Beurs vaa Amsterdam. quaesties en in kleine koloniale, Duitschland en Engeland elkander openhartig en vriend schappelijk behandelen. Niemand zal uit het geen w\j zeiden kunnen opmaken dat de verhouding tusschen de twee landen niot goed is, ina?r wij wenschen dat zij nog beter wordt, een wensch, die, nu lord Salisbury aan het bewind is, waarschijnlijk zal worden vervuld. - Lord Salisbury, de Engelsche minister president, heeft zijne eerste overwinning bo- haald. Zoodra te Londen de bevostiging was ont vangen van hetgeen over de moorden, op de Christenen in de provincie Kucheng gepleegd, door de Engelscho bladen werd gemeld, liet de premier door den Britschen gezant te Peking een krasse nota bij de Chineesche regeering indienen. Daarbij weid geëischt, dat de keizor volledige satisfactie zou ver- leenen voor den dood der Engelsche onder danen, dat de moordenaars opgespoord en ter dood zouden worden gebracht en dat den Britschen consul te Foochow een militar escorte zou worden gegeven, indien hy het nooiig acht ziöh te begeven naar do plaats, waar de Engelsche vrouwen vermoord werden. Al deze eischen werden dnmiddeliyk door de Chineesche regeering ingewilligd. Te Londen men natuurlijk zeer tevreden over dezen gunstigen uitslag van Lord Salisbury's op treden, want daarioor wordt het bewijs ge leverd, dat Groot-Britanniê zijn invloed te Peking nog niet heeft verloren, ook al ver schaften Frankrijk en Rusland den Chinee- schen keizer do geldmiddelen tot betaling der Japansche oorlogsschuld. Sir William Harcourt, de leider der libe rale party in Engeland, heeft een oproeping gericht tot zyne partygenooten, waarhy hij hen dringend uitnoodigt, d9 eerste bijeenkomst van het nieuwe Parlement op 12 Augustus by te wonen. Naar men weet, zyn reeds dergelyke manifesten uitgevaardigd door de heeren Balfour en Mac Carthy, de leiders der conservatieven en nationalisten. Znicl-Afrilia. Den 9den Juli jl. had te Pretoria do plech tige opening van den Delagoa-spoorweg plaats. Reeds den vorigen dag waren zeer vele vreemdelingon en ingezetenen op de been om de stadsversiéringen te zien. Do gasten uit het zuiden werden te Pretoria ontvangen door president Kruger, dr. Leyds, de leden van den uitvoerenden Raad en een groot aantal offi- ciöele personen. Des middags kwamen de gasten uit het oosten, onder wie de Britsche hooge commissaris, de gouverneur van Lou- rengo Marquez, de administrateur van Bechu- analand en de leden van den Yrijstaatschen uitvoerenden raad en raadsleden. Terwjjl van het artilleriekamp de salvo's weerklonken, sprak president Kruger, staande met de hoogste gaston op een verhevenheid in de nabyheid van het station, eene feestrede uit, waarin by allen een harteiyk welkom toeriep, eenige der vele moeilykheden herdacht, die het tot stand komen van den spoorweg in den weg stonden, en vervolgens den spoor weg voor geopend verklaarde. Een driewerf hoera deed zich hooien, do gasten begaven zich naar de voor hen bo- 6temde rijtuigen en in statigen optocht ging de stoet naar de marktgebouwen. Daar hield Pretoria's landdrost eene welkomsrede, waarna ververschingen worden rondgediend en de diverse officieren aan president Kruger wer den voorgesteld. In dien tyd hadden de talryk aanwezigen gelegenheid, de prachtige zaal, waarin de markthal als door een tooverslag was her schapen, te bewonderen. Do prachtige tafereelen der verschillende muurschilderingen, meest alle van gezichten langs de lyn, het fraaie panorama van Lou- ren go Marquez met de Delagoabaai op den achtergrond, de prachtige decoraties, do kolos Bale gordijnen, met zware vergulden kwasten on koorden, de keurige wijze, waarop het plafond met honderden yards stof was versierd, de fraaie schilden en wapenborden, dit alles vormde een harmonisch geheel, schoon om te zien. In deze zaal werd een groote gala lunch gehouden, waaraan 850 gasten deelnamen. President Kruger hield eene feestrede, waarin hij kortelijk de geschiedenis van den spoor weg naging en hulde bracht aan de mannen, die het tot stand-komen van den spoorweg hadden bewerkstelligd. Sir Hercules Robinson bi antwoordde deze rede en werd om zyne fan sympathie voor de Transvaal getuigende woorden zeer toegejuicht. Spr. zeide o. a., dat de Britsche regeering den wensch had' dat de Transvaal de groote macht, haar toe vertrouwd, en de groote rykdom, die haar ter beschikking stond, mocht aanwenden op eene wyzp, die het meest zou strekken tot welvaart (n gel .k van alle klassen barer ingezetenen. Een groot aantal speechen en toosten werden nog uitgesproken, de eene nog met meer vuur uiig1:sproken dan de andere. s Avonds werd in het Marktgebouw een druk bezochte conversazione gehouden en na 1 afl°0P werd op het Marktplein oen groot vuurwerk gegeven. Twee gedeelten van de B stad waren fraai geïllumineerd. Het Burgerspark was met eenige duizenden p- Chineesche lantaarns van de grootste ver- y' scheidenheid van vorm in een feeènryk her- Jj- schapen; vooral om den fraalen vijver waren ti de lichtgevende, flonkerende decoraties in I grooten overvloed aangebracht. Nog schooner was de electrische verlichting op het Ketk- 9 plein. 1 Twee kolossale dynamo's verschaften se lichtkracht aan taliooze kleine lampen, 'He den voorgevel van het gouvernementsgebouw verlichtten. Het middelstuk dezer verlichting stelde voor het symbool van den spoorweg, een gevleugeld rad, dat in de heeriyksto kleurschakeeringen van rood, wit, blauw en groen do oogen der aanwezigen boeide. De spaken van het wiel waren karmozynrood, de wortels der vleugels waren roodgroen en blauw, en het overige gedeelte was prachtig goudkleurig getint. Aan weerszijden van het wiel waren twee sterren, eveneens in de nationale kleuren, terwyi boven het wiel in vurige vlammen de woorden „Eendragt maakt magt" geschreven stonden, en daarboven was het wapen in een lichtgevenden driehoek go huid, terwijl nog hierboven een prachtige witte ster flonkerde. Donderdag vertrokken weder de gasten naar hunne verschillende woonplaatsen, en president Kruger begaf zich naar Lourengo Marques. Cuba. Uit Madrid wordt gemeld dat maarschalk Matinez Campos te Havanna i9 teruggekeerd. Dit bericht wordt openbaar gemaakt als logen straffing eener mededeeling van de „Times" dat de maarschalk te Bayamo door 12,000 Cubanen zou omsingeld zyn en dat het den leiders der Cubanen, Maceo en Gomez, zou zyn gelukt hun strydkrachten te vereenigen, waardoor de maarschalk ernstig bedreigd werd. Uit Madrid wordt de juistheid dezer be richten tegengesproken. Voorts wordt het bevestigd, dat de regeering heeft besloten, nog 30,000 man naar Cuba te zenden. Men vertrouwt te Madrid dat de Spaansche troepen dan sterk genoeg zullen wezen, om den opstand te bedwingen. Armenië. Het antwoord der Porto op de eischen der mogendheden met betrekking tot Armenië wordt volgens de „Daily News" te Konstanti- nopel beschouwd als een bewys, dat do Porto in dat gewest geene administratieve hervor mingen wil invoeren. Waarscbynlyk zullen nu op voorstel van lord Salisbury ernstiger stappen worden gedaan. De Britsche ambassa deur moet instruction hebben ontvangen om op onmiddellyko en onvoorwaardelyke invry- heidstelling aller nog niet wettig veroordeelde Armenische politieko gevangenen aan te drin gen. Ook zegt men dat op voorstel der Engel sche regeering is besloten, dat de onder teekenaars van het tractaat van Berlyn eene collectieve nota aan de Porte zullen richten van den volgenden inhoud: Daar de Oltomanische regeering niet in staat is, leven en eigendom harer christen onderdanen te beschermen, hebben de mogend heden besloten, een Europeeschen hoogen commissaris voor de Klein-Aziatische provin ciön te benoemen, die haar in naam des sul tans zal besturen, maar alleen aan de mogend heden verantwoordeiyk is. Baron Kallay, den Oostenrijksch-Hongaar schen minister van financiën, wiecs bestuur van Bosnië uitstekende vruchten heeft opge leverd, zouden die function worden opgedragen. Of de mogendheden werkelyk reeds tot zulk een stap hebben besloten, moet de toekomst leeren. Iti ieder geval is door de Engelsche, Fransche en Russische gezanten nog geen besluit genomen over het antwoord, dat zy zullen geven op de nota, waarin do Porte verklaart, in hoever zu bereid is, de eischen der mogendheden in to willigen. De „Daily News" houdt, op gezag van de mededetlingen van haar berichtgevers in het Oosten, vol, dat de toestand in Armenië ook nu nog veel te wenschen laat. Hetzelfde werd ook betoogd door den heer Gladstone, oij gisteren te Chester de aangekondigde rede voering hield. Veel nieuws kon natuurlijk zelfs de grand old man, na alles wat reeds over den staat van zaken in deze Turksche provincie gemeld is, daarover niet mede- deelen. De slotsom, waartoe Gladstone kwam, was dat do Engelsche regeering, op grond van vorige ondervinding, niet meer mag vertrou wen op de beloften der Porte, maar desnoods niet tegen eene interventie mag opzien. „En geland" zeide Gladstone „moet zyne eischen zoo laag mogeiyk stellen, doch is aan zyn eer verplicht, te volharden by de krachtige houding, tot dusver in deze quaestio tegenover Turkye aangenomen." Alle toehoorders, die in grooten gttale waren opgekomen, vereenigden zich met deze conclusie, die by acclamatie werd aange nomen. Zelfs de conservatieve bladen erkennen do juistheid van hetgeen Gladstone betoogde en verzekeren, dat ook Lord Salisbury zoo ver zA gaan, als maar eenigszins mogtlyk is. Men kan derhalve verwachten, dat do Porte, wat Armenië betreft, van Lord Salis bury niet meer te hopen heeft dan van zyn voorganger, Lord Rosebery, di3, in*.t Frankryk en Rusland, het initiatief nam om verbetering te brengen in het lot der Christenen in Armenië. Marokko. De correspondent der „Figaro" te Fez be vestigt in een brief van 27 Juli, dat de Duitsche eischen door de regeering van Marokko alle zyn toegestaan. Voor den moord van den Duitscher Rockstroh worden 200,000 pesetas betaald, voor het afloopen van het Nederlandsche schip „Anna" 110,500 pesetas en aan de familie van den by Casabianca vermoorden kolonist Neumann 50,000. Dit geld zal worden betaald, maar de be straffing der moordenaars en plunderaars zal wel onmogelyk blyken, daar het gezag van den keizer zóó gering is, dat het nauwelyks buiten zyn hoofdstad geldt. KOLONIËN. BATAVIA, 10—12 Juli. Van Batavia is den 5don dezer aan het „Soer. Hand." getelegrapbesrd: „Het lid in den Raad van Indië Scberer zal worden opgedragen een dienstreis naar de Buitenbezittingen om plaatselijk en in overleg met de gewesttlyke bestuurshoofden na te gaan, welke hervormingen in het inwen dig bestuur van elk gewest behooren te worden gemaakt." De van Lombok geëvacueerde adjudant- onderofficier kwartiermeester C. Pieters is ingedeeld te Serang als kwartiermeester van het garnizoen aldaar. De van verlof uit Nederland teruggekomen adjudant-onderofficier kwartiermeester "W. A. J. Van den Berghe is geplaatst te Buitenzorg als administrateur van het hospitaal aldaar. Uit Sidho Ardjo wordt aan het „Soer. Hand." geschreven dat wegens de vele regens eenige suikerfabrieken het malen hebben moeten opschorten. De nieuwe aanplant moet op sommige plaatsen ook geleden hobbon. Uit Lombok verneemt het „Soer. Hand." dat het daar met den gezondheidstoestand veel beter gaat; het is er dan ook zoo ont zettend warm niet meer. Buiten de benteng Ampenan heeft een Japansche acrobatentroep zyn tent opgeslagen. Daar in het nieuwe land van belofte opera's, muziekvereeniging, enz. nog zeldzaam zyn, trekken de Japan neezen, hoewel op bescheiien schaal wer kende, geregeld een volle tent. Uit Batavia is ook te Medan (Deli) van gewoonlyk wel ingerichte zyde bericht ont vangen dat de mededeeling, welke onlangs in de „Java Bode" voorkwam, dat generaal Segov met twee bataljons naar Atjeh zou gaan, van allen grond is ontbloot. Met hot ss. „Sindoro" zyn wederom eenige zieken van Lombok narr Soerabaia gevoerd. Het debarkement der geëvacueeröen, een officier (de tweede luitenant der infanterie Schut), zes onderofficieren, vier en twintig minderen en zeven dwangarbeiders, had op de reedej plaats De toestand der geëvacueerden mag over het algemeen bevredigend 'genoemd worden. Voor het bouwen van localiteiten voor de afdeelingen Boschwezen en Kadaster van het Departement van Binnenlandsch Bestuur is toegestaan 30527. Hr. Ms. „Prins Hendrik" in het bassin te Soerabaia zal na do ncoiige voorzieningen te hebben .ondergaan 22 dezer naar Ampenan vertrekken tor aflossing van Ilr. Ms. „Emma", welke bodem alsdan naar Macassar zal gaan om aldaar den bepaalden tyd in station door to brengen. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement Benoemd: tot commies op het bureau van den assistent-resident van Billiton, do ambtenaar op nou activiteit J. M. J. Van der IJeyde, laatstelijk emmies op het residentie-kan toor te Koepang (Timor). Bepaald dat de benoemde adjunct-chef der 3de afdeeling bij de exploitatie der Staatsspoor wegen op Java G. J Hupkes geplaatst blijit bij de \Vc9terlijneu en belast mol het rechtstreekse^ toezicht op onderafdeeling I der 3de afdeeling, met Buitenzorg als standplaats. In het gouvernement Celebes en Ondcrhoorigbcden Toegevoegd: aan den assistent-resident ter beschikking van den gouverneur, de benoemde controleur Jstc klasse B. Krkelèns. Benoemd: tot secretaris van Cheribon, de secretaris der residentie Pekalonga:i, W. H Wegener; van Pekalongan, de controleur der 1ste klasse bij het Binnenlandsch Bestuur op Java en Madoera, H. J. Wijers. Bij de Algemceno Rekenkamer. Benoemd: tot 2den commies, de 3de com miezen K. J. F. Henuings en J. W. Willeinsen; tot 3den commies, do ambtenaar op wachtgeld E. II. Behr, laatst die betrekking bekleed hebbende, en de klerk L. A. W. Schefer; tot 3dcn commies bij liet dcpai tement van finan ciën, de klerk Mr. L. A. C. Kol li'. Ontslagen: Eervol uit 's lands dienst, do commies 2de kl. bij den post cn telegraaldieust Th. IJ. Km an. Benoemd: Tot resident van Timor en Onder- hoorigheden, de ass.-res. voor de politic te Palein- bang J. L. .T. A. Ruijssenaers. T ij d e 1 ij k belast: Met de waarneming der betrekking van leeraar in de wiskunde aan de Uoogerc Burgerschool te Soerabaia, de adelborst lste kl. bij de Koninklijke Nederlandsche Marino W. L. Pilaar. Bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen. Benoemd: Tot onderwijzeres lste kl. mej. H. C. Sandt van Nooten, thans met de waarneming dier betrekking belast; tot onderwijzeres 2de kl mej. J. C. Van der Staag, thans met de waarneming dier betrekking belast. Belast: Met de waarneming der betrekking: van onderwijzeres lste kl. de onderwijzeres 2de kl. A. F. Stolp geb. Hoekstra; van onderwijzeres 2de kl., do hulponderwijzeres G. Oh. M. W. Van Zeijl. Benoemd: Tot hulponderwijzeres mej. M. Cli. Van Overvest, thans met de waarneming dier betrekking belast. Belast: Met de waarneming der betrekking van onderwijzer 2de kl. A. Ti. Van der Meulen, ambtenaar op non-act., laatstelijk onderwijzer 2de kl.van hulponderwijzeres mej A. M. Van Santwijk, gesteld ter beschikking vnn den Gouver neur-Generaal, om te worden benoemd tot hulp onderwijzeres. Overgeplaatst: Van do 6de school te Batavia naar de lste school B aldaar, als lste onderwijzer, de onderwijzer 2de kl. L. Hazelhoff Geplaatst: Aan de 6do school te Batavia, als lste onderwijzer, de met de waarneming der betrekking van onderwijzer 2de kl. belaste ambt. op non act. A. Tj. Van der Meulen; aan de meisjesschool te Pokalongan, de met de waar neming der betrekking van hulponderwijzeres belaste onderwijzeres ter beschikking A. M. Van Santwijk. Gesteld: Voor den tijd van drie maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende te zijn, ter beschikking van den voorzitter van den land raad te Bondowoso (Bezoeki), om te worden belast met griffiers-werkzaamheden bij dio rechtbank, P Lanfernians, ambtenaar ter beschikking van den voorzitter van den landraad te Bondowoso en Djember (Bezoeki). Bij het Binnenlandsch Bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera. Verplaatst: Van de residentie Riouw en Ondorhoorigheden naar de residentie Wester- afdceling van Borneo, de controleur 2de klasse N. W. F. Kokker; van het gouvernement Sumatra's Westkust naai de residentie lliouw en Onderhoorigbeden, de adspirant-controleur H. F. Van Os Geplaatst: In het gouvernement Celebes, Th. C. Rappard. Bepaald: Dat geplaatst blijftin het gouver nement Celebes on Onderhooiiglioden, de contro leur 2de kl L. R. Wentholt; in de ros. Riouw en Ondorhoorigheden, de controleur 2de kl. P. A. Oudemans. Ingetrokken: Do overplaatsing van de res Falembang naar de res. \Y ester-al deeling van Borneo van den controleur 2de kl. E. G. W. C. Derx. Door den directeur van Justitie: Goedgekeurd: Dat door don Landraad te Sidaijoo (Soerabaia) is ontslagen wegens vertrek, eervol, als buitengewoon substituut-griffier buiten bezwaar van den lande bij die rechtbank, M. L. Pfister, te Djoinbang (Soerabaia), is benoemd, tot buitengewoon substituut-griffiei buiten bezwaar van den lande bij die rechtbank, E. Lewis. Door den directeur van Binnenl. Bestuur By het Binnenl. Bestuur op Java en Madoera: Verplaatst: Vnn de res. Kedirinaar de res. Uagelen, de adspirant-controleur E. 11. Van Lier; van de res. Bagelen naar de res. Kediri, do adspirant-controleur H. A. De Santy. Bij den dienst van het mijnwezen in Ned.-Indie- Be 11 o e m d Tot opziener 2de klasse: G. B. Kloppenburg, ambtenaar op non-activiteit, laat stelijk die betrekking bekleed hebbende, met be paling, dat hij '.er beschikking wordt gesteld van den resident van Banka, en E. 11. Sailley, amb tenaar op non-activiteit, laatstelijk die bctiekking bekleed hebbende: inet bepaling dat hij voorloopig te Batavia wordt geplaatst ter beschikking van den chef van het grondpeilwezon. Departement var. uork..Opgedragen aan do voor den tijd van vijf jaren bij bet Indische leger gedetacheerde, sedert tot lsten luitenant bevorderde 2de luitenants der infanterie van het Nederlandsche leger J. J. Verbrugh, K. F. Collard cn S. C. Muller om naar Nederland terug te koeren met een stoomschip, dat vóór of op respectievelijk den 27sten Augustus 1 S9.r> van Padang, 2lsten Augustus 1895 van Batavia cn llden September 1S95 van Batavia derwaarts vertrekt. Verlengd: met een maand hot wegens ziekte verleend verlof naar Soekaboemi aan den lsten luitenant der infanterie te Batavia K. IJ. J. Creutz- Lechleitner. Overgeplaatst: bij den gewestelijken en plaatse-lijken ^eniedienst op Lombok, de lste luit. der genie te Ijimahi J. B. In 't Veld. Verleend: een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst, aan den officier van gezond heid der lste klasse Dr. C. T.Smit; een maand verlof naar Malang wegens ziekte, aan den kapi tein der infanterie te Soerabaia F. Nauta. Telegraniincu, GIBRALTAR, 7 Augustus. Vyf Engelsche oorlogsschepen zullen morgen van hier ver trekken met verzegtlde orders. Men gelooft dat dit oskader zich naar Marokko zal begeven. ROME, 7 Augustus. De zitting van den Senaat, die nu gereed is met de behandeling der finaotiëele wetten, is heden gesloten. Wanneer do Senaat weer zal tyeenkomon, is niet bepaald. [Koning Humbort en koningin Margharita zullen nu Rome verlaten en zich begeven naar Monza, waar zy tot het najaar zullen blflven. De hertogin van Aosta is geheel hersteld.] In een officieuze nota wordt het bericht tegengesproken, dat do rogeering heeft be sloten, meer troep n naar Massowah (in Afrika) to zenden. HONGKONG, 8 Augustus. Een groote, ver woede menigte viel gistermiddag de En-;elsche cn Amerikaansche zendings-.tation te Fatsjan, by Canton, aan en vernielde de hospitalen. E.nigo zendelingen vluchtten naar Shameen, anderen bleven te Fatsjan. E.n Chineesche kanonneerboot is afgezonden om de orde te herstellen. Het goruebt gaat, dat alle zendingsstations in de provincie Kwang-Tung verwoest zyn. Weldra zullen alle zendelingen naar do open havens gejaagd zijn. De vegetariërsvereeniging telt thans 12000 goed gewapende en georganiseerde mannen, die in staat zyn aan de troepen weerstand te bieden. [Dat er dus weder in haar land zendelingen zyn aangevallen, schijnt de Chineesche regee ring niet te kunnen beletten, dan blijkbaar de mandarynen do vervolgingen en moorden toelaten, zoo zy er zelfs niet toe aansporen.] LONDEN, 8 Augustus. De „Daily News is ontevreden over dtn keizer van Duitschland. Deze heeft op den verjaardag van den elag van Worth, op het Duitsche oorlogsschip „Wörth terwijl hy de g^st was van de Engelsche koningin, weder eene rede gehouden en deze rode, meent het blad, moet onaange naam zyn gewoost \oor de Franschon. De keizer had eene herhaling van zyne bekende ontboezeming over „God en het vaderland" moeten uitstellen, totdat h(j de Engelsche wateren had verlaten. Nagenoeg iedere dag is een verjaardjg van het een of het ander, maar het best is, de meeste dier verjaardagen te vc-rgc-ten. Do „Daily News" acht het noodig, dat den Franschen wordt duidelyk goraaakt, dat niot de minste verantwoordelykheid voor uia keizeriyke uitlating Engeland kan treffen. Zy kwam geheel onverwacht en geschiedde op een Duitsch oorlogsschip, dat niet onder Engelsche jurisdictie is. „Onze Fransche vrienden, wier groote vloot wy eenige jaron geleden trotsch waren te kunnen onthalen in dezelfde wateren, moeten dat begrypen." LEIOEN, 8 Augustus. Thermometer8tandgisteravond om 8 uren 13.5° C. 50.3' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 14J C. 57.2 F.; 's middags om 12 uren 18° C. 64.4° F.; 's namiddags 4 uren 18.5° C. 65.3° F. - Heden brengen ruim een honderdtal Amerikaansche predikanten van de Presbyte- riaansche Kerk een bezoek aan Amsterdam en bezichtigde daar ter stede cenigo kerken en inrichtingen. De heeren doen eo:i rondreis door Europa, een continental trip. Zy komen thans uit België. Morgen, Vrydag, zullen zy ook Leiden be zoeken om o. a. de groote bronzen gedenk plaat te bezichtigen, gewyd aan de nagedachte nis van John Robinson, den stichter der Presbyteriaansche Kerk en het hoofd der uit Engeland goweken en naar Amerika vertrok ken „Pelgrimvaders," welke plaat enkele j ;ren gelejen onthuld werd in den muur der Pie terskerk, zyde Kloksteeg, schuin tegenover hot tegenwoordige Jan Pesynshof, gebouwd op de plaats waar John Robinson eenmaal leefde werkte en stierf, waaraan wordt herinnerd op den steen, welks naast den ingang van genoemd Fransch hofje is bevestigd. Aan dit getouw nu is men flink bezig het te restaureerenop het torentje is weder een wimpel met windwyzer bevestigd, evenals vroeger het geval was, doch welke zeker door den tand des tijds geheel was verdwenen. De steen naast den ingang wordt eveneens opgeknapt en er bestaan nog meer plannen om dit gebouw zyn aanzien van vroeger jaren weer- te geven. Jammor echter dat de straatjeugd di wijls dat statige gebouw ontsiert door er veil tog n te werpen of over den gedenksteen vau J.jnn Robinson te krassen, enz. Mochten de ouders hunne kinderen er op opmerkzaam maken, en anderen er een oogje ophouden dat dit niet meer gebeurt, dan zal ook zeker dit ge bouw tot een der bezienswaardigheden van deze gemeente blyven behooren. Genoemde Amerikaansche predikanten zul len .morgen, behalve aan de bronzen gedenk plaat en het hofje, ook een bezoek brengen aan het inwendige d r Pieterskerk, waar, na de onthulling van de plaat, de gedachtenis viering en wydingsplechtigheid geschioddo door en in tegenwoordigheid van navolgers van John Robinson, welke gexjgd wordt dat daar ook begrivn werd. Het brandspuitje, dat hedenochtend het eerst by den brand aan de Geestbrug, onder Voorburg, was, wqarvojr aan Jiet poiooa. 1 een woord van lof toekomt, was uit de mar- garinefabriek van den heer Mouton. Marktberichten. Delft, 8 Augustus. Granen heden nog weinig ver handeld wegcDB üein aanbod. Witte Tarwe ƒ4.75 a f 6.35, Boodo f4.80 a ƒ5.25, kogge 3.9J 4.25. Zomergeret a f Chevalier- f 4.30 a f 4.90. Haver f 2. a f 3.20. Blauwe Erwten f6.a ƒ8.Brnineboonen 12. a ƒ15. Paardenboonen 5.10 f 5.80. Duivenboonen ƒ6.10 a ƒ6.50. Koolzaad ƒ6.5) a ƒ7.25. Zomer-Kool zaad a Kanariezaad f7.50 a ƒ8.75, nennuDzaad ƒ7.a ƒ8.50. alles por HL. Schiedam, 7 Ang. Noteering van de Mako- aars. Moutwijn 6.50, Jenever f 10.50, idem Ame». proel 12.— per Ned. vat en zontler fust, zonder de bolastiug. Spoaling-commisdie heden ƒ1.per ketel. Notoering van deu Branderebond. Moutwijn f G1/* a /'rtVg P©r hoot. ct„ zonder fust en zonder btlaetlng. Rotterdam, 7 Aug. De op heden te Rotterdam gehonden koffieveiling der Nodorlandacho Handel maatschappij kenmerkte zi h dcor zeer geanimoerden kooplust. Goed ordinair Java tobaeeerd 54'A ot., liop lot 55 A ct. op, en do geveilde Santos bracht gemiddeld den taxatieprijs op. Do hooge pry'e, voor Java beateed, etaat in verband met dou bctrokkolyk geringen voorraad. Dat Sauloa niet meer dan den getaxeerden prijs opbra«h', a verklaarbaar, daar hit gevelde voornamelijk uit minder gewilde soorten bestond. Uit den afloop der veiliDg blijkt de algo meene vraag voor consn nptio duidelyk. In ve ling kwamen 2G312 balen Java, 219 kisten n 18 balen Padang, alemode 371 bilen 8unnaamöcho 8 Augustus 1895. Staatsloenfngcn. Ned-, Ort. Nat. W. Scbnld dito dito dito dito dito dito pCt 2X 3 3 dito Obl. dito 1886.92 3J4 Hongarije, Gondl. 188193 4 ItaliP, Inschrijving 1862/81 5 Oostcnr., Obl. Pap. Mil.Nov. 6 dito Zilv. Jan.Uali 6 Polen, ObL Schatk. 18(4 4 Portugal, Obl. 1 £331881 mot ticket 100 3 id. Tabakalecning. Rusland, Binnenl. 1894. 4 dito 1889bij Rothscbild Rb. 625 4 di to Hope Co. IS® 90 GR. 626 4 Obl. Lecning 1807;09 fi 20 .4 in Goud Leon. 1884 6 Spanje, Perp. Schuld Buiten). 4 Turkije, Douane Obl. 1836. 6 dito Goconv. Loenlng Serie C Kgyplo, Obl. Lccning 1876 4 Mexico, Binnenlandsch. 5 Brazilië, Obl. 1839. 4 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N.-l. llandbk. Aand. Nlrd. Hawlclm Aand. oproao. 1 Spoorwegleeningen. Holl. IJzoron-Spw.-Mij. Aand. Obl. dito3>4 M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Ncd. C'cntr.-Spoorw. ObL f 260 3 Italic-, Z.-Ital. Spw. ObL A-H 8 Polen, Wara.-Wcencn Aand.. r dito Prior. Oblig. 4 RnsL, Balt. Spw.-Aand.. 3 Fast Spw.-Mij. Aand. 6 Iwang. Dorabr. ObL ZR. 025 4J4 Wcicbsel ZR. Aand5 Wladikawka» Obl. Rb. 126 4 Ainmks.Atch-Gcn.Morg Bonda 4 dito ObL ïo Hyp. lelt. A 3 Central Pacific Aand. Cbic te Erio Ie Hyp. ObL 6 Donver Rio Grande C. v. A. Louiav. Naahv. CcrL v. Aand. Mi&a. Kans. Tax na C. v. A. Union Pac. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Lino6 Premielcenlngen. Nedeil-, Stad Amsterd. /100 3 Stad Rotterdam8 Gemcento-Crediet .8 België, Ant. 16372J4 Hong., Hypotheekbank 4 Hong., Theisa 4 Oostenrn Staat«leen. 1854 4 dito dito 1860 5 Ruuland. Staatslccning 1364 5 dito dito 1866 6 TurkiK Lconing 18"Q Madrid 18688 Transvalia Expl. Aand. Soutlistandard Ccrt. Prolongatie l'/r Louisv. Naahv. Cert. Vor. koers. 94% 101 ïoi yA 101% 102 84 83% *4% 26 M 90 04 X 97 97%g 100% 106 60% V6 27 104 39% 73% 60 72 i35% 110% 101 90% 90 X 03% 104 99% 63% 81H 99 76% 97% 79% 32% X* 90 00 17% U» M A 37% 113 108 107 103% 105% 322 127 129% 104% 151 35% 40% 23 56 v. Aand. flauw. Kcere heden 101% 101% 101% 83% 61% 93% 20% 90% 64% 07% 100% 100% 103 39% 7.1% 62 72% 135 SO 54% 81% 76% 0' '/B 78% 31% 18% 91 14% 59% 17% 12% 52% 28% 112 127 164

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3