De fraaie zilveren beker, ter waarde van f 105, zoomede de verguld zilveren, zilveren en bronzen medailles en kunstvoorwerpen, zyn er tentoongesteld te midden van groen en spiegels. Zy maken er een goed off.et. Omtrent den wedstrijd zeiven kunnen we nog raededeelen dat deze om 12 uren aan den Hoogen Ryndyk aanvangt, nadat om 11 uren de deelnemers en Bondsleden zich van hi-t Clublokaal hebben begeven naar de socië teit „Musis Sacrüm", welke door het bestuur daarvan, evenals verloden jaar, welwillend is beschikbaar gesteld. Des avonds te 8 uren zal aldaar vanwege „All Right" een concert door de kapel der dd. schutter^ worden gegeven met eene bui tengewone verlichting. 9 uren: Prysuitdeeling by monde vsd den Voorzitter der Jury. 10.30 uur: Optocht naar het Clublokaal. De btoet zal met muz'ek geopend en door Beng^alsche zonnen verlicht worden. 11 uren: Soiree Mu.sicale et Dóclitmatoiro in het Clublokaal. 12 uren: Souper in het Clublokaal. 1 uur: Offlciëele sluiting der feestelijkheden. Op de kermis alhier, van 22 tot en met 27 Juli, zal alleen goed klinkende muziek worden toegelaten, zooals blijkt uit eene advertentie in dit blad. De muziekinstru menten worden aan eene keuring onderworpen. Dit is zeer waarschijnlijk voor velen eene geruststellende tijding. Do „Vereeniging van Weesvaders", hoezeer ook gesteund door een groot deel van het Noderlandsche volk, kan, nu zy een tweede gesticht to Dieren heeft, onmogelijk volloon aan don wensch van zoovolen, die hunne weofcen gaarne in een van die bolde gestichten geplaatst zagen. Dieongelukkigen hetzij Protostant, Roomscb-Katholiek of Israëliet, want op godsdienstige gezindte tfordt door de Vereeniging niet gelet terug wijzen, doet z\j ook niet gaarne. Dèn liever nog eens oen beroep gedaan op do beurs van hen, die genoeg liefde tot hunne medomenschen bezitten en daarom niet gaarne zouden zien dat één door gebrek aan voedsel of opvoeding lichamelijk of zedelijk ten gronde giog. Dat beroep zal dezer dagen plaats hebben. Bestuurderen zullen met toestemming van Burgemeester en Wethouders eon collecte met gesloten bussen houden langs de huizen der ingezetenen. Er zijn in deze gemeente reeds een aantal personen, dio als beschermers van onverzorgde weezen de Vereeniging van Wees vaders door eon kleiner of grooter jaariykscho gift steunen. Hun getal kon echter belangrijk grooter zijn. Voor een bijdrage van minstens f 2.50 per jaar ontvangt men gratis en franco het Maandblad „Het Weeshuis." Wio zich echter niet vertinden wil, hij olTere ten minste oen kleiner of grooter gave in do bus. Uit Waddingsveen meldt men ons, dat, niettegenstaande de burgemeester geen verlof tot het houden eener ringrydery ter gelegenheid van de kermis had gegeven, zulk een feest toch is doorgegaan, 't Had natuurlijk, om moeilijkheden te vermijden, niet op den openbaren weg plaats: de heer Van der Torren evenwel had zijn land, gren zende aan den Kerkweg, beschikbaar gesteld en op die plaats is do ringrijdery gehouden. Er waren dertien deelnemers. Fraaie prijzen en premiön werden uitgeloofd. Hot feest begon om drie uren des namiddags en liep des avonds tegen zeven uren in de beste orde af. Na 't eindigen der ringrijdery maakten do doelnemers, voorafgegaan door een paar landauers, waarin de commissie plaats had genomen, een rytoor over Boskoop. Door hoeriyk weder begunstigd, lokten do feesteiyk- heden vele nieuwsgierigen en belangstellenden naar het terrein. Naar w|j vernemen, bestaat het plan voor de werklieden van 's Ryks werven een beteren arbeidstijd vast te stellen. (Tel) Te Avenhorn (N.-H.) is het buis van R. B In do asch gelegd. Do brand was ontstaan door het broeien van briquetten in eeno aan de woning grenzende loods. Gisternacht, omstreeks twee ureo, werd wederom beproefd diefstal te plegen by den heer Van Riel, kruidenier to Prinsenhage. De inbrekers, drie in getal, wor den al spoedig in bunne voornemens gestoord Hl door de zoons van den heer v, R. op, roor deze gelegenheid gepaste, wyze ontvangen, net het gevolg dat zy op de vlucht gingen. Eén hunner bleef echter in een haag stoken; hy werd daaruit door de huisbewoners ge trokken on tot verzekering aan een boom gebonden, tot by door de rykspolitie in ont vangst kon worden genomen. De vangst bleek goed te zyn, het was nl. een zeer goede bekende der justitie. (5. C.) Maandag 15 Juli heeft de proef- rit plaats ter opening der lyn Purmerend Alkmaar van de Noordhollandsche tram. Nereus in Engeland. - De „Te 1." vindt het volgend uitvoeriger bericht over de overwinning der Hollanders ln de Parysche editie der f New York Herald." „De Amsterdamsche ploeg maakte een zeer goeden indruk en baar overwinning op de „Lady Margaret", Cambridge, was een toege juichte. Beide ploegen gingen af met 42 slagen, maar de Hollanders kregen de leiding juist aan de punt van het eiland en op een kwart- myi waren zy ter lengte van hun voor-taf voor en hadden met een halve lengte de leiding b(j de Rectory. Zeer goed roeiend met 40 •lagen in de minuut, liepen zy daarna op de Cambridgers uit. Zy wonnen met twee en- een-halve lengte, paddleden naar hun schui- tenhuia terug, aonder de minste verschynselen van vermoeidheid te vertoonen. Hun tyd was 7 min. 35'/, sec." De byzondere correspondent van het „Hbl." te Henley seint dat de ploeg van Trinsby Hall in den Grand Challenge gisteren de Amerikaansche „Cornell Navy Boat Club", versloeg in 7 min. 15 sec. De opgewondenheid is groot. Omtrent het ongeluk, Dinsdag do schuit van GroningenPekela overkomen, schryft men aan de „N. R. C." het volgende De schuit van De Jonge van Nieuwe- Pekela zwaar beladen, kantelde en schepte in een oogenblik zooveel water, dat de roef, waarin 4 vrouwen en 2 kinderen aanwezig waren, in een oogenblik volliep. Verschnkke- ïyk waren de kreten van de in eene kleine ruimte als 't ware opgesloten vrouwen, daar het achterschip eveneens geheel was beladen en slechts eene kleine ruimte overliet. Het p3rsonoel der Bchuit, totaal verbasterd van schrik, zag in 't begin moer naar hulp uit, dan dat het zelf hulp aanbracht. Door den hotelhouder Buining, in de nabijheid aanwezig, werden 3 vrouwen en een kiud onder het water weggehaald, doch het mocht niet gelukken allen te redden; eene kleine van eenige maanden oud word eerst na uur levenloos opgehaald. Onder de geredden is een 15 jarig meisje, dat, na in Groningen te zyn geopereerd, naar huis terugkeerde. Haar toestand is ernstig. Omwonenden brachten de drenkelingen met liefde onder dak. Aan de Russisch-Poolsche grens heeft de politie twee dames, die vergezeld waren van een dienstbode, aangehouden. In een koffer waren nihilistische geschriften ge vonden. De gevangenen zyn naar St. Peters burg gebracht. Een deftig bezoek kreeg Maan dag do officier van politie van den post in de rue du Poiuijeu te Brussel. De vreemdeling stelde zichzelf voor. Aldus: „Ik ben do keizer aller Russen en ik kom van St. Petersburg om my naar Parys te begeven ten einde daar een verbond te sluiten met den president der Franscho republiek. „Het verbaast my zeer dat my de noodige honneurs niet zyn bewezen en ik verzoek u de noodige bevelen te geven opdat een escorte my begeleide naar Z. M. Leopold II, dien ik wenich te begroeten. Gy kunt het volk medodeelen, dat van heden af de ellende zal verdwynen om plaats te maken voor een algemeeno welvaart. Sedert lang ben ik in deze richting werkzaam en thans is de quaestie opgelost." Do officier verzocht Z. M. een weinig go- duld te hebben, ten einde de noodige maat- regelon te kunnen nemen, aan welk verzoek beloofd werd voldaan. By onderzoek bleek Zyne Majesteit een Brussolsch schrijnwerker te zyn. Do arme man was krankzinuig. Iemand, die byzondor trotsch was op zyn adel, was tevens zeer jaloersch op den roem, dien Alexander Dumas (de vader) genoot. Met het doel om hem eens neer te zetten, liet hy zich by Dumas aandienen, en begon al spoedig to vragen: „Zyt gy werkelijk een quadroon, Dumas?" O, zeker, want myn vader was een mulat I" „Zoo, zoo, dus was jo vader werkelyk een mulat, dus dan was je grootvader...?" „Een neger, mynheer! natuuriyk, een neger! rEn je overgrootmoeder dan, als ik je vragen rnag?" „Die was een aap, mynheer! Ziet u, mijn stamboom begint juist, waar de uwe eindigt!" Gemeenteraad van Leiderdorp. In de gisteravond gehouden zitting legde de heer G. J. Yan Dorp, wions geloofsbrieven in do vorige vergadoring waren onderzocht en in orde bevonden, in handen van den bur gemeester do by de wet vereischte eeden af, waarna ZEd.Achtb hem feliciteerde mot zyn verkiezi ig tot Raadslid en den wensch uitte, dat hy zyn boste krachten aan den bloei dor gemeente Leiderdorp zal wyden. Missives van God. Staten, houdende bericht van de provinciale bydrage in de kosten van verpleging van een krankzinnige en bevat tonde goedkeuring van het kohier van den hoofdelyken omslag, dienst 1S95, worden voor kennisgeving aangenomen. Aan moj. Parmentior wordt op haar ver zoek eervol ontslag verleend als lid der com missie van toezicht op het onderwys in de handwerken. Op het verzoek van heeren Kerkvoogden dor 'Ned.-Herv. goraeonte, om hun, tegen f 2 'sjaars, in huur af te staan oen stukje grond, groot 40 c. a., en gelegen achter do pastorie van bedoelde gemeente, wordt gunstig be schikt on bepaald, dat de huur gerekend wordt te zyn ingegaan 1 Juli j. 1. Eveneens wordt een gunstige beschikking genomen op het verzoek van Van Ulden,om hem de in de gemeento op te halen haard- asch te verkoopen tegen 3 ets. per wagen. Tot leden der stembureelen voor de a. 8. gemeenteraadsverkiezing werden benoemd bureel Singel, de beeren Speet, voorz., v. Dom melen en Rynsburger, ledenbureel Raadhuis, de burgemeester, voorz., leden de heeren Sillevi8 en DemmendaaL Over het voorstel van B. en Ws. tot wyzi- ging der verordening op do heffing van be- grafenisrochten werd tameiyk lang gediscus sieerd, voomameiyk over de verhooging van den prys van eigen graven. Over het aigemeeD was men het eens met B. en Ws., dat de prijs van een eigen graf in deze gemeente in vergelyking met de pryzen der graven in andere gemeenten, zooals byv. in Oegstgeest en Katwyk, veel te laag is, in aanmerking nemende d3t de gemeente de be- schikKing over zulk een graf geheel heeft ver loren. Ten sterkste verklaarde men zich tegen een verhooging van don Hoofdelljken O nslag, welka, naar des Voorzitters meening, nool- zakelyk zou zyn, indien de kosten, die de bograafplaats veroorzaakt, niet op een wyze, als B. en Ws. voorstellen, worden bestre'don. Als reden, waarom do heer Sillevis zich tegen verhooging van den H. O zou kanten, werd door hem aangevoerd, dat een groot deel der ingezetenen, zooals do katholieken, geen gebruik maakt van hot kerkhof; z. i. verdiende het voorstel van B. en Ws. aanbeveling, gedachtig aan het spreekwoord: wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht, hieraan de opmerking vastknoopende, dat de gemeente Leiderdorp zich in dit geval aan andere gemeenten nog maar zachtjes spiegelt Ook do heer Bos verklaarde zich voor een verhooging der begraf-nisrcchten, voomameiyk wat de c-igen giuven volgens spr. iets extra's betroft. Toch, al scheen de meerderheid van d9n Raad in deze homogoen met B. en Ws., word de beslissing verdaagd tot een volgende ver gadering en wel op voorstel van den heer Sillevis die al don Raadsleden den tyd wilde gunnen om een juist overzicht te krygen van den toestand, zooals deze thans is, en van dien, die by eventueele aanneming van het voorstel van B. en Ws. zou intreden. Het kohier schoolgeld 2de kwartaal 1895 werd vastgesteld tot een bedrag van ƒ36.225, terwyi do gemeenterekening over 1894, met een batig saldo van f 856.S95, gesteld werd in handen van een commissie van onderzook, bestaande uit de heeren Koning, Demmendaal en Boot. Na afhandeling der agenda werd door den heer Koning gewezen op enkele slechte ge deelten van den weg, die moeten worden nagezien, en door vele Raadsleden op den gevaarlyken toestand der Spanjaardsbrug voor voertuigen. Ook hier werd de herinnering van den heer Knuttel, vroeger Leidsch gemeente- architect, thans Ryksbouwmeester, allesbe halve gezegend. Een der Raadsleden was van gevoelen, dat in den tegenwoordigen tyd, waarin zoovoel ridderorden worden uitgedeeld, de heer Knuttel er zeker een verdiende! Door den heer Sillevis werd nog meegedeeld dat Z.Ed. den burgemeester van Leiden, mr. F. Was, in een conferentie, op het gevaarlyke van den toestand gewezen heeft. Besloten werd, dat B. en Ws. het gemeentebestuur van Leiden ter kennis zullen brengen, dat in den gemeenteraad van Leiderdorp op don ge vaarlyken toestand van beboolde brug is go- wezen. Wat de aanwyzing van den heer De Koning betreft, zal last worden gegeven op de aangeduide plaatsen grind te werpen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering, na den leden dank betuigd te hebben voor hun tegenwoordigheid. BUITENLAND. FrRnkrjjlt. De Fransche Kamer heeft met algemeens stemmen een voorstel van den heer Barodet aangenomen, waarby een permanente com missie wordt ingesteld ter regeling van alle quaestiën, die tussc.hen de Vereenigde Staten en Frankryk ooit mochten ryzen. Do twyfel van de „Figaro" aan de waar heid van het verhaal van den krijgsgevangene van 1870 wordt geheel uit den weg geruimd door oen mededceling van de „Yoss. Ztg." Dit blad teekent by bedoeld bericht aan, dat het beslist onwaar is, daar in 1873 of 1874 allo Franscho krijgsgevangenen in vryheid waren gesteld. Echter zyn in de laatste jaren her haaldelijk beweerde krijgsgevangenen komen opdagen, dio later bleken gewone zwendelaars te zyn. Wellicht is dit ook ditmaal het geval. Do commissie voor het gedmkteoken ter eere van de strijders van 1870 heeft be sloten het monument op te richten achter don Domo des Invalides. Te Parys «al in Augustus feesteiyk worden herdacht de dag, waarop baron Von Mohrenheirn, thans gezant van Rusland, voor vyftig jaren in diplomatieken dienst trad. Enkele bladen verzekeren dat den bekwamen diplomaat bij deze gelegenheid de St.-Andreas- ordo met briljanten verleend zal worden. De grafkelders van het Panthéon zullen, ter gelegenheid van het nationale feest, op 13, 14 en 15 Juli, voor het publiek toegan- keiyk zyn, om ieder in de gelegenheid te stellen, een bezoek te brengen aan het graf van Carnot. Dultaohland* Heden zal de Pruisische Landdag worden gesloten. De leden van het Huis van Afge vaardigden en het Heerenhuis zullen daarvoor in gemeenschappelyke zitting byeenkomen. Daar keizer Wilhelm in Zweden vertoeft, zal de koninkiyke boodschap, waarby de zitting voor gesloten wordt verklaard, worden voorgelezen door prins Hohenlohe, die niet alleen rijkskanselier, maar ook minister president in Pruisen is. Keizer Wilhelm II zal den 18den Aug. den eersten steen leggen voor het ruiter standbeeld van zyn grootvader, dat to Berlyn wordt opgericht. De vorsten der Duitsche Bondsstaten zullen de plechtigheid niet by- wonen; zy zullen vertegenwoordigd worden door den Bondsraad, welks stemgerechtigde leden de drie gebruikelyke hamerslagen zullen doen. Von Bismarck zeide tot eenige wandelaars, die hy in het park van Friedrichsruhe ont moet had, dat er geen schooner kunstwerk bestaat dan het kanaal van Kiel. Hy voegde er by, dat hy zich te zwak had gevoeld om de feesten by te wonen; vooral het trappen loopen viel bom moeilyk. I Toen de opmerking gemaakt werd, dat by er zoo goed uitzag, antwoordde Von Bismarck: „Wel mogelyk, maar sinds myn ernstige ziekte van Kissingen heb ik een knak gekregen I en ik kan niet meer zoo loopen als vroeger; ik heb overal in het park banken laten zetten, en met groote moeite beweeg ik mjj van de eene tot de andere." Te Berlyn is overleden professor dr. Zupitza, een der meest bekende Anglisten van Duitschland, die zich zoowel alsschryver en als docent een grooten naam verworven heeft. In meer dan één hoofdartikel houdt de Duitsche pers zich bezig met de tegenwoor digheid van Duitsche en andere, niet Engelsche marine officieren by de opening van den Delagoa spoorweg. De omstandigheid wordt voorgesteld als een politieke demonstratie ten gunste van de Transvaal, en tegeD Engelands pl.mnen en bedoelingen met Zuid-Afrika. De „National Zeitung," die dikwyis de meeningen uit van hot departement van buitenlandsche zaken, zegt dienaangaande, dat do tegenwoordigheid van Duitsche, Fran sche en Nederlandsche zeeofficieren bij de feesten beteekent, dat de overige wereld Zuid- Afrika volstrekt niet beschouwt als een domein van Engeland, en dat er van een afsnyden der verbindingswegen tusschen het land der Boeren en de rijken, waarmee het in relatie staat, geen sprake meer kan zyn. ItcUiëb In de Kamer werd gisteren- het debat over de finantiêele voorstellen van het ministerie- Crispi voortgezet. De heer Zanardelli (de leider van Crispi's tegenstanders, voor zoover dezen tot de geavan- ceerd-liberale party behooren) betwistte de wettigheid van de wetsontwerpen, welke reeds ooor de regeering by koninkiyk be sluit zyn ingevoerd. De heer Crispi bestreed Zanardelli's bezwaren en betoogde dat zyn programma uitsluitend beoogt het evenwicht op de begrooting te herstellen door bezuiniging en vermeerdering van de opbrengst der belastingen. De heer Ribrario stelde voor het eerste gedeelte der uitgevaardigde besluiten, waaroy Crispi de kabinets quaestie had gesteld, goed te keuren. Aldus werd met 261 tegen 118 stemmen besloten. Daarna werden ook de andere decreten der regeering goedgekeurd. Na deze stemming werd de vergadering gesloten. De Italiaansche bladen houden zich den laatsten tyd druk met de Afrikaansche aan gelegenheden bezig en schrijven aan koning Menelik van Abessinië oorlogszuchtige plan non toe. Allerlei verontrustende geruchten doen de ronde, o. a. dat Menelik voortdurend wapenen en ammunitie uit Frankryk ont vangt, en dat in zyn land een buskruitma- gazyn en een patronenfabriok door Fransche en Russische agenten worden opgericht. Het laatste sensatie-bericht is, dat Menelik den ingenieur Capucci, den ecnigen Italiaan te Schoa, in do gevangenis heeft laten werpen, onder voorwendsel dat hy correspondentie onderhield met generaal Baratieri, den com mandant der Italiaansche troepen in Erythraea, maar eigenlyk zou de arrestatie zyn toe te schryven aan het stoken der Fransche zende lingen. Op grond van al deze berichten publiceert de officieuze „Corriere" een hoftig artikel tegen Frankryk en do Fransche regeermg. In diplomatieke kringen verwondert mon zich over deze houding van de officieuze pers, waardoor de publieko opinie tegen Frankryk wordt opgezet, terwyi in offlciëele kringen voortdurend wordt verzekerd dat de Italiaan sche regeering bezield is met vredelievende bedoelingen en slechts wenscht de goede ver standhouding met alle mogendheden en vooral met Frankryk te onderhouden. Oostcnrijlc-I loiig.-Mouarcliio. In het Oostenryksche Huis van Afgevaar- digden was by de behandeling der begrooting het krediet aan de orde betreffende het gymnasium te Cilli, waardoor het kabinet- Windischgratz tot aftreding werd genoodzaakt. De liberalen bleven bij hun voornemen, om zich te verzetten tegen dezen post, door de regoering op de begrooting uitgetrokken ter wille van de SlaveD, voor wio een afzonder- lyke afJeeling aan dit gymnasium zou wor den toegevoegd. Alle afgevaardigden, ook die, welke de hoofdstad reeds hadden verlaten, waren door de leiders opgeroepen tot deelne ming aan de stemming over deze quaestie, waarby niet het geringe bedrag van het gevraagde krediet, maar uitsluitend de oude nationaliteits quaestie in het spel kwam. In dj gisteren gehouden zitting van het Huis werd met 173 tegen 143 stemmen de post ten behoeve van het gymnasium goed gekeurd. De regeering verklaarde dat zy by deze quaestie geen party wilde kiezen, doch de beslissing aan de afgevaardigden wenschte over te laten. Groot-BrltaanlSk Gladstone heeft, op vevzoek van zyn vrienden, een boodschap tot zyn kiezers gericht. Het manifest luidt, kort en krachtig; „Doet bovenal de rechten van het Lager huis al6 het orgaan der natie gelden, en be vestigt de eer van Engeland en de kracht van het ryk, door de billyke en constitutio neel eischen van Ierland in te willigen." Lord Rosebery's zenuwgestel is nog niet geheel normaal. Toen hy Vrijdagavond zyn politieke redevoering in de Albert-Hall hield, raakte hy wederom de kluts kwyt, wat hem vroeger nooit zou zyn overkomen. De toe hoorders barstten in toejuichingen uit, om hem den tyd te gever» weer op zyn verbaal te komen. D-j spreker zag zyne aanteekeningen in, maar het duurde geruimen tyd vóór hy zyne reda kon vervolgen. Het spoorwegcongres te Londen is Dinsdag gesloten. Het eerst olgende zal in 1900 te Parys gehouden worden. De officieren der Italiaansche vloot, die tot Woensdag te Portsmouth blyft, worden daar met luister ontvangen. Gisteravond groot feestmaal, waarby de voornaamste opper- officieren der Britcche vloot aanzaten, ook de hertog van York, die met de keten der Annun- ziata getooid was, en de Italiaansche gezant, en waar de hertog van Genua werd toege sproken door den heer Goschen, eersten lord der admiraliteit. Men heeft het nieuwe Engelsche kabinet een familie ministerie genoomd, en niet ten onrechte. Het telt een vader en zyn zoon, Joseph en Austen Chamberlain; een schoon vader en zyn schoonzoon, lord Salisbury en lord Selborne; twee broeders, Arthur en Gerald Balfour; een oom en twee neven, lord Salis bury en de beide Balfours, en twee zwagers, lord George Hamilton en lord Lansdowne. Zuid-Afrika. By de offlciëele opening van den Delagoa- spoorweg hield president Kruger eeno rede voering tot verwelkoming van de gasten, die tot bywoning van deze plechtigheid naar Pretoria waren overgekomen. By den optocht door de hoofdstad zaten president Kruger en Sir Hercules Robinson, de gouverneur der Kaapkolonie, in één rijtuig. Duizenden men- schen waren op de been en begroetten de ver tegenwoordigers der Duitsche, Nederlandsche, Engelsche en Portugeescho regeeringen met geestdrift. Het feest werd besloten met eene receptie ten huize van president Kruger en eene algemeene illuminatie der stad. De gouverneur der Kaapkolonie, Sir Hercules Robinson, hield aan het feestmaal eeDe rede voering, waarvan de slotsom was, dat de Zuid Afrikaansche republiek niets van Engeland heelt te vreezen. Deze verklaring van den Kaapschen gouver neur werd bevestigd door den minister van koloniën, Chamberlain. De heer Chamberlain zond president Kruger een telegram, ten einde Transvaal geluk te wenschen met de vol tooiing van de spoorweg-verbinding tusschen Pretoria en de Portugeescho Delagoa baai. Vandaar dan ook, dat president Kruger geen reden vond, om aan do oprechtheid dezer mede- deelingen te twyfelen, en de verzekering af legde, dat hy voortaan geen geloof zou slaan aan de ongunstige praatjes, die steeds worden verteld betreffende Engelands bedoelingen jegens de Zuid Afrikaansche republiek. Ten eenenmale ongegrond waren deze ver moedens niet, want de annexatie van de strook gronds in de nabybeid der Kosi baai door de Engelschen, waardoor den Trans- valers de eigen weg naar de zee wordt af gesneden, gaf in Transvaal, en te recht, aan leiding tot ernstige ontevredenheid. Yoor de Transvalers is het zeker te wen- 6cheD, dat de verzekeringen, namens de Engelsche regcering afgelegd, niet ydel zullen schynen. Do totstandkoming van den spoorweg van Pretoria naar Lorenzo-Marquez is zeker voor de Zuid Afrikaansche republiek een groote stap vooruit, maar deze spoorweg loopt over Portugeesch gronJgebied. Eene geheel zelf standige spoorwegverbinding naar de oost kust blyft nog steods het ideaal der Trans» valere. Tot dat doel verkregen zy een strook gronds, waarvoor hun door Zwasi land de weg naar de Kosi baai werd geopend. Dit vooruitzicht is nu echter verdwenen, ten ge volge van de beslissing der Engelsche re geering, dat de bepalingen van dit tractaat als verjiard moeten beschouwd wordeD, daar nog niets is gedaan om dit spoorwegplan ten uitvoer te breDgen. Vandaar de ongunstige betrekkingen tus schen Engeland en Transvaal. Wellicht zullen de feesten te Pretoria, waarby de gouverneurs van alle Engelsche koloniën in Zuid-Afrika aanwezig waren, tot het herstel der weder- zydscbe vriendschappelyke verhoudingen bij dragen. HarokkOk Het Duitsche eskader is te Tanger gisteren aangekomen. De commandant heeft in opdracht, den Marokkaanschen gouverneur een ultimatum te overhandigen. Mocht de Sultan van Marokko weigeren de eischen, door de Duitsche regee ring gesteld, in te willigen, dan zullen de Duitschers overgaan tot de bezetting van Rata1: of van Casabianca. Telegrammen. MADRID, 10 Juli. Onder de bakkersgezellen is een algemeane werkstaking uitgebroken Op last der regeering is brood uit do naburige steden ontboden en wordt tevens door de gamizoensbakkerijen zooveel mogelyk in da behoefte aan brood voorzien. WASHINGTON, 10 Juli. Uit het verslag van het „Agricultural Bureau" biykt omtrent den oogst in de Vereenigde Staten dat op 1 Juli het aantal acres, bezaaid met maïs, 107.8 pet. van dat van de laatste jaren was, en de stand 99.3 tegen 96 in het vorige jaar. De gemiddelde stand van de wintertarwe is 65.8 tegen 83.9 in 1894, voorjaarstarwe 102.2 tegen 68.4, winterrogge 82.5 tegen 93.9, voorjaarsrogge 77 tegen 81.7, gerst 91.9 tegen 76 8, haver 83.2 tegen 77.7, tabak 85 9 togen 81, katoen 82 3 tegen 89.6 in 1894.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2