Beurs van Amsterdam. Burgerlijke Stand. Verkiezings-advertciitiën. kalf in do achter zyn huis gelegen schuur gebracht on was met den verkooper weer naar binnen gegaan om te betalen. Juist streek de andere het geld op, toen de dochter des huizes de kamer binnenstoof met de boodschap, dat de boel achter in brand stond, en het was toen onmogelijk het kalf nog te redden. Een brandende hooiberg te blusschen is een lastig werkje. Hoeveel te meer dan niet 17 hooibergen en 5 hooimijtenEerst Donder dag-avond zyn de spuiten van Genemuiden ingerukt. In den nacht van Dinsdag op Woensdag wakkerden in den vroegen morgen de vlammen weer zóó sterk aan, dat er opnieuw alarm werd gemaakt; en Donderdag-morgen nog steeg de vlam uit oen stapel hooi omhoog. Verscheidene borgen moesten tot op den grond omgewerkt worden. Hoe groot het juiste cijfer van de schade is, kan nog niet worden opgegeven, maar in ieder geval is het zeer aanzienlijk. De be woners van de verbrande perceelen hebben allen een onderkomen gevonden bij de andere ingezetenen. Volgens een telegram uit Odessa woedde gisteren een hevige storm op de Zwarte Zee. De Russische stoomboot „Don" is met man en muis vergaan; drie Turksche en drie Grieksche zeilschepen zyn verongelukt. Alweder oen groote brand in Rusland, ditmaal te Sambro, in het gouver nement Lomscha, waar 230 huizen in de asch werden gelegdMoer dan 2000 personen zijn dakloos. Bij het spoorwegongeluk op de Grand Trunk lijn, in Canada, werden 14 per sonen onmiddellijk gedood en 25 levensge vaarlijk gewond. Uit Oran, in Algeriö, wordt ge seind, dat te Air Tediles een overvloedige petroleumbron is ontdekt. Volgens de inge nieurs zou het oen van de rijkste der wereld zijn. In het proces tusschen de familie Civry en de stad Geneve in zake de nalaten schap van den hertog van Brunswijk heeft het hooggerechtshof van Frankrijk in laatste nstantie beslist, dat de Fransche rechtbanken bevoegd zijn, daar de hertog zijn wettig domicilie te Parijs had. Op grond van dit vonnis heeft de Fransche fiscus zich gehaast van de stad Genève de som van 3,800,000 fr. voor successierecht te eischen. Te Parijs ontbeet een reeds tamelijk bejaard echtpaar in een restaurant in de rue Saint-Honoré. De man verlangde mosterd bij zijn vleesch, en daar hy naar zijne meening niet vlug genoeg werd bediend, vroeg hij er nogmaals om en sloeg daarbij met de vuist ongeduldig op de tafel. Pas had h\j uitgesproken, of hij zakte tot ontstel tenis van zijne vrouw dood ineen. De hevige gemoedsbeweging had een beroerte ten gevolge gehad. Een twintigtal somnambules en waarzegsters zijn te Parijs tot vry booge geldboeten veroordeeld op grond van art. 479 van het strafwetboek, waarbij het uitleggen van droomen verboden is. Programma van Muziekuitvoeringen. MUSIS SACRUM. Zondag 14 Juli, te lialfacht, door het StafmuziekcorpB der dd. Schutterij. Directeur; do heer Joh. C. Geyp. Eerste afdt-Hiug; No. 1. „All Right"-Marach, L. H. Foendera Jr.2. Ouverture „Guataf ou lo bal masqué", F. Aubor; 3. a. Inter mezzo Si fonico uit „Cavalleria Ruaticana", P. MaecagDi; b„Schwarzwaldei Spielulir",T.i. Michaelie; 4. „Künutler Traome", Wals, Iti. Volateit; 5. „La Vie parieienno", Fantaiaie, J. Offenbach. Tweede afdeeling: No. 6. Lnetspiel Ouverture, Keler Bó:a; 7. a„Souge d'amour aprèa le bal", A. Czihulka; b. „Bamboula", Negorpolka, J. Grand; 8. Erinnerung an Richard Wagner'a „Tannliaueer"', V. fiamm; 9. Poutpoorri van Holl&nduche Volkezangou, Job. C. Geyp; 10. a«Lc-a Gnomes", R. Eilonberg; b. „All-RighF'-Marach, L. n. Foeudera Jr. BUITENLAND. Frankrijk. Over het besluit der Kamer om aan de Vereenigde Staten voor te stellen, voortaan allo geschillen tusschen de beide landen door arbitrage te laten beslechten, zegt de Temps", dat het in Amerika zelrer met sympathie zal worden begroet. Het succes van de daartoe te voeren onderhandelingen zou eene groote moreele uitwerkiog hebben. Zulke voorbeelden zijn aanstekelijk. En hoe scherp de mede dinging tusschen Frankrijk en Engeland moge zijn, een arbitrage tractaat zou veel beter zyn dan het gevaar van oorlog, vooral wanneer de geschillen, die tusschen de beide landen ontstaan, betrekking hebben op koloniale aan gelegenheden, van welke geen enkel een oorlog kan rechtvaardigen. Ook vele andere Fransche bladen wyden hoofdartikelen aan het besluit tot instelling van een permanent scheidsgerecht voor ge schillen tusschen Frankrijk en de Vereenigde Staten Zy zien in dit besluit den eersten stap op den weg van een vooruitgang, die hoogbeschaafden volkeren waardig is. De „Temps" is verder van oordeel dat Frankrijk in de eerste plaats met alle repu blieken dergelijke overeenkomsten zou kunnen sluiten. De Braziliaansche regeering heeft zich vereenigd met het voorstel van Frankrijk om het geschil tusschen beide Staten over het gebied by de grens van Guyana te onder werpen aan eene scheidsrechterlijke beslissing. Waarschijnlijk zal tot koningin Victoria het verzoek worden gericht, om dit geschil, dat reeds zoo lang aan de orde is, uit te maken. - De „Figaro" meldt, dat zich een com missie heeft gevormd voor de oprichting van een standbeeld van generaal Alexander Dumas. België. Te Gent heeft een manifestatie tegen bet nieuwe Belgische Schoolwet-ontwerp plaats gehad, aan welke een 3000 personen, waar onder tal van onderwijzers en socialisten, deelnamen. Men droeg ettelyke borden, waarop to lezen stond: „Vrijdenkers, op! De gewe tensvryheid is in gevaar", enz. Een schare schoolkinderen liep met een bord, waarop stond: „Wfi willen onderwezen, niet gecreti- niseerd worden." De Gentsche schrijver Isidor Albert heeft met zijn drama in vyf bedrijven „Boudewijn Hapken", den prys van 1000 fr. gewonnen, die de regeering elke drie jaren beschikbaar stelt voor den vervaardiger van het beste dramati sche stuk, in de Nederlandsche taal geschreven. De Senaat heeft gisteren het wetsont werp betreffende de invoerrechten in zyn ge heel aangenomen met 59 tegen 33 stemmen. Drie leden namen geen deel aan de stemming. Groot-BrltauniS» Terwijl de leiders der liberale party in Engeland op hun verkiezingsprogramma de hervorming van het Huis der Lords boven aan stellen, treedt Gladstone onverwacht voor home rule in het strijdperk. Of dit den libe ralen voordeel zal aanbrengen, is twijfelachtig. In het eigenlijke Engeland, dat van de 640 parlementsleden 465 kiest, is home rule niet populair, terwijl van de 72 afgevaardigden uit Schotland en de 30 uit Wales slechts weinigen op die leus zullen worden gekozen. De 103 Ierscbo kiesdistricten zouden in ieder geval zich voor de oppositie verklaren. Ook John Morley, de gewezen secretaris voor Ierland, zegt dat een beter bestuur van Ierland op den voorgrond staat der liberale politiek. Het blijkt meer en meer, dat de liberalen door de parlementsontbinding zyn verrast geworden, o. a. daar eergisteren voor 130 districten nog geene liberale candidaten waren gevonden. De unionisten stellen slechts in 20 districten geene candidaten. De unionistische regeering heeft in haar programma eene oplossing van de Iersche landquaestie beloofd. Indien zy aan het be wind blijft, zal zij, zooals Balfour eergisteren verklaarde, spoedig een Iersche landbill in dienen, waarby den pachters vergoeding voor verbeteringen en een billijke pacht worden gewaarborgd en de aankoop van het land ge makkelijk wordt gemaakt. Chamberlain zeide te Birmingham, dat de sociale wetgeving het hoofddoel was der regeering. De conservatieven waren altijd de baanbrekers voor de sociale hervormingen geweest. Ter bevordering van zulk eene wet geving waren thans do beide vleugels der unionistische party in het ministerie een drachtig verbonden. De feesten te Portsmouth, by gelegen heid van het bezoek van het Italiaanscho eskader gevierd, zyn gestoord door een treurige gebeurtenis. De gepensionneerde vice admiraal Curtis heeft na een bezoek aan het Italiaan- sche eskader plotseling het bewustzijn ver loren en stierf eenige oogenblikken later. e^»pa.uLjo. De Spaansche troepen op Cuba worden hevig door ziekte geteisterd. Te Santiago is de gemiddelde sterfto onder de soldaten 6 p.r dag en te Puerto Principe 10. Maarschalk Campos heeft 13 conservatiaven en slechts 4 reformistas aangewezen voor de vacatures in de gemeenteraden. De autono mistische party is daarover zeer ontsticht. De „Temps" verneemt uit Maurid, dat men vreest dat de jonge koning van Spanje aan roodvonk lydt. Het schynt echter, dat zyn ziekte niet zoo ernstig van aard is; de geneesheeren hebben hem zelf vergund Woens dag uit te rijden. Men meent zelfs te weten, dat koning Alfonso XIII als geheel hersteld wordt beschouwd. Volgens andoren schynt de ziekto des jongen konings de mazelen te zijn. Zyne zuster lydt er reeds lang aan on is nog niet genezen. De werkstaking der bakkers te Madrid duurt voort. Na alloop van een meeting wer den ongeregeldheden gepleegd, die tot de in hechtenisneming van de voornaamste belhamels hebben geleid. By het onderzoek, dat door de politie werd ingesteld, vond men in hun woningen een groote hoeveelheid wapenen van allerlei soort. De bakkerijen worden door politieagenten bewaakt. De overheid laat bakkersgezellen van buiten komen, daar het beschikbare personeel te kort schiet. Volgens een bericht uit Havana, dat echter nadere bevestiging behoeft, hebben de insurgenten den Spaanschen generaal Sandoval gevangengenomen en doodgeschoten. De opstandelingen hebben weer een neder laag geleden by Sierra Maestra, waarin hun aanvoerder Garzon sneuvelde Bulgarfie. Aan het „Neue Wiener Tagbl." wordt uit Sofia gemeld: De Consuls van Engeland, Frankryk, Duitscbland, Oostenryk en Italic hebben de regeering van Bulgarije verwittigd, dat de groote mogendheden verlangon, dat krachtige maatregelen tegen de Macedonische opruiers worden genomeD. Anders zouden zij die regeering voor to zwak of voor oneerlijk moeten houdeD. Het bovengenoemde blad meldt ook, dat dagelyks in Bulgarije nieuwe benden worden georganiseerd en naar Macedonië gezonden, waar, naar het comité verzekert, binnen weinige dagen ernstige gevechten zyn te ver wachten. De benden worden zóó openlyk aangeworven, dat men eer aan een regel matigen oorlog dan aan een opstand denkt. Verleden week zijn 200 goedgewapende opstandelingen afgereisdeen pjuir dagen later 80 met twee Bulgaarsche reserve-olficieren toen volgden 250 en 200 staan gereed om te vertrekken. De benden zyn goed georgani seerd en hebben Martini-geweren, goede revolvers, sabels en messen. Voor de muts dragen zy het opschrift „Swoboda ili smrt!" (vry beid of doodl) Het schynt dat de regeering van vorst Ferdinand op Ruslands bijstand rekent. Zy heeft zich vernederd voor den Czaar. De Bul gaarsche deputatie (zie rubriek Rusland) legde een gouden krans neder op het graf van Alexander III, die Bulgarije en zyn eersten vorst met bitteren haat heeft vervolgd en Nicolaas II heeft toen genadig vergund, dat de deputatie Bulgarye's onderwerping aan zijne voeten mocht leggen en wil het wel gebrui ken om de Macedonische beweging naar zyn zin te kunnen leiden. Rusland* Het Bulgaarsche gezantschap heeft in de Peter- en Paul-kathedraal te St.-Petersburg een plechtige godsdienstoefening bygewoond, waarna de metropolitaan Clement en de voor zitter der Kamer Todorof een krans neer legden op het graf van Alexander III. De krans, op een met zwart fluweel bekleed schild bevestigd, bestaat uit een gouden lau wertak en een zilveren palmtak; op het lint staan de woorden: „Aan den Czesarewitch- opperbevelhebber, aan den Czaar-vredestichter, het eeuwig dankbare Bulgaarsche volk." Ook werd op het graf van Czaar Alexander II een krans van levende bloemen neergelegd. Clement hield een rede, waarin de erkente lijkheid van het Bulgaarsche volk voor hot Russische keizershuis en het groote Russische volk, zyn bevryder, uitdrukking vond. Uit St.-Petersburg komen weer berichten over eene samenzwering, die is ontdekt onder de werklieden tegen den Czaar. Met zekerheid is daaromtrent nog niets bekend. De Sckah van Perzië heeft besloten, eenige onderhandelaars naar St.-Petersburg te zenden, ten einde met de Russische regeering in overleg te treden betreffende den aanleg van een spoorweg tusschen Teheran en Tabria, in aansluiting by den Russischen Midden- Aziatischen spoorweg. Het geld, dat voor deze lyn noodig is, zal verkregen worden door het heffen van eene buitengewone belasting. Zuld-Afrikcu De gouverneurs der Engelsche koloniën in Zuid Afrika, die de officiëele opening van den Delagoa spoorweg te Pretoria bywoonden, zyn van daar naar Johannesburg vertrokken. Sir Hercules Robinson, de gouverneur der Kaap kolonie, hield aan een feestmaal, door de Johan- nesburgers aangeboden, eene redevoering, waarin by zyn dank betuigde voor de harteiyke ontvangst en de verwachting uitsprak, dat Johannesburg, het middelpunt der myn nyver- heid, de belangrijkste stad van geheel Zuid- Afrika zou worden. Twee gedelegeerden zyn uit de Kaapstad naar Engeland vertrokken, om schikkingen te treffen voor de voltooiing van den spoorweg van Mafeking naar Buluwayo. De kosten worden op anderhalf millioen pond sterling geraamd. Cuba. De berichten uit Cuba zy'n nog niet gun stig voor de Spanjaarden. Volgens de rapporteD, door maarschalk Martinez Campos gezonden, hebben de Spaan sche soldaten veel last van de hitte, zoodat het aantal der zieken zeer aanzien lyk is. Vandaar dan ook, dat de ministerraad heeft besloten, in het najaar weer 1500 man naar Cuba te zenden. Intusschen blyft te Madrid het gerucht in omloop, dat maarschalk Martinez Campos, geen kans ziende om met do geringe troepen macht, welke te zyner beschikking wordt ge steld, den opstand te bedwingen, voornemens is, zyn ontslag in te dienen. Van olficiuele zyde zyn deze geruchten nog niet bevestigd. Wel wordt van regueringszyde me Jegedeeld, dat president Cleveland weer heeft verzekerd, dat hy zal doen wat in zyn vermogen is, om het zenden van versterkingen uit de Ver eenigde Staten voor de Cubanen te beletten De regeering te Washington wenscht don stryd tusschen de Spanjaarden en de Cuba nen door henzelven te laten uitvechten en is niet voornemens, op eenige wyze tusschen beiden te komen. Dit is althans een troost voor de Span jaarden, die nog steeds hopen dat het hun zal gelukken, „de parel der Antillen te be houden. Marokko. Naar men weet, heeft de Duitsche regeering besloten krachtig op te treden tegen den Sultan van Marokko. Het geschil tusschen Duitscbland en Ma rokko is veroorzaakt door de weigering der Marokkaansche regeering, om schadeloosstel ling te geven aan de betrekkingen van den Duitscher; die voor eenigen tyd in de nabijheid van 'langer door de Mooren werd vermoord. Keizer Wilhelm heeft, ten einde de eischen der Duitsche regeering te hand haven, een eskader naar Tanger gezonden. Mocht de Sultan niettemin weigeren de ge vraagde schadeloosstelling te geven, dan zullen de Duitschers overgaan tot het be zetten van een der Marokkaansche havens, hetzy Casabianca, hetzy Rabat. Dit krachtige besluit der Duitsche regeering tegen Marokko wordt besproken door het „Jour nal des Débats." Dit toongevende Fransche blad teekont pro test aan tegen het voornemen der Duitsche regeering, om desnoods met geweld tegen Marokko op te treden. Het „Journal des Débats" is van meening, dat de betrekkingen tus schen Marokko en de Europeesche mogend heden nog ongunstiger zullen worden, dan nu reeds het geval is, indien Duitscbland tot geweld mocht overgaan. Vooral voor Frankryk, dat over de grensquaestie in Algiers nog steeds twist heeft met Marokko, zou eene officiëele vyandschap tusschen den Sultan van Marokko en de Europeesche mo gendheden ernstige gevolgen kunnen hebben. Aldus het „Journal des Débats". De Duit sche regeering zal zich waarschyniyk aan dergeiyke betoogen wel niet storen en in de eerste plaats zorg dragen, dat haar eischen worden ingewilligd. Het wordt dan ook hoog tyd, dat er een eind kome aan de ongeregeldheden, waaraan de Mooren in Noord-Al'rika zich schuldig maken. De sultan van Marokko oefent fei teiyk geen gezag in Noord Afrika, maar toch worden daar steeds door de weerspannige Mooren-stammen allerlei ongeregeldheden ge pleegd, ten nadeele van de Europeanen. Indien het don Duitschon keizer door zyn krachtig optreden tegen Marokko mocht ge lukken, aan dezen onhoudbaren toestand een einde te maken, dan zullen de Europeesche regeeringen daarmede zeker haar instomming betuigen. Telegrammen. PARIJS, 12 Juli. In de Kamerzitting van heden werd de interpellatie behandeld van den heer Goblet, radicaal, betreffende de vyandige houding, welke de geestelykheid jegens de regeering betoont. Deze interpellatie gaf aanleiding tot een heftig debat. De heer Goblet stelde eene motie voor, waarin de werisch werd uitgesproken, dat de regeering eene volledige scheiding van Kerk en Staat zou voorbereiden. Dit voorstel werd verworpen met 310 tegen 220 stemmen. Daarentegen werd met 294 tegen 193 stom men een motie aangenomen, ingediend door den heer Le Roy, waarby werd verklaard dat de Kamer vertrouwt, dat de regeering de be staande wetten zal handhaven. Vervolgens werden nog verscheidene door den minister van binnenlandsche zaken ge vraagde kredieten toegestaan, o. a. een kre diet van 1,000,000 franken ten behoeve van hen, die door de stormen en overstroomingen der laatste weken nadeel hebben geleden. De begrotings commissie had zich tegen de goed keuring van dit laatste krediet verzet. De com missie was van meening, dat het krediet niet voldoende was voor 20 departementen, en dat met het oog op den linantiëelen toestand, ook niet meer kan toegestaan worden. LONDEN, 12 Juli. Heden zyn de verkie zingen aangevangen in die cislricten, waar geen tegencandidaat was gesteld. Van de 138 zyn tien afgeloopen. Onder de gekozenen is Goschen. De City van Londen herkoos twee unionisten. {Tweede Tel.) Zonder tegencandidaat zyn op het oogenblik gekozen 30 unionisten, 3 libe ralen en 3 Iersche nationalisten. FREDERIKSHAVEN, 12 Juli. Het stoom schip „Sperber", van Kroonstad naar Amster dam, is hier binnengeloopen voor genoes- kundige hulp voor een matroos, die gister avond door een stortzee werd getroffen en zulke zware kwetsuren bekwam, dat by kort na zyne landing aan de gevolgen is overleden. YOKOHAMA, 12 Juli. Volgens bericht uit Formosa hebben 700 Chineezen eergisteren het Japansch garnizoen in Hsinchu «aange vallen, maar werden met een verlies van 200 gesneuvelden en vele gevangenen afgeslagen. De Japanners verloron 11 man. M ftrlc t berichten. Leiden, 13 Jali. Granen in vaeto etemm'ng. Iu- landcclio aooit.n werden weinig aaugebodon, do han del bepaalde zieli voornamelijk tot de buitenlandachf. v\itio Tarwo in de bsote qauliteit goed te ver- koopen, middel- en geiiu^e eoorten met lacht zooder handel. Overige artikelen werden, zoover bcnoodigd, tot vor ge prijzen verkocht. Witte Tarwe ƒ5.40 a 6.40. Roodo ƒ4.90 a ƒ5.40. Walla-Walla ƒ5.90 a ƒ6.23. Toolache ƒ0.20 a ƒ6.50 per 80 KG. Rogge ƒ3.80 a ƒ4.35 per 74 KQ. Zomergorat ƒ2.80 a ƒ3. Winter- ƒ2.90 a 3.20 Chevalier- ƒ4.50 a ƒ4.90 per HL. Haver 2.70 a ƒ3.— per 50 KG. Blauwe Erwten ƒ5.60 a ƒ6.— per HL. Paardenboonen ƒ5.10 5.50 per HL. Duiven boonou ƒ6.a 6.50 per HL. Braineboonen f 11.50 a ƒ15.per HL. Koolzaad ƒ6.90 a ƒ7.40 per HL. Kan&riezaad 7.50 a ƒ9.por HL. Hennepzaad ƒ6.75 a 8.50 per HL. Boter: Aanvoer 370 J kilogr.; late qualit. per "vat ƒ44.a 50.2do qualit. per 1/4 vat ƒ38.— a /42.late qualit. per kilogr. ƒ1.10 a ƒ1.25; 2de qualit. per kilogr. ƒ1'.95 a ƒ1.05. LaDge Zwarte Turf, 10,000 dubb. HL. ƒ0.17 a f 0.19. Schiedam, 12 Juli. Noieering van do Mako laara. Moutwjju G.Jenever 10.—, idem Aciat. proef 11/0 per Ned. vat en zonder fnat, zonder de bel&ating. Spoeling-commieeie beden 0.C0 per ketel. Notoering van den Branderabond. Moutwijn 54/-i a ƒ63/g per heet. ct„ zonder fuet cn zonder bel&ating. Londen, 12 Juli. Frieache Boter 92 a 90 ah. LEIDEN, 13 Juli. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 13.5° C. 56.3' Fahrenheithedenmorgen 8 uren 14.5° C. 58.1 F.; 's middags om 12 uren 16° C. 60.8"* F.; 's namiddags 4 UT6D 16° C. 60.8° F. In do gisteravond te Rynsburg gehouden vergadering van de kiesvereeniging der Her vormden en R. Katholieken aldaar zyn met algemoene stemmen do aftredende leden, de heeren H. Van Egraond Jz. en H. Hoge woning Cz. weer candidaat gesteld voor de a. s. gemeenteraadsverkiezingen. HH. KK. HH. do groothertog van Saksen en dochter, mevrouw de hertogin Johan Albrecht van Mecklenburg, worden in de eerste week van Augustus te Scheveningen verwacht en zullen evenals vorige jaren verblyf houden in het Kurhaus-Hotel. Aan den ingenieur van don waterstaat W. K Bthrens, te 's-Herlogenbosch, is, wegens ziekto, een verlof verleend van 3 maanden. Gedurende dien tyd wordt met den oienst in het 5de rivier arrondissement belast de ingenieur van den waterstaat H. Van Oordt. Door tusschenkomst van mr. J. Tjabbes, te Leeuwarden, is by de Vrye Universiteit te Amsterdam een legaat, groot 1000, ontvangen van wylen den heer S. R. Stapert. 13 Juli 1895. Slaatsleeningan. Vor. Koers pCt koers. boden NedCert. Net. W. Schold 2% 91^ 94% 101 101.36 101 101% dito ObL dito 168&92 3% 101)4 101% Hongarije. Gondl. 183103 4 103)4 Italic, Inschrijving 1802/81 4 85 Oostenr., Obl. Pap. Mei,Nov. 5 84% 8-4% dito Zilv Jan.(Juli 84% 84Ü6 Polen, Obl Schatk. 1844 4 94% Portugal, Obl. 18531884 mat ticket 100 .8 20% 26% id. Tabakslcening. 4% 89% 89% Rusland, Binnenl. 1894. 4 &4ÜÜ 64% dito 1889bij Rothschild Rb. 625 4 98 dito Hope Co 1889 90 GR. 625 4 97 Obl Leoning 1867,69 f 20 .4 100% 100% in Goud Leen. 1834 5 106% 106% Spanje, Perp. Schuld DnitonL 4 05% Turkije, Douane Obl. 1886. 6 97 95% dito Gccony. Lccning SerioO 27% Egypte, Obl. Leaning 1876 4 103% 10396 Mexico, Subsidie Bonds. 42 Brazilië, Obl. 13394 77% Ti% Ind. en Fin. Ondernemingen. 62% Koloniale Bank Aand. 61% N.-I. Haniibk. Aand 78% 77% Ned. Handelni. Aand. opreeo. 4 135% 135% Spoorwegleenlngen. 110% Holl. IJzercn-Spw.-My. Aand. Obl. dito8% 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 92 Ncd. Centr. Spoorw. Obl. 250 3 91 Italië, Z. Ital. Spw. Obl A-H 3 54% 04% Polen, Waxs.-Weenen Aand.. 161% 102 dito Prior. Oblig. 4 99% 98% Rnsl., Balt. Spw - Aand.. S 63% 63% Fast Spw.-My. Aand. 5 81% 82 Iwang. Doinbr. ObL ZR. 025 4V£ 99 Weichscl ZR. Aand5 77% 77 Wladikawbas Obl Rb 125 4 97% 97% Amerika, Atch.Gcn.Morg.Bonda 4 76% 75% dito Obl Tc lïyp. lctt A3 28% Central Pacific Aand. 18% 18% Chic k Erie lo lïyp. ObL 90 90 Denver Rio Grande C. A. 14% Louisv. Nashv. Ccrt v. Aand. 59J& Mia->. Kai\3. Texas C. v. A. 18% 18% 13% 13 Canadian Pacific C. V. A. 66 05% 28% 28% Premieleeningen. Nederl,, Stad Amsterd. /"100 3 112% 109% Gcmetmte-Crediet .8 105% 103% Lion#., Hypotheekbank 4 lOGJrf 105% Rong., Tbois» 4 1223^ Oostenr., Staataleen. 1854 4 126 dito dito 1860 5 18L Rusland, Staatsleening 1364 150% dito dito 18666 146% Turkije. Leening 1870 36% 86 Madrid 1863 t 41 Tiar.svalia Expl. Aand. ÜoutUataudaid Cart 20 Prolongatie l1/,. Arkansas 135. KATWIJK. Geboren: Klaas, Z. van Kla.as v. Dijk en Jaapje De Best. Weintje, D. van Gijsbett Haasnoot en Weintje Van Duijn. Jacob, Z. van Jacob Heemskerk en Agada Oudshoorn. Lydia, D. van Willem Remmelzwaal en Arendje Van Dijk. Mensje, D. van Krijn De Best en Mensje Plokker. G e li n w d Cornelia Scliaddee w. en Klazina Vau Dijk jd. Johannes Pronk jm. en Krijntje Van den Oever jd. Cornelia Den Duik jm. en Meintjc Haasnoot jd. Overleden: Arend Van Duijn, Z. van Jan Van Duijn en Maartje Van Itijn. 'i'rijntjo Vooijs, 5 ni D. van C'ornelis Vooijs en Leenljc Kloos. RIJN SB l RG. o boron: Geerlof Dirk, Z. van C'ornelis Kralt en Antkonia v. d. Haak. Elisabeth Lena. D. van Gerrit v. Egmond en 'l'euntjc Van den Bosch. Prijna. D. van Teunis Van den Haak en Catharina Van der Mcij. Heiltje, D. van Jacob Prins en Neoltje Molenaar. WOUBEUGGE. Geboren: Anna Maria, R van Johannes Zwetsloot en Cornelia Man* Hoogeveeu. ZOETERWO.UDE. Geboren: Clara, D. van J. Dc Lange en M. C. Gimberg. Cornelia, Z. van B. Hulsbos en L. De Vos. Henri, Z. van H. Cornet cn E. De Vries. Thomas, Z. van G. Van den Akker en T. P. Roos. G e h u w d A. Van Bennekom, jm. 30 j., met J. Van der Po9t, jd. 27 j. Overleden: C. Douw Snijder, eebtg. van E. J. Kroon, 63 i. A. C. Montanua, D. 5 m. J. Heemskerk, Z. 1 m. Te Rotterdam viel Donderdag* avond het volgende ongeluk voor. Tegen elf uren lag een boot van het Poitugeesche oor logsschip „Vasco da Gama", met 8 opva renden bemand, op stroom te wachten op de terugkomst van de zich aan wal bevindende officieren van dien bodem, om deze naar boord terug te brengen. Terwyi de boot daar lag, kwam een RUnschip, dat gesleept word, voorbyvaren. Waarschyniyk door de zware deining kwam de boot der Portugeesche zeelieden in aan raking met de sleepboot en kreeg zy een hevigen schok. Hierdoor vielen twee scheeps jongens over boord, dio terstond in de diepte verdwenen, zonder dat men er in slaagde hen te redden. Tevergeefs deed de comman dant met electrisch licht over de rivier zoeken; nergens was meer een spoor van de dren kelingen te ontdekken. De verongeivkten, wier lyken nog niet ge vonden zyn, zyn genaamd Gabriel De Souza uit Alhandra, eu Salvador Mendez Perc-ira uit Lissabon. Onder Eldik, naby Ochten, heeft zekere E. v. d. H., die meermalen aan zwaar moedigheid lydende was, getracht zichzelven en zyne vrouw, die bezig was met water scheppon, van het loven te berooven. De vrouw werd gered, doch hyzelf verdronk, zyn lyk werd eenige oogenblikken later opgehaald. Nogmaals herinneren wy er aan, dal idver- tentiën omtrent de verkiezingen m het Leldsch Dagblad alleen worden geplaatst als zy uitgaan van kiesvereenigingen of door één of meer personen ondorteekond zyn.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3