zooals by hem zelf gezegd had, van het spelletje op de hoogte was, had er terstond Doren naar, in de hoop dat hy met behulp van Kroet een aardig sommetje zou winnen. Doc'.i Kroet scheen geen geluk te hebben: hy vsees ten minste den vischkoopersknecht telkens verkeerde kaarten aan, zoodat deze in een ommezien 240 kwtft was aan den Duitscher, die natuurlijk niemand anders was dan Van "Wien, de handlanger van Kroet. En toen nu beiden met een slinksch praatje van den knecht waren afgekomen, begreep deze eerst, dat hy er in geloopen was. De zucht om zelf met de f 240, die van zyn patroon zijn, geld te winnen en de voorspie gelingen van Kroet hadden den man in de val gelokt. Wel weri nu de politie in den arm genomen, doch van het geld kwam niets meer terecht. Aan den Zuid-Binnensingel te 's-Gravonliage liep gisteravond omstreeks elf uren een bejaarde vrouw te water. Door burgers werd zy op het droge gebracht en naar het gemeente ziekenhuis vervoerd, alwaar zy by aankomst was overleden. Zondag ochtend is aldaar uit het water aan hc-t Groenewcgje het lyk opgehaald van een 22-jarig jonkman, woonachtig in het Frede- riksho.'je, dio Zaterdag in don laten avond daar te wat-r scbynt geraakt te zyn. Aldaar is een persoon aangehouden, die, onder voorwendsel inspecteur of rechercheur van politie to zyn, oplichting pleegde. De pseudo-politieman kwam reeds vroeger voor gelijk feit in aanraking met de justitie. Door de politie aldaar zyn drie personen aar gehouden, verdacht van in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op de Beestenmarkt een 22-jarig meisje van buiten de stad aangerand en op ergerlyke wyzo mishandeld te hebben, waarby hare kleeren waren gescheurd. De aangehoudenen de gebroeders B. en zekere M. alle drie z. g. snorders, moeten reeds gedeeltelyk hebben bekend. Zy zyn in verzekerde bewaring gesteld. Do tentoonstelling te Amsterdam werd Zondag bezocht door ruim 14000 be talendo bezoekers. Zatordag werd te Beemster een harddravery geboudeD, waaraan 10 mede dingers deelnamen. De prys, f 60, word be haald door „Tabor," van den heer A. Kooy Dz., te Beemster; 1ste premie, f 20, door „Wil lem III", van den heer C. Broers, te Benning- broek, on 2do premie, 10, door „Gravin", van den heer M. Zwart, te Purmerend. Do kantonrechter te Ou d-B e i e r- lani veroordeelde een man uit Maasdam, wegens het ophitsen van een hond tegen een mensch, tot 3 dagen gevangenisstraf.' Door eon onbekende oorzaak geraakte gisteravond de 32 j.rrige F. v. L., van Helm on 1, by Aarle Rikstel, onder de laatste tram van Helmond naar Vechel. De ongelukkige weri vreesoiyk verminkt en gaf, torn het trampcrsoRoel hem opnam, geen enkel te: ken van leven meer. De arme man laat een vrouw en twee jonge kinderen achter. In do maand Juli zjjn aan het grensstation Rozendaal ontsmet 2G2 vee wagens, togen 552 in Juli 1894. Berekend a 10 stuks vee per waggon, vertegenwoordigt dit een mindeTon uitvoer naar het buitenland van 2900 stuks, ter waarde van ƒ315,000. Vermomde bedelary. In do „Haarl. Cour." kwam onlang6 een bericht voor betreffende do brutaliteit van buitenlandscbe bedelaars, zooals er een zich onlangs onder het mom van koopman als oen dolleman aanstelde tegenover de bezoekers van oen koffiehuis te Parys en die daarvoor werd opgebracht. Dit geeft een bewoner van Woesp aanleiding te wyzen op don List, dien men ook in ons land van bedelaars kan ondervinden: „De plaats myner inwoning, Weesp, mag zich steeds ineen druk bezoek verheugen van een soort „touristen" oftewel „laud- loopers", die, als quasi kooplieden met het oen of ander ventend, de ingezetenen op schellen en alsdan met een „kunstmatig- armoedig" gezicht medeltyden trachten op te wakken, door iets onverstaanbaars te pre velen, of een lyd-c-nsgescbiedenis te verhalen of een document ter lteing aan te bieden, dat, voorzien van eenige stempels en hanl- toekeningen, dan als bewysstuk moet dienen van delinquents rampzaligen toestand, (soms wordt daarvoor notabene een geboortebewys gebruikt, om er een onnoozole, goedhartige ziel to laten inloopen). Niet één, doch soms 4 a 5 van dat soort bedelaars meidon zicb daags aan de huizen en waar dan aan bun wenschen nrit wordt voldaan, verstouten zy zich om brutaal te worden, zetten dikwyis den voet tusschen de deur, opdat men ge dwongen wordt iets te geven, of men wordt overladen met verwonschingen en scheld woorden. Zoo was er dezer dagen één, die op een weigerond antwoord van de dienstbode uit het huis, waar hy ter aanbieding van zyn koopwaar schelde, zich minder vriendelyk uitliet en, door sterken drank opgewonden, ten slotte een ruit insloeg, voor welke han delingen hy zeer terecht werd ingerekend en tegen hem proces verbaal werd opgemaakt. „Zulk wo?8t optreden na van dergelyke sujetten verdient met kracht bedwongen te •worden en waar het moeilyk is een grens te trokken tusschen beleefde en onbeschofte bedelaars, daar zou het dan ook bepaald overweging verdienen als van R(Jks- of ge- moentowego bep Hingen konden getroffen wor den om ce ingezetenen gevry waard te houden van dergelyke bejegeningen. Meer verscherpt politietoezicht op dat bedelaarsvolkje zou all rcerst reeds goede uitwerking kunnen bebben, terwyl, als de bedelary aan de huizen door de een of anöero bepaling kon worden gekeerd, daar oor den ingezetenen een groote dienst werd bewezen." De botter „V D 13 5" is by de Oranjesluizen aangevaren door de Lemmer nachtboot. Alles liep zonder persoonlyke onheilen af, doch de botter is zeer beschadigd. De bemanning redde zich door op de boot te springen. Te Zaandam heeft een treurig ongeluk plaats gehad. Een schippersknecht, die bezig was korthout te laden aan de stoom- zagery „De Tydgeest", van de firma Van We6sem Co., had het ongeluk op een stuk hout te trappen, dat hem tegen het hoofd sprong. Hoewel het geen wond, doch later hevige pyn veroorzaakte, bleek by een ge neeskundig onderzoek, dat zyn overbrenging naar het gasthuis te Amsterdam noodzakeiyk was, alwaar de ongelukkige by zyn aankomst reeds bezweken was. By een bewoner aan de Bosch straat te Bergen-op-Zoom is, door middel van openschuiving van een raam, ingebroken door dieven, die op een brutaio wyze hebben huis gehouden. Terwyl de bewoners boven ter ruste waren, hebben zy een cylinder-bureau opengebroken en daaruit het aanwezige geld ontvreemd. Ook is uit een gesloten secre taire al de specie, voornamelyk Belgisch geld, gestolen. Na zich te hebben goedgedaan aan eet- en drinkwaren, hebben zy, met openlating van de achterdeur, het huis verlaten. De burgemeester van Pekela. De arrestatie van den burgemeester Dik en de omstandigheden, die er aanleiding toe heb ben gegeven, zyn nog steeds het onderwerp van aller gesprekken aldus wordt aan de „Veend. Ct." medegedeeld. Hoe meer er zoo al aan den dag komt, des te raadselachtiger wordt hot, hoe een man als Dik zyn eigen zaken zóó kon beheeren. "Wat kan toch de werkelyke oorzaak zyn van den tegenwoordigen toestand? Corporatiën en particulieren hebben zich te beklagen over den finantiéelen val van den eens zoo gevierden man. Wy willen den man nog niets verwyten; we zullen wachten, wat het onderzoek van den rechter aan 't licht brengt. Dik is failliet verklaard en daarmede is een groot deel van den onzekeren toestand in reiner water gebracht. Maar de gevolgen zyn voor den gefailleerde, die schier alleen van openbare betrekkingen moest bestaan, grooter den voor den koopman, die enkel van rtfn zaak leeft. Deze tracht zich er duor te worstelen, en gelukt het, dan be gint hy opnieuw. Zaterdag-morgen j. 1. is in do rivier de IJsel te Havikerwaard (gemeente Rhedon) door een schipper het in begin van ontbinding verkeerend lyk gevonden van den kellner M. J. Brosser, die Woensdag-morgen by het baden in den IJsel by de Steeg was verdronken. Nadat het lyk gekist was, werd het op de begraafplaats te Ellecom begraven. Te Uithuizen had een treurig ongeluk plaats. De arbeider van den land bouwer D. Munting aldaar, bezig met het binnenhalen van gerst, geraakte met paard en wagen in eeno sloot, met het treurig gevolg, dat hy daaruit als lyk werd opgehaald. Te Bolsward is de bliksem ge slagen in de voogdenkamer van hetSt.-Antonie- Gasthuis; hy verbrijzelde meer dan de helft van het fraaie plafond, het kostbare gasorna- ment en bescbadigdo de gasleiding. Er is geen brand ontstaan en niemand kreeg letsel. In het noordelijk deel van den ITarz lieelt een onweder groote verwoestingen veroorzaakt. De bosschen hebben veel geleden van don storm; te Goslar is de beroemde „Reforma- tionslinde" op het Jacobi kerkhof ontworteld. Men deelt mede dat oen over eenkomst is gesloten voor de telephonische verbinding tusschen Brussel en Antwerpen te eener en Keulen en Aken te anderer zyde. Uit Marenette, in Wisconsin (Ver. Staten), wordt gemeld, dat op het Bever eiland in het Michigan-meer een hevige bosch- brand is uitgebroken. Het bericht is gebracht door den gezagvoerder van oen stoomboot, die rapporteerde dat het geheele eiland „een oven" schBen. Het Bever-eiland, op vyftig myien afstands van de kust gelegen, wordt door een honderdtal menschen bewoond. Men vreest ernstig voor han leven. In de kolenmijnen-te Bergen is een werkstaking uitgebroken. Het aantal werkstakers bedraagt moer dan 2000. De groote tabaksfabriek te Valen da is door brand geheel vernield. Eenige personen zyn daarby gewond. De schade is zeer aanzienlyk. Lord Warehouse, oudste zoon van lord Kimberley, den vorigen minister van buitenlandscbe zaken, is door de rechtbank te Smallbury tot 5 pd. st. boete veroordeeld, omdat hy in een unionistische verkiezings meeting den voorzitter boleedigd had en zelfs te lyf was gegaan. Deze lord is niet een jongmensch, dat zich in jeugdige onbezonnen heid vergrepen heeft, zooals men zou denken hy is reeds 60 jaar. De „Pall Mali" merkt hierby ironisch op, dat het waarschynlyk de voorbeelden in zyn eigen familie zyn geweest, die lord Kimberley de gebreken van het erfeiyk stelsel hebben doen inzien en hem zulk een heftig tegen stander hebben gemaakt van het Hoogerhuis, waarvan hy zelf lid is. De „Daily Telegraph" heeft succes met haar nationale inschryving voor. den cricketer dr. Grace. Reeds zyn meer dan 4000 pd. st. bijeengebracht. Zoodra 5000 pd. st. verzameld zullen zyn, zal de inschryving gesloten worden. Brand van de brouwerij te Pil- sen. Een hevige brand heeft de moutery van het „Bürgerliches Brilutaau6" te Pilsen in do asch gelegd. De moutery was pas gebouwd en zou met October in gebruik komen; het prachtige gebouw, vier verdiepingen hoog, besloeg een oppervlakte van 6200 M2. en de waarde werd met de machinerieën geraamd op 600,000 guldenalleen het houtwerk had 80,000 gulden gekost. De brand brak Donderdag avond uit en het vuur verspreidde zich zóó snel, dat de hon derden werklieden, die in het gebouw bezig waren, zich nauwelyks konden redden. Er viel aan blusschen niet te denken, te minder, daar het water schaarsch was. Een werkman van de fabriek werd by het instorten van het dak gedood en twee brandweermannen levens gevaarlyk gewond. De brouwery van Pilsen is een van de grootste van de wereld. De gebouwen, buiten het stadje Pilsen gelegen, beslaan oen ver bazende oppervlakte; met de blokken woningen waar het meerendeel van de 7- a 8000 werk lieden woont, vormen zy een stad op zichzelf. In de exploitatie der brouwery brengt de brand geen stoornis. Ondanks den brand, waardoor de mouterij werd vernield, behoeft de arbeid in de brou wery geen dag gestaakt te worden, want de nieuwe fabriek, hoewel grootendeels gereed, was nog niet in gebruik. De schade bedraagt 300,000 mark. De hoofdredacteur van het „I n - telligenzblatt" te Bern werd Vrydag-middag dood in zyn kamer gevonden met een kogel door het hoofd. Een revolver, die hy altyd op zyn schryf bureau had liggen, was by ongeluk (natuuxlyk niet uit zichzelve) afgegaan.. Aan het station Moravel, aan de Spaansch Portugeesche grens, is een trein vol reizigers door een troep wilde stieren aangevallen. Verscheidene dieren worden ge dood, maar de trein ontspoorde. Terwyl men bezig was de locomotief schoon te maken, keerden de stLren, door den reuk van bloed woedend geworden, terug. De reizigers moesten zich verschansen in den trein. Na een gevecht van twee uren konden de gendarmen, die den trein vergezelden, do wilde uieren op de vlucht dryven. Cornelius Herz is te Bourne mouth geïnterviewd door een redacteur van de „Pall Mali", den tersten journalist, die aan zyn ziekbed is toegelaten. Herz vertelde dat hy aan een hersenaandoaning lydt, die hem do vreeseiykste Jflnen doet uitstaan. Niette min had hy een uitvinding gedaan, waarover hy echter niet in byzonderhoden kon treden, daar hy er nog geen octrooi voor had ge kregen. Met deze uitvinding zou hetmogeiyk zyn, langs de ónderzeescbe telegraafkabels 100,000 woorden in de minuut over te seinen, in plaats van 20, zooals nu. Daardoor zou het tarief voor 50 woorden op 5 centimes kunnen worden gebracht. Dat deze uitvinding van groot gewicht zou zyn voor de dagbladpers, behoeft geen betoog. Als zyn kranke hersenen hem maar geen poets hebben gespeeld! KOLONIËN. BATAVIA, 3—4 Juli. (Engelsche Mail.) Déli'Orttot 10 Juli). Aan het oogst- en weerbericht over Juni 1*895, opgenomen in de „Deli Courant" van 0 Juli; is het volgende ontleend: In de laatste helft van Mei trad in Deli en Boven-Langkat een droge periode in, welko zich ook nog deed gevoelen in de eerste helft van Juni en niet alleen in Beneden Deli, maar ook hooger op vry merkbaar was. In Serdang en Benoden Langkat viel daarentegen in de eerste helft van de maand veel regen en was hec later byzonder droog. Dit had een nadeeligen invloed. Hoewel er over het alge meen nog meer geplant werd dan verleden jaar, zal het aantal pakken niet grooter zyn. Men meent de opbrengst, over het geheel genomen, niet hooger te mogen schatten dan ongeveer acht pikol per veld. De verschepingen van den 1894er oogst z(jn nu afgeloopen. Op vele ondernemingen namen de voor bereidende werkzaamheden voor den 96er oogst een aanvang. De gezondheidstoestand van Europeesch en inlandsch personeel was over 't algemeen goed; alleen in Serdang en Beneden Deli kwamen nogal veel gevallen van koorts voor. Op G6Q paar ondernemingen in Deli brak onder het vee het mond- en klauwzeer uit. De ziekte heeft echter een goedaarcig karakter en bepaalde zich tot enkele stuks. De ovcrstroonilngea In Iodlë. Men zal zich zeker nog het onrustwek kende telegram herinneren betreffende de overstroomingen in Indië. Uit de nu ontvangen mailbladen blykt dat het „Bat. Nbl." in dezen alarm heeft geslagen. Uit alle afdeelingen van Java's westhoek ontvangen wy berichten van ongekend hevige regens, zegt het genoemde blad in z(jn nom- mer van 3 Juli. Te Batavia viel mdennar.ht van 2 op 3 Juli een bui, die tot des morgens 10 uren aanbield en een waterstand in de rivieren en kanalen gaf, geiyk die in den westmoesson tot de booge uitzonderingen be hoort. Verder zegt het blad: „Voor de suikerfabrieken is het weer aller ongunstigst. De regens werken stremmend op het bedrijf en jagen de fabrikanten op buiten gewone kosten. „Do oogst van Java koffie in de Preanger en het aanstaande jaar is als mislukt te be schouwen. De aanhoudende regens hebben de bloesems vernietigd en het staat te bezien of er een nieuwe bloei zal komen. „Te Buitenzorg zelf woedde op 2 Juli des avonds een buitengewoon hevige bandjir. Het water in de Tjiliwong wies tot byna 3 meter boven gewoon bandjirpeil; het kwam met ratelend geweld van boven, groote rotssteenen medesleepeDd en alles vernielend in zyn vaart. De kampong Tandjakan, in het dal van den weg naar Tanah Sereal, werd geheel ver nield verscheidene stukken van huizen uit de hooger gelegen streken kwamen afdryven; allerwegen is veel schade toegebracht, terwyl ook de veestapel niet gespaard fs gebleven. Ook de lagere gedeelten van den Plantentuin hadden het zwaar te verantwoordende brug, welke den ouden tuin met den nieuwen aanleg verbindt, is weggeslagen. „De waterstand te "Weltevreden en Batavia was ook zeer hoog; op Molenvliet Oost tusschen Sawah Besar en de Messigit stonden de erven der Europeesche huizen blanklagerop was het natuurlyk nog erger. Het water rees in den ochtend van 3 Juli omstreeks 30 centi meters in het uur. „En dat den 3den Juli, men kan wel zeggen in 't hartje van den „drogen" moesson In zyn nommer van 4 Juli geeft het blad nog de volgende bijzonderheden. „De Bandjir te Buitenzorg kwam vry on verwacht. De regens te Buitenzorg waren in den laatsten t$jd wel is waar veelvuldig, doch niet hevig, eergisteren had het echter lang achtereen geregend. „Anders was het in de boven Buitenzorg gelegen streken. Reizigers, 3ie gisteren den rit naar Tjandjoer maakten, spreken van overstroomingen langs een groot gedeelte der baan, en vooral zichtbaar tusschen de haltes BatoetoelisMassing, GandasolieTjirengas en LampeganTjibober. Eergisteren nog viel op dat traject een hevige bui, die 's morgens vroeg begon. Van Buitenzorg uit nam de bui in hevigheid toe en te Tjandjoer regende het dat het goot; byna den geheelen dag bleef dat zoo. „Een treurigen aanblik levert te Buitenzorg de door het water geteisterde streek. De in den passar van Tandjaban gebouwde huizen liggen als het ware in een kom, gevormd door de afloopende zyden van twee ruggen, waarvan de eene zich in den Plantentain voortplant. „Het is de oostelyke oever, die het meest geleden heeft; hy ligt dan ook aanmerkeiyker lager dan de westeiyke. Voor zoover daarvan thans opgave is verstrekt, zyn er vyftien huizen weggespoeld en werden acht karbouwen door den stroom medegevoerd, doch weder gered. Van eenige varkensfokkeryen mist men verscheidene beesten, die niet spoedig genoeg een veilige hoogte konden bereiken. „Het gedeelte van 's lands Plantentuin, dat geteisterd word, is een ruim 100 meter lange strook van omstreeks dertig meter breed, gelegen tusschen de beide bruggen, en, naar men weet, een gedeelte van den nieuwen aanleg vormende. Hier vooral ziet men ook de bewyzen van de verschritkelyke kracht van het water, dat alles neergebogen of moe- gesleurd heeft. Da brug, die eveneens werd medegevoerd, was de eerste houten brugjzy lag juist achter een krommiDg der rivier en had dus veel te lyden. Van haar vroeger bestaan ziet men thans geen spoor meer; de beide oevers zyn over die lengte zeer be schadigd; lappen grond zyn afgeschoven. „De westtlyke oever heeft niet zoozeer geleden; hst water kwam hier tot aan den rand van het hoogst gelegen punt. In de hier gelegen kampoDg kwam het water tot eenige voeten in de huizeneen woning werd omvergeworpen, deze kampong is dus ter nauwernood gespaard gebleven. „De bandjir kwam 's avonds opzetten; de bewoners van de kampong weten niet goed wanneer, doch men mag beafcuten, dat het water omstreeks 10 uren zyn hoogste punt had bereikt. Groote steenen, vroeger in de bedding der rivier gelegen, zyn over den oever verspreid; boomen zyn ontworteld; de planten en het hooge gras aan den zoom der rivier liggen gebroken of tegen den grond gedrukt. „Het spreekt vanzelf dat de ongelukkon zich niet tot de bovengenoemde hebben be paald; ongetwijfeld zullen, vooral uit de hooger gelegen streken, dio het eerst het geweld van het water hadden te verduren, meerdere rampen worden gemeld. De schade is voorshands niet te bepalen; uit de boven Buitenzorg gelegen landen moeten nog be richten komen over het verlies, dat de over stroomingen hebben berokkend. „Het water staat nu op normaal peil. Even plotseling on hevig als het opkwam, was het weder gezakt. Dit is zelfs zoo spoedig gegaan, dat er betrekkelyk weinig slib is achtergebleven; had de bandjir plaats ge grepen in den Westmoeson, dan was de rivier zeker niet b(j machte geweest, die groote hoeveelheid water zoo spoedig af te voeren." De „J.-B." bevatte alleen het volgende be richt uit Buitenzorg: Doordat de dam der Moeara boven Buiten zorg doorbrak, werden eeDige kampongs over stroomd en verdronken eenige karbouwen en sappies. Vyf menschen werden door den stroom medegesleept, waarvan gelukkig nog vier konden gered worden. De oudste Inlanders herinneren ziet» niet, zoo'n overstrooming in dezen tyd van het jaar te hebben gezien. "Wy profiteeren van dit rare weer, want het is heeriyk frisch te Buitenzorg. Door den gouverneur-generaal van Ned.-IndïS zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Oepartement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aau den assis tent-resident van Djombang (Soerabaia) L. A* Arends; een jaar verlof naar Europa, wegens langdu- rigen dienst, aan den algemeenen ontvanger van 's lands kas te Pandeglang (Bantam) J. G. Ver meulen. Ontslagen: op verzoek eervol uit zijn be trekking wegens ziekte de opzichter 2de klasse bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken J. W. Coorengel; eervol uit 's lands dienst, de hulponderwijzeros bij het openbaar lager onder wijs voor Europeanen A. M. Langeveld. Benoemd: tot assistent-resident: van Djombang, de assistent-resident van Treng- galek (Kediri) k. F. Van Delden Laërne; van Trenggalek, de assistent-resident van Sala- tiga (Seraarang) C. J. C. Wijnaendts; van Tjilatjap (Banjoemas) de secretaris der residentie Cheribon E. M. Poortman Bii het Boschwezen op Java en Madoera. Ontslagen: eervol uit zijn betrekking de opziener 3de klasse J. M. A. Koning. Benoemd: tot opziener 3de klasse W. J. Lefebre, tbflns tijdelijk die betrekking bekleedeude en belast met het dagelijksch toezicht op den proefaanplant van getabpertja produceerde boomen te Tjipetir, afdeeling Soekaboemitot tijdelijk opziener 3de klasse F. Leijder, thans particulier, mot bepaling, dat hij wordt gesteld onder de bevelen van den houtvester, belast met het be heer over het boschdistrict Soerabaia-Madoera- Pasoeroean. V e r 1 e e n dEen tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, met ingang van 7 Juli 1895, aan de onderwijzers 1ste kl. bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen 0. G. Van Thielen. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 'slands dienst, met ingang van 13 Juli 1895, de predikant bij de Protestantsche gemeente te Pasoeroean J. I. Ciebas. Bij het Binnenlandsch Bestuur op Java en Madoera. In de residentie Cheribon. Geplaatst: In de contrOle-adeeling Telaga, afdeeling Madjalengka, de controleur 2de klasse A. P. Stoorvogel. Bij den Waterstaat en 's lands B. O. W. In de residentie Bantam. Geplaatst: In de afdeeling Tjaringin, met Menes tot standplaats, de wd. opzichter 2de kl. A. J. Dijkstra. Bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen in Ned.-Inaië Belast: Met de waarneming der betrekking van onderwijzer 2de kl. J. J. Fonteyu, ambtenaar op non-activiteit, laatst onderwijzer der 1ste kl. Geplaatst: Aan de school te Batavia, als lste onderwijzer, de met de waarneming der be trekking van onderwijzer 2de kl. belaste ambte naar op non-activiteit J. J. Fonteyn. Door den directeur van Justitie: Goedgekeurd: Dat door den landraad to Muntok (Banka), wegens vertrek, eervol, is ont slagen als buitengewoon substituut-grifffer buiten bezwaar van den lande bij die rechtbank, J. M. Gramberg; dat door den landraad der stad en voorsteden Yan Batavia is benoemd tot buiten" gewoon substituut-griffier buiten bezwaar van don lande bij die rechtbank, Mr. Ch. F. Mildere. Departement van Oorlog. Verleend: Een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den kap. der inf. E. C. Houbolt, den lsten loifc. bij dat wapen J. Schutten en den lsten lbit. der genio F. C. Proper; een jaar verlof naar Europa, wegens laugdurigen dienst, u.iu de kapiteins der inf. G. Keeling Brouwer en G. W. L. Hollen- bach. Overgeplaatst: Naar dc 13de comp. artil. te Batavia de kap. op het hoofdbureau der artil. te Batavia G. Engelberts, naar het hoofdbureau als adjudant van den chef van het wapen, de 1ste luit. te Batavia J. J. Hemmes; naai het com- mandement der artil. in de 1ste mil. afd. te Batavia, de 1ste luit by de 23ste comp. H. Van Witzen- burg; by het 10de bat., ae 1ste luit. bij bet 3de bat. te Atjeh H. O. Schroder; bij het üdo bat. de lste luit. te Lambaroe (Atjeh) J. Spoel bij het 6de bat. do lste luit. bij bet 15de bat. te Atjeh E. G. A. Slors; bij het garn.-bat. ter Sumatra's Oostkust, de lste luit. bij het 10de bat. te Weltevreden J. H. I. Le Cocq d' Armaudville; bij de troepenmacht in Atjeh t.n.i. de 2de luit. te MageJang r. J. li. Hamelde lste luit. te Tandjong Poera W. J. De Roever Kröber; do 1ste luit. te Mr.-Cornelis 11. C. D. F. A. Brouwers on de lste luit. te Willem 1. C. J. F. Stakman. Verlengd: Met eene rnaaDd het wegeni ziekte verleend verlof naar Sindanglaia aan den lste luit.-kwartm. te Batavia K. Musch; twee maanden verlot naar Soekaboemi wegens ziekte aan den lsten luit. der inf. te Medan G. J. Timmer, Burgerlijke Stand van Leiden, Eerste huwelijksafkondiging van 4 Augustus. J. Van Heusden jm. 25 j. en B. Oudshoorn jtL 24 j. P. Wassenaar jm. 41 j. en M. E. Battclje* jd 27 j. A. J. Do Lange jm. 31 j. en C. Keuletnan6 jd. 33 j. M. Sieval jm. 30 j. en E. Stouten jd. 26 j. P. Imoberdof jm. 33 j. en J. J, Ebberlee jd. 43 j. J. Van Wijk jm. 28 j. en M. Vliegcnthart jd. 22 j. J. Van der Velden w. 40 j. en W. Lares jd. 40 j. J. A. Zaalberg ira, 25 j. en E. Van der Ham jd. 20 j. A. Packet jm. 30 j. en W. H. A. Noordanus jd. 26 j. W. Balfoort jm. 26 j. en G. C De Jong jd. 22 j. K. Van Veen jm. 28 j. en W. A. De Zoete jd. 25 j. F. J. Wassenaar jm. 27 j. en J Nagtegaal jd. 24 j. UITLOTINGEN. Noord coll. Vuruumging „ü*t Witte Kruis" 1888. 1 Aug. Pi em Ser.e 6201 no. 50 f 10,000, e. 1400 no. 29, e. 2416 no. 44, e. 1400 no. 27, e. 2233 no. 34 en s. 1205 no. 19 elk ƒ250, s. 1205 no. 10, a. 2416 no. 19, e. 6201 no. 28,. a. 1400 dob. 38 en 21, e. 6201 no& 18 en 42, 2233 no. 9, e. 6201 no. 39 en e. 1206 no. 4 elk ƒ100, 8. 6201 no. 9, e. 1205 no. 8, s. 1400 dob. 2S en 16 en e. 2233 no. 49 oik f 50, s. 1205 no. 49, e. 2416 no. 2-4, a. 1400 no. 8, e. 6993 no3. 21 on 31, e. 1295 no. 28. e. 1400 no. 1, e. 2233 no. 36, 8. 2416 no. 25, a. 6 98 do. 40, 8. 2416 no. 10, s. 1205 dos. 46 en 16, e. 6993 no. 36, a. 1205 no. 36, 8. 1-44.0» lo. 42, e. 1205 no. 32, e. 2416 no. 4, 8. 6201 lo 25, 8. 2233 no. 39, 8. 1205 no. 2, 8. 2233 no. 13, e. 2116 no. 9, 8. 6993 no. 2, e. 223 j do. 32, e.€201 no. 32, e. 6993 no. 9, e. 6201 no. 21 en a. 1205 no. 41 elk ƒ20. Sor.: 1205 1400 2233 2416 6201 en 6993. Met ƒ14 do overige nummer*, vervat in boven* genoemde 6 eer Betaalb. 31 Maart '96. Pariri 1855-1860. No. 65907 fr. 100,000, dob. 143182 40902 23778 en 28795 elk fr. 10.000, dos. 18040 54583 146143 88707 148176 65926 66950 69089 140549 en 135246 alk fr. 1000. Koord-Zuid-Hollandsche Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem—Leiden. Opbrengst in Juli- 1894 1895. VerschiL Reizigers8342.76* 8558.03 215.26* Goederen. 958.186 1079.66 121.47* Te zamen verv. 9300.95 f 9637.69 4- 336.74 Vorigo maanden 47671.60* 48387.42* 816.92 Terv. sod. 1 Jan. 66872.45* ƒ58025.11* 1152.66 Diversen4397.89 4161.17» - 246.71* Totale opbe. ƒ61270.34* 62176.29 ƒ4- 906.94* Per dag-kilom. 10.322 f 10.474 f 4- O.lrf

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2