Anderen eel.ter begroetten het met lovendigen bijval, dat eindelijk in een lang gevoelde leemto zal worden voorzien op uitgebreide schaal. De oprichting van tuinbouwwintercursussen, vooral ook tuinbouwwinterscholen, vond bij velen instemming. Sommige leden wenschton dat het onderwijs op de tuinbouwschool niet to theoretisch, doch in hoofdzaak vakondor richt zou zijn. Eenige leden meenden dat de bezoldiging van de chefs de culture minstens f 1000 moet bedragen, opdat men verzekerd zij van kundig en beschaafd personeel. Sommigen achtten het ongewenscht dat de hoogere cursus voor tuinbouw zich zou aan sluiten aan de Rykstuinbouwschool, zoodat zij, die de school hebbon afgeloopen, zonder examen tot dien cursus zouden worden toe gelaten. Gemengd Nieuws. Hedenmorgen tegen twaalf uren had een knecht van een der bierbrouwerijen, die een wagen met bier voortduwde, op de Haven alhier het ongeluk door een toeval getroffen te worden. Het gevolg daarvan was dat zijn wagen voorover ging en eenige fles- schen bier op den grond vielen, natuurlijk stuk. De man werd, onder toezicht der politie, na eenigon tijd weder tot bewustzijn gebracht. Toen do landbouwer v. R., woon achtig onder de gemeente Lisse, gisteravond van do kerk met zijn rijtuig huiswaarts keerde, kwam, even buiten het dorp, ter hoogte van de zg. „Jannetjesbrug", de stoomtram van Leiden aan. Vermoedelijk door het onver wacht verschijnen van het licht (het was juist bij een bocht van den weg) is het paard schichtig geworden en maakte een zijsprong, waardoor hot in aanraking kwam met de machine. De zich in het rijtuig bevindende personen kwamen met den schrik vrij; het paard moest het evenwel met den dood be- koopen. Door don p 1 aatsvorvangenden districts veearts A. Van Leeuwen, te Leider dorp, is in de gemeente Ter-Aar vlokziekto geconstateerd bij een varken, toebehoorende aan A. Heemskork. Volgens de voorschriften is het varkon verbrand on de desinfectiemiddelen ziln toegepast. Dit is het eerste geval, dat zich in 1895 in dio gemeente heeft voorgedaan. Op verzoek van den heer W. Leembruggen zullen in het vervolg alle voorbij het station Veenenburg loopende sneltreinen stoppen. Dit verzoek werd ingewilligd, omdat de treinen nabij genoemd station over het landgoed van den heor Leembruggen rijden. Te Katwijk a/Z ee zijn in „Hotel du Rhin" als badgasten aangekomen vorst en vorstin Windischgratz met gevolg, uit "Weenen. De vorstin maakt gebruik van de binnenbaden in hot badhotel „De Zwaan." Door den kapitein-luitenant tor zee, commandant van Hr. Ms. „Zeehond", bfclast met het toezicht op de visschery in do Noordzee, zijn gezien en gepraaid do Katwijksehe bommen: 30 Juli: K. W. 31, 51 (80 ton); - 31 Juli: K. W. 35, 23, 34, 26, 46, 56, 18, 57, 75; - 1 Aug.: K. W. 17,11, 35, 9, 7, 5 (300 ton); - 2 Aug.: K. W. 31, (70 kantjes); 3 Aug.: K. W. 21, 84, 87. Alios wel. Hedenochtend om halfacht ont 6tond brand in de wasch- en bleekinrichting aan do Geestbrug, nabij Voorburg. Dit geheele pand, zoomede de zolder van het naastgelegen woonhuis, zijn uitgebrand. Een woord van lof komt toe aan den directeur en het personeel van do botorfabriok van den heer Koning, te Rijswijk, die het eerst met hun spuit bij den brand waren. Later nam de brandweer van Voorburg hun taak over. De oxcursietrein van de Staats- spoorwegmaatschappij uit Den Haag naar Gelderland tolde hedenochtend 425 passagiers uit do rosidentie. Heden zyn de drie personen, vordacht van de in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. in de Boekhorststraat to 's Gravenhago op een jonge dochter gopleegdo aanranding, bij den rechter van instructie in verhoor genomen. lomand, die gistermorgen op liet Spui te 's Gravenhago eon spaarbank- bookje ten bedrage van f 600 vond on het onmiddellijk aan don eigenaar, oen spekslager, terugbezorgde, ontving tot belooning voor zijne eerlijkheid een.... stukje bloedworst! Thans zyn te Zandvoort aan wezig 1474 badgasten met 371 dienstboden. De Hollandse he Spoorweg maat schappij hoeft eeno vermindering van 50pCt. toogestaar. voor het transport van de paarden uit België, die aan de wedrennen op 10 Augustus te Clingendaal zullen deelnemon. Eon bijzondere trein zal do paarden den 9den Augustus naar Rozendaal vervoeren, van daar gaat die trein rochtstroeks door naar 'sGra ven liage. Baron Van Brienen van de Grooto Lindt hoeft 16 boxen in zijn stallen te Clingendaal ter beschikking van de Belgische eigenaars gesteld. Een dienstbode, dio eorgister- avond van een boodschap naar hot postkantoor naar haar dienst in do Daendelsstraat to 's Gravenhago terugkeorde, word aan het B.zuidenhout aangesproken door oen als heor g kleed porsoon, die, na oen eindje met haar opgewandeld te hebben, haar portemonnaie rolde. Eenige heeren, aan wie do dienstbode haar wedervaren verhaald had, zorgden dat do man in handen der politie kwam. Gisternacht hoeft te Amsterdam weder een zeer brutale inbraak plaats gehad a«n de Oudezydskolk by don Zeedijk. Ver schillende pakhuizen werden doorsnuffeld en in éón der kantoren werd f 25 gestolen en in een ander 7 stellen ivoren biljartballen ter waarde van f 250. In eon pakhuis van de firma Vos Van Mill werden de lessenaars doorzocht en de brandkast geforceerd, doch enkel waren hierin de boeken aanwezig. Een portefeuille met coupons is onaangeroerd ge bleven. Een treurig ongeluk heeft gister- avond aan den Nieuwen Binnenweg te Rot terdam plaats gevonden. Door een van de zandtreinen, die daar den geheelon dag af- en aanrijden, werd de tienjarigo Marinus Adrianus Staay overreden. Byna de geheele trein ging over het lichaam van den jongen heen, zoodat de werklieden en eenige politie agenten, dio spoedig op het alarm kwamen aanloopen, hem dood onder den trein vandaan haalden. De wielen waren over de beenen en den hals heengegaan. Het lijkje werd in een in aanbouw zijnd woonhuis gedragen, en de politie had handen vol werk om het publiek op een afstand te houden, daar men eerst niet wist wie het ventje was. Dr. Vuylsteke kon by z\jn komst slechts den dood constateeren. Op verzoek van den vader, die aan Schooneberg woor.t, werd het lijkje per brancarü naar Crooswyk vervoerd. Dat er niet meer ongelukken daar gebeuren, is wel een wonder. Onophoudelyk klimmen do kinderen op de wagens en springen er weer af. De werklieden doen al het mogelijke om dat gevaarlyke spelletje te voorkomen, maar zyn dikwijls geheel onmachtig. Meer malen gebeurt het, dat de bengels do werk lieden onthalen op een regen van aardkluiten. Ernstiger is het evenwel dat niet alleen kleinen moderyden, maar ook grooteren. De vele werklieden van de fabrieken in Delfts haven ryden gemakshalve mede, terwyl dat moderyden toch volgons het personeel van de treinen veel gevaar oplevert, aangezien de wagens meer dan eens uit de rails gaan. Waar de grooten dus zulk een slecht voor beeld geven, doen de kleinen het hun natuur lek na. (N. R. C) Het voornemen bestaat op 14 Augustus a. s. op het terrein der wereldten toonstelling to Amsterdam een allegorische voorstelling te gevon van het sprookje: „De schoone slaapster in het bosch." Daarby zullen worden voorgesteld: De „Jacht op het hert", voorgesteld door een ruiter met hertegewei; het „Ver dwalen van den koenen jager;" de „Ont moeting in het Bosch;" de „Zegetocht van den prins en zyne bruid" met gevolg, bestaande uit meer dan 100 personen, in de schitterende kleedy van dien tyd; „de inzegening van het bruidspaar door den koning en do koningin" (ouders van den Prins); de „Aanbieding van geschenken" door afgezanton van vreemde natiën. De geheelo stoet zal een wandeling over het tentoonstellingsterrein maken, begeleid door oen muziekcorps, alles zooveel mogolyk getrouw gevolgd naar daarvan door Gustavo Dorö goteekende platen. Do kostumes, grootcndeels voor deze ge legenheid vervaardigd, worden geleverd door den costumier J. Schuttero; de coiffures, pruiken en sieraden door den coiffeur Henri Van der Beugel, leveranciers van de Konink lijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel. De voorstelling zal aanvangen des namiddags te tweo uren, terwyl de toegangsprijs blyft bepaald op 1 ticket (50 cents). Ongunstig weder zou, met het oog op de kostbare kostumes, oorzaak van uitstel kunnen zyn, doch in dit geval zal zulks tydig bekend wezen. Hbl De vereeniging tot veredeling van het volksvermaak te Amsterdam heeft zich, evenals vorige jaren, aan het hoofd ge steld van de openbare viering van den Koninginnedag. Nu het gewone feestterrein door de tentoonstcdling is in beslag genomen, heeft het bestuur een overeenkomst gesloten met hot tentoonstellings-comité, waardoor de toestemming werd verkregen tot het toelaton op 31 Aug. van 5000 kinderen der openbare en bijzondere scholen op het tentoonstel lingsterrein. Het achtergedeelte van dat terrein wordt door de Vereeniging in orde gebracht tot ont vangst en traktatie der kinderen. Alle openbare scholen lsto en 2de klasse, de R.-K. armenscholen en de Waalsche diaconiescholen zullen van de party zyn. Eeno commissie, bestaande uit onderwijzers, zal het bezoek der kinderen aan do tentoon stelling regelen. Op de Westerstraat, waar zich een sub commissie uit de bewoners der straat heeft gevormd, zal des namiddags muziek-uitvoering gegeven worden door de stafmuziek van het 7de regiment infanterie; des avonds zal die straat over bare geheele lengte a giorno worden verlicht, in een geïllumineerde muziek tent zal door de Wilnelminakapel concert worden gegeven. De fontein op het Frederiksplein zal 's avonds worden verlicht en daaromheen een illumi natie A giorno worden aangebracht. Op den Amstel hebben des namiddags volks roeiwedstryden plaats voor beroepsroeiers en liefhebbers. Verschillende pryzen in geld en medailles worden daarvoor beschikbaar gesteld, ook worden pryzen (de eeremedaille der Vereeni ging in zilver met den beeldenaar van Koningin Wilhelmina) uitgeloofd voor het fraaist ver sierde en voor het sierlykst geïllumineerde vaartuig. Des avonds wordt er e6n feest op den Amstel gegeven, opgeluisterd door muziek en illuminatie en besloten door een groot vuurwerk van de Pyrotechnische fabriek (firma Ruysch) te Utrecht. Gistermiddag vonddeopening plaats van de nieuwe Kneipp'sche koudwa- ter geneesinrichting te Haarlem, directeur dr. S. E. Oudschans. De inrichting is, evenals vroeger, gevestigd in de Kamperlaan aldaar, doch nu aan de overzyde dier laan, op de buitenplaats „Rusthof." Te Bokstel is een werkvrouw der Staatsspoorwegen van een rytuig gevallen met het treurig gevolg, dat zy onmiddellyk dood was. Volgens het „Hb 1." heeft eender gemeente veldwachters uit Ouderkerk aan den Amstel zich uit de voeten gemaakt met een f 60, die hy van een boer had ontvangen, om in bet dorp af te dragen. Tot dusver heeft men zijn verblijfplaats nog niet opgespoord. Reeds sedert eenigen tyd liepen er te Utrecht geruchten, dat de militaire ad ministratie van het 1ste reg. vest.-art. niet in orde zou zyn. Deze geruchten zyn, wy maakten er reeds met een enkel woord melding van, thans bewaarheid geworden. Zaterdag jl. kwamen uit 's-Gravenhage eenige militaire autoriteiten, die een onderzoek instelden. Dit onderzoek leidde er toe, dat denzelfden avond nog de kapitein kwartiermeester W. H. M. Van 't A. in zijn woning gearresteerd werd en naar het huis van bewaring werd over gebracht. Het moet gebleken zyn, dat in de administratie grove fouten voorkomen en hier en daar valschheid in geschrifte zou zyn gepleegd. De kapitein-kwartiermeester Arimont, van het 3de reg. inf. te Bergen op Zoom, heeft aan alle kwartiermeesters van het Neder- landsche leger een circulaire gezonden. Daarin stelt hy voor, 1 pCt. van het traktement te laten staan tot het vormen van een fonds, waaruit eventueelo tekorten, veroorzaakt door oen kwartiermeester, zouden gedekt wordon. Daardoor zouden én het Ryk èn de Raad van Administratie gedekt zyn tegen geldelyke ver liezen, veroorzaakt door handelingen van een kwartiermeester, zooals nu en onlangs zyn voorgekomen. Gisteren reed de voerman Keizer met paard en wagen in een flinken draf op den niet afgesloten overweg by Koenderink, onder Haaksbergen, juist toen de trein van 11 u. 11 m. - gelukkig reeds met verminderde vaart —in de onmiddellijke nabyheid aankwam. Keizer, het gevaar ziende, haalde onmid dellyk het paard rechtsom, doch kon niet meer verhoeden, dat de treeplank van het eerste rytuig den wagen pakte, waardoor paard en wagen een eindweegs werden moe- gesleept en eindelyk in een diepe sloot te rechtkwamen. Voerman en paard zyn er betrekkelyk goed afgekomen, doch zekero Smit, een daglooner, dio ook op den wagen zat, kreeg ernstige inwendige kwetsuren. Zyn toestand is zorgelijk. Ten gevolge van het broeien van hooi brandde to St. Maartensdyk de land- bouwschuur op do hofstede Reigersburgh, bewoond door den heer I. P. Hage, tot den grond af. Byna al het daarin aanwezige land bouwgereedschap werd mede een prooi der vlammen. Alles was verzekerd. Te Bedum (Gr.) is door onbekende oorzaak de boerderij „De kleine Haver" van den heer J. E. Scholten, to Groningen, afgebrand. By het onweder, dat gistermiddag over Zutfen trok, zyó, naar aan de „Zutf. Ct." wordt medegedeeld, zes personen, die onder een bergplaats van gereedschappen naby de begraafplaats schuilden, door het inslaan van den bliksem getroffen. Allen werden in bewus- teloozen toestand gevonden en later bleek dat twee hunuer waren overleden. Het kantongerecht teStoenwyk heeft het Staphorster boertje, mot gedeelte lyke vryspraak op een enkel punt, schuldig verklaard aan overtreding der geneeskundige wetten en veroordeeld tot f 50 boete of 15 dagen hechtenis. De eisch was de maximum straf, 3 maanden gevangenisstraf. Uit Vlissingen meldt men: Ten gevolge van het omslaan eener sloep van de Belgiscao loodsboot No. 14, belast met het overbrengen van twee loodsen (afgehaald van naar zee vertrokken schepen) naar een naar Vlissingen zeiltnden Belgischen loodskolter, is Dinsdag avond de zeeloods Raeckelboon verdronken. De overige drie, die zich in de sloep bevonden, werden door de loodsboot No. 14 gered. Dit ongeval had plaats in zee, op de hoogte van het Wandelaar vuurschip, terwyl er oene hooge zee stond. De Heldersche Kamer-afgevaar digde, de heer Staalman, zegt in een der jongste nummers van zyn blad „Extra Tyding" nogal iets van don heer Hartsinck, de vorige week gekozen tot lid van den gemeenteraad van Helder (terwyl by zelf niet werd geko zen), of liever hy laat het zeggen in een praatje tusschen „Jaap en Tijs". Naar aan leiding daarvan bevat een dor Heldersche couranten de volgende merkwaardige adver tentie: „Waarschuwing tegen „Jaap en Tys". Jaap en Tys worden gewaarschuwd onzen volksman, thans raadslid, L. A. Hartsinck, niet te beleedigen, of wy zullen anders af rekening houden met dat blceke magere mannetje en dan zal by van oud en jong betaald krijgen. Helder, 5 Augustus 1895." Deze advertentie is door niet minder dan IS personen, meest visscbers, onderteekend. Het bedrijf van draaimolen-houder schijnt winstgevend te zyn. In navolging van andere gemeenten zullen ook voortaan te Amersfoort de standplaatsen voor draaimolens, enz. gedurende de kermis in 't openbaar worden verpacht. Vroeger werd een vast staangeld betaald en geschiedde de toewijzing by loting. Wederom had te Bergen-op-Zoom een diefstal plaats. Bij een waschbaas van het 3de reg. inf. werden Zaterdag-nacht 22 paar sokken ontvreemd. De dieven schynen echter het genoramerde goed niet aan den man te hebben kunnen brengen, althans den volgenden nacht hebben zy do sokken weder terugbezorgd, door ze over eene schutting op het bleekveld te werpen. Het 2-jarig zoontje van den landbouwer J. v. S., te Delfgauw, is in een sloot voor de ouderlyke woning gevallen. Hoewel de vader terstond toeschoot om zyn kind te redden, was het reeds te laat. Het kind was dood. Het 3-jarig kind vanschipper Bieseman, in de Nassauhaven, te Rotterdam, is overboord gevallen en verdronken. Het ïykje is kort daarna opgehaald. In bet plaatsje Collinghorst, by Leer, bevindt zich een tweelingspaar, dat 2jaar oud is en samen 200 pond weegt. Armen en beenen hebbon de dikte van een volwassen mensch en de breedte van de schouders staat niet achter by die van de schouders der moeder. Daarby zyn de kinderen niet grooter dan hunne tydgenooten. Het verteringsvermogon van deze kinderen is geheel normaal. Binnenkort verhuizen dezo beide Oost Friesche wonderkinderen naar Berlijn, waar zy in Castan's panopticum te kyk zullen zfin. Verdachtmaking van de „Zee land". De „VI. Ct." van 7 dezer bevatte een vertaling van het volgende, in etn Duitsch blad voorkomende bericht: „De firma Th. Goldschmidt, te Essen, bediende zich sedert langen tyd voor eon groot deel harer verzendingen van de maat schappy „Zeeland" te Vlissingen. Eenige be ambten dier Maatschappy, die het handels verkeer van de firma in Engeland door het transportverkeer hadden leeren kennen, ge bruikten hunne ervaring om to Vlissingen eeno concurreerende onderneming to vestigen. „Een der oprichters trad met eenige be ambten van de firma in verbinding, onder hield met hen een voortdurend persoonlijk en schriftelyk verkeer en nam daarna een aantal van hen in dienst. „De wet kan tegen zulk een misbruik van vertrouwen van den kant van den expediteur niets doen, ofschoon de genoemde manier van handelen bepaald oneerlyka concurrentie is. Het is echter eene waarschuwing voor de Duitsche industrie ora by do keuzo van expeditiozaken de grootste voorzichtigheid te gebruiken". Naar aanleiding daarvan is, naar de „Midd. Ct." verneemt, door de Electro Tin fabriek eene aanklacht wegens laster en een eisch tot schadevergoeding ingediend tegen den schryver van het bewust bericht. Hetgeon daarin wordt gezegd is louter eene gissing van de firma G., doch geheel bezijden de waarheid. De Electro Tin fabriek heeft de noodige bewijzen in handen om de beschul diging, haar door de firma G. aangedaan, te ontzenuwen. Een diefstal, waarvan men tot nu toe nog geen voorbeeld zag, is, gelyk reeds met een paar woorden werd gemeld, in de spaarkas te Brussel gepleegd. Toen de kassier, M. B., Maandag morgen in de bureelen kwam en de brandkast opende, bevond h\j dat uit eene zinken doos 186 brief jes van 1000 fr. verdwenen waren. Een ander pak biljetten van 100, 50 en 20 fr., ook eene belangryke som vertegen woordigende, en dat onder de briefjes van 1000 fr. lag, was onaangeraakt gebleven. De brandkast vertoonde niet het minste spoor van braak of geweld en de diefstal kan niet anders geploegd zyn dan door middel der twee sleutels, waarvan de een in bezit van den kassier bJyft en de ander eiken dag onder gezegelden omslag aan den directeur worat overhandigd. De laatste dier sleutels dient om het geheim te doen verschuiven, de andere om het slot te doen werken. Zaterdag had M. B. te zamen met een anderen bediende de kas opgemaakt en alles volkomen in or«Je bevondeD. Hy herinnert zich heel goed, de bankbiljetten in de doos te hebben gelegd, die hij vervolgens in de brandkast schoof. Bu een brand te Argenau in de Pruisische provincie Posen zyn vyf personen in de vlammen omgekomen en zes zwaar gewond. In de baai van Rio-de -Janeiro had aan boord van den kruiser „Trajano" een ketelontploffing plaats. Zestien man der equipage werden gedood of gewond. Het lid van d e n Z w i t s er s c h e n nationalen raad Stoppani is in het Lugano- meer by een spelevaart verdronken. In de kerk van Quakertown, Pennsylvanië, is gedurende de godsdienst oefening de bliksem geslagen. Twintig per sonen werden erg gekwetst. Een andere bliksemstraal sloeg in een groep van negen personen, die onder een boom stonden. Eén werd gedood en do anderen wer den gekwetst, waarvan twee levensgevaarlyk. Familie-Berichten uit verschillende bladen. GEHUWD. J. Van den Uild en A. Bentum, 's-Gravendeel. J. Snijder Pz. cn Kleijnenberg lid., Herkingeu. BEVALLEN. W. C. Gunning—De Vries, Z., Eerbeek. Mevrouw Van WinterProper, Z., Utrecht. J. Vis—Semler, D., Zaandijk. C. J. Ho}rnenVan Dijk, Z Den Haag. Mevr. Eyken Kloppenburg, Z. en D, Buitenzorg. J. E. E. EndtDekker, D., Zaandam E. PonlierHille, D., Rotterdam. J. A. L. RoosReepmaker, D idem. B. SchwarzVies Z., Zutfen. OVERLEDEN T5. A. N. Roelofs, M 79j. Duiven J. Lobherr, V. 89 j. Hoorn. W. Voorhorst, M. 72 j. Wolsum. J. J. A. Ploos van Amstel, M. Reitsum. B. H. Van Waning—Spanjersberg, '26 j. Rotterdam. A. G. H. Struijk van Bergen V. 56 j. Dinteloord. J. Galet, M. 50 j. Gorkum. BUITENLAND. Frankrijk. De heer Vuillerain, de directeur der mijn- maatschappy te Aniche, Zondag jl. door een ontslagen mijnwerker gewond, is buiten ge vaar. De geneesheeren vertrouwen dat do directeur, ondanks zyn hoogen leeftyd, weldra volkomen hersteld zal zyn. Men gelooft thans dat de aanslag een anar chistisch komplot was, want Decoux had den dag te voren eene geheime byeenkomst gehad met tien onbekende personen. Het was niet alleen op den heer Vuillemin gemunt, maar op alle administrateurs van de mynondernoming. Da politie zoekt yverig naar een man, die zich den dag te voren reeds over het plan had uitgelaten, evenals naar den man, die, zoodra de misdaad was gepleegd, zich meester maakte van de revolver en daarmede verdween. Het blijkt dat Decoux een dynamietpatroon in een Resell had gedaan, die gevuld was met klinknagels en stukken yzer; de lont was biyk- baar sneller afgebrand dan hy berekend had. Er zijn verscheiden agenten van den veilig heidsdienst te Douai en Aniche aangekomen, om een onderzoek in te stellen naar de kuipe ryen der revolutionnairen in die streek. By den secretaris van het mynwerkerssyndicaat is een huiszoeking verrichtmet welk gevolg, is nog niet bekond. De indirecte belastingen in Frankryk brachten, volgens het rapport van den minister van financien, in Juli jl. 6,216,000 franken meer op, dan in dezelfde maand van het vorige jaar. Dit feit verdient wel vermelding, omdat do opbrengst der invoerrechten, wegens het hooge tariefstelsel, in die maand 1,860,000 frankon lager was. Diilu»clilan(L Te Berlijn wordt verteld dat sir Julian Pauncefote, de Britsche gezant te Washington, benoemd zal worden tot vertegenwoordiger van het hof van St.-James te Beriyn, als opvolger van sir Edward Malet. De „Yorwiirts", het hoofdorgaan der Duitsche sociaal democraten, verschijnt heden in rouwrand wegens den dood van Fiiedrich Engels. Behoudens een overzicht van de lotgevallen van dezen medestryder van Karl Marx, wydt de „Vorwarts" een hoofdartikel aan de nage dachtenis van haar medewerker, dat aldus eindigt: „Wy zullen ten uitvoer brengen, wat gy met Marx ons hebt geleerd. Dcor daden zullen wy toonen, dat wy uw.-r waardig zyn." De Pruisische regeering heeft bepaald dat in Oost Pruisen, West Pruisen, Pommeren, Brandenburg, Posen, Silezié, Saksen, Slees wijk, Kassei en Wiesbaden Kamers van Landbouw worden opgericht. De koning van Saksen heeft de uitnoo- diging van keizer Wilhelm, om op 2 September in Beriyn te komen, aangenomen. De koning zal dan een der hoofdpersonen zijn van het Sedan-feest. Gr«K»i-i5i'l taniiio, Naar aanleiding van het bezoek van keizer Wilhelm aan Engeland merkt de „Standard," het voornaamste conservatieve orgaan, op, dat in den laatsten tyd de verhouding tus schen Duitscbland en Engeland niet altyd tevredenstellend is geweest Iedere Engelsche regeering is van de wenscbelykheid eener goede verstandhouding met Duitscbland over tuigd en de belangen van beide landen zyn nergens in stryd. Het blad betreurt dat men cit te Beriyn met altyd heeft ingezien en dat soms de keizerlijko regeering eene te sterke neiging heeft getoond, diplomatieke experimenten te doen. De keizer zoo leest men verder zou zich niet gevleid gevoelen, wanneer wy zeiden dat zyn kanselier voor zyn tactiek verantwoordelyk is; hem alleen is iedere ver andering in do politiek te wyten. Wy zullen ronduit spreken. Wanneer onze vrienden tot list hun toevlucht nemen om ons boet te nemen, dan zullen wy eene gereserveerde houding aannemen en weigeren eene strategie te begrypen, die wy niet kunnen bewonderen en niet willen navolgen. By alle bewondering voor Von Bismarck, hebben Engelsche staats lieden niets van Von Bismarck. Zy zyn vrien den van hunne vrienden en, als het noodig is, vijanden hunner vyanden. Maar zy be handelen hunne vrienden niet met half vyan- digen achterdocht. Nadat vervolgens de houdiug van Duitsch- land in de Oost Aziatische quaestie is gecriti- seerd en het samengaan met Rusland en Frankrijk, waarvan Duitscbland geen voor deel heeft getrokken, is afgekeurd, komt de „Standard" tot de conclusie: De voorkomend heid van EngeLnd, die Duitschlana zoolang heeft genoten, is voor dit land van hooger waarde dan een tydelyk resultaat, dat uit coquetteeren met Rusland of Frankrijk kan voortkomen. Ongetwyfeld zal Duitscbland verstandig handelen, als het evenals wij met die twee landen vriendschappelijke betrekkin gen onderhoudt. Maar als de keizer denkt, dat hy daarvan bijzonder vooraoel zal riek ken, vergist hy zich. Frankrijk heeft Sedan en Rusland het congres van Beriyn niet ver geven. Engeland daarentegen behoeft niets te vergeven. Daarom moeten in kleine en grooto dingen, in groote Europeescbe of Aziatisc'r

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2