kundig to maken; de bezoeken der lesgovendo professoren; de inmenging in zaken van „oome" Piet, een hartstochtelijk visseher; de tocht naar Den Haag, waar de dochter eene betrekking denkt te erlangon als forte chan teuse aan de opera, wat later blijkt een ijdele hoop te zijn en de aanbieding van een be drieger, die het geld van het contract in den zak steekt; het onderhoud van dien Fransch- sprekenden bedrieger met de vrouw en den heer des huizes en mot ©ome Piet, die geen van allen de Fransche taal machtig zyn; het mislukken van den tocht naar de residentie door het breken van de vigilante, en oen alleraardigst slot, waarbij „vitriool" geen en liefde wèl uitkomst brengt; dat en nog veel meer zjjn alle tooneeltjes, die men moet zien om er het koddigo van te kunnen genieten. Opgetogen verliet men dan ook de schouw burgtent: men had drie uren genoegen, veel genoegen gehad, en daar is het toch mot kermis eenig en alleen om te doen! Hedenavond wordt andermaal het echto blijspel „De reis naar China," dat reeds zoo zeer in den smaak mocht vallen, opgevoerd, terwfjl Zaterdag avond gegeven wordt het blijspel „Mensch, betaal je scholden!" gast- voorstelling van mevr. Julia Van Lier Cuypers. We wenscben den beeren Van Lier van harte voor de resteeronde avonden eens eone volle tent toe en kunnen het publiek verzekeren dat hot zich by Van Lier' amuseeren kan. Dienzelfden avond trad het Rotterdamsche gezelschap der hoeren Le Gras cn Haspels weder in den Schouwburg Oude Vest op. Het opgevoerde stuk was „Hannes", het bekende drama in vjjf bedreven en een voor spel van Rosier Faassen, hetwelk hier reods herhaalde malen met succes werd vertoond en ook nu algemeen bijval vond. De zaal was nu beter bezet dan den vorigen avond, doch lang nog niet vol. Do aanwezigen toonden dat het gezelschap hunne algeheels sympathie met de voorstelling verwierf. Alle rollen worden dan ook meesterlijk gespeeld. Het specialiteiten gezelschap van den hoer Frits Van Haarlem in de Stadszaal had op nieuw een schitterend succes. Er werd gister avond weder volop genoten en het gebouw Bchudde als 't ware bij herhaling op zijne grond vesten wegens het daverend applaus. De zaal was zoowel beneden als boven geheel gevuld, of liever méór dan vol, want velen verge noegden zich met plaatsen in de corridors. Geneenieraad van Oegstgeest. Voorzitter de heer J. M. De Kempenaar. Afwezig de heer A. Den Haan met kennis geving en de heer H. D. Terwee zonder kennisgeving. Alvorens de notulen der vorige vergadering door den secretaris worden gelezen, welke worden goedgekeurd, wenschte de Voorzitter den herkozen Raadsleden geluk met het ver trouwen, dat de kiezers in hen gesteld hebben, daarby tevens den wensch uitdrukkende, dat zij nog lang hun mandaat zullen blijven continuoeren. Ingekomen stokken a. Het proces-verbaal van de opneming der boeken en kas van den gemoente-ontvanger, waaruit blijkt, dat ze volkomen in orde zijn bevonden. b. Fene missive van de directie der Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht, waarbij woxdt medegedeeld dat genoemde directie voornemens is de afsluit hoornen aan den overweg van den Morsch weg In het volgend jaar van traliewerk to voorzien. c. Eene missive van de directie der Noord- Zuid-Hollandsche Stoomtramweg Maatschappij Haarlem Leiden beu-effende den toestand >an den weg tusschen de Poelbrug en den overweg van den HoU. IJzeren-Spoorweg. d. Een missive van Gedeputeerde Staten dezer provincie, dd. 26/2S Juni B. 368 (2de Afd.) Q. S. No. 56, waarbij de goede ontvangst worot bericht van de in afschrift medegedeolde en door den Raad vastgestelde Algemeene Politie verordening. e. Eene missive van Gedeputeerde Staten, dd. 1/5 Juli jl. B 2089 3de Afd. G. S. 64, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het kohier van den hoofdelyken omslag dienst 1S95. Al dezo missives worden voor kennisgeving aangenomen. f. Eene missive van den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid, waarbij wordt medegedeeld, dat Zijne Excellentie bezwaar heoft om een Rykstelephoonkuntoor to Oegst- goest aan het Rijkstelegraafkantoor te Leiden te doen aansluiten, waarbij tevens wordt opgemerkt dat Z.Exc. de keuze van de richting eener Rykstelephoonlyn voorbehoudt. Naar aanleiding dezer missive stelt de Voor zitter namens B. en Wa. voor, aan het ver langen der ingozoteueu tegemoet te komen, door, nu gebleken is dat oene rechtstreeksche verbinding met Leiden niet tot stand kan komen, de aansluiting met Katwijk aan Zee te doen plaats hebben, waarop na gehouden discussie en deliberatie mot 8 tegen 1 stem wordt besloten do verbinding te bewerk stolligon. Benoeming Ambtenaar van den Burger lijken Stand. Benoemd werd de heer J. M. De Kempenaer met algemeene stemmen. h. Hierna werd door B. en Ws. de gemeente- rekening aangeboden over het afgeloopen jaar cn overgegaan tot do benoeming van oene commissie tot onderzoek dier rekening, waartoe worden benoemd de heeren J. C. Spaargaren, J. v. d. Berg en N. v. d. Spek. i. Voorstel van B. en Ws. tot hot maken van pijpen in de schoorstenen der school lokalen. B. en Ws. stellen den Raad voor hun een krediet van f 525 toe te staan om verbetering te brengen in de verwarming en ventilatie der beide scholen, welk krediet hun wordt toegestaan met algemeene stemmen. Een missive van Ged. Staten van den 8/13 Juli 1895 B. No. 2174 G. S. No. 15, waarbij wordt toegezonden een aan Hare Majesteit de Koningin-Wed uwe Regentes van het Konink rijk gericht adres van den heer J. M. De Kempenaer, houdende verzoek om tot 1 Mei 1896 te Voorschoten te blijven wonen, met uitnoodiging dat adres bij den Raad tor tafel te brengen en Ged. Staten van het gevoelen dier vergadering te doen berichten. Nadat het request is voorgelezen, wordt door den Raad besloten Ged. Staten te be richten,, dat tegen genoemd verzoek by den Raad goen bezwaar bestaat. Vervolgens wordt nog aan B. en Ws. een krediet toegestaan van f 45 voor het laten maken van den zijvleugel van de Paardenbrug. Nadat nog de beer v. d. Spek gevraagd had over de plaatsing der nrinoirs, waarop hem wordt medegedeeld dat slechts daarvoor eene plaats is gevonden aan den Mnrendyk en deze zoo spoedig mogelijk zal worden geplaatst, wordt door den Voorzitter namens B. en Ws. den Raad voorgesteld om don militairen van het regiment grenadiers en jagers, zoomede de politie, die op den Maskeradedag diensten hebben bewezen tot het afzetten van de toe- en uitgangen aan het station, daarvoor eene gratificatie te ver leenon, welk voorstel wordt aangenomen. Gr emengd Nieuws. Naar men zegt, is dezoonvan den heer A. S., te Haarlemmermeer, door het schot niet doodeiyk getroffen. Hij is van Sloten naar het gasthuis te Amsterlain ge bracht, waar by nog verpleegd wordt. Te Haarlemmermeerkomenenkele gevallen voor van typhus typhoidea. B\j de op 23 dezer te Hoofddorp gehouden volksfeesten zijn verloren een gouden dameshorloge on een portemonnaio met eenig geld. Te 's-Gravenhage is gisteren aan gehouden en naar het Huis van Bewaring overgebracht, om naar Amsterdam te worden vervoerd, een persoon, die gesignaleerd staat in het Algemeen Politieblad en wiens opspo ring verzocht werd, zynde hy verdacht zich. te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van ƒ75 ten nadeele van zyn patroon te Amsterdam. Maandag 5 Aug. a. s. zal voor den Hoogon Raad behandeld worden de zaak van den gep. kapitein van het Indisch leger Van V. (diefstal van effecten). Procesverbaal is opgemaakt wegens het doen ontstaan van gevaar voor het verkeer door stoomvermogen, tegen een werkman, die Dinsdag op de tramrails der H. IJL-S» Stoomtram van de Laan-van-Meerdtr voort te 'a-Gravenhage stukken van een kruik heelt gelegd. Den vorigen dag waren op diezelfde plaats steenen op de rails gelegd. To Haarlem zal den Ssten Augustus a. s. behandeld worden de zaak tegen J. Ides, die den glazenwasscher Kwast met een bierglas zoodanig tegen 't hoofd sloeg, dat deze aan de gevolgen overleed. Hy wordt deswege beschuldigd van zware mishandeling, welke den dood ten gevolge heeft gehad. De commissaris van politie in de 2de sectie te Amsterdam (bureau J. D.- Meyei-plein) verzoekt opspormg van J. Poscb, 27 jaren, geboion te Elberfeld, tamelyk lang. Hy is gelogeerd geweest by juffrouw M. J. N., 2de Van Swinden straat aldaar, van daar sedert 20 Juli jl. des namiddags te 3 uren ver dwenen en wordt verdacht van de mede aldaar gelogeerde J. H. Altemeyer een spaarbank boekje No. 1174, waarop een bedrag van f 465 te diens name, zoomede twee Duitsche wissels, afgegeven to Brunswyk, groot 357 en 25 Mark, te hobben medegenomen. Een zware uitslaande brand, die zich aanvankeiyk ernstig het aanzien, heoft gisteravond in de St. Anthoniebreostraat te Amsterdam gewoed. In perceel 77 heeft de heer M. Wegloop een winkel in vleesch- waren en comestibles; op de 6erste étage woont de heer A. Polak, zinken verpleger en waker, terwyi de beide andere verdiepingen bewoond zyn door do gezinnen Kopenhagen en Reens. Hoe de brand is ontstaan, is nog niet op gehelderd. Do winkelier deed omstreeks halfelf een dutje in zyn winkel, toen hy werd opge schrikt door het gegil van zyn schoonzuster, en naar beneden gaande, zag hy het vertrek, waar de zes kinderen sliepen, reeds in lichter laaie staan. Waarscbyniyk is er een petroleum lamp gesprongen of omgevallen. De kinderen konden met groote moeite nog in veiligheid gobracht worden. De achterzijde van het perceel vormt als het ware een kokor, waarop de verschillende étages uitkomen. Door dezen eigenaardigen bouw van het huis werden de vlammen, toen zy achter uitsloegen, als in een trekkast naar boven gezogen, met het gevolg dat het vuur zich onmiddeliyk aan de bovenverdiepingen meodeelde. Ware de brand in den nacht uit gebroken, terwyl de bovenbewoners sliepeD, het ongeluk zou niet te overzien zyn geweest; nu konden allo bewoners nog bytyds een goed heenkomen zoeken met hun talryk kroost. Onder leiding van den commandant, tastte de brandweer het vuur van voren en van ach teren met eenige slangen op de Vechtleiding aan, en wist den brand tot het achtergedeelte van het perceel te beperken, zoodat de voor kamers weinig of niet geleden hebben. De benedenwoning en de achtervertrekken der bovenver-1.pingen zyn echter geheel uitge brand. Alle bewoners waren verzekerd. Veel geld en de papieren van den winkelier werden ongeschonden in de bran kast teruggevonden, hoewel deze aan een hevigen vuurgloed had blootgestaan. (AH.) Gisteren heeft te Amsterdam terechtgestaan Gerard Strube, oud 18 jaren. Hem wordt ten lasto gelegd, op 15 Juni, des avonds omstreeks 11 uren, een aan den heer D. De Boer, wonende aan de Jacob-Yan- Lennep kade, toebehoorend horloge met ketting te hebben ontrukt, terwyl deze in zyn deur post stond. De beklaagde was pas één dag ontslagen uit de govangenis te Alkmaar, waar hy we gens diefstal gevangen zat Beklaagde beweerde dat hy zich verdien stelijk had willen maken door mee te helpen om een voor hem loopend man te achtervol gen en te gry'pen, dus ten onrechte als de dader was aangehouden. Mr. Regout, het O. M. waarnemende, achtte bekl.'s schuld ten volle bewezen, en het go- plecgde misdryf te ernstiger, omdat bekl. is een by de justitie als zeer gevaarlijk bekend staand misdadiger, behoorende tot eene bende, cüe leeft van misdryf. Hij requireerde wegens diefstal met geweld bekl.'s veroordeling tot een gevangenisstraf van vier jaren. "Woensdag-avond omstreeks elf uren vond te Amsterdam een agent de deur van een pakhuis op het Prinseneiland open staan. Terwyl hy een onderzoek instelde en een collega zich naar den opzichter had be geven om de sleutels van het pakhuis te halen, zag by twee mannen uit de eerste verdieping van een naby gelegen pakhuis springen, die de vlucht namen door een gang, grenzende aan een erf tegenover bedoelde pakhuizen. Door een brigadier met een zestal agenten werd daarop het terrein afgezet en werd op het erf achter een grooten yzeren ketel aangetroffen een 33 jarig werkman, wonende in de Vierwindenstraat. By fouillee ring werden op hem bevonden een portemonnaie met f 0.2S, een mes met scheede on een hangslot met verborgen sleutel. De man, die geheel nat was, geeft voor door twee per sonen aldaar te water te zyn gegooid en daarna do vlucht te hebben genomen. Vorder werd een onderzoek in de pakhuizen ingesteld en werd bevonden, dat van den eersten zolder van het pakhuis „De Vroede", welke zolder ledig is, vier latten waren afgebroken. Later word nog een 19jang schuitenvoerder in hechtenis genomen die onder verdachte om standigheden in die buurt was aangetroffen. {HM.) Gisteron is ook mevrouw Van Wotki uit het buitenland te Rotterdam terug- gekoerd, en men is nog tot de ontdekking gtkomen, dat een paar voorwerpen van weinig waarde, als eene fantasiebroche en een kor- log'-kettinkje, vermist worden. Meer en meer blykt dat do inbrekers geen onbekenden in de woning van den boer Van Wotki zyn geweest, maar het blyft onbegrypeiyk dat vooral van het zilver, dat in groote hoeveel heid aanwezig was, niets is weggonomen. Ook blykt, nu de politie met ernst aan het onderzoeken is, dat de verhalen van lieden, die veimeenen de inbrekers gezien te hebben, op zeer lossen grond berusten; zy trekken, deswege ondervraagd, hunne aanvankelyke verklaringen grootendeels in. Sedert hot bekend worden van de inbraak regent het als 't ware verzoekon van lieden, die voor langer of korter tyd de gemeente verlaten om bijzondere bewaking hunner woningen. Van de inbrekers is nog weinig ontdekt en de signalementen zyn zeer vaag. Omstreeks elf uren is in de buurt schap Gravekoop, gem. Reeuwyk, de woning van den landbouwer A. De Groot geheel afgebrand. Ook de hooiberg, waarin 36,000 KG. hooi, welke achter do woning stond, is een prooi der vlammen geworden. Eenig huisraad is gered. Alles was verzekerd. Te Helder is de 12-jarige schaap herder F. R. door een hond in het gezicht gebeten. Daar men het dier voor dol hield, werd het gedood. Thans is door den districts- veearls hondsdolheid geconstateerd. Men seint uit Winschoten aan de „Tel.": Alhier is gevankeïyk binnengebracht de heer K. E. Dik, burgemeester van Nieuwe Pekela, verdacht van verduistering. Naar de „N. R. Ct." verneemt, zullen met den aanstaanden winterdienst, aanvangende L Oct. a. s., wederom doorgaande rytuigen van Rotterdam naar het buitenland loopen, evenals vroeger het geval was en als laatstelijk alleen van Amsterdam en 's-Graven bage in werking waren gesteld. In Friesland is het snydenvan „russchen" begonnen. Des morgens vroeg trek ken de arbeiders, met een scherp mes gewa pend, naar de drassige streken, waar zy den ganschen dag verbiy ven, om des avonds met een geladen kruiwagen terug te keeren. De rus schen zyn dan in bossen gebonden en worden verkocht aan opkoopers uit Genemuiden en omstreken of aan commissies voor werkver schaffing voor de fabricatie van matten. De prys is thans 10 a 12 ets. per bos en menig arbeider verdient met het snyden een flink daggeld. Om het vuur in een kachel beter te doen branden, wierp een vrouw te Budel daarin petroleum. Een groote vlam sloeg naar buiten, waardoor een kind van 6 maan den in brand geraakte. Het kind bekwam zulke hevige brandwonden, dat het kort daarna bezwoek. Te Ni ou w-Leuzen is door een fei len brand de boerdery van Jan Westerman door een onbekende oorzaak geheel in de asch gelegd. Ook de inboedel is byna geheel verbrand. Alles was verzekerd. Tegenwoordig geniet de ge meente Hardingsveld het voorrecht op muskus reuk vergast te worden. De uit Drente ver dreven fabrikant hoeft er zyn fabriek over gebracht, op een woonark, waarin hy, op de rivier de Merwede, zyn fabrikaat voortbrengt. Op het Vierwaldst&dte r-m e e r, by Luzern, zyn drie personen, tydens een uitstapje met eene boot, verdronken. Onder hen was eene onderwyzeres van Bern. Een hevige storm, die hen verraste, deed het bootje omslaan. Hot is soms o n a a n g e n a a m e e n beroemd man te zyn. Daarvan getuigt do volgende aardige anekdote, die de bekende Engelsche romanschryver Rudyard Kipling in zyne beroemdheid verhaalt: „Ik hoorde eens aan de deur in myn studeerkamer rumoer. Wat is er? vraag ik. Och, die heer wil met zyne dames naar binnen en laat zich niet afwyzen. „Neen, dat is hy niet van plan!" bevestigt een zware stem cn een heer schuift mijn oppasser op zyde eo komt binnen, gevolgd coor vyf dochters, die er uitzagen alsof zy een el hebben ingeslikt. Zyt gy mynheer Rudyard Kipling? Ja. Kinderen, dat is mynheer Rudyard Kipling. O, papa! Is dat de kamer, waar gy gewoon zyt te werken? Ja. Kinderen, dat is de kamer, waarin Rudyard Kipling gewoon is te wer ken. O, papa! Is dat de pen, waarmee gy schryft? Ja. Kinderen, dat isenz. met het O, papa, dat er op volgt. De pen steekt de brave man in den zak. Hebt gy dat papier zelf beschreven? Ja. Kinderen, dat heeftenz. O, papa! en by verdeelt mijn handschrift onder de elstokken. Is er verder niets te zien? vraagt hy daar op. 'tSpyt me, verder niets. Kinderen, er is niets meer te zien. Kyit nog eens goed rond in do kamer van den beroemden Afrika- reiziger en laat ons dan gaan. Goeden dag! UurgerJtfkc Stand. ALKEMADE. Geboren: Helena, D. v. Johannes Huigsloot en van W/jnanda Van Veen.Helena, D. v. Nicolaas Turk en v. Hendrika l'Aniie. Johannes Theodorus Antouius, Z. v. Reinier Struive en van Hendrica Van der Voort Theodora Maria, D. v. Gerardus Van der Zwet en van Johanna Van dei Wereld. Anloon, Z. v. Gijsbert van Nieuwkoop en v. Elizabeth Koele- wijn. Petrus Leonard us, Z. v. Johannes Kakker en van Joanna Maria Van dor Geest.Mnrlinus, Z. v. Leonatdus bakker en v. Kornelia Van Kints. Overleden. Joanna Bakker 3d j., ongeh., D. v. Nicolaas Bakkei en van Anna Heemskerk, overledeii. SASSENHETM. Geboion. Leonardus Wil helmus, i. van Jacobus Gerardus Brurjncn en Elisabeth Overtoom. Gehuwd: Cornelia Noordernxeer, 28 j., iuet Cecilia Van Dijk, 2-1 j. Familie-Berichten uit verschillende bladen GEHUWD: B. G. Koopman en L. C. And ré de la Porie. Arnhem. E, L ittenbroek en P. Nieuwen- hoizen, Avenhorn. BEVALLEN: M. J. W FransosBecht, D. Den Haag. J. W. Brickmann—Keijnemans, D., idem. Mevr. Bruunings—De Waait, 'L, Helder. S. Ebcls Van dei Loeff-liesse, Z., Arnhem. G. WijchgelSmit, D. Groningen. B. E. E. G. Swaving YcrliocÜ, D., lvrawang.M. Gehrung Dcijckerhoft", D Kotta-Radjn. C. E. W. Lede- boerKehrer, D.r Hilversum.R. FrenkOppen- heim. Z., Rotterdam, OVERLEDEN. II. Prins, m. 26 j., Willem I (Batavia) J. De Geus, m. 22 j., Den Haag. Wed M. J. De LoozeVan Wassenaar Dauguart, 88 j., Zieriksee. H. Coopman, m. Hl j., Maastricht. P. M. WesterweelHage, '27 j St.-Maartensdijk. H. Ypes, m Colombo (Ceylon). D. G. Beck, m., Makassar. J. C. Enaerlo, rn. 68 j., Brussel. I. M. Van Dugteren Schot, 35 j., Rotterdam. BUITENLAND. Fraukrijk. De „Figaro" bevat een artikel van Saint- Genest over den Raad van het Legioen van Eer. De schry'ver keurt ten sterkste de hou ding der Kamer af, welke het ontslag vragen van den geheelen Raad van het Legioen van Eer heeft ten gevolge gehad. „Men kan," zegt hy, „my zeker er niet van beschuldigen, dat ik iemand ben, die altyd in de contramine is. Maar ik zeg het in alle oprechtheid: als nog eens een dictator over ons zich opwerpt zooals op 18 Bromaire of op 2 December dan zal dat mogelyk geworden zyn door schan dalen als dit." Daarna verwyt de schrijver aan de regeering, in het byzonder aaD den heer Ribot, toegelaten te hebben, dat generaal Fóvrier door het Parlement beleedigd is. Het snaaksche gezegde van Camille Pelletan aan halende, dat de heer Ribot het groote hoofd is der ministers van caoutchouc, men trom melt op hen los en boort do klappen niet eens, men loopt over hen heen en loopt ze plat, zy heffen zich weer op; men gooit ze tegen den grond, zy wippen de lucht in en komen weer op hun pootjes terecht, komt Saint Genest vervolgens tot den President der Republiek. Ook deze komt er niet zonder kleerscheuren af: te voren heeft de schryver reeds gezegd, dat „noch een Bonaparte noch een Bourbon het Legioen van Eer ooit zou hebben doen treffen" en thans heet het: „wy zyn wel gedwongen om hem (den President) te zeggen, dat, voor de eerste maal, by de verwachting der eerlyke Jieden bedrogen heeft." Ten slotte wordt besproken de hoogst onaangename indruk, welke in het leger is verwekt geworden door de beleediging, aan generaal Février aangedaan. liet artikel ein digt als volgt: HelaasI het hoofd van den Staat is niet tusschenbeide gekomen. Men beweert dat hy niet kon; dat is zeor onge lukkig. „Is het er zóó meo gesteld dat de president der r.publiek in Frankryk niets vermag, dat verklaart dan een beetje het aftreden van Casimir Périer. Als waarlyk Casi- mir Périer gedwongen geweest was om den heer Ribot zyn gang te laten gaan, als hy waarlyk geen enkel middel tot zyn beschik king zou gehad hebben, om het Legioen van Eer, het leger, het vaderland te verdedigen. dan begry'p ik pas, dat hy er de voorkeur aan gegeven heeft om heen te gaan." In Frankryk heeft eene redevoering van den gewezen minister-president Dupuy de aan dacht getrokken. Hy verdedigde zich tegen het verwyt, dat zyne regeering die der „gerallieor- den" was geweest. Eene eerlyke erkenning der republiek maakte ieder tot republikein, tot welko party hy vroeger mocht hebben behoord. Hy verklaarde zich tegen herziening der grond wet en scheiding van Kerk en Staat en betreurde iedere concessie aan radicalen en socialisten, welke beide partyen hy steeds zou bestrijden. België. De bladen te Brussel deelen mede, dat tegca Zondag a. s. de burgerwacht onder de wapenen zal wordon geroepen, terwyl de soldaten van het garnizoen In de kazernes geconsigneerd zullen worden. Ofschoon de regeering niet verwacht, dat het dan tot ongeregeldheden zal komen, zyn toch deze maatregelen noodig geacht met het oog op de groote betooging, welke door de liberalen Zondag by wijze van protest tegen de schoolwet in de hoofdstad zal worden gehouden. Een aantal Belgische dames hebben aan den Paus een reusachtig tapyt ten geschenke gezonden, dat geheel rood is en een diameter heeft van 14 M. Het prachtstuk is geweven door 22 werklieden van 15 en 16 jaar. Het bevat 2,800,000 steken, die alle met de hand geknoopt zijn. Groot>-BrltannlA De verkiezingen in Engeland zyn byna af geloopen. Niet alleen is de liberale meerder heid van 42 stemmen verdwenen, maar die der unionisten bedroeg gisteren reeds 120, en bovendien hebben byna overal de gekozen liberalen minder stemmen verkregen dan vroeger. Het bitterst is de werkliedenparty toleur- gesteld geworden. „Waar blyft," schryft de Times„de bluf", dat de werkliedenparty veel sterker in West minster zou terugkeeren? Keir Hardire, het nieuwste type van een werkmanscandidaat, is gevallen en dat in een district, dat de meeste inschikkelykheid voor zyn doen had. Hy erkent zelf, dat iedere klasse zyner kiezers tot zyn nederlaag heeft bygedragen. John Burns is ternauwernood aan hetzelfde lot ontkomen. Ben Tilett, die placht te spreken alsof hy alle werklieden achter zich had, is gevallen in een district, dat zorgvuldig voor hem was uitgekozen. Hamwell, Hobson, Frank Smith, Hyndman, dr. Parkhur>t en alle candidaten der onafhankelijke werkliedenparty zijn inde minderheid gebleven. Hier en daar heeft de party de verkiezing van een regeeringscandi- daat bevorderd, maar nergens heeft zy zelve eenige kans gehad. Zelfs te Glasgow, waar zy het best was georganiseerd, verkreeg Frank Smith slechts 360 stemmen.... Verstandige werklieden begxypen, wat dat alles beteekent. Nog slechts enkele werkstakingen als die der schoenmakers en wy zullen de eene markt na de andere verliezen. Het succes der onaf- hankelyke werkliedenparty zou aan de Brit- sche nyverheid een slag toebrengen, die niet te herstellen zou zyn. Het zou het stygen van het loon c-n de verbetering van het lot der werklioaen, hetgeen sedert vele jaren is geschied, onmogelyk maken." Tot dusver zyn gekozen 392 conservatieven en liberale unionisten, 153 liberalen, 16 Par- nellisten, 62 anti Parnellisten en 2 vertegen woordigers der worklieden-party. Lord Salis bury's aanhangers winnen 101, de Lbaralen 19 zetels. 300 onderofficieren en minderen van het Spaansche eskader te Plymouth zyn in de dokken ontvangen door 200 Engelsche matro zen en daarna in optocht met dezen en voor afgegaan door de muziek van bet Spaansche eska;er naar de Guildhall getrokken, waar hun door den burgemeester een feestmaal werd aangeboden. Italië* In de Kamer deed de minister van buiten- landsche zaken, baron Blanc, eenige mede- deelingen over den toestand in Oost Afrika. De minister verklaarde dat alle mogen 1- heden, behoudens Rusland, zich hadden ver- eonigd met de bepalingen van de overeen komst, coor de ItaLamscho regeering met Abessinië gesloten. Alleen de Russische regee ring opperde eenige bezwaren betreffende d« rechten, welke de Turksche regering op het aan 1 talie afgestane -gebied kon doen gelden en wilde zich daarom buiten deze quaestie houden, daar Rusland in Aetbiopié slechts belangen heeft, welke den godsdienst raken. „De Italiaansche regeering", zeide baron Blanc, „heeft de tewyzen in handen, dat zy door koning Menelik is verraden, maar nie mand heeft het recht, by dit geschil tusschen beide te komen. De Fransche regeer:: g heeft reeds verklaard, dat zy zich niet wenscht in te laten met deze quaestie en zal aoon, wat in baar vermogen is, om den invoer van wapenen en krijgsvoorraad naar Erythraea te verhinderen." De minister eindigde zyne rede met de mededeeling, dat de douane-rechfen in deze

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2