buitenland. Bears van Amsterdam. by plotseling ineenzakte en op de plaats dooi bleef. Doch onjuist is de bewering, dat by de laatste valkenier zou geweest zyn en d3t de zoon van den heer Mollen het beroep van valkenier zou hebben vaarwel gezegd, omdat bet niets meer opleveit. De heer K. Mollen toonde zich reeds een waardig opvolger van zyn vader. Do Engelsche adel maikt op zyne liefhebbery j Lchten nog een vry druk gebruik van de valken, die jaarlijks by tientallen worden geleverd door den beer K. Mollen. Deze zal de laatste zyn om te beweren, dat bet beroep van valkenier niets meer oplevert. B y het opmaken der vormen van een onzer zuioelyke bladen haspelde de zetter een boricht der overwinning van de „Mastrechter Staar" en dat van een aanslag op een bloemperk in 't Vrijthof te Maastricht dooreen. Men leest nu: „Eere en hulde aan onze wakkere zonen, die weder den naam hunner vaderstad hoog hebben gehouden in den vreemde! „Het ware zeker te wenschen, dat de politie deze lafaards opspoorde en zjj voor hunne lage baldadigheid voorbeeldig gestraft werden." Gisteravond te zeven uren viel de 8-jarige Jacoba Geul nabij de Spoelingbrug te Schiedam spelende in de Schie. Pogingen om het kind te redden bleven vruchteloos. Na een half uur werd het lijkje opgehaald. Van de weersgosteldheidin Augus tus z°gt prof. Falb: Ook deze maand blyft regenachtig en koel, zij het ook niet in die mate, als dat in Augustus van 1894 het geval was. In de tweede helft mag verhooging van temperatuur verwacht worden, vooral rond den 27sten, en in de laatste week ook ver mindering van neerslagen, nadat deze rond den 20sten hunne grootste sterkte öd uitbrei ding hebben bereikt. 1—3 Augustus: Tamelijk sterke regen met onweer by betrekkelyk koele weersge steldheid. 4—11 Augustus: Onweer en stormen nemen toe en bereiken rond den 5den de grootste sterkte. De neerslagen gaan in do Alpen landen in sneeuwbuien over. De luchtgesteld heid blyft koel. 1216 Augustus: Na korte pauze nemen do neerslagen opnieuw tamelijk sterk toe, vooral zullen rond den 16den de onweers buien het talrijkst voorkomen. De luchtge steldheid blyft koel. Sneeuwbuien in de Alpen landen. 1723 Augustus: Een in 't oog vallend wederparoxisini, dat zich vooral rond den 20sten (kritieke dag van don lsten rang met zonsverduistering) door sterko neerslagen en stormen uit. Er bostaat hier en daar hoog watergevaar. In dezen tijd mag men ook meermalen aardbevingen verwachten. 2431 AugustusDe neerslagen nemen in 't oog vallend af, het wordt warm, vooral rond den 27sten. Onweersbuien komen by uitzondering nog voor en toonen een droog karakter. (Wij herinneren dat Falb speciaal voor Zuid- Duitschland en Oostenrijk zyn weersvoorspol lingen geeft.) Naar luid van particuliere borich ton uit Warschau, breidt de cholera zich onrustbarend sterk uit in Volhynië. In de aangrenzende gouvernementen zyn mede reeds personen door de ziekte aangetast. In een patron enfabriek naby Athene heefc door onvoorzichtigheid een ont ploffing plaats gehad. Elf werklieden werden zwaar gewond en vyf zjjn nog denzelfden dag bezweken. In eene brochure over de motie van Flatters bevestigt de reiziger Djeban, dat er by do Touaregs drie Europeanen gezien zyD, waarvan een Belgische vrouw, Tinn genaamd. Hy wil eene expeditie vormen om hen te verlossen. Men herinnert zich dat indertyd eene Neder- landsche freule, Tinne genaamd, door de Touaregs is overvallen, en zooals men zeker meent te weten, is gedood. De ook in Europa bekende kapi tein Paul Webb, die zich door zyne koene zwemtochten naam heeft gemaakt, is te Coeur d'Aleno iD Idaho verongelukt, toen hy trachtte in een ton over den van een hoogte van 300 voet zich in het meer van Coeurd'Alene uitstortenden waterval te werpen. De *on sloeg tegen de rotsen aan stukken en Webb brak den ruggegraat. CORRESPONDENTIE. Nu de aanbesteding der straatverlichting te Zoeterwoude wederom heeft plaats gebad en alle lantarens eerstdaags ontstoken zullen worden, vestigt S. de aan dacht op heeren huiseigenaren, die voor hunne rekeniDg, want de verlichting in straten en lanen gaat immers de gemeente zelf niet aan! -, lantarens hebben geplaatst. Vele dezer lichtverspreidende voorwerpen beantwoorden niet aan hun doel, daar by het minste tochtje, dat zy vatten, het vlammetje uitgeblazen wordt. Wil men licht geven aan de bedoeldo bewoners, men schaffe dan andere lantarens aan, die teg9n wind kunnen en ook dan hun licht biyven verspreiden! v. R. te N.Niet voor ons blad geschikt. Is van te particulieren aard. Frankrijk, Van 13 tot 17 Sept. a. 8. zal te Bordeaux weer een internationaal journalisten-congres worden gehouuen. Het vorige congres had te Parys plaats. De „Académie de Médecine" te Parys heeft tot correspondeerende leden gekozen de hoogleeraren Hoppeseyler te Straatsburg en Dragendorff te Dorpat. De Parysche politie heeft weer een dynamiet aanslag verydeld. Een anarchist, Perir genaamd, wilde het huis van eene zekere juffrouw Peters te Asniëres door dynamiet in de lucht laten springen, op grond dat deze dame onlangs voor den rechter een bezwarend getuigenis had afgelegd tegen zyn broeder, die dientengevolge tot levenslangen dwang arbeid werd veroordeeld. Het gelukte echter der geheime politie, bytyds de bom te ont dekken, die tot dat doel reeds klaar was ge maakt. Perir werd in hechtenis genomen. DultaohlaacL De Keizer heeft den 19den Augustus be sterad als den dag, waarop op het „Tempel- hofer Feld" de plechtige herdenking zal plaats hebben van de voor 25 jaren behaalde over winningen; aan deze plechtigheid zal worden deelgenomen door de drie groote veteranen- vereenigingen van Duitschland. Behalve de tent voor den Keizer en diens gevolg, wordt op het „Tempelhofer Feld" een groote estrade opgericht voor minstens 200 zangers, allen oud-gedienden. De veteranen zullen naar de verschillende wapen soorten in een aan één zyde open carré worden opgesteld. De offi cieren moeten gekleed zyn in uniform, de overige deelnemers in het zwart, althas in donkere kleeding met hoogen hoed, witte das en witte handschoenen, of in ambtenaars- kostuum. De Keizer zal aan de open zydo van het carré door een commissie worden ontvangen. Toespraken zullen waarschyniyk worden gehouden door Evangelische en Katho lieke geestelyken. De „Weser Ztg." schryft: „By de tegen woordige hooge tarieven is het zeer waar schyniyk dat van het Keizer-Wilhelm-kanaal met zoo druk gebruik wordt gemaakt als anders het geval zou zjjn, en dat dan Kopen hagens pogingen om zyne positie te hand haven ten koste van de Duitsche havens met succes bekroond zullen worden, is zeer wel mogelyk." Het blad spreekt den wensch uit, dat de regeering van het ryk dit nooit uit het oog zal verliezen. België. De leider der liberalen in de Kamer van Belgie, Lorand, heeft zich over den toestand als volgt uitgelaten: „Ik geloof op het oogenblik niet aan bet uitbreken eener revolutie, ofschoon eene sterke gisting bestaat. De schoolwet-Schollaert is in stryd met de Grondwet en gaat uit van den koning. Indien zy wordt aangenomen, zal het gezag des konings sterk verminderen. De koning heeft ia België zich het meest kwaad gedaan, doordat hy ten slotte van den Congo een geldzaak heeft gemaakt. Men houdt niet meer van hem, maar men haat hem nog niet. Maar hy had moeten begrypen, dat het Bel gische volk tot geenen prys iets wil te doen hebben met den Congo. Men heeft het land in deze aangelegenheid betrokken zonder het vooraf te waarschuwen. En de koning heeft van zyne ministers alles verkregen, wat hy voor den Congo verlangde, onder de voor waarde, dat hy het schoolwetontwerp zou goedkeuren. H-4 is algemeen bekend dat de wet-Schollaert de prys voor den Congo is. Door den geldnood van den Congo is de koning do gevangene van het ministerie". Hetzelfde heoft de socialistische afgevaar digde Damblon openlyk in do Kamer, in weerwil van de tegenspraak der reedterzyde, volgehouden. De socialistische senator Picard schryft in de „Peuple", dat, als het zoo verder gaat en de koning geen acht slaat op den wil des volks, „iedereen republikein zal worden." Ook de liberaal Bara klaagt dat de Congo onderneming, die de krachten des konings te boven gaat, in alle ministerraden op den voor grond wordt gesteld. Itfilic. De zitting der Italiaansche Kamer is nu eindelijk gesloten. De laatste byeenkooist der afgevaardigden was niet minder rumoerig dan de vorige. Do leioers der radicale party poogden, ofschoon de eindstemming over de begroo ting van binnenlandsche zaken aan de orde was, weer eene andere quaestie ter sprake te bnngen, die niet allten van ondergeschikt belang was, maar bovendien niet op het program stond. Hun doel was eenvoudig weer een aanval tegen den heer Crispi to beproeven. De voorzitter weigerde zeer beslist tot dat doel het gold liet voorstel der regeering tot vestiging eener krooiet bank ten behoevo van de noodlyaende landbouwers het woord te verleenen aan de radicale afge vaardigden, die betoogden dat zy van een dergelyk plan niets wilden weten. Toen echter de heeren Spiritoen Bovio voortgingen daarover te spreken, sommeerde de heer Villa hen nogmaals de discussie te staken. Het publiek op de tribunes protesteerde daar tegen, en wel op zoo luidruchtige wyze, dat de president het noodig achtte, de toeschou wers de zaal te doen verlaten. Dientengevolge werd de byeenkomst een poosje geschorst. Zoodra de vergadering weer werd geopend, begonnen de radicalen opnieuw. De president maakte toen een einde aan de zaak aoor de zitting te sluiten. Waarschyn iyk zal de Kamer nu eerst in het najaar weer byeenkomen. Vuorloopig althans heeft dus de heer Crispi, ondanks de heftige aan vallen zyner politieke tegenstanders, zyn doel bereikt. In den Senaat kwam de koloniale politiek ter sprake. In antwoord op eene vraag van don heer Vitelleschi herbaalde de minister van buitenlandsche zaken, baron Blanc, de verzekering, reeds door hem in de Kamer afgelegd, dat do Ttaliaanscbe regooring blyft by haar voornemen, om haar grondgebied in Oost-A rr ik a to handhaven, op den grond slag van het bekende tractaat van Uscialli. Do Senatoren, dia niet zoo lastig zyn als de Kamerleden, stelden zich met deze ophel dering tevreden en keurden oe begrooting voor buitenlandsche zaken goed. Waarschyn iyk zal nu ook de zitting van den Senaat spoedig gesloten worden. Koningin Margeritha van Italië, die voor haar gezondheid jaarlyks eenige weken aan de Alpensport wydt, heoft zich dezer dagen weer naar Gressoney begeven, waar zy, evenals vroeger, haren intrek heeft ge nomen in de villa van baron Do Freccoz. De hertog van Aosta en zyn gemalin zullen haar daar een bezoek brengen, zoodra de hertogin geheel hersteld is. Voor de koningin zal op de helling van de Monte Rosa een villa gebouwd worden, aan den weg naar Brusson. Uit Rome wordt gemeld dat admiraal Brin, de gewezen minister van buitenlandsche zaken, ernstig ziek is. De heer Brin, nu lid der Kamer, behoort tot de leiders der op positie. Cuba, „Op het eiland Cuba gaat het den Span jaarden zeer slecht" aldus luidt de slot som van hetgeen uit Nieuw-York over den staat van zaken in deze Spaansche kolonie wordt gemeld. Men houdt daar vol, dat de Spaansche troepen onlangs by San Luis eene ernstige nederlaag hebben geleden. Daaren tegen wordt uit Madrid weer eene overwin ning gemeld van de Spaansche troepen in het district Guantonomo. De tydingen blyven derhalve even tegen strijdig. Toch heeft de Spaansche regeering nu besloten, haar strydkrachten te brengen op 76,000 manschappen, zonder dat rekening wordt gehouden met de vry willigers, die zich by de troepen van maarschalk Martinez Campos hebben aangesloten. Ia het geheel zal de maarschalk dan ongeveer 90,000 man schappen te zyner beschikking hebben, zoodra althans de versterkingen, welke de regeering wil zenden, inderdaad te Havana zijn aange komen. Tot dusver bevinden deze troepen zich nog in Spanje. De SpaaDsche regeering heeft intusschen een officiéél verslag van het gevecht tusschen Manzanilla en Bayamo op 13 Juli ontvangen. Maarschalk Campos bevestigt daarin do reeds gemelde byzonderheden. De Spaansche troe pen telden 1500 man, en de maarschalk zegt dat hot hem niet eervol was voorgekomen terug te keeren, ofschoon de vyand driemaal sterker was. De opstandelingen werden goed aangevoerd en waren ruimschoots voorzien van ammunitie; bovendien hadden zy een uitstekend terrein uitgekozen voor don aanval. Dit telegram heeft de gemoederen te Madrid zeer gekalmeerd on een einde gemaakt aan al de verontrustende geruchten, die in omloop waren Immers, maarschalk Campos heeft, ofschoon ten kosto van zware verliezen, hot doel, waarmede hy naar Bayamo oprukte, bereikt, en dat is de hootczaak. De opstan delingen waren voor Bayamo byeengetrokktn om deze stad te nemen en daar eene voor- loopige regeering uit to roepon dit plan moest verijdeli worden, en daarin is de maarschalk geslaagd. Do regeering heeft hom uit haron naam en uit dien dir koningin regentes een telegram van gelukwensching gezonden. Uit het rapport van den maarschalk blfjkt verder, dat hy in Bayamo bleef, eensieels om zyn tro'-pen eenige dagen rust te gunneD, anderdeels om de stad in staat van verdedi ging te brengen, daar hy hoorde dat de broeder van Maceo een dag later met 1500 man en een menigte met geweld gepreste landbewoners was aangekomen. Daar te Bayamo gebrek bestond aan levensmiddelen en ammunitie, werden versterkingen uit Holguin en Sjntiago ontboden. Den 21s'en kwam generaal Valdes met 1400 man uit Holguin aan, en den vol genden dag trok Campos verder naar Veguitas, terwfil omgekeerd generaal Bacbamboe met 10,000 man infanterie, 300 man cavalerie en dri-: kanonnen mar Bayamo optïok. Deze gebeurtenissen hebben eerst recht aan het licht gebracht, welk een omvang de op stand heelt aangenomen. Het beeft te Madrid nogal opzien gewekt, dat maarschalk Campos van een deskundige leiding aan de zyde des vyands spreekt. Men vermoedt dat er buiten landsche officieren in het spel zyn. want de mulat Maceo en zyn verschillende „generaals" hebben zich tot dusver geen groote strategen betoond. Ook op Cuba heeft, naar de .Times" ver neemt, het beknopte en onopgesmukte verslag van Campos een goeden indruk gemaakt en zyn populariteit doen stygen. Men is algemeen verheugd dat de maarschalk er goed is afge komen, want welke zyn misslagen en fouten ook mogen zyn, hy wordt gerespecteerd als een eeriyk en dapper man. Te Havana zyn uit Niouw-York brieven ont vangen, waaruit blykt dat het Cubaansche omwentelingscomité gebrek aan geld heeft om wapenen te koopen. Dr. Montoro, het hoofd van de autonomistische party, verzekerde aan den „Time8"-corre8pondent als zjjn besliste overtuiging, dat de opstand zou afnemen, in dien Spanje onmiddellyk hervormingen in het bestuur van Cuba wilde invoeren. Op het oogenblik, zegt de correspondent, heerscht hier een veel rustiger geest, en het is niet waarschyniyk dat krygsbedryven van eenig belang zullen worden ondernomen vóór October, wanneer het regenseizoen ten einde is. De laatste dagen zyn er slechts enkele schermutselingen voorgevallen. De generaal-majoor Roloff, die, naar onlangs uit Nieuw-York werd gemeld, met vier schoe ners op Cuba is geland en zich by de insur genten heeft aangesloten, was een van de voornaamste aanvoerders in den Cubaanschen opstand van 1868. Telegram ju en. BRUSSEL, 1 Augustus. In de zitting, heden door de Kamer gehouden, werd zon der hoofdelyke stemming besloten tot het sluiten van de algemeene beraadslagingen over de schoolwet. BERLIJN, 1 Augustus. De directeur van het Pruische staatsarchief, professor Heinrich Sybel, is heden te Marburg overleden. LONDEN, 2 Augustus. Volgens de „Central News of Germany" is men te St.-Petersburg ontevreden over do houding van het departe ment van buitenlandsche zaken van Japan, dat de ontruiming van het schiereiland Liaotang zoo lang mogelyk uitstelt. De regeeringen van Rusland, Duitschland en Frankryk zoo verzekert de berichtge ver zullen daartegen krachtig opkomen. Japan heeft tegenover de drie mogendheden, en niet alleen tegenover China zich verbonden het schiereiland te ontruimen en dit zonder eenig verband met geschillen met China over de uitvoering van het tractaat van Simonoseki. LEIDEN, 2 Augustus. Thennometerstandgisteravond om 8 uren 17° C. 62.6" Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 17.5° C. 63.5 F.; '8 middags om 12 uren 24° C. 75.21 F.; namiddags 4 uren 22.5° C. 72.5' F. De 37ste verjaardag van H. M. de Ko- ningm-Regentes Emma werd heden alhier op de gebruikelijke wyze gevierd door het uit steken der vaderlandsche driekleur van open bare en particuliere gebouwen, door het be spelen van het carillon tusschen twaalven en éénen en met het houden eener groote parade door de alhier in garnizoen liggende wapens op het Schuttersveld, in den omtrek waarvan een groote menigte aanwezig was, evenals by het halen en brengen van het regiments vaandel met de muziek van en naar de woning van den kolonel commandant van hot vierde regiment infanterie. Aan het slot van het schoone concert in den goed bezetten tuin van „Musis Sacrum" werd gisteravond door Van Erp's stafujuziek- corps reeds aan dezen dag herinnerd door het spelen var» het Wilhelmus naar de oude toon zetting, hetgeen staande en door de heeren met ongedekten hoofde werd aangehoord en vervolgens luide toegejuicht. Ter gelegenheid van den nationalen feest dag liet do Staatsspoonvegmaatschappü plei- ziertreinen uit verschillende plaatsen naar de residentie loopen. Een dergelyke trein uit Amsterdam bracht aldaar 350 passagiers; eon uit Emmerik, Zutfen en Arnhem 1200 en een uit Zwolle ongeveer gelyk aantal. De meeste feestgangers kondon nog de parado by wonen, die in het naby het station gelegen Malieveld gehouden word. Overigens had de residentie haar traditio neel feestelyk aanzien. Behalve van de lands- en stadsgebouwen, was de driekleur of hot oranje-dundoek uit zeer vele p irticuliore woningen ontplooid, terwyl vole vertegenwoordigers der vreemde mogendheden van hunne belangstelling in het nationale feest deden blyken door de vlaggen van hun Ryk van de legatie-gebouwen te doen wapperen. Aan den ingang van het Haagsche Bosch prykten weder twee met groen getooide masten met de door vlaggengroepen omgeven wapens van Nederlaud en Waldeck Pyrmont. De levendigheid in de straten, grootendeels veroorzaakt door het opvolgend in ao stad aankomen van vreemdelingen en buitenluiijes, werd nog vermeerderd door de „krijgshaftig" uitgedoste, met oranje, enz., getooide jeugd, voor wie de Augustusmaand nu eenmaal de Oranjemaand by uitnemondheid is en die zich op den verjaardag der Regentes schijnt te trainen voor het eigenlyke kinderfeest op 31 Augustus. Die zingende, in optocht voreenigde oranje kinderen waren voor den vreemdeling vanzelf de gidsen naar het Voorhout, waar reeds van 9 uren af het Haagsche-kermia-gewoel van weleer, zy 't ook in bescheiden mate, in de herinnering werd teruggeroepen en waar in de draaimolens de houten rossen en de „Neder- landsche leeuwen", onder het patronaat van Daisy Bell", fier werden bestegen door de zich zeer vermakende jeugd. Dat van de overige gelegenheden tot vermaak op het kermis terrein, vooral 's middags, druk gebruik werd gemaakt, behoeft geen betoog en menige stedeling en buitenman verschafte daartoe, in oen vrygevige bui, de gelegenheid aan minvermogende feestgangertjes. In de gisteren gehouden vergadering van de afdeeling Katwjjk, Rjjnsburg en Valken burg van de Hollandscbe Maatschappy van Landbouw werden o. m. tot afgevaardigden ter algemeene vergadering te Edam gekozen de heeren J. v. d. Gugten Dz. en A. Uiten- boogaardt Jz. en tot plaatsvervangers de heeren N. v. d. Gugten en J. Meyer. Kerkelijke Berichten. Valkenburg: Zondag-voormiddag te 10 uren, ds. G. J. De Hoest, predikant te Leiden. Des avonds te halfzevpn, ds. II. Koops. Wou brugge: Ned. Herv. Kerk. Zondag namiddag te 2 uren, ds. C. Spoelstra, van Zooterwoude. !s Namiddags te 6 uren, dr. F. J. Lo», van Brucbem. Gereformeerden: Zondag-voormiddag te 10 uren en 's avonds te halfzeven, ds. J. De Koning, van Krahbendjjke. Katwijk aan don R|jn: Gerefor meerde Kerk. Zondag-voormiddag te halftien en 's namiddags to 6 uren, de heer R. Muil r, predikant te Haarlem. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig de heer P. Knaap Gzn. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1. Wordt mededeeling gedaan van de goed keuring van het Kohier van den Hoofdelyken Omslag dienst 1895. 2. Na voorlezing van een rapport van Bur gemeester en Wethouders en van een adres van de heeren C. A. Gehrels, J. Kort en K. Ki8temaker, de eerste voorstellende om het nieuw benoemde raadslid J. Van Zyverden toe te daten, de laatste drie heeren verzoekende dien heer als zoodanig niet toe te laten, als zouden er in de gemeente twee personen van dien naam zyn, heeft de Raad met 13 tegon 3 stemmen besloten den heer J, Van Zyverden toe te laten, nadat vooraf met algemeene steramen was besloten tot toelating van de heeren J. H. M. Evelein, B. Biesheuvel, A. J. G. Timmermans, F. L. Faas en H. F. Bultman. 3. Tot onderwijzeres aan de school No. 5 wordt benoemd mej. Paulina Johanna Hartog. De in-functie-treding wordt bepaald op 1 Sep tember 1S95. 4. Wordt vastgesteld het bestek voor de levering van grind op de dorpswegen te Hoofddorp en te Nieuw-Vennep 2 Augustus 1895. fttaatsleenlngtft. Vor. Koers pOt koers. beden Ned., Cert. Nat W. Schuld 24 91!* 01% dito dito ditot 101'4 1014 1014 101% dito obi. dito ïsaa-os. 101% 101% Uongarjje, Goudl. 18S1.93 4 102% Italic, Inschrijving 1S62/81 3 *4% &14 Oostcnr., Obl. Pap Mei-Kov. 834 844 'IiUj Zilv. Jan.lJalift 84% 84% Polen, Obl. Schatk. 1814 4 934 93 4 Portugal, Obl 1853 1384 met ticket 100 .8 264 90 264 id. Tabnkslconing. 44 90 Itnsland, Binncnl. 1894. 4 644 644 ditol889bij Rothschild Rb 625 4 97 4 97 dito Hopcfc Co. 18S9 90GR. 635 4 97% 974 Obl I.ecning 18G7/G9 ƒ- 20 .4 1004 1004 in Goud I.cen 1334 6 1054 1O04 Spanje, Pcrp. Schuld BultenL 4 624 624 Turkije, Douano Obl. 1886. 5 964 96 dito Geconv. I-ccning SerioO 27 Egypte, Obl. I.ceniug IS76 4 1034 Mexico, Subsidie Honds. f 894 39% Brazilië, Obl. 1839. 4 714 744 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. 62 60 N.-I. Ilandbk. Aand 74 72 Ncd. Handclm. Aand. op roao. 4 1344 1344 Spoor woglecningen. Holl. lJteron-Sp\v.-Ml). Aand. 1094 Obl. dito84 1004 M. t. Expl. v. St Spw. Aand. 904 914 Kcd, Gon tr.-Spoor w. Obl. f 260 3 904 Italië, Z.-ltal. Spw. Obl. A-H 3 544 644 Polen, Wars.-Wecnen Aand.. 1&04 dito Prior. Oblig. 4 994 Raai., Balt. Spw.-Aand.. 3 634 634 Fast Spw.-Mi). Aand. 6 81% 814 Iwang. Dorabr. ObL ZR. 625 44 «9% 99 Weicbscl ZR. Aand.. 5 764 Wladikawkas Obl Rb. 125 4 974 9Ï4 Amerika, Atch.Gcn.Morg.Bondj 4 '9% 794 dito Obl. Co 11 yp. Ictt A I 32% 32% Central Pacific Aand. 134 184 Chic Erie lo Hyp. ObL ft 89% 804 Denver Rio Graitdo C. v. A. 1*% H4 Loui&v. Naahv. Cert. v. Aand. 614 014 Miss. Kans. Texas C. A. 184 ib Union Pac. C. v. A. 134 134 Canadian Pacific C. v. A. 024 624 Oregon Short Line. ft Promielecnlngen. NodeiU Stad Aiusterd. f 100 3 1114 Stad Rotterdam8 1094 Goiucento-Crodiet ,8 1064 103 Llong., Hypotheekbank 4 1U04 llong., Thcias 4 1214 OosUmr., Staatsloon. 1&54 .4 1254 dito dito 1860 5 1294 1284 liusland Staatslcening 1364 4 1634 ditc d»to 1306 4 161 Turkije. Leening 1870 344 86 Madrid 186Sft 404 Tranavalia Expl. Aand. 234 Southslaedard Cork Prolongatie lx/4. Peru 5 147/,. Leiden, 2 Aug. Tjr markt werden hedou tan- gevoerd; Stieren G5 s'nks 61 a 240. Kalf- ou Melk koeien 123 stuks ƒ110 a 223. Varekoeion f>3 stuks 85 a ƒ190. Vette Oeseu en K>.c-ien 72 uiuka ƒ118 a 2*1. Graskalveren stuks a Kalveren (vette) G2 sta s 26 ft ƒ88. Kalveren (magere) 25 stuks ƒ10.a ƒ23.- Hamels (vette) stuks - a Hamels (magere) stuks f—a tfebapen (vette) 010 stuks ƒ16. a 29.Schapen (weide) 322 stnkw 12.xf/Z.—. Lammeren (magere) 278 stuks J 8.a ƒ14. Lammeren (vette jarige) stuks a - Varkens (magere; 120 stnks ƒ13.a 23. V.irkena (vette) stuks a Varkens (biggeD) 4J.1 stuks 2-50 a 12.Paarden 5 stuks 5G a f 135. Veulens stuks f-. Tor markt aangovoerd: 313 runderen, 87 kalvcron, 932 fcdiapeD, 273 lammeren, 120 varkens, 414 biggen, 5 paarden eD veulens. Ter wekolyksche Kaasmarkt aangevoerd 66 partïjeD. Besteed werd voor Goadsclie Kaas van 15.tot 21.— Derby-kaas van f—tot Loidscho Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaas (2de qual.) ftot Aan de Stadswaag gewogen 65 partijen, 2721 etnks kaas, wegende 15171 KG. Delft, 1 Aug. Aan do Stadswaag gewogen van 25 Juli tot 1 Aug.: 699 achtsten en 52 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 14,500 kilogrammen. Prijs ƒ12 a ƒ57 het vierde, ƒ1.06 a 1.421/, het KQ. Schiedam, 1 Aug. Notocrmg van do Make laars. Moutwijn ƒ6.5 0, Jenover ƒ10.50, idem Amat. proef ƒ12.— per Ned. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling-commissie heden 0.90 per ketel. Notecring van den Brandersbond. Montwjn G3/8 a per boet. ct., zonder fust en zonder belasting. Hoorn, 1 Aug. Kaas. Aangevoerd 262 stapels, wegendo 74,289 KG.; prys: kleine 28.50, oomm.ssie Handel over het geheel matig. Londen, 1 Aug. Ter veemarkt zijn &angr-/oerd: runderen 100, schapen en lammeren 6,000, kalveren 80. varkens 30. Prrjzon: boste Itnnderen 2/8 a 4/6, Schapen cn Lammeren 3/8 a 5/8, Kalveren 8/2 a 5/-, Varkens 2/4 a S/6.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3