zal •worden in aanmerking gebracht. Gelijke mededeeling heeft plaats in de beide eerst genoemde gevallen. Naar aanleicing daarvan wordt door den Pensioenraad advies uitgebracht nopens het toe te kennen pensioen. De reden voor het stellen van een termijn, bij do toelichting op art. 2 medegedeeld, geldt in nog hoogere mate voor het hier bedoelde geval. Daaren boven is het stellen van een korten termijn voor het uitbrengen van advies omtrent de pensioenen van onderofficieren en minderen, welke in den regel niet op verzoek worden toegekend, wenschelijk om de eerste uitbe taling van het pensioen niet onnoodig te vertragen. Niet vóór, doch na het nomen der beslissing op do aanvrage of het toekennen van pensioen of onderstand kan de belanghebbende ver zoeken, dat de overweging der bezwaren worde aanhangig gemaakt bij den Raad van SUte (afdeelmg voor do geschillen van be stuur). Door mededeeling van bet advies van den Militairen Pensioenraad wordt de belang hebbende in de gelogenheiJ gesteld met kennis van zaken omtrent het al dan niet indienen van dat verzoek te beslissen. De bepaling in art. 6 is ontworpen op het voetspoor van die. welke b(j de wet van 30 Sept. 1893 aan het 2de lid van art. 14 der wet van 9 Mei 1890 tot regeling van het pensioen der weduwen en woezen van burger lijke ambtenaren werd toegoroegd. De gronden voor het opnemen van laatst- gemelde bepaling, aangegeven ad art. 28 in de memorie van toelichting op het ontwerp van wet tot wijziging en aanvulling van sommige artikelen van de wet van den 9den Mei 1890 tot regeling van de pensioenen der burgerlijke ambtenaren (gedrukte stukken, zitting 1892 1893, - 136, No. 4) gelden evonci q voor de bierbedoeldo gevallen. Uit het verhandelde in de vergadering van de Tweede Kamer van 10 Oct. 1894 is ge bleken, dat ook in deze behoefte bestaat aan eene bepaling, door welke boven twijfel zal worden gesteld, dat de regeling van een pensioen, welke op de wfize, bfi de wet voor geschreven, heeft plaats gehad, onaantastbaar is in dien zin, dat de Algemeene Rekenkamer de verevening niet mag weigeren op grond dat, naar hare meening, een pensioen of een pensioensbedrag, als in het betrokken Koninklijk besluit bedoeld, ten onrechte zou zfin toegekend. Het vorenstaande geldt echter alleen ten aanzien van de regeling van een pensioen. Wannoer een pensioen is betaald aan iemand, die op grond van een der in dit artikel ver melde wotsbepalingen op doze betaling geen recht bad of aan wien een lager bedrag had moeten zfin uitbetaald, zal ook in het ver volg de verevening door de Algemeene Reken kamer moeten worden geweigerd. Oemecnternad van Voorschoten, Zitting van Woensdag avond. De waarnemende burgemeester, de hoer J. Steeneveld, opende te halfacht in tegenwoor digheid van alle Raadsleden de vergadering, die om de plechtigheid, welke daarin zou plaats hebben, zoer veel belangstelling had gewekt, getuige het groote publiek in hot aan de Raadkamer grenzend vertrek. Nadat aan den heer E. Vernóde, op zfin verzoek, met ingang van 14 Augustus eervol ontslag was verleend uit zfin betrekking van gemeente secretaris, en voorlezing was godaan van hot koninklijk besluit, waarbfi de heer E. Varnóde is benoemd tot burgemeester der gemoonte Voorschoten, welk besluit voor kennisgeving werd aangenomen, verzocht de heer J. Steeneveld den twee jongsten Raads leden, den hoeren J. M. Van Kempen en L. H. Van Wissen, den nieuwen burgemeester de Raadszaal binnen te leiden. Hieraan vol daan zfindo, plaatste zich de heer J. Steene veld tegenover don heer E. Vornède, om dezen geluk to wenschen met zfin benoeming tot burgemeester. Had de Raad hem in de ruim twee jaar, dat de heer E. Vernède het ambt van secretaris vervulde, looren konnen als een hoogst bekwaam man, spr. wenschte, dat hfi zich nu ook een vader der burgerij zou be- toonon. Voorts beval spr. ZEd. Achtb. den Raad en de gemeente in zijn goede zorgen aan, sprak den wensch uit, dat Gods zegen op zijn arbeid als burgemeester moge rusten, om hem ten slotte het toekon zijner waardig heid te overhandigen. De hoer E. Vtrnödo, vereerd door hot ver- trou .ven, hem door H. M. de Koningin Regentes geschonken, door hom tot de waardigheid van burgemeester te roepen, verklaarde, alvorons dit gewichtig ambt te aanvaarden, het woord te willen voeren. Hij begon met te wilzen op do gelukkige omstandigheid, dat hfi den Raad niet vreemd is. Ruim twee jaar was dit college in de gelegenhoil gewoest spr. te loeren kennen, zij het dan ook in een andere betrekking dan di van Raadslid, en op grond hiervan ver trouwt hij, dat do Raad gelooft in zijn ernstig voornemen, om met nauwgezetheid de ver plichtingen, die het ambt van burgemeester hem oplegt, te vervullen. Spr. verzekert, dat het steeds zijn streven zal zijn, met ter-zijde stelling van alle persoonlijke voor- of tegen- ingenomenheid, de belangen der gemeente te behartigen. Mochten er moeilijke oogen- blikkon voor spr. komen, dan hoopt hij die te overwinnen door den rechten weg voor oogen te houden. Den heer Steeneveld zijn dank betuigende voor de hom toegesproken woor ion, hoopt hij dat er bij alle verschil van opinie gee i samenwerking worde gemist, door allo persoonlijkheden ter zijde te stellen en op do zaken als zaken te letten. Die samenwerking begeert spr. ook in het college van B. en Ws. Zich met het gelaat naar ce zijde van het belangstellend publiek wendende, verzekert spr. den ingezetenen van Voorschoten, dat, waar zij steun vragen voor hun belangen, hfi hun steeds een welwillend oor zal leenen en al wat in zijn vermogen is zal aanwenden tot ondorsteuning hunner belangen. Spr. wenscht ten slotte, dat onder zijn bestuur Voorschoten zal bloeien en dat, mocht ooit, na korter of langer tijd, voor hem het uur van scheiden slaan, men van hem zal kunnen getuigen: Hij heeft zfin plicht gedaan. Na sprekers verklaring, dat hfi met deze woorden het ambt van burgemeester aan vaardt, gaf applaus blyk van instemming met het gesprokene. Toen dtze plechtigheid afgeloopen was, werden de geloofsbrieven der herkozen Raads leden, de hoeren J. Steeneveld en J. M. Van Kempen, onderzocht door eene commissie, bestaande uit de heeren Schoor en De Bruin, die een gunstig rapport uitbrachten en tot toelating adviseerden. Aldus werd dan ook besloten. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd benoemd de heer E. Vernède, die ver klaarde deze benoeming aan te nemen, waarna hfi, in het belang van den loop eener goede administratie, in overweging gaf een tijdelijk gemeente secretaris te benoemen. Aanbevolen werd door hem do heer mr. D. A. Van Eek, volontair ter secretarie. Deze werd met alge meene stemmen door den Raad benoemd. Daar verder geen der leden iets in het middon had te brengen, word de openbare vergadering te ongeveer acht uren gesloten. Gemeenteraad van Alkcmadc. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer H. Bakker. Voorzitter: de Burgemeester. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezon en met algemeene stemmen goedgekeurd en vast gesteld. 1. De gemeente rekening over het dienst jaar 1894 wordt goedgekeurd en voorloopig vastgesteld de ontvangsten op f 36,873.67'/2, de uitgavon op f 34,682.15'/^ en alzoo met een batig saldo van f 2291.52, met dank betuiging aan Burg. en "Weth. voor de uit voerig verstrekte inlichtingen, de nauwkeu rige administratie en het zuinig beheer. No. 2 van het convocatiebiljet, aanbieding der gemeentebegrooting voor 1896, wordt tot eene volgende vergadering uitgesteld. 2. Tot onderzoek der geloofsbrieven van de herkozen Raadsleden, de heeren E. J. Los, J. Van der Voort, Tb. Nigten en J. J. Van der Meer, worden door den Voorzitter benoemd de heeren C. Van Rfi'zen, A. Los en A. J. Van der Zon. Na eenigen tfid wordt namens die commissie door don heer C. Van llfizen ge rapporteerd, dat de stukken alle in orde zfin bevonden, en mitsdien geadviseerd de her benoemden tot leden der vergadering toe te latenwaartoe met algemeene stemmen, be halve de herkozenen, die zich van beoordee ling en medestemmen, ieder over zfin eigen geloofsbrief, en toelating onthielden, wordt besloten. 3. Met algemeene stemmen worden vast gesteld: lo. een ontwerp besluit tot voldoening uit den post voor onvoorziene uitgaven van een bedrag van f 40, wegens in de vorige vergadering aan het hoofd der O. L. School, don heer J. Hondrix, te Roelof-Arendsveen, toegekende toelage, wegens buitengewone werkzaamheden, en 2o. een ontwerp besluit tot afschrijving van den post voor onvoorziene uitgaven van een bedrag van f 77.90, over to schrijven op volgnummer 56, advertentie kosten. 4. Wordt voorgelezen on voor kennisgeving aangenomen een dankbetuiging van den heer J. Hondrix, hoofd der school te Roelof Arends veen, voor do hem verleende toelage van f 40, voor buitengewone werkzaamheden, godurende de vacature aan die school van 16 Moi15 Juli jl. 5. Namens Burg. en Weths. deelt de Voor zitter mede, dat zij, govolgolfik do opdracht, hun in de vorige Raadsvergadering gedaan, in overleg zijn getreden met den notaris Van Greuningen, omtrent bepaling van het per- centage-bodrag voor de onkosten, vallende op do vèrhuring van de gemeente-eigendommen te Huigsloot, hetwelk naar het oordeel van Burg. en Weths. volgens verschillende biliyk- heidsmotiovon, ware te bopalon geweest op 3%t doch dafc met goedvinden dit bedrag kan worden bepaald op 2,/2°/0, hetwelk na eonige bespreking wordt goedgekeurd, terwijl tevens wordt bepa.ld die verhuring zoo moge lijk nog in het laatst dezer maand te doen plaats hebben. Bij do gewone rondvraag brengt de heer Van dor Voort, nog iets in het midden omtrent het kroozen van een sloot in den Vrouwe- Vennepolder, waarop door den Voorzitter wordt geantwoord dat hierop door Burg. en Weths. zal worden gelet. Ni.ts meer te behandelen zijnde en geen der loden verder iets wenschende te bespreken, sluit do Voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stuud. ALKEN. Bevallen: A. Beider geb. Hortensius D. A. Schouten geb. Rijkaart Z. M. Koolwijk geb. .Meiier Z. Th. P. Van Staveren geb. Van Wierst Z. M. Vau Wijk geb Bijl Z. (wonende to Rotterdam). Overleden: T. Kleijn Z. 1 ni. G. Versluis Z. '27 j. D. Molendijk, echtg. van A. Tor wal, 74 j. Tb. Verklei) 2 w. AARLANDERYKEN. Bevallen: J. P. Vis geb. Stapner Z. A. A. Dompeliug geb. Van Wijk D. C Bruines geb. Haak Z. BODEGKAVE. Bevallen: M l'ijnacker geb. Van Schaijk Z. G. Teekens geb. Molenaar D. E M. J. iJriessen geb. Nijenbuis Z. J. Van Ingen geb. Van der Neut Z. H J. Van der Louw geb. Verbeek D. Overleden: W. A. v. d. Meer 4 m. A. Van Schaik 23 j. Gehuwd: P Van Balen jm. 25 j en J. Goebel jd. IS j. A. Kapteyn, wednr. van N. Pak, 36 j. en P. C. Van Wilgen burg jd, 22 j. BOSKOOP. Bevallen. H. H. De Groot geb. Onkruijt Z. J. Hoogendoorn geb. Van den Blink D. A. O. Visser geb. Felix D. Overleden. M Suppers 50 j. J. Schoemaker 3 m. D. v. d. lvraats 7 w. Tb. J. Edelaar. Gehuwd. J. Gersie en B. Boer. P. H. Van der Wilk en J. Van Tol. C. Verwoordt on C. Hoek. KOUDEKERK. Bevallen: F. M. Dorrepaal geb. Rijnsburger D Overleden: M. Van der Voorst lm. W. Rijnsburger 16 m. LEIDERDORP. Bevallen: J. Verheggen geb. Van Staveren D.J. Hoogeboom geb. Van V liet D. M. Van der Zwart geb. Warnaar D. M. Do Haas geb. Overdijk Z. G. G. Borreman geb. Van Vliet Z. M. J. De GuDst geb. De Winter D. J. IIoups geb. Ouwerkerk Z. J.M. Van der Heiden geb. v. Marskamp Z. M. F. Deogenaars gob Wilderom D. Overleden: L. v. Lieshouts Z. 8 m. H. J. Plaüje Z. 1 m. Gehuwd: J. Hockx 25 j. en G. Poelwijk 23 j. G. A. Van Altcna 35 j. en J. C. Keijzer 32 j. NIEUWKOOP. Bevallen: E. Bos geb. Vermeij D. N Groenendijk geb. v. Leeuwen Z. G. Wansinck geb. Uijman levenl. kind. G. A. Zwart geb. 01 to D. W. Van VJiet geb. Lunenburg D. Overleden. K. Kranenburg, echtg. vau M. Middag, 62 j. OUDSHOORN. Bevallen: G. Van der Wacht geb Bonouvrier Z. A. Van Veen geb. Gom- inerse D J. Van Dam geb Ket D. REEUWIJK. Bevallen: A. Perdijk geb. Perdijk D. Overleden: L. Van Vliet 1 m. Gehuwd: H. C. Rood en E Streng. TER-AAK. Bevallen: S. Verboom geb. Kooy D. T. Van Eijk geb Van Markensteijn D. M. Hofstede geb. Van Eijk Z. W. M. Wildon burg geb. Bronstring D. C. Akerboom geb. Muis D. Overleden: A. De Bruin D. 6 m.J. Van der Sluis, wedn. van J. Geerekink, 74 j. G e li u w d (J. Van der Willik jm. 29 j. en P. Van Veen jd. 30 j. ZWAMMERDAM. Bevallen: G. Braam geb. Edelman D. J. C. Van Oostrnm geb. Lok Z. A. Jansen geb. Hoogendoorn D. S. Kostor geb. Vonk Z. G'. Van der Leek gob. Noorlander D. Overleden: A. lM. Van Schaik, wed. van L. Burger 87 j. C. Lok, echtgen. van G. Verkeik, 70 j. Een levenloos aangegeven kind van P. G. H. Blommesteijn. C. Mol, wed. van J. Roemer, 79 j. 3 419ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 15 Aflj. DERDE KLASSE. VIERDE LIJST. No. 10754 ƒ400. No. 8322 ƒ200. Prijzen van ƒ30* 38 13 37 181 1500 306 1722 511 G5 6ii 181J 85 2018 870 2227 1012 2373 1123 2679 58 2717 1287 2851 2875 5685 6781 3747 5766 63 3310 GJ 90 s^ee 1U28 f013 11731 9379 9595 9846 13 66 11163 >8)6 G31G 3508 5126 7809 26 6233 8097 3915 97 8132 10138 12071 4180 G1 5 74 10235 12400 4665 30 8247 10693 13005 4609 G145 8649 10664 41 5171 6C61 8924 11041 13787 11228 14438 14G94 14-29 15033 15298 15800 ïr. 90 1G560 1CG40 16743 17021 17178 17206 17611 18232 18377 18/73 19185 19836 20511 Gremengd Nieuws. Ter gelegenheid dat hetecht- paar Vreem, wonende Haarlemmerstraat 43, z(jn gouden huwelijksfeest viert, hebben de buurtbewoners als blijk van hun belangstelling in dat jubileum, van hunne woningen de vaderlandsche driekleur ontplooid. Gistermiddag trok de Haarlem merboot, die dagelijks te Roelof Arendsveen vele groenten inlaadt, aldaar een oogenblik eene groote menigte volks tot zich, door de vreemde vracht, die zfi aan boord had. Deze bestond uit eene menagerie van verscheidene wilde dieren, een troep Bohemers of Zigeuners, tal van vreemde kisten en bergplaatsen, alles afkomstig van de Haarlemmer kermis, en dat op weg was naar die van de Rottestad. Op de scheepstimmerwerf van Th. Wessel- man vermaakten zich gisternamiddag eenige kinderen op do wipplank. Op een gegeven oogenblik werd het lage einde plotseling ver laten, zoodat hot hooge eind met groote snel heid op den grond kwam, waarbij Bet acht jarig zoontjs van G. W. zfin linkerarm in het elleboogsgewricht ernstig bezeerde. Door den heer Jorissen, arts, werd de arm spoedig in een gipsverband gezet. De kantonrechter te 's-G ravon- hage deed heden uitspraak in de verleden week behandelde zaak van de heeren R. en Z., die terechtstonden wegens het zich niet op 't bevel der politie verwijderen uit een volks oploop (de veel besproken ontruiming van het cafó „het Gouden Hoofa"). Overeenkomstig de vordering van hetOpenb. Ministerie werden zfi ieder tot een geldboete van f 10 veroordeeld. De commissaris van politiein do 1ste afdeeling te 's-Gravenhage verzoskt onderzoek aan de verschillende geldkantoren en mededeeling van de vermissing, ten einde uitbetaling te voorkomen, omtrent een wissel brief van de Nederl. Indische handelsbank, groot f 200, op naam van den heer H. L. B. te 's Gravenhage en betaalbaar op de Indische Handelsbank (Nederlandsch) te Amsterdam, verzonden uit Batavia via het kantoor der Ned.-Ind. Handelsbank te B .tavia. Het dramatisch verhaal, dat omtrent het in Den Haag door drie koetsiers mishandelde meisje, dat na haar vertrek einde lek in Rotterdam in eene slaapstede weer is opgespoord, de ronde doet, blfikt feitelijk onge grond of zeer overdreven. Reeds het feit, dat het meisje in eene slaapstee werd gevonden, weerspreekt de be wering als zou zfi in deerniswaardigen toe stand in het ziekenhuis zfin opgenomen. Tevens is ontwijfelbaar gebleken dat do drie aanranders haar niet met een lijtuig van het station naar de Boekhorststraat hebben ge voerd; en evenmin is zfi in den bewusten nacht per viligante naar het politie bureel gebracht. De feiten, hoewel zeer laakbaar, komen hierop neer, dat het meisje in de Boekhorst straat door de drie kerels aangehouden en in eon poort en stal is ingesleurd. Zij moeten haar toen een doek voor den mond hebben gebonden en hare kleeren hebben gescheurd. Het meisje begon daarop te schreeuwen, en vreezende ontdekt te worden, hebben hare belagers haar weder op straat gezet, waarop het meisje bij de politie aangifte is gaan doen. Een milicien van het regiment grenadiers en jagers, oppasser bfi een luitenant van genoemd regiment, had voor dezen een brief moeten aanteekenen, waarin een bedrag van f 25 aan bankpapier. Bfi de ontvangst door den geadresseerde bleek deze te bevatten een muntbiljet van f 10. De oppasser heeft verklaard dat de brief door hem met f 25 in de bus is gedaan, na dien te hebben doen frankeeren als aangegeven geldswaarde, doch niet te hebben doen aanteekenen. Eveneens heeft hfi verklaard den brief op de post te hebben gedaan tusschen drie en vier uren 's namiddags, terwfil het poststempel aangaf dat dit tusschen 7 en 8 uren 's namiddags zou zfin geschied. Na een onderzoek of de moge lijkheid bestond, dat iemand anders boven bedoelde f 25 uit den brief kon hebben ont vreemd en dezen zelf later weder met een bedrag van tien gulden (muntbiljot) in de bus kon hebben gedaan en na een langdurig ver hoor van den directeur der posterfien, is ge noemde milicien op do vordering van den auditeur-militair eerst bfi handtasting ontslagen en nu door den krijgsraad vrijgesproken. Twee van Rotterdams beruchtste inbrekers, met name B. Steehouwer en D. Wouters, tot de wetenschap gekomen dat het kantoor van de heeren Gerd. Yan Rossem Co. aan de Nieuwehaven No. 89 des namid dags tusschen 3 en 6 uren gesloten is, vormden het plan daar in te breken, en brachten gisternamiddag tegen halfvijf dit plan ten uitvoer. Op sluwe wfize zich tot het kantoor toegang verschaft hebbende, braken zfi om te beginnen twee lessenaars open en eigenden zich een bedrag van ruim f 50 toe. Doch terwfil zfi zich hiermede onledig hielden, kwam heel toevallig een der kantoor bedienden op het kantoor en vond tot zfin groote verbazing twee hem onbekenJo lieden bezig met openbreken. Hfi viel ben aan en er ontstond eene vechtpartij. Dit trok de aandacht van voorbijgangers, die daarop een politie-agent waarschuwden. Deze, het kantoor binnengaande en Stee houwer herkennende, begreep terstond wat er gebeurd was. Hfi greep hem beet en ver loste den moedigen bediende uit zfin benarde positie. De andere inbreker, Wouters, nu ziende dat alles verkeken was, nam de vlucht en ontkwam. Inmiddels waren er nog een paar agenten verschenen, waarna Steehouwer naar het politiebureau in de Lange Torenstraat werd gebracht, waar f 48 van de ontvreemde som in zfin bezit werd gevonden. De oude en beruchte inbreker, die reeds zfin zilveren fee3t in de gevangenis vierde, werd in bewaring gesteld. Wouters werd later op den avond aangehouden. (N. R. C.) De politie te Haarlem heeft gisteren een jeugdig kantoorbediende J. C. van een kassiersfirma aangehouden. Men ver denkt hem van de ontvreemding uit een aangeteekenden brief van een bankbiljet van duizend Mark. Omtrent dezen diefstal dieno nog het volgende: De vorige week kreeg de firma Claassen en Beuns een bewfis voor een aangeteekenden brief, afgezonden door de firma Philippo te Amsterdam. J. C. werd uitgezonden om den brief te halen, keerde binnen tien minuten terug en was bfi do openiog van den brief tegenwoordig. Daarbfi bleek, dat in plaats van drie biljetten van 1000 Mark, die er in moesten zfin, zich er slechts twee in bevonden. De firma Philippo werd gewaarschuwd; deze gaf kennis aan de politie en de justitie te Amsterdam, die oen onderzoek opende, zoowel daar als te Haarlem, en het gevolg was, dat werd geconcludeerd dat de diefstal moest zfin gepleegd óf te Amsterdam óf op de postkantoren, daar C. als eerlfik bfi, zfin patroon bekend stond en geen tfid had gehad om den brief te openen. Er werd verder niet meer aan de zaak ge dacht, toen opeens Maandagavond laat C. bfi de politie kwam vertellen dat het derde biljet terecht was. Hfi verhaalde gerechtigd te zfin door de firma om zelf ook zaken te doen en wel in vreemd bankpapier. Daarom had hfi de twee biljetten van 1000 Maik gevraagd en ze aan den aardappelenliandelanr Lunenburg van de hand gedaan. Maandagavond langs diens woning gaande, riep deze hem binnen en zei „Jan, je hebt mfi twee biljetten van 1000 Mark verkocht, maar het waren er drie. Er zaten er twee zoo mooi op elkaar, dat het niet te bemerken was. Het geld er van heb ik nu gebruikt, maar in het laatst van de week zal ik het je teruggeven." Dit verhaal kwam de politie zeer onwaar- schfinlfik voor, en C., ondervraagd, viel spoedig door de mand en bekende het biljet uit den brief te hebben ontvreemd en met het geld schulden te hebben betaald, wat bfi onderzoek bleek niet waar te wezen. Slechts f 100 waren nog over en de rest was op de kermis verbrast. Er zfin nog meer diefstallen van C. ontdekt. De Lombok-feesten, welke het Uitvoerend Comitó der tentoonstelling te Amsterdam zich voorstelde te geven, gaan niet door. Dit besluit is genomen, omdat bfi verschillen Je militairen, waaronder oud- Indische officieren, het plan geen bfival vond. Dit besluit legt aan het Uitvoerend Comité belangrfike finantieele offers op, daar dvoor bereidende werkzaamheden reeds ver gevor derd waren. Omtrent de arrestatie te Rotter dam van Gustav Bingen, lid der onlangs ge failleerde bankiersfirma Bingen, to Genua, wordt nader het volgende gemeld: De aangehoudene is 29 jaar oud. Volgens het „Politieblad" is hfi bfi het bankroer <ter genoemde firma betrokken voor een bedrag van 690,000 franken, volgens andere berichten voor nog aanzienlijker som. Even nadat bfi was aangehouden, werd hij ongesteld en toen op last van den hoofdcom missaris per rfituig naar het politiebureel op de Kaasmarkt gebracht. Bfi de fouilleering vond men op hem een fleschje met sublimaat pastilles, en verklaarde hfi aan den hoofd commissaris, dat hfi even na zfine arrestatie er een van had ingenomen met het doel, zich van het leven te berooven. Daar zfin toestand niet beter werd, bracht men hem om drie uren in den nacht naar het Ziekenhuis, waar men hem bfi herhaling de maag leegpompte, ten einde het gift te verwijderen. Hfi was gisterochtend wel iets beter, maar het gevaar voor zfin leven was toch nog niet geheel geweken. In de laatste dagen had hfi zich te Rotter dam opgehouden onder den valschen naam Georg Blind. Hfi was zeer elegant gekleed, maar beantwoordde niet aan het signalement. Van zfin broeder Alfred wist hfi, volgens zfin zeggen, niets af. In zfin bezit werd nog een bedrag van ongeveer 1000 mark gevonden. Gustav Bingen had op de naar Amerika vertrekkende stoomboot „Spaarndam" plaats genomen ah passagier 1ste klasse. Bfi het naar boord gaan was hfi zeer zenuwachtig, waardoor hfi onwillekeurig de aandacht trok. Een Utrechtenaar is op het idee gekomen, een feestelijkheid te organiseeren ter gelegenheid van de geboorte van Utrechts 100,000sten inwoner. Daar de bevolking thans 93,000 zielen telt en zfi telken jare met 2000 vermeerdert, zal 't dus een kleine vier jaar duren, voordat No. 100,000 er is. De man is er dus vroeg genoeg bfi, wat trouwens wel noodig zal zfin om sympathie voor zfin plan te kweoken. Voor de Arnheinsche rechtbank is de volgende zaak behandeld. Zondag 30 Juni jl. ging de schoenmaker Dammers, te Arnhem, kalm uit wandelen, toen hfi in het zoogenaamde Arnhemsche Broek twee opgeschoten slungels tegenkwam, waar van de eerste hem om vuur vro^g. Bereid willig reikte D. hem zfin sigaar over, doch een der jongens pakte den schoenmaker toen plotseling krachtig beet, zoodat de laalste er niet dan met ve=l moeite in slaagde zich los te rukken, waar'ofi de rokspand werd afgescheurd. D. werd hierop wederom aar gegrepen, voortgeduwd en in een sloot geworpen, waarin wel is waar slechts weinig water stond, maar welke vol modder zat. Hfi z.ikto dan ook onmiJdellfik tot aan zfin horst naar beneden. Hfi trachtte toen er uit te komen en hield zich daarom vast aan een daar gespannen IJzerdraad. De tweede beklaagde beukte toen net zoo lang op het gezicht van den schoenmaker, dat deze gedwongen word los te laten, terwfil hem bovendien het bloed uit neus en mond stroomde. Voor de derde maal trachtte D. zich hierop te btr.rfiden door om hulp te roepen en zich tevens aan een boom vast te klemmen. De ellendelingen sloegen toen echter den ongelukkigen schoenmaker zoodanig op pols, armen en andere lichaamsdeelen, dat hfi bewusteloos achterover viel en zeker gestikt zou zfin, wanneor i iet juist op dat oogenblik hulp ware aangekomen. De wreedaards vol tooiden daarom hun werk door met een schoen naar D te gooien en verlieten ver volgens het terrein hunner misdaad. Toen de schoenmaker uit zfin bensrie positie bevrfid was, was hfi onk'.nbaar. Hfi zat vol blo'jd en modder, terwfil zfin ver scheurde kleederen over het weiland verspreid lagen. Van de beklaagden was do hts één ver schenen. Berouw had hfi blfikbasr niet, in tegendeel, hfi was zoo onverschillig mogelfik en zoiJe dat bfi toen een p ar dagen in beschonken toestand was. Uit do getuigenverklaringen bleek dat de zaak zich heeft toege rag- n, zooals hier boven is vermeld. Do si hoenmuker zelf is een hoogst (cnvoudig man en m-n l egrfipt niet waarom de beklaagden juist hem als hun slachtoffer hebben uitgekozen. Do officier van justitie, mr. Sclu ltema, wao van oordeel, dat de verantwoor Jel^kheid voor de g-pleegdo mishandeling voor hot grootste geiedto neerkomt op het hoofl van den verschenen beklaagde, die reeds meermalen terecht gestaan heeft. Hfi is begonnen, door met zfin gewone brutaliteit tn vlegelachtig heid den schoenmaker aan te grfipen en hem op de hemeltergende wfize te mishandelen, welke uit hit getuigenverhoor is gebleken. Het betreft bier een mishandeling van een hoogst gevaarlfik karakter. Vandaar dat het O. M. tegen beklaagden onderscheidenlfik negen en zes maanden eischte. Vóór ongeveer negen jaren werd te Hooger-ömilde eene boerendochter vermoord. Een zekere R. G dien men algemeen van den moord beschuldigde, bracht verscheidene weken in voor arrest door. Volgens loopende geruchten moet nu een neef van de vermoorde, wonen Je in de gemeente Dwingeloo, zich hebben uitgelaten de moordenaar te zfin, en na die bekentenis pogingen hebben aangewend om zich van kant te maken, hetgeen hem echter belet is.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2