Beurs van Amsterdam. worden neergelegd op do graven, waarmedo de slagvelden- als het ware zyn bezaaid, en aan den voet van de daar opgerichte gedenk- teekenen. Men verwacht in Elzas Lotharingen een groote opkomst van Duitsche veteranen, vooral ook omdat tegelijkertijd het congres van oud militairen te Straatsburg wordt ge houden. Herinnerings-medaillea, geslagen van 300 kilogrammen brons, afkomstig van ver- overdo Fransche kanonnen en beschikbaar gesteld door het ministerie van oorlog, zullen den oud-strijders worden aangeboden. België. De koning bezocht gisteren te Brussel te voet verschillende straten van de stad, om de gevels der huizen te bezichtigen, waarvan de eigenaars deelnemen aan den wedstrijd van artistieke gevels en uithangborden. De koning was overal het voorwerp der geest driftige hulde van de dichte menigte. Italia. In de Kamer van Italië komen vreemde dingen aan den dag over het wanbeheer b;j de openbare werken. Zoo werd bewezen dat bij alle in de laatste jaren gebouwde spoor- wegliJnen de kosten de raming ontzettend hebben overtroffen. De op 8 millioen geschatte lijn Parma Spezia heeft 50 millioen gekost, de Giovi-lijn 90 millioen in plaats van 16. Verrassend was het te hooren, dat bg den bouw der lyn Parma-Spezia, die aan eene enkele aannemersfirma was opgedragen, aan de regeering niet eens een plan was overgelegd. De minister van openbare werken, Saracco, bovestigde die door de lichtzinnigheid van vorige kabinetten veroorzaakte schandalen, maar zeide dat „do ware schuldigen" thans moeilijk zouden zijn te vindendesniettemia zou eene enquête worden gehouden. In ieder geval kan gedurende eene reeks van jaren niet aan het maken van nieuwe spoorwegen worden gedacht, en zal men tevreden moeten zyn, wanneer met de beschikbare middelen het onderhoud der bestaande zal kunnen worden verzekerd. Ook bij het aanlbggen van beirv.-ogen is met dezelfde zorgloosheid ge handeld. De minister noemde een weg, die twee millioen had gekost, ofschoon de raming slechts 87,000 fr. had bedragen. Het was een gouden tyd voor de aan nemers en hunne handlangers; voor Italië is het te hopen, dat hij nooit terugkeert. Groot-BrltanniSt Tot dusver is de uitslag van de verkiezin gen in 593 districten bekend. Gekozen zijn 883 conservatieven en liberale unionisten, 139 liberalen, 10 Parnellisten, 59 anti-Parnel listen en 2 vertegenwoordigers der werklieden partij. Lord Salisbury's aanhangers wonnen 98, de liberalen 18 zetels. Tot do gekozen afgevaardigden behooren ook do heeren Grey,, voorheen onder secretaris van buitenlandsche zaken in het kabinet- Rosebery, en de heer "Wilfried Lawson. De liberalen in Engeland zyn natuurlijk zeer tevreden over de verkiezing van Sir William Ha re aar fi in West-Montmouth-Shire. Het is althans een troost voor Lord Roso- bery's partygenooten, dat Sir William, hun voornaamste leider, in het nieuwe Lagerhuis niet zal ontbreken. Wellicht zal nu ook nog een zetel worden gevonden voor den heer John Morley. Men spreekt er van, dat een der Iersche districten, waar de voorstanders van „Homo rule" natuurlyk op eene meerder heid kunnen rekenen, tor beschikking zil worden gesteld van „den man voor Ierland", cien de liberalen nog minder kunnen missen dan Sir William Harcourt. Immers, ondanks de overwinning, nu door de unionisten be haald, zullen toch de liberalen de Home- rule" quaestie niet laten rusten, ondanks de pogingen van Lord Salisbury's aanhangers, om dit vraagstuk vooreerst weer in den doof pot te doen. Trouwens, in Ierland toonde de meerder heid der kiez-rs, dat zy volstrekt niet van plan zijn, hun eisch tot invoering van zelf regeering op to geven. In de Iersche districten werden overal weer de „Home rulers" gekozen. Zoofra Lord Salisbury mocht besluiten tot het nemen van „krachtige maatregelen", om bet verzet der nationalisten te bedwingen, kan men derhalve weer eene herleving ver wachten van de beweging op het „groene eiland". Deze beweging kwam tot rust, terwyl Glad8tono en Lord Rosebery aan het bewma waren, omdat de Ieren van de liberalen de inwilliging hunner eischen verwachtten. Nu echter de Tory's weer aan de regeeriug zyn gekomen, zullen natuurlyk ook de Ieren wel weer van zich laten hooren. Te Londen wordt het als zeker beschouwd, dat generaal Wolseley benoemd zal worden tot opperbevelhebber van het Engelsche leger, als plaatsvervanger van den hertog van Cam bridge, die onlangs zyn ontslag heeft genomen. In plaats van generaal Wolseley zal dan generaal Roberts tot bevelhebber der troepen in Ierland worden aangesteld. Te Londen werd verteld dat keizer Frans Jozef dvn 25sten Augustus aldaar wordt ver wacht. Dit bericht maakte nogal sensatie, omdat het de eerste keer zou wezen, dat de Oostenryksche keizer Engeland zou bezoeken. De Weentr correspondent van de „Standard", die daarover ter bevoegder plaatse inlichtingen inwon, deelt heden mede, dat er niet de minste grond voor dat gerucht bestaat. Benjimin Picard, de bekende vertegen woordiger der Engelsche mynwerkers, is te Normanton, in Yorkshire, herkozen. Bi*azilië. De opstand in de Braziliaansche provincie Rio Grande is nog Diet geëindigd. Naar men we^t, zyn door president De Moraes onderhandelingen aangeknoopt met de leiders der opstandelingen. Tot dusver is men nog niet verder gekomen dan dat tus schen beide partyen een wapenstilstand werd gesloten. Over de voorwaarden, waarop de vrode kan worden hersteld, kon men het nog niet eens worden. Nu wordt uit Rio de-Janeiro gemeld, dat de duur van dezen wapenstilstand is verlengd. De kans, dat de president met de tegenstan ders der regeering to Rio Grande tot een ver- gelyk zal komen, is derhalve nog niet geheel verdwenen. Armenië. De „Standard" verneemt uit Konstantinopel, dat e n buitengewone ministerraad is byeen- gt roepen, van welken men verwachtte dat hij gewichtige besluiten met betrekking tot Armenië zou nemen. De Porte schynt inschik- kelyker te zyn geworden sedert zy onder vonden heeft dat lord Salisbury niet geneigd is concessiën te doen. Het zou inderdaad verstandig zyn, indien de Porte, wat Armenië betreft, toegaf aan het verlangen der mogendheden, zich bereid toonde in Macedonië hervormingen in te voe ren en te gelyk alle hare krachten inspande om den opstand te dempen, die uit Bulgarye wordt gaande gehouden. Japan. Aan de „Times" wordt uit Tientsin gemeld dat de Japanners de onderhandelingen over een handelstractaat met China en over de uitvoering der conventie voor de ontruiming van Liao-Tong willen uitstellen tot na den afloop der Engelscho verkiezingen. Japan hoopt de nieuwo regeering te overreden het te steunen tegen Rusland. Duitschland heeft concessies gekregen voor de vestiging in de tractaathavens, gelyk aan dl?, welke Engeland en Frankrijk reeds heeft. Dc opstand op Cuba. Volgens de laatste te Madrid uit Havana ontvangen berichton is generaal Maceo, de aanvoerder der Cubanen, met zyne troepen uit de omstreken van Bayamo teruggetrok ken, nadat generaal Navarro zich met zyne troepen, ongeveer 2000 man, met de divisie van maarschalk Martinez Campos heeft ver- eenigd. Volgens deze mededeelingen heeft Maceo, alvorens den terugtocht te aanvaarden, neg een aanval tegen Bayamo beproefd. Deze aanval werd door de Spaansche troepen met succes afgeslagen. Telegram me n. CHRISTIANIA, 23 Juli. De hoer Thorne, staatsraad in Noorwegen, vertrekt heden naar Marstrand, de Zweedsche badplaats, waar koning Oscar verblijf houdt. Naar rnc-n be weert, bestaat er alle kans, dat het den heer Thorne zal gelukken, een kabinet te vormen. Het zal een coalitie-ministerie moeten zyn en er is vooruitzicht, dat do Storthing het ten minste dit jaar zal willen dulden. Na den liartstochtelijken stryd is afmatting merk baar en daarom wordt van verschillende zij-Jen gewonscht, dat Thome's poging zal slagen. WEENEN, 24 Juli. Aan de „Neue Freie Presse" wordt gemeld, dat de geruchten onjuist zyn, die door de Europeesche bladen worden verspreid betr ffende het ontslag van den Bulgaarschen minister president Stodoff. Tusschen den vorst en den minister is geen Vdrdeel-iheii ontstaan, zoodat nog geen sprake is van het optreden van een ander kabinet. LONDEN, 24 Juli. De Braziliaansche leening, ten bedrage van 6,000,000 pd. st., waarvoor heden de inschrijving is opengesteld, is goheel gedekt door hetgeen daarvoor in Engeland en op het vasteland is ingeschreven. KOLONIËN. BATAVIA, 21—25 Juni. De kapitein der infanterie A. II. Colen brander, van Lombok geëvacueerd, is in het hospitaal te Soerabaia overleden. Da heer Cole Grander was ridder der Militaire Willems orde 4do klasse. De ter-aarde-bestelling met militaire hon neurs had den ÖOsten dezer plaats. Het ge- h:elo dertiende bataljon rukte uit. Een lange stoet van rytuigen volgde don lykwagen, terwyl als 8lippendragers vier hoofdofficieren fungeerden. D kolonel, afdeelings commandant, voerde het a oord op het kerkhof. Dr. C. J. Neeb, officier van gezondheid, bedankte namens Ge familie voor de eer aan Gen overledene bewezen. Boven-Kapoeas, de conti-2de kl. L. C. Westenenk. Geplaatst: In de ondemf'deeling Singka- wang, afdeeling Sambas, de contr. lst-o lcl. S. H. Schaank, thans belast met het bestuur over de afdeeling Montrado. Bij den Post- en Telegraafdienst: Benoemd: Tot adjunct-commies op ƒ80, a. W. De Tourton Bruijns, b. W. G. Broek, c. F. II. Von Hugo, en blijven geplaatst a on b te Wel tevreden en c te Semarang; tot adjunct-commies op ƒ50, a. A. Twijsel, b. G. Th. Óoers, c. A. F. Bloem, d. E. J. Nijnoff, en geplaatst a, c en d te WelLevreden en b te Soerakarta. Overgeplaatst: Van Djokjakarta naar Semarang, de commies 3de kl. O. W. Von Ranzow van Moearadoea naar Djokja, de commies 2de kl. C. Kim, en zulks met intrekking zijner over plaatsing naar Semarang; van Siboga naar weltevreden, de commies 3de kl. W. A. Beer; van Padaug naar Siboga, de commies 3de kl. N. B. H. Kloosman. Geplaatst: Te Rembang, de benoemde kan toorchef 2de kl. V. Darricarrero, thans tijdelijk met het beheer van het kantoor aldaar belast. Gemeenteraad Tan jfloeterwoude. Door den gouverneur-generaal van Ned.-lndië zijn do volgende beschikkingen genomen C-vivl Uepart .ment. Verleend: Een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst, met ingang van 5 Juli 1S95, aan den onderwijzer 3de kl. J. Van Kwawegen. Benoemd: Ter algomeene Secretarie: tot 2den commies, dc 3de commies bij dat bureau J. J. Jacobs; tot 3den commies, tie 1ste klerken op dat bureau G. \V. F. G. Van Beusekom, W. F. W aleson en II. A. Latuperisa. Brj het Binnen!. Bestuur op Java en Madoera. Benoemd: Tot contr. 2de kl. A. P. Stoor vogel, ambtenaar op non-activiteit, laatstelijk die betrekking bekleed hebbende, met bepaling dat hij geplaatst wordt in de res. Cheribon. Verplaatst: Van de res. Cheribon naar de res. Pasoeroean, de contr. 1ste kl. L. Kreischer. By het Binnen] Bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoc-ra. In het Gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden. er plaatst; Van Kotta-Hadja naar Segli de contr 2de kl. W. Frijling, van Kotta-Kadja naar Sabang (Poeloeh Weh) de contr. 2de kl. H. Craandijk. In de res. Westerafdeeling van Borneo. Belast: Tijdelijk met de waarneming der betrekking van assistent-resident van Sintane de contr. 2Ue kl. J P. J. Barth. erplaaist: Van de onde: afdeeling Sanggau Sek3dnn afdeeiiog Sintang; naar de onderafdeefinir In de hedenmorgen onder praesidium van den burgemeester gehouden zitting, die niet werd bygewoond door graaf Van Bylandt, werd aan mej. G. M. Wolff, onder wyzeres in de handwerken op de openb. school in het dorp, op haar verzoek, tegen 1 Oct. a. 8. eervol ontslag verleend. Mededeeling werd gedaan van het proces verbaal van kasopneming bjj den gemeente ontvanger op 23 Juli jl., waarby boeken en kas in orde waren bevonden; voorts van het amoveeren, na bespreking met mej. wed. T. Boekee, van den asch- en vuilnisbak in de Heerenstraat, daarby den asch- en vuilnis ophaalder de verplichting opleggende ook daar ter plaatse asch en vuilnis op te halen. B. en Ws. hadden dezen maatregel nood zakelijk geacht uit een oogpunt van reinheid en gezondheid. Betreffende een verzoek van zekeren Paar- denkooper, landbouwer, in zake den Vlietwog, wordt besloten, requestrant te verwyzen naar de Commissie voor het fonds, waaruit de kosten voor het maken en onderhouden van dien weg worden bestreden; en hem er attent op te maken, dat de gemeente buiten deze zaak staat. De begrooting der schuttery voor het jaar 1896 wordt in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van 44:9 voorloopig vastgesteld. Vervolgens komt aan de orde de gemeente- rekening over 1894, die door den Voorzitter post voor post gelezen wordt, waarby door ZEd. Achtb. en den heer C. Lagerberg, zoo noodig, toelichting wordt gegeven, doch die tot discussie geen aanleiding gaf. Na voorlezing der eindcijfers,, welke zijn: ontv. ƒ41,054 595, uitg. 36,840.14s, saldo ƒ4,214.45, werd de begrooting voorloopig vastgesteld. Voordat de openbare zitting in een geslo- tene overging, tor behandeling van reclames Hoofdei. Omslag, bracht de. Voorz., namens het Dagel. Bestuur, het voorstel ter tafel, dtn gemeente secretaris, ter beiooning voor zyn bijzondere werkzaamheden, o m. vele schrif telijke, gedurende het heerschen v^n mond en klauwzeer in de gemeente, een gratificatie van ƒ100 toe te kennen. Aldus wordt besloten, waarna de beer Van Gilse den Raad zyn dank betuigt voor de hem bewezen attentie, verklaart ton zeorste prijs te stelbn op het hem geschonken blyk van waardeoring en zich hierdoor te voelen aan gespoord om met nog meerder trouw en ijvor de hem opgedragen taak te vervullen. LEIOEN, 2.S Juli. De schouwburgtent van de heeren Van Lier was gisteravond flink bezet by gelegenheid der tweede opvoering van „De reis naar China". Reeds deelden wy een verkort» n inhoud van dit blijspel met zang mede, waar do r herhaling overbodig is. Rostelyk amu seerden de aanwezigen zich ook nu, telkens sciiaterde men het uit van het lachen, luide toejuichingen vielen den spelenden onophou- Heiyk ton deel: alles dus wel een bewys dat genoemd stuk zeer in den smaak viel. Wy hopen dat de heeren Van Lier de volgende avonden evenveel succes mogen jnoogsten. De Stadszaal was gisteravond tot achteraan geheel bezet, om nog niet van stampvol te spieken, iets, dat zeker van avond wei te verwachten is. Geen wonder! Na betgeen het publiek reeds vernam van wat Dinsdag avond werd gegeven, kon de belangstelling niet minder zijn, en die er heen gingen, zullen zeker voor hun betaalden entrée-pr\js genoten hebben. W it de voorstellingen in de Stadszaal vóór hebben, is dat allesniets uitgezonderd, van artist#i eersten rang komt. Da versch^iJenheid van werkzaamheden houdt voortdurend de belangstelling gaande en alles wordt, vooral wat kunstverrichtingen aangaat, met eene bewonderenswaardige vlugheid en zekerheid uitgevoerd, zoodat, ook gisteravond althans, niets faalde. Om niet in herhaling van een vorig verslag te vervallen, waarin elke artist, elk gezel schap naar eigen verdienste besproken werd, eindigen we nu met te zeggen tot het kermislievend publiek„Wilt ge iets moois, iets goeds zien, breng dan een avond in de Stadszaal door!" In den Schouwburg op de Oude Vest trad het Rotterdamsch gezelschap der heeren Le Gras en Haspels op. „Weldoeners der menschheid" is de titel van het tooneelspel van Felix Philippi, dat vroeger en ook nu weer gisteravond een merk waardig succes heeft behaald. Het behandelt de wetenschappelijke eerzucht en kiest daartoe de lijdensgeschiedenis vau een Duitsch vorst, die eindelijk ten grave daalt als slachtoffer der eernyhf. Geheimraad Von Fortenbach is sedert on telbare jaren lijfarts van den vorst en als zoodanig overladen met eerbewijzen. Hoe langer zijn roemrijke loopbaan duurde, des te meer klom ook zyn eigenwaan en onfeilbaar- hei fsgevoel. Naast hem duldde hy niemand, wel onder hem. Doch nu, aan dit ziekbed van den hoogen lyder, wordt hem de vergulde pil te slikken gegeven, met anderen de ziekte van een vorst te bespreken, en daartoe wordt uitgekozen zijn schoonzoon, een bekwaam geneesheer, die echter zyn carrière aan het hof onmogelijk heeft gemaakt door zijn opposieten geest. Trouwens, hy zocht die niet aan het bof; hy wil in Beriyn op een ruim arbeidsveld werk zaam zyn en daar trachten inderdaad wel doener der menschheid te worden. Thans echter roept zyn plicht hem by den vorst en zyn onderzoek schenkt hem de over tuiging, dat de patiënt verkeerd behandeld en totaal verloren is. Die overtuiging neergelegd in een breedvoerig rapport, is niet veel minder dan een aanklacht tegen zyn schoonvader, den hofarts, en deze, eveneens een rapport opstellende, tracht van hem gedaan te krygen dat boidon, hun moo ning iets wyzigend, een eensluidend verslag zullen inzenden. Van deze handeling wil Martius niets weton en de beide rapporten gaan in zee. Catharine Von Fortenbach, gehuwd met Martius, van de zaak wetende, heeft geen vertrouwen in haar man, doch deelt in het onfeilbaarheidsgevoel van den hofarts. Haar vader kan niet falen. En als nu haar man zelfs zoo ver gaat, te beweren dat haar vader weet zich te hebben vergist, doch dat hy te trotsch is dit te erkennen, dan verlaat zy hem met verachting, hom, die twyfelen durfde aan de alwetendheid van den geheimraad. Een oogenblik later klept de doodsklok, de standaard wordt halfstok geheschen, de vorst is overleden; de lykschouwing, iets later go- houden, stelt Martius volkomen in het goiyk en erkent zyn diagnose als de juiste. Wanke lend komt de oude hofarts thuis en nu ont staat een melo-dramatisch tooneel, tusschen vader en kinderen. En als dan de vader toch erkent, het geweten to hebben dat de vorst ster ven moest, doch dat zyn trots er hem toe had gebracht zoo te handelen en niet anders, dan verfoeien zyn kinderen hein en gaat hy met onvaste schreden naar zyn studeerkamer. Hier zakt hy ineen en Martius, snel ontboden, onderzoekt hem, doch geeft hoop op herstel. Intusschon reeds to voren had de hofarts zyn aanvrage om ontslag geschreven en deze wordt thans verzonden, terwyl Catharine het inziet dat haar man gelijk had met tc bandelen gelyk hy deed en dezen vergiffenis vraagt, waardoor do huiselyke vreae weer wordt hersteld. Zooals het bedoeld is hebben de Rotter- damscho tooneelisten het stuk weergegeven. Uitnemend was Tartauds spel, maar vooral de grime by D. Haspels. Zyn mooie sneeuw witte kop, zyn deftige rok en witte das en stemmige, maar goed zichtbare ordelinte.i vormden hem tot den ouden deftigen hove ling zooals hij dien alleon weet uit te beel Jen. Ook Van Kerckboven (Von Broek) verdient oen woor-1 van hulde voor den ernst, waar mede by zyn klein, inaar moeieiyk rolletje had gtcriö9rJ. De overige rollen waren eveneens wederom in beste handen, ook oie van Cath.- rinc, welke door mevrouw Van Kerckhoven- Jonkers werd voorgesteld. Op de Binnenvestgracht by de Nieuwe Beestenmarkt en Limuierenmarkt staat hot Museum en Parioplicum van den heer Robert Geissler. Men ziet hier l9vensgroote plastische beelden en kunstwerk-.D, waaronder rege3- rende en andere vorslclyke, alsmede verder bero undo p rsonen, en ook alleraardigste groe pen op het gebied van sprookjes en nog van veel metr anders, dat eoiie bezichtiging alles zins waardig is. De wasienbeeldenspollen waren vroeger zeer in trek en bezochten de kermissen dan in menigte. Nu er weer een is, late men de geleger.heil niet voorbygaan er gebruik van te maken. Alles op te sommen wat er te bewonderen valt, is overcodig. Genoeg zy het to verzekeren dat er veel schoons is en van kunstige bewerking tevens. Nadat de Commissaris der Koningin hodonmorgen om halftien de gemeente Zoeterwoude bezocht en er ongeveer een uur ter secretarie vertoefd had, vertrok ZExc. naar Hazerswoudo. Van de openbare gebouwen en van enkele huizen wapperde de vlag. De Hofmaarschalk van H. M. de Koningin, baron Clifford, is heden van Den Haag naar het Loo vertrokken. Da ministers, die het Landbouwcongres te Arnhem hebben bygewoond, zyn gister avond te 's-Gravenhage teruggekeerd. De erfgroothertog en de erfgroothertogin van Anhalt worden hedenavond per Staats spoor te acht uren in Den Haag verwacht en zullen intrek nemen in „Hotel Garni", te Scheveningen. Te Arnhem heeft de Luthersche gemeente een groot perceel aan het Velperplein gekocht, met het doel aldaar een kerkgebouw te stichten. Het stoomschip „Mercurius" vertrok 24 Juli van Gibraltar naar Amsterdam; de „Prins Frederik Hendrik" vertrok 25 Juli van Amsterdam naar West-Indië; de „Soenda", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 25 Juli te Atjeh, Het Nederlandsch instituut van accoun tants, gevestigd te Utrecht, is thans in het bezit van een orgaan, dat onder den titel „De Accountant" viermalen in het jaar verschynt. Gisternamiddag had te K a t w y k aan den Ryn een o geval plaats, dat ernslige gevolgen had kumnn hebben. By hot rangeo ren nl. van de stoomtram aan het Overrijn aldaar, geraakte het 4 jarig zoontje van S. M. met den voet onder een der ry tuigen; geluk kig had het echter zoogenaamde „klompen" aan de voeten, waardoor hst by eeno lichte kneuzing van genoemd lichaamsdeel bleef. Een weinig me:r toezicht der ouders op hunne kinderen zoude niet overbodig zyn. De vergiftigingszaak, naar aan leiding waarvan onlangs op het kerkhof „De Liefde" te Amsterdam de opgraving heeft plaats gehad van het lyk ec-ner 35 jarige vrouw, C. W. J. J., is nog altyd het voorwerp van een yverig onderzoek der politie. De verdachte echtgenoot, zekere M. C. K. V., oud 39 jaar, bevindt zich nog steeds in voor arrest. Men heeft een flescbje gevonden, veel gelykende op dat, waarin het vergif „tot ver delging van ratten en muizen" moet geweest zyn, maar het etiket, waarop het gebruikelyke doodshoofd stond, was er niet meer op te vinden. Dit geeft natuurlyk aanleiding tot moeilijk heden.,. Het corpus delicti is in beslag genomen en de bloedvergiftiging geconstateerd. Dc go- neesheer he^ft echter, naar men aan „De Tyd" mededeelt, voor den rechter van in structie verklaard, dat de vrouw zichzelve heeft vergeven en dat hy bereid is, dit onder eede te bevestigen. In de vorige week was de handel in kaas weer iets stugger, behalve in de beste soorten, die, weinig aangevoerd, nog altyd tegen de laatst vermelde prjjzen konden worden verkocht. In afwykende qualiteiten was de handel flauw, terwyl de pryzen een weinig terugliepen. In de Alblasser waard werd van 16 tot 21 besteed, in de Krimpener- en Lopikerwaard voor 1ste soort Goudsche 22 tot 26, mot een paar gulden hoogere noteering voor zwaar dere, 2de soort ƒ16 tot 20, Derby lste soort ƒ23 tot 24, 2de soort 20 tot ƒ22, Edam mer lste soort 22 tot 26, 2de soort ƒ21 tot ƒ221/,. In een herberg in de Haver- straat te Utrecht ontstond gisteravond twist; eene vrouw werd gewond, zoodat zy naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De dader is in arrest. De toestand van do verwonde vrouw is niet levensgevaarlyk. Marktberiohten, Delft, 25 Juli. Granen werden nog weinig ver handeld, de aanbiedingen war n niet groot. Witte Tarwe ƒ4.75 a f 6.25, Roode ƒ4.80 a 5.25, Rogge ƒ3.90 a 4.25. Zomorgeret ƒ2.75 a ƒ3.10' Chevalier- 4.30 a 4.90. liaver 1.90 a 3.Blauwo Erwten ƒ6.a 8.Bruineboonon 12.50 a 15. Paardonboonen ƒ5.10 a 5.50. Dmvenboonen ƒ6.10 a ƒ6.50. Koolzaad ƒ6.90 a 7.25. Zomer-Kool zaad a Kanariezaad 7.50 ƒ9. Bonnepzaad 6.75 ƒ8.50. alles per HL. Schiedam, 24 Juli. Noteoring van do Mako- •aara. Moutwijn ƒ6.Jenever 10.—, idem Amst. proef ƒ11.50 per Ned. vat en zonder lust, zonder de belasting. Spoeling-commissie heden 0.70 per ketel. NoteoriDg van den Branderobond. Moutwijn ƒ6. a per heet. ct., zonder fust en zonder belasting Thermometerstandgisteravond om 8 uren 17.5° C. 62.5" Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 19^ C. 66 2 F.; 's middags om 12 uren 25' C. 775 F.; 'b namiddags 4 uren 26° C. 78.8° F. 25 Juli 1895. Staatsleenlngen. pCt Ned., Cert Nat. W. Schuld 2*4 dito dito ditoS dito dito dito - .8K dito Obl. dito 18S6<>2 8J4 Hongarije. Goudl. 18314)3 4 Italië, Inschrijving 1862/81 ft Oostonr., Obl. Pap. Mei.Nov. 5 dito Zilv. Jan./Juli t Polen. Obl. Scbatk. 181-1 4 Portngal, Obl. 18S31884 mot ticket 100 8 id. Tabakslecning. 1^4 Rnsland, Binncrfl. 1891. 4 dito 1839 bij Rothschild Rb. 025 4 dito Hope Co. 1SSn<K> GE. 625 4 Obl. Lecning 1807,C9 f 20 .4 in Goud Leen. 1384 4 Spanje, Pcrp. Schuld llnitenl. 4 Turkije, Dounno ObL 1836. 5 dito Gcconv. Lecning Serie O Egypte, Obl. Lecning 1876 4 Mexico, Subsidie Bonds. Brazilië, Obl. 1839. 4 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale P-ank Aand, N.-I. llandbk- Aand.. Ned. Handelm. Aand. op resc. 4 Spoorwegtccningen. HolL IJzorcn-Spw.-Mij. Aand. Obl. dito8K M. t. ExpL v. St. Spw. Aand. Ncd. Centr.-Spoorw. Obl. ƒ250 3 Italié, Z.-It&L Spw. Obl. A-H S Polen, Wara.-Wcenen Aand.. r dito Prior. Oblig. 4 Rnsl., Balt. Spw.-Aand.. 8 Fast. Spw-Mij. Aand. .8 Iwang. Dombr. ObL ZR. 626 Weichïel ZR. Aand5 Wladikawkaa Obl. Rb. 12ó 4 Amerika, Atch.Gen.Morg. Bonds 4 dito Obl. '.'o Hyp. lctt. A S Central Pacific Aand. Chic Erio lc Ilyp. ObL i Donver Rio Grande C. r. A- Loniev. Naahv Ccrt. v. Aand. Miss. Kane. Texas C. v. A. Union Pac. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Line. S Premieleenlngen. NedeiL, Stad Amuterd. 100 3 Stad Rotterdam8 Gcmeentc-Crediet .8 Belgic, Ant. 1887 2^ Hong., Hypotheekbank 4 Hong., Tbeiaa 4 Ooatenr., Sta&taleen. 1854 4 dito dito I860 S Rusland, Staatalecning 1384 4 dito dito 1866 4 Torkjie, Leening 1870 Madrid 15638 Transvalia ExpL Aand. Southbtandard Cert. Vor. koers. 9'J'^ 10U!% 10154; 101 Si 102 Ji 83 S3 S3J6 94 W Vi 9'«ia 100% ICCJtf 63% 96% 27 103% 42 73% 76 134% 107% lOGfc 90% 10% 51 151 99 63% bi% 98% 77% 97% 76 29% »7% 57% 17% 12% 63 111% 108 104% 103% 106 121% 127 129 162% 148 36 41% Koer bcdon 93% 10»% 101^ 101% 83% 81 26% 89% 64 96% 9^% 100% 62% 73% 134% 103 101% 53% 152% 9J 97 77% 30% 18% 87% 14% 17 12% U)% 27% 106% 121 125% 162% 84% 22% Prolongatie l*/v Peru 5'/u- 147/r

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3