Beurs vau Amsterdam. heeft besloten eenige verbeteringen in te voeren en de loonen te verhoogen. Blykens het officiëele rapport over den uitslag der verkiezing voor de Fransche depar tementale raden, hebben de republikeinen 90 zettls gewonnen. DuitschlmnL De Pruisische regeering heeft volgens „Le Temps" den senaat der Berlynschehoogeschool verzocht den privaat docent Leo Araus, die tot de socialistische partij behoort, te ontslaan. De senaat heeft echter geweigerd dit verzoek in te willigen. De groothertog van Baden bracht gis teren een bezoek aan Saarbrücken en later aan het slagveld van Wörth. Er werden groote feestelijkheden te zijner eere aangericht. De keizer zond uit Cowes een telegram van instemming en hulde. De vier nieuwe kruisers, waarvoor het geld in de laatste zitting van den Duitschen Rijksdag is toegestaan, zijn nog niet besteld, en dit zal eerst over eenigen tijd geschieden, daar er wijzigingen in de constructie worden voorgenomen. Italië. Den Italiaanschen politie beambte Santoro, wiens uitlevering door den heer Crispi werd gevraagd, maar door de Fransche regeering is geweigerd, is het verblijf in Frankrijk ontzegd. Santoro is, onder geleide van vyf beambten der geheime politie, over de Fransche grenzen gebracht en zal zich voorloopig te Brussel vestigen. Aan verscheidene Parijsche 'ournalisten heeft hy artikelen over Crispi beloofd, die groote sensatie zouden wekken. Naar men weet, wordt Santoro ten laste gelegd, dat by den radicalen afgevaardigde Cavalotti de documenten heeft verschaft, waarop deze zi1n aanvallen tegen den minister Crispi heeft gegrond. De Italiaansche bladen zijn zeer ontstemd, dat de Fransche regee- 'ing Santoro's uitlevering heeft geweigerd. BelfflS. De gevolgen van de nieuwe richting in de conomische politiek van België beginnen reeds oerkbaar te worden, zegt de „Moniteur des Interets matériels." Uit goede bron verneemt het blad, dat tot een der voornaamste fabri kanten van het land, die in Duitschland materiaal moet leveren voor bijzondere maat schappijen, het verzoek gericht is, de verzen ding dier bestellingen te bespoedigen, daar er sprake is 7an het wijzigen der transportkosten van en naar België en vooral van de transito vrachten naar Antwerpen. Bijwijze van repre saille-maatregel tegen de invoerrechten, waar door de Duitsche voortbrengselen in België getroffen worden, moeten maatregelen geno men zijn, om de vrachtprijzen naar België en naar Antwerpen te verhoogen, en daarentegen te verlagen die naar de Duitsche en Nederland- scbe havens. Uit Bergen (Henegouwen) wordt bericht, dat het aantal werkstakers in de mijnen van Flénu toeneemt en reeds op 4000 man wordt berekend. De ellende vermeerdert met den dag. Te Gent is het tweede internationale congres van textiele nijverheid geopend. Van de verschillende voorstellen die in behandeling zullen komen, noemen wijafschaffing van huisarbeid, overwerk en nachtarbeid, het be noemen van een vertrouwd persoon in ieder land, die een halfjaariyksch rapport zal uit brengen over den toestand der nijverheid en de organisatie der werklieden in zyn land. Verder zal over middelen beraadslaagd worden om to komen niet alleen tot een normalen an internationalen werkdag, maar ook tot een uniform loon by gelykwaardige productio. Eyn voorstel om de afschaffing van Zondags- werk in alle landen te eischen, is eenparig aangenomen. Gisteren bemerkte de kassier der Brussel sche spaarbank, dat een bedrag van 188,000 fr. aan bankbiljetten uit zyn kas was verdwenen. Daar er geen spoor van inbraak te vinden was, moet de diefstal hebben plaats gehad vóór het geldkistje in de brandkast werd ge plaatst. De Brusselsche gemeenteraad heeft met algemeene stemmen besloten een scherp ge steld protest in te dienen tegen de schoolwet. De burgemeester, de heer Buis, hield oen kernachtige toespraak en las hierop het adres voo', dat ongeveer hetzelfde 2egt als het protest van de hoogleeraren dor Brusselsche hoogeschool. Groot-Britanniik De vertegenwoordigers der vakvereenigingen hebben op de voorstellen der regeering, be treffende organisatie van het ambachtswezen, hun antwoord gereed. Het regeeringsontwerp rust op het beginsel van een gedwongen gildewezen en de conferentie heeft zich daar mede vereenigd. De regeering wil alle bazen dwingen tot een gilde toe te treden, die ge zellen of leerlingen in dienst hebben. De con ferentie wil dien dwang uitbreiden tot de grootste industriëelen, die ambachtslieden in dienst hebben, opdat zy naar gelang van het aantal der zoodanige gezellen bydragen in de kosten, die de gilden te maken zullen hebben ten behoeve van gezellen en leerlingen. De vertegenwoordiger van de regeering ter con ferentie stemde daarmede in. Buiten de gilden zullen dus blyven alleen die kleine bazen, welko zonder hulp werken, en de grootere industriëelen, voor zoover zy geene ambachts lieden in dienst hebben. Groote stryd werd gevoerd over het bewijs van bekwaamheid, dat door de conferentie als een eisch werd ge steld, terwyl de regeering dien nieuwen dwang alleen dan in overweging wil nemen, wanaeer de nieuwe organisatie eenigen tyd gewerkt zal hebben. Voorloopig achtte de regeering de instelling van gedwongen gildelidmaatschap, met de daaraan verbonden strafmiddelen, een voldoend wapen tegen oneerlyke concurrentie. Den titel van meester zal alleen hy kunnen voeren, die het ambacht geleerd en de voor geschreven proeven van bekwaamheid heeft afgelegd. Daarentegen behoeft men geen meester te zyn om toch het recht te bezitten leerlingen te vormen, mits men vyf jaren baas is geweest. Ook over de invoering van Kamors van Arbeid is gestreden, omdat de conferentie zulke lichamen overbodig achtte, indien de nieuwe gilden goed georganiseerd waren, terwyl de regeering beide instellingen naast elkander nuttig oordeelt. De beraad slagingen der conferentie waren van vertrou- welyken aard; niet veel meer dan het boven staande is daarvan openbaar geworden. Keizer Wilhelm is, naar men weet, te Cowes aangekomen. De keizer bevond zich aan boord van zyn jacht „Hohenzollern," dat door vier Duitsche pantserschepen werd ge ëscorteerd. Hoe lang de keizer in Engeland zal blyven, is nog niet bepaald. Keizer Wilhelm heeft op Osborne by zyne koninklyke grootmoeder gedineerd. Des avonds keerde hy naar Ryde terug, om aan boord van de „Hohenzollern" den nacht door te brengen. De keizer heeft zich gistermorgen te negen uren aan boord van de „Wörth" begeven, die op de reede van Cowes ligt, en hield naar aanleiding van den gedenkdag van den slag by Wörth een toespraak, waarin hy deed uitkomen, dat reeds in dezen slag by het begin van den veldtocht de eenheid der Duitsche stammen bleek. Daarop bracht prins Heinrich, bevelhebber van het schip, een „hoch" uit op den keizer. Z. M. ondernam tegen tien uren een zeil tochtje mot de „Meteor." De sociaal-democraat Friedrich Engels, de vriend van Karl Marx, is gisteren te Londen overleden. Friedrich Engels werd in 1818 te Barmen geboren en is dus 74 jaren oud geworden. Zyn vader was fabrikant en zond zyn zoon, nadat deze te Bremen was opgeleid, naar Manchester, als chef van de filiaal zyner fabriek aldaar. Reeds spoedig, nadat hy zich in Engeland metterwoon had gevestigd, trad de jonge Engels op als medestryder tot ver spreiding der socialistische denkbeelden, door Karl Marx ontwikkeld. In 1844 maakte Engels te Brussel kennis met Marx en sedert dien tyd werkten beide mannen samen. Engels behoorde tot de toongevende leiders der sociaal-democratische party, getuigen de vele geschriften, door hem uitgegeven. In 1848 keerde hy terug naar Duitschland, waar hy deel nam aan den opstand in Baden. Dientengevolge moest hij weer vluchten naar Engeland, waar hy de „Internationale" op richtte. Tot de meest bekende geschriften van Engels behooren zyn studio over het privaat-eigendom, dat in 1S84 verscheen, en zyn werk: „Het kapitaal," dat in het vol geride jaar te Hamburg werd uitgegeven. Tevens werkte Engels tot htt laatste van zyn leven mee aan de „Vorwarts", het orgaan der Duitsche sociaal-democraten. Rusland* Tegen het einde van deze of het begin van de volgende maand wordt aan het hof van den czaar van Rusland een blyde ge beurtenis verwacht. Groote verwachtingen worden daaraan vastgeknoopt, niet het minst in de jonge, levenslustige hofkringen, waar men zich er mede vleit, dat met de geboorte van een troonopvolger de zware hofrouw over den dood van den overleden czaar een einde zal nemen. In de Russische gouvernementen Pokoff, Nowgorod en St.-Petersburg is de Siberische veepest uitgebroken. De noodige maatregelen tot beperking der ziekto zyn reeds bevolen. Perzië. Betreffende de ongeregeldheden, die te Tabris, de belangryko handelsstad in Noord West-Perzië, hebben plaats gehad, worden door den correspondent van do „Times" fe Teheran nog eenige byzonderheden gemeld. Het oproer ontstond wegens do algemeene ontevredenheid over de hooge broodpryzen. De winkeliers, voor ongeregeldheden vree- zende, hadden de winkels gesloten en deze maatregel van voorzorg bracht do volks menigte in de weer De soldaten dreven de rumoermakers uiteen, na een gevecht, waarby een twintigtal personen het leven verloor. De Russische consul-generaal werd te hulp geroepen en had een onderhoud met Muzal' fered Din, den zoon van den Schach, den gouvorneur der provincie Azerbidsjan, die beloofde te zullen medewerken om te pogen, in de behoefte aan brood te voorzien. De gouverneur bleef echter in gebreke deze belofte te vervullen, waarschynlyk om dat hy niet in staat was den wensch der inwoners in te willigen. Vandaar dat men het ontslag van den gouverneur eischte en den volgenden dag weer te hoog liep. De soldaten waren toen weer genoodzaakt om gebruik te maken van hun vuurwapenen ten einde de menigte uiteen te dryven. Uit Teheran verneemt de „Times" nader dat het broodoproer in Tabriz voortduurt. Het gepeupel deed een aanval op het paleis van den kroonprins, die aan zyn lijfwacht beval te vuren, waarby 15 tot 20 personen gedood moeten zyn, behalve de gewonden. Alle zaken staan stil en de toestand in deze handelsstad blyft zeer gespannen. Ten minste, volgens een telegram uit Teheran, gedagteekond 5 Aug., durven de winkeliers hun winkels nog niet openen, uit vrees voor plundering, daar, ondanks de toegezegde hulp van den gouverneur, het gebrek aan brood even groot blyft. Men vertrouwt echter dat het den Rus- sischen consul-generaal, wiens hulp is inge roepen, zal gelukken, verdere rustverstoring te voorkomen. De opstand op Cuba. De berichten van Cuba luiden nog steeds even ongunstig voor de Spanjaarden. Volgens den correspondent der „Times" heeft maar schalk Campos per telegraaf weer 30,000 man versterking aangevraagd, die vóór 20 Sep tember moeien aankomen; zyn verbod aan de pers om eenige berichten over den opstand te drukken zonder machtiging van het hoofd kwartier, wordt te Havana beschouwd als een poging om alle mededeelingen over den waren stand van zaken te onderdrukken, en men ziet er een bewys te meer van de zwakte der regeering in. Yolgens gerucht zou spoedig de staat van beleg in Havana worden afge kondigd. De gele koorts veroorzaakt nog steeds groote sterfte onder de troepen. In de laatste week van Juli stierven er in Puerto Principe 500 man aan. Een regiment uit Andalusië, dat ergens in de provincie Santiago was inge kwartierd, verloor in oen paar dagen den bevelvoerenden officier, vier luitenants, een dokter en tal van manschappen. De insurgenten zitten ondanks het regen seizoen niet stil. Op 20 Juli viel de aan voerder Rabi de stad Baire in de provincie Santiago aande 60 soldaten, die het garni zoen uitmaakten, gaven zich over on de stad werd verbrand. In de provincie Puerto Prin cipe werd een convooi ammunitie met een escorte van 1000 man aangevallen. Ook is een aanval gedaan op de stad Jiguani in de provincie Santiago; in rovolutionnairekringen wordt beweerd dat het garnizoen van 300 man zich heeft overgegeven, maar officieel is dit nog niet bevestigd. Maximo Gomez staat met 2000 man in de provincie Puerto Principe, en Antonio Maceo met 4000 man cavalerie en infanterie' naby Guantar.amo, in de provincie Santiago. Terwyl de opstand overal veld wint, krygen de insur genten ook versterkingen van buiton; zoo is onlangs een expeditie van 70 man, die een grooten voorraad ammunitie medebracht, op de kust van de provincie Santa Clara geland. De berichten, die door het hoofdkwartier worden gepubliceerd, gewagen slechts van kleine schermutselingen, waarin de Cubanen werden uiteengedreven. Volgens de „Temps" is het telegraphisch verkeer op Cuba onmogelyk geworden. De opstandelingen hakken de palen om, vernielen de isolatoren en nemen do telegraafdraden weg. Maarschalk Martinez Campos zal dientenge volge het aantal stations van de optische tele graaf van het expeditie corps van 6 tot 20 vermeerderen en heeft der regeering van Spanje om de noodige toestellen gevraagd. Burgerlijke Stuud van Leiden, vau 1 tot en met 7 Augr.etue. BEVALLEN: J. Tegelaar geb. Fasseur D. E. Jansen geb. Arbouw Z. T. v. d. Vaart geb. Lemstra D. E. v. d Steen geb. Louwrier E. Lg Noble geb. Lepelaar D. J. M. J. T aflijn geb. Taverne Z. M. E. Bokern geb. Heyniaets Z. C. Hartwjjk geb. Kerkvliet Z. P. Üc Koning geb. v. Keuzen 1). M. M. v. Oordt geb. v. Oordt Z. M. Kouprie geb. Lngerman Z. M- II. Dekens geb Kraan Z. J. M. Verhoef geb. Monteba D. A. Housing geb. Kavel aar Z. S. Elandrijn geb. Pijnaker D. A Vistor geb. Höfelt Z. A. J. Overvliet geb. Hakkenberg Z. S. Flippo geb. v. Ingen Z. H. C. Beurzo geb Smolders Z. H. M. v. Leeuwen geb. llubcr Z. M. C. Dol geb. Meijcrs D. J. P. O. l'opp geb. v. d. Meer D. J. Klejie geb. Lateneer D. A. Rcutebooin geb. v. d. Meij D. A Bronsgeest geb. Schrijvers D. (J. v. d. liotto geb. Spoor maker D. GEHUWD: Mr. A. J. F. M. N. Dorbeck jm. cn M. J. C. Kortniaun jd. J. A. A. G. v. d. I'as jm. en M- F. Bots jd. D. J. Den Os jm. en Ij. P. Zandvliet jd. P. v. d. Ham jm. en A. O. Polfliet jd. J. Lugtigheid jm. en A. Dec jd. J. C. Loggen jm. en N. v. Daalen jd. L. J. Meyer jm. en Oudshoorn jd. O VERLEDEN: G. Houps gob. Sloos V. G1 j. J. Blüte D. 3 in. \V. Hoogkamer Z. 27 j. A. P. Langeveld D. G w. N. Mieremei geb. Lotte Z. levenl. J. W. J. Van der Wilk Z. 4 in. D. Van As Z. 2 m. C. Kapaan geb. Kasleelen V. 57 j. O. Oroen geb. Cahen V. 55 j. W. N. Dool Z. 4 m. IjKïWKjV, Augustus. Thermometerstand: gisteravond om 8 ureo 13.5° C. 50.3ahreniioithedenmorgen 8 uren 15C. 59 F.; 's middags om 12 uren 18"' C. 64.4 F.; 's namiiiags 4 ureD 20° C. 68F. In de zaal van „Zomorzorg" zou gister avond het Zuidduitsche Mannen Soxtett uit Stuttgart, v«.n den heer Ernst Bleicher, op tieden; maar het was een quintett, dat zich deed hooren, want een der zes heeren was, naar ons verzekerd werd, op hun „grosse concert tourné9" te Breda ziek geworden en daar in een hotel achtergebleven. De op het programma vermelde sextetten moesten dus één stem missen, en wel die van den tenor Pa$al. Toch voldeden de voor drachten daarvan over 't algemeen goed. Altyd even zuiver klonk het echter niet. Menig nora- mer, waarvan de compositie zich door zekere geestigheid kenmerkte, werd gebisseerd of door een ander opgevolgd, als antwoord op de her haalde toejuichingen. Aardig was het stukje, waarin do zangers hun best doen om zekere „Jetchen" tot dansen over te balen, doch ook in „die falsche Pepita", van Muller, en in Creger's „Hahnemann" wisten|de zangers veel moeilykheden te overwinnen. Het publiek zat er om de eigenaardigheden by te lachen, evenals om Kuntze's „Liebespolke", welke beter een „Humoristische polka" ware geno -jmd. Een byna stormachtige by val volgde op het waarlyk scboone lied „Grüsse an die Heimath," door C. Kromer het gezelschap opgedragen en dat ons wel als het meest merkwaardige voorkwam. Er werden ook solo's gezongen voor bas, tenor en bariton, terwyl zelfs een voor den zieken tenor bestemd nummer: „Meine trste Liebe" door den bas werd voorgedragen, die over een krachtig geluid beschikt. Dat een eerste tenor party, gelyk hier eveneens ge schiedde, door een anderen, tweeden tenor werd overgenomen, is meer gebeurd, al be zorgen de hooge noten den voordrager dan eenige moeilykheden. Van de solisten spande de bariton, de heer M. Olden, de kroon. Hy heeft een prachtig geluid en zingt zuiver. Wat hy deed hooren, was mooi. De hem geschonken byval was in byzondere mate verdiend. In verband met het slechte weder kon de opkomst nog vry goed genoemd worden. Zo viel ons dan ook zelfs nog mee. Hedenavond treden de zangers voor de tweede maal en dan met een veranderd programma op. Moge het weder hun dan meer ter wille zyn, want aan liefhebbers van den zang ontbreekt het hier ter stede niet. Wy vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie der handels- bedienden-vereeniging „Kennis is Macht" alhier, waarby wordt bericht dat er weder gelegenheid zal zyn tot inschryving van leerlingen voor den hoofd- en voorbereidenden cursus. Door den generaal-majoor Eland, bevel hebber in de 1ste militaire afdeeling, werd heden een inspectie gehouden over de ge bouwen en terreinen, by de troepen van het garnizoen alhier in gebruik. Te Alfen aan den Ryn is het honderd jarig bestaan der parochie kerkelyk herdacht. Als biyvende herinnering aan dit feest was het piesterkoor uit bydragen der parochianen schoon gepolychromeerd. Om tien uren werd een pontificale Mis opgedragen door den Hoog- eerw. Deken, waarby de meeste eerw. geeste- ïyken van het Decanaat tegenwoordig waren by het einde sprak zyn Hoogeerw. een aan moedigend woord tot dankbare feestviering. Van vele huizen der Katholieken wapperde de vaderiandsche driekleur. Dr. M. De Haas, vroeger te Leiden, is benoemd tot definitief leeraar aan de H. B.-S. te Zieriksee; de tydelyke benoeming van den heer U. H. E Huber Noodt als leeraar aan die inrichting is met één jaar verlengd. De afdeeling Itynsburg e. o. van de Algemeene Yereeniging voor Bloembollen cultuur te Haarlem hield gisteren eeno buitengewone vergadering. Oorzaak daarvan was de ziekte van den directeur by de a. S. veiling van droge bloembollen. Goedgevonden werd het voorstel van den directeur A. De Mooy om in zyn plaats den heer LI. J. Roman te Noordwyk-Binnen tot directeur te benoemen. Verder werd besloten de veiling te doen plaats hebben 14 Augustus a. s., ten huize van W. v. d. Eykel, „Ryrilandsch Koffiehuis", terwyl tevens, om eventueelo verkocrJo praktyken te voorkomen, drie commissarissen van toezicht werden benoemd, ril. de heeren P. Van Iterson, A. Van Eginond Gz. en P. Van Bourgondië. Na afloop der vergadering werd eeno ver loting van gereedschappen, enz. gehouden. De generaal majoor A. Kool, chef van den gcneralen staf, en de generaal-majoor J. W. Bergan^ius, inspecteur van het wapen der artillerie, begaven zich heden, vergezeld van den luitenant kolonel Schneider van laatst genoemd wapen, van Den Haag naar Geer trui ienberg. De Nederlandsche Juristenvereniging vergadert 30 en 31 Augustus te's-Hertogen- bosch in de sociëteit „Casino." Den avond to voren wordt den leden een bowl in het „Casino" aangeboden. Den 30sten zal een rytoer naar Vucht en St. Michiels gestel gemaakt worden, terwyl de dag be sloten wordt metc-en visch diner. Den volgenden dag heeft een feestdiner plaats. Beide diners hebben in de sociëteit „Casino" plaats. Naar men verneemt, ligt het in het voornemen der regeering, een hoofdofficier van het leger hier te lande naar West Inciö te detacheeren en «aan hem de reorganisatie van de lanlmacht in Suriname op te dragen. Het stoomschip „Edam", van Nieuw York naar Amsterdam, passeerde 7 Aug. Lizard; de „Prins Hendrik" vertrok 7 Aug. van Batavia naar Amsterdam. By KoDinklyk besluit is aan G. J. Buekers, ontvanger dor dir. belast, en accynzen te Baam c. a., op zyn verzoek, eervol ontslag uit ?s Ryks dienst verleend, behoudens aan spraak op pensioen. Naar men verneemt, zal de luit -kolon-1, dirigoerend paarden-arts J. J. Hinze, aan wien vanwege het departement van oorlog is opgedragen om aan het internationaal vétérinair congres te Bern deel te nemen, tevens de „Maatscbappy tot bevordering der Veeartsc-nykunde in Nederland" aldaar vertegen woordigen. De burgemeester van Opsterland kan zich niet vereenigen met de benoeming van den anarchistischen onderwyzer Dyk3tra, tot tydelyk onderwyzer te Siegerswoude, welke door de meerderheid van bet dagelyksch bestuur dier gemeente is geschied. Hy is van deze benoeming in hooger be roep gogaan by Gedeputeerde Staten. Gremen^d Nieuws. Naar het huis van bewaring te Utrecht is overgebracht de kapt.-kwartier- meester N. H. M v. A.van 't 1ste reg. vesting artillerie, beschuldigd van valschheid in zyne administratisby zal deswege voor den krygs- raad te Arnhem terecht staan. Zyn de inlich tingen van het „Utr. Dbl." juist, dan heeft men hier eer aan slordigheid dan aan oneer- lykheid te denken. rDe Vereeniging" te Amsterdam zal tot hotel en cafó worden ingericht. De heer August Meyer zal de nieuwe onder neming exploiteeren. Een man van 74 jaren te Am- sterdam, is gisteren onder het middagmaal gestikt in een stuk vleesch. Tjjdens afwezigheid van ds. A. Wartena te Gouda zyn door inklimming ont vreemd: eenige kleedingstukken, eenige boek werken, een handkoffertje, 1 wandelstok met ivoren knop, waarover een wyngaardrankje, eenig klein geld en ongeveer 70 sigaren, bovendien 1 binocle-kastje met portret van H. M. de Koningin met den hond. De commissaris van politie te Gouda ver zoekt opsporing en bericht. Omtrent den brand te Groningen wordt nóg het volgende gemeld: De brandweer is gisteren den gebeelen dag bezig geweest en is het thans nog met het stroo in de schuur van den heer A. M. Prins. De stoomspuit heeft by dezen brand voortreffelyke diensten bewezen en werd gisteren onder stoom gehouden. De brandweermannen wier pen, staande op smeulende pakken stroo, voort durend water in den aanvankelyk telkens nog opvlammenden voorraad. Zy hebben een moei- ïyk werk, dat niet zonder gevaar was, goed verricht. Het stroo wordt uitgehaald en uit eengeslagen; er is veel geheel verbrand en 't overige grootendeels bedorven. De voorraad, de schuur en eene woning waren, naar men meedeelt, voor f 22,000 verzekerd by de Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappy te Arasterdam. Aan een glasfabriek te Nicholsz, in Hongarye, hebben 300 arbeiders het werk gestaakt; de directeur Friedl is op gruwzame wyze vermoord. Tal van werkstakers zyn door de gendarmen in hechtenis genomen. 7 Augustus 1895. KoerB hedou 94 101 101% 81 83% 64 Staatsleeningcn. Vor. pCt. koorg. Ned., Cert. Nat. W. Schuld 2% 91% 101% 101% dito Obl. dito 1886,92 3% 101% Flonganjo, Goudl, 1831/93 4 102 Italii-, Inschrijving 1862/81 5 84 Oostonr., Obl. Pap. Mei'Nov. 6 63% dito Zilv. Jan.Uuli 5 84 Polen, Obl. Schatk. 1814 4 93% Portugal, Obl. 38531884 mot ticket 100 .3 26% id. Tnbakslecning. 4% 90 Tlusland, Binncnl. 18914 64% dito 1S89hij Rothschild Rb. 025 4 97 dito Hope Co. 1889.90 GR. 626 4 97% Obl, Lccning 1807,69 20 .4 100% in Goud Locn. 1884 5 106 Spanje, Pcrp. Schuld Buitcnl. 4 60% Turkije, Douano Obl. 1880. 6 vo dito Goconv. Lccning Sorio 0 27 Egypte, Obl. Lccning 1876 4 104 Mexico, Binncnlandsch6 39% Brnzilii', Obl. 1889. 4 Ind. cn Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. eo N.-l. llandbk. Aand 71% Ned. llandclm. Aand.oproso. 5 131% Spoorweg leeningen. Holl. IJzcreo-Spw.-Mij. Aaud. 110% Obl. dito8% 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 91 Ned. Contr.-Spoorw. Ubl. /"250 3 9U% Italië, Z.-Ital. Spw. Obl. A-U 3 54% Polen, Wars.-Wcenen Aand. 16*% dito Prior. Oblig. 4 98% RueL, Balt. Spw.-Aand.. 3 63% Fast. Spw.-Mij. Aand. 5 81% Iwang. Dombr Obl. ZR. 625 4% 99 Weicbsel ZR. Aand0 76% Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 97% Aineriks.Atcli.Gcu.Morg.Bonda 4 79 dito Obl. ?o Hyp. lctt. A 3 32% Central Pacific Aand. 18% Chic Erio lo Uyp. Obl. 6 90 Don ver Rio Grande U. v. A. 1*% Louisv. Nasliv. Ccrt. v. Aand. 61 Mies, Kans. Tcxaa C. v. A, 18 Union l'ae. C. v, A. 13% Canadian Pacific C. v. A. 32% Oregon Short Line6 23% Premiclccnlngcn. Nedcil., Stad AmsteriL /"100 3 112 108 Gómóentc-Orodiot .8 106% 103% llong., Hypotheekbank 4 105% Ilong., Thoias4 121% Oosïcnr., Staatsleer». 1&54 4 127 dito dito I860 5 129% Rusland, Staatslcening 1364 5 163% dito dito I860 5 101 Turkpc. Leaning 1870 3i% Madrid 1868 8 39 Trunsvalia Expl. Aand. 23 Soutlistandard Cert. 56 Prolongatie a1/, - Do markt w«'is hede 20% 90 W% 97% ioo% 100 60 39% 73% 60 72 135 63% 99% 03% 78% 82 1»% 90 14% 00 17% 12% 61% 27% 31% flauw Marktberiohien. Rotterdam, 6 Aug. Voo. Op de markt waron aangevoerd: 65 paarden, 400 vetto roodoren, 1047 magere dito, 341 vette cn graekalvercn. 50 nuchtere dito, schapen of lammeren <-n J 21 bjggon. Koeien late qu&l. 70 c., 2de qual. 65 c-, 3du qual. 56 c.; oseen lbtc qual. 68 c., 2de qual. 6-1 c., 3de qual. 56 c.Biiei.n late qual. 58 c., 2 1c quil. 52 c.kal veren late qual. 80 c., 2do qual. 70 c., 3de qual. 62 c. Melkkoeien f 170 a f220, l.alfkoe.en /"ICO a f 230, stieren f 70 a f 200, graskalveren/"20 a/"50, vaarzen f 80 a 170, alles mager vee; paarden f 40 a f 100. Handel in lalo qual. vette runderen vlugger, min dere qualiteiten prij-houdend. Handel in lsto qual. vette kalvoren vlogger. K&lfkoeien met tragen han del, minder dan vorigen week. Melkkoeien redelgk verkocht en prijshoudend. Varekoeion minder dan vorige weck, eveneens tweejarige ossen. L'oter. AaDgevotrd 105/3 en 101/16 ton, en 698 tikken van l/s KG.; prijs lsto qual. f 48, 2de qual. f 44 3de qnal. fl0, per KG. 65 a 65 c. Schiedam, 6 Aug. Noteering van th Mako- 'aare. Moutwijn /"C.50, Jenever f 10.50, idem Amst. proef per Ned. vat en zonder last, zondor do boiasting. Spoeling-commissie heden /"0.80 per ketel. Notoericg van den Brariderabond, Moutwijn /"6V4 Per beet. ct., zonder fust en zonder boiasting.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3