N°. 10853. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 12 Juli. !F* euilleton. EENE EERESCHULD. Zaterdag 13 Juli. A°. 1895. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post 1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRUS DER ADVERTENTLËN: Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten do stad wordt f 0.05 berekend. Oflïeiëele Konnisgovinffen. KENNISGEVING. NATIONALE MILITIE. Onderzoek Tan Verlofganger®. Burgemeester en Wethouders van Leiden brongen bfi deze ter kennis van de Milicien Verlofgangers: 1*. JAOÖBÜS ST1EKELÖRUM, loteling lichtiDg 1889, Gemeente Leiaen, lotingnr. 142, van het 4de Regiment Infanterie; 2°. WILLEM aLPHENAAB. loteliBg lichting 1889, Gemeente Rotterdam, lotingnr. 856, van het 6do Regiment Infanterie; 3°. A BR AH M VAN DEN WIJNGAARD, loteling lichting 1890, Gemeente Leiden, lotingnr. 172, van het 4de Regiment Infanterie; 4*. THEODOROS JOHANNES DE BOL8TER, lote ling lichting 1890, Gemeente Leidon, lotingnr. 208, van het 4de Regiment Infanterie; 6*. LAURENTIUS JaCOUUS VAN IMMERZEEL, loteling lichting 1890, Gemeente GOES, lotingnr. 17, Tan het Regime t Grenadiers en Jagers; 6*. HENDRIK TEGELAAR, plaatsvervanger lich ting 1891, Gemeente Rotterdam, lotingnr. 641, van het 4do Regiment Infanterie; 7°. ANTHONIE UARTEVELT, loteling lichting 1891, Gemeente Leiden, lotingnr. 116, van hot Sde Regiment Veldartillerie; dat zjj worden opgeroepen tot het maken eener na-inepectio voor don Heer Militie-Commissaris, welke zal plaats hebben op Donderdag den 26eten Juli 1895, des voormiddags te tion nren, in het Invalidenhuis te Leiden, met last om op gemelden tgd tor aangewezen plaatse tegenwoordig te zjjn, in uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrustingstukken, hun bjj het vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboekjes en terlofpasseD. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 12 Juli 1896. E. KIST, Seoretaris. «CHUTTERIJ. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Commissie, volgens art. 15 der Wet op de Schutterijen, van don llden April 1827 (Stdatsbl. No. 17), benoemd tot bet onderzoeken van en beslissen omtrent de redeneu van vrijstelling en niteluiting, zitting zal houden op het Raadhuis dezer gemeente, op Vrijdag don 19den Juli a. s., 'a voormiddags te tien uren en 's namiddags te één uur, naar gelang dit in de oprocpmgsbiljetten aan ieder der belanghebbenden zal worden keDbaar gemaakt. Eu worden dieasvolsone opgeroepen: 1°. al do zoodanigen, die aan de loting van dit Jaar deelgenomen lie-ben; 2°. degenen, dio sedert de vorige insohrijving alhier K^)n komen wonen en geboren zijn in do jaren 1861 tot 1869 ingesloten; 8°. zij, die ambtshalve zjjn ingosohroven en eenige redon tot vrijstelling vermeenon te bobben; 4°. degenen, die na hunne indienststelling bij de Schutterij recht op vrijstelling hebben verkregen; alsmede die bij het Bataljon om lichaamsgebreken tjjdelyk zyn vrijgesteld, en 5°. degenen, die volgens art. 8 L. en M. der Wet, ala tot de nacht- of brandwacht bebooreode, lijf- of huisbedienden zyaéo, of bedeeld woidonde, of wel als gc-pasporteerde zeemilicic-ns, krachtens art. 160 der Milltiewet, vrijstelling kunnon erlangen; om zich voor gezegde Commissie te vervoegen, op bovengemelden dag, al ware bet dat bij hen geeD op roepingsbiljet was ontvangen, ten einde over de in- ged endo reclames uitspraak worde gedaan, terwijl £fj> dio alsdan niot verschijnen, geacht zullen worden geouo reden tot vrijstelling to hebben ou mitsdien, overeenkomstig art. 16 van Zijner Majeetoits besluit T*n den 28sten Juni 1828 (Staatobl. No. 42), voor zooverre zij dienstplichtige nommers getrokken hebben, by do Schutterij zullen wor en ingelijfd. Bnrgemeeeter en Wethouders voornoemd, Leidon, F. WAS, 13urgemeoster. 12 Juli 1895. E. KIST, Secretaris. Als protest tegen de verwerping door den gemeenteraad onlangs van het voorstel van B. en Ws. in zake het opnemen in bestekken van bepalingen omtrent minimum loon en maximum-arbeidstijd zijn door 13 werklieden verenigingen de volgende protest candidaten gesteld, die zich vóór de invoering van der gelijke wettelijke bepalingen verklaard hebben de heer K. Yan WenseD, tegenover den heer J. A. v. Hamel; de he9r "W. H. Schmier, tegenover den heer J. J. Hasselbach; do heer P. J. Mulder, tegenover den hoer P. J. v. Hoeken; de heer C. H. Kouw, tegenover den heer W. N. Du Rieu, en de heer J. Wilbelmy Damstó, tegenover den heer P. Zillesen. De heer D. S. De Jong, by de universiteit te Leiden tot arts bevorderd, is bestemd om te worden benoemd tot officier van gezondheid 2de kl. by het leger in Oost-Indiê. Door den gemeenteraad van Haarlem mermeer zy'n benoemd: a. Tot onderwyzeres aan school No. 2 mej. T. Yan der Meulen, te Roordahuizum, in functietreding 1 Aug. 1895. b. Idem aan school No. 11 mej. M. G. A. Wever, te Beverwyk, infunctietreding 1 Juli 1895. c. Idem aan school No. 8 mej. L. M. Platvoet, te Velsen, in-functie-treding 1 Juli 1895. d. Idem aan de school No. 7 mej. M. Yreeken, te Waverveen, ingaande 1 Aug. 1895. e. Tot onderwyzer aan school No. 10, de heer C. Boot, te Nieuw-Helvoet, ingaande 1 Sept. 1895. f. Idem aan school No. 4 de heer P. G. Yaags, te IJselstein, in-functie treding 1 Sept. 1895. Eervol ontslag is verleend aan den beer H. H. Yan Os, als onderwijzer aan school No. 10, ingaande 1 Sept. 1895, zoomede aan mej. W. A. G. Kruyff, als onderwijzeres aan school No. 5, ingaande 1 Sept. 1895. By den gemeenteraad van Haarlem is ingediend een adres van den heer C J. Vassen aldaar en den heer J. Korevaar, te Zoeter- woude, tot aanleg en exploitatie van vier bovengrondsche electrische geleidingen en elec- trische tram in die gemeente. Het plan is de volgende drie lynen aan te leggen I. Yan af Brongebouw Kleine Houtweg, Kleine Houtstraat, Anegang, Warmoesstraat, Groote Markt, Zyistraat, Zylweg, Ovorveen tot aan station Sandpoort. II. Kennemerplein, Jansweg, Jansstraat, Groote Markt, Koningsiraat, Botermarkt, Barre- voetestraat, Keizerstraat, Oranjekade, Wilsons- plein tot aan einde Leidscbestraat. IH. Amsterdamsche poort, Spaarnwouder- straat over Melkbrug en dan verder aansluiten aan lyn I. Dit plan is hoofdzakeiyk ten dienste van de werklieden gemaakt. De beweging zal geschieden door raiddel van electriciteit, zoodat de tram des morgens zoo vroeg mogelyk in werking kan worden gesteld. Men zal daarby gebruik maken van eene bovengrondsche geleiding, omdat eene ondergrondsche te veel aan stoornissen onder hevig is. De tram zal ryden op 1 M. breed spoor. Wanneer de gemeente concessio heeft ver leend, zal eene maatscbappy van aandeel houders gevormd worden. Woensdag avond hield de afdeeling Gouda van de Hollandsche Maatschappy van Land bouw eene belangryko vergadering. Het plan werd nl. besproken, om aldaar een cursus voor landbouwonderwys te openen, waartoe het bestuur de adhaesie van het hoofdbestuur reeds deelachtig word. Ten slotte weru door de vergadering het plan goedgekeurd. Er zullen nu stappen gedaan worden by het gemeente bestuur om een lokaal en benoeming by de eerste onderwyzersvacature van een onder wyzer met akte landbouw. Mededeeling werd gedaan van de koninklyke bewilliging tot het houden van eene paarden- lotery van 8000 loten. De heeren Breebaert en Yan Veen ont vingen ten slotte sierlyke geschenken als blyken van waardeering voor hunne bemoei ingen in zake de laatst gehouden landbouw tentoonstelling. Het voornaamste, dat gistermiddag in den gemeenteraad van Rotterdam aan de orde kwam, was de reorganisatie der politie. Aan de discussie daaromtrent was merkbaar dat de houding des burgemeesters in de vorige zitting indruk op de leden had gemaakt. Naar men weet, had het hoofd der gemeente met beslistheid discussie omtrent de détails afge wezen en verzocht zich alleen te bepalen tot het al of niet toestaan der gevraagde/"90,000 en tot de hoofdpunten. De heeren Koch, Pieters en Muller kwamen in debat. Do beide eerstgenoemden gaven niet onduidelyk te kennen dat zy slechts in ver hooging van het traktement der agenten het middel z igen om tot recruteering dezer per sonen uit betere lagen der maatschappy te komen. De heer Pieters deed zelfs aan den burgemeester de vraag, of deze principiöel bezwaar zou hebben tegen het in het leven roepen van een minimum en een maximum- traktement voor de agenten, met dien ver stande, dat dezen door uitmuntende daden het maximum zouden verwerven. Dit maximum wenschte de heer Pieters gebracht te zien op het bedrag der jaarwedden voor de ryks- veldwachters. Daardoor zou meteen worden voorkomen, dat de politie feitelyk een werf depot voor de ryksveldwachters was. De heer Koch gaf daarenboven in over weging do beroden brigade zoodanig uit te breiden, dat zy niet alleen in do buitenwyken, maar ook in de plantsuem n dienst kon doen. De heer Muller meende uit de Gemeentewet te kunnen opmaken dat het verdoelen der gemeente in politie afdeelingen niot tot de competentie des burgemeesters, maar tot die van den Raad behoordo, waarom deze er zich niet aan mocht onttrekken. De burgemeester bleek in zyn repliek niet voor verbooging der traktementen van de politie-agenten 3de klasse. Hun bezoldiging daar ter stede bedraagt f 575 'sjaars, tegen f 550 te Amsterdam en f 520 in Den Haag. Daarby komt nog vrye bovenkleeding en vrye genees- en heelkundige hulp voor hem en zyn gezin en zyn recht op pensioen, zoodat men rekenen kan dat de minste agent 13.50 per weck verdient. Een verhooging van slechts f 60 per jaar» dat is nog geen gulden 's weeks, zou daaren boven de gemeentekas op f 25,000 a f 30,000 komen te staan. Ook met de invoering van een maximum- en minimum-traktement kon spr. zich niet vereenigen. Hy voor zich achtte het belooningstelsel veel beter. De opmerking des heeren Muller achtte de spr. zeer onjuist. Het door hem aangehaalde artikel der gemeentewet hai betrekking op de wykverdeeling en niet op de politie afdeelingen. Hiermede scheen men bevredigder werd althans niet gerepliceerd en het voorstel on- gewyzigd goedgekeurd. Goedgekeurd werd de herziening der ver ordening, regelende de jaarwedden der leeraren by het middelbaar onderwys, nadat de heer Hoogoweegen geconstateerd had uit de betref fende stukken, dat spoedig een verandering in de schoolgelden voor die inrichtingen van onderwys gewacht zou kunnen worden. Door B. en Ws. is het voorstel ingediend om in verband met het afloopen van de con cessie der Ned. Bell Telephoon-maatschappy op 1 Sept. 1896, tegen dat tydstip de tele- phoon in eigen beheer te nemen en de ver- eischte inrichtingen daarvoor te maken. Het voorstel zal in druk worden openbaar gemaakt. Begunstigd door uiterst fraai weder, had Woensdag eene vriendschappeiyke byeenkomst te Bussura plaats van leden der Maatschappy van landbouw en kruidkunde. Honderd vyftig personen vereenigden zich al daar aan een lucheon, dat door den opgewekten toon, die er hoerschte, alleraangenaamst voor do aanzittonden mocht worden geheeten. Hierna vertrok men in negentien rytuigen om eon rit door het Gooi te maken en eenige in den omtrek gelegen plaatsen te bezoeken, waarna men werd ontvangen door de familie Heybroeck, op eene wyze, zóó aangenaam en hartelyk, dat dit veilig boven lof verheven mag worden geacht. Hierna werd de reis door het Gooi voort gezet en vereeriigde men zich aan een diner in het Amaha-hotel te Baarn. Het verdere van den dag, besteed aan een bezoek van het paleis te Soestdyk en de omliggende schoono lusttuinen, was zoo loonend, dat het einde van den zoo schoon begonnen dag rijk werd gekroond. Tot hoofddirecteuren van het instituut voor doofstommen te Groningen zyn gekozen de hoeren mr. Th. Haakma Tresling en G. Mesdag. Mr. A. Stoffels, directeur der R. H. B.- school te Roermond, is voornemens zyn ont slag te vragen. Do heer J. E. Scholten, de groote Gro ninger industriëel, en zyn echtgenoote vierden gisteren hun zilveren echtfeest onder de grootst denkbare belangstelling. Het regende geschen ken en bloemen van beambten en werklieden der fabrieken, van de agenten der firma, van particulieren, ja zelfs van het Groningsche politiecorps. Op de landgoederen „Gelria" en „De Brake," geheel electrisch verlicht, werd het feest gevierd en Zondag a. s. zyn de ambtenaren en werklieden de gasten van het zilveren bruidspaar. In ons vorig nummer maakten wy melding van het telegraphisch bericht aan „De Tyd", volgens hetwelk mgr. H. Van de Wetering, pastoor te Hilversum, zou zyn be noemd tot aartsbisschop van Utrecht. Gisteren evenwel ontving „Het Centrum", naar zyn zeggen van de best ingelichte zyde, de mededeeling, dat van deze benoeming niets officieel bekend is, noch te Utrecht, noch te Hilversum. De 1ste luitenant van het O.-I. l°ger G K. Jochems, thans gedetacheerd by de koloniale reserve, wordt half Juli tot begin November gedetacheerd by de Normaal- Schietschool te 's-Gravenhage. De heer Yan Pestel is van Den Haag naar Brussel vertrokken ter aanvaarding van zyn post als gezant by het Hof van België. By beschikking van den minister van marine is de kapitein ter zee J. C. Commys, geplaatst in de directie der marine alhier als lioofd van het vak van uitrusting by 's Ryks werf, met 1 Aug. a. s. eervol van die betrek king ontheven en vervangen door den kapitein ter zee J. J. De Bruyne. Eerstgenoemde hoofdofficier wordt alsdan op non-activiteit gesteld. De minister van marine heeft den officier van adm. 1ste kl. C. J. Blok en dien der 2de kl. F. Bezemer, uit Oost-Indië in Neder land teruggekeerd, op non-activiteit gesteld. Een telegram uit Batavia bericht het overiyden van bisschop Claessens. Het stoomschip „Deucalion", van Am sterdam naar Java, vertrok 11 Juli van Liverpool; de „Koningin-Regentes", van Am sterdam naar Batavia, vertrok 11 Juli van Genua; de „Spaarndam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 11 Juli Wight. By koninkiyk besluit is benoemd S. E. Ypey met ingang van 15 dezer tot burge meester van Sliedrecht, met toekenning van eervol ontslag als burgemeester van Kethel en Spaland. Met ingang van 1 April 1895, een pensioen verleend van f 933 'sjaars aan N. A. Drokan, weduwe van den gewezen directeur der registratie en domeinen H. J. Vonk. Verleend een pensioen van f 619 aan J. Kersbergen, laatstelyk boekhouder lste cate gorie ten kantore der invoerrechten en accynzen te Rotterdam. Benoemd by het wapen der artillerie, by den staf van het wapen, tot kapitein-magazynm., de lste luit.-magazynm. F. Holtz, toegevoegd aan den commandant der vesting-artillerie; by het 4de reg. vesting-art., tot kapitein, de eerste luit. J. Yan Vuuren, van den staf van het wapon; by het corps pontonniers, tot eersten luit., de tweede luit. J. J. H. F. O. Kruisman, van het corps. Aan J. A. Ralnikker, te Temeuzen, een jaarlyksch pensioen toegekend van f 487. Benoemd: tot ontvanger der directe be'as- tingen, invoerrechten en accynzen te Venloo c. a.H J. H. Berntz Naus, ontvanger der zelfde middelen te Roermond; tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accynzen te Harderwijk c. a.L. W. Van der Kuyp, ontvanger der directe belastingen en accynzen to Veenendaal c. a. 18) De oude heer de Berger zat in het midden der hooge, met smaak gemeubelde zaal, zóó, dat hy door de openstaande balkondeuren het uitzicht had op den omtrek. De zware mahoniehouten, met leer bekleede leunstoel, waarop hy zat, was op eeno spil geplaatst en door een lichten duw met den stok, die door een koord aan de leuning was bevestigd, kon de heer de Berger zich wenden naar de schryftafel aan zyne rechterhand of naar de tafel aan zyne linker-, of wel naar de lage boekenkast achter hem, waarin eenige ryen boeken in prachtbanden stonden. Al wat hy behoefde was binnen zyn bereik en hy be hoefde maar op den knop eener kleine zilveren schel ie drukken, om Koenraad, den ouden livreibediende, te doen binnenkomen. Deze bevond zich altyd in het aangrenzende ver trek en was ook thans door den baron ge waarschuwd, toen hy den ritmeester door de poort had zien komen. Taa doet gy wèl aan, mynheer Verset, dat vind ik recht vriendeiyk van u, dat gy my eens komt opzoeken. Ik zou zoo gaarne een bezoek aan de nieuwe bewoners van Groenendaal hebben gebracht, maar u ziot daar valt voor my niet aan te denken. De oude heer wees by die woorden op zyne beenen, die roerloos langs zyn stoel hingen. - Had ik vermoed, dat myn bezoek u welkom zou zyn, dan zou ik al voor lang by u zyn gekomen, zeide de ritmeester, plaats nemende op de aangewezen causeuse naast den draaistoel van den baron. Welkom? Als een zonnestraal 1 mynheer Verset. Vervelen doe ik me nooit, maar men wil toch ook wel eens meer menschen ont moeten uit de beschaafde wereld, waarin men zelf zoo lang heeft verkeerd. Myn oude vrien den vergeten my geheel. Port of sherry?.u rookt toch? Met een duwtje zat de baron voor zyne tafel, waar hy een kistje sigaren greep, en met een tweede duwtje zat hy weder naar den ritmeester gekeerd. Een half uur lang praatten de beide boeren onder het drinken van een glas port en het rooken eener sigaar over allerlei dingen, meestal uit het verleden, en gemeenschap- peiyke bekenden betreffende. Toen viel het gesprek weder op den baron zeiven, zyn toe stand van afzondering en zyn beperkten om gang met de buitenwereld, en hy beklaagde zich, dat hy zoo weinig aan zyn zoon had, wiens grootste en eenige bezigheid was verre wandelingen te maken. U hebt hem ontmoet; wat dunkt u van hem? Aan een vader te zeggen hoe men over zijn zoon denkt, wanneer dat oordeel niet onverdeeld gunstig kan zyn, is altyd een hachelyke zaak en de ritmeester begon dan ook met ontwykend te antwoorden. Hy had nog maar zeer vluchtig kennis met hem ge maakt. Hy is zoo'n beste jongen, een hart van goud, en een goed verstand heeft hy ook, als hy het maar liet werken. Hy is wat zonderling, merkte Verset aan. Wat zal ik u zeggenSedert die treurige gebeurtenis is by nooit weer de oude geworden. Ja, ik heb geboord, dat hy een poos getroubleerd is geweest. Getroubleerd? herhaalde de oude heer vragend. Wie heeft u dat wys gemaakt? Men zegt het in het dorp; men vertelde me zelf3 dat hy eenigen tyd in een krank zinnigengesticht verpleegd werd. In een krankzinnigengesticht verpleegd I Maar daar is niets van aan, myn waarde heer. U kent toch de geschiedenis? Biykbaar niet. De geschiedenis van dat duel? Een duel? Welzeker. Een gewone twist, die, als er een verstandig man by was geweest, ter stond zou zyn bygelegd, had een tweegevecht ten gevolge en myn zoon, die heel slecht met de wapens omging, bad het ongeluk zyn tegenparty een onhandigen stoot toe te brengen, die den dood ten gevolge had. Hy werd vervolgd en, omdat er vele verzachtende omstandigheden bykwamen, heeft by maar een half jaar celstraf gekregen. Toen hy de cel verliet, was hy een ander men3cb ge worden, hetzy ten gevolge der eenzaamheid of door het besef, dat hy een moord had be gaan. Ik weet het niet juist, want ik menageer het zooveel mogeiyk, om daarover te spreken. Zyne vroolykheid van voorheen was ver dwenen; hy werd somber, in zichzelven ge keerd, menschensohuw. Ely wilde niet meer naar de academie terugkeeren en al dien tyd 't is nu tien jaar geleden leeft hy in deze wildernis. Hy verbeeldt zich dat allo menschen een afkeer van hem hebben en dat is toch het geval niet. Hoe denkt u erover? Ik ben militair geweest en al keur ik ook hot duel af, Ik weet dat het soms nood- zakeiyk is en wie geduelleerd heeft, al is de uitslag ook zoo noodlottig als in het geval van uw zoon, stel ik hem met beneden andere menschen. De heer de Berger zweeg en dacht eenige oogenblikken na. Toen vroeg hy, zich naar zyne tafel wendende, half binnensmonds: En hoe zou uwe dochter er over denken? Myne dochter? Ik weet het niet. Wy hebben dat onderwerp nooit met elkander besproken. Zoo? Niet? De baron zweeg weder, blyk- baar niet wetende hoe hy 't gesprek brengen zou, waar hy het hebben wilde, maar opeens duwde hy zyn stoel zóó, dat hy vlak tegen over zyn bezoeker zat en zeide: Laten we liever openhartig met elkander spreken! Uwe dochter heeft een diepen indruk op myn zoon gemaakt. Van het oogenblik af, dat by haar maar gezien, zelfs niet eens ge sproken had, heeft hy iets voor haar gevoeld en na een paar maal met haar in gezelschap te zyn geweest, is by zóó met haar inge nomen, dat by haar tot zyne vrouw verlangt. U hebt zeker zelf wel opgemerkt welk eene verandering in de laatste dagen in hein heeft plaats gegrepen. Hy ziet er in zijn voorkomen nu weer uit al3 een gewoon mensch en als zyn wensch vervuld wordt, zal hy ook in andere opzicDten wel weer oen gewoon mensch worden. Verset antwoordde niet;hy boog, in afwach ting van hetgeen de heer de Berger zou zeggenhet formeele aanzoek moest nu komen, en dit kwam, gevolgd door de mededeeling, dat Theodoor van de nalatenschap van zyne moeder vrij gefortuneerd was en later nog een niet onaanzieniyk vermogen van zyn vader had te wachten, daar deze geen groote verteringen maakte. In afwachting, dat hy het hoofd neerlei, zou hy aan zyn zoon eene jaariyk- sche toelage kunnen geven, die hem in staat stelde overeenkomstig zyn stand te leven. Wat denkt u er van, mynheer Verset? Ik? O, by my zou er geen bezwaar be staan, maar de vraag is of Emilie voor uw zoon de genegenheid koestert, die zoo ge- wenscht is voor een huweiyk. Bestaat die niet, dan zou die vereeniging voor beiden slechts teleurstelling en ongeluk ten gevolge hebben. U hebt gelyk, volkomen geiyk! Maar ik zou zoo gaarne het huweiyk ziern Die goede verstandhouding tusschen man en vrouw zou wel volgen; uwe dochter heb ik zeer hooren pryzen en myn zoon heeft, zooals ik u zeide, een uitmuntend hart en ik heb hoop, dat hy door den omgang met uwe dochter zyne menschenschuwheid zal verliezen en weder worden zal wat hy voorheen was. O, 't is een verschrikkeiyk ding, op myne jaren, zyn eenig kind te zien verwilderen. U begrypt niet wat ik er onder geleden heb en nog lyd I Misschien is het wel de oorzaak van de zenuw ziekte, die ray in de boenen geslagen is en my tot zulk een hulpeloos wezen heelt ge maakt. Wie weet (Wordt vervolgd.) DAGBLAD.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 1