Ik weet wei, wfl zyn nu eenmaal geen Engelschm op het gebied van sport, ook missen wy daarvoor de dolheid der Franschen, maar het kon anders wezen. Welk eene overschoone gelegenheid om eens een ge noeglijken dag buiten door to brengen "Welk eene prachtige omgeving 1 Dat breede, frissche grastapeet, als omzoomd door een prachtigen duinen rand. En dan tegen die duinen-hellingen schilderachtige groepjes toe schouwers, vol aandacht, wanneerom het uur een paar jockey's over de baan vliegen, het oog gewapend met ktfkor of bynocle, gedurende eenige minuten geheel in beslag genomen door den ren; met geestdriftige be langstelling de wisselendo verhoudingen tus- schon de renners volgond„de rooie is 'em voorl", hè, ze zijn geiyk, weer komt'ie voor, de groene haalt 'em voorbij, o kflk, die gele os aan gaan zetten, die is aldoor achter ge bleven, waarachtig, hy zal ze nog voorbij komen, ja kijk eens,hy hfj is er En al wordt er daar ginder aan de tribune wellicht niets van gehoord, de handen komen in beweging en daverende hoezees worden gehoord Nu is er weer een tijdje pauze, de beste tjjd, zooals velen dat meenen, en waar- roor eigenlyk, evenals op do concerten, het meerendeel komt. Op deze wijze maakt men den middag zeker wel door, maar aardiger zou het niet temin wezen, wanneer die verschillende ge zelschappen, daar in die frissche, gezonde buitenlucht eens een Hinken pic-nic hielden; zouden wij met dat van John Bull over te nemen, ons geene eigenaardige zijde van het Engelsche volksleven eigen maken? Waar lijk, al zijn de Ciingendaalsche Rennen in kwijnenden toestand, zij zouden tot een frisch leven kunnen worden aangewakkerd, indien men er toe komen kon er één dag var. te maken en daarvoor den Zondag uit te kiezen en dit niet het minst, wanneer die prijzen jaarlijks door een vorstelijke vrouwenhand den overwinnaars werden uitgereikt, onze vorstinnen do courses met hunne gewaar deerde tegenwoordigheid opluisterden, ik twijfel niet of de wedrennen te Clingendaal zullen een feestdag worden, voor groot en klein, voor alle standon. Bij de „whippet races" van deze week bleken de Hollandsche honden het nog altijd af te leggen bij de Engelsche menschen en dierenEen oude juffrouw noemde het een schandaal, „die bonden dood to laten loopon." Wat zal dit achtbare lid der vereeniging voor dierenbescherming wel vol protest-gevoelens wezen, indien zij eens een kijkje heeft ge nomen b\j Carré, die met z\jn onsmakelijke en onooglijke circus tent weder te Scheve- ningen optreedt, en daar nogal menschen schijnt te trekken door zijnprachtige paardendressuur. Dat zou men ten minste zeker vermoeden, maar Ik wod dat er geen tien op de honderd naar Carré gaan voor de paarden, maar eerder mag ik beweren dat de smaakvolle balletten die aantrekkings kracht op het uitgaand publiek uitoefenen. Maar vindt gij het niet kostelijk dat Carré wat afwisseling brengt in hetgeen hy het publiek opdischt? Wij gaan uit voor ons ge noegen, om ontspanning te zoeken, en zouden die zeker niet vindon indien wij gedurende eenige uren paardon en niets anders dan paarden zagen verschijnen. Afwisseling is zeker wel liet voornaamste, waarvoor de directies van publieke vermakelijkheden in onzen tyd dienen zorg te dragen. De directie van De Seinpost zorgt daar ook voor on in „den apen- tuin" houdt men dit ook in hot oog. Zoo hebben wij dezer dagen in den Dierentuin iets kunnen aanschouwen, dat zeker in „die Haghe" nog nicht da gewescn was: een bloomen corso. Pe sentimenteel juffrouw by den honden wedloop zal zich ook aan dit vermaak wel hebben geërgerd, dat men daar „balddadigheid met bloemen" ging plogon. „De tuin" heeft succes gehad met dit nieuwtje op het gebied van vermakoiykheden hier over to brengen en al geleek het er niet naar hetgeen men in Weanen of Parys een corso, pleegt te noemen, er was inderdaad veel moois te zien. Die keurig mot allerhande bloemen en linten opgetuigdo wagentjes; „hoe snoezig", hoorde ik oen dame zeggen, by het verschynen van het wagentje, waarin Sneeuwwitje was gezeten geheel zooals die voorstelling ons uit het bekende sprookje bekend is. En dan do stem ming De minister Van Houten zou zich zeker geérgerd hebben, dat men hier maar alles, Jong en oud, tot de stembus toegang ver leende. Toch moet mon niet denken dat allee uit het buitenland naar hier overgebracht met succes wordt bekroond. Onzo kappers, die dezen winter nu en dan eens oen wedstryd in het kappen organiseerden, wenschten hier ook een vakschool op te richten. Geen geringe onderneming, wanneer wy in de Belgische bladen lezen, wolke eischen de Brusselsche kappers aan zulk een vakschool stollen en meer succes hebben dan by ons. Daar werd een stedeiyk subsidie verleend aan de beroep- school, terwyi do burgemeester, die blykbaar nogal met deze plannen schynt ingenomen, van het „palais du midi" een lokaal beschik baar stelde om aldaar de school te vestigen, waarvoor zich reeds een veertigtal leerlingen aanmeldde. Ook de bondskas der kappers steunt aldaar de ondernoming, daar de onkosten niet gering schynen te zyn, hetgeen te begrijpen is, wanneer men in het oog houdt dat er op modellen moet worden gewerkt, waarvoor, mot weelderigen haardos gezegende meisjes en vrouwen zich verhuren en daarvoor ook hun loon dienen te ontvangen. Daar schynt men een beter begrip van samenwerking te hebben dan hier, want natuuriyk was het gebrek daaraan weder oorzaak dat het plan geen voortgang zal hebben. Dinsdag a. s. herstemming als laatste staarlje der periodieke gomeentc-raadsvernieuwing. De eersto stemming is koeltjes en kalmpjes afgeloopen zonder eenigen zweem van drukte, gelyk reeds maanden te voren verwacht werd. Wellicht dat de herstemming met meer warmte zal worden gehouden, altyd in den zin van geestdrift, want als Falb's voorspelling wer- keiyk waarheid bevat, dat do onweders en regens afnemen en wy warm weer hebben, dan zal menig kiezer zich meer op zyn ge mak gevoelen met thuis te blyven „vanwege de warmte". Intussehen bleek den heer Krap de rust in zake het bekende haven-vraagstuk zeker weder reeds te lang te hebben geduurd en de zaak eens opkloppen noodzakeiyk. Ik weet het zoo net niet of hy heeft het dagciyksch bestuur nogal overvallen met zyn motie. Daar deze motie vry uitgebreid was, heeft men de behandeling maar tot een volgende vergadering uitgesteld. De bur gemeester heeft nu den tyd om zich op het debat voor te bereiden. Want dat er nogal een breed woordje over zal worden gewisseld, kan men verwachten, waar met deze motie een meer grondige beslissing wordt uitgelokt. Dinges. Gemengd Nieuws. De sergeant-schrijver by do marine J. H. is door den krijgsraad te Amsterdam, ter zake van verduisteringen en valschheidin geschriften, gepleegd ten nadeele van de Leidscho Maatscbappy van Weldadigheid, ver oordeeld tot een tuchthuisstraf van drie jaren en tot het ondergaan van die straf naar Breda vervoerd. Doze week werden op „Rhynzigt" genomen 244 zwembaden door heeren en 39 door dames. Temperatuur van het water 19° Celsius. Naar „De Zoom" verneemt, zal de commandant van bet bataljon infanterie te Leiden, waarvan de kwartiermeester zich met eenige duizenden (men spreekt van 8) verwyderde, de verloren gelden moeten betalen. Wy vernemen dat genoemde bataljons commandant aansprakeiyk wordt gesteld omdat de kas, toen de kwartiermeester J. 24 uren verlof had gevraagd, niet naar gezegden com mandant was overgebracht geworden. Deze vond misschien die 24 uren niet de moeite waard om er zooveel omhaal voor te maken en dacht geenszins dat die 24 uren zoo lang zouden duren. Naar men meent te weten, moet de kwar tiermeester J. zich to Belgrado bevinden, of altbans daar geweest zyn. Van de werf der Gebr. Boot te Leiderdorp zyn met goed gevolg te water gelaten een ijzeren Rynscbip, groot 265 lasten, gebouwd voor rekening van den hoer G. J. Leenderts, te Millingen, en eeüo yzeren motor pakschuit, gebouwd voor rekening van den heer G. Van Parys, to Sassonheira. Terstond werden de kielen gelegd voor een yzeren aardappelen-jacht voor rekeniDg van den heer K. Van der Vlist, te Leiden, en van een stalen pakschuit voor rekening van den heer S. Heinstman, te Nieuwo Niedorp. Door den gemeenteveldwachter Pardoen te Hillegom is proces-verbaal opge maakt tegen een tiental vrouwen, die op heeterdaad betrapt werden by het stelon van kruisbessen, wortelen enz. in den tuin van D.H. Gisteravond had het zoontje van schipper N. v. Egmond, te Rynsburg, het ongeluk van zyns vaders schuit in den Vliet te vallen. Aan den gemeenteveldwachter H. v. d. Pol mocht het, door zyn flink en doel matig optreden, gelukken, het kind, dat reeds in zinkenden toestand verkeerde, te redden. By het gistermiddag te Katwyk aan den Ryn gewoed hebbend onweder sloeg de bliksem in een zinken afvoergoot van de woning van den landbouwer J. H., even buiten het dorp. Een der muren werd van boven naar beueden gescheurd; met den schrik kwa men de bewoners er overigens af. By den landbouwer Yermu e te Kruiningen is gistermiddag de bliksem in do hofstede geslagen. De schuur is afgebrand. Te Deventer woedde gisteren een hevig onweder, vergezeld van een geweldigen regen. Do bliksem sloeg op verschillende plaatsen in, ook in de kazerne der marechaussee. Slechts geringe schade en geen brand werd veroor zaakt. Ook te Kuilenburg woedde gistermiddag een buitengewoon zwaar onweder, hetwelk zich kenmerkte door aanhoudende zware donder slagen en hevige regens, zoodat vele straten blank stonden. Gistermiddag tusschen 2 en 3 uren woedde er een zwaar onweer boven Leerdam en omlig gende plaatsen. De bliksem sloeg in den toren te Leerdam, verbryzelde den haan en veroorzaakte nog eenige schade, doch geen brand. To Asperen sloeg de bliksem in het achter huis van S. Mourik, dat totaal afbrandde. Alles was verzekerd. Te Heukelom werden twee personen, die op 't void bezig waren, door den bliksem ge troffen. Één bleef op de plaats dood, voor den tweede bestaat kans op behoud. Tydens het hevige onweder, dat gisterna middag om halféén boven Dordrecht losbarstte en van stortregens en hagelslag vergezeld ging, sloeg de bliksem in de margarineboter- fabriek van de firma J. W. Albers aan het Wilgenbosch. De bliksem kwam door den grooten schoorsteen binnen, volgde van daar de rookkanalen, passeerde vervolgens de machinekamer en verliet deze door een open staand raam. Van het aanwezige personeel bekwam niemand letsel. Brand werd niet veroorzaakt. Te Stolwyk trof by den landbouwer W. G. Pz. de bliksem don hooiberg en zette dezen in volle vlam, terwyi oen paar kippon gedood werden. De hofstede raakte ook in brand, doch bleef door de inmiddels aangerukte brandweer behouden. Zelden heeft het daar zoo lang achtereen zoo hard geregend; het water in den polder was in korten tyd meer dan 5 c.M. gewassen. Gisteren brak boven Schalkwyk (U.) een hevig onweer los. De bliksem trof de open bare lagere school, terwyl al de leerlingen zich er in bevonden. Van den muur werd de kalk afgeslagen, doch de kinderen kregen geen letsel; allen kwamen met den schrik vry; ook het gebouw leed geen verdere schade. Te Gameren sloeg de bliksem in de be- huizingo van den landbouwer H. Van Tuil, welke met den geheelen inboedel, benevens een op het erf staanden hooiberg, afbrandde. Niets is geassureerd. Te Ierseke is een brand uitgebroken by M. Vermeu, landbouwer, door het inslaan van den bliksem. Alle gebouwen zyn verbrand, benevens 5 paarden, 7 kalveren en 2 stieren. Op den buitenwaard te Nederhemert wer den 11 runderen en 4 paarden, aan verschil lende eigenaren toebehoorende, door den bliksem gedood. Te Sprang sloeg de bliksem in de met hooi en granen gevulde landbouwersschuur, in ge bruik by M. v. V.hoewel hier en daar nog al schade is aangebracht en de schuur in het begin vol rook was en eene erge brandlucht zich verspreidde, is er geen brand ontdekt. Te Gaanderen sloeg de bliksem het huis, bewoond door J. L., in brand. Niets werd ge red. Alles was verzekerd. Te Venloo sloeg de bliksem in de Gerefor meerde kerk. Het orgel verbrandde grooten- deels Te Sleeswyk sloeg de bliksem in by den landbouwer C. v. Andel en beschadigde een raamkozyn. Het geheelo huis was vol rook. De schipper A. Van Zanten, te Pvoelof Arendsveen, die eiken nacht eene vracht groenten naar het station Leiden moet ver voeren, ontving gisteren op de hoogte van het huis „de Banken", aan do Wy ie A, ttrwyi by langs liet trekpad aan delyn liep, een hevigen slag tegen het dybeen van een paard, dat aldaar in de weido liep. Krimpend van pyn en zich niet op de been kunnende houden, was hy genoodzaakt met den stuurman van functie te verwisselen. Het ongeluk schynt evenwel geeno verdere gevolgen te hebben, daar de slag geeno inwendigo kneuzing heeft veroorzaakt. De man is dan ook weder zoo ver gevorderd, dat hy, hoewel met veel pyD, zyn beenen kan gebruiken, en hy hoopt zyne gewone werk zaamheden te kunnen blyven verrichten. Door do politie te 's-G ravenhage is in verzekerde bewaring gesteld een jong- mensch, dat op valscheiyk met den naam zijns vaders onderteekende quitanties gelden wist machtig te worden. Het geleek gisterochtend aan de vischmarkt te Amsterdam alsof het den vo- rigen dag bot had geregend. Een 40-tal schui ten bracht tegen vyf uren een overvloed van deze vischsoort aan, welke voor 10 cents per pond van de hand werd gedaan. Ongeveer een jaar geleden werd te '8-Gravenhage in eene der drukste winkel zaken de tweede bediende ontslagen, als ver dacht van oneerlykheid. Voor kortön tyd bleek het echter aan de eigenares dat de eerste bediende, een man, die byna 20 jaren in de zaak werkzaam was geweest, zich aan diefstal schuldig maakte Hy werd gearresteerd en bekende ook den diefstal, waarvan zyn medebediende verdacht was geworden, 't Bleek verder dat hy een heel aardig bedrag op de Spaarbaok had staan. De vroegere bediende, die nog steed6 zonder werk was, werd in de plaats van den dief als eerste bediende aangenomen en troont nu weder in den winkel als vanouds. De aanstaandekomst derKoningin- neu schynt te Enschedee de hoofden van sommigen in de war te hebben gebracht. Men schryft aan het „Vad." ten minste het vol gende: Do burgemeester had het plan gevormd om voor de komst der Koninginnen den stads toren te doen verven. Men was daarmede al druk bezig, toen een der wethouders aan den toren verscheen en den ververs gelastte onmid- deliyk het werk te staken. Do wethouder in quaestie wenschte het eigenmachtig optreden van den burgemeester in deze aan het oordeel van den Raad te onderwerpen. Yerder meldt men „dat de Koninginnen te Enschedee ontvangen zullen worden door den burgemeester, en dat deze het niet noodig acht dat de Raad daarby tegenwoordig is." De Raad schynt daarmede geen genoegen te nomen en meent dat hy en niet de burge meester namens de gemeente de Vorstin nen moet ontvangen. Het is te hopen, dat die storm spoedig moge overwaaien. Donderdag is de woning van den landbouwer A. De Groot, woonachtig in de buurtschap Gravekoop (gem. Reeuwyk) geheel afgebrand. Ook de hooiberg, welke achter de woning stond, bevattende 86000 KG. hooi, is door het vuur verteerd. Eenig huisraad werd gered. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Daartoe gedrongen door de on gunstige tyden (er is voor de visschers niet te verdienen), hebben weder eenige Volon- dammer visschers zich laten aanmonsteren op loggers van Vlaardingen of Scheveningen. Ook van Marken zyn vele schippers naar de loggers; daar liggen ook een aantal botters onttakeld in de haven. Naar het „Nieuws* weet mede te deelen, is de circus Oscar Carré te Am sterdam in andere handen overgegaan en het eigendom geworden der gebroeders De Rode, zoons van Adolf De Rode, den bekenden circus- restaurateur. De circus krygt voorloopig eene andere bestemming en wordt voor speciali teiten-theater ingericht. De stallen en gangen worden ingericht voor promenoir; een echte Zigeunerkapel zal er muziekuitvoeringen ge ven. Van al dat moois kan men genieten van 15 Augustus af. We meldden destyds hoe de storm en het hooge water het hooi en ge maaide gras van de buitendykslanden by Lemmer zeewaarts spoelden, en daardoor groote schade aanrichtten. Nu doet dit hooi opnieuw schade, en wel aan de Lemster visschers, die thans ter bot- vaDgst gaan. De westenwind heeft het hooi weer naar de kust gedreven en zoo ver het oog reikt is de zee met dit hooi en gras be dekt. Dit dryft in de netten, die, als ze opge haald worden, moer op een hooi- dan op een vischnet geiyken. Uren lang moeten de visschers soms bezig zyn om dit hooi uit de netten te verwyderen. Dat de vangst daar door zeer gering is, is licht te begrypen. Met groot verlangen zien dan ook de visschers uit naar anderen wind, om voorgoed bevryd te worden van het dry vend hooi, dat hen zoo hindert in de uitoefening van hun bedryf. In het burgerlijk ziekenhuis te Maastricht is overleden zekere H. Van Ham, herbergier aldaar, die by een twist met een sluiswachter te Petit Lanay (België) door revolverschoten doodelyk werd getroffen. De verslagene, 45 jaren oud, was zeer twistziek van aard en reeds herhaaldelijk wegens mis handeling en wederspannigheid veroordeeld. Dit schynt ook nu de aanleidende oorzaak tot zyn noodlottigen dood te zyn geweest. De rechtbank te Middelburg heeft gisteren W.f uit Ierseke, veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf wegens opzetteiyke brand stichting en J, uit Wolfaartsdyk, wegens te drieglyke bankbreuk tot 9 maanden. Te Hamburg werd by een am a- teurs-zwemwedstryd de eerste prys in de afd. duiken naar voorworpen behaald door den heer J. Bakker uit Rotterdam. Tusschen Tain en Romans in Frankryk is oen groot ongeluk op den spoor weg voorgevallen. Een dronken persoon viel uit een compar timent en kwam onder de wielen terecht. Door den schok tegen het lichaam ontspoordon twee waggons. Daar de machinist snel kon stoppen, had geen onkel der 150 reizigers letsel. Wat de verongelukte betreft, men vond nog hier en daar onkenbare lichaamsdeelen. In het „National Theater" te Berlyn is een acteur op het tooneel krank zinnig geworden. Hy speelde in het stuk „Da geheimen van een krankzinnigengesticht" voor een man, die, zonder gek te zyn, in een krankzinnigengesticht was opgesloten en ver tolkte met talent het lyden van dien onge lukkige. Tegen het eind der voorstelling viel by op den grond in oen soort van toeval in riep aanhoudend een zin uit zyn rol: „Ik ben niet gek; geef my myn geld terug!" De toe schouwers meendon eerst, dat hy nog komedie speelde; maar weldra bleek het ieder duide- lyk, dat de man werkelyk krankzinnig was. Er waren vyf mannen noodig om hem in bedwang te houden en naar een gesticht te brengon. Een ongeluk komt nooit alleen.— Te Wettenhoven by Sülzburg stierf onlangs de vrouw van een herbergier, die zich dit zoo aantrok, dat hy krankzinnig werd en naar een gesticht moest worden gebracht. Kort daarna stierf de moeder van den waard en drie dagen later brandde ook nog het huis tot op den grond af. Te Kattowitz, in O p p e r-S i 1 e z i heeft mej. Valeska S. zich met den heer Jacob K. verloofd. De heer K. heeft de verloving openlyk bekend gemaakt, doch by de aankon diging het volgende N. B. gevoegd„Ik sta aan niemand toe, myne verloofde toe te spreken." Ook eene verzachtende omstan digheid. Rechter: Zyt gy reeds vroeger veroordeeld? Beschuldigde „Ja, maar zeer ver hier vandaan." BUITENLAND. Fraulkiijli. De „Figaro" beweert dat zy, na in ver schillende hoofdsteden inlichtingen te hebben ingewonnen, wel niet den geheelen inhoud kent van de tusschen Frankryk en Rusland gesloten overeenkomst, maar toch iets zekers over den casus foederis heeft vernomen. In het drievoudig verbond treedt de ver plichting, den bondgenoot by te staan, eerst in werking, wanneer hy wordt aangevallen en de ancere verbondenen hebben te beoordelen of hy inderdaad de aangevallen party is. In het Fransch-Russisch tractaat is van zulk eene beoordeeling geen sprake. De ver plichting, te mobJiseeren, is onvoorwaardelijk. Zoodra de oorlogsverklaring of slechts eene vyandelyko handeling tegen de eene mogend heid is gebeurd, mobiliseeren beide gelyktydig zonder voorafgaande onderhandeling. De bedoeling schynt te wezen, dat Rusland en Frankryk, ook wanneer één van beiden een aanvallenden oorlog wil beginnen, van de ondersteuning der anderen zeker is, hetgeen niet zeer geloofwaardig is. De ongunstige, particuliere berichten van Madagascar maken veel indruk. Wel zyn de brieven een maand oud en zyn later gunstiger luidende telegrammen ontvangen, maar deze zyn door de handen der autoriteiten gegaan en kunnen niet, als brieven, allerlei bijzonder heden melden. De brieven geven allen lucht aan ergernis over de nalatigheid en slordigheid van hen, die de expeditie hebben georganiseerd. Vooral wordt geklaagd over de roekeloosheid, waar mede het leven der soldaten in het moord dadig klimaat wordt gewaagd. Regeeringsgezinde bladen, als de „Temps" verzwygen hunne afkeuring evenmin als do organen van alle andere partyen. De „Petite République" vraagt sarcastisch: „Wanneer zullen wij de revanche wagen De „Figaro" wil, dat men hen ter verantwoording roept, die aan die misslagen schuldig zyn, die aan den dag zyn gekomen. Tot nog toe zyn de Hova's weggeloopen voor de Franschen, maar indien zy stand hielden in het binnenland, zou een ernstige nederlaag der Franschen daarvan het gevolg kunnen zijn. De „Radical" verwyt aan de militaire administratie, dat zy eigenzinnig den raad van ervaren kolonisten heeft verworpen, waardoor de proviandeering der troepen thans zeer gebrekkig is. Van de proviandeering hangt het slagen der expeditie af, zegt de „Temps", en z\j hoopt, dat zy geen ernstige stoornis zal ondervinden, doch zy waarschuwt tegen onvoorziene ge beurtenissen op zyne hoede te zyn, want het is niet te veronderstellen, dat de Hova's altyd zullen wegloopen. Het gerechtshof van de Seine heeft uit spraak gedaan in de zaak van de garantie- syndicaten der Panama-maatschappy. De heer Lemarquis als rechterlijk gemachtigde van de Panama obligaties, lieeft verschillende wissel en bankinstellingen gesommeerd om de som men, welke tot belooning harer diensten waren gestort vanwege de Panama-maatschappy, terug te betalen, omdat feiteiyk de gestorte gelden niet verschuldigd waren. De meeste huizen zyn tot een schikking overgegaan en alleen de „Société des dépots et comptes cou rants", de Spaar- en Credietkas, de heeren Monteaux en Deville en de heeren Monteaux fils hebben de zaak voor den rechter laten komen. De verschillende uitspraken beginnen met in beginsel vast te stellen, dat alleen te loopen risico een geoorloofd karakter geeft aan het waarborg syndicaat. Het hof kent een geoorloofd karakter toe aan het garantie syndicaat voor de leeningen van 1892, 1893 en 1S94 en heeft den eisch afgewezen vau den heer Lemarquis in zooverre hy terugbe taling vorderde van hot genotene voor de aandeelen, welke door het syndicaat werkelijl gehouden zyn. Daarentegen is terugbetaling gela6t van dl sommen, welke uitgekeerd zyn voor de inschrij vingen, welke slechts plaats hadden met recht van optie, omdat hierby geen sprake van risico was. Het hof verklaart nietig de garan tie syndicaten, welke gevormd zyn voor de emissies van 1896, 1897 en 1898, omdat de grondslagen, waarop zy gebaseerd zyn, van dien aard zyn, dat de risico nul is. Veroor deeld zyn: de „Société des dépots et compte3 courants" tot terugbetaling aan den heer Lemarquis van 1,159,609 fr.; de Spaar- en Crodietkas 26,287 fr., de héeren Monteaux en Derville 37,433 fr., en de heeren" Monteaux fils otn zelfde som. Baron Erlangar, de bekende financier, is van de lysten van het Legioen van Eer ge schrapt, wegens zyne deelneming in de knoeie ryen van hot Crédit général. Ingevolge de onlangs aangenomen wet op de militaire verplichtingen van Parlementi- leden, heeft do minister van oorlog beslit, dat de soldaat afgevaardigde Mirinan in het laatst van September, na de groote manoeu vres, van den dienst zal ontheven worden. By de heropening der Kamer in October kan Mirman dus zyn zeteJ weer innemen. President Faure is naar Havre vertrok ken om daar zyn vacantia do^r te brengen; de ontvangst, welke hom van de zyde der bevolking ten deel viel, was zeer hartelijk. Do villa, welke de president daar betrekt, is prachtig ingerichtmeer dan 250 man hebben er gedurende twintig dagen aan gewerkt om alles in orJe te brengen. De eerstvolgende ministerraad zal 31 Juli te Havre worden gehouden; in de maand Augustus zal het kabinet slechts tweemaal vergaderen, tenzy er iets bijzonders mocht gebeuren. Duitschland. D? „Kreuzzeitung" schryft over Duitsch- landsverbouding tot Zuid-Afrika: „De feesten te Pretoria en aan deDelagoa- baai zyn voor'oy, evenals de daarby gewisselde betuigingen van internationale beleefdheid, en de tegenstellingen tusschen de Staten en Koloniën in Zuid Afrika komen nu weder op den voorgrond. De regeering der Zuid Afri- kaansche Republiek heeft wegens de inlijving van Pongo- en Amatongaland in het Britsche protectoraat een schriftelijk protest naar Lon den gericht en daarin het uitdrukkelyk ver langen uitgesproken, dat Groot Britanniê dien stap ongedaan make. Een antwoord van de Britsche regeering daarop is, voor zoovar mon weet, nog niet gevolgd. Dat Engeland vrij willig die landstreken weder zal loslaten, is niet waarschynlyk; er moeten dus andere invloeden bykomen om eene uitwerking te verkrygen. In de eerste plaats komt het er op aan, wat de mogendheden zullen doea, wanneer van Londen uit van de annexatie

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2