daar tot do treurige ervaring komen, dat de drenkeling werkelijk het lyk was van zyn zoon. Maandag is het te Amsterdam op het kerkhof „De Liefde" ter aarde besteld. Algemeen is men to Noordwykerhout met het droevig lot van den jongeling begaan. Te Warmond is door brooiing brand ontstaan in den hooiberg van den land bouwer Z. W., wiens woning aan de over zijde van de Zijl ia gelegen. Het vuur was door de spuitgasten spoedig bedwongen, waarna men zich verder onledig hield met het hooi uit den berg te halen. De deelnemers aan den natio- nalen lawn tenniswedstrijd aan „De Bataaf' in de Scheveningsche Boscbjes treffen het dit jaar niet wat het weder betreft, 't Regende er gisteren weder geducht op los en het kostte volharding het spel voort te zetten. In den middag moest men 't echter opgeven, want de regen viel bij stroomen en het uitspelen der nog niet geëindigde partij is thans verdaagd tot Zondag a. s., des voor- middags te 10 uren. 't Zal dan spannen in die eindwedstrijden. De heeren single is voortgezet en de beslis sing om den zilveren beker en het kampioen schap van Nederland staat tusschen de heeren J. A. E. Van Bhede v. d. Kloot en F. De Ranitz. Deze beslissingskamp, die zeer belangwek kend belooft te zijn, wordt Maandag a. s. gehouden. Men schrijft uit Scheveningen: De hoop, dat de bomschuit „Arie en Daniël", schipper A. v. d. Zwan, ondanks de onheil spellende geruchton, toch nog behouden zou wederkeeren, wordt met den dag flauwer. Do schipper van eene andere bomschuit, die, naar men beweerde, de „Arie en Daniël" na den Meistorm zou gezien hebben, kon bij zijne aankomst niets met zekerheid getuigen. De te Rotterdam thuisbehoo- rende ijzeren lichter, schipper Nachtegaal, geladen met steenkolen, is gistermiddag voor het hoofd te Schiedam gezonken ten gevolge van het overkomende water. De luiken waren niet gesloten. De opvarenden kwamen met eigen boot naar den wal. Dat de politie te Rotterdam het ook niet gemakkelijk heeft, blijkt uit het volgende, aan de „Nederl." ontleend: Gistermiddag te 5 uren reed in de Hoofd- steeg een beschonken sleeper, terwijl ook een niet nuchter huzaar bjj hom op den bok zat. Een daar geposteerd politie-agent wilde den man arresteeren, doch ondervond hevig verzet van beide personen, terwijl ook het publiek den agent tegenwerkte. Inmiddels verschenen echter meer agenten, die den arrestant over brachten naar het bureel in de Torenstraat. De huzaar ontsnapte door de hulp van het publiek, dat zich immer tegen de politie kant. Later werd hy echter opgespoord en eveneens gearresteerd. Een uur later ongeveer kwam een byna zelfde geschiedenis voor. Een beschonken sleeper kwam van hot Bolwerk afrijden,juist toen de Koningsbrug geopend word. De man werd daarover woedend en wilde met paard en wagen over het hek springen. Een kame raad waarschuwde hom dat dit niet ging, doch kreeg tot loon voor zijn goeden raad een pak slaag. Nu achtto de daar geposteerde politie agent Lukart het oogenblik gekomen, om don sleeper te arresteeren. Dit ging echter niet zoo heel gemakkelijk, de woodende man verzette zich hevig, terwijl weder het publiek party voor hem trok. De kleederen van den agent werden hem daarby van het lyf gescheurd en hy werd zoo danig toegetakeld, dat hy buiten dienst moest worden gesteld. Inmiddels bad de brugwachter de brug dichtgedraaid en kwamen eenige agen ten uit bet posthuis op de Oosterkade ter hulp, die den arrestant aldaar opborgen. Door al dezen strubbel was nu oen talrijke menigte op de been gekomen, het zag letterlijk zwart en men nam een dreigende houding aan tegen het posthuis, waar de sleeper nog steeds lag te worstolen. De dienstdoende onderinspec teur telophonoerde daarom naar hot bureau in de Toronstraat om hulp, waarop 16 agenten in stormpas aanrukten. Nu word de arrestant naar do Torenstraafc gebracht, waarby de politie met vuil en steenen geworpen werd en dikwyis een charge gemaakt moest worden Evenwel gelukte het den arrestant te behouden. Later werd deze evenals do vorigo sleeper overgebracht naar het bureau in do Pauwensteog, waar do zaak thuishoort. Tegen beiden zal eeno gerochtelyko vervolging worden ingesteld, terwijl zy minstens een jaar hun boroup niot zullen mogen uit oefenen. Een brutale diefstal is gister- middag gepleegd in een woning aan de Yin kenstraat to Amsterdam. De bewoners waren afwezig en hot huis was op de gewone wijze afgesloten: de buitendeur met een gewoon slot, de deur van de binnenkamer met een hangslot. De dieven hebbon zich blykbaar met valsche sleutels toegang verschaft tot do woonkamer, ten minste aan de deuren waren geen sporen van braak; daarop was een kast opengebroken, waarin een som gelds, benevens eenigo gouden sieraden, geborgen waren. Het geil, bankpapier, zilvergeld en goudgeld, tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer f 2350, hebben zy gemakkeiyk gevonden en mede genomen; van de sieraden hebben zy enkel een juweelen slot gestolen en de rest, eenige kettinkjes en een doekspeldje, laten liggen. Do bewoner verklaart dat hy ongeveer van halfvier tot halfzeven afwezig was en dat het dus in dien tyd moet gebeurd zyn. De dieven hadden vrij gemakkeiyk werk, aangezien het huis niet rechtstreeks aan de Vinkenstraat staat, maar door middel van een slop cr op uit komt. Het is zeer waarschynlijk, dat zy op de hoogte geweest zyn van den welstand van den bewoner, want noch zyn huis noch zyn wijze van leven doen vermoeden dat hy een dergelyk bedrag thuis zou hebben. De man heeft vroeger een zaakje gehad aan de Haarlemmer straat en is nu eigenaar van een paar huisjes. Óok het huis, waar hy bestolen is, behoort aan hem; hy was het zelf gaan bewonen, omdat het leeg stond. Thans heeft hy al zyn contanten verloren. Yan de dieven is nog geen spoor gevonden, ofschoon men op enkele per sonen vermoeden heeft. (Ebl.) Zaterdag-nacht, tydens de kor- mis, is te Middelburg een aldaar wonend persoon, L. genaamd, in eene der grachten verdronken. Zondag-morgen word zyn lyk gevonden. Te Groningen is gisternacht een zware brand uitgebroken in het hooi- pakhuis van de firma Prins Co., tusschen de Oosterhaveustraat en de Damsterkade. Het is een by brand zeer gevaarlyko buurt, want men heeft hier aan de zuidzydo een pakhuis voor hout en guano van den heer Tinga, aan de noordzyde de fabriek en bergplaats der firma Catz Zn., van Pekela, terwyl verder ettelyke woningen in de Oosterhavenstraat van óéne verdieping, aan de Damsterkade van tweo verdiepingen dit blok vullen. Men weet niet, hoe de brand begonde bewoners der aangrenzende perceelon, die te bed lagen, hoorden het gerucht en, terwyl hunne huizen reeds vol rook stonden, vluchtten zy, nagenoeg alles in hunne woningen achter latende. De heer A. M. Prins was den vorigen morgen op reis gegaan. Het pakhuis met zyn inhoud is vry wel ge heel verbrand. Een oogenblik bestond groote vrees voor de fabriek van de firma Catz Zn., die reeds door de vlammen werd aangetast en met haren gevaarlyken inhoud een nieuwe vuur haard zou zyn geworden. By het voorkomen van dit gevaar hielden zich, behalve de brand weer, een paar heeren uit het publiek zeer veraiensteiyk. Er was een tamelyk sterke zuidzuidwesten wind. De huizen aan de Oosterhavenstraat hebben miDder schade geleden dan die aan do Damsterkade. De bewoners hadden nog den tyd, om een groot deel van hunnen in boedel te redden en hier is meer water- dan vuurschade aangericht. Van het blok woningen aan de Damsterkade waren de bewoners allen verzekerd, bebalvo één. De bovenwoningen zyn uitgebrand. De „Asser C t." maakt melding van een nachtelyk verbiyf van eenige studenten in oen bosch in de gemeente Borger. Zy voegt er by, dat deze heeren ook een drietal nachten hebben doorgebracht in den Ballerkuil. Hun levensbehoeften kochten zy in het dorp Rolde, terwyl zy des daags uitstapjes in den omtrek maakten. Naar men zegt, stond dezo vreemde wyze van logeeren met een weddenschap in verband. Aan hetzelfde Asser blad wordt uit Gronin gen geschreven: Het vervaardigen der teeke- ningen voor het nieuw te bouwen ryks-, provinciaal stads- en academisch ziekenhuis is in vollen gang. Reeds heeft de ontwerper, de heer Niekerke, van 'e Ha ge, over deze zaak eene comparitie gehouden met curatoren der universiteit. Hoewol het ontworpen der plannen een bezoek veroischt aan onderscheidene zieken huizen, ook in het buitenland, en veel tyd rooft voor correspondentie met curatoren en professoren over verschillende appartementen, zoo hoopt naar wy vernemen de heer Niekerke toch in het laatst van dit jaar reeds met zyn plannen van het nieuwe ziekenhuis waarvan vroeger de bouw op f 600,000 geraamd werd gereed te zyn. De politie te Liverpool. De heer Van Schermbeek, hoofdcommissaris van politie in Den Haag, is teruggekeerd van een reisje naar Liverpool. Hy deelt mede, dat hy aldaar de gelegenheid had het een en ander van de politie te zien en by woonde Zondag-avond aldaar eene openbare muziek uitvoering by op een der grooto pleinen, gelyk zy in Den Haag plaats hebben in hot Lange Voorhout. Die muziekuitvoering werd ge- gevon door een gioot en wol geïnstrumen teerd muziekcorps van agenten of constabels van politie, dat gedirigeerd werd door een der superintondanten, gelyk te stellen met een afdeelings-commissaris van politie hier. De uitvoering was uitstekend; do direc teur en de executanten waren allen in uniform gekleed. De constabels, die het terrein af zetten, gaven aan het publiek de program ma's uit. Het politiepersoneel te Liverpool bestaat uit ruim 1300 man. De chef heet head-con- stable. Aan het hoofd der brandweer staat een superintendant van politio en de brand weer wordt uitgeoefend door constabels van politie. Tegenover het centraal station der brand weer bevindt zich een station, dat daarmede in directe verbinding staat en dat is opge richt en onderhouden wordt door liefdadigen. Aldaar zyn aanwezig rijtuigen en manschappen, die de uitrukkende brandweer telkens verge zellen om menschen te redden, die by brand in gevaar verkeeren. De politie te Liverpool is plaatseiyk en do chef daarvan is verantwoordelyk aan een lichaam, genaamd comité voor de openbare veiligheid, waarin zitting hebben verschillende leden van den gemeenteraad, drie aldermen (wethouders), ex officio de lord mayor, en bovendien de president en hun vice-president. In het eerste artikel van de verordening op de poiitio is vastgesteld, dat ieder, die tot de politie behoort, onder de bevelen staat van den chef en dat de chef verantwoordelyk is voor het corps. De Duitscher, die in de vorige maand to Utrecht zooveel ontsteltenis veroor zaakte door het lossen van revolverschoten op onderscheidene personen, van welke hy er één verwondde, en die toen na veel moeite in hechtenis werd genomen, is thans weder op vrye voeten gesteld. De rechtbank vond geen termen hem langer in verzekerde bewa ring te houden. Eene vervolging wegens de gepleegde feiten zal echter worden ingesteld. De rechtbank te 's-Hertogenboscli veroordeelde M. Bongers, wegens doodslag, op zyn vrouw gepleegd, tot eene gevangenisstraf van 12 jaren. Een bjjna ongelooflyk staaltje van kleingeestigheid wordt uit Londen gemeld. Ter gelegenheid van het aardrykskundig con gres werd door de leden een uitstapje naar Greenwich gemaakt; verschillende Fransche gedelegeerden weigerden echter, omdat de boot, waarmede men zou gaan, „Bismarck" heette! Te Peterboro zou Maandagavond een luchtreizigster, miss Basset, in het park met een ballon opstygen, en daarna met een valscherm neerdalen. By het opstegen was er in het toestel eene scheur veroorzaakt door een telegraaf draad. De luchtreizigster, geen middel meer ziende om neer te dalen, sprong, tot groote ontzetting van de menigte, uit het schuitje; zy kwam op den grond terecht en was morsdood. Te Valencia is eene groote tabakfabriek tot den grond toe afgebrand. Er werdon eenige personen gewond en de schade is hoogst aanzienlyk. Te Berlyn is oen werkstaking onder de kistenmakers uitgebroken. De gezellen vragen loonsvsrhooging. Eigenaar van 35000 hondenis Gustaaf Jowanowitsj, de veekoning van de Russische steppen. De hem toebeboorende 1,500,000 schapen worden door niet minder dan 33,000 bonden bewaakt en beschermd tegen de wolven. De Londensche rechtbank heeft de beide knapen van 13 en 11 jaar, Nathaniel en Robert Coombes, die bun moeder vermoord hebben, veroordeeldden eerste wegens moord, den tweede wegens medeplichtigheid. De voorzitter van de jury gaf zyn leedwezen te kennen, dat tegen sensatie- en moordromans, die weder hier hun rol gespeeld hebben, niet gerechtelijk kan worden opgetreden. Te Liverpool hoeft eengroote brand gewoed in do meubelfabriek van de firma "Waring. Do schade wordt geraamd op 70,000 pd. st., welke som door verzekering gedekt is. Drie brandweermannen hebben verwondingen bekomen, waarvan eene zeer ernstige. Te Lodzis ten gevolge van een gasontploffing een huis ingestort. Drie personen werden gedood, vyftien gewond. Het Servische 1 ucifersm onopolie is met Augustus in kracht getreden. Men verwacht, dat de Staat daarvan 750,000 fr. per jaar zal trekken. Do „koning der koetsiers," Carlo Valerio, is op 83 jarigen leeftyd in zyne villa te Monza gestorven. Valerio behoorde tot een der aanzienlykste Milaneesche geslachten. Reed8 in zyn vroegsto jeugd legde hy een byzondere voorliefde voor paarden aan den dag. Later werd hy een beroemd koetsier en een onverschrokken ruiter; hy begon met zyn broeder een handel in weelde paarden te Milaan en had sedert dikwyis gelegenheid zes, acht, tien of twaalf paarden tegelijk te besturen. By allo hippische feesten kon men zyn karakteristieke figuur opmerken. Tot in het Vorige jaar bleof hy zyn oude liefde trouw, en geheel Milaan herinnert zich hoe hy toen by gelegenheid van de groote wedrennen met twaalf rossen, die hy van een verheven zit plaats uit bestuurde, het terrein binnenreed. En Carlo Valerio was toen 82 jaar oud! Wiesbaden krjj gt een nieuw kurhuis. De kosten zyn op 2 millioen mark begroot en door den stedeiyken Raad toe gestaan. De directeur van het bureel voor statistiek te Berlyn heeft onlangs ge wezen op de vermeerdering der ongelukken, die door het onweer veroorzaakt worden. Het toenemen van het aantal ongelukken wordt door hem aan verschillende oorzaken toege schreven, zooals het gebruik der electriciteit in de ny verheid, de wyziging, welke de aard oppervlakte ondergaat door de ontbossching, droogmaking, enz., de toenemende verontreini ging der lucht door het meerder verbruik van steenkolen. Professor Von Bezold heeft opgegeven dat in Beieren het gemiddeld aantal jaarlyksche branden, die door den bliksem veroorzaakt werden, bedroeg 32 van 1833 tot 1843, 52 van 1844 tot 1865, 103 van 1866 tot 1879 en 132 van 1S80 tot 1882. Terwyl daar in 1855 134 personen door den bliksem getroffen werden, waarvan 73 doodelyk, bedroegen de cyfers 30 j iren later resp. 1S9 en 161. Programma van Muziek uitvoeringen. MUSIS SACRUM. Donderdag 8 Aug., to lislfscht. door bet Stafmuziekcorps vau bet 4de Regiment Infanterie. Directeur de boor W. Yau Erp. Eereto afdeeliüg: No. 1. Maracb aus der Opor: „FreuDd Fritz", Mascogni; 2. Ungariscbe Lustspio'.-Ouverlure, KélorBcla; S. Zwel Spaniache Tanzc, arr. Lau, Moezkovreki; 4. Accelleratioocn", Walzer, Strauss; 5. Fantaisie do l'Opéra „Miss H^lyett", Au dra"-. Tweede afdeobng: No. C. „Les ÉrinDjes", Divertis sement, Ma-6enet 7. L'Alouoitc", Polka pour Piccolo, Selleniek; 8. „Diana's Jagdruf" (lsto uitv.), Arndt; 9. Fantaisie do l'Opcra „Cavalleria RusticaDa", Mascagni; 10. „Unter dem Doppel Adler", Maracb (lste uitv.), Wagner. Internationale Invitatie-Tentoonstel ling van den „Haagsclien Kunstkring" in de Academie van Beeldende Kunsten. II. Op een der eeroplaatsen hangt terecht het magistrale „Stadsgezicht", Dordrecht, van Jaap Maris. Evenmin als het zeegezicht is het echter van zyn jongsten arbeid, en de vier andere schilderyen (allen aan Dr. TitsiDgh behoorend) zyn ook reeds elders te zien ge weest, zoo ook de beide aquarellen „Jaagpad" en „de Molen". Doch hernieuwde kennis making met zulk knap werk (vooral indien, zooals hier het geval is, alle doeken tot hun recht komeD) stemt tot groote blijdschap. Uit dezelfde verzameling zyn er twee beerlyko landschappen van Matthys Maris, die eerst na langdurige beschouwing kunnen genoten worden. Terecht zyn zy afzonderlyk geplaatst. Beiden zyn in teer-wazigen gryzen toon ge houden, en by aandachtig bekyken maken de verschillende dotails zich los. Voor hen, die nog nooit iets van het werk van dezen Maris zagen, zal het moeite kosten het mooi hierin te ontdekken. Op de Maris- tentoonstelling (indertyd in den „Kring" gehouden) waren stellig begrypelyker bydra- gen, o. a. de „Wandeling", die twee teedere prinselyko figuurtjes, gracelyk hand aan hand gaande, een visioen als uit een tooversprookje. De derde der gebroeders, Willem Maris, ontbreekt, tot veler verwondering. Van den nog jongen Frits uit dit kunste naars-geslacht valt er een merkwaardige „Middagzon" op te merken. Uit dit gepoin tilleerde doek spreekt een streven naar „iets anders". Gevoel voor kleur heeft deze Maris ook zeer zeker, en onder de hier aanwezige pointillisten maakt hy lang geen slecht figuur. Minder gelukkig is zyn aquarel „Portret". Er is gefluisterd dat „Pulchri" 's voorzitter, de heer Mesdag, öf met het plan van den „Kring" niet was ingenomen (waartoe van zyn standpunt wel reden te over was), öf geen al te groote verwachting had van het gehalte der inzendingen van geïnviteerden. Hy ontbreekt dan ook. Jozef Israels heeft, naar beweerd wordt, op het allerlaatst nog een stuk gestuurd. Zyn „Dolores" wordt over 't algemeen niot goed gevonden. (Natuurlyk spreek ik hier niot van hen, die een Israëls altijd mooi vinden ömdat 't een Israëls is.) Het groote landschap van Théophile De Bock („Weg naar Bennekom") is reeds in „Pulchri" geweest. Het dunkt my een zeer goed volledig staal van diens kunst, dat hier al een byzonder mooi licht ontvangt. Gabriel's „Violen" zijn goede oude bekenden, doch zyn „Molen" (eigendom van den heer heer J. T. Cremer) is al een zeer gelukkig geslaagd werk. Gewoonlyk is or iets wazigs in Gabriël's schilderijen, doch èn in dit werk, èn in de kleinere schilderytjes (thans in de Rotter- damsche kunstclub verzameling te Scheve ningen te zien), is een groote frischheid en een buitengewone kracht. Ook Roelofs „Herinnering aan Fontaine- bleau", vooral echter diens „Weide met koeien te Hattum", vertegenwoordigen dozen meester op waardige wyze. Onder de zg. jongoren heb ik gemist Isaiic Israëls, Jac. Van Looy, Derkinderen en Haverman. Van den laatste is er alleen een litbo- graphie (by de steendrukken van „deKroniok";. Om ruimte voor invités te maken, heeft dit bestuurslid zyn inzending helaas achterge houden. Een zeer hoffelyk en loffelyk voor beeld, dat echter der expositie niet ten goede komt. Een portret door Haverman toch zou hier, te midden dezer deftige, stemmige en harmonieuse omgeving, zeer zeker een goed figuur hebben gemaakt. C. V. De Christcumoordeii in China. Door de nadere berichten, door de Engelsche bladen uit Hongkong ontvangen, wordt het niet alleen bevestigd, dat de Chineezen in Ku Cheng weer erg hebben huisgehouden, maar tevens blykt daaruit dat de oproerige beweging tegen de Christenen in deze provincie nog volstrekt niet als geëindigd kan worden beschouwd. De moorden aldus wordt uit Shangai gemeld werden gepleegd door eene bende, die niet moer dan 50 man sterk was. De Chineezen waren gewapend met sabels en speren, waarmede vrouwen en kinderen werden gekerfd en gespiost. Nadat alle blanke mannen en vrouwen, die zich in het zendelingen-huis bevonden, waren afgemaakt, werd het gebouw in brand gestoken en geheel vernield. Deze schandalen gebeurden terwyl de gou verneur meer dan 1000 soldaten tor zyner beschikking had. Deze troepenmacht bevond zich in de nabyheid. Vandaar dat de Engelsche en Amerikaanscbe regeeringen de Chineescbe regeering voor den dood der zendelingen aansprakelyk stellen en voornemens zyn, daarvoor satisfactie te eischen. De Chineescbe regeering doet wat in haar vermogen is om beide staten tevreden te stellen en heeft den Engelschen gezant te Peking, toen deze zyn beklag deed, verzekerd, dat zy reeds last heeft gegeven om troepen te zenden naar Whaï Khan, de plaats, waar de ongeregeldheden voorvielen. Evenwel, alleen met beloften zal Lord Salis bury zeker geen genoegen nemen. Waar- schynlyk zullen de Engelsche en Ameri kaanscbe regeeringen ten gevolge van dezen nieuwen moord wel meer afdoende maat regelen verlangen tot verzekering van de veiligheid der zendelingen, die in China werk zaam zijn. De Chineescbe legatie te Londen verklaart, nog geen byzonderheden te hebben ontvangen over den moord van de zendelingen; wel kon de verzekering worden gegeven, dat de cen trale regeering te Peking aan de provinciale autoriteiten gebiedende bevelen had gezonden, de schuldigen op te sporen en voorbeeldig te straffen. Uit de particuliere telegrammen in de En gelsche bladen blykt, dat de zendelingen onverhoeds werden overvallen door een bende van 80 „vegetariërs", zonder eenige aanleiding gegeven te hebben. De dames smeekten om haar leven en boden al haar geld en kost baarheden aan, maar de aanvoerder gelastte haar te dooden. Al de Amerikaansche zende lingen te Whasang wisten te ontsnappen, op één dame na. Latere telegrammen melden het volgende: Shangai6 Aug.: In de „Shangai Mercury" wordt een telegram medegedeeld uit Foochow, gedagteekend 6 Aug., waarin wordt gemeld dat de toestand der Europeanen in die haven als zeer ernstig wordt beschouwd wegens de vyandige gezindheid, welke zich onder de Chineezen tegen de vreemdelingen vertoont. De Chineesche beambten verklaren dat zy niet in staat zijn, een oproer te bedwingen, indien het zoo ver mocht komen. In de geheele provincie Foekian blyft de oproerige beweging aanhouden. Het gebouw der Amerikaansche zendelingen te Tungfuk is in de asch gelegd. Ter bescherming van de vreemdelingen ia eene kanonneerboot ontboden. Londen6 Aug.: Lord Salisbury heeft, op verzoek der Engelsche zendeling-maatschappij, den Engelschen consul te Peking last gegeven, zorg te dragen voor de bescherming der Engelsche onderdanen. De Engelsche regeering verlangt een onderzoek betreffende de moorden in Ku Cheng en bestraffing van hen, die zich daaraan hebbon schuldig gemaakt. Op last van de Engelsche regeering heeft de Engelsche gezant te Peking van het Tsung li-yamen (het ministerie van buiten- landsche zaken) een militair escorte geëischf voor den Britschen consul, te Foochow, ten einde hem in staat te stellen de plaats, waar de moord plaats had, te bezoeken en een onderzoek dienaangaande in te stellen. Tevens is door don gezant van de Chi neesche regcering de uitvaardiging verlangd van een decreet, waaiby strenge bestraffing wordt geëiseht van de schuldigen en afdoende waarborgen worden gegeven voor de bescher ming der Engelsche zendelingen in China. De Chineesche regeering heeft verklaard, dat zy do eischen, door den Engelschen ge zant gesteld, zal inwilligen. Over den moord zeiven worden nog de volgende byzonderheden bekend: Het sein tot den aanval op de zendelingen werd Donderdag in den vroegen, morgen go- geven. Men stak de huizen van den post in brand en acht vrouwen, een man en een kind werdon gedood; verscheideno anderen einstig gewond. Waarschynlyk zullen twee personen aan hun wonden sterven. De heer Stewart en zyn echtgenoot Nelly Saundera en miss Lena Irish werden in het zendelings huis verbrand. Miss Newcombo werd door stoken en in een afgrond geworpen. Miss Marshall werd de hals afgesneden; miss Gordon en miss Topsy Saunders zyn gedood door lanssteken in het hoofd. Ook Herbert Stewart en Lena Stewart werden gedood, terwyl do vier andere kinderen der Stewarts en miss Codrington ernstig gewond zyn. BUITENLAND. Frankrijk. In Frankryk neemt de ontevredenheid toe over den Joop der expeditie op Madagascar. Gedurende twee jaren heeft Frankrijk zich op die expeditie voorbereid en toch is veel van wat noodig was verzuimd. Zelfs van de diepte der Borabetoke-baai, het uitgangspunt der geheele expeoitie, was men niet op de hoogte. Do verplegings- en de étappedienst zyn zóó slecht geregeld, dat de troep.-n weken lang niet voorwaarts konden, en by honderden te gelyk worden de soldaten door moeras koorts aangetast. Wanneer zulk een betrekkelyk kleine expe ditie, die nergens ernstigen tegenstand vindt-, na lange voorbereiding zoo gebrekkig was georganiseerd, hoe zoo vragen bezorgde Franschen zal het dan gaan by eene al- gemeeno mobilisatie? Zal dan weder dezelfde verwarring heerschen als in 1870? Madagascar vernietigt onze revanche-droomen, zeggen anderen. Er ontstaat, vooreerst te Parys, maar van daar zich uitbreidend over de provinciën, eene stemming, cie gevaarlyk kan worden voorde regeering, ja, voor de republiek. De bladen, zegt een Duitsch correspondent, geven slechts eene flauwe uiting aan die stemming. Alleen een snelle marsch naar de hoofdstad van Madagascar kan den wrevel doen bedaren; geschiedt dit niet, voordat het regenseizoen invalt, dan zal de regeering het zwaar hebben, te verantwoorden. Dat zou zy nu reeds, wan neer de Kamer niet was verdaagd. Do „Figaro" bevat het verslag van een interview met een hooggeplaatst ambtenaar het blad geeft to verstaan dat het de minister van oorlog zelf is over de moeilykheden op Madagascar. Dezo beweerde dat die moeilykheden zeer worden overdreven door de pers. Wy zyn slechts drie weken of hoogstens «.en maand ten achter, maar stellig zullen wy te Tana narive zyn vóór het slechte seizoen." De werkstaking eer 1500 metselaars var St.-Etienne is geëindigd met een overwinning der werklieden. De vereeniging van patroons

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2