., een eervol ontslag uit gemelde betrek king verleend. Met ingang van 1 Nov. a. s. in hunnen zang overgeplaatst by den gerieralen staf, de kapitein J. T. Oosterman, van de lste divisie koninklijke marechaussee, alsmede de kapi teins A. E. J. G. u'Hamecourt, van het lste, en H. Kemper, van het 2de regiment vesting artillerie. Pensioen verleend aan: G. A. Abbema, f 1462; D. Vogelaar, ƒ334; W. Boe, f 1077 's jaars. Gr e in e ii g- <1 Nieuws. Do vrouw, dio mon Zondagavond |n do Muskadelstoog gevonden heeft en aan wie door do politie oen nachtverblijf is ver schaft, waaruit zy gistermorgen werd ont slagen, is des avonds wederom mot groote staatsie(l) naar het commissariaat vervoerd. Zou het haar daiir zoo goed bevallen zyn? Of zou men er aan moeten gaan twyfelen of haar geestvermogens wel in orde zyn? Zou het niet het boste zyn, als mon zich haar lot eons aantrok en haar ia een gesticht zocht te plaatsen? vraagt mon ons. Eon vyftal 8<c hoon makersbazen in Alkemado (J. Boogmans, H. Van Heek, A. Keyzer, H. Mcy'er en R. Struive) hebben be sloten eone circulaire te richten tot hunno vakgenooton in de gemeenten Aalsmeer, Alfen a/d. Itljn, Alkomade, Haarlemmermeer, Hoogmado, Koudekerk, Leiderdorp, Leimuiden, Lisse, Nieuwveen, Oudshoorn, Rynzaterwoude, Sa8senheim, Ter Aar, Warmond en Woubrugge. Deze circulaire behelst eono uitnoodiging tot hot bywonen eener vergadering, door hen den 2den September a. s. om 11 uren voorm. ten huizo van den heer Marinkelle, te Roelof- Arendsvoen, to beleggen, ten einde in over- sensteinming te gorakon om de pryzen hunner artikelen en fabrikaten te vorhoogen in ver houding met de in don laatsten tyd aanzieniyk gorozon piyzon van het door hen te verwerken materiaal. Van do eerste reis ter haring- visschery ia te Katwyk aan Zee aangekomen KW. 14 „De Vrouw Johanna", schipper Jb. Van Duivenboden, reuder H. Van der Marei, mot 300 kantjes pekelharing. Te Delft moet zich een geval van cholera hebben voorgedaan onder het. personeel van de artillerie constructiewerk plaatsen. Vad De Haagse he Kroniekschrijver van de „N. Gron. Ct." reduceert nu zelf het romantisch verhaal, dat hy gaf van het gru welijk feit dor aanranding van oen meisje, in 't holle van den nacht, door oen drietal koetsiers, tot eone zeer alledaagscho prozaïscho ontmoeting van ©3ne deern, uit een caroussel afkomstig en zich in slaapsteden ophoudende, met een drietal, dat haar nu ja wat ruw bejegend, doch volstrekt niet tegen haar wil aan „mishandeling" blootgesteld heeft. Men heeft do zaak van do zy'de der politie in een geheimzinnig waas gehuld on er veel meer cos van gemaakt dan ze verdiende. Ofschoon, zoo schryft men aan de „Zw. Ct.", over "t mishandelde moisje in Den Haag al genoeg geschreven is, moge toch wol her innerd worden, dat Everlje Van C. by uitspraak dor arrondissements rechtbank te Utrecht van 25 Sept. 1S93 veroordeeld Is tot 8 maanden gevangenisstraf, wegens diofstal (rolling) van eeno portemonnaie met geld, enz., uit den bro kzak van een hoor. Sinds is zy zwervende geweest en hoezeer ook elke „mishandeling", haar aangedaan, strenge afkeuring en ornstigo straf vordient, is toch de onderstelling niet gewaagd, dat 't wel niet voel moeite zal go kost hebben, de 's nachts zwervende deerne niar don bewusten stal te krygen^Vat de mishandeling betreft, deze biykt niet van dien aard geweest to zyn, dat opneming in 't liekenhuis noodig werd geacht. Op do vraag daaromtrent had zy der politie opgegeven, dienstbaar te zyn by V., op de Markt te Gouda. By onderzoek bleek haar verbiyf te zyn in do caroussol oftewel draai molen van V., staande op de Markt to Gouda. In do Wagonstraat te 'sGraven- hage werd van Zaterdag op Zondag geducht gevochten. Twee agenten van politie moesten zelfs van hun wapenstokken gebruik maken. In het tumult groep een persoon een der agenten van achteren aan en bracht hem een messteek in den nek toe. De dader moot be kend zyn. Uit Bennebroek verneemt het „Haail. Dagbl.", dat de bezittingon (huis en bloembollengrond) van don heer J. C. v. d. L. aldaar zyn aangekocht voor de som van ruim f 90,000, ten behoeve van een R.-K. liefde gesticht, dat daar op breede schaal, met eigen bakkery, boerdery, slagery, enz., zal verryzen en voor den bouw waarvan ongeveer/' 200,000 besteed zal worden. Reeds eerder verkochten ook de heeren gebr. P., ten behoeve van dit gesticht, een deel hunner bezittingen. Op de Hoogte K a d y k te Amster dam werd gisteravond omstreeks acht uren brand ontdekt op de werf „'t Kromhout" van den heer D. Goedkoop Jr. De werf wordt aan de eone zyde begrensd door de zooge naamde Overhaalsgang; een paar jongens hadden daar vuurwerk afgestoken en daardoor brand veroorzaakt in een schuur, welke een groote hoeveelheid riet en mos bevatte. Het vuur verspreidde zich met groote snelheid in dez8 by uitstek brandbare stoffen, zoodat welcTa de vlammen uit het dak sloegen. In de brand weerkazerne aan de De-Ruyter-kade had de heer Proost de vlammen reeds gezien voordat er gealarmeerd werd, en in korten tyd was hy met zyn mannen ter plaatse. Met een paar slangen op de Vechtleiding werden de vlammen gebluscht, maar daarmede was het werk nog niet afgeloopen, want al het riet moest van den zolder gehaald worden om het vuur, dat in het iowendige van de massa voortsmeuldo, to kunnen dooven. De bewoners van de belendendo buisjes hadden in alleryl hun woningen ontruimd, maar deze voorzorg bleek onnoodig, want de brand bleef beperkt tot den zolder vaD de schuur. Gisternamiddag is te Neder- horst-den-Berg een zesjarig knaapje in een onbewaakt oogenblik m de Vecht gevallen en eenige oogenthkken later levenloos opgehaald. Inden Grooton IJpolderiseen Belgische arbeider, vermoedelyk ten gevolge van do hitte by de landwerkzaamheden, plot seling dood neergevallen. Gisternacht hebben inbrokers zich toegang verschaft tot een villa aan den Stationsweg te Bussum. Een horlogo, eenig geli en een paar kleedingstukken werden medegenomen. Te Nieuwedam is van Zaterdag op Zon dag, door middel van opschuiving van do ramen, inbraak geploegd in het Raadhuis. Alleen oen ofTerbusje met eenig geld werd uit de secretaire door den dief of de dieven medegenomen. Al de kasten waren nauw keurig onderzocht en overhoop gehaald, waarby echter niets van hun gading schynt gevonden te zyn. Denzelfden nacht is op het naburige Dur- gerdam op twee plaatsen ingebroken. Zondagmorgen werd H. Bos en zyn gezin to Assen door het vuur, dat in do slaapplaats viel, wakker. Het bleek dat hunne woning in lichterlaaie stond. Zy konden nog ontvluchten, maar moesten al hun have en goed zien verbranden, waaronder twee geiten, een schaap, een varken, eenige kippen, eenig hooi en koren. Do arbeiderswoning stond aan den Langendyk onder Kloosterveen; by weinig wind en geen onmiddellijke buren heeft zich de brand by dat huis bepaald. Alles was ver zekerd. Uit Amersfoort schryft men aan het „Hbl." het volgende: Zondag avond zat de byna 64-jarige Van Doornik met zyn vrouw en eenige familie leden voor zyn woning achter de Heilige Geest te praten, toen tegen 9 uren een 19- jarige korporaal der infanterie, die wegens zyn balddadigheden reeds meermalen kennis maakte mot do politie, het straatje inkwam en een zakmesje toonend, hom toeriep: „Dat moet er van avond nog in." Van Doornik raadde hem, het maar in een stuk brood te steken. De korporaal ging daarop met een collega de naast gelegen herberg binnen, doch kwam er spoedig weder uit, waarby laatstbedoelde hem zeide do oude menschcn met rust to laten en trachtte hem den kant der Valke straat op te krygen. De korporaal rukto zich echter los en liep op juffrouw Van Doornik toe, die hy by het hoofd vatte. Toen haar man hem daarop heel kalm zeide, dat hy zyn niet meer jeug dige vrouw liover met rust zou laten en dat dergelyke grappen beter besteed waren aan een jong meisje, pakte het jongemensch hem in zyn langen baard en bracht hem een ver- vaariyken stoek toe onder de linkeronderkaak en in den hals. Van Doornik vloog op van zyn stoel en trachtte zyn belager vast te houden; juffrouw Van Doornik wilde haar man terugtrekken en voelde toen, dat deze verwond moest zyn, doordien een stroom bloed op baar armen liep. Spoedig werd geneeskundige bulp ontboden, en hoewol do heer Van Doornik veel bloedver lies heeft geledeD, is zyn toestand bevredigend. Do dader is in verzekerde bewaring gesteld. Hy zal zich cok te verantwoorden hebben wegens zyn verzet by zyn inhechtenisneming. Te Dordrecht is door de politie aangehouden en gesteld ter beschikking van de militaire autoriteit J. A. v. D., 24 jaren, geboren te Rotterdam, die den 30steu Maart 1893 als hoornblazer by het rcg. grenadiers en jagers was gedeserteerd. Sedert dien tyd had hy zich in Frankryk en België opgehouden en als behanger en stoffeerder in zyn onderhoud weten te voor zien. Thans was hij naar Nederland gekomen, om zyn ouders te Rotterdam te bezoeken, doch bij bad geen geld om zyne reis voort te zetten, en wendde zich daartoe tot de politie, waardoor lifj in de val liep. Trein 38 der H IJ.-S.-M., van Parys naar Amsterdam, had gisteren in Rotterdam een vertraging doordat het postrytuig warm was geloopen en dientengevolge uit den trein verwyderd moest worden. Men seint aan het „Hbl." uit Keulc-n, dd. Maandag: De Hollanders hebben zich heden weer kranig gehouden. Het 100 K.M. wereld kam pioenschap voor amateurs werd door M. Cor- dang gewonnen in 2 u. 33 min. 45sec- Tweede was C. Witteveen uit Haarlem in 2 u. 42 min. 302/5 sec. Beiden verbeterden, evenals Zondag de beroepsryder Michael, het Duitsch record voor professionals. Henie uit Christiania was derde. Er waren twaalf mede dingers. Cordang werd met een lauwerkrans om hangen en op de schouders rondgedragen, terwyi do muziek het Nederlandsche volks lied speelde. In de tomdemi race over 1 K.M. voor ama teurs waren Petersen (Denemarken) en Watson (Engeland) eerston; Gorter en Belsenherz (Holland) waren tweeden. In de amateurs-handicap over 1 KM., met voorgift, was de Hollander Langeveld eerste. Dan volgden de EngelscheD Watson en Cherry. De Hollanders hebben dus wel volslagen hun meesterschap over allo afstanden getoond. Het mijl-professional kampioenschap is niet verleend; op protest van don Amerikaan Banker werd de uitslag ongeldig verklaard. Dit kampioenschap zal nu in September to Parys worden gereden. Nog wordt uit Koulen gemeld: Zondag-middag werden de wedstryden te Keulen hervat, onder een buitengewoon tal rijke opkomst van het publiek; reeds voor het begin van de eerste race was er op het sportterrein geen plaatsje meer open. De wodstryd om het wereldkampioenschap voor amateurs over de Engelsche myl werd gereden in zeven afdeelingen; 29 mededingers kwamen uit. Do eind-race werd gereden door Jaap Eden, Henie (Noorwegen), den Keulenaar Schaaf en Petersen (Deen). Jaap was eerste in 2 min. 383/g sec Petersen tweede, Schaaf derde. Het verschil in tyd was zeer gering; alle drie gingen byna gelyktydig over de meet. De overwinnaars werden door hun land- genooten op de schouders over de baan ge dragen, Jaap omhangen met een lauwerkrans met de Hollandsche kleuren. B(J den daarop volgenden wedstryd om het wereld-kampioenschap voor professionals over 100 K.M. kwamen vyf ryders uit: Luyten (Antwerpen); Fritz Opel (Frankfurt a/M.), Hofmann (Munchen), Michael (Engeland), Gerger (Graz). De 17-jarige Engelschman werd afwisselend door een drie- en vier persoonstandem gopaced on reed van het begin af met een verbazend tempo; in de eindspurt was het byna on mogelijk, hem met het oog te volgen. Hy won gemakkelyk in 2 u. 24 min. 58% sec. Een donderend hoera begroette den jeugdigen overwinnaar b\j het passeeren van den eind streep; onnoodig te zeggen dat hy door zyn landgenooten op de schouders gedragen werd. Luyten was tweede, Hofmann derde; vierdo was Gerger, op wien Michael 22 ronden voor was, en die eerst over de meet ging toon het reeds volslagen donker was ge worden. Opol gaf na 30 ronden den stryd op. Ondanks den langen duur van dezen race, verflauwde de belangstelling van het publiek geen oogenblik; het voorryden der gang makers en het verzorgen van de ryders met verfri8schingen gedurende den rit waren zooveel spannende momenten, die de aandacht van het publiek voortdurend gaande hielden. Hot was intcsschen zoo donker geworden, dat de amateurs-handicap over 1 KM, die ook op Zondag bepaald was, tot den volgenden dag moest uitgesteld worden. Een uitgestrekte bouwhoeve, 87 hectaren groot, gelegen aan den straatweg naby Barnovold, is door het Leger des Hoils aangekocht. Oppassende verpleegden in do shelters zullen daar in do gelegenheid gesteld worden nuttig werkzaam te zyn. Jongens en meisjes kregen gis- ternamiddag twist in de Breedestraat te Rot terdam. Een volksoploop en een straatgevecht waren er hot gevolg van, waarby de 14-jarige M. Drecs, wonende Breedestraat No. 31, met een mes in de zyde werd gestoken. De toe stand van het meisje is niet gevaariyk. Do dader is bekend. Zatordag had op hot Noordzee kanaal tusschen zy kanalen C en D, in de nabyheid van Buitenhuizen, een treurig on geval plaats. Het stoomschip „Kaiser", eener Hamburgsche reedery, liep uit het roer juist op de plaats, waar een met ongeveer 25,000 steenen geladen vrachtschip van schipper Kroes lag, met het gevolg, dat de stoomer midden op het schip liep en het in twee gedeelten brak. De schuit zonk natuuriyk onmiddeliyk; ternauwernood hadden de op varenden, bestaande uit den schipper, twee vrouwen en drie kinderen, gelegenheid zich in de scheepsboot te redden. Dadelyk werd door de „Kaiser" zooveel mogelyk hulp ver leend, het gezin werd meegenomen naar IJmuiden en een collecte aan boord bracht ongeveer f 70 op. Een zeer gering gedeelte van den inboedel werd later nog opgevischt. Het schip kwam van Amsterdam, de lading was bestemd voor Haarlem. Het Dumry hotel te Denver (Colo rado), een gebouw van vyf verdiepingen, is ten gevolge van het springen van een stoom ketel ingestort. Yyftig personen werden onder het puin begraven. De ontploffing is te wyt-n aan de onacht zaamheid van den machinist. Voor zoover men weet, bedraagt het aantal dooden 25, terwijl een groot aantal personen gewond is. De vlammen verspreidden zich zoo snel, dat het onmogelyk was de ongelukkigen, die onder de puiuhoopen bedolven waren, te hulp te komen. Veertien lyken zyn reeds te voor- schyn gebracht; het zoeken wordt voort gezet. Te M 1 h e i m a. R. z(jn Zaterdag avond ernstige ongeregeldheden voorgevallen. Reods sedert een woek heerschte er vtrbittering tegen do KeulenMülheimer stoomvaartojaat- schappy, die, om een concurreerende maat- schappy afbreuk te doen, het tarief verminderd had van 20 tot 5 pf.; het volk koos party voor de nieuwe maatschappij. Zaterdag-avond trachtte een talrijke menigte het landen van de booten der oude maatschappij te beletten. Het kwam tot een botsing; de menigte groeide tot duizenden aan, en de politie was genood zaakt do hulp der gendarmerie in te roepen. Toen de gendarmen eenige schoten in de lucht losten, volgde er een bombardement met steenen. Twee en twintig agenten, een com missaris en de plaatsvervangende burgemeester werden door steenworpen gewond, sommigen zóó ernstig, dat zy naar het hospitaal moesten gebracht worden. Velen van het publiek maakten op gevoelige wyzo kennis met de sabels der politie agenten en een groot aantal werd in hechtenis genomen. Later hoorde men tierende benden door de straten trekken en schoten vallen. De landraad heeft om militaire hulp geseind, daar men vreesde dat de ongeregeldheden zich Zondag-avond zouden herhalen. Een schoenmaker to Dobreczin, in Hongarije, had een vliegmachine uitge vonden. Het toestel bestond uit twee groote, met ganzenveeren bedekte vleugels, die hy aan zyn schouders vastmaakte; aan zyn rug had hy een groote parapluie bovestigd, en aldus toegerust, zou de man een proeftocht maken van het dak van een huis. In plaats van zich in het luchtruim te verheffen, kwam hy mot een vrecselyken smak op den grond terecht. Zwaar gewond werd de schoenmaker naar het gasthuis gebracht, en hy betreurt het nu, dat by zich niet by zyn leest heeft gehouden. De Engelsche regeering heeft, volgens den „Petit Bleu," besloten Cornelius Herz op vrye voeten te stellen. Echter zal de politie hem niet uit het oog verliezen en hem beletten het Engelsche grondgebied te verlaten. Op do Blaricumer Meent werd een paard ontvreemd. Men was spoedig by de hand om het op te sporen. Het werd gevonden by een paardonslachter te Amsterdam, die het voor 35 gulden bad gekocht. Voor die som kwam het weder in het bezit van den eigenaar. De dief schynt goed bekend geweest te zyn met do verschillende wegen, die van de Meent naar Amsterdam loopen. Men gist dus, dat hy geen vreemdeling was. Tot nog toe heeft men don dader niet gevonden. Voor eon paar jaren werd by een Hunnebed, in het heideveld ten zuidoosten van Ees gelegen, vanwege de provincie een zware steen geplaatst, met oen paar letters, die als eigenaresse van dit Hunnebed de provincie aanwezen. Men deed dit wellicht omdat de paaltjes, vroegor hy dat Hunnebed staande, toen óf beschadigd óf verdwenen warai. Thans is ook die steen, wegens zyne grootte op aanmerkelyken afstand zichtbaar, beschadigd, doordien van een der vierhoeken een groot stuk afgebroken is, dat er biykbaar door geweld, zooals byv. met het werpen van keioteenen daartegen of op andere wyze, van verwyderd is. Treurig is het, dat die eerbiedwaardige overblyfselen dor oudheid, algemeen zoo hoog geacht, by enkelen zoo weinig gewaardeerd worden. (P. D. C.) Een ambtenaar, die thans nog in het ger.ot van een uitstekende gezondheid in het stadje Jauer (SilezïG) woont, heeft zyn eigen doodakte uit het jaar 1870 bewaard. Hy was in den slag van Wörth in het hoofd en den rug gewond en voor dood opgenomen, zoodat de chef van het regiment, waarby hy stond, aan de ouders het bericht zond van zyn overlyden. Hy kwam echter in een hos pitaal in Zuid-Duitscbland terecht en daaruit werd de zwaar gekwetste na een langdurige verpleging geheel hersteld ontslagen. Te Lübeck werd onlangs een vuurwerk onder stroomenden regen afge stoken. Dat belette natuuriyk niet, dat er een talryk publiek op de been was, waaronder een flink opgeschoten buitenman door zyn reusachtige parapluie het uitzicht belemmerde voor do achter hem staanden. Op verzoek van dezen deed hy wel de parapluie neer, doch daarmede was het publiek nog niet geholpen, want de hooge cylinderhoed belette nu nog het uitzicht. De man liet zich er toe vinden ook den hoed af te zetten, maar merkte daarby droogjes tegen de omstanders op„Moet ik my nu misschien nog het haar laten afknippen?" De geheele bevolking der aarde wordt op 1448 milli03n geschat. Hiervan be wonen 791 millioen Azië, 331 mill. Europa, 210 mill. Afrika, 163 mill. Amerika en 6 mill. Australië. Jaarlyks sterven er op de geheele aarde ongeveer 35,693,650 menschen, en elk jaar worden er 38,352,000 kinderen geboren. Zoo groeit de menschheid elk jaar aan met 2,558.650 zielen* Wanneer men deze cyfers vergelykt met de oppervlakte der bewoonde landen, dan blykt hieruit, dat er nog in langen tyd niet voor overbevolking te vreezen valt. Op dit oogenblik wonen in Europa 331 mill, menschen. Hoevelen zouden naar die ver houding in het byna even groote Australië, dat slechts 6 mill, inwoners telt, nog niet plaats kunnen vinden? In Afrika, dat 8-maal zoo groot is als Europa, wonen slechts 210 mill, zielen. Amerika, dat 12 maal dë opper vlakte van Europa heeft, telt nog 168 mill, zielen minder. Als de geheele aarde even dicht bevolkt was als Europa, dan zou zy 12,978 mill, bewoners bevatten, dus 11,530 mill, bewoners meer dan thans. Daar de menschheid elk jaar, zooals men boven ziet, ongeveer met 2% mill, zielen aan wast, zouden er, als de tegenwoordige toene ming voortduurde (wat natuuriyk niet geheel het geval zal zyn), nog meer dan 4600 jaren moeten verloopen, eer de geheele aarde even dicht bevolkt is als Europa op dit oogenblik. Vrees voor overbevolking ten opzichte van de geheele aarde bestaat er dus in de eerste jaren nog niet. Marktberiohtem Bodegrave, 20 Aug. Aangevoerd 263 wagens Kaas, 16,214 stuks, wegende 71,008 KG. Prijs leto soort Qoudache f 22. a f 24.zwaardere 26.2de soort /19.a/21.hieronder 28 wagens Derbykaas, prijs lste soort /22.50 a/24.2dosoort 20.a 21.50; 86 wagens Edammer Kaae, prys lste soort 25.— a f2de soort f 20.50 a 22.commissie fwagen Leidsohe Kaae: fhet schip pond. Handel ving. Rotterdam* 19 Aug. Op de veemarkt waron heden aangevoerd: paarden, venlens, 148 runderen, 140 vette kalveren, nuchter kalveren, 1542 schapen, 694 varkens, biggen, 2 bokken. De prijzen van het vee waren als volgt: runderen lste qual. 32l/s a 33 c., 2de qual. 29l/s a 30 c., 8do qual. 27 a 271/g e.: kalveren lste qnaliteit 43 a 43V3 c--2de qual. 35 a 371/9 c.; schapen lste qual. 27a27VaC.( 2de qual. 25 a 251/2 0.; lammeren per stuk varkens leto qual, 18 a 181/s c-> 2de qual. 17 a 171/9 c., 3de qual. 16 a lö'/s 0., alles per Vj Handel willig. Londen, 19 Aug. Ter veemarkt zijn aangovoord: rundoren 2000, schapen en lammeron 9000, kalveren 6, varkens Prijzen: beste Runderen 2/8 a 4/9, Schapen en Lammeren 3/10 a 6/-, Kalveren 2/G a 5/-, Rotterdam, 19 Aug. Nu successievelijk moer van don Nlouwen oogst aangevoerd wordt, verkrijgt dn, markt van Inlandeche artikelon weder een meer vol ledig aanzicht. Heden was al vnj wat van Nieuwe Tarwe, Rogge, Winter- en Chevalier-Gerst enBhuwe Erwten aan de markt, dooh do qualiteit laat Ysel tq weoechen over. Do Nieuwe Witte Tarwe was mc-erendeels bont* kleurig, niet droog en met sohot. Onder den drulfc^ daarvan moest de Jarige 10 a 20 cents lager afgq<; geven worden. Canada weinig aangeboden. INLANDSOHE GRANEN. N. Vlaam. en Zeeuw., de beste 5.70, 5.90 tot 6.— dito dito middolb. 5.25, 5.40 5.5Q Flakk. en Overm., do beste .5.50, „5.70 .5.80-, dito dito middelb. 5.10, 5.25 5.40 Mindere en geringe soorten „4.75 „5. J. Vlaameche en Zoeuweohe 5.75, 6.6.30 Flakkeosche en Overm. 5.40, 5.60 6. Mindere en geringe qual. 4.40, 4.99 5.20 Canada4.75, 5.— 5.2(1 Voorts werd verkocht por 100 Kilo. Gocdo qualiteit Nieuwe Witte ƒ7.50 a 7.70 Middel Mindere dito „6.75 6.9(\ Middol Jarige dito 7.2(X Mindere dito 6.75 -?-T Roode Tarwe kwam weder niet voor. Rogge. Jarige word in do beste soort van ƒ4.— tot ƒ4.40 en m ndero van 8.60 tot ƒ3.90 verkocht* Van Niouwo word het bosto nog iets bovon do noteering en het overige als volgt geplaatst. Zeenwsche en VI., naar qual., /3.90, ƒ4.10 tot 4.25. Overm. en N.-Brab., 3.75, 3.90 4.10 Geringere soorten 3.25, 3.40 3.60 Gerst. Slechts ejkelo partijtjes puike blanke Wieter-, kwamen voor en dezo brachten ruim vorige prijzen op. Hot overige was om dorzelver onvoldoende quali teit maar gedeeltelijk te vorkoopen en te noteeron^ N. Vlaara. en Zeenwsche Winter- van /3.75 tot 4.-^ Overmaaeohe o:j Flakk. 3.60 3.eq Afw. en mindere soorten „3.„3.50/ Chevalier4.5.— Haver kwam weiDig voor en behield rnim vorige pryzen. Blanke en wichtige qualitoit van ƒ2.90 tot 3.5(5 Zeenwsche en andore inl. Voera.„2.50 „2.80, Lichtere dito dito 2.2.40 Qeringore soorten1.60 1.80- Spolt 3.tot f 3.30. Paardenboooen, Dnivonboonen, Schapenboonen, Brnineboonen en Witteboonen werden niet aangoboden. Van Blauwe Erwten was al eonigo aanvoer, maar het meeroLdeel wak of niet goed droog. Do kook. daarvan bleek ook veel te wonscheD over te laten, zoodat ten slotte maar weinig verkocht was. Schokkers kwamen nog niet voor. Van Koolzaad word dat wat droog gedorechon is tot ƒ7.10 a 7.35 geplaatst, maar hot meorcndeel van dea aanvoer was onvoldoende cn liet zich zeèr moeilijk van /6.75 tot f5.50 plaateen. Hennepzaad /6.90 tot /8.50. Kanariezaad mot womig omgang. Hot beste ƒ8.50 tot f 9.middol-qualiteit 7.2§5 tot ƒ8.en geriDgero soorten ƒ6.— tot ƒ7.—. BUITENLANDSOHE GRANEN. VaD Tarwo word een loco-partij Odeesa aan Meel fabriek verkocht en is da rmede do voorraad vau conranto soorten n&gonoeg uitgeput. Rogge werd mot meer aandrang aangeboden eq wel voornamelijk in de ordinaire soorteD. Helena volgens qnaliteit f 107 tot ƒ120 Beeaarabische ..„105 „„108 Taganrog 97 102, Nicolajef 98 110 Odessa 92 100 St.-Potersburger 98 104 Gerst stil. Nicolajefƒ106 tot ƒ105 Nieuwe dito stoomende 100 Berdiansky „„96 Taganrog 96 97 Haver zonder verandering. Boekweitgrutten vast. Grove St-Petersburgerƒ228 tot ƒ230 dito dito uit stoomboot 223 Middel dito 203 205 Yoer-Erwten traag. Maïs onveranderd. Bonte Amerik&anschoƒ108 tot ƒ114 dito dito stoomende. „105 „106 dito dito September. 104 dito dito Nov./Dec. 98 Dor au.111 Cinqnantine130 183 CORRESPONDENTIE. - F. T., te H. I Ntl het reeds elders opgenomen is, voor ons niet meer dienstig.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2